Komentarze do artykułu

Jak zdobyć doświadczenie, skoro nie ma pracy dla młodych?

LIST CZYTELNICZKI. Jestem osobą młodą, po studiach, która nie może znaleźć dobrej pracy, nie marząc już nawet o pracy w zawodzie. Ukończyłam turystykę i rekreację.

Kompromitujesz się, wielki_czarowniku Dodaj do ulubionych

wielki_czarownik napisał:

> Kompetencje miękkie można sprawdzić podczas rozmowy - czy dziewczyna kontaktowa
> itp. Fakt, że ktoś 10 lat pracował jako recepcjonista nie świadczy, że te komp
> etencje posiadł.

Nie wiesz, na czym polega praca w hotelu, to się nie wypowiadaj. Fakt, że ktoś 10 lat pracował w zawodzie, wystarczająco potwierdza czyjeś kompetencje.

> A reszta tego co piszesz? Tydzień pracy pod nadzorem i dziewczyna wszystko umie
> . Opowiadasz, jakby to były niewyobrażalnie skomplikowane sprawy wymagające dok
> toratu z logiki analitycznej albo fizyki kwantowej. Przeciętnie kumaty człowiek
> nauczy się tych pierdół w kilka godzin.

Znowu nie wiesz, o czym piszesz. Już praktyki na studiach są dłuższe, a tam poznaje się wyrywkowo pracę i bardzo po łebkach. Poza tym po co ktoś ma kogoś uczyć, jak ma do wyboru całą masę tych, którzy już umieją?

> Sam jeszcze w czasie studiów pracowałem w bezpośredniej obsłudze klienta. Pod k
> oniec pierwszego dnia proste sprawy załatwiałem sam (mój "nadzorca" pił kawę na
> zapleczu) a po pierwszym tygodniu potrafiłem już wszystko - znałem i programy
> komputerowe i procedury i wiedziałem gdzie co leży i co mówić przez telefon, ja
> k kierowniczka poszła do sklepu na zakupy.

Podejrzewam, że dorabiałeś sobie na kasie w ówczesnym Tesco. Praca hotelarza to naprawdę trochę innego. Najpierw się dowiedz, a potem zabieraj głos.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.