Dodaj do ulubionych

NOWE zasady płacenia za ŚMIECI we Wrocławiu

22.12.12, 17:37
wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,13093558,Druga_wersja_cennika_oplat_za_smieci__Nizsze_stawki.html
Nowa wersja płacenia jest tak samo fatalna jak poprzednia. Sprzyja przede wszystkim bogatszym, mającym większe mieszkania. Dwie osoby (segregujący śmieci) w 59-metrowym mieszkaniu zapłacą 50,15 zł (bo od metra), a w 60-metrowym 2x19 zł czyli 38 zł (bo od osoby). Szkoda, że Gazeta nie podała w artykule takich przykładów.
Jest to kompletnie nieprzemyślana i nie mająca żadnego racjonalnego uzasadnienia propozycja. Dlaczego ci, których stać na mieszkanie większe o metr, mają płacić o 12 zł mniej!
Dlaczego nie zdecydowano się na bardziej racjonalne rozwiązania - chyba jasne, że śmieci produkują nie metry mieszkania, ale ludzie. Dlaczego nie płaci się od osoby w przypadku wszystkich, ewentualnie od ilości ścieków - jeśli nie da się policzyć osób, ale jak widać się da policzyć pod warunkiem, że mają mieszkanie równe co najmniej 30 m2 na głowę. Skrajna niesprawiedliwość!
Edytor zaawansowany
 • Gość: nie z Mikstatu IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.12.12, 17:49
  Pajac z Mikstatu tylko potrzebuje do domknięcia tegorocznego budżetu prawie 200 milionów.
  W kolejce czekają duże podwyżki opłat za wodę i ścieki, ale te dworskie błazny podadzą dopiero po Sylwestrze. Wszak dureń boi sie jak ognia wygwizdania Jego Osoby w sylwestrową noc.
 • Gość: informacja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.12, 17:51
  www.gazetawroclawska.pl/artykul/725891,wroclaw-bedzie-pikieta-na-rynku-przeciwko-podwyzkom-oplat,id,t.html
  Już dzisiaj skrzykują się spółdzielcy i zarządcy nieruchomości, którzy protest pod fontanną zaplanowali na przyszły piątek (28 grudnia) o godz. 11.30. W tym dniu wrocławscy radni mają debatować nad projektem uchwały, który określa nowe stawki za odpady.
  Mają one obowiązywać od lipca przyszłego roku. Ale spółdzielcom i zarządcom nieruchomości nie podoba się również inny dokument, który już od stycznia sprawi, że ceny za śmieci pójdą w górę. Chodzi i uchwałę sejmiku, która nakazała wrocławskim firmom śmieciowym wywożenie odpadów na wysypisko oddalone o 80 km od stolicy Dolnego Śląska. To oznacza skok obecnych cen niemal o 100 proc.
  25 spółdzielni, m.in. Energetyk, Biskupin, Śródmieście-Prasa, Metalowiec, Cichy Kącik, Nowy Dwór i Osada już poskarżyły się wojewodzie. Ich szefowie przed przyszłotygodniową pikietą planują jeszcze oplakatować miasto.
  /Gazeta Wrocławska/
 • Gość: Bart IP: *.wroclaw.vectranet.pl 22.12.12, 22:16
  No to dodatkowo trzeba zaprostestować przeciwko planowanym podwyżkom cen wody i ścieków .... www.gazetawroclawska.pl/artykul/725767,wroclaw-beda-podwyzki-cen-za-wode-i-scieki,id,t.html

  Ale na kopaczy znowu po 6 milionach na początku grudnia 1 milion się znalazł...
  www.gazetawroclawska.pl/artykul/726013,kolejny-milion-zlotych-z-budzetu-miasta-dla-spolki-wroclaw,id,t.html
 • Gość: wania IP: *.internetia.net.pl 22.12.12, 22:37
  Szykuje nam się kolejna podwyżka biletów MPK. W projekcie jest zapisany wzrost z 140mln na 156mln wpływów z biletów MPK. Ostatnio jak tak zapisali, to była podwyżka 25%, a na koniec roku i tak nie zwiększyły się przychody z MPK.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka