Dodaj do ulubionych

Wyspa Słodowa - może warto wydzierżawić ją stud...

22.05.11, 17:49
Wszystko fajnie, ale przy którejś z kolei "legitymizacji" miałam ochotę krzyczeć.
Edytor zaawansowany
  • Gość: Namir IP: *.finemedia.pl 22.05.11, 18:01
    od 2 lat chodzę tam z chłopakiem na piwo pijemy ze szklanej butelki, strażacy miejscy nie czepiają się. a widza to z 1,5 metra. może tylko do puszek sie przypieprzają?... nie wiem nie pije piwa z puszki...
  • bajgla 22.05.11, 21:39
    To już mamy oficjalnie park, w którym policja/straż miejska nie ściga pijących alkohol?
  • zetkaf 22.05.11, 18:20
    Jak latwo tworzyc rozwiazania, gdy odrzuci sie zbyt trudne fakty.
    Wyspe mozna by wydzierzawic - tylko narzuca sie od razu setki ale.
    1) kto mialby za dzierzawe placic? Samorzad studencki? No, ale po co, skoro juz i tak studenci maja prawo tam siedziec...
    2) no fajnie, zwalmy odpowiedzialnosc na samorzad studencki za porzadki - ale czy to samorzad tam smieci? To moze pojdzmy na jeszcze wieksza latwizne - skoro "studenci" smieca, to w ogole posprzatajmy z pieniedzy miasta, a koszty refakturujmy na uczelnie. A co, przeciez to ICH studenci smieca... juz widze te sprawy sadowe, bo uczelnie zaraz stwierdza, ze to nie tylko studenci, ale takze reszta mieszkancow Wroclawia, i czemu uczelnie maja placic za wszystko? No, i skoro najblizej uniwerek, to zapewne studenci uniwerku tylko, wiec niech oni placa. Myslicie, ze uniwerek to lyknie?
    3) No dobrze, zalozmy, ze samorzad studencki wydzierzawi teren, znajdzie jakis fajny pomysl i... i teren zamknie. I wpuszczac beda tylko studentow. No, czyli jakby nie-studentom zabrac z mapy cala wyspe. Ze nie wspomne o tym, ze jak doszly juz magister ma dziewczyne, ktora magisterke robi za rok, to juz obydwoje nie moga wtedy pojsc na randke na wyspe?
    Itp., itd., problemow mozna by mnozyc tysiace, durnych rozwiazan tez... i co z takich "pomyslow"? Ano, jedna strona papieru w gazecie jest, czytelnik zaplaci ;)

--

Fantastyczny przewodnik po Wrocławiu

Idzie się!!!
  • zetkaf 22.05.11, 18:22
    a psorek to tak madrze tlum otumania, legitymizacjami i innymi trudnymi slowkami zarzuca, a sam moze raczylby zauwazyc, ze to nie ze wiekszosc sobie nowe prawko ustali, ze na wyspie pic mozna, tylko w tym kraju obowiazuje cala procedura legislacyjna... dziwne, ze pan profesor tego nie wie... a moze jedynie celowo przemilczal, by swoje cele osiagnac?

--

www.polnocnolubuskie.blogspot.com

Wędrówki po północnej części woj. lubuskiego
    Bo nawet największa podróz zaczyna się od pierwszego kroku...
  • pleple.pl 22.05.11, 18:23
    1/

Musi wcale lub rzadko jeździ w nocy/nad ranem po Wrocławiu, skoro pisze "tak samo jak miasto wyłącza w nocy czerwone światło na skrzyżowaniach, gdzie jest bardzo mały ruch i ryzyko wypadków jest niewielkie" JNP sygnalizację wyłącza na większości skrzyżowań- nie tylko z małym ruchem ( trudno za takie uznać Gajowicka/Krucza, Zaporoska/Krucza, Krucza/Powst. Śląskich ).

2/

A co to znaczy wydzierżawić samorządowi? Tylko studenci będą mogli korzystać z Wyspy? Będą sprawdzane podbite legitymacje lub nowa funkcja w Urbanie?
    Inaczej zaraz się dowiemy, że studenci to tylko w szachy grają a gnój to okoliczne ( i nie tylko okoliczne ) chwieje robią i samotne matki z dzieckiem...

--
    To jest mój kraj,bo tu się urodziłem i tutaj pewnie umrę.
    Ale dlaczego mam się cieszyć z tego, że ...
    To jest mój kraj, bo tu się urodziłem i tutaj pewnie umrę.
  • sverir 22.05.11, 18:34
    Ciekawa sprawa. Pan Bachmann nie wyraził woli, aby zalegalizować ustawki pomiędzy chętnymi do bitki kibolami, chociaż sytuacja jest analogiczna: mamy prawo i mamy grupę ludzi nieszanujących tego prawa tak liczną, że służby bezpieczeństwa publicznego nie radzą sobie z nimi.
    W zasadzie mamy liczne inne podobne sytuacje: pijani kierowcy, mężowie bijący żony, rozboje, etc. W każdym z tych przypadków państwo ma ogromny problem. Usankcjonować w takim razie?
    Żeby nie było nieporozumień, to uprzejmie wyjaśniam, że wiem jaka jest różnica pomiędzy piciem piwa w parku, a pobiciem żony. Argumentacja pana Bachmanna nie dotyczy jednakże niskiej szkodliwości chlania na wyspie, a wyłącznie liczby osób nieprzestrzegających zakazu spożywania alkoholu.
  • Gość: asdf IP: *.devs.futuro.pl 22.05.11, 19:44
    filozof od siedmiu boleści
  • Gość: Qwert IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.11, 21:04
    analny grek się odezwał
  • Gość: marija IP: *.adsl.inetia.pl 23.05.11, 08:01
    Nie porównujmy spożywania piwa do bicia żony, bo ma się to jak igła do słonia. W cywilizowanych krajach zachodu, możesz usiąść na błoniach parku i napić się czegoś ze znajomymi. Nie mówimy oczywiście o libacjach z wódą, bo to jest faktycznie bardzo nieprzyjemne do 'patrzenia'. To my jesteśmy państwem, które w prawie ma ustawe w której zakłada, że każdy pijący piwo na Wyspie słodowej jest alkoholikiem i przestępcą. Oczywiście, że tak nie jest i to powinno się zmienić.
  • sverir 23.05.11, 12:47
    > Nie porównujmy spożywania piwa do bicia żony, bo ma się to jak igła do słonia.

To prawda. Ale głównym, a może i jedynym argumentem za zniesieniem zakazu chlania na Wyspie Słodowej powinna być właśnie ta różnica - szkodliwość społeczna zakazanego zachowania - a nie absurd w postaci kiepskiej skuteczności egzekwowania prawa przez organy ochrony prawnej. Czy gdyby straż miejska lepiej radziła sobie z gonieniem pijących z Wyspy, to nagle zakaz spożywania alkoholu w jej obrębie byłby bardziej do zaakceptowania? Moim zdaniem wcale nie.

> To my jesteśmy państwem, które w prawie ma ustawe w której zakłada, że każdy pijący
    > piwo na Wyspie słodowej jest alkoholikiem i przestępcą.

Ustawa tak nie zakłada, tylko tak właśnie stanowi. A i to nie do końca, bo spożywanie alkoholu w parku to wykroczenie, nie przestępstwo. I ja uważam, że nie ma nic złego w okupowaniu ławeczek w Parku Szczytnickim przez amatorów taniego wina. Kwestia estetyki nie powinna być regulowana prawem.

• Gość: asdf IP: 156.17.104.* 23.05.11, 08:11
    twoja uwaga byla bezprzedmiotowa poniewaz argumentacja odnosila sie do czynow karanych. spozywanie alkoholu w miejscach publicznych jest wykroczniem. niemoznosc ukarania kazdego sprawcy kazdego przestepstwa nie jest argumentem przeciwko liberalizacji martwego prawa. i po co sobie zmieniasz ksywe skoro po ip widac ze jestes tym samym filozofem od siedmiu bolesci? i o co chodzi z tym analnym grekiem?
  • sverir 23.05.11, 12:57
    > niemoznosc ukarania kazdego sprawcy kazdego przestepstwa nie jest argumentem
    > przeciwko liberalizacji martwego prawa.

Ale to prawo nie jest martwe. Wyspa Słodowa to jedno z nielicznych miejsc we Wrocławiu, w którym tak masowo łamany jest zakaz spożywania alkoholu w tzw. miejscach publicznych (mniejsza o ich wyliczenie w ustawie). Nowelizacja ustawy (znosząca zakaz picia w parku) czy uchwały rady miejskiej (znosząca zakaz picia na Wyspie) nie może być podyktowana tym, że policja sobie nie radzi albo faktem, że na wyspie pije tysiące osób. Policja ma takie same, o ile nie większe, problemy ze ściganiem pijanych kierowców; w tym przypadku panuje niemalże społeczne przyzwolenie na jazdę na bani. A mimo to coś mi mówi, że społeczeństwu nie wyszłoby na dobre, gdyby jazda po pijaku nie była w żaden sposób karana. Za zniesieniem zakazu powinna przemawiać szkodliwość społeczna zakazanego czynu, a nie odsetek osób stosujących się do zakazu.

> i po co sobie zmieniasz ksywe skoro po ip widac ze jestes tym samym filozofem od siedmiu
    > bolesci?

Gdybym Cię chciał nazwać idiotą, cudakiem czy analnym grekiem, to zrobiłbym to pod swoim nickiem, a nie tymczasowym, w dodatku tak prostym. IP Ci się pomerdało.

• zetkaf 23.05.11, 21:30
    > twoja uwaga byla bezprzedmiotowa poniewaz argumentacja odnosila sie do czynow k
    > aranych. spozywanie alkoholu w miejscach publicznych jest wykroczniem.
    Akurat zarowno pobicie zony, jak i picie piwa w miejscu publicznym, jest czynem karalnym ;)
    A co do analnego greka, to zszedl na twoj poziom i odpowiedzial na twoja nic nie wnoszaca probe obrazy...

--

Idzie się!!!
  • Gość: wujek dobra rada IP: *.wask.wroc.pl 22.05.11, 18:38
    ..na 'Pijacką'. To brzmi dumnie.
  • sympatiaplus 22.05.11, 18:52
    Na Wyspie Słodowej musi być od zaraz kilka toalet. To jest naturalna konsekwencja wydania pozwolenie na wyszynk alkoholu! Od tego zacznie się cywilizowanie tego miejsca.

W okolicach akademików na Bujwida nagminnie biesiadują studenci i inni młodzi ludzie. Często grilują. W tym miejscu nie ma od lat nawet jednego kosza na śmieci. Nie mówiąc już o toaletach.

To nie studenci powinni brać odpowiedzialność za istniejące we Wrocławiu miejsca biesiadne.
    Od rozwiązywania problemów miejskich są urzędnicy i odpowiednie służby.

• Gość: rzadkotubywam IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.05.11, 19:14
    A to już nie ma? Rzadko tam bywam, ale w sierpniu zeszłego roku toalety były - bezpłatne, ogólnodostępne :)
  • oizo 22.05.11, 19:20
    Gość portalu: rzadkotubywam napisał(a):

> A to już nie ma? Rzadko tam bywam, ale w sierpniu zeszłego roku toalety były -
    > bezpłatne, ogólnodostępne :)

też mnie bardzo dziwi dlaczego cos co tak dobrze funkcjonowało rok temu teraz nie istnieje... do tego pobliskie szalety czynne do 18... gdyby przedłużyć do 22 bądź 23... zarabiały by 3 razy tyle ile przez cały dzień.

Wracając do toalety na wyspie... jestem ciekaw w jaki sposób została tam postawiona... ile to kosztowało... i dlaczego tego w tym roku nie powtórzono...
  • simgall 22.05.11, 19:27
    Kretyński pomysł. Już teraz tam chleją gimnazjaliści. Z całego Wrocka.
  • niepada 22.05.11, 19:47
    Czytaj ze zrozumieniem: patologię należy zlikwidować, a na Wyspie wybudować apartamenty SLODOWA TOWER, bo przecież "brakuje" we Wrocławiu miejsc pod nowe inwestycje - patrz budowa przy Moście Pomorskim.
    Któremu z businessmanów (deweloperów) zostanie sprzedana Wyspa Słodowa ? Bo ktoś już za tym stoi.
  • Gość: wrc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.11, 21:01
    Wcześniej mają jeszcze do zabudowania tor wyścigów konnych na Partynicach.
  • Gość: furora IP: *.internetia.net.pl 22.05.11, 19:49
    Chyba z NRD.
  • sympatiaplus 22.05.11, 20:12
    >>>w sierpniu zeszłego roku toalety były - bezpłatne, ogólnodostępne <<<

nie bywam tam, ale ta informacja szokuje!

Wydanie pozwolenia na wyszynk alkoholu na Wyspie Słodowej i likwidacja toalet to czysta patologia.

Toalety są tam potrzebne od zaraz.
  • Gość: Kowal IP: *.wroclaw.mm.pl 22.05.11, 20:22
    pijane szczeniaki z małych miasteczek, zasyfionych jak cała Polska B. Przyjechali do miasta i zamiast sie uczyć, chleją i zasyfiają otoczenie. Bić pałami, gonić. Policja tu potrzebna na pijaczków nocnych.
  • Gość: wrc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.11, 21:00
    Wreszcie trafna diagnoza tej sytuacji.
  • Gość: Kamil IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.11, 22:19
    Serio?!
  • Gość: Maxy IP: 195.117.149.* 23.05.11, 07:42
    Coś w tym jest. Wczoraj pojechałem na rowerze na wyspę napić się piwka ( tak tak jestem przestępcą) 2 raz pod rząd przebiłem oponę, bo banda wyspowych troglodytów nie potrafi wywalić butelki do śmieci. Pewnie najlepiej pi***ć ją o ziemie. Szkoda słów. Małomiasteczkowe dzieci, które poczuły drobinę wolności. Poza tym nie piszcie, że tam sami studenci siedzą, bo ponad połowa ludzi na wyspie to już nie studenci lub jeszcze nie studenci.
  • zetkaf 23.05.11, 21:33
    > ak jestem przestępcą) 2 raz pod rząd przebiłem oponę, bo banda wyspowych troglo
    > dytów nie potrafi wywalić butelki do śmieci. Pewnie najlepiej pi***ć ją o ziemi
    > e. Szkoda słów. Małomiasteczkowe dzieci, które poczuły drobinę wolności.
    Malomiasteczkowe dzieci uratowaly swiat przed pijanym kierowca - widac picie alkoholu na wyspie slodowej nie dosc, ze daje sie podciagnac pod niska szkodliwosc spoleczna czynu, to jeszcze mozna wykazac wysoka uzytecznosc spoleczna czynu ;)

--

Idzie się!!!
  • Gość: Gość IP: *.eduroam.pwr.wroc.pl 23.05.11, 14:19
    W miastach brakuje miejsc gdzie mozna sobie spokojnie wypić piwo na świeżym powietrzu. Tak na prawdę jest potrzebne miejsce gdzie mozna pić i nie widze powodu dlaczego by to nie mogla być wyspa Słodowa. W końcu nazwa zobowiązuje.
    Zrobić tak, że można spożywać piwo na wyspie jeżeli się ma 18 lat i będzie dobrze.

Nie rozumiem dla czego uczepiliście sie w tym wypadku studentów, ponieważ studenci piją cześciej w innych miejscach, z miejsca wymieniłbym z pięć.
  • oldscoolman 22.05.11, 21:30
    Dobry pomysl ale nalezaloby najpierw podniesc ceny piwa,a kwota z podwyzki wplywalaby do kasy miasta.
  • c_22 23.05.11, 00:13
    "albo wlepiać tak drastyczne kary" nie trzeba wlepiać drastycznych kar, wystarczą te kary, które przewiduje ustawodawca. Po prostu, bezsilność aparatu władzy.
  • mix2ra 23.05.11, 22:22
    Nie wszystkim to odpowiada. Na facebooku organizują się grupy, które też nie widzą przyszłości takiego stanu rzeczy.

www.facebook.com/pages/Sprz%C4%85tam-po-sobie-na-Wyspie-S%C5%82odowej/205599112811469
    www.facebook.com/group.php?gid=132521930099994

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka