Dodaj do ulubionych

Wojewoda Skorupa zmienił zdanie, jest za bezpła...

10.01.11, 20:26
Można to przekształcić w część S8? Tak po prostu? Dopóki nie zoboczę, nie uwierzę.
Edytor zaawansowany
  • kamelo_25 10.01.11, 20:31
    Proponuję przekształcić rząd Platformy Obywatelskiej w opozycję, Premiera Tuska w szeregowego posła a Wojewodę Dolnośląskiego Marka Skorupę w chorążego ochotniczej straży pożarnej w gminie Brzeg Dolny, wtedy wszystkie problemy w tym kraju zostaną rozwiązane i będzie się żyło lepiej, nie tylko członkom PO.

Do wyborów parlamentarnych Panowie Tusk Schetyna, Grabarczyk, Jurkowlaniec i Skorupa jeszcze pięć razy zmienią zdanie czy AOW ma być bezpłatna czy płatna. na kilka dni przed wyborami po raz 10 ogłoszą, że AOW będzie bezpłatna, że to sukces PO a po wyborach ponownie wrócimy do hamletowskich wyborów platformy - płatna czy bezpłatna? o to jest pytanie, na które nikt nie zna odpowiedzi.
  • 8pasazer 10.01.11, 20:58
    > Do wyborów parlamentarnych Panowie Tusk Schetyna, Grabarczyk, Jurkowlaniec i Sk
    > orupa jeszcze pięć razy zmienią zdanie czy AOW ma być bezpłatna czy płatna.

Jest jedno proste rozwiązanie tego problemu: Panowie Tusk Schetyna, Grabarczyk, Jurkowlaniec i Skorupa razem ze swoja partia cwaniaków otrzymują w naszym regionie 4% głosów i nie musimy już o nich myśleć.

Ludzie, którzy usiłowali przepchnąć ideę płatnej AOW dali dowód braku elementarnego rozumienia problemów miasta i regionu - nie nadają się do tej roboty. Jako ich pracodawcy mamy prawo ich zwolnić, i ja jesienią dokładnie to zrobię. Liczę, że nie sam.
  • Gość: Zuzia IP: *.146.255.160.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.01.11, 21:49
    Tuskowi się wszystko wali. Już nawet nie ma znaczenia czy będzie płatna czy bezpłatna. Liczy się pusty wizerunek dla malejącej grupy tych co jeszcze mu wierzą.
  • Gość: Konrad IP: 87.99.20.* 10.01.11, 21:12
    ... a po wyborach już nie.
  • Gość: chyzy ruj IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.01.11, 00:59
    A przecież obiecywał...
  • mlodywroclaw.pl 10.01.11, 21:13
    Gdy po raz pierwszy wymieniono nazwisko Marka Skorupy, jako potencjalnego wojewody, uznawany był za dobrego, merytorycznego kandydata. Dziś okazało się, że ten człowiek nie nadaje się do tej funkcji - jest partyjną chorągiewką. Rozumiem, że musiał być lojalny wobec szefa, ale mógł przynajmniej siedzieć cicho. Interes publiczny w tej sprawie jest miażdżąco oczywisty.
    To samo dotyczy posła Huskowskiego, który wiele stracił w moich oczach w związku ze sprawą AOW.
    Krótko mówiąc, w tym roku zapewne zagłosuję na ruch Palikota, bo inaczej stawiając krzyżyk przy nazwiskach z listy PO będę mieć problemy ze spojrzeniem rano w lustro.
  • Gość: wybieracz IP: *.dynamic.chello.pl 10.01.11, 21:20
    Ano, dokladnie. Palikot. Ktory sie zreszta niedlugo uaktywni.
    PO jest pozamiatane - starannie zadbali o to, zebysmy pozbyli sie wszelkich zludzen.
  • Gość: ddf IP: *.internetia.net.pl 10.01.11, 21:21
    I pewnie nie tylko ty. Jednak wiekszosci lemingow wystarcza puste obietnice i i tak zaglosuja na Partie Oszustow.
  • wyksztalciuch.jeden 10.01.11, 21:37
    I ja tak samo uczynię. Ciekawe, czy spadek poparcia o kilkanaście punktów w tym regionie da im do myślenia, czy też nie.
  • niestaly_czytelnik 10.01.11, 21:55
    bo sondaże zlecają ONI (zaprzyjaźniona telewizja i zaprzyjaźniona gazeta).

• wyksztalciuch.jeden 10.01.11, 22:10
    Sondaże - tak, ale miałem na myśli jesienne wybory. Wtedy zauważą. Tylko czy powiążą ze sprawą AOW?
  • Gość: Paweł IP: *.finemedia.pl 11.01.11, 08:58
    Obawiam się, że nie, chyba, że ich wynik wyborczy byłby naprawdę tragiczny.

Jakiś czas temu miałem nadzieję, że wyniki wyborów lokalnych podziałają na nich jak zimny prysznic i spowoduję zmianę postępowania i większą niezależność co niektórych przedstawicieli partii, ale nie... Wygląda na to, że jest jeszcze gorzej niż było - chodzi mi o wybitne włazidupstwo względem "kolegów" z rządu takich jak Grabarczyk. Ważne, że nasz i że minister - znaczy się musi mieć rację. To już kompletny upadek, to, że bali się Tuska i Schetyny było wystarczająco złe...
  • ultra3m 10.01.11, 21:31
    jeśli AOW będzie płatna, nie będę ją jeździł i tyle. Będę z uśmiechem korkował miasti i smrodził. Dla zasady
  • ultra3m 10.01.11, 21:32
    *nią
  • Gość: koko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.11, 21:39
    lepiej niech tiry jezdza za darmo niz samochody osobowe bo to ciezarowki robia korki w miescie. gdzie ja mam jezdzic ta obwodnica, ona mi nie jest potrzebna. naprawde mieszkancy wroclawia nie beda z niej korzystali tylko przejezdni.
    wszyscy robia sobie kabaret z tej obwodnicy i teraz sie ciesza ze cos wywalczyli ale ja nie widze nic co mi przyniesie korzysc. Partia Oszustow robi was w bambuko
  • 1410_tenrok 10.01.11, 21:53
    przecież to nie PO robi nas w bambuko! To są urzędnicy minsterstwa infrastruktury - bezpartyjni specjaliscie na straży prawa! Jeżeli w tym kraju uchwalono prawo, że autostrady są płatne, to są płatne. I już! Takie są realia!
    Są zasadniczo dwa wyjścia:
    a. zmienić prawo, aby obwodnice miasta, czy autostrady przy miastach - wielkich metropoliach - były bezpłatne (dotyczy to Wrocławia, Krakowa, Poznania, Łodzi, Szczecina, Trójmiasta, Warszawy).
    b. zmienić kategorię drogi i uznać autostradę za drogę ekspresową. Przecież właśnie dlatego S-8 to nie A-8!

To są apskety prawne pewnego problemu. I nic nie ma tu przynaleśność partyjna decydentów. Gdyby rządził SLD. PiS czy PJN byłoby dokładnie tak samo, zwłaszcza, że autostradę tą (AOW) od samego początku zaprojektowano jako drogę płatną z PP (=punktami poboru opłat).
    Jak zwykle ustawy pisane są w tym kraju na kolanie przez idiotów! Wystarczyło napisać taką ustawę o płatnych drogach, aby wykluczyć opłaty za odwodnice i nie byłoby problemu. A tak problem jest. I politycy będą nam obiecywać, że AOW będzie bezpłatna, a urzędnicy ministerialni będą pytać - na jakiej podstawie, skoro uchwalono zupełnie inne prawo?
    Z tego właśnie powodu propozycja Skorupy to próba znalezienia rozwiązania bez konieczności zmiany ustawy. W takiej sytuacji, jak obecna, zmieniać ustawę - toż to samograj dla opozycji.................... PO chce darować jakiemus Wrocławiowi obwodnicę............ Toż to skandal! Już widzę piski i wrzaski opozycyjnych błaszczyków czy napieralskich!
  • hummer 10.01.11, 21:59
    1410_tenrok napisał:

> owi obwodnicę............ Toż to skandal! Już widzę piski i wrzaski opozycyjnyc
    > h błaszczyków czy napieralskich!

Że by płacić, trzeba zainstalować bramki. A te się najszybciej pojawią w 2015 roku. :) Do tego czasu rząd i Ustawa może się wiele razy zmienić. Jak na razie, to prezydent Dutkiewicz nie wie o Ustawie i skomle do rządu, by dotrzymali słowa. Dura lex sed lex.

--
    "Stůjte v poznané pravdě, která vítězí nade vším a sílu má až na věky" AD 1415. Cit. z projevu V. Havla na konferenci o M. J. Husovi ve Vatikánu 1999. old.hrad.cz/president/Havel/speeches/1999/1712.html
  • 8pasazer 10.01.11, 22:57
    > To są apskety prawne pewnego problemu. I nic nie ma tu przynaleśność partyjna d
    > ecydentów.

Niestety przynależność partyjna znaczy wiele. To partyjne aparatczyki pieczętowały interes z Kulczykami i innymi Stalexportami ws. płatnych autostrad i to dla korzyści przyjemniaczków ubijających deal z kolejnymi rządami mamy płatne A zamiast np. ogólnokrajowych winiet, "zapomniano" o obwodnicach itd, etc. Oni nie są aż tak głupi, jest znacznie gorzej - oni mają inne priorytety.
  • 1410_tenrok 11.01.11, 11:28
    czyli ogólna propedeutyka spiskowych teorii dziejów.
  • hummer 12.01.11, 21:42
    1410_tenrok napisał:

> czyli ogólna propedeutyka spiskowych teorii dziejów.

Powiedzmy.

--
    Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz? :)
  • Gość: sk IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.01.11, 04:40
    spiskowe to moze byc UFO z Roswell a nie fakt ze umowy zawarte z koncernami sa skrajnie niekorzystne dla panstwa czyli podatnika
  • Gość: Łoś_bimbacz IP: *.ip.netia.com.pl 11.01.11, 01:27
    > przecież to nie PO robi nas w bambuko! To są urzędnicy minsterstwa infrastruktu
    > ry - bezpartyjni specjaliscie na straży prawa!

Tak, urzędnicy robią co chcą, nie słuchają się PHemiehła i Grabarza:)))??? buhahaha, POmpatycy będą zwalać teraz swoje nieudacznictwo na swoich urzędników, gdy zabrakło Prezydenta Hamulcowego? żałosne...

>Jeżeli w tym kraju uchwalono pra
    > wo, że autostrady są płatne, to są płatne. I już! Takie są realia!
    > Są zasadniczo dwa wyjścia:
    > a. zmienić prawo, aby obwodnice miasta, czy autostrady przy miastach - wielkich
    > metropoliach - były bezpłatne (dotyczy to Wrocławia, Krakowa, Poznania, Łodzi,
    > Szczecina, Trójmiasta, Warszawy).
    > b. zmienić kategorię drogi i uznać autostradę za drogę ekspresową. Przecież wła
    > śnie dlatego S-8 to nie A-8!

Koalicja ma chyba większość w sejmie?, Prezydent Hamulcowy nie wetuje, jest POstęPOwy Gajowy, jakiś PRoblem? medialnie sprzedawane ustawy o dopalczach, czy pedziofilach uchwalano natychmiast.

>PO chce darować jakiemus Wrocławi
    > owi obwodnicę............

A inne miasta nie mają obwodnic? Tylko Wrocław jak zwykle najdynamicznieszy?:)
    Raczej chce się darować konfitury zaprzyjaźnionym firmom od POboru opłat, ale krnąbry lud POdnosi głos i trzeba znowu wykazać troskę i zrozumienie, która wzrośnie przed wyborami do parlamentu, a POtem będzie jak zwykle, lemingi będą płacić...
  • 1410_tenrok 11.01.11, 11:26
    jak zwykle to samo! A wystarczy obejrzeć sobie pierwsze projekty AOW i tam jest jasno widoczne, to o czym pisałem! A wówczas nie rządził znienawidzone PO, ale SLD!
    Co to są PPO?
    Już wówczas nikt nie miał wątpliwości, że AOW będzie płatna! I o tym pisałem!
    Dawno temu wprowadzono takie prawo! I o tym też pisałem!
    I fakt pozostaje faktem - ministerstwo infrastruktury stoi na straży debilskiego prawa, które kiedyś uchwalono, a politycy pitolą, że prawo złamią, ponieważ kochają być wybierani. A cała demagogia jest psu na budę!
    Wystarczy pomyśleć.

Dlatego też, wracając do tzw. adremu, nazwę należy zmienić z AOW na OW! W obecnej sytuacji nie da się przeprowadzić prawa o tym, aby część obwodnic była bezpłatna! Obudź się bimbo i zacznij myśleć! Ja wiem, ponieważ jestem trollem, można krzyczeć, że gadam głupoty. Wróćmy jednak do bolesnych faktów!

Pozostaje też pytanie, w jaki sposób inteligentni inaczej z ministerstwa infrastruktury policzyli straty tzw. budżetu (co to za idiotyzm???). Chciałbym zobaczyć to wyliczenie!
  • gandalph 11.01.11, 01:55
    W parze nijak nie idą.
    --
    Każdy nosi swój krzyż, tyle że jedni granitowy, a inni ze styropianu.
  • 1410_tenrok 11.01.11, 11:26
    drogi Gandalphie
  • Gość: Łoś_bimbacz IP: *.ip.netia.com.pl 11.01.11, 20:42
    > przecież to nie PO robi nas w bambuko! To są urzędnicy minsterstwa infrastruktu
    > ry - bezpartyjni specjaliscie na straży prawa! Jeżeli w tym kraju uchwalono pra
    > wo, że autostrady są płatne, to są płatne. I już! Takie są realia!

POdstepni urzędnicy sabotują szlachetne działania PHemiehła, który DWA RAZY (przed wyborami Gajowego oraz samorządowymi) obiecał bezpłatną obwodnicę, a nie bezpłatną inaczej. To prawdziwy sabotaż:))
  • 1410_tenrok 13.01.11, 23:39
    urzędnik ministerialny ma w doopie partie i premierów! Jest to nieusuwalny koleć, stojąc na straży porządku prawnego! Poniał?
    Prawo o drogach, mostach i autostradach płatnych jest jego przepisem. A tam nic nie ma o tym, że AOW czy inne (np. A4 w GOP) mają być bezpłatne!

Rozumiesz coś z tego, czy nadal nie?????

PS.
    Lepszy gajowy z "kaszalotem" niż mały gayowy z dziennikarzem i kotkiem, co chciałby czarną teczkę z czerwonym przyciskiem, aby powiększyć swoją przestrzeń życiową.
  • Gość: Łoś_bimbacz IP: *.ip.netia.com.pl 14.01.11, 00:12
    > urzędnik ministerialny ma w doopie partie i premierów! Jest to nieusuwalny kole
    > ć, stojąc na straży porządku prawnego! Poniał?
    > Prawo o drogach, mostach i autostradach płatnych jest jego przepisem. A tam nic
    > nie ma o tym, że AOW czy inne (np. A4 w GOP) mają być bezpłatne!
    >
    > Rozumiesz coś z tego, czy nadal nie?????

Idziesz w zaparte twierdzać, że prawo stranowią niezależni urzędnicy, niebojący się PHemieła i Gajowego, prawa o płatnych obwodnicach to chyba V kolumna z pisu ustanowiła, a POmpatyczni obiecywacze są nadal bezsilni:))) Ustanowionego prawa oczywiście nie można zmienić, buhahhaha.
    Pewną rysą w twojej żałosnej agitce są dzieje mojego białego kombi z kratką w firemce, który był cieżarówką, przestał być i znowu stał się cieżarówką, by teraz znowu być osobowym, jeśli chodzi rozliczenia VAT. Niezmienialne prawo zmieniło się 4 razy w ciągu 8 lat. Sam jesteś żałosny, PRezentując tezę o Kochanych POlitykach i złych urzędnikach....
  • gandalph 14.01.11, 01:59
    Misiu, skoro ustawa stanowi, że autostrada ma być płatna, to dla urzędnika ministerialnego to jest rzecz decydująca, a nie to, co mówi choćby nawet premier na wiecu. Oczywiście można dyskutować, czy taka ustawa jest słuszna, ale dopóki się jej nie zmieni, to możesz sobie klepać zdrowaśki do woli.
    W związku z tym są dwa wyjścia: albo upierać się przy tym, że obwodnica Wrocławia jest autostradą i płacić za przejazd, albo ją przemianować na drogę ekspresową czy jakąkolwiek inną.
    Jest rzeczą oczywistą, że pobieranie opłat za korzystanie z tej obwodnicy jest nonsensem, bo nie o to chodziło, by dla uniknięcia opłat tranzyt walił, jak dotąd, przez centrum miasta rozjeżdżając pracowicie remontowane drogi. Dlatego wystarczy uznać, że to nie jest autostrada i po krzyku. Tym bardziej, że autostradą jest to, co zostanie jako autostrada oznaczone. To jest chyba oczywiste.
    --
    "Ekspert" od spraw gospodarczych to jak erotoman-teoretyk.
  • 1410_tenrok 14.01.11, 16:06
    bimbo to pojmie?

Czy słyszałeś o bliczenia de Loita? Infrastruktura rtzecze, że stracą 500 milionów ciągu kilkunastu lat z powodu nie pobranyhc opłat.. A de Loite zecze,, że z powodu korków rocznie we Wrocławiu można liczyć straty na dobrze ponad miliard!
    Dlaczego ci dziwni ludzie sporowadzają dyskusję do starej nawalanki "strzyżone golone", podczas gdy tu mamy wyliczenia, mogący stanowić podstawę do dyskusji z urzędnikami oraz z prawodawcami.

A ja się założę, że AOW sklasyfikują politycznie na EOW, tak jak zrobili to z S8!
  • gandalph 14.01.11, 18:30
    1410_tenrok napisał:

> bimbo to pojmie?

To jest inny problem, ale liczę na to, że może jeden czy drugi czytelnik to pojmie.
    >
    > Czy słyszałeś o bliczenia de Loita? Infrastruktura rtzecze, że stracą 500 milio
    > nów ciągu kilkunastu lat z powodu nie pobranyhc opłat..
    To są biadolenia ministerialnych patafianów! Jest istotna różnica między "stracić" a "nie zarobić", to raz. Po drugie, z powodu tych opłat miasto może wyrzucić psu pod ogon kolejne miliardy, jak dotychczas, na permanentny remont dróg w samym mieście, którego po paru latach już nie widać z wiadomych przyczyn.

>A de Loite zecze,, że z
    > powodu korków rocznie we Wrocławiu można liczyć straty na dobrze ponad miliard
    > !
    > Dlaczego ci dziwni ludzie sporowadzają dyskusję do starej nawalanki "strzyżone
    > golone", podczas gdy tu mamy wyliczenia, mogący stanowić podstawę do dyskusji z
    > urzędnikami oraz z prawodawcami.

No właśnie!
    >
    > A ja się założę, że AOW sklasyfikują politycznie na EOW, tak jak zrobili to z S
    > 8!

Nie jestem zwolennikiem kuglarstwa, ale pewnie na tym się skończy.
    --
  • Gość: Łoś_bimbacz IP: *.ip.netia.com.pl 14.01.11, 22:36
    > 1410_tenrok napisał:
    >
    > > bimbo to pojmie?

A kto stanowi prawo? Czyżby Phemiehł oraz Gajowy stracili swoje prawa do inicjatywy ustawodawczej? Ktoś z pisu ukradł im klucz do mitycznej szuflady z projektami ustaw???
    Rozporządzenie o płatnych obwodnicach miast napisali urzędnicy, ale czy Grabarz nad niczym nie panuje. Rozzumiem, że ten rząd nieudaczników może skoczyć MAKowi, ale oni nie panują nad własnym prawem.... Ale przed wyborami parlementarnymi znowu obiecają:))
  • gandalph 15.01.11, 02:21
    Gość portalu: Łoś_bimbacz napisał(a):

> > 1410_tenrok napisał:
    > >
    > > > bimbo to pojmie?
    >
    > A kto stanowi prawo? Czyżby Phemiehł oraz Gajowy stracili swoje prawa do inic
    > jatywy ustawodawczej? Ktoś z pisu ukradł im klucz do mitycznej szuflady z proj
    > ektami ustaw???
    > Rozporządzenie o płatnych obwodnicach miast napisali urzędnicy, ale czy Grabarz
    > nad niczym nie panuje. Rozzumiem, że ten rząd nieudaczników może skoczyć MAK
    > owi, ale oni nie panują nad własnym prawem.... Ale przed wyborami parlementar
    > nymi znowu obiecają:))

Jest ustawa? Jest! No to urzędnicy muszą się tego trzymać. Co robi (albo nie robi premier), to inna rzecz. Przecież nikt nie będzie zmieniać ustawy specjalnie po to, żeby "zrobić dobrze" Wrocławiowi. A ruszenie tej sprawy w Sejmie w tej chwili wywoła burzę z niewiadomym skutkiem (pytanie jeszcze, jak długo potrwa, tym bardziej, że wybory za pasem. Może się odwlec do następnej kadencji). Dlatego wyjście jest takie, jak napisałem. I pewnie na tym się skończy.
    --
  • 1410_tenrok 15.01.11, 14:41
    dziewałem.

Dlaczego niektórzy ludzie w swoim zacietrzewieniu nie potrafią pojąć prostych zależności? Czy brak im inteligencji, czy są jak pilot Protasiuk - wykonują zadanie, aby dostać awans?

1. Sprawa nie dotyczy jedynie Wrocławia, ale wszystkich miast w Polsce, wokół których przebiegają/przebiegać będą autostrady!
    2. Jeżeli ktoś powie - Wrocław, wówczas................
  • Gość: Kierowca IP: 192.100.130.* 10.01.11, 23:31
    Skoro od 2015 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej ma działać elektroniczny system poboru opłat, to po co nadal uparcie budujemy bramki na autostradach??? Gdzie jest sens wydawania na cały ten bałagan milionów złotych i zatrudniania do tego wszystkiego setek ludzi? Przecież został już rozstrzygnięty przetarg na budowę elektronicznego systemu poboru opłat dla samochodów ciężarowych. I w dodatku ma to być system oparty na technice mikrofalowej. Teraz wystarczy tylko zmienić ustawę i objąć systemem pozostałe typy pojazdów. Taki system działa chociażby w Austrii. Ceny winiet też są przystępne: 10 dniowa winieta dla samochodów osobowych kosztuje 7,90 EUR, a roczna 76,20 EUR. Winiety nakleja się na przednią szybę samochodu, a ich kontrola odbywa się właśnie w technice mikrofalowej. Przy takich cenach za korzystanie z autostrad i dróg ekspresowych wszyscy chętnie będą podróżowali po takich drogach. Jestem zdecydowanie za wprowadzeniem podobnego systemu w Polsce. Skończy się problem płatnych/bezpłatnych obwodnic i omijania płatnych odcinków autostrad.
    Dajmy już spokój z tym, czy AOW będzie płatna, czy też bezpłatna. Wszystkie pozostałe autostrady będą tak drogie, że nikt nie będzie nimi jeżdził. Już w tej chwili za przejazd A2 z Konina do Nowego Tomyśla trzeba zapłacić 3x13 PLN. Czyli nawet więcej niż 10 dniowa winieta w Austrii !!!!!! A ten odcinek, to tylko 150 km. Ile będzie kosztował przejazd ze Świecka do Warszawy? Ja bym wolał zapłacić raz na rok 300 PLN i jeździć do woli wszystkimi autostradami i drogami ekspresowymi.
    Niech politycy (i to nie ważne z której opcji politycznej) przestaną wreszcie robić z nas id.....ów. Całkowicie trzeba zmienić prawo dotyczące poboru opłat na autostradach. To jest zadanie dla prezydentów Łodzi, Wrocławia, Poznania, Katowic i innych dużych miast. Autostrady muszą być na tyle tanie, żeby wszyscy mogli z nich korzystać. I jeszcze jedna sprawa, na którą mało kto zwraca uwagę. System winietowy pozwala na zwiększenie ilości węzłów na autostradach, ponieważ nie trzeba na nich budować kosztownych bramek.

Wojewoda zmienił zdanie??? Nie miał wyboru, bo notowania PO troszkę poleciały. A co będzie jak wygra PiS. Wszędzie będziemy mieli pomniki, podsłuchy i równie drogie autostrady i obwodnice... Pozostawiam do przemyślenia.

• gandalph 11.01.11, 01:52
    "Ja bym wolał zapłacić raz na rok 300 PLN i jeździć do woli wszystkimi autostradami i drogami ekspresowymi. "

Inaczej mówiąc, chcesz przywrócić podatek drogowy, który już kiedyś był i go zniesiono wliczając w cenę paliwa. Czyli podatek drogowy bis, czy tak?
    --
    Każdy nosi swój krzyż, tyle że jedni granitowy, a inni ze styropianu.
  • Gość: re IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.11, 09:45
    Podatku drogowego nie zniesiono, jeszcze go podwyższono (zabrano ulgi "drogowe" inwalidą i emerytom). Pytanie - gdzie te pieniądze znikają, bo na same drogi przeznaczane jest mniej niż 50% wpływów z opłat drogowych - udowodnił to red. Weis (zadzwonił do urzędu statystycznego z pytaniem ile pieniędzy wpłynęło z opłat drogowych w paliwie, następnie zadzwonił do drogowców ile dostali na remonty i budowę nowych dróg - wyszło mniej niż połowa). Jak to nazwać? Brak słów.
  • gandalph 13.01.11, 13:18
    Zniesiono jako osobną opłatę, został wliczony w cenę paliwa. To miało sens, bo np. turyści zagraniczni czy obce TIRy rozjeżdżały nasze drogi nie ponosząc opłat. Po wliczeniu podatku drogowego w cenę paliwa zaczęli płacić. Tymczasem przedmówca postulował, jak zrozumiałem, wprowadzenie powtórnego podatku drogowego.
    A propos ulg, powinno być raczej jak w starej anegdocie: "jak wszyscy, to wszyscy, babcia też!".
    --
  • adrian.a.marchewka 11.01.11, 00:29
    pewnie stanowisko i pensja warte sa tego, aby publicznie robic z siebie blazna.

Z tego co on mowi, to AOW jest autostrada, ale tak naprawde nie jest, a w ogole to ruch tranzytowy we Wrocku, to samochody osobowe, bo TIRy przemieszczaja sie telepatycznie.

Ta wypowiedz jest kompletnie niespojna - to sa po prostu balony probne, jak zostanie przyjeta dane rozwiazanie i czy PO zyska w sondazach czy nie...
  • Gość: Łoś_bimbacz IP: *.ip.netia.com.pl 11.01.11, 01:10
    Należy natychmiast opublikować najnowsze "sądaże", które uświadomią zwolennikom bezpłatnej obwodnicy, że miłość do POmpatyzmu wzrosła do 76,4%, z jednoczesnym POdkreśleniem, że PIsowi spadło o 21,4 %! Komórka PRopagandy zaspała?:)
  • Gość: Paweł IP: 78.9.146.* 11.01.11, 01:32
    Zgodnie z założeniami wstępnymi AOW nie miała być i nie jest przystosowana do poboru opłat. Autorzy ustawy nie mają zielonego pojęcia co piszą. Zakładając, że ustawa nie zostanie zmieniona i AOW będzie drogą płatną konieczne będzie rozpisanie nowych przetargów, zaprojektowanie i wybudowanie całej infrastruktury niezbędnej do pobierania opłat. Niewykluczone, że konieczne będzie nabycie dodatkowych gruntów. Sami sobie odpowiedzcie na pytanie - kto za to wszystko zapłaci?
  • redaktorpajacewicz 11.01.11, 01:46
    Czyżby Platformersom zadziałała na wyobraźnię liczba 20.000 protestujących na Facebooku??Mnie by bardziej satysfakcjonowało jakby te 20.000 na FB i reszta obywateli uświadomiła sobie jaka jest ogólnie sytuacja w kraju i jaka swołocz nami rządzi! Dokąd ta swołocz, niekompetentna ,nastawiona na siebie i kolesi zaprowadzi nasz kraj!POLSKĘ! Czy będziemy drugą Grecją?Bo na pewno nie Bialorusią-tam przy znacznie niższych temperaturach pociągi jezdzą!bylem!widziałem! I tam taki kmiot jak minister Grabarczyk wyleciałby na zbity pysk!a unas? U nas dostał KWIATY! Ogladałem ten żenujacy spektakl za NASZE pieniądze - czyli obrady sejmu - w dniu gdy głosowano za odwołaniem "Ceziego"a ten pozostał na stanowisku, oczywscie przy pelnym poparciu koalicjanta-PSL-tej politycznej dziieewki ktora "pójdzie z każdym"byleby utrzymać się u władzy!
    Dlatego wszystkim tym co "protestowali"na FB mówię ! pamiętajcie przy następnych wyborach!rozliczmy ich! !!
  • amuzc 11.01.11, 09:28
    "Wojewoda Skorupa zmienił zdanie" - świadczy to tylko o nim, że nie wie co robić. W pierwszym odruchu ślepo poparł działania rządu. Potem ktoś mu podpowiedział, że jest wojewodą i powinien bronić interesu regionu i swojego i....zmienił zdanie. Wymyślił karkołomne tłumaczenie.
    Boże, Boże zlituj się na działaczami i daj im bilet w jedną strone na Madagaskar
  • jureek 11.01.11, 18:34
    amuzc napisała:

> "Wojewoda Skorupa zmienił zdanie" - świadczy to tylko o nim, że nie wie co ro
    > bić. W pierwszym odruchu ślepo poparł działania rządu. Potem ktoś mu podpowiedz
    > iał, że jest wojewodą i powinien bronić interesu regionu ...

Czy nie jest tak, że wojewoda nie jest przedstawicielem władzy samorządowej, lecz centralnej? Przedstawicielem samorządu jest natomiast marszalek województwa.
    A więc wojewoda z racji swojej funkcji broni interesów rządu, a od bronienia interesów regionu jest sejmik z marszałkiem.
    Jura
  • gandalph 13.01.11, 15:36
    Czyżbyś sądził, że ich uszczęśliwisz wysyłając tam popaprańców?
    --
  • map4 11.01.11, 10:06
    dzielanski napisał:

> Można to przekształcić w część S8? Tak po prostu? Dopóki nie zoboczę, nie uwier
    > zę.

A nie można byłoby przekształcić AOW w zwykłą drogę krajową ?
    Wystarczyłoby przecież wybudować parę rond, postawić kilka świateł, namalować od czasu do czasu przejścia dla pieszych ... To rozwiązałoby problem odpłatności za przejazd tą drogą.

Jeśli chodzi o spowalnianie ruchu za pomocą nowych sygnalizatorów to Wrocław oferuje usługi najtęższych łbów naszej planety. Na przykład można byłoby skorzystać z doświadczeń, które ZDiUM zebrał podczas przecięcia postkomunistycznej arterii W-Z nowym przejściem dla pieszych koło muzeum miejskiego.

Dopuśccie orłów wrocławskiego magistratu do zarządzania AOW, to namieszają tak, że nie da się tam rozwinąć prędkości większej, niż 60 km/h i problem odpłatności zniknie. Dajcie im trzy lata, to pomontują na AOW progi zwalniające. Oni potrafią uprzykrzać życie kierowcom jak nikt inny.

Dajcie im szansę !

--
    Wrocław bez cenzury
  • 1410_tenrok 11.01.11, 11:31
    bęcwale napisał, że należy przekształcić w drogę ekspresową, byłoby wszystko OK................. Ale ty zawsze musisz zachowywać sie jak palant i wypisywać te swoje idiotyzmy!
    Każdą dyskusję sprowadzisz do kretynizmu i paranoi
  • map4 11.01.11, 15:26
    1410_tenrok napisał:

> bęcwale napisał, że należy przekształcić w drogę ekspresową, byłoby wszystko OK
    > ................. Ale ty zawsze musisz zachowywać sie jak palant i wypisywać te
    > swoje idiotyzmy!
    > Każdą dyskusję sprowadzisz do kretynizmu i paranoi

"Termin ten (ironia, dopisek mój) odnosi się również do sytuacji, zjawisk niezgodnych z oczekiwaniami; rezultatów przeciwstawnych wobec zamiarów, czyli do zaburzenia przyczynowo-skutkowej struktury rzeczywistości."

pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
    Mówiąc prosto z mostu: miało być tak wspaniale - sześć pasów, 150 km/h i za darmo, a wyszło jakoś tak "po wrocławsku" ...

--
    Wrocław bez cenzury
  • Gość: tiktak IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.01.11, 15:38
    Jak lemingi wybierają tak mają.
    Mordy w kubeł daliście im mandat to czego?
  • map4 11.01.11, 15:48
    Gość portalu: tiktak napisał(a):

> Jak lemingi wybierają tak mają.
    > Mordy w kubeł daliście im mandat to czego?

"ście ?"
    Skąd ta pewność, że głosowałem na Dutkiewicza, Rafała ?

--
    Wrocław bez cenzury
  • jureek 11.01.11, 18:37
    Gość portalu: tiktak napisał(a):

> Jak lemingi wybierają tak mają.
    > Mordy w kubeł daliście im mandat to czego?

A może wyjaśnisz, jakie uprawnienia ma samorząd w stosunku do autostrady?
    Czy po prostu chciałeś sobie ponarzekać?
    Jura
  • 1410_tenrok 13.01.11, 23:33
    ty naprawdę już za długo mieszkasz w tym Monachium, choć tam obowiązuje taki sam sposób rozumienia tego terminu.

Ironia?
    Chyba kpisz!

Jakby cie to interesowało - a pisałem już dawno o tym, ponieważ od samego początku nie rozumiem tego projektu z płatną obwodnicą - to byś wiedział, że taki projekt wprowadzono i taki projekt doprowadzi sie do końca. Taki był zamysł urzędników ministerstwa infrastruktury i politycy tu nic nie zmienią, pnieważ takie obowiązuje prawo.
    Jesteś na tyle inteligentny, aby wiedzieć, że przed wyborami każdy polityk sprzedaje kit, w końcu to jest jego sposób na zdobycie upragnionej roboty. W trakcie kadencji okazuje się, że 95% obietnic nie jest do przeprowadzenia. Z różnych powodów, np. obowiązującego prawa; a najbardziej z powodu prawa Parkinsona i zasady Petra oraz Paragrafu 22.
    Urzędnicy powiadają, że budżet straci 500 milionów na nie zainkasowanych opłatach z myta. A tu jedna z poważniejszych agencji (bodajże De Loite, ale mogę się mylić) pisze nam:
    a. są dwa najbardziej zakorkowane miasta w Polsce (pierwszym jest Wawa a drugim..... jasne: WROCEK).
    b. Wedle wyliczeń, tylko z powodu korków, gospodarka tych dwóch miast traci rocznie 4,2 mld PLN. Z tego na Wawe przypada 65%.

Te realne straty korkowe to jest podstawa do dyskusji. Gdyby we Wrocławiu zawiązała się grupa ludzi - podobnie do pospolitych ruszeń z 1981, 1982, 1997 itp, inteligentni inaczej w ministerstwie infrastruktury zesrali by sie w gacie.................. Takie jest rozwiązanie sprawy...............

A ty jak zwykle: trala - lala, pitu, pitu, bulu, bulu, sralu, palu. Zresztą nie tylko ty!
    Jedyne, co wy potraficie, nędzne łosiebimbaczepingwiniarzekarawaniarzewielcyczarownicyinnepalanty, to bezmyślnie klepać o tym, aby Dutkiewicza wysłać na księżyc lub do diabła. A nie tędy droga moi drodzy KRETYNI!
  • map4 14.01.11, 08:41
    1410_tenrok napisał:

> Jesteś na tyle inteligentny, aby wiedzieć, że przed wyborami każdy polityk sprz
    > edaje kit, w końcu to jest jego sposób na zdobycie upragnionej roboty.

Od inteligencji wyborców zależy, czy ten kit (i ile) go łykną. Jest jeszcze paragraf 286 kk, czyli oszustwo. Jak ktoś z wciskaniem kitu przesadza, powinien wylądować za kratkami.

> Te realne straty korkowe to jest podstawa do dyskusji. Gdyby we Wrocławiu zawią
    > zała się grupa ludzi - podobnie do pospolitych ruszeń z 1981, 1982, 1997 itp, i
    > nteligentni inaczej w ministerstwie infrastruktury zesrali by sie w gacie......
    > ............ Takie jest rozwiązanie sprawy...............

Powstawanie obywatelskich grup nacisku jest nieefektywne. O wiele efektywniejsze jest rozwiązanie szwajcarskie: każda decyzja egzekutywy może zostać poddana weryfikacji przez wyborców.
    Ale my sobie tutaj dyskutujemy o wzorowo działającej - i to od setek lat - demokracji bezpośredniej, a smutna prawda jest taka, że większość wrocławskich lemingów ma swoje własne miasto w dupie. Jak 60% uprawnionych do głosowania olewa swoje prawo do sterowania władzą, to i nie dziwne, że władza czuje się, jakby ją ze smyczy spuszczono.

> Jedyne, co wy potraficie, nędzne łosiebimbaczepingwiniarzekarawaniarzewielcycza
    > rownicyinnepalanty, to bezmyślnie klepać o tym, aby Dutkiewicza wysłać na księż
    > yc lub do diabła. A nie tędy droga moi drodzy KRETYNI!

Walka z Dutkiewiczem jest taka sama, jak z każdą inną chorobą toczącą każdy inny organizm.
    Najpierw przeprowadza się rozpoznanie przeciwnika, potem należy go zrozumieć aby móc opracować skuteczne a jednocześnie niezbyt szkodzące lekarstwo.
    A na końcu dopiero to lekarstwo zastosować.

To kłapanie dziobami należy do fazy pierwszej i drugiej walki ze złośliwym nowotworem niszczącym od dwóch dziesięcioleci Wrocław: rozpoznanie przeciwnika oraz diagnoza.
    Lekarz, czyli lemingi, muszą zmienić we Wrocławiu troszeczkę więcej, niż tylko prezydenta. Lokalna Grupa Trzymająca Władzę musi zostać odsunięta od władzy, bo Dutkiewicz to zaledwie jej frontman. Na jego miejsce familia wystawi nowego człowieka.

To kłapanie dziobami jest rozpoznaniem choroby. Zaaplikowanie lekarstwa leży w gestii lemingów.

--
    Wrocław bez cenzury
  • 1410_tenrok 14.01.11, 16:13
    i bierze tyle amfy i nie pal tyle opiatów! tobie to widocznie szkodzi na pimmelek (widocznie to masz na głowie, zamiast graue Zellen).

Widziałeś, aby ktokolwiek na świecie próbował sądzić się z politykami za niedotrzymame obietnice? Du bist ja ein Quatschkopf!

I znowu.............." DUTKIEWICZ JEST BRZYDKI". Masz alergię na tego faceta? A czemu sam nie wystąpiłeś w szranki, co? Smród w gaciach...............

PS.
    Jeżeli twoja odpowiedź była nawiazaniem do aspektów merytorycznych mojej wypowdzień, to arzębiny rodzą udka kurczacze!
  • Gość: corgan IP: *.dynamic.chello.pl 16.01.11, 14:37
    a nie autostradę znikąd donikąd znaczy tak: będę jechał sobie odcinkiem bezpłatnym z Kłodzka wjeżdżam w odcinek płatny i dalej np. do Warszawy albo Poznania jadę odcinkiem bezpłatnym.

Znakomite rozwiązanie, naprawdę wysublimowane i inteligentne godne lemingogrodu.

> że należy przekształcić w drogę ekspresową, byłoby wszystko OK

Nie będzie żadnego przekształcania i za Autostradową Obwodnice Wydutkanych leminigi będą dzielnie bulić. Chcieliście autostradę i będziecie ją mieć a że będzie płatna o czym wiadomo od 10 lat - to o prawnym zabezpieczeniu jej bezpłatności trzeba było myśleć wcześniej.

Należało wybudować zaprojektować i wybudować obwodnice w formie trasy ekspresowej kilka lat temu przed wbiciem łopaty na budowie. Tyle że droga byłaby bezpłatnej ale też tańsza, pewnie nie miałaby największego pylonu na widok którego ma opadać ludziom kopara, a tak Wrocław ma drogę która będzie nie w pełni wykorzystana za to zeżarł środki na drogi dla innych miast.

Chcesz listę dolnośląskich miast które nie mają obwodnicy? a mogłyby mieć gdyby nie pazerność nie liczenie się z innymi wrocławskich lemingów?

Dlatego i będziecie bulić podniecając się pylonem i będziecie mieć korki bo lwia część bulić nie bedzie chciała i wjedzie do miasta.
  • gandalph 16.01.11, 22:20
    ekspresową? Różnica tylko w tablicy przy wjeździe, a korzyść finansowa ogromna
    --
  • gandalph 16.01.11, 22:27
    Według kodeksu drogowego:
    "autostrada - drogę dwujezdniową, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi, na której nie dopuszcza się ruchu poprzecznego, przeznaczoną tylko do ruchu pojazdów samochodowych, które na równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość, co najmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep,"

"droga ekspresowa - drogę dwu- lub jednojezdniową, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi, na której skrzyżowania występują wyjątkowo, przeznaczoną tylko do ruchu pojazdów samochodowych,"

Jaki, więc, problem ustawić inne znaki przy wjeździe i już nie będzie autostrady, a dla Wrocławia to w sumie bez znaczenia?
    --
  • jolanta10 11.01.11, 10:09
    BRAWO !
  • kupalnik 11.01.11, 17:59
    Uważam, że największą głupotą było nazwanie Obwodnicy Wrocławia "autostradową". Co chciano przez to podkreślić? Ze mamy autostradę? Autora tego pomysłu powinno się przywiązać do pręgierza, byśmy mogli mu złoić d..ę.
  • mironmironmiron 11.01.11, 19:19
    Donald Tusk wraz z ministrem Grabarczykiem DWUKROTNIE OBIECALI, najpierw przed wyborami prezydenckimi, a potem samorządowymi, że obwodnica Wrocławia będzie drogą BEZPŁATNĄ. Nie trochę bezpłatną, nie prawie bezpłatną, tylko po prostu - BEZPŁATNĄ. "Od ludzi na świeczniku powinno wymagać się wyższych standardów" (słowa Donalda Tuska). Dotrzymanie dwukrotnie danego słowa jest czy nie jest "podwyższonym standardem"?
  • gandalph 13.01.11, 15:43
    Zapominasz o tym, że politycy dzisiaj ci naobiecują gruszki na wierzbie, a jutro o tym zapomną. Skoro prawo (debilne skądinąd) stanowi, że autostrada ma być płatna bez wyjątków, to jest jedno wyjście: przemianować AOW na drogę ekspresową, powiatową, wiejską, gruntową (niepotrzebne skreślić) i skończy się temat opłat.
    --
  • piotrekwroclaw 13.01.11, 10:52
    Zapraszamy na MANIFESTACJĘ przeciw płatnej obwodnicy w najbliższy czwartek o 15.30 pod Urząd Wojewódzki.
    Chcemy wręczyć wojewodzie bilet PKP na najbliższy i najszybszy pociąg, aby jak najprędzej pojechał do Warszawy i ratował sprawę u ministra Grabarczyka.
    Po raz kolejny usłyszeliśmy ustne deklaracje kilku polityków o tym, że obwodnica będzie bezpłatna. Oczekujemy konkretnych rozwiązań prawnych to gwarantujących. Obietnice już raz zostały złamane.
    Nie pozwólmy dalej rozjeżdżać naszego miasta. Niech będzie nas jak najwięcej. Obwodnica musi być bezpłatna!

więcej tutaj ruchpoparcia.wroclaw.pl/2011/01/07/manifestacja-przeciw-platnej-obwodnicy-wroclawia/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka