Dodaj do ulubionych

PPA: Meredith Monk wspięła się na wyżyny [WIDEO...

21.03.11, 08:59
Słowa, że ten koncert wymagał koncentracji, rodzaju transu mogą być niestety odczytywane jako stwierdzenie, że była to trudna, dziwna i obca muzyka. Prawdopodobnie dla wielu mogła taka być, ale jednak chyba dla większości, (o czym świadczą owacje, skończone po proszącym geście Meredith Monk), była to muzyka wspaniała, porywająca w sposób naturalny... Porywająca nie nogi do tańca, lecz duszę...
Edytor zaawansowany
  • colop4 21.03.11, 13:22
    No co za glupota. Temu Imieli znowu sie cos poprzestawialo, zeby zapraszac podstarzala hipiske by sobie popodrygiwala na scenie. Skutecznie psuje Imiela niegdys fajna impreze. Kiedy ktos go powstrzyma???
  • Gość: 123-321 IP: *.dynamic.chello.pl 21.03.11, 15:56
    colop4: rozumiem, że byłeś na spektaklu M.Monk? Bo Twoja opinia jest dość radykalna, takie zazwyczaj mają ludzie co to już wiele widzieli... A już na pewno widzieli to, o co krytykują, prawda?... Przecież tylko taka krytyka ma jakąś wartoś, jako osoba niewątpliwie inteligentna i obyta zgodzisz się ze mną?
    ps. Ja akurat na tym spektaklu byłem, ale z opinią wstrzymam się do czasu odpowiedzi colop4, nie chciałbym wychodzić przed szereg - ktoś, kto tak lakonicznie potrafii opisać swoje wrażenia z półtoragodzinnego widowiska, na którym był (bo był, prawda colop4?) zasługuje na pierszeństwo... NO CHYBA - JA CIEM PROSZEM - ŻE NIE BYŁEŚ! No to zły colop4, zły, no zł...
  • colop4 21.03.11, 16:57
    Drogi 123-321, wydawac powinno sie oczywiste, ze nie bylem na takim 'spektaklu'.Szkoda mi juz od paru lat i czasu i pieniedzy na te "wydarzenia" pokazywane ramach PPA. Widac niektorzy musza siedziec 1.5 h na przedstawieniu, ktore samo sie kompromituje w kilkuminutowym filmiku, by poznac jego "wartosc artystyczna"...
  • Gość: 123-321 IP: *.dynamic.chello.pl 21.03.11, 19:16
    colop4: miałem mylne wrażenie, że odczytasz w moim poście ironię i nie będziesz się kompromitował taką odpowiedzią. A jednak, nie wytrzymałeś ;) no, ale cuż... idąc za ciosem - czy Ty, jak i kolega xwroc, możesz odpowiedzieć czy po czterech minutach z płyty albo czterech zdaniach przeczytanych w jakiejś książce tez wyrażasz o nich opinię? Dobra, nie musisz... ;)
    Nie jestem przeciwnikiem krytyki czy róznicy zdań. Ale chyba warto je wyrażać po (w tym wypadku) obejrzeniu spektaklu. To chyba jest w porządku, nie? :)
    EOT, pozdrawiam Wszystkich
  • Gość: 123-321 IP: *.dynamic.chello.pl 21.03.11, 20:27
    Przepraszam za błąd - oczywiście, że pisze się CÓŻ :) pozdr.
  • Gość: observer IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.03.11, 15:52
    Bardzo proszę, żeby pan Waldemar Staszewski nie pisał już nic na tym forum. Dość. Forum powinno być konstruktywna wymianą myśli.
  • Gość: xwro IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.03.11, 15:40
    Oglądając to wideo stwierdzam, że straciłem 4 minuty ze swojego pięknego życia, gdzie nikt mi nie "pieje, wzdycha, plumka, skrzeczy" nad uchem. Jak ktoś może za to płacić 40zł ? Jak można za takie badziewie płacić xx tysięcy złotych ? :E

• forf 21.03.11, 19:05
    Byłem na tym spektaklu i jestem wdzięczny organizatorom. Nieczęsto zdarzają się okazje posłuchania czegoś tak przejmującego. Dla mnie było to wspaniałe przeżycie. Muzyki Meredith Monk słucham bardzo często z płyt CD, w domu, ale koncert jest przeżyciem wyjątkowym. Xwro, pytasz jak ktoś może za to płacić 40 zł? Wyciągając odpowiednią ilość pieniędzy z portfela. Tak samo, jak Ty na bilet wstępu na koncert Twojego ulubionego artysty. Dodam, że cena biletu wydała mi się śmiesznie niska, zapłaciłbym o wiele więcej. Istnieją ludzie, którym właśnie taka muzyka się podoba, i dlatego skłonni są płacić za bilet. Jeszcze jedno pytanie do xwro: potrafisz wydać opinię o książce po przeczytaniu 4 zdań?
  • Gość: bambo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.11, 19:04
    polskie szpitale.

To jest sztuka? Nuda, kicz itd. Takie ruchy na scenie moge w kazdej chwili wykonac, wyć do mikrofonu czy jęczeć też. Stracilem 4minuty swojego zycia - teraz chce by Pani Monk (Mnich tak przy okazji) mi je oddała.

Mam nadzieje ze PPA nie jest sponsorowany z naszych podatków. Artysci siegaja bruku chyba zeby nie powiedziec jak pisal wielki poeta...

Zal mi patrzec na niektorych artystow, tj nazywajacych siebie artystami. Tak, jestem dzieckiem pokolenia BB i X-factor.
  • forf 21.03.11, 19:28
    Szanowny(a) bambo, życzę Ci pełni sił witalnych i zwiedzania miejsc innych, niż szpitale, jednak żądania oddania Ci 4 minut z życia kieruj do gazeta.pl, o ile oczywiście prosili Cię o przeczytanie artykułu i obejrzenie filmu. "Pani Monk" o to Ciebie nie prosiła, wybieraj staranniej adresatów żądań.
  • Gość: afroepijnen IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.03.11, 14:35
    Byłem na obu spektaklach, wcześniej kilka dni współpracowałem z Meredith i wydawało mi się, że ona, jako autorka, traktuje cały spektakl i jego przekaz zdecydowanie na wyrost, jakby jęczenie do mikrofonu w pozycji 'siedzącej lalki' uwidaczniało obraz jej i wszystkich ludzi zagmatwanej, poszukującej piękna duszy znękanej. Byłem piekielnie rozczarowany, że właśnie tak to wygląda i że trudno mi było znaleźć na próbach choć cień profesjonalizmu. Potem, kiedy dane mi było [dwukrotnie, jak już wspomniałem] doświadczyć całości spektaklu, zdziwiłem się, że niektóre kompozycje były tak niesamowicie piękne: zwłaszcza wokalne tutti na długich dźwiękach w kole, krótki duet mieszany, solówki Katie i jedna [jedyna!] z solówek samej Meredith. Niestety, były to tylko kwiatki w zupie. Sposób, w jaki Meredith kazała śpiewać chórowi, nie sprawiłby najmniejszego problemu wykonawczego statystycznej 'kurze kościołowej'. Użyte środki przekazu były wyjątkowo naciągane, a te czytelne miały już kilkudziesięcioletnią brodę niegodną teatru awangardowego.
    Słowem - nie nudziłem się, bo miałem z czym się kłócić albo co analizować, ale do katharsis było jeszcze parę przystanków.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka