• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Dzieci musiały zapełnić skarbonki na postną jał...

• Gość: pali ćwok IP: *.145.21.46.in-addr.arpa 11.03.12, 22:32
      Caritas zbiera rocznie więcej funduszy niż WOŚP od początku swojego istnienia. Jednak nie widziałem ,żeby jacyś księża robili z tego powodu wokół siebie tyle szumu co Owsiak. Nie widziałem też aby wszystkie TV, Radia, Gminy, Samorządy, Spółki skarbu Państwa itd. instytucje i organizacje finansowane z naszych podatków robiły im taką reklamę.

Charytatywność tylko wtedy ma sens kiedy jest zrobiona w pokorze i bez pompy. jednak są ludzie którym zależy na szumie i wielkim show - jednak nic za tym nie ma.

Może ktoś z was zastanowił się ile kosztuje ta szopka w TVN organizowana przez Walterową - ile by było kasy gdyby zamiast promować żonę byłego PZPRczyka - przeznaczyć po cichu kasę z reklam w tym czasie antenowym na biednych czy chorych i a koniec roku zrobić audycję opisującą ten zbożny cel - jednak tu nie chodzi widocznie o darowanie komuś czegoś - tu chodzi o szopkę, show i lans...
      • 11.03.12, 23:49
        Podrzuć jakiś odnośnik do rozliczenia finansowego tej instytucji...
        • 12.03.12, 02:17
          rozlicza sie przed nikim poza purpuratami KRK z wyłudzonych pieniędzy a na działalność charytatywną przeznacza ich ułamek o czym mogą cię przekonać rodziny poszkodowanych w czasie katastrofy budowlanej na Śląsku. Z 5mln. zltych jakie Kaczyński hojną rączką wrzucił do worka Caritasu na pomoc dla poszkodowanych, ci niewiele z tych pieniędzy otrzymali.
      • Gość: greg0.75 IP: *.aster.pl 12.03.12, 09:32
        Caritas nie tyle zbiera, co w ogromnej większości redystrybuje środki państwowe i unijne...
        Np. w 2010 Caritas ze zbiórek przez cały rok - 17,5 mln (a wszystkiego - z dotacjami i darowiznami od instytucji - 292 mln, w tym głównie europejski program pomocy żywnościowej PEAD) , WOŚP w jednorazowej akcji - 43 mln (+ 15 mln darowizn i innych)
    • Gość: rc IP: *.dynamic.chello.pl 11.03.12, 22:32
      podobne praktyki "Caritasu" i katechetów w szkole podstawowej/gimnazjum w Sopocie-Brodwinie
    • 11.03.12, 22:32
      "Powinna lepiej wyjaśnić dzieciom, jaka jest idea jałmużny."

No i wyjaśniła dokładnie. Przecież my wszyscy opłacamy lekcje religii z podatków a wielu się na to nie zgadza. Kościół ma uczciwość w d..., i tego nauczyła dzieci katechetka.
    • 11.03.12, 22:36
      pazerność tych "typów" nie ma granic.... podobnie jak unia!!!!!
    • Gość: w IP: *.internetia.net.pl 11.03.12, 22:37
      nie szanuję ciebie za jeden zlamany grosz, gardze takimi ludzmi
    • Gość: saper Vodicka IP: *.lightspeed.brfrct.sbcglobal.net 11.03.12, 22:40
      Gdyby moje dziecko przyszlo do domu z czyms takim i jeszcze durniejszym poleceniem wypelnienia-NASRALBYM do niej i OSOBISCIE bym oddal z odpowiednim komentarzem
    • 11.03.12, 22:40
      Za tym numerem z pewnością stał radiomaryjny Szambo-Rydzyk. Wycisnął już ostatni grosz z moherowych beretów, to teraz przerzuca się na dzieciaki.
    • 11.03.12, 22:40
      Wyrzucić dyrektora szkoły na twarz! Dlaczego byle kretyn nie morze być dróżnikiem, a dyrektorem szkoły już tak?

Bezczelność i arogancja ludzi Kościoła sięgnęła dna, rydzykowy przykład deprawuje już najmłodszych.
      • 11.03.12, 22:56
        Nic dziwnego, że taka bezczelność i chamstwo miało miejsce w Sycowie. Wszak oni tam czują się mocni, Syców to matecznik Beaty Kępy. Ta ostatnia to posłanka która Rydzykowi potrafi ...(przemilczę wulgaryzmy).

Ta pani też jest słynna z bezczelności i kłamstwa. Do dzisiaj łże i podaje publicznie nieprawdę.
        Podaje się za prawnika, choć nie ma prawa wykonywania zadnego zawodu prawniczego, nigdy nie ukończyła żadnej aplikacji, nigdy prawa nie ukończyła. Ale mówi o sobie, że jest prawnikiem.

Studiowała na wrocławskim Wydziale Prawa i Administracji, ale kierunek Administracja, - jest administratywistką.

Teraz ten wydział nazywa się -Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
        Ta baba podaje, że studiowała Prawo administracyjne, tak jakby teraz inni studiowali jeszcze Prawo ekonomiczne.
        Kępa zachowuje się niemoralnie - kłamie i oszukuje, nie dziwi mnie, że inni w Sycowie starają się iść jej i Rydzyka przykładem.
    • 11.03.12, 22:41
      "Rzecz w tym, aby odmówić sobie przyjemności, na przykład batonika czy ciastka, i jego równowartość wrzucić do skarbonki. To ma być dobrowolna ofiara, oznaka chrześcijańskiej miłości, a nie obowiązek. Siostra katechetka wykazała się najprawdopodobniej nadmierną gorliwością."

A niby dlaczego dzieci miałyby sobie odmawiać batonika lub innego łakocia? To może jeszcze całe kieszonkowe powinny od razu oddawać sukienkowym. Bezczelność czarnych nie ma sobie równej. Panią siostrę katechetkę chyba powinno się albo w główkę puknąć, albo zdrowo potrząsnąć.

--
      Odszkodowania "smoleńskie" - wymuszone od państwa odszkodowanie przez cwaniaków ,którym nie chciało się ubezpieczyć na tak wysoką kwotę.
      • Gość: Marek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.12, 02:37
        be te dzieci mają głupich rodziców, którzy posyłają je na religię? to właśnie dlatego mają odmawiać sobie batonika...
    • 11.03.12, 22:43
      Takie akcje to efekt zatrudnienia w szkole do NAUCZANIA dzieci głąbów, niedouczonych siostrzyczek zakonnych. Podstarzałych starych panienek, które o pedagogice, psychologii dziecka wiedzą tyle co o erekcji u facetów. NIC. Precz z łapami od naszych dzieci!
      • 12.03.12, 06:41
        Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłosci. Pracowałam w szkole ...dziesiąt lat i wiem, jak wyglądają lekcje religii, co się na nich wyrabia.
    • 11.03.12, 22:47
      ****obowiazkowa religia w szkołach to był dostateczny strzał w stopę kościoła.
      ludzie nienawidzą przymusu , wszystko co przymusowe upada prędzej czy późnej ****

Wygląda na to...że w tej naszej ojczyźnie zawierzonej Maryi (Zawsze Dziewicy)
      upadnie duuużo później... :((
    • Gość: ociec IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.12, 22:48
      Znając życie to katechetce włos z głowy nie spadnie. W normalnym kraju to 9 marca by był ostatnim dniem pracy, a dyrektor dostałby nieźle po 4 literach. A znając życie to jedynie katechetka zemści się na dzieciach. Gdyby moje dziecko przyniosło coś takiego do domu, to od razu byłby telefon do dyrektora z informacją, że sprawa idzie do kuratorium, samorządu (organizator, po wakacjach ma płacić na katechetów) i prokuratury (legalność zbiórki). Dyrek miałby pełne portki, a katechetka by błagała o wyciszenie sprawy...

Rodzice powinni zażądać zwolnienia tej kobiety, a jak nie to wszystkie dzieci zabrać z religii, dopóki nie zatrudnią normalnego katechety.
      • Gość: ociec2 IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.12, 23:06
        spokojnie, nie być raptus... kuratorium już zajęło się wyjaśnianiem tej sytuacji. Właśnie zakładają pampersy...
    • Gość: eeeeee IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.12, 22:50
      > za nawoływanie do nietolerancji Art. 256 Kodeksu karnego.

Kto tu jest nietolerancyjny?
    • 11.03.12, 22:51
      jak zwykle GW tchorzy, to normalka. Kiedys to byla gazeta dla inteligentnych. Teraz dla glupow. Adam - uratuj ten tytul, to jest szajs a nie moja GW
      • Gość: berecik IP: *.adsl.inetia.pl 15.03.12, 18:51
        Jakubie, podejrzewam że na Adama nie ma już co liczyć, on już tylko sam liczy ... KASĘ! Ale całkowicie się z Tobą zgadzam, kiedyś to była Gazeta Wyborcza, teraz to już tylko "gó..." jak słusznoie choć z niemiecka zauważyłeś. Ale to już jest w wiekszości tytułów prasowych. A to dlatego, że to już nie jest informacja lecz manipulacja.
    • Gość: quantise IP: *.bielsat.com.pl 11.03.12, 22:53
      skoro ty masz praw to ja też chce takie i nie życzę sobie by moje podatki szły na kościół...chcesz to płać sam na swoja wiarę!!! Jak byś musiał się zdeklarował np na 400 zł rocznie podatku od wiary na świątynie, wypłaty dla katechetów i na merca dla proboszcza ciekawe jak byś piszczał!
      No i dodatki w kopertach, z uroczystości , tacy i innych co łaska. Powinno się zmienić już dawno wizerunek na ołtarzach z Chrystusa na wielki banknot!
    • 11.03.12, 23:00
      To jest jakas ogólnopolska akcja. Moje dziecko dostało taka skarbonkę na mszy dla dzieci komunijnuch ( Warszawa Ursynów). W ciągu tej samej mszy byy wydelegowane małe dzieci, które zbierały pieniążki na misje zagraniczne, oprócz tego ofiara na mszę jak zwykle. Czy nie za dużo na jeden raz? Moje dziecko nie czuje póki co ochoty, żeby napełniać skarbokę, nie mam zamiaru wpływać. Wiem, że jest dobrym małym człowiekiem, który ma szacunek i współczucie dla bezdomnych (tak jak jego starsza siostra, moja córka regularnie daje im swoje kanapki), kocha zwierzęta itd. Cholera, nawet jak człowiek miałby dużo dobrej woli, cierpliwości i innych takich, to szlag go trafia, jak z każdej dziury w kościele wypływa tylko daj kasę...
      • Gość: Autor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.12, 02:39
        zacznij robić lepsze kanapki, to nie będzie ich oddawać bezdomnym psom...
    • 11.03.12, 23:00
      Jaka to sztuka wypełnić małe pudełko po brzegi przez tydzień?
      I oddać w woreczku foliowym?
      • 11.03.12, 23:08
        kasa, kasa, a nie żadne byle gie.... :))))

qazokm napisał:

> Jaka to sztuka wypełnić małe pudełko po brzegi przez tydzień?
        > I oddać w woreczku foliowym?
    • 11.03.12, 23:03
      "Siostra katechetka wykazała się najprawdopodobniej nadmierną gorliwością" chyba pazernością!
    • 11.03.12, 23:06
      Ten pan, co tak gorliwie doniósł na tę biedną katechetkę, nie życzy sobie aby jego dziecko brało udział w "ściąganiu podatków na kościół".
      Racja.Szkoła jest miejscem gdzie powinno się uczyć zakładania prezerwatywy na marchewkę.
      • 11.03.12, 23:56
        Akurat umiejętność prawidłowego zakładania prezerwatywy przydaje się w życiu. No i potrafi zapobiec aborcji...
        A co do marchewki.... to chyba lepiej tak niż gdyby nauczycielka wywołała wzwód u jakiegoś ucznia i tam przeprowadzała pokaz..
      • Gość: mfg IP: *.dynamic.chello.pl 12.03.12, 04:40
        Twoim rodzicom by się przydała umiejętność zakładania prezerwatywy.
      • Gość: dexter IP: *.tktelekom.pl 12.03.12, 09:23
        Szkoła jest miejscem nauki.Nauka o gusłach i zabobonach powinna się odbywać na koszt zainteresowanych poza budynkiem publicznym i nie za publiczne pieniądze.
      • 12.03.12, 19:23
        spadaj stad ty moherowy lizusie
        --
        Dominika 27.07.2007
      • Gość: steq1 IP: *.adsl.inetia.pl 12.03.12, 20:16
        jak cep nie ma nic do powiedzenia to milczy, to do cepa,a zakładanie prezerwatym jest na pewno potrzbniejsze niż betonowe wasze bozie czy bozie czy lecha
    • 11.03.12, 23:10
      czy to nowa metoda ściągania haraczu przez mafię w sukienkach ???
    • 11.03.12, 23:13
      A dlaczego, zdawałoby się rozumni i dorośli rodzice pierwszoklasistów, pozwalają na kontakty ich dzieci z najpodlejszą przestępczością zorganizowaną na świecie? Trochę myślenia i pogonić lub wyśmiać czarną swołocz, nic prostszego.
    • 11.03.12, 23:14
      jak to mawial sw Antoni: " nie rabotajesz - nie kuszajesz"... niech sie dzieci ucza czym jest prawdziwa wiara w Boga Ojca
      Czy ktoś może wie, jak się ma do tej zbiórki, strona Prawna. Czy nie jest potrzebne zezwolenie na dokonywanie zbiórek pieniężnych?. Ps. "Mają wrócić pełne"!!!. ooo...żeby "was" jasny szlag trafił. Nienażarte.......(dodać w/g uznania). Amen.
      No tak katecheci. U brata na studniówce przed imprezą była obowiązkowa modlitwa!!!

Precz z religią w szkołach!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: DNA IP: 193.57.67.* 13.03.12, 06:24
        Co za prymitywna proba wydobycia kasy od rodzicow przez dzieci za pomoca skarbonek caritasowych...

Trzeba bylo wrzucic kartke z napisem "Bog Zaplac" do srodka.

• 11.03.12, 23:17
      Ja jestem obywatelem tego kraju i nie pozwolę okradać się przez wyznawców jednego, faworyzowanego wyznania, którym się wydaje, ze maja prawo okradać budżet co roku z moich podatków.

Chcecie indoktrynować swoje dzieci to róbcie to za własne pieniądze we własnych kościołach a nie na koszt podatnika. Bo lekcje etyki w tym kraju są fikcją.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.