Dodaj do ulubionych

Czy łatwiej będzie zaparkować przy ASK? Jest ko...

18.03.12, 16:22
Parking powinien być dostępny tylko dla pacjentów. Pracownicy ASK to ludzie zdrowi i mogą do pracy dojeżdżać komunikacją miejską.
Edytor zaawansowany
 • Gość: MPK IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.03.12, 16:45
  Dokładnie tak. Na terenie pralni ASK powinna powstać pętla autobusu 145 lub 146, który łączyłby ASK z pozostałymi obiektami AM. Teraz autobus 146 skręca w Świeradowska a chorzy, studenci i pracownicy na pichotę iść do szpitala.

  Równie dobrze można by było np przedłużyć tam pętle autobusu 136, który skomunikowałby ASK z zachodnimi częściami miasta.

  Teraz pod drzwi ASK można dojechac tylko autobusami 113 i 612 z dworca głowneo PKP, to stanowczo za mało.

  Miasto i ASK powinno dać najpierw alternetywę w postaci MPK a dopiero potem łupić na opłatach parkingowych. Ale to niestety w normalnym świecie a nie odwrotnym wrocławiu takie rzeczy.

  Pewnie za 10 lat jak dobudują na borowskiej kolejny eobiekty i szpitale a poludniowa szcze wroclawia bedzie jednym wielkim korkiem to się urzednicy zaczna zastanaiwac dlaczego tak jest i jak to rozwiazac.
 • Gość: ........ IP: *.218.38.84.otvk.pl 18.03.12, 20:13
  63 nieodpłatne służbowe miejsca parkingowe to za mało dla dyrekcji i kierowników klinik.
 • Gość: xxx IP: 78.9.155.* 18.03.12, 17:38
  Trzeba po prostu rozbudować parking jeżeli pacjenci nie mają gdzie parkować. Od przetargów i firm zarządzających miejsc nie przybędzie.
 • Gość: lekarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.12, 17:38
  Przy takich szpitalach na Zachodzie stoją 6-8 piętrowe płatne parkingi, personel ma po prostu zniżki w opłatach. Tak samo trzeba zbudować duży parking przy ASZK.
  Ponadto autobus powinien mieć przystanek prawie przed drzwiami szpitala, ten pomysł z pętlą jest bardzo dobry.
 • Gość: bezsens IP: 78.10.82.* 18.03.12, 18:43
  > Parking powinien być dostępny tylko dla pacjentów. Pracownicy ASK to ludzie zdr
  > owi i mogą do pracy dojeżdżać komunikacją miejską.

  rozwiązanie szczególnie polecane, gdy dr dajmy na to anestezjolog albo chirurg jest wzywany na ostro do pacjenta, aby go zoperować (wbrew pozorom wcale nie tak rzadka sytuacja). I co robi?
  Parkuje sobie 200 metrów od szpitala (gdzie? wokoło brak nawet płatnych parkingów) i resztę trasy dziarskim krokiem przemierza w tempie sprintera olimpijskiego.

  Oczywiście - miejsca parkingowe powinny być dla personelu i dla pacjentów to się zgadza, ale dajcie spokój z tym płaceniem - niech dobudują parking w ramach unii europejskiej (na takie inwestycje dostaje się 90% dotacje, resztę powinno wyłożyć miasto/AM z własnych funduszy) i będzie po problemie. Parking jest zbyt mały i płacenie nie ma tu nic do rzeczy. Gdyby był wystarczająco duży to by problemu nie było i nikt by nie narzekał (no chyba tylko na odległość, bo wielki parking sam w sobie generuje spore odległości od wejścia - widać pod hipermarketami). Dodatkowe 300 miejsc to zbyt mało, lepiej od razu drugie 600 zbudować, miejsca jest jeszcze pod dostatkiem (m.in wspomniane grzęzawiska - skoro i tak trawa tam nie może wyrosnąć, to już lepiej dać kostkę brukową + wąski pasek zieleni zamiast hektarów błota).

  Na płacenie chętnie przystanę w sytuacji gdy:
  1) dla pracowników przwiedziane będą znaczące zniżki (a nie zamiast 12 zł np. 10 za jeden dzień)
  2) będzie wystarczająco jasny podział dla miejsc służbowych i miejsc osób odwiedzających (obydwa z osobnymi wjazdami)
  3) ilość miejsc parkingowych dla odwiedzających będzie wystarczająca i bardzo dobrze skomunikowana z wejściem do szpitala, pracownicy mogą mieć samochody pozostawione nieco dalej)
  4) dla sytuacji 'ostrych' przewidzany parking na dajmy na to 10 samochodów przed wejściem - klucze dajemy szoferowi-portierowi, który przeparkowuje samochody w dogodne miejsce parkingowe - zazwyczaj sytuacje ostre wymagają ściągnięcia kilku osób - stąd nie może to być wyznaczone jedno miesce - musi ich być kilka. Szofera o zaistniałej sytuacji informuje telefonicznie obsługa bloku, aby był przygotowany na taki 'najazd'

  Kibicuję gorąco zwiększeniu miejsc parkingowych, byleby nie było to kosztem chorego człowieka. Jakieś ceny nie-zaporowe pozwalające zrealizować inwestycję dodatkowych miejsc parkingowych, a nie 'nabijacze kasy' kolejnym urzędasom.
 • Gość: pitu IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.03.12, 10:00
  a skad to zalozenie ze kazdy lekarz jest zmotoryzowany ? a co zrobi dany chirurg, badz anestezjolog gdy nie posiada samochodu ? pewnie nie dojedzie na operacje. jak nie bedzie mial parkingu pod samym nosem, pewnie tez nie dojedzie.

  a tak poza tym, na przypadki "pilne" mozna wydzielic kilka miejsc dla personelu wezwanego na cito.
 • Gość: zdrowy IP: *.218.151.191.static.telsat.wroc.pl 18.03.12, 19:56
  Właściwie to masz rację, tylko dlaczego taka reguła miałaby dotyczyć tylko tej jednej instytucji. W ogóle pozwólmy na poruszanie się samochodami po mieście tylko osobom chorym. Wszyscy zdrowi niech używają komunikacji zbiorowej. Zaświadczenia o chorobie upoważniającej do korzystania z własnego samochodu w mieście wystawiać będą lekarze (także z ASK).
 • Gość: rr IP: 37.31.14.* 18.03.12, 21:04
  Idąc za Twoim tokiem rozumowania - na parkingu przy ASK powinny być dla pacjentów tylko miejsca krótkiego postoju, żeby przyjeżdżając mogli wysiąść pod szpitalem. Jaki sens ma trzymanie przez pacjenta auta na parkingu szpitala, w którym się leczy? W trakcie leczenia będzie gdzieś wychodził i jeździł samochodem? A po zakończeniu leczenia - to już przecież "ludzie zdrowi i mogą do domu wrócić komunikacją miejską"! :-)
 • Gość: pitu IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.03.12, 09:55
  bzdurne rozumowanie. na Borowskiej jest nie tylko szpital dla pacjentow " lezacych", sa tam tez poradnie dla chorych, czyli tzw. przychodnie lekarskie.
  tak wiec idea parkingu dla chorych, a nie dla personelu, jest jak najbardziej sluszna. szpital jest jednostka sluzaca ludziom chorym, a kwestie wygodnego dojuazdu do pracy personelu zatrudnionego niech rozwiaza sobie w inny sposob, nie kosztem pacjenta.
  dziwne ze zaden hotel sobie nie pozwoli na zajecie miejsc parkingowych przez personel hotelu, kosztem wygody gosci hotelowych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka