Dodaj do ulubionych

Dzieci musiały zapełnić skarbonki na postną jał...

11.03.12, 18:10
Sytuacja skandaliczna z punktu widzenia wychowawczego. Gdzie była w tym czasie dyrekcja szkoły?
Edytor zaawansowany
  • mantresa 11.03.12, 18:24
    Jakich podłych i prymitywnych sposóbów używa już kościół katolski, żeby od ludzi chociaż trochę kasy wydoić..
  • Gość: w IP: *.internetia.net.pl 11.03.12, 19:12
    tylko kasa sie dla nich liczy
  • Gość: xx IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.12, 21:49
    bo nie wiem nie kumam
  • gupek-wioskowy 11.03.12, 22:00
    Owsiak zbiera dla dzieci, a nie od dzieci....
  • Gość: 21 IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.12, 22:04
    Owsiak nie zmusza dzieci w szkołach do wrzucania kasy do skarbonek. Owsiakowi możesz wrzucić 5 groszy i nie usłyszysz że to za mało. A pani katechetka nie dość że zrobiła ze zbiórki obowiązkowe "zadanie domowe" to jeszcze miała czelność domagać się jak najwięcej, Tym to się różni.
  • Gość: Whatever IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.12, 00:11
    "W tym wieku nauczycielka, a tym bardziej nauczycielka religii, jest dla maluchów olbrzymim autorytetem."

bo trzeba dziecku ZABRONIĆ uczestnictwa w tej bandyckiej piramidzie obłudy i zakłamania
  • Gość: marl57 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.12, 01:00
    i leczenie z głupoty od małego.
  • von_seydlitz 12.03.12, 06:29
    Trzymajcie się swoich przekrętów, a nasze zostawcie nam.....

...

Typowy artykuł, nastawiony na szczucie.... A nadgorliwą katechetkę sami sobie ustawimy....

....
  • Gość: polish-crap IP: *.fbx.proxad.net 12.03.12, 06:50
    Wolska ciemnota trzyma sie widac cieplo. Kit i obluda po katolsku od malego.
  • gupek-wioskowy 12.03.12, 07:47
    nadgorliwa katechetka w nagrodę za innowacyjne podejście do żebractwa będzie mogła pocałować w pietę odlew gipsowy faceta, który od 2000 lat nie żyje...

W zasadzie za zmanipulowanie mózgów katechetek powinno się paru facetów powiesić za teoretycznie nieużywane części ciała na drzewach. Zupełnie nie innowacyjnie....
  • krzych.korab 12.03.12, 05:48
    nadgorliwość, a może obłuda i zakłamanie ? Lub chęć wykonania polecenia ? Nie dojdziesz prawdy z tymi krzewicielami jedynie słusznej wiary.
  • rosomak67 12.03.12, 11:23
    A co by było gdyby ludzie zaczęli zakładać nowe kościoły/religie ?? Najlepiej jakieś odłamy już istniejących aby nie zostać potraktowanym jak sekta. Wystarczy 100 członków, statut i można rejestrować kościół. Założyciele i członkowie będą kapłankami i kapłanami co zapewni im w państwie polskim przywileje: zwolnienia celne, ulgi podatkowe itp, itd.
    Być może jeśli każdy obywatel Polski będzie księdzem ze wszystkimi przywilejami to politycy się opamiętają i zniosą wszystkie przywileje?????????????
  • Gość: Ola IP: *.isd-hcz.com.pl 12.03.12, 06:46
    Zbieranie jałmużny tym się różni od Owsiaka że ten robi szoł w telewizji i jeszcze popiera rząd który chorych zaniedbuje. Uważam że problem kwi w tym że przeciętny katolik -raczej marny katolik nie wie co to jest jałmużna wielkopostna, ja cały rok zbieram żółte pieniądze czyli o małej wartości które poniewierają sie po kieszeniach a potem zanoszę do kościoła gdzie zgłaszają się biedacy a takich nie brakuje. Nie sądzę aby takie działanie wpłynęło negatywnie
    na dziecko zwłaszcza jeśli wytłumaczy mu się na co przeznaczone będą te pieniądze.
    Owsiak biedakowi raczej nie pomoże a ksiądz paczkę zrobi a biedny ją odbierze, w moim
    Kościele to standart. Ale do takich rzeczy trzeba mieć serce i trochę rozumu najczęściej ludzie korzystają z nagonki rządowej bo tak wygodniej. Chodzę do Kościoła i widzę że na tacy najczęściej pojawiają się złotówki, no ale media robią swoje w mózgach przeciętnego polaczka.
    Może bym rozumiała problem gdyby rzeczywiście pieniadze które dostaje Kościół były
    przeznaczone dla chorych niepełnosprawnych dzieci albo żłobki, ale widzę dosłownie
    każdego dnia kiedy miliony są marnotrawione a jednocześnie następuje wzmożona krytyka
    Kościoła, coś takiego to dla mnie jest to wyłącznie hipokryzja.
    Za przeloty premiera z pewnością setki paczek trafiłoby na świąteczny podkarpacki stół,
    ale wy wolicie bawić się rzuconą padliną więc milej zabawy.

• black-emissary 12.03.12, 08:10
    Gość portalu: Ola napisał(a):
    > raczej marny katolik nie wie co to jest jałmużna wielkopostna,
    > ja cały rok zbieram żółte pieniądze czyli o małej wartości które poniewierają sie po
    > kieszeniach a potem zanoszę do kościoła

Nie jestem przekonana, czy to pod "jałmużnę wielkopostną" podpada, niczego sobie przecież tutaj nie odmawiasz.

> Za przeloty premiera z pewnością setki paczek trafiłoby na świąteczny podkarpacki stół

A premier ma piechotą chodzić?
  • Gość: ichi51e IP: *.aster.pl 12.03.12, 08:51
    "wszycy cos przyniesli - oprocz Joachima, ktory zrozumial ze trzeba przyniesc kosc dinozaura"
  • Gość: asok IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.12, 16:30
    10 na 10:)
  • Gość: adso IP: 91.198.118.* 12.03.12, 14:03
    Na otwarciu kościoła we wsi Mąkolice w woj. Łódzkim biskup powiedział pamiętne słowa: "Jaka wiara - taka ofiara".
    Ksiądz z tej parafi pobiera "podatki" od każdego gospodarstwa względem tego jakie maszyny posiada. Za kombajn, prasę, czy inne sprzęty oczekuje kwot powyżej tysiaka. Poza tym ściągą na różne sprawy "kościelne" od każdego kasę, a jak nie zapłacisz to nici z pogrzebu, ślubu, chrztu, itp. Co najwyżej może Cię wyczytać na ambonie, że kaski nie wpłaciłeś.
    Kasę ładuje w nowe samochody i inne przyjemności.
    Jedno jest tylko pewne - żadnej paczki żywnościowej czy tym podobnej od niego nie zobaczysz.
    I powiedz mi w jaki sposób rozliczyć kasę którą pobiera taki ksiądz? Owsiaka rozliczysz co do złotówki - takie co roku robi zestawienia finansowe.
  • Gość: asd IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.12, 17:00
    Czy wasza sekta wie, że wspomaganie biednych nie daje im szans na stanięcie na nogi? Mnie nikt nie wspiera, sam zarabiam na siebie. 90% z tych, którzy dostają jałmużnę też by mogło.
  • Gość: babajaga IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.12, 21:13
    Biedacy zglaszają się do kościola?! Śmiać się czy płakać?
  • Gość: plusik IP: *.euro-net.pl 13.03.12, 11:12
    Widzę tutaj próbę wsadzenia kija w mrowisko. Każdy rodzic który miał kontakt z szpitalami widział sprzęt podarowany przez Owsiaka ( dokładnie przez organizację o jego przewodnictwie). Prowokatorze podaj chociaż jedną akcję kościoła która przyniosła tak wymierny efekt jaki ma działanie opluwanej orkiestry. 100% dzieci sprawdzonych pod względem słuchu tego to nawet na zachodzie nie maja. Pompy insulinowe powiedz to tym rodzicom którzy teraz widzą że ich dzieci właśnie kończą 18 lat to usłyszysz komentarz. Jasne lepiej opluwać tych którzy coś robią i to w miarę skutecznie. Życzę aby Twoja anonimowość została rozszyfrowana przez sąsiadów i ktoś potrafił pokazać twoją małostkowość.
  • Gość: aapp IP: 80.68.239.* 13.03.12, 11:22
    mało który ksiądz paczki ze swoich zrobi
  • angielski_kochanek 13.03.12, 11:45
    To jeszcze jak skończysz księdzu robić loda, to poproś go o jakiś słownik ortograficzny.

Gość portalu: Ola napisał(a):
    > w moim Kościele to standart
  • baca63 12.03.12, 07:27
    Sprzęt zakupiony przez Owsiaka jest widoczny w każdym szpitalu.
  • Gość: asd IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.12, 17:03
    Po co w ogóle coś tłumaczyć katolikowi? On wytłumaczenia swoich kretynizmów nie zapewni, bo to niemożliwe, za to chętnie zamiesza w pojęciach i popsuje społeczeństwo. Z debilami się nie rozmawia.
  • Gość: GOSĆ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.12, 16:43
    no no, u nas nauczycielka mówiąc o Owsiaku mówiła,ze nie można mniej niż 2 zl a najlepiej papierki. Jka ktoś dał mniej nie dostawał naklejki, Dziwna sprawa ale komitet do dzisiaj tego nie wyjaśnił
  • Gość: elo IP: *.156.115.240.mortin.pl 12.03.12, 18:23
    a ty co dla naklejki pomagasz dzieciom? to już sama chęć pomocy nie wystarcza. Musisz się jakiejś pani słuchać? ile ty masz lat? 7?
  • Gość: Raf IP: *.static.korbank.pl 11.03.12, 22:21
    Ależ przede wszystkim zbiera od dzieci. Wystarczy spojrzeć na ulice w czasie WOŚP.
  • stefanpajonk 11.03.12, 22:39
    Hm... bo jak ulicą idzie mamusia z dzieckiem to daje pieniążka dziecku aby wrzuciło na zbiórkę.
    W kościele dzieje się tak samo. Przestań budzić niesmak.
  • Gość: asdf IP: 195.82.180.* 11.03.12, 22:50
    No tak, a do puszki z Caritasu dzieci oddają pieniążki w pocie czoła zarobione na plantacji bawełny/ kopalniach?
  • starblast 11.03.12, 22:56
    Jurek zachęca do wolontariatu WOŚP, a nie daje "zadania domowe" czyli de facto nakaz. Brak pracy domowej kończy się najczęściej złą oceną. W tym wypadku katechetka przypomniała, że puszka miała być pełna - musisz uzupełnić. Wracając do WOŚPU. W czasie akcji można nazbierać przez cały dzień nic, niewiele, jedną albo więcej puszek i nikt siary nie będzie robił z tego powodu (domyślam się, doświadczenia nie mam). Bywa, że czasem mniej a czasem więcej ludzie dają. Sama chęć już jest dobra.

Żeby dzieci nauczyć troski o bliźniego katechetka mogła zachęcić do podzielenia się słodyczami, zabawkami z biedniejszymi dziećmi ze szkoły, klasy, bo napewno takich nie brakuje. Po co oddawać pieniądze, które muszą przejść przez całą instytucję i wrócą na przykład do kolegi z ławki, ale zostaną uszczuplone o "koszty manipulacyjne"? W Polsce wrzuca się do puszek pieniądze idące na potrzeby ludzi na drugim końcu kraju, a potrzebujący są w najbliższej okolicy.
  • Gość: asdf IP: 195.82.180.* 11.03.12, 22:46
    To bardzo ciekawe, bo większość wolontariuszy WOŚPu stanowią właśnie dzieci (jak inaczej nazwać człowieka w wieku 12-14 lat) w wieku szkolnym. Psychoza "pomagania" jest mniej więcej podobna, a nawet na większą skalę (cała ramówka podporządkowana Orkiestrze). Psychoza zbierania ("zbierać do upadłego !") też jest nie mniejsza (zbierałem ponad dekadę temu to wiem).

Nie nie pochwalam takich procederów, ale wmawianie ludziom, że zbieranie na akcję X jest cacy, a na akcję Y już nie to zwykła obłuda
  • Gość: kraken IP: *.lightspeed.brfrct.sbcglobal.net 11.03.12, 22:48
    To bardzo ciekawe, bo większość wolontariuszy WOŚPu stanowią właśnie dzieci (jak inaczej nazwać człowieka w wieku 12-14 lat) w wieku szkolnym. Psychoza "pomagania" jest mniej więcej podobna, a nawet na większą skalę (cała ramówka podporządkowana Orkiestrze). Psychoza zbierania ("zbierać do upadłego !") też jest nie mniejsza (zbierałem ponad dekadę temu to wiem).

Nie nie pochwalam takich procederów, ale wmawianie ludziom, że zbieranie na akcję X jest cacy, a na akcję Y już nie to zwykła obłuda

Popelniasz typowo katolski zaklamany blad-roznica polega na tym,iz Jurek NIE ZADA zwrotu pelnych skarbonek
  • Gość: takatam IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.12, 19:54
    Nie masz racji. Owsiak zbiera też od uczniów przy pomocy uczniów. Dzieciaki za chodzenie na mrozie dostają punkty na świadectwie z gimnazjum za wolontariat, które są liczone przy naborze do szkoły średniej. Gdyby nie to, ciekawe jak by wyglądało zbieranie.
  • puzonik48 12.03.12, 20:04
    Nie zauważyłeś ,że wolontariat Owsiaka przechodzi z już dorosłych rodziców na dzieci .Rozpoczął swoje akcje 15-20 lat temu gdzie idea wolontariatu była obca nam wszystkim,więc Twój argument jest nie tylko nietrafiony ale próbujesz w ten sposób zdeprecjonować wysiłek wolontariuszy .Ohyda :(:(
  • zbig1113 11.03.12, 23:00
    A choćby tym, że Owsiak ma na taką zbiórkę odpowiednie pozwolenia.... tutaj nie podejrzewam aby katechetka zaprzątała sobie tym głowę.
  • Gość: głąb IP: *.xdsl.centertel.pl 11.03.12, 23:12
    to widać ze nie kumasz
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.12, 23:19
    > to widać ze nie kumasz

gigantyczny aparat w postaci telewizji radia gazet internetowych portali wypelniajacy cala przestrzen medialna chyba wywiera nieporownywalnie wieksza presje na te dzieciaki niz siostra

tak czy nie ?
  • zbig1113 11.03.12, 23:24
    Nie masz racji.
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.12, 23:27
    > Nie masz racji.

niewykluczone
    ciekaw jestem tylko argumentow

p.s.
    nie rzucam do skarbonki ani jednym ani drugim
  • sclavus 11.03.12, 23:33
    W tej klasie byś musiał!!!
    --
    Czy konkordat jest traktatem legalnym?? Jak się przyjrzeć z bliska, to nie: Skubiszewski z Suchocką przekroczyli uprawnienia podpisując a Płażyński przyklepał ratyfikację bez ważnej większości - kościół korzysta z czegoś, co nie istnieje!
  • zbig1113 11.03.12, 23:39
    Przymus (a praca domowa nim jest) jest zawsze większą presją niż zmasowana reklama
  • sclavus 11.03.12, 23:27
    idź do kościoła - może cię oświeci...
    Co wątpliwe jednak!
    --
    dowodem mojej autentycznej religijnosci jest np to że w sobotni wieczor jestem trzeźwy - by tirol1
  • Gość: xx IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.12, 23:29
    > idź do kościoła - może cię oświeci...

byłem w 2010 raz
    nadal nie kumam
    coś się zmieniło od tej pory ?
  • michal747 12.03.12, 11:27
    sclavus: "dowodem mojej autentycznej religijnosci jest np to że w sobotni wieczor jestem trzeźwy - by tirol1"

Gratulacje! To faktycznie wyjątkowe..
    Teraz jeszcze pozostałe wieczory i będzie świetnie.
  • unhappy 11.03.12, 23:34
    Gość portalu: xxx napisał(a):

> gigantyczny aparat w postaci telewizji radia gazet internetowych portali wypeln
    > iajacy cala przestrzen medialna chyba wywiera nieporownywalnie wieksza presje n
    > a te dzieciaki niz siostra
    >
    > tak czy nie ?

Oczywiście, że nie. To są zupełnie nieporównywalne rzeczy. Mówienie, "jak dasz to jesteś dobry i fajny" jest nieporównywalne do "masz na następna lekcję przynieść pełną puszkę". Wciąganie do tej dyskusji publicznych zbiórek, czy to ściśle katolickich (daj na tacę, kup świeczkę) czy owsiakowych jest bez sensu. Po prostu katechetce odj*bało i tyle. Jak jeszcze pracowałem w szkole to też mieliśmy walnięta katechetkę, co się okazało, jak po pewnej lekcji połowa dzieciaków "grzesznych" rodziców wróciła do domu z płaczem.

--
    Hologramy, które leczo :D
    Jarek! Dotrzymaj słowa.
    Chociaż ten jeden raz!
  • Gość: wiotka IP: *.dynamic.mm.pl 12.03.12, 10:18
    katechetki mają to do siebie...
  • Gość: robi IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.12, 23:45
    Czy Ty jesteś jakiś myślący inaczej? WOŚP to dobrowolne składki. Nikt nie każe napełnić po brzegi skarbonki wśród rodziny i ich znajomych.
  • Gość: Ola IP: *.isd-hcz.com.pl 12.03.12, 07:38
    Widać że twój umysł został zwerbowany. Naucz myśleć się po swojemu.
    Pojechałam do szpitala z chorą siostrą / porazenie twarzy / trzeba było koniecznie zrobić tomografię komputerową głowy a tam mówią że trzeba czekać 4 miesiące.
    Korytarz pusty , tomograf stoi nie używany lekarze siedzą bezczynnie a w recepcji atak na mnie
    abym znikała. To jest obraz dla tych którzy myślą że Owsiak coś zmieni bo będzie sprzęt
    w szpitalach, owszem sprzęt będzie tylko że ci sami bezduszni ludzie będą go obsługiwać.
    Jedno wiem napewno - jesteśmy atakowani idiotyzmami i zanim w nie uwierzymy należy
    pomyśleć. Tak pewnie było i w tym przypadku.
  • black-emissary 12.03.12, 08:21
    Naukę myślenia zacznij może od siebie.

Jaki związek ze sprawą ma to co piszesz?!
    Zwróć łaskawie uwagę, że nikt tu nie krytykuje tego na co Caritas wyda pieniądze, nie jest tu nawet argumentem często pojawiający się zarzut niejasności jego finansowania, chodzi jedynie o przymusowy charakter zbiórki, co jest skandaliczne bez względu na to czy skarbonka jest Caritasu czy WOŚP.
  • puzonik48 12.03.12, 08:26
    Chyba nie tylko na tym polega różnica :)Brak zgody administracyjnej na przeprowadzenie zbiórki już jest wykroczeniem ,działaniem wbrew obowiązującemu prawu .Poza tym akcje Owsiaka odbywają się na zasadzie wolontariatu ,niepełnoletni muszą mieć zgodę rodziców na uczestniczenie a akcji !
  • Gość: lonewolfxxx76 IP: *.internetunion.pl 12.03.12, 22:22
    a nasz synek po urodzeniu był przebadany sprzętem wyklejonym serduszkami
    dzięki Jurek !!!
  • Gość: Whatever IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.12, 00:15
    pewnie że nie kumasz, bo masz mózg mniejszy od żaby.
  • Gość: xx IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.12, 09:35
    x
  • Gość: Koloraz IP: 31.178.10.* 12.03.12, 01:27
    Tm, że do zbierania dla Owsiaka dzieci same się rwą, na zakonnice musza uzywac podstepu zeby wyłudzić taką usługę!

Kumasz?
  • Gość: polish-crap IP: *.fbx.proxad.net 12.03.12, 06:48
    Czym to sie rozni od Owsiaka bo nie wiem nie kumam ?
    To musisz byc ciemny i tepy jak kazdy katol.
  • Gość: totyczyja IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.12, 06:59
    Owsiak zbiera pieniądze od ludzi, którzy chcą dać i rozlicza się co do grosika.
    Tu nakazują zbierać dzieciom, to pańszczyzna. Słyszałeś kiedyś o rozliczeniu Caritasu? Bo ja nie .
  • Gość: mila IP: *.centertel.pl 12.03.12, 10:01
    Jeżeli nie widzisz różnicy to weź rozpęd i pier... w ścianę.
  • Gość: stary wiarus IP: 62.148.70.* 12.03.12, 22:05
    Nie rozumiesz, bo jesteś kretynem.
  • Gość: stary wiarus IP: 62.148.70.* 12.03.12, 22:16
    Nie rozumiesz, bo jesteś kretynem.
  • Gość: lucas IP: *.186-109-250.telecom.net.ar 13.03.12, 11:58
    Jestem zaego typu akcjami. W koncu w katechezie chodzi o wychowanie do zycua hrzescijanskiego, a jelmuzna jest jedna z praktyk usiwconych wiekowa tradycja i to nie tylko w chrzescijanstwie ale i w wiekszosic religii: islamie, judaizmie, buddyzmie, hinduizmie, etc.
  • Gość: Raf IP: *.static.korbank.pl 11.03.12, 21:06
    Takich samych, jakie stosuje Owsiak. W obu przypadkach kasa pójdzie na potrzebujących. O co chodzi? Gdzie problem?
  • Gość: jarek_kanarek IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.12, 21:46
    Masz racje ale też i jej nie masz, w przypadku Owsiaka pomoc otrzymują potrzebujący którzy naprawdę potrzebują pomocy. W przypadku caritasu "potrzebującymi" potrzującymi są spasłe kreatury w czarnych sukienkach, smutne to...
  • Gość: Raf IP: *.static.korbank.pl 11.03.12, 22:22
    Masz dowody, że kasa z Caritasu jest defraudowana przez księży - idź z tym do prokuratury. Prawda jest taka, że Caritas pomaga na kwoty ok. 15-krotnie wyższe od WOŚP.
  • Gość: josef IP: *.aster.pl 11.03.12, 22:33
    Ależ przypadki nieprawidłowości w Caritasie są doskonale znane, wystarczy poszukać informacji. Prokuratura już się nimi zajęła.
  • Gość: ddd IP: *.une.net.co 12.03.12, 01:57
    tak a wiesz ile dzieci zebrze tylko zeby okrasc skarbonki.mam maly kontakt t polska a widzialem jak sie dzieci chwala ze dzieki owsiakowi sobie kupil rower czy gre,ale ze to bylo w necie co mozna zrobic
  • Gość: lamerka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.12, 22:41
    "Caritas pomaga na kwoty ok. 15-krotnie wyższe od WOŚP" - przede wszystkim sobie.
    Pamietasz zbiorke na rzecz ofiar katastrofy Hali Targowej w Katowicach? Ofiary dostaly takie ochlapy, ze wstyd nawet o tym pisac.
  • Gość: saper Vodicka IP: *.lightspeed.brfrct.sbcglobal.net 11.03.12, 22:53
    Gość portalu: Raf napisał(a):

> Masz dowody, że kasa z Caritasu jest defraudowana przez księży - idź z tym do p
    > rokuratury. Prawda jest taka, że Caritas pomaga na kwoty ok. 15-krotnie wyższe
    > od WOŚP.

Hahahahaha-tako rzecze "Caritas"-a ty NAIWNIAKU w to wierzysz!!! NIKT i NIGDY jeszcze nie widzial,i zaloze sie,iz NIGDY nie zobaczy rozliczenia tej sitwy z jakiejkolwiek dzialalnosci,czy zbiorki-vide zbiorka po zawaleniu hali w Katowicach.naromiast Owsiak ZAWSZE sie rozlicza co do zlotowki

• starblast 11.03.12, 23:12
    Na to co zbiera Caritas składają się wszyscy podatnicy chcąc niechcąc. Sejm, Senat, Kancelaria Prezydenta, Premiera i inne instytucje centralne z tego co pamiętam dają łącznie 5 mln zł (nie mogę znaleźć teraz linka do raportu). Caritas świadczy inną pomoc - oprócz pomocy charytatywnej prowadzi programy oświatowo-wychowawcze, posiada szkoły, szpitale itp. Na te różne może się starać o dotacje państwowe, unijne. Nie wszystko zbiera w formie datków, darownizn. Nie jest mi znane, aby WOŚP przynajmniej na Wielką Orkiestrę otrzymywał bezpośrednie dotacje z budżetu państwa. O finansowaniu innych celów nic nie wiem.
  • sclavus 11.03.12, 23:31
    Znajdź w sieci chociaż jedno szczegółowe rozliczenie zebranych przez Caritas funduszy....
    Podpowiem: syzyfowa praca :D

--
    Nareszcie!!! Macierewicz nareszcie powiedział prawdę: w katastrofie smoleńskiej brały udział osoby trzecie - wybór między Kaczyńskim (jednym albo drugim albo oboma) i Błasikiem
  • Gość: Max. IP: *.eimperium.pl 11.03.12, 22:31
    Jaką rację? U Owsiaka zbierają ochotnicy. Tutaj zrobiono z tego zadanie domowe. Nie słyszałem też, by ktoś oceniał wolontariuszy Owsiaka pod kątem zawartości puszki. Ktoś, kto próbuje zrównać ten przypadek z W.O.S.P. jest wyjątkowo durny.
  • jonaszewski 11.03.12, 21:49
    Jakoś nie widziałem, żeby ktokolwiek od Owsiaka kazał dzieciom napełniać skarbonki na lekcji. WOŚP korzysta tylko z wolontariuszy i dobrowolnych datków. Kościół twierdzi, że możesz nie dać, bo nie ma przymusu, tylko pamiętaj, że jak nie dasz, to się będziesz w piekle smażył. I księdzu też będzie gorąco, bo auto bez klimy będzie musiał kupić z braku Twojej kasy.
  • Gość: ałtor IP: *.grcworldwide.com 11.03.12, 21:53
    Jak nie dasz to do piekła i obniżony stopień z religii.
  • Gość: taki jeden IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.12, 22:09
    Jeszcze kilka lat ... i polegną, jak w Francji, Hiszpanii. Kościoły jako muzea. Gówniarze muzułmańskie traktujące kościoły jak dyskoteki, puby. Jeszcze się doczekacie KATECHECI. Przykre bardzo, za kilka złociszy ? Młodzi was widzą i czują.
  • Gość: w IP: *.internetia.net.pl 11.03.12, 22:35
    obowiazkowa religia w szkołach to był dostateczny strzał w stopę kościoła.

ludzie nienawidzą przymusu , wszystko co przymusowe upada prędzej czy późnej.
  • Gość: Raf IP: *.static.korbank.pl 11.03.12, 22:24
    > Jakoś nie widziałem, żeby ktokolwiek od Owsiaka kazał dzieciom napełniać skarbo
    > nki na lekcji.

Przymus jest daleko bardziej wyrafinowany. Spróbuj w poniedziałek po WOŚP wysłać do szkoły dziecko bez serduszka na plecaku.
  • Gość: quantise IP: *.bielsat.com.pl 11.03.12, 22:46
    hahahah dobre o ile wiem to wielka orkiestra jest w niedziele no więc skąd to serduszko na plecaku? Moje jakoś poszło i nikt jej głowy nie urwał i nawet nie wspomniał o tym. Pierdzielicie farmazony. Po takiej akcji tyle by katechetka moje dziecko na religii zobaczyła...jak chce dobroczynność siać to niech poprosi dzieci o przyniesienie kanapki dla bezdomnych potem jedzie i im np. na dworcu rozda. ?Ja przez długi czas jak pracowałam w restauracji razem z właścicielką tej że tak robiłam. Dobroczynności uczy się od rzeczy małych i robionych osobiście.
    Wniesienie starszej sąsiadce zakupów po schodach, pozmywanie naczyń za mamę, pomoc dziadkom...dlaczego kościół sprowadza wszystko do pieniędzy!!!!
  • Gość: josef IP: *.aster.pl 11.03.12, 21:50
    W tym problem, że zmuszanie siedmiolatków do zbierania pieniędzy, wymuszanie na nich zebrania pełnej skarbonki i robienie tego bez zgody prawnych opiekunów to z pedagogicznego punktu widzenia całkowita porażka. Nie wiem, jak ta sytuacja wygląda z prawnego punktu widzenia, zmuszanie dzieci do zbiórki pieniędzy przez "nauczycielkę"? W każdym razie po takiej historii powinna zostać dyscyplinarnie zwolniona ze szkoły, bo do pracy z dziećmi się z pewnością nie nadaje.
    Nie słyszałem, żeby Owsiak zmuszał 7-latków do zbierania pieniędzy i na dodatek krytykował ich w przypadku, gdy zebrały za mało. Możesz podać konkretny przykład takiej sytuacji?
  • Gość: josef IP: *.aster.pl 11.03.12, 22:03
    I jeszcze jedno:
    www.google.com/search?q=caritas+nieprawidłowości
  • delivered 11.03.12, 22:10
    Po pierwsze większość datków Caritasu pochodzi z Budżetu Państwa, a po drugie ledwo 30% pieniędzy idzie w rzeczywistości na potrzebujących. Taka różnica.
  • Gość: ddd IP: *.une.net.co 12.03.12, 02:05
    tak 30 % na apotrzebujacych a reszte ty chyba kradniesz
  • ryllaa 19.03.12, 07:39
    Święta prawda! Wystarczy tu i ówdzie poczytać o przekrętach tej złodziejskiej firmy!
  • nessuno 11.03.12, 22:45
    Gość portalu: Raf napisał(a):

> Takich samych, jakie stosuje Owsiak. W obu przypadkach kasa pójdzie na potrzebu
    > jących. O co chodzi? Gdzie problem?

problem w tym,że Owsiak zebrane środki przeznacza na pomoc dzieciom. A to się czarnym bardzo nie podoba. W tym konkretnym przypadku piszesz,że kasa pójdzie na pomoc potrzebującym,ale którym? Wiadomo,że sukienkowi apetyt i potrzeby mają nieograniczone.
    Ja bym żłamanego centa nie dał.Zwyczajnie nie ufam organizacjom typu Caritas lub innym,działającym pod płaszczykiem sukienkowych.
    --
    Odszkodowania "smoleńskie" - wymuszone od państwa odszkodowanie przez cwaniaków ,którym nie chciało się ubezpieczyć na tak wysoką kwotę.
  • tehuana 12.03.12, 01:05
    KK ma problem z Owsiakiem, bo on zbiera na dzieci juz narodzone. KK interesuje sie tylko zarodkami i plodami.
  • Gość: J23 IP: *.globalconnect.pl 12.03.12, 00:42
    O to chodzi, że w przypadku Caritasu na ogół tak nie jest. Znajomy, który dorabia na emeryturze jako kierowca, wiózł busem do przewożenia osób niepełnosprawnych dwóch młodych katabasów z Gdyni na Okęcie. Obaj lecieli wygrzać tyłki na Majorce ( i to w odpowiednim towarzystwie ). Dwa tygodnie później znajomy musiał jechać po raz drugi, bo czarne byczki powróciły z wczasów.
  • Gość: sss IP: *.une.net.co 12.03.12, 02:09
    ateisci to takie kanalie?tylko wymyslja historie zeby oczernic nie podajac zadnych dowodow.karitas tyle ludziom uratowal zycie..a ty gnoju napenwo zlotowki nie dales na innych
  • Gość: saper Vodicka IP: *.lightspeed.brfrct.sbcglobal.net 11.03.12, 22:43
    Jakich podłych i prymitywnych sposóbów używa już kościół katolski, żeby od ludz
    > i chociaż trochę kasy wydoić.

Tu wcale nie chodzi o wyciagniecie kasy...bo i CO za kasa moze byc od dziecka???Cel jest inny i JASNY-chodzi o WYTRESOWANIE przyszlych parafian,iz kosciol jest STALE W POTRZEBIE,i MUSZA na niego lozyc bez zbednego szemrania
  • Gość: Aniol666 IP: 31.178.10.* 12.03.12, 01:26
    Mam nadzieje, ze ktos im nasr...ł do takiego pudelka i zaniosl z dychą wetkniętą w sam środek!
  • Gość: karlik IP: *.1000lecie.pl 12.03.12, 07:44
    Heh na J.Owsiaka za to że wykorzystuje dzieci do żebrania nikt nie potępia i nazywa ich wolontariuszami choć w zbiórce WOŚP to nie wolontariat,Autor nie pisze na co dzieci przeznaczyły pieniądze uzbierane w ramach zadania domowego być może cel był równie szczytny jak WOŚP tylko na mniejszą skalę.Niestety mieszkamy w dzikim państwie gdzie biedak wspiera biedaka a rządzący roztrwaniają bezmyślnie podatki.
  • puzonik48 12.03.12, 08:00
    Widać żeś kompletny bezmózgowiec :(:(Owsiak przed zbiórką występuje o zgodę na taką zbiórkę a dzieci które zbierają pieniądze są wolontariuszami .Zgodę na udział wyrażają rodzice .Na koniec cel zbiórki jest jasno określony i co do grosza pieniądze zostają rozliczone.
  • gupek-wioskowy 12.03.12, 08:29
    moje dziecię odwiedzało niemieckie szkoły. I tez widziałem akcję zbierania datków.
    Było to latem. Organizowali święto Lata. Jedni rodzice przynosili ciasta, inni kawę, inni sprzedawali to, inni dbali o higienę. A w czasie imprezy był bieg długodystansowy. żeby wziąć w nim udział trzeba było wpłacić niewielką opłatę (u nas byłoby 2PLN w relacji dochodowej). Szkoła była duża, jakiś 1000 dzieciaków. Zbierali z tego jakieś 1500 Euro rocznie. Wysyłane te pieniądze były bezpośrednio do różnych szkół w Afryce, Ameryce Południowej.
    Potem dostawali podziękowania od tamtych szkół i dowiadywali się, co za to było kupione.
    Jeśli założyć relacje dochodowe, to byłoby 1,50 PLN od dziecka.

Na Caritas, PCK, etc.... nie wolno zbierać pieniędzy w szkołach. Taki samowolny gest nauczyciela mógłby kosztować go utratę pracy i prawa wykonywania zawodu. Poza tym miałby natychmiast kontrolę Fiskusa.
    Poza tym nauczanie religii jest tam kierunkiem studiów pedagogicznych i podlega kontroli Ministerstwa Edukacji. Kler może uczyć, pod warunkiem ukończenia takich studiów.
  • rafal006 12.03.12, 09:55
    a wy znowu na padlinę się rzucacie jak te sępy... a kyszzzzz...
  • Gość: Anna IP: *.static.gprs.plus.pl 12.03.12, 11:35
    W Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich panuja podobne praktyki, dzieci otrzymały papierowe skarbonki i do końca Wielkiego Postu mają zbierać w domu pieniądze i na koniec zwrócić skarbonkę do szkoły.
    Ostatnio dzieci zbierały takze pieniadze na remont grobów Polaków za wschodnia granicą.
    po prostu SKANDAL
  • watashi79 12.03.12, 14:48
    chyba już nikt nie wątpi, jaki jest cel działalności kościoła w Polsce, no bo przecież nie pomoc. chodzi wyłącznie o dojenie owieczek. powinno się tą organizację opodatkować.

w każdym razie wykorzystywanie do tego celu dzieci, to już objaw totalnego prymitywizmu i debilizmu.
  • truten.zenobi 11.03.12, 20:04

--
    "znów zabijają w nas młodość
    znów zabierają nam wolność..."
  • Gość: eMTe IP: *.aster.pl 11.03.12, 22:36
    Do-kład-nie! I tyle powinno zostać powiedziane w tym temacie, reszta to pomyje.
  • zbig1113 11.03.12, 23:08
    Czyli, wymuszenia na lekcji nieobowiązkowej są OK? Ciekawe czy gwałty też?
  • truten.zenobi 12.03.12, 15:31
    > Czyli, wymuszenia na lekcji nieobowiązkowej są OK?
    pewnie nie, ale z drugiej strony przecież wiadomo że KK tak działa wiec skąd to zdziwienie?

--
    "znów zabijają w nas młodość
    znów zabierają nam wolność..."
  • zbig1113 12.03.12, 18:13
    Oczywiście rozumiem, że chodząc po niektórych ulicach, można dostać po mordzie,
    ale i tak pobicie jest nadal przestępstwem....
    Tak samo tutaj, niespecjalnie toto dziwi, ale i tak wymaga potępienia i ukarania...
  • truten.zenobi 12.03.12, 19:50
    że chodząc po niektórych ulicach, można dostać po mordzie,
    >
    > ale i tak pobicie jest nadal przestępstwem....

tylko że jeśli ktoś przykozaczył a później skomle że po buzi oberwał to trudno mu współczuć.

pewne działania KK wymagają potępienia i odrzucenia... i taką formą potępienia może być nieposyłanie dzieci na lekcje religii, odmowa finansowania itp.

--
    PO PIS dolony kraj...
  • zbig1113 12.03.12, 20:31
    Akurat w tym przypadku dzieciak nie przekozaczył, szedł po prostu po ulicy na której funkcjonariuszka kurii wymuszała haracze...
  • truten.zenobi 13.03.12, 12:17
    :)
    no tak... ale rodzice wiedzieli ze w okolicy krąży batwoman która zabiera biednym i daje bogatym...
    --
    "tak umiera demokracja w burzach oklasków..."
  • Gość: Raf IP: *.static.korbank.pl 11.03.12, 21:06
    Nauczanie dobroczynności to sytuacja skandaliczna z punktu widzenia wychowawczego? Niektórym nienawiść wycieka z uszu.
  • Gość: Bruno IP: *.lomza.vectranet.pl 11.03.12, 21:44
    niech te spasione brzuchy zaczną od siebie
  • Gość: josef IP: *.aster.pl 11.03.12, 21:59
    A co ma wspólnego opisana sytuacja z nauczaniem dobroczynności? Jedyne, czego się nauczyły te dzieci to fakt, że w szkole ktoś może je zmusić do tego, żeby w domu musiały prosić o pieniądze, bo takie było życzenie pani "katechetki". A jak przyniosą zbyt mało, to zostaną skrytykowane. Co to ma wspólnego z prawidłowym procesem wychowania, pedagogiką?
  • Gość: krystyna IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.03.12, 22:01
    Ładne mi to nauczanie dobroczynności.
  • gupek-wioskowy 11.03.12, 22:02
    nie rozumiesz? To jest tak jak z seksem. Nie należy do tego mieszać dzieci....
  • wezyronly 11.03.12, 22:09
    Człowieku, gdzie ty tu widzisz nauczanie dobroczynności?! To jest WYMUSZANIE datków na kompletnie nieświadomych dzieciach! Dyrektorka szkoły powinna zostać zwolniona razem z tą "katechetką"!
  • Gość: ttt IP: *.dynamic.mm.pl 12.03.12, 00:03
    albo zastrzelona !!!!
  • Gość: Max. IP: *.eimperium.pl 11.03.12, 22:37
    A skąd przewielebny Raf-ie dziecko ma wziąć pełną skarbonkę? Wystarczyłoby kilka monet wrzuconych do wspólnej skarbonki w klasie i nie byłoby sprawy - gdyby celem było nauczenie dobroczynności.
    Widać, że przewielebny nie ma dzieci (na wychowaniu).
  • zbig1113 11.03.12, 23:11
    W takim układzie i "opłaty za ochronę" pobierane przez lokalnych bandziorów są przejawen dobroczynności...
  • czarek75 11.03.12, 21:30
    zeby nie zjadło batonika czy czegos tam a niech chamy sprzedadzą ziemie mercedesy zamienią na znoszone sandały pani katechetka religia won ze szkoły publicznej tłuste gęby nalane alkoholem i doic kase oto wielka tajemnica wiary złoto euro i dolary
  • Gość: ałtor IP: *.grcworldwide.com 11.03.12, 21:51
    >Powinna lepiej wyjaśnić dzieciom, jaka jest idea jałmużny.

Nachapać się.
  • Gość: Bruno IP: *.lomza.vectranet.pl 11.03.12, 21:56
    zabrać biednym dać bogatym w wydaniu KK
  • Gość: niezalogowany IP: *.171.61.90.static.crowley.pl 12.03.12, 08:54
    zaplujesz, a od tej tolerancji i poszanowania innego człowieka, wyznającego odmienne poglądy, jeszcze żyłka ci strzeli i kłopotu i rodzinie i ZUS-owi narobisz...
  • alex2222 11.03.12, 21:43
    najpierw posyłacie dzieci na religię i pozwalacie je indoktrynować a potem macie pretensje!
    do kogo?o co wam chodzi?
    --
    www.bykom-stop.avx.pl/
  • debilofil 11.03.12, 21:46
    Jak nie trudno zauważyć bardzo krytycznie odnoszę sie do wielu praktyk KK, ale w GW pojawia się tego jakaś masówka.
    Chcę przez to powiedzieć, że należy pokazywać naganne praktyki, ale GW przegina pałkę
  • Gość: ałtor IP: *.grcworldwide.com 11.03.12, 21:48
    Jego wyznawców coś za dużo.
    Jak jeszcze będą prowadzili lekcje swojej religii to koniec.
  • Gość: burro IP: 85.222.116.* 11.03.12, 21:54
    a ty się zajmij swoją pałką zamiast pisać głupoty
  • Gość: krystyna IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.03.12, 22:03
    Wg mnie GW nie przegina pały, nie masz racji. Całe szczęście, że piszą o tym.
  • oremus 12.03.12, 08:09
    Caritas ostatnio dużo inwestuje:

Super luksusowy hotel we Wrocławiu pl.wikipedia.org/wiki/Hotel_Jana_Paw%C5%82a_II_we_Wroc%C5%82awiu

www.mostostal.waw.pl/uploads/realisations/41/7c935ab17d7d6b41bc1d379fb7154c80.JPG

www.mostostal.waw.pl/uploads/realisations/41/26c68c4bf6547a56361fb22682545da9.JPG
    www.mostostal.waw.pl/uploads/realisations/41/db861fa8ff76de3910bf504b8f1ac3c2.JPG
    "Katolickie centrum integracji społecznej" - tu inwestorem jest równiez Caritas: luksusowy pałacyk pod Wrocławiem

www.asaarch.pl/pix/141.jpg

Równie prestiżowy biurowiec w Warszawie na Ochocie:

blogi.newsweek.pl/Tekst/naluzie/594052,ubodzy-calego-swiata---you-welcome-to-caritas-palace.html
    Lekko licząc w Polsce inwestują i budują co najmniej kilkadziesiąt obiektów w tym część superluksusowych.

Tak – w tych obiektach INWESTOREM JEST CARITAS.

A Archidiecezja Warszawska kłóci się z miastem o wysokość podwójnego biurowca, który chcą postawić w centrum Warszawy.

www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,wiezowiec-archidiecezji-zaprezentowany-w-cannes,37802.html
    Kościół jest ubogi.
  • ryllaa 12.03.12, 08:43
    A może te luksusowe hotele są dla biednych, bezdomnych braci i sióstr?
  • Gość: ktop IP: 62.233.184.* 12.03.12, 08:30
    Nie ma numeru GW bez ataku na kościół. Niestety takie nakazy z góry. Coraz bardziej przekonuje się do racji RM i TVT. A pomyśleć, że jeszcze rok temu byłem prenumeratorem GW. Warto także zastanowić się nad tym czemu ma służyć podkreślanie win Polaków przy zabójstwach żydów. W polsce popełniano rocznie około 1000 zabójstw, ale oczywiście tylko wznowienie śledztwa przeciwko "polakom" którzy zatłukli 20 żydówek zasługuje na artykuł.
    Zbrodnie niemców to są zbrodnie faszystowskie o niemcach cisza ale zabóstwo żydówki to juz "polacy" a nie zwykli mordercy. Nie dajcie sie propagandzie takiej jak ta:
    www.youtube.com/watch?v=nu6t9YmHvT4
  • gregory433 11.03.12, 21:47
    Szkoda że nie było to w szkole mojego syna,z chęcią bym dorwał tą katechetkę a rodzice tych uczniów to jakieś ciotki,nie umieją sami wymierzyć sprawiedliwości złodziejom.
  • Gość: elo IP: *.156.115.240.mortin.pl 11.03.12, 22:30
    nie ma 'samosądów' i dobrze zrobili, że zgłosili do kuratorium. Powinni też wnioskować o zwolnienie katechetki ze szkoły. Natychmiast.
  • Gość: bred IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.12, 23:42
    Myślisz że wywalą tą katechetkę i Dyrektorkę?W jakim ty kraju żyjesz?Ale z ciebie naiwniak.
  • man_sd200 11.03.12, 21:48
    Ja bym im dał. Same groszówki, żeby za dużo nie było. :P
  • lumpior 11.03.12, 21:50
    A moze to jej sprawa?
  • zwarows 11.03.12, 21:53
    Takimi metodami skutecznie zamienią w nieodległej przyszłości kościoły w miejsca gdzie będzie się można nauczyć wspinaczki.
  • vald 11.03.12, 21:57
    To świadczy o tym jak przygotowaniu są "specjaliści" KK do prowadzenia lekcji religii. To też następny dowód na to, że religia powinna zostać wycofana ze szkół
  • hydrograf 11.03.12, 21:58
    A cóż w tym nowego, w końcu ta zorganizowana grupa przestępcza zajmuje się wyłudzeniami od blisko 20 wieków.
  • Gość: taki jeden IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.12, 22:01
    A Ty myślisz, że w 20 oddziałach jest na ,,hospitacji,, dyrektor i on wie jak durna katechetka napitala takie plecenia ? Spróbuj to ogarnąć sam zanim napiszesz taki tekścik !!!
  • gupek-wioskowy 11.03.12, 22:07
    a miała zgodę na zbiórkę pieniędzy?

Pomijam żebranie od dzieci, które wygląda jak odbieranie dzieciom batoników. Haniebny proceder. Można od dzieci zebrać stare zabawki, ale po co komu stare zabawki w klasztorze?....
  • yan.nick 13.03.12, 08:46
    gupek-wioskowy napisała:

> a miała zgodę na zbiórkę pieniędzy?
    >
    > Pomijam żebranie od dzieci, które wygląda jak odbieranie dzieciom batoników. Ha
    > niebny proceder. Można od dzieci zebrać stare zabawki, ale po co komu stare zab
    > awki w klasztorze?....
    - Jak to nie wiesz, pobawić sIę tym można w zastępstwie.
  • Gość: alpepe IP: *.pools.arcor-ip.net 11.03.12, 22:11
    dobra, dobra, gdyby moje dziecko przyszło z czymś takim do szkoły, zrobiłabym poruchawkę taką, że katechetka poszłaby na urlop zdrowotny, a tu rodzice jakieś takie ciotowate jedno w drugie. Nie pójdzie dziecko do komunii? To nie pójdzie, nauczy się wcześniej, że trzeba stawiać granice absurdalnym żądaniom. Tym klechom i spółce w .upach się poprzewracało z dobrobytu. Jak słyszę, że kuzynki córka przed bierzmowaniem ma latać codziennie na drogę krzyżową, czcić pierwsze piątki, chodzić na gorzkie żale i każdą z tych czynności dokumentować podpisem, to widzę, że Szatan w Kościele działa, bo odstręcza ustami i rękami klechów i spóły od uczestnictwa w Kościele. Kiedy do tych zakutych łbów dotrze, że kiedyś nie było tiwi, netu i konsol, to sobie ludzie rozrywkę w takich i siakich nabożeństwach znajdowali, ale te czasy się nie wrócą. Pal licho wiarę, czy jest na dzisiejsze czasy, czy nie, ale postępowanie klechów i spółki jest nie na dzisiejsze czasy. Katechetce się coś popieprzyło zdrowo.
  • Gość: Zx IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.03.12, 22:12
    Ja bym się do takiej skarbonki spuścił. Po brzegi.
  • cheffin 11.03.12, 22:15
    Sycow rodzinne miasto Beatki .
  • hetmanwiechu 11.03.12, 22:15
    i zakonicy wreczyl pelna skarbonke.
  • Gość: josef IP: *.aster.pl 11.03.12, 22:21
    Ciekawe, ciekawe, jakoś prokuratura zajmuje się Caritasem, a nie Owsiakiem...
  • Gość: lamerka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.12, 22:36
    Nie mam kompletnie zaufanie do caritasu. Wiem o wielu naduzyciach w tej instytucji, z pierwszej reki. Zlamanego grosza ode mnie nie zobacza.

A Ty smieciu sakiewiczowy zjezdzaj na niezaleznaodrozumu.pl. I tam rozpracowuj zyciorysy swoich guru - zdziwilbys sie ile tam niespodzianek mzna znalezc.
  • Gość: lamerka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.12, 22:36
    To bylo oczywiscie do krokodyla.
  • alicja.30.tysiecy 12.03.12, 07:29
    Owsiak też ma ciekawy życiorys. Poczytaj skąd się wzięła orkiestra, kto mu pomagał i dlaczego.
  • jackpolnar 11.03.12, 22:21
    kapuś dał cynk!
  • jjestal 11.03.12, 23:38
    Nie wiedział, że obowiązuje go złodziejska solidarność???
  • Gość: Pražan IP: *.net.upcbroadband.cz 11.03.12, 23:54
    KAPUS?... cos ci sie chyba poprzestawialo w mozdzeczku!
  • zbig1113 11.03.12, 23:58
    Może i ojciec tego dzieciaka to kapuś
    Na pewno to co zorganizowała katechetka to wymuszenie
    Kim więc jest katechetka?
  • l.george.l 11.03.12, 22:26
    A może zapełnia biskupie lodówki frykasami? Czy w sprawozdaniach Caritasu jest podane, co i komu Caritas daje? W każdy razie warto się zainteresować skąd dostaje. Otóż Caritas jest przede wszystkim na budżetowym garnuszku. Jednostki budżetowe, samorządowe, spółki skarbu państwa są darczyńcami. Czy to nie wystarczy? Wyłudzanie pieniędzy od dzieci jest najzwyklejszym sku...syństwem.

--
    Homo est creator dei
  • Gość: elo IP: *.156.115.240.mortin.pl 11.03.12, 22:28
    o ho już widzę jak zakładasz sprawę cywilną. Za słabe to jest na cokolwiek. I nietolerancji tam nie ma. Jest odnośnie faworyzowania jednego kultu religijnego nad innym. A to jest dyskryminacja!
  • Gość: z chorego kraju IP: *.play-internet.pl 11.03.12, 22:30
    lekcyjnych na obowiązkowe rekolekcje do kościoła...
  • ryllaa 12.03.12, 06:39
    Gość portalu: z chorego kraju napisał(a):

> lekcyjnych na obowiązkowe rekolekcje do kościoła...
    Nie musisz iść do kościoła. Podprowadź dzieciaki pod kościół, a dalej niech zajmują się nimi ci, którzy te szopki organizują!
  • Gość: greg0.75 IP: *.aster.pl 12.03.12, 09:22
    No i? Gdzieś czytałem, że przed wojną podoficer wg grafiku prowadził żołnieży wyznania mojżeszowego do synagogi, siadał w kąciku, jak rabin szepnął "a teraz będziemy się modlić za Rzeczpospolitą" stawał na baczność, po imprezie odprowadzał do koszar. Masz taką samą robotę.
  • maz9 11.03.12, 22:31
    Posyłając dziecko na religię zgadzają się na pranie mózgów i inne konsekwencje.
  • obywatel_nienumerowanej_rp 11.03.12, 22:32
    ... mamy więc pytanie - na czyje polecenie katechetka zorganizowała zbiórkę? Jaka była rola proboszcza lokalnej parafii?

Czy kościół ma w statucie dojenie polskiego społeczeństwa? Grabież każdego ciężko zarobionego grosza na rzecz nawiedzonych zboczeńców-darmozjadów w sutannach? Żeby mieli za co dalej funkcjonować i ogłupiać naród swoimi bredniami i żydowskimi bajkami?

.............................................................
    Co łączy rozbiory, wojny światowe, stalinizm, konkordat i wybór Kaczyńskich na premiera/prezydenta RP? Wszystkie te wydarzenia są formą okupacji narodu polskiego przez żądnych władzy zwyrodnialców.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka