Dodaj do ulubionych

Z Hagi do Wrocławia przyjadą bezdomni. Kim oni są?

04.04.11, 06:50
A dlaczego do Wrocławia? Każdy powinien wracać tam gdzie poprzednio mieszkał.
Edytor zaawansowany
 • elektryczny.klecznik 04.04.11, 08:26
  Bo pewnie pomoc tego typu łatwiej zorganizować w ten sposób. Domyślam się, że jeśli chodzi o koszta i organizację, byłoby dużo mozołu z wysyłaniem każdego do miejsca zamieszkania. A tak wrzucą wszystkich do jednego wozu i przerzucą w jedno konkretne miejsce. Będzie im się łatwiej z tego rozliczyć, będą mieć mniej tabelek do wypełnienia i łatwiej będzie sprawdzić, czy wszystko poszło zgodnie z planem. To nie taksówka. Po prostu chcą szybko odesłać ludzi do kraju.
  --
  Możecie mnie wszyscy wiecie gdzie i co. Więc do dzieła.

  elektrycznyklecznik.blox.pl/html
 • Gość: mikser IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.11, 08:42
  - wielkiego zwolennika sprowadzania emigrantów do kraju
 • Gość: gość IP: *.warszawa.vectranet.pl 04.04.11, 08:53
  Co, boisz się, że twój chleb będą jedli i zajmą twoje mieszkanie, skrajny egoisto? A nie pomyślałeś, jak ty możesz pomóc tym ludziom, a przynajmniej jednemu z nich? A nie pomyślałeś, że może ty będziesz kiedyś bezdomny - ot, taki figiel losu - malutki pożar, żonka da kopa, a z roboty wywalą. Życie jest niespodzianką.
 • rk111 04.04.11, 09:22
  Dlaczego mam pomagać komuś z Radomia albo z lublina? Wolę pomagać Wrocławianom i ewentualnie Dolnoślązakom. Bezdomność to nie jest powódź czy trzęsienie ziemi to jest w przeważającej większości zależne od człowieka, więc powinien wracać tam skąd wyruszył. Socjalizm się skończył i czas świętych krów też.
 • afiag 04.04.11, 11:00
  Już niedługo będziemy mieli najładniejszy dworzec kolejowy w Polsce. Ci bezdomni, szczególnie uzależnieni od alkoholu i narkotyków staną się jego ozdobą i atrakcją.
  Bo nie wiem czy wiecie, ale w takim schornisku pić i ćpać nie można, więc prędzej czy później skończą na wrocławkich ulicach i dworcu właśnie, który ma w tym względzie bogatą tradycję. Już kiedyś jak się nasi dobroczynni rozreklamowali to menelstwo z całej Polski zjeżdżało się do hojnego Wrocławia, bo tu można zeżreć i wypić a POLICJA RZEGRAŁA BITWĘ z bezdomnymi na dworcu.
  Zadajcie sobie pytanie która agencja ich do Holandii sprowadziła.
  I jeszcze jedno - Holenderka polskiego pochodzenia mówi, że oni są tam bezbronni i bez opieki, a w Polsce MOŻE uda się ten problem rozwiązać. To MOŻE by sie upewnić czy się uda zanim ich tu przywieziecie???
 • Gość: hehe IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.04.11, 11:18
  no rozumiem, że na dworcu i w jego okolicach była masa bezdomnych. Zauważ jednak, że w Galerii dominikańskiej bezdomnych nie ma, podobnie jak w pasażu grunwaldzkim. A przednia część dworca ma być właśnie zamieniona na coś w rodzaju takiej galerii - ma być zamykana na noc i ma mieć ochronę. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby bezdomni spali sobie na odnowionych peronach (bez ogrzewania są, ale wiadomo - alkohol grzeje), czy też zbierali darowizny na wino w przejściu pod peronami.

  Natomiast 200 bezdomnych narkomanów to to, czego wrocławiowi trzeba. Byłem w holandii i wiem, do czego się można posunąć, jak się jest na głodzie (np heroinowym) - raz, że ten człowiek charakterystycznie wygląda, a dwa, że wcale nieobca była mi sytuacja, że kawałek szkiełka ma krew z hiv.
 • Gość: Belg IP: 195.177.83.* 04.04.11, 09:30
  Trudno uwierzyc ze 100 - 200 bezdomnych to ogromny spoleczny problem. Dlaczego do Wroclawia akurat? Dlaczego dziennikarz GW nie postaral sie o zadanie kilku dodatkowych pytan? Brak warsztatu?
 • map4 04.04.11, 09:54
  rk111 napisał:

  > A dlaczego do Wrocławia? Każdy powinien wracać tam gdzie poprzednio mieszkał.

  Ponieważ to Wrocław, ustami Rafała Prezydenta Dutkiewicza reklamował się w zachodniej prasie jako eldorado na ziemi obiecanej. Czyżbyś nie pamiętał sloganów "wracajcie" i wywiadów z facjatą Pierwszego Leminga ? Na tą promocję Wrocka poszła masa publicznego grosza a prezydenciunio polatał sobie troszkę za friko po Europie.

  Wreszcie ta akcja zaczyna przynosić owoce, a Ty marudzisz. Należy się cieszyć !

  --
  Wrocław bez cenzury
 • elektryczny.klecznik 04.04.11, 10:01
  Dokładnie, a najbardziej to nie lubię, jak mi ptaki srają na maskę samochodu, Dutkiewicz powinien coś z tym koniecznie zrobić, bo tak nareklamował, że się do tego miasta pozlatywała chyba hołota z całego świata i nic ino sra.
  --
  Możecie mnie wszyscy wiecie gdzie i co. Więc do dzieła.

  elektrycznyklecznik.blox.pl/html
 • pawel_zet 04.04.11, 12:10
  Prawda jest taka, że nikt, kto zakosztował życia na Zachodzie, a nie jest lewy, nie będzie wracał do naszego siermiężnego grajdołka. Sam też bym się zmył z tego poststalinowskiego skansenu, gdybym był w stanie znaleźć zdalnie pracę o odpowiednim poziomie zarobków.
  Co do bezdomnych, to były badania naukowe, z których wynika, że większość to zwykli alkoholicy, którzy lubią stan bezdomności. Dlatego jestem dziwnie pewien, że u brata Alberta długo miejsca nie zagrzeją, bo tam nie można pić. Wkrótce będą prosili "co łaska" na Świdnickiej.
 • Gość: dis IP: *.wroclaw.mm.pl 04.04.11, 12:54
  ci bezdomini powinni zadeklarowac wiare w allaha i zostawia ich w spokoju
 • net-widz 04.04.11, 13:45
  No co ? To są przecież te młode, kreatywne i dynamiczne "pistolety" których przyciągnięcie do naszego miasta Rafał Dutkiewicz obiecywał w trakcie kampanii wyborczej !
  est dobrze a ędzie lepiej.
 • Gość: skrzypce1 IP: *.hsd1.fl.comcast.net 04.04.11, 14:14
  Jak czytam te kretynskie wpisy to zastanawiam sie kto bardziej potrzebuje pomocy, czy ci bezdomni z Holandii, czy ten internetowy "white trash"? Najbardziej wkurzajace jest to, ze polska gowniarzeria nie zna problemu ludzi bezdomnych a szczegolnie tych zyjacych poza granicami kraju, pozbawiona wszelkich praw i bez znajomosci jezyka. Czy jeden z drugim byl tam i widzial tych ludzi? Czy ci z polowa mozgu wiedza dlaczego sie tak stalo, ze te osoby znalazy sie na ulicy? Zapewniam, ze gdybys sie z taka sytuacja spotkal to NIGDY bys nie napisal takich bredni. Fuck You!!! Na tyle sobie zasluzyliscie. Innych przepraszam.
 • Gość: Wrrr IP: 195.116.95.* 04.04.11, 15:16
  ... nędzy z bidą.
 • Gość: galanonim IP: 141.30.234.* 04.04.11, 15:36
  Do Wrocławia, ponieważ agencja, która ich wysłała do Holandii ma swoją siedzibę w Polsce właśnie we Wrocławiu. To już kolejny artykuł o tym problemie, stąd taki krótki i nie wyjaśniający wszystkiego.
 • Gość: Cuda IP: *.adsl.inetia.pl 04.04.11, 15:49
  patrz ilu wraca:)Normalnie ludzie wola żebrać czasem na zachodzie i więcej zarobią niż u nas w normalnej pracy szok.
 • Gość: Anka24 IP: *.internetia.net.pl 04.04.11, 15:53
  j/w
 • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.11, 20:45
  "...są "tsunami"... które pogrąży pogrąży holenderski system usług i świadczeń socjalnych
  Z początkiem kwietnia ta retoryka stała się polityką rządu, gdy minister spraw socjalnych z rządzącej Partii Liberalnej Henk Kamp ogłosił plany zakładające odsyłanie imigrantów, jeśli są bez pracy dłużej niż trzy miesiące
  ...
  - Agencje zatrudnienia wyzyskują imigrantów, właściciele nieruchomości zdzierają z nich skórę, a imigranci lądują na ulicy - mówi dyrektor działającej w Hadze Fundacji Europy Wschodniej Ernst-Jan Stroes
  ...
  Agencje zatrudnienia ściągają pracowników z Polski i innych krajów do pracy, która na miejscu okazuje się zupełnie inna od tej, którą im obiecywano przed wyjazdem. "

  wiadomosci.onet.pl/swiat/ataki-na-imigrantow-z-polski-zyja-stloczeni-w-kont,1,4251700,wiadomosc.html
 • ddyzma5 25.04.11, 21:32
  Od kiedy obce kraje są zobowiązane do rozwiązywania problemów socjalnych polskich obywateli ?
  Polskie problemy nie rozwiąże się poprzez eksport tych problemów do krajów UE.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka