Dodaj do ulubionych

Lepiej zainwestować w dres i fryzjera niż w urb...

11.01.12, 13:34
Fajnie, więc niech ta Bardzo Mądra Pani (Szkoda, Że Tylko W Gębie I Na Dodatek Anonimowo) zatrudni się jako kontrolerka i sama osobiście wlepi mandat takiemu mięśniakowi. Może nawet zainwestować w dres i fryzjera, żeby polepszyć swoje kompetencje zawodowe. Ciekaw jestem, czy ta Bardzo Mądra Pani (Szkoda, Że Tylko W Gębie I Na Dodatek Anonimowo) zwróciła przy tym gościu uwagę kontrolerowi, że niewłaściwie wykonuje swoje obowiązki? Ale później obruszać się, że muszę płacić za bilet za innych, to każdy potrafi. Co ze świadomością obywatelską tej Bardzo Mądrej Pani (Szkoda, Że Tylko W Gębie I Na Dodatek Anonimowo)?
Obserwuj wątek
  • mistrzu_ogniowy smutna prawda 11.01.12, 13:45
   Podobnie sprawa wygląda, gdy przychodzi skontrolować głośną grupę wyrostków - kilkukrotnie byłem światkiem, że kontrolerzy nawet do nich nie podchodzili! Zdaje sobie sprawę, że kontrolerzy Ci najzwyczajniej mogli się obawiać o swoje zdrowie, ale po co w takim razie pojazdy MPK są oblepione symbolami pewnej firmy ochroniarskiej?! Czy nie można w takim przypadku zawiadomić ochrony/policji i poczekać na ich przyjazd na którymś przystanku?! Raz, drugi, a potem by się rozeszło, że "nie warto jeździć na gapę bo pały wołają"! Teraz zapewne jest odwrotnie - zapewne rozchodzi się, że wystarczy zbluzgać, czy nastraszyć kontrolera lub jechać większą grubą i nie trzeba kasować biletu...
   Widać mamy podwójne standardy w egzekwowaniu opłaty za przejazd MPK we Wrocławiu!
   • marter7 w co inwestować... 11.01.12, 14:02
    Cóż - taki kraj:
    można zainwestować w dres i fryzjera i mieć przywileje w MPK Wrocław,
    można też w kilof i stare opony - i mieć wcześniejszą emeryturę...
  • sverir Re: Lepiej zainwestować w dres i fryzjera niż w u 11.01.12, 14:05
   > Fajnie, więc niech ta Bardzo Mądra Pani (Szkoda, Że Tylko W Gębie I Na Dodatek
   > Anonimowo) zatrudni się jako kontrolerka i sama osobiście wlepi mandat takiemu mięśniako


   Robisz z kanara idiotę. Po co sprawdzał bilety dresowi w takim razie? Odruchowo? Wg mnie olał po prostu sprawę, a nie się bał.  • Gość: Malkontent Skuteczna kontrola IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.01.12, 14:08
   Może należy zrobić tak jak we Francji. Byłem świadkiem kontroli biletów w tramwaju w Nicei. Sześciu panów, wyglądających jak ochroniarze(3 z nich było wyposażonych w dużo środków przymusu bezpośredniego - m.in. duże miotacze gazu, pałki i kajdanki, wszyscy mieli kamizelki chroniące przed atakiem nożem) najpierw kontrolowało wszystkich wychodzących z pojazdu ludzi, następnie weszli do środka i zabrali się za kontrolowanie biletów wewnątrz.
   Muszę dodać, że ich kultura osobista stała na wysokim poziomie, nie wyglądali na takich co tylko czekają by kogoś potraktować tym gazem.
   Byłem tam tylko kilka dni, a podobne brygady w akcji widziałem prawie codziennie, może to jest powód, że po każdym przystanku ustawiała się kolejka do kasownika(ichniejszą urban card też każdorazowo trzeba kasować).
   Jak się chce to można skutecznie egzekwować jazdę z biletem.
   • Gość: Marta Re: Skuteczna kontrola IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.01.12, 14:19
    Wyobrażasz sobie u nas w Polsce takich panów, którzy mają przy sobie wiele środków przymusu i nie "czekają" aby ich użyć? Proszę...

    Swoją drogą podczas kontroli biletów któregoś razu moja mama jechała bez biletu. Zwyczajnie zapomniała doładować urbancard, która była dzień po terminie. Nie kłóciła się z nikim, nie prosiła o łaskę, tylko grzecznie poddała się wypisaniu mandatu, zaznaczając jednak, ze musi na tym przystanku wysiąść, gdyż idzie do pracy i nie może się spóźnić. Kontrolerka odmówiła opuszczenia autobusu razem z nią i, co więcej, zatrzymała dowód mamy. Sprawa zgłoszona została na policję, która to nic nie mogła zrobić, oczywiście, a kontrolerka kłamała, że dowód zostawiła jej mama. Bo przecież to nie tak, że nie miała prawa go przyjąć lub, nie mając już innego wyjścia, bo autobus pojechał, a pasażer wysiadł, zgłosić faktu przełożonym lub policji.
    Pani oczywiście pracuje nadal, nam po odpowiedzi otrzymanej "z góry" pozostał niesmak. Kopiuj-wklej o odbytej rozmowie i zapewnienia o poprawie jakości.
     • Gość: Marta Re: Skuteczna kontrola IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.01.12, 14:35
      Tylko we Francji mnie to nie dziwi, tam ma szansę działać. U nas? Nie sądzę... Skoro i bez takich "środków przymusu" były skargi na brutalność, to z nimi mogłoby się otrzeć o dochodzenie w sprawie śmiertelnego pobicia. Oczywiście, miałam do czynienia z miłymi i kompetentnymi kontrolerami, jest ich znakomita większość w naszym pięknym mieście, ale, nazwijmy to, nieodpowiedni jak widać też się trafiają.
      • zetkaf Re: Skuteczna kontrola 11.01.12, 17:02
       > Skoro i bez takich "środków przymusu" były skargi na brutalność, to z nimi mogł
       > oby się otrzeć o dochodzenie w sprawie śmiertelnego pobicia.
       Pozostaje pytanie, jak sobie poradzili z brutalnością? Pewnie jeden i drugi został ukarany przez pracodawców, kilku kolejnych przez sądy - i następni mieli przykład, jak się mają zachowywać.
       W Polsce... obawiam się, że za zgłoszone przypadki brutalności nie zrobiono by im nic, a jeszcze na koniec miesiąca dostaliby premię za wyniki wyższe niż "strachliwi" - i w ten sposób dano by innym przykład, że mają być brutalni, to większą kasę dostaną.       --

       Wrocław - Polska Mekka Fantastyki


       Idzie się!!!
  • zetkaf Re: Lepiej zainwestować w dres i fryzjera niż w u 11.01.12, 16:58
   > Fajnie, więc niech ta Bardzo Mądra Pani (Szkoda, Że Tylko W Gębie I Na Dodatek
   > Anonimowo) zatrudni się jako kontrolerka i sama osobiście wlepi mandat takiemu
   > mięśniakowi.
   Ale ktoś przecież zatrudnia ludzi bez "predyspozycji fizycznych" do kontroli biletów?

   > niewłaściwie wykonuje swoje obowiązki? Ale później obruszać się, że muszę płaci
   > ć za bilet za innych, to każdy potrafi.
   Ale właśnie po to jest kanar - żeby pasażer nie musiał płacić 3 zł bo płaci za innych. A tak nie dość, że zapłacił za siebie, za dresa bez biletu... to jeszcze za "niesprawnego" kanara musiał zapłacić bilet...

   > Co ze świadomością obywatelską tej Bardzo Mądrej Pani
   Jak widać, całkiem dobrze, bo nie olała tematu, tylko coś z tym zrobiła... może jeszcze powinna podać numer boczny pojazdu, godzinę, trasę - i kanara można zidentyfikować z imienia i nazwiska i ukarać za "niedopełnienie obowiązków".

   --

   Fantastyczny przewodnik po Wrocławiu


   Idzie się!!!
  • Gość: wasz Sternik Agnieszka? Taki masz dziwny nick. IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.01.12, 18:23
   Podobno prezes natychmiast kazał odnaleźć opisanych kontrolerów i wywalić ich z pracy.
   Ale to tylko sen...
   Agnieszka niebawem opracuje oświadczenie w imieniu prezesa, w którym to oświadczeniu odniesie sie do niesprawnych biletomatów, niewydolnych stacji zasilania trakcji, brudnych i spóźniających się tramwajów oraz wskaże pasażerów jako przyczynę tych niedogodności.
   Póki co, Agnieszka wyżywa się - anonimowo - nad pasażerką, która miała czelność...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka