Dodaj do ulubionych

Działki w ręce działkowców. Spór o projekt usta...

04.02.13, 07:51
Brawo, Panie Huskowski! Choć za podniesienie ręki na postkomunistyczne struktury leśnych dziadków z PZD oberwie się Panu zapewne bo PZD jest tak samo "społeczny" jak Rzeczyspspolita była "ludowa". Ale ponieważ w walce z obłudą peerelowskiego systemu ma pan spore doświadczenie i zasługi, i tym razem musi się udać. Trzymam kciuki!
Edytor zaawansowany
  • Gość: Ktoś bez działki IP: *.dynamic.chello.pl 04.02.13, 08:17
    Nie mam działki. Mógłbym mieć, ale nie chcę. Chcę za to skończenia z wiecznym dymieniem każdej wiosny i jesieni, tym obrzydliwym smrodem snującym się po Wrocławiu.
    Działkowcy nie widzą dalej niż do czubka własnego nosa, nie liczą się z nikim.
    Nowe osiedla buduje się coraz dalej od centrum, gdy tymczasem piękne działki są w centrum, niestety, zajęte przez grupę samolubów.
  • Gość: magda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.02.13, 08:23
    a gdzie wg ciebie jest to CENTRUM? przeciez sa mieszkania do kupienia, stoją puste. Dlaczego??? po prostu są bardzo drogie, a po za miastem o wiele tańsze. To nie działkowcy zatruwają miasto a spaliny m.inn. ze starych samochodów, których we Wrocławiu nie brakuje
  • Gość: A IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.02.13, 08:58
    mieszkania stoją puste, bo ceny są wysokie a ceny są wysokie bo gruntów wolnych jest mało i są drogie. Gruntów jest mało bo te leżące blisko centrum z infrastrukturą, łatwym dojazdem są zajęte przez działkowców np. wzdłuż Klecińskiej, róg Borowskiej/Armii Krajowej czy przy Ślężnej no i w obrębie Jaracza /Bujwida. Miasto ma mało podatków a w zasadzie nie ma od działkowców. Jakby przejęło te tereny część przeznaczyło na parki, uchwaliło sensowne plany zagospodarowania przestrzennego a za sprzedaż części gruntów uzbroiła teren i miało kasę by stworzyć na przedmieściach nowe ogródki np. w okolicach Brochowa tam gdzie są teraz czy wzdłuż Buforowej. No i byłyby wpływy z podatku od nieruchomości. Z drugiej strony ludzi nie stać na mieszkanie we Wrocku, wyjeżdżają poza miasto tam płacąc podatki, Wrocław traci albo mieszkają na jakiś Stabłowicach- koniec świata żądając od miasta by zbudowała im drogą infrastrukturę, zapewniło dojazd na co miasta nie stać. Przypominam, że jak nie uchwalą to automatycznie samorządy będa mogły decydować.
  • Gość: demagogia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.13, 12:47
    > mieszkania stoją puste, bo ceny są wysokie a ceny są wysokie bo gruntów wolnych
    > jest mało i są drogie. Gruntów jest mało bo te leżące blisko centrum z infrast
    > rukturą, łatwym dojazdem są zajęte przez działkowców np.

Następny specjalista od ekonomii, zgłoś się po Nobla.
    Tu masz strukturę ceny m2:

tinyurl.com/c32tr6s
  • Gość: janisko IP: *.man.tk-internet.pl 04.02.13, 13:22
    Ignorantka... Więcej mieszkań - > tańsze mieszkania. Więc tak, mimo pustych mieszkań chcę więcej i wiecej by były tańsze! Wrocław ma najdroższe mieszkania po Warszawie a wy ciemniaki powołujecie się, że w centrum ciągle stoją "puste mieszkania"...

Nie chciałabyś znać cen mieszkań gdyby nie było podaży na rynku.

Mam wrażenie, że używam za trudnych słów mimo, iż to było w liceum.
  • jasiek.pl 04.02.13, 12:11
    Ktoś bez działki napisał(a):
    > ...Chcę za to skończenia z wiecznym dymieniem > każdej wiosny i jesieni, tym obrzydliwym > smrodem snującym się po Wrocławiu. Działkowcy nie widzą dalej niż do czubka własnego
    > nosa, nie liczą się z nikim.

Kochany Ktosiu! Także nie lubię wiecznego dymienia i obrzydliwych smrodów. Nie na działkach lecz .... w dzielnicy willowej Wroclawia gdzie mieszkam. Podaj "mejla" i udostepnie tobie serię ostatnich fotek, które podsyłałem do Straży Miejskiej. W świetej naiwności, że zareagują i to coś zmieni. Bo następuje ochłodzenie: więc rozpoczyna się wstepne grzanie płytami pażdzierzowymi [demo po meblach, na sąsiednim osiedlu świeża dostawa], cudowny kolor dymu i smród. Wiosna i jesień przeznaczona jest na palenie liści, szmat wszelkiego rodzaju oraz ....plastiku. Na przydomowym ogródku! Jak najmniej do kubła bo "miasto i ALBA" są drodzy! Czyli tzw. "willowiec" może bo on ma smród "perfumowany" a wokół niego są także "willowcy" a "działkowiec" widzi tylko czubek nosa i ma smród "perfumowany"?
  • Gość: Lord IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.02.13, 20:52
    Z tym ciągłym paleniem to przesada, w zależnosci od miasta są wyznaczone terminy , najczęsciej dwa miesiące w roku w kórych można palić ogniska. W Poznaniu np. jest zakaz całoroczny.
  • Gość: ms IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.04.13, 12:36
    Oczywiście, że nie- ale od 'willowca' mamy jako miasto przynajmniej podatek od nieruchomości lub opłatę za wieczyste użytkowanie.
  • lookret 24.02.14, 18:52
    @ Chcę za to skończenia z wiecznym dymieniem każdej wiosny i jesieni, tym obrzydliwym smrodem snującym się po Wrocławiu.

Gościu, siądź pod mym drzewem a odpoczni sobie...
    ... i zastanów się - może innym smród spalin przeszkadza?
  • Gość: lili IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.13, 09:21
    nie wiem, dlaczego pan Huskowski pała taką nienawiścią do działek i działkowców.

Mówi w wywiadzie, że nie chce zrobić krzywdy działkowcom - ludziom w różnym wieku, o różnym statusie społeczno-ekonomicznym, o różnych poglądach politycznych, którzy przyjęli członkostwo w PZD dobrowolnie i nie byli przez nikogo na siłę zmuszani.

Czy pan Huskowski zna kulisy wydania wyroku przez TK? Wie, że wyrok został wydany z naruszeniem prawa o stowarzyszeniach? Czy pan Huskowski wie ile jest podpisów zebranych pod obywatelskim projektem ustawy o rod? Wreszcie - czy wie pan ile tych podpisów zebrano we Wrocławiu? To są realni wyborcy - pana Huskowskiego i jego kolegów partyjnych.

Czy pan Huskowski wie co dzieje się w parkach wrocławskich - syf, brud i wszechobecna dewastacja? Czy pan wie, ile blokowisk, apartamentowców i wszelakich "willi" stoi pustych i niszczeje? Czy pan wie,ile jest terenów we Wrocławiu skrajnie zaniedbanych, które możnaby wykorzystać dla dobra mieszkańców? Proszę sięgnąć do poprzednich wątków na forum, tam wymieniamy kilkanaście lokalizacji, które są w stanie koszmarnym...

Lepiej, żeby pan Huskowski zajął się pytaniami egzaminacyjnymi na nowym egzaminie na prawo jazdy i dał spokój działkowcom - będzie bardziej pożyteczny... Pozbierajcie i naprawcie najpierw to, co zmarnowaliście!
  • sverir 04.02.13, 09:35
    > Czy pan Huskowski zna kulisy wydania wyroku przez TK? Wie, że wyrok został wydany z
    > naruszeniem prawa o stowarzyszeniach?

To działania i kompetencje TK reguluje prawo o stowarzyszeniach?

> To są realni wyborcy - pana Huskowskiego i jego kolegów partyjnych.

No już nie opowiadaj, że działkowcy - zwłaszcza członkowie PZD - są wyborcami PO. Samo PZD poparło przecież lewicę.
  • Gość: Piotr IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.13, 00:31
    Beton z PO przejechał się na ustawie dla działkowców. Wystarczy popatrzeć na rankingi partii: sondaz.wp.pl/?ticaid=110b84&_ticrsn=3

Górników, Kiboli czy Rydzyka nie ruszą bo się boją. Gdyby dali działkowcom dobrą ustawę mieliby rzeszę solidnych wyborców. A tak nadeszła pora pożegnać się z rządzeniem.

Czy któraś z partii wykorzysta to do przygarnięcia elektoratu „działkowego”? Działkowcy dostrzegają swoją siłę. Przedstawiani najczęściej jako nieporadni działkowicze wiedzą jednak czego chcą. Kto im to da ten dostanie 4 milionowe poparcie rzetelnych wyborców.

Jadąc na stereotypie działkowca nieudacznicy z PO mówią mu że czarne jest białe. Do kogo ta mowa? Dzisiejszy emeryt korzysta z komputera częściej niż niejeden oszołom z PO. Czasami wydaje mi się, że niczym Ufo-ludki posłowie żyją w kosmosie i nie widzą co zrobili z tym krajem.

Mogą pozwolić sobie by być Ufo-ludem. No tak ale oni mają opiekę medyczną na skinienie palca i diety poselskie. Nie czytali. A jeśli czytali to nie zrozumieli słów konstytucji 3 maja: „Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu”.

Sam głosowałem na PO. Wstydzę się tego teraz. Zostałem jak miliony innych oszukany obietnicami przedwyborczymi. Ale jak widać sprawdza się mądrość ludowa: „Kłamstwo ma krótkie nogi”.
  • sverir 04.02.13, 09:39
    I jeszcze jedno.

> którzy przyjęli członkostwo w PZD dobrowolnie i nie byli przez nikogo na siłę
    > zmuszani.

Członkostwo (zwyczajne) w PZD nabywa się w jednocześnie z przydziałem działki. Tu nie ma dobrowolności.
  • Gość: młody działkowiec IP: *.tktelekom.pl 04.02.13, 10:02
    jestem działkowcem i mam 35 lat. nie wpisuję się w obraz emeryta. i zdziwilibyście się, ilu młodych jest na działkach. ale my nie uprawiamy marchewki (co najwyżej maliny dla dzieci) tylko mamy działkę dla trawki i rekreacji dzieci. Uważam, że projekt ustawy 9a przeczytałem go) jest sensowny. pewnie, wole nie płacić niż płacić, a jeszcze chętniej wykupiłbym moją działkę za 1 zł. ale ludzie. przecież to chore, że gmina ma ziemie, i żadnych z niej korzyści a tylko kłopot. a gmina to my wszyscy, mieszkancy Wrocławia. to tak jak ktoś wlazłby do mojego mieszkania a ja nic na to nie mógłbym poradzic i nic z tego nie miał.... bez żartów. PZD chroni swoje 4 litery, a wszelkie próby wyłaczenia się spod ich władztwa dusi w zarodku wyrzucając działkowców z ich działek. Zresztą, przeczytajcie "projekt społeczny" autorstwa PZD. rzadki przykład komunizmu połaczonego z ciepłymi posadkami dla dotychczasowego zarzadu PZD.
  • icdn 08.04.13, 21:16
    Lubię rozsądne i realne głosy młodego pokolenia działkowców. Trzymajmy się razem w dążeniu do lepszej przyszłości działkowców. Niech sobie PZD mówi i robi, co chce- no nie -zastraszania nas i uzurpowania sobie dyktatury nad nami, a przede wszystkim mącenia i rzucania kłód pod nogi wczasie przeobrażeń ogrodów-nie wybaczymy mu!!!!!!!!!!
  • Gość: Piotr IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.13, 00:47
    Także myślałem podobnie do Ciebie. Ale pomyśl: jeśli Twój sąsiad dostanie pozwolenie z gminy (lub bez pozwolenia) i zbuduje stację benzynową, spalarnię śmieci lub coś podobnego? Co wówczas. Wolność Tomku w swoim domku.

• Gość: Działkowiec IP: 194.251.119.* 04.02.13, 09:46
    Jestem działkowcem. Członkiem PZD, bo niestety nie było innej możliwości zeby działkę dostać. Ustawa mi się podoba. Na terenie mojego ogrodu nie ma MPZP, więc umowa będzie na 15 lat, jeśli wcześniej - z ogrodami w zamian.

Ustawa bardzo mi się podoba. Zdaje sobie sprawę że obecny system jest chory i w obecnych czasach nie ma możliwości aby taki status był utrzymany. PZD musi zniknąć w obecnej formie i co do tego nie ma wątpliwości.

Działkowcy nie lękajcie się! Oczywiście że niesie to ze sobą niebezpieczeństwa i o ogród trzeba będzie dbać samemu, ale to daje też nowe możliwości.
  • Gość: Piotr IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.13, 00:49
    Jakie nowe możliwości. Będziesz utylizował chemikalia na tym skrawku ziemi?
  • droch 04.02.13, 09:54
    > Czy pan Huskowski zna kulisy wydania wyroku przez TK? Wie, że wyrok został wyda
    > ny z naruszeniem prawa o stowarzyszeniach?

Mam nadzieję, że pochwalisz się swoimi publikacjami z zakresu prawa? :D
  • icdn 07.04.13, 15:45
    Mówisz znów, jak wiele innych sloganami PZD-podpisy(śmiechu warte-wiele osób albo nie wiedziało, co podpisuje, albo podpisywało sie ktoryś raz z kolei, albo było szantażowanych zabraniem działki-poczytaj fora, to zrozumiesz). Natomiast z TK się nie dyskutuje-ja wiem Polacy lubią deptać wszystko i wszędzie-tylko w imię czego?
    Jesli chodzi o wasz bałagan we Wrocławiu-no to wybacz-ja z centrum-nie pojadę wam robić porządków. Sami niestety rączki zakasać i hajda do roboty!!!! A nie tylko narzekać, że syf-sami nasmrodziliście -sami posprzątajcie.
    A p. Huskowski jest od was i takie traktowanie(żenada)-sam nie wiesz, kogo posiadasz. PZD wyprało ci mózg(a może po prostu działasz na usługach PZD-przyznaj się i nie mąć nam działkowcom, a przede wszystkim nie psuj nam opinii). Nie widzisz, że to on bedzie siłą decydującą w pracach nad ustawą działkowców, czyli siłą decydującą o naszej przyszłości-chyba,że ci na tym nie zależy-bo tak mi sie wydaje. Czy dla ciebie liczy się tylko tu i teraz- nagrandzić jak PZD-a może jeszcze da się coś ugrać, żeby w styczniu nie pójść na zieloną trawkę.
  • warszawa1967 04.02.13, 10:19
    Brawo Panie Huskowski! Deweloperzy się ucieszą. Jakieś zaprzyjaźnione firmy ? :-) Nastawiają nam swoje piękne cudeńka z betonowymi trawniczkami, betonowymi ławeczkami, betonową piaskownicą ..... Zarobią i na kampanię wyborcza nakupią cegiełek, że hej!! A emeryci, biedni, starzy.... ? A komu oni potrzebni?? Obciążają jedynie ZUS i NFZ . Liczy się tylko kasa i władza a na wakacje to Pan Huskowski pojedzie na Nowej Zelandii ! :-)
  • droch 04.02.13, 10:22
    Nie widzisz obecnego totalnego przegięcia w drugą stronę?
  • Gość: janisko IP: *.man.tk-internet.pl 04.02.13, 13:27
    Deweloperzy? Ucieszą się ich klienci którzy dostaną tańsze mieszkania. Im więcej lokali w centrum tym niższe ceny... Deweloper to nie jeden organizm, oni ze sobą konkurują. We Wrocławiu natomiast chyba za mało skoro mamy drugie najdroższe mieszkania w Polsce.
  • Gość: icdn IP: *.class99.petrotel.pl 07.04.13, 23:42
    Wa-wo 1967 schowaj się ze swoimi wynużeniami. To samo można wyczytać w kolejnym wydawnictwie propagandowym PZD 'Zielona Rzeczpospolita"-może to ty pisałaś? Gazeta wyszła z informacją'na walne zebrania ROD' (znaczy do obowiązkowego zapoznania z nią działkowców). A w niej 'Dlaczego poseł Huskowski nie lubi ogrodów", a ja się pytam 'dlaczego PZD nie lubi ogrodów i działkowców i zsyła na nich niewolę, a teraz zarządy komisaryczne, ktore zagnieżdżają się do końca ustawowego terminu wbrew woli działkowców-za to za ich ogrodowe pieniądze? Dalej w 'Zielonej...'-dlaczego 'wolną Amerykanką' PZD nazywa rządy działkowców na ich własnym ogrodzie-działkowiec nie zostanie sam jak palec(jak dalej jest w wywodzie tej propagandy) bedzie tych palców średnio 500 na ogrodzie.
    A już znieść nie można, że PZD (po tym wszystkim, co zamieściła obraźliwego, podsycając jak zwykle strach działkowców) każe działkowcom zwrócić się do premiera na specjalnie przygotowanej karcie, na której oprócz prośby o wsparcie -wyraźnie obraża PO i Premiera.
    O, ludzieeeeeee, jakim trzeba być kretynem , żeby prosząc kogoś o wsparcie obrażać go zarazem, a nawet szantażować!!!!('Los projektu obywartelskiego da nam odpowiedź na pytanie-Czy pod rządami PO władza w Polsce należy do obywateli?)-tylko, że obywateli jest ok.38mln a działkowców 1mln-rodzin nie liczę, bo przecież nie zmuszę mojego syna, żeby miał takie same poglady , jak ja. BŁAGAM O ROZSĄDEK!!!!!!
  • Gość: icdn IP: 185.9.127.* 08.04.13, 20:33
    Myślę, że pan Kondracki był już na niejednych wakacjach za pieniądze działkowców, a za to potrafi nam zafundować niewolę w PZD bis-po przejściu projektu niby obywatelskiego (niby bo to projekt Piech+spółka) lub zarząd komisaryczny (kij się zawsze znajdzie) utrzymywany przez działkowców. Paradoks-prawda?-działkowcy nienawidzą zarząd komisaryczny(bo to marionetki PZD), a muszą go sami opłacać. Takie chachmęty-to tylko w Polsce.
    Więc jeśli p. Huskowski wyswobodzi nas z obecnej niewoli i niedopuści do PZD bis, czyli kolejnej niewoli na długie lata-to owszem zasługuje od działkowców na wakacje nawet na końcu świata.
    I wcale -droga Wa-wo 1967 nie jestem emerytem. Do emerytury mi cho-cho, a nawet jeszcze więcej. Emeryci nie patrzą za daleko w przyszłość , wolą niewolę, ale stabilizację(może nie wszyscy) My młodsi działkowcy chcemy lepszej przyszłości działkowej dla nas , naszych dzieci i wnuków. Mamy też więcej siły, żeby przejść przez te wszystkie przemiany, dla dobra pokoleń. NIE POZWOLIMY, ŻEBY NASZE DZIECI I WNUKI ZARZUCIŁY NAM, ŻE W PORĘ NIE ZADBALIŚMY O WYSWOBODZENIE SIĘ SPOD PZD I NIE ZAWALCZYLIŚMY O SAMODZIELNE ZARZĄDZANIE OGRODAMI NA TERENIE NASZEGO RODZINNEGO MIASTA!!!!!!!!!!!!
  • Gość: Piotr IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.13, 01:10
    O ile będziesz miał kolego czym zarządzać. W miastach? Lepiej zapomnij. Jak zwykle wybierać musimy mniejsze zło.
  • Gość: Magat IP: *.dynamic.chello.pl 04.02.13, 10:23
    idioto to do sb75 - jak jest debilem to nie zabieraj głosu na temat działek (ogrodów) - ogrody nie powstały w PRL idioto - tylko powstały kilkadziesiąt lat przed 1945 rokiem, a Huskowski choć był prezydentem z nadania PO, to nic dobrego dla Wrocławia nie zrobił, nawet nie wiem czy ktoś wie o tym cokolwiek Panu, obłuda jest w was, najlepiej zlikwidować wszystko co ludzie własnymi rękami wypracowali, już zlikwidowaliście przemysł (huty, fabryki i wszystkie zakłady pracy), a teraz bierzecie się za likwidację pozostałego dorobku ludzi, bo chyba za mało jeszcze macie w kieszeniach swoich majątku, który rozkradliście od 1990 r. Ręce precz od ogrodów działkowych.
  • Gość: Indianka IP: *.wroclaw.vectranet.pl 04.02.13, 10:57
    Żałuję,że głosowałam na p.Huskowskiego.Napewno nie popełnię więcej takiego błędu.PO u wielu, nie tylko dzialkowców, ma już przechlapane.Kogo on chce przekonać do swojego pomysłu ?Czy mowi do analfabetów czy naiwniaków?.Nie wie nawet ,że projekt urbanistyczny Wrocławia przewiduje całkowitą likwidację działek we Wrocławiu ?Nie czyta gazet? Nie zna wypowiedzi pani naczelnej urbanistki miasta parę dni temu ? Co go obchodzi Wrocław? Chce tylko zaistnieć i przypodobać sie premierowi.
  • Gość: wrocławianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.13, 11:05
    Brawo panie Staszku, wreszcie ktoś się wziął za ten relikt przeszłości, jakim są działki. Uprawianie truskawek i rzodkiewki w środku takiego miasta jak Wrocław to kompletny anachronizm. Jak działkowcy chcą się bawić, to nie naszym kosztem na gminnej ziemi, tylko ewentualnie na swoim prywatnym terenie, wykupionym za adekwatne co do położenia działki pieniądze. Dość już szantażowania mieszkańców Wrocławia paleniem śmieci, pijackimi rozróbami, a przede wszystkim grodzeniem naszej wspólnej przecież, gminnej ziemi. Za darmo umarło, jak mówił żydowski handlarz przed wojną, kiedy ktoś chciał u niego coś wziąć na kredyt.
  • jasiek.pl 04.02.13, 13:19
    wrocławianin napisał(a):
    > Brawo panie Staszku,wreszcie ktoś się wziął za ten relikt przeszłości, .... itd.itp.

Odezwał się kolejny wyborca „pana Staszka” z ostatniej listy 7,165 tys. Który pustosłowiem pragnie mu się podlizać! „Wreszcie ktoś się wziął za ten relikt przeszłości” to nie zasługa p.Staszka. Działkowcy nie chcą uprawiać „truskawek i rzodkiewki” w CENTRUM MIASTA. Wiedzą że te tereny muszą zostać zagospodarowane zgodnie z potrzebami miasta. Lecz chcą dostać tereny działkowe które będą już urządzone tak jak ich obecne, za ich forsę. Lub otrzymać ustalone odszkodowanie. Jakie „szantażowanie” mieszkańców paleniem śmieci i pijackimi rozróbami? Podaj "mejla" i udostepnie także tobie serię ostatnich fotek, które podsyłałem do Straży Miejskiej. Gdzie palenie liści, szmat wszelkiego rodzaju oraz ....plastiku jest w „normię”. Na przydomowym ogródku! Jak najmniej do kubła bo "miasto i ALBA" są drodzy! Czyli tzw. "willowiec" może bo on ma smród "perfumowany" a wokół niego są także "willowcy" a "działkowiec" „chleje, ku..wi się i ma smród "nieperfumowany"? Węc trzeba z nim walczyć, bo walke mamy we krwi!
  • Gość: janisko IP: *.man.tk-internet.pl 04.02.13, 13:29
    Odszkodowania? Za stawianie altany na nieswojej ziemi pod ochroną komunistów? Do tego hermetycznego pudła nawet prawo budowlane nie dociera a wy chcecie nagle odszkodowań...
  • Gość: wrocławianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.13, 13:45
    > Odezwał się kolejny wyborca „pana Staszka” z ostatniej listy 7,165
    > tys.

Ty byś nie dostał nawet jednego głosu, chyba że od jakiegoś leśnego dziada z PZD.

>Lecz chcą dosta
    > ć tereny działkowe które będą już urządzone tak jak ich obecne, za ich forsę. L
    > ub otrzymać ustalone odszkodowanie.

Odszkodowanie za wieloletnie, darmowe i, jak się okazało, praktycznie nielegalne użytkowanie ziemi gminnej? Cóż za bezczelność!

Gdzie palenie li
    > ści, szmat wszelkiego rodzaju oraz ....plastiku jest w „normię”. Na
    > przydomowym ogródku! Jak najmniej do kubła bo "miasto i ALBA" są drodzy! Czyli
    > tzw. "willowiec" może bo on ma smród "perfumowany" a wokół niego są także "wil
    > lowcy" a "działkowiec" „chleje, ku..wi się i ma smród "nieperfumowany"?

Willowiec pali na swoim, prywatnym terenie, który kupił za realne pieniądze, poza tym to są w skali miasta sytuacje dość rzadkie. Natomiast działkowicze palą śmieci oraz jakieś łęty nagminnie, czynią to w sposób bezkarny, a do tego koncentracja dymu z tak dużej ilości ognisk na tak relatywnie małym terenie daje efekt w postaci niewyobrażalnego smrodu oraz gryzącego w oczy i nozdrza kwaśnego dymu. Willowcy nie dorastają do pięt działkowiczom w zatruwaniu powietrza w tym mieście.
  • jasiek.pl 04.02.13, 16:56
    wrocławianin napisał(a):
    > Willowiec pali na swoim, prywatnym terenie, który kupił za realne pieniądze, po
    > za tym to są w skali miasta sytuacje dość rzadkie.

Człowieku! Widzę ze nie wierzysz we mnie! Ja mogę dostać 100, 200 a nawet 300 tys. głosów.
    Od "leśnych dziadów". Tak, jestem bezczelny i dlatego chcę odszkodowania. A tobie nic do tego!

Poza tym wiliowiec może palić na swoim prywatnym terenie co najwyżej fajkę lub papierosa z Maryśką. Za takie pozbywanie się odpadów jak ty proponujesz grozi mu mandat w wysokości do 500 zł. Ponieważ zebrane w ogrodzie organiczne odpadki, w postaci liści czy gałęzi, w świetle prawa są zwykłymi śmieciami i trafić powinny na wysypisko odpadów komunalnych. Reguluje to ustawa o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 roku.
    Straż miejska powinna przeprowadzać kontrolę miejsc, w których dochodzi do takich przypadków. Na działkach należacych jeszcze do PZD oraz tych kupionych za tzw. realną forsę. Tylko że im się nie chce! Zadanie dla ciebie: pomyśl o likwidacji Straży Miejskiej lub reorganizacji tak jak robią to w innych miastach.

• sverir 04.02.13, 14:12
    > Lecz chcą dostać tereny działkowe które będą już urządzone tak jak ich obecne, za ich forsę.

Mogą sobie tylko chcieć, ale z jakiego tytułu mają dostawać coś więcej, niż odszkodowanie za nasadzenia plus budynki i budowle? Ziemia nie należy do nich, do PZD najprawdopodobniej też nie. Propozycja Huskowskiego jest jednak taka, że mimo wszystko to działkowiec, nie stowarzyszenie, otrzyma rekompensatę w postaci gruntu. A działkowcy, jak widać, protestują przeciw temu. Znaczy nie wiedzą, co robią?
  • jasiek.pl 04.02.13, 15:27
    sverir napisał:
    > Mogą sobie tylko chcieć, ale z jakiego tytułu mają dostawać coś więcej, niż odszkodowanie za > nasadzenia plus budynki i budowle?

Wielki Lec tak okreśłał ten przypadek: "Myśli niektórych ludzi są tak płytkie, że nie sięgaja nawet ich głowy".
    Działkowcy mówia tak: ostatecznie nie chcemy PZD jeżeli tak drażni PO jak Spółdzielnie Mieszkaniowe. Zakładamy Stowarzyszenie Działkowców i działamy na obrzeżach miasta. Lecz nie na terenie gdzie diabeł mówi dobranoc, gdzie nie ma odrobiny infrastruktury. A grunt to mokradła gdzie rządzi syf i komary. Bo jeżeli tak będzie to wszyscy działkowcy ustawią sie w kolejce po nawet minimalne odszkodowanie. Co sądzi na ten temat "sverir" jako cwaniak warszawski?
  • sverir 04.02.13, 15:38
    > Wielki Lec tak okreśłał ten przypadek: "Myśli niektórych ludzi są tak płytkie,
    > że nie sięgaja nawet ich głowy".

Z przyjemnością dedykuję tobie ten cytat.

> Działkowcy mówia tak: ostatecznie nie chcemy PZD

Zbytek łaski. Zniesienie monopolu PZD to zasługa Trybunału Konstytucyjnego, więc nawet jeżeli działkowcy "ostatecznie" jednak się rozmyślą, nie do nich należy sprawa.

> Lecz nie na terenie gdzie diabeł mówi dobranoc, gdzie nie ma odrobiny infrastruktury. A
    > grunt to mokradła gdzie rządzi syf i komary.

Jeszcze raz zapytam - dlaczego działkowcy chcą odszkodowania za coś, co nie należy do nich? Zwłaszcza jeżeli nawet nie mieli umowy z właścicielem i nie jemu płacili za użytkowanie gruntu?
  • jasiek.pl 04.02.13, 16:34
    sveriru! Myśl nieuczesana była dedykowana dla mnie, dla ciebie, x i y! Ty raz dedykujesz odszkodowanie dla działkowcow a w parę minut pożniej mówisz: jakim prawem oni tego chcą? Chcę usłyszeć od ciebie jak powinny wyglądać tereny pod nowe dzialki. Kto powinien je przygotować: miasto czy Stowarzyszenie?
  • Gość: Romek IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.13, 01:20
    To jedź do Izraela i dołącz do jego kibuca jeśli tak lubisz prawo żydowskie.
  • Gość: lili IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.13, 10:46
    ja też na niego zagłosowałam i bardzo tego żałuję i bardzo się wstydzę. Ten człowiek pała po prostu niczym nie uzasadnioną nienawiścią do całego ruchu działkowego w Polsce. Podobnie zresztą jak kilka osób tu komentujących: co wam takiego złego robimy? Dom wam odbieramy, ziemię, pracę? Opanujcie się ludzie. Krzywdzimy was? Dokuczamy wam?
    Na szczęście, pod projektem obywatelskim jest 924 tysiące podpisów - to są realni ludzie, wyborcy. Jestem ciekawa, czy pan Huskowski zaczął już się żegnać z wygodnym życiem posła, bo na poparcie tysięcy już nie ma co liczyć.
  • Gość: icdn IP: *.class99.petrotel.pl 07.04.13, 23:53
    A ty lili pożegnałaś się już ze swoim stołkiem w PZD, czy uważasz,że zdążysz do stycznia?Wiele osob już to zrobiło na własne bądź wszechmocnego życzenie U was też się ostro kotłuje, na wasze zresztą życzenie. 'Oni się pobiją swoją własną bronią'-ładne słowa prawda. To o was (PZD), ale niestety nie moje.
  • Gość: Działkowicz IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.13, 01:31
    4 miliony działkowców to tyle ile było wyborców którzy oddali głos na PiS w 2011 dając mu ponad 34% mandatów w Sejmie. Uratujemy nasze działki jeśli będziemy jednomyślni.
  • orsinger 04.02.13, 10:49
    "Projekt PZD, który związek nazywa społecznym"
    A 868 948 podpisów poparcia projektu PZD (na dzień dzisiejszy), to kto, krasnoludki?
  • sverir 04.02.13, 11:07
    Taki projekt nazywa się obywatelski, nie społeczny.
  • Gość: janisko IP: *.man.tk-internet.pl 04.02.13, 13:32
    Rany boskie... i ludzie naprawdę popierają PZD tylko dlatego, że mają podobne cele? Powinni sami od siebie zaproponować nową organizację działek zamiast zgadzać się na żądania tego betonu! Prezes od 20 lat ten sam, ceny z dupy i sielanka działaczy PZD. Jak można popierać tak chory organizm...
  • jasiek.pl 04.02.13, 14:12
    Gość: janisko napisał:
    > Do tego hermetycznego pudła nawet prawo budowlane nie dociera a wy chcecie nagle
    > odszkodowań...

Witam niezwykle aktywnego imiennika! Jak mówił ST.Lec „Bezzębnym wiele rzeczy łatwiej przechodzi przez usta”
    Odpowiadam: odszkodowanie powinno być za renowację i rekultywację gleby, za wybudowaną sieć wodociągową za kanalizację i sracze, za doprowadzoną energię elektryczną, za budynek-świetlicę, za drogi, za ławki i piaskownice, za eleganckie ogrodzenie i otwarte bramy wejściowe na których nie stoi strażnik z ochrony [tak jak na sąsiednich osiedlach]. Bo domek jest rzeczą nabytą: dzisiaj jest a jutro zostaje spalony przez menela.

W tej organizacji do której ty należysz też proponuje zmiany. Dlaczego do tej pory zgadzasz się z tym betonem który toba rządzi. Zmień se prezesa lub pracę, będziesz miał lepsze ceny i sielankę [lub kasznkę?]. Bo czas najwyższy żebyś zmienił chory organizm. Uzdrowicieli brakuje na naszym rynku czego dowodem „afrykańska” impreza na Eurostadionie.

• Gość: Karol IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.13, 09:50
    Gdyby Donald mnie nie oszukał podobnie jak innych przedwyborczymi obietnicami z całą pewnością premierem by nie był. Nie wiedziałem że głosuję na PO-komuchów. A może Donald to "piąta kolumna" niemieckich neonazistów. We wszystko już jestem w stanie uwierzyć patrząc co wyprawia z naszą ojczyzną.
  • jasiek.pl 04.02.13, 12:41
    sb75 daj se na wstrzymanie! Barykad już nie ma, sztandary dawno schowane a ty bredzisz. Jakie "postkomunistyczne struktury", jakie "leśne dziadki", jaka "obłuda peerelowskiego systemu", "musi się udać, trzymam kciuki".
    A czy senator V kadencji, poseł V, VI, VII kadencji z 7,1tys. głosami nie jest już wypalonym "leśnym dziadkiem"? Czy nie jest przedstawicielem tylko partyjnych kolegów tak jak to było za komuny? Wiecznie młody i aktywny?
  • Gość: W IP: *.legnica.vectranet.pl 04.02.13, 15:53
    ku...ony.TY pacholku Tuska za kogo sie uwarzacie napierw emerytuty a teraz dzialki jest nas milion zrobimy zwami porzadek Tusk i jego kolesie beda wyper lac z naszego kraju nie waszego juz wlutym wam pokarzemy
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 08.02.13, 20:02
    PZD to zbędna struktura a działaczy trzeba bezwzględnie odciąć od kasy działkowców.
    Na początek kilka informacji o pzd:
    zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35159,12160405,Dlaczego_dzialkowcy_nie_lubia_swojego_zwiazku__Delikatnie.html
    Proszę zobaczyć, z jaką patologią mamy tu do czynienia:
    img577.imageshack.us/img577/1843/paszkwil.jpg
    Kulik to wiceprezes pzd, a Klimków to sekretarz okręgowego zarządu sudeckiego i jednocześnie członek zarządu rod Podzamcze w Wałbrzychu.
    A tak ta działaczka wyglądała podczas obchodów Dnia Działkowca, gdzie wstęp mieli tylko klakierzy i działacze pzd:
    polscott24.com/jedni-dzialkowcy-obraduja-inni-pija/attachment/29/
    A tu lepiej widać to zamroczenie alkoholowe:
    img267.imageshack.us/img267/8711/klimkwialkohol.jpg
    Ten ich projekt rzekomo obywatelski to pzd-bis, bez szansy na powodzenie, bo dalej utrzymuje monopol pzd. Nadto został przyjęty przez aktywistów wskazanych przez radę krajową i działkowcy go na oczy nie widzieli, ale on dalej jest tylko korzystny dla struktury.
    Projekt Huskowskiego jest dobry, ale kilka rzeczy można jeszcze poprawić w interesie działkowców, ale generalnie likwidacja pzd to jest ten kierunek, bo pasożytów trzeba z naszych ogrodów wyrzucić na kompost, bo tam jest ich miejsce.
    PZD nie dbało o nasze ogrody i ostatnio ten dożywotni tuptuś zaczął działkowcom ogrody zabierać, bo czuł się tak pewnie, ponieważ nad pzd nie ma żadnego nadzoru. Proszę o tym poczytać:
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=5051#comment-3635http://www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=5051#comment-3635
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=5231
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=4406
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=3650
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=6933
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=6923
    www.youtube.com/watch?v=nGPtAH6m3KI
    forum.gazeta.pl/forum/w,51,137356429,141347080,Re_Ostatni_zjazd_PZD.html
    forum.gazeta.pl/forum/w,64,109437659,141731866,PZD_juz_na_komposcie.html
    Proszę też zapoznać się z filmami redaktora Dobiesława Wielińskiego:
    www.youtube.com/watch?v=YWAPlmiGts4
    www.youtube.com/watch?v=nmj0nLIQaL8
    www.youtube.com/watch?v=kEV55V6G-5w
    www.youtube.com/watch?v=73WSoMb8trw
    www.youtube.com/watch?v=K-Fpkkyf69U
    www.youtube.com/watch?v=88ka1osuhSs
    www.youtube.com/watch?v=hGA1mZqPbGs
    www.youtube.com/watch?v=nGPtAH6m3KI
    Na koniec zapraszam na nasze forum, tam niebawem pojawią się kolejne materiały na temat przestępczego działania leśnych dziadków:
    forum.gazeta.pl/forum/w,168,135091044,142385697,PZD_go_home_.html
    Pozdrawiam ]:->
  • jasiek.pl 10.02.13, 18:19
    Działkowiec "Kumbaka" pisze dużo. Zrobilem cofke na łamy GW w Walbrzychu. Tam szaleje jak tornado a internauci proponują mu "Kumbaka do wariatkowa". Wchodzisz jeszcze dalej, na inne strony, oglądasz zdjęcia i filmiki przypominające "stan wojenny" w ogródkach. Oskarżenia, wyzwiska i kłótnie. W jednej ręce różaniec w drugiej siekiera. Chyba jednak należy rozpirzyć to towarzystwo na cztere strony" PZD i działkowców. Żadne stowarzyszenia a ziemia ma iść pod budowę byle czego......
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 10.02.13, 21:45
    Jasiek hola hola z tym przeznaczaniem naszych ogrodów pod budowę byle czego, bo idea ogrodów działkowych jest ze wszelkich miar niebagatelna i zasługuje na uznanie. Jeśli chodzi o pogonienie z ogrodów pzd tj. patologicznej struktury to masz rację trzeba to szemrane towarzystwo odsunąć od naszej działkowej kasy i rozliczyć.
    Kolego to, że mnie na forum wałbrzyskim atakują to normalne, bo odstawienie od koryta bardzo boli, poza tym te metody socjotechnicznej manipulacji w tym przypadku stygmatyzacji są znane i wiadomo jak działała sb-cja, która w różny sposób dyskredytowała opozycję. Masz rację, że atmosfera i styl działania leśnych ludków przypomina „stan wojenny” po pierwsze, dlatego, że pzd w ich wydaniu ma charakter paramilitarny, ponieważ posługują się bojówkarzami, którzy są dyspozycyjni i mogą ci np. spalić altanę, zablokować wejście na zebranie albo oczernić w ogrodzie. Poza tym często są to różnego rodzaju funkcjonariusze tj. byli milicjanci, prokuratorzy, czy stalinowscy sędziowie tudzież wojskowi i tu podam przykład. Pułkownik Z. Śliwa jest prezesem rod im. Armii Wojska Polskiego w Poznaniu, a także prezesem Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu, ale także jest członkiem prezydium krajowej rady PZD. Tutaj nawet nie ma zastosowanie zasada wash & go tylko Tri-To-Go. To jest chore, bo to przekreśla nadzór wewnętrzny.
    Taki patologiczny układ nie jest przypadkowy, bo dożywotność i podwójne czy nawet potrójne stanowiska służą zapewnieniu dostępu do kasy działkowców, ale także chronią przed ujawnieniem informacji o lewych interesach. Wiadomo, że działacze pzd się przed działkowcami nie rozliczają i także rada krajowa nie ujawnia swojego budżetu, a nawet bilans finansowy nie jest znany w KRS. Właśnie rzekoma walka o zachowanie struktury ma taki cel, aby uniemożliwić nadzór i dostęp do dokumentów. Oczywiście nielegalne przepływy finansowe są i są powołane spółki i tu jestem pewien, że działkowcy nic o tym nie wiedzą, ba nawet nie domyślają się, że za ich składkowe pieniądze finansowane były jakieś inwestycje, budynki, czy inne, które powstały za kasę działkowców, natomiast faktycznie w księgach wieczystych mają konkretnych właścicieli, którzy np. czerpią korzyści z najmu, dzierżawy itd. To wszystko wyjdzie na jaw, jak leśne dziadki stracą stanowiska i nowe zarządy dokonają bilansu otwarcia. Jednak dzisiaj służę przykładem i zacznę od samej góry:
    Eugeniusz Kondracki prezes po wsze czasy i warto przypomnieć ile zarabiał na pół etatu kilka lat wcześniej: 8,5 tys. PLN.
    www.fakt.pl/Dzialkowcy-Wasz-prezes-zyje-jak-krol-,artykuly,47516,1.html
    To jest pierwsze pół etatu, ale ma też drugie, również stanowisko prezesa:
    www.imsig.pl/pozycja/2005/135/KRS/68833,DOM_DZIA%C5%81KOWCA_POLSKIEGO_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84
    miejsca.warszawa.gazeta.pl/miejsca_warszawa/161225595/Dom+Dzia%C5%82kowca+Polskiego+sp.+z+o.o./miasto-Warszawa/p/
    Mamy, więc do czynienia z pracusiem, ale czy ktoś z Państwa słyszał o takiej instytucji jak Dom Działkowca Polskiego? Nie? To podaję informację, że 100 % udziałów ma tutaj pzd a kapitał bilansowy to 3 mln. PLN. Tam prezesem jest także Antoni Kostrzewa i to nazwisko również jest jakoś mi bliskie i również pasuje do leśnego dziadka.
    To oczywiście nie koniec, bo ten tuptuś ma jeszcze trzecie pół etatu:
    www.krs-online.com.pl/wydawnictwo-dzialkowiec-sp-z-o-o-krs-9859.html
    Kondracki Eugeniusz Antoni – prezes zarządu i Kondracka Magdalena – prokurent i trzeba dodać, że bardzo zdolna i przedsiębiorcza córka prezesa.
    Kopiemy dalej, bo interesuje nas struktura:
    www.dzialkowiec.com.pl/wydawnictwo/struktura
    Mamy, więc, córka prezesa wcześniej prokurent i dodatkowo pani dyrektor – gratulujemy a nasz bohater prezes Gienek to nie tylko prezes, ale także przewodniczący kolegium wydawniczego – też gratulujemy, bo jak na Wiatyka 4 razy pół etatu daje w sumie dwa pełne etaty to nieźle a nie należy zapominać, że jest to "biedny" emeryt, który musi na działce uprawiać marchewkę, aby związać koniec z końcem. Tak przypuszczam, że lekko 30 tys. to wyciąga i na tym nie koniec, bo do kasy rady krajowej rocznie wpada 80 mln. PLN i gdzieś te pieniądze trzeba wydać, a na działki tj. na modernizację wydawano dotąd rocznie aż 2 miliony. Pozostałe pieniądze krążą, wprowadza się w ruch, bo pieniądz robi pieniądz i tak z każdym obrotem nabierają one większej prędkośći i z czasem dorównują tej w LHC (zderzacz hadronów) i w pewnym momencie nie można już powiedzieć, gdzie one są, zamieniają się, bowiem w bozon Higgsa, tzn. mają masę, ale jej jednocześnie nie mają i ekonomia zmienia się w mechanikę kwantową, bo konta wykazują, że kasa jest jednocześnie w dwóch a nawet w trzech miejscach i to jednocześnie. Tego nie da się rozgryźć, bo to wie tylko nasz bohater a przypuszczam, że prędkości są tu takie, że i on do końca nie wie, co i jak. Pewne jest to, że po likwidacji tej patologicznej struktury trzeba będzie ten bajzel posprzątać, ale przypuszczam, że wym. koteria oraz pułkownik krzywdy nie da sobie zrobić. W gorszej sytuacji będzie rzesza popleczników, którzy ślepo wierzyli i zajadle bronili interesów tej kliki i ich mecenasi, bo na ich konto a jednocześnie na szkodę działkowców pracuje cała rzesza prawników.
    Jaka z tego wynika konkluzja, że należy bezwzględnie wstrzymać się z wpłatami na rzecz wspierania tego klanu i równie bezwzględnie zadbać o to, aby dane osób, które podpisały ten rzekomy projekt obywatelski nie trafiły na listy poparcia LSD i PSL. Pieniądze działkowców są marnowane, a nadto wydawane do walki z działkowcami i trzeba leśnych dziadków odseparować od kasy działkowców i to będzie na nich skuteczny lek i w taki prosty sposób możemy się ich pozbyć.
    Z tego wynika jeszcze jedna konkluzja, a mianowicie osoby uczciwe, które do tej pory w dobrej wierze zajmowały jakiekolwiek stanowiska w pzd powinny niezwłocznie złożyć rezygnacje, ponieważ to odium może być również ich udziałem. To na razie tyle, a w kolejce do publikacji mam dwa dokumenty (30 stron) i wiele ciekawych informacji, tak więc zapraszam do śledzenia tego wątku.
  • jasiek.pl 11.02.13, 18:47
    Kumbaka! Ty jesteś wszędzie: Wałbrzych, Zielona Góra, Olsztyn, Pyrzyce i Kozia Wólka. Uprawiasz pełną gębą „socjotechniczną manipulację” manipulując ludzkim rozumem twoich wielbicieli. Najważniejsze żeby zakodowali sobie twoją info ciągle powtarzaną. Podobnie robią twoi kumple w Zielonej Dolinie!
    „Przyklejasz etykietki” tej charakterystycznej grupie z PZD, przypisujesz cechy które pochodzą często ze stereotypu a nie wiedzy o danej osobie. Na zasadzie jedna pani powiedziała drugiej pani. Czyli uprawiasz pełną gębą także „stygmatyzacje”!
    Walczysz z zakorzenioną w działkowych strukturach „sb-cją która niszczy opozycję”. Te struktury mają „charakter militarny ponieważ posługują się bojówkarzami, którzy są dyspozycyjni i mogą ci np. spalić altanę, zablokować wejście na zebranie albo oczernić w ogrodzie. Poza tym często są to różnego rodzaju funkcjonariusze tj. byli milicjanci, prokuratorzy, czy stalinowscy sędziowie tudzież wojskowi i tu podam przykład. Pułkownik Z. Śliwa jest prezesem rod im. Armii Wojska Polskiego w Poznaniu”. A kto ma być wg Ciebie? Sierżant Pawlak?
    Bojowniku o wolność i demokrację. Ten styl trzeba było stosować w latach 80-tych i odrobinę póżniej. Gdzie byłeś jeżeli dopiero teraz wyciągasz sztandary i wołasz ludzi: na barykady „choćta” ze mną, z nami! Atmosfera która panuje na twoich stronach przypomina mi tą która panuje na łamach „Gazety Polskiej” lub PISu. To jest „stan wojenny” lecz do walki z „leśnymi ludkami” najbardziej pasuje las. W kieleckim są dobre tereny!
    Jeszcze jedno: kiedy ty masz czas na sianie rzeżuchy lub sadzenie bobu. Ciągłe ślęczenie przed PC i spotkania na terenie kraju. Zniszczysz przeciwnika a wówczas okaże się że już nadszedł czas na „kompost” ……
  • kumbaka 12.02.13, 23:31
    Jasiek poczytaj sobie. Witam i zapraszam na mój post zbiorczy, w którym postaram się odpowiedzieć na pytania zawarte w różnych wątkach, ponieważ uważam, że należy informować działkowców na możliwie szeroką skalę tym samym edukować a to będzie gwarancją na to, że poradzimy sobie z armią leśnych dziadków i zaordynujemy im kompostowanie po wsze czasy.
    Zacznę jednak od zaproszenia Państwa do obejrzenia kolejnego filmu, który pokazuje dewastację ogrodu ROD „Podzamcze” w Wałbrzychu, jako skutek zaniedbań w zabezpieczeniu ogrodu i chodzi tu o nieróbstwo działaczy PZD.
    www.youtube.com/watch?v=WTebKMkEG0M
    Ten film zostanie jutro przekazany do prokuratury z wnioskiem o ściganie sprawców oraz do sądu, gdzie toczy się sprawa z powództwa działkowca przeciwko PZD.
    Tak na marginesie zwracam się z apelem do działkowców, o udzielenie informacji na temat samochodu osobowego tj. zielonego Tico (numery rejestracyjne), bo być może jego właściciel jest zamieszany w sprawę wym. dewastacji. Oczywiście szkoda mi czasu, aby coś tu analizować, bo sprawa jest oczywista, leśne dziadki i ta cała struktura jest nieprzydatna i powinna zostać jak najszybciej zlikwidowana, a ogrody powinny wrócić we władanie działkowców i oni sami zdecydują jak je zabezpieczyć, we własnym zakresie, czy wynająć odpowiedniego administratora, który zrobi w tym zakresie porządek. A teraz postaram się odpowiedzieć na liczne pytania kierowane pod naszym adresem na różnych forach i zgłaszane pocztą elektroniczną, ale na początek jedna uwaga, bo kilka dni wcześniej skierowaliśmy do sądu i min. do posłów pismo liczące 14 stron, z przywołaniem kilkudziesięciu innych dokumentów, publikacji, zdjęć itd. i będziemy sukcesywnie ten dokument publikować i komentować i właśnie tam znajdzie się szereg informacji i odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania, czy kwestie. Tak, więc proszę poczekać. Mona witaj i pozdrawiam, cieszę się, że możemy Cię tu gościć, bo myślałem, że już odpuściłaś sobie temat tej leśnej braci, ale skoro jesteś to zaraz po rozesłaniu postów na poszczególne fora prześlę ci kolejne pismo procesowe dot. znanej Ci sprawy. Wyobraź sobie, że sprawa ta toczy się nadal i końca nie widać, bo Kulik już 3 razy nie stawił się na rozprawę i dziwne jest to, że mimo widocznego faktu lekceważenia sądu to nie został jeszcze ukarany za niestawiennictwo, ale nam się już nie śpieszy, bo czas gra na naszą korzyść. Jak widzisz pracuję i prowadzę wątki w wielu miejscach, ale także zakładam wolne ogrody, pomagam w tworzeniu stowarzyszeń ogrodowych i co najważniejsze budzę w działkowcach motywy do samodzielnego myślenia i działania na rzecz uwolnienia polskiego ruchu działkowego od tego pasożyta, który żerował na nas i szkodził nam. Mam też radochę, bo pokazuję tą patologię, tępotę działaczy z najwyższego szczebla i widzę skuteczność mojego działania, bo aktywistów ubywa z dnia na dzień i przyjdzie czas, że będą się po mysich norach chować. Mona jak widzisz nadal atakują mnie i próbują uwłaczać i jak pojawiają się przymiotniki to wiem, że mój ostatni post był celny i trafiony. Ostatnio napisałem o spółkach i lewych interesach funkcjonariuszy PZD i od razu aktywistom nerwy puściły. PZD posiada 100 % udziałów min. w Wydawnictwie Działowiec, ale nie podałem, że jest to spółka z o.o. o kapitale bilansowym 11 mln. PLN. Zupełnie przyzwoicie, ale na tym nie koniec, bo tych lewych interesów jest, co niemiara i wkrótce będziemy również o tym działkowców informować. Proszę Państwa dopiero jak leśne dziadki stracą stanowiska i będziemy mieli wgląd w dokumentację będą wychodziły kolejne „kwiatki” i przekonacie się, jak była prowadzona gospodarka naszym mieniem działkowym, kto jest właścicielem domów działkowca, a kto czerpał tam zyski z dzierżawy, wynajmu itd. Już teraz apeluję do nowych stowarzyszeń, aby mieli to na uwadze i proszę nie zapominać o przejrzeniu ksiąg wieczystych, aby nie było później niemiłych niespodzianek. Tak wstęp mamy, Mona jest z nami i z tego powodu jest mi miło, to teraz kilka odpowiedzi. Jakiś Czereśniak nie wierzy póki nie zobaczy zeskanowanych wyroków – niedowiarku poczekaj procesy są w toku i prowadzimy jeden a później kolejny i następny. Jeśli chodzi o sprawy karne przeciwko aktywistom to sprawa nie jest tu taka prosta, bo proszę zobaczyć, co napisał sąd:
    img854.imageshack.us/img854/8472/293wkord2011a.jpg
    img338.imageshack.us/img338/5767/293wkord2011b.jpg
    że aktywiści PZD nie ponoszą odpowiedzialności, bo nie są funkcjonariuszami publicznymi. Oni są dobrze instruowani i jak jeden mąż odpowiadają, że są tylko działaczami społecznymi i za nic nie odpowiadają. Oczywiście to nie jest koniec tej sprawy, bo jak zauważył sąd niewykluczone jest złożenie nowego zawiadomienia i przestępstwach działaczy PZD i takie zostanie złożone i tu również nie ma pośpiechu a raczej wskazana jest zwłoka i złożymy bardzo obszerne zawiadomienie jak stracą możliwość finansowania prawników z naszej działkowej kasy. A poza tym cały czas gromadzimy materiał dowodowy i tu mamy nagrania zeznań w sądzie i wkrótce sami Państwo się przekonacie, co oni opowiadają na sali sądowej. Ten tchórz nam wszystko wstrzymuje, ale boi się odpowiedzieć na pytania choćby związane z tym:
    img577.imageshack.us/img577/1843/paszkwil.jpg
    Mona a ten obrazek libacji alkoholowej z udziałem leśnej babki:
    img267.imageshack.us/img267/8711/klimkwialkohol.jpg
    Wyobraź sobie, że dostarczył go nam sam Jachu prezes rod – dobre, co?
    Kolejna leśna babka Jaśka coś wie, ale nie napisze – nie martw się przyjdzie czas to przed sądem będziesz miała okazję tak jak Olsztyniak, aby opowiedzieć, co wiesz.
    Teraz odpowiem Lili: bezpodstawnie atakujesz TK, nie mając do tego żadnych kwalifikacji, uprawnień ani argumentów. Ustawa o rod naruszała konstytucję, bo tworzyła monopol pzd, gdzie działkowcy musieli z mocy prawa a nie woli (wolność zrzeszania się) należeć do tej patologicznej organizacji, nawet w przypadku, kiedy zgodnie z prawem nabyli prawa do działki, którą stworzyła ich rodzina. Nie ma tu mowy o naruszeniu ustawy o stowarzyszeniach, bo po pierwsze TK nie orzeka o tym a po drugie PZD jest zarejestrowany w KRS, jako inna organizacja społeczna. Lili nie pleć, więc głupstw i nie powtarzaj jak papuga, bo nie jest w interesie działkowców w tak głupi sposób atakować organy państwa. Tu przypomina mi się Ochrymiuk (aktywistka KKR), gdzie w podobny sposób wypowiadała się o NIK, co jedynie świadczy o tym, że ta leśna babka żyje w PZDMatrix. Lili niepotrzebnie atakujesz posła Huskowskiego, obejrzyj lepiej ten film i zajmij się patologią w PZD zwłaszcza w okręgu sudeckim. Zadaj pytanie Kulikowi, dlaczego nie wyciągnął wniosków w stosunku do działaczy z ROD Podzamcze, spytaj go o kochankę itd. Lili zadajesz pytania, dlaczego? Odpowiem Ci, dlatego, że chcieliście nam odebrać nasze ogrody, tylko za to, że mieliśmy rację w sprawie ustawy o ROD i za to, że pokazujemy waszą nieudolność. Na koniec dwa zdania do Jaśka: Jasiu twój tok myślenia mnie zwalił z nóg, bo np., jeżeli ogród nazywa się ROD pod grzybem to prezesem musi być Jędrowiec a jeżeli tak to od razu musi być prezesem okręgu i oczywiście przysługuje mu stołek w RK – brawo! Kolego mój styl jest adekwatny do ataku funkcjonariuszy pzd i nie ma tu mowy o manipulacji, bo przedstawiamy dokumenty, filmy itd. Proszę bardzo może ten film też jest zmontowany, a może prawda jest inna i nie było tam włamań, a działacze Paprocki i Klimków świetnie zabezpieczyli wym. ogród. Kolego to Ty się zastanó
  • icdn 08.04.13, 22:20
    Nie wiesz jeszcze, że teraz nie uprawia się działki, tylko się na niej odpoczywa. Idzie się po to, żeby pogrilować, poopalać się, popiwkować w miłym towarzystwie sąsiadów, a nie narobić się , jak dziki wół. Minęły czasy obowiązkowych poletek.
    Ja też bywam na różnych forach-to nie grzech. W większości po to, by poznać nastroje działkowców przed styczniem( oj burza jest w ogrodach-'kochamy cię' za to PZD) i czasem nałożyć czegoś konstruktywnego w te sprane przez PZD mózgi. Trochę czytam i poruszam się w mediach, więc może wiem nieco więcej niż przeciętny działkowiec (a może mi się tylko wydaje), mam silniejszą osobowość niż przeciętny działkowiec(a może mi się tylko wydaje). Ale nade wszystko mam sporo doświadczenia w obserwacji współpracy PZD z ogrodami-nie tylko moim rodzimym i dlatego czasami się dzielę moimi przemyśleniami z innymi działkowcami w Polsce, może to wesprze ich w tworzeniu nowej rzeczywistości.
    A propos wspomnianej przez ciebie 'Zielonej Doliny'-pozdrawiam ich i mam nadzieję, że i nasz ogród będzie niedługo stowarzyszeniem, jak oni, choć PZD siłą próbuje nas utrzymać przy sobie(bo a nóż w styczniu wcieli nas od razu w swoje stowarzyszenie, a jak się wykręcimy-umarł w butach!).
    W każdym ogrodzie ma PZDjeszcze(jeszcze kilku) swoich wysłanników( nierzadko-jak piszesz jest to jeszcze hunta wojskowo-policyjna-na emeryturze, ale już wymierają) i oni dzielą działkowców na przeciwników i zwolenników na opisanej przez ciebie zasadzie; jedna pani drugiej pani...
    Nie dajmy się zmanipulować i zróbmy po prostu swoje, to co nam serce wskazuje dla dobra dzałek i działkowców!!!!!!!!! Pozdro z Mazowsza.
  • Gość: Działkowicz IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.13, 01:51
    A po co mi to wszystko wiedzieć. Ja nie zazdroszczę nikomu. Chcę tylko uprawiać działkę. Ustawa PO mi ją zabierze. To co mam wybrać?

• Gość: Ala IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.13, 01:39
    Jeśli tak nienawidzisz działkowców to sprzedaj działkę i daj sobie spokój. Zdrowia szkoda.
  • kumbaka 18.02.13, 19:45
    GN działa i zaprasza do zapoznania się z vademecum dot. patologii w Polskim Związku Działkowców. Na zlecenie sądu dokonaliśmy zwięzłego opracowania wym. problemu i korzystając z dostępnych publikacji czy innych materiałów udowodniliśmy tezę, że PZD jest nieprzydatny, a nawet działa na szkodę działkowców i z tego powodu konieczna jest sanacja ruchu działkowego w Polsce a właściwie jego budowa od podstaw tzw. opcja zero, która ma szansę na realizację, ale o tym napiszę później. Na portalu BZ opublikowano art. pt. „Wciąż nie koniec problemów działkowców” i zapraszam do jego komentowania tudzież zgłaszania opinii lub krytycznych uwag a także zgłaszania pytań i postaramy się niezrozumiałe kwestie wyjaśnić lub uzupełnić. Publikacja jest dostępna na stronie:
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9189
    Przypomnę tylko, że wym. proces toczy się z powództwa działkowca, który złożył pozew o uchylenie uchwały zarządu ROD „Podzamcze” o pozbawieniu go prawa użytkowania działki, ale także przedmiotem tego procesu jest wniosek o podjęcie funkcji kontrolnej sądu, który ma stwierdzić istniejącą patologię i zawiadomić stosowne organy państwa. Nie wchodząc w szczegóły w tym miejscu podniosę tylko jedną kwestię tj. ustanowienia i finansowania radcy prawnego przez wym. zarząd. Proszę Państwa ta decyzja o pozbawieniu prawa użytkowania ogrodu przez działkowca została podjęta przez całą rzeszę Leśnych Dziadków w tym przez zarząd ROD gdzie prezesem jest J. Paprocki, następnie została podtrzymana przez Komisję Rozjemczą W. Olesińskiego, również Okręgowa Komisja Rozjemcza S. Terecha uznała ją za prawidłową a na koniec Olga Ochrymiuk przewodnicząca Krajowej Komisji Rozjemczej stwierdziła jej prawomocność – w takim wypadku rodzi się pytanie, czego oni obawiają się, że ustanowili pełnomocnika? Na uwagę zasługuje tu fakt, że usługi tego prawnika zostały sfinansowane z naszej działkowej kasy i nie było do tego podstaw, bo działkowcy nie wyrazili na to zgody, a uchwalony przez nich preliminarz finansowy również takich wydatków nie przewidywał. Składki działkowców nie mogą być wykorzystywane przeciwko działkowcom i to jest oczywiste a nadto zarząd sięgnął do naszej kasy, aby bronić tylko swojego interesu.
    Taki stan rzeczy można uznać za haniebny, bo jest to trwonienie naszych pieniędzy, które są niezbędne chociażby na zabezpieczenie ogrodu. Właśnie proszę obejrzeć film „Wandalizm w ROD „Podzamcze”, który pokazuje brak jakiegokolwiek zabezpieczenia ogrodu i wynik tego zaniedbania tj. dewastacja naszego ogrodu.
    Film dostępny jest na stronie:
    www.youtube.com/watch?v=WTebKMkEG0M
    Z tego filmu można wyciągnąć jeszcze jeden wniosek, że PZD nie dba o nasze ogrody, pozostawia je samym sobie, zawłaszcza nasze składkowe pieniądze i tu należy dodać, że budżet kadencyjny tego ogrodu to 500.000 PLN. Jest to duża kwota a ogród niszczeje a poza tym jak można zaobserwować nie są usuwane śmieci, mimo, że działkowcy składają dodatkowo na ten cel około 62.000 PLN rocznie. Co się dzieje z tymi pieniędzmi tego nie wiadomo, ale zapewne lądują w kieszeniach Leśnych Dziadków. W tym miejscu GN ROD „Podzamcze” apeluje do działkowców, aby wstrzymać się z płaceniem składki członkowskiej za ten rok, ponieważ pieniądze te zostaną bezpowrotnie stracone i wydane na inne cele pozastatutowe.
    W Warszawie przed KRS toczy się obecnie postępowanie, którego wynikiem może być wykreślenie PZD z KRS lub ustanowienie kuratora. PZD nie dopełnił szeregu obowiązków i tak nie ujawnił organów terenowych, nie ujawniał bilansów finansowych, ale także faktycznie mimo braku rejestracji prowadził działalność gospodarczą poprzez swoje spółki, których jest właścicielem tj. Dom Działkowca Polskiego sp. z o.o. i Wydawnictwo Działkowiec sp. z o.o. Nie ulega, więc wątpliwości, że historia PZD kończy się bezpowrotnie i nie ma najmniejszych szans na wyjście z tej opresji i ostatnią szansę pogrzebano składając kolejny bubel prawny swojego autorstwa bez konsultacji z działkowcami. Wykazaliśmy też, że PZD walczy z organami państwa i walka ta jest z góry przegrana, ale także walczy z działkowcami i jednocześnie skarży Polskę do ETPCz w Strasburgu, zarzucając min. Trybunałowi Konstytucyjnemu naruszenie prawa. PZD opracował także projekt ustawy o ROD, który w istocie jest tylko w interesie struktury tj. utrzymuje dotychczasowe organy, które tylko zmieniają nazwę. Wykazaliśmy, że ten projekt narusza Konstytucję, ale także stoi w sprzeczności z wyrokiem TK i nie ma żadnych szans na realizację, a więc po raz kolejny wydano nasze pieniądze, które zostały zmarnowane. Takie ustalenia potwierdzają parlamentarzyści PO min. posłanka M. Janyska czy J. Lassota. Partia rządząca przygotowuje projekt, który ma wykonać wyrok TK i tak przesądzona jest likwidacja PZD i ogrody mają być prowadzone przez stowarzyszenia, które będą tworzone od podstaw przez działkowców i to jest szansa na pozbycie się tej pasożytniczej struktury, która broniła tylko swoich interesów.
    Wszystko teraz zależy od nas samych działkowców i ogrody mogą do nas wrócić.
    Teraz zmieniam trochę temat, ale nadal będę poruszał się w motywie ziemi i zapraszam do zapoznania się z protestem rolników, którzy potrafili się zorganizować tworząc Komitet Protestacyjny Woj. Zachodniopomorskiego i opowiedzieli się „za … polskością Polski”. Nasze dziedzictwo narodowe jest wysprzedawane, ale oficjalne media jakoś o tym nie piszą i nasi wybrańcy również nie zajmują się tym tematem, ale tym „odłogiem” zajął się redaktor Lech L. Przychodzki, który na portalu BZ zanotował:
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9004
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9053
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9079
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9131
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9151
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9174
    Jak z tego wynika, to mamy w kraju wiele spraw do załatwienia, a nasza uwaga kierowana jest na nieużytki a wiadomo, że z ugorów żadnych korzyści raczej nie będzie. Wniosek jest taki, że zajmujemy się tym, co nie trzeba i tak się dzieje w każdej dziedzinie. Służę przykładami, komendant miejski policji w Wałbrzychu poprawia stan bezpieczeństwa w mieście likwidując komisariaty na dzielnicach, a włodarze miasta (lekarze specjaliści – bez jaj tak jest) budują nam aqua park i hotel, Starą Kopalnię i oczywiście efekt tego może być tylko opłakany. Proszę zobaczyć:
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9227
    www.youtube.com/watch?v=1Dgdc8P___4
    Projekt Stara Kopalnia miał być, właśnie miał być tym, tamtym, a teraz ma być zupełnie czymś innym i oczywiście szkoda o tym pisać, ale na koniec mała dygresja, mamy kryzys, wszędzie brakuje pieniędzy, nawet UE tnie budżet i może właśnie przyszła pora i może ktoś powinien odpowiedzieć za to ewidentne marnotrawstwo, niekompetencje itd. Póki, co, zgłaszam postulat, aby rolników z Pomorza przesiedlić do Wałbrzycha a naszych Leśnych Dziadków wyekspediować do kraju wym. Olgi i może czesanie białych niedźwiedzi, trochę by ich otrzeźwiło a pozostałych wyrwało
    z tego letargu, bo tu i teraz decydują
  • kumbaka 23.02.13, 14:42
    Witam Wrocław, wcześniej pisałem już o malwersacjach funduszy działkowców, funkcjonowania w tym zakresie szarej strefy, gdzie pieniądze krążą z ręki do ręki a na końcu trafiają do kieszeni funkcjonariusza albo klakiera PZD. Nasz dokument tj. vademecum dot. patologii w PZD spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem i pozytywnymi opiniami. Dzisiaj mam dla Państwa rozwinięcie tego tematu oraz jego potwierdzenie poprzez demonstrację dokumentów z KRS. Zapraszam do obejrzenia filmu pt. „10 tygodni, które wstrząsnęły Kwitnącą Doliną cz. 9”, który dostępny jest na stronie: www.youtube.com/watch?v=RMWfTlxB3Iw
    Proszę Państwa nie ma już żadnych wątpliwości nasze pieniądze składkowe były wyprowadzane z kasy PZD i służyły kacykom PZD do robienia lewych interesów. Po to PZD powołało tzw. spółki córki, aby kręcić jak to określił redaktor Dobiesław Wieliński „lody”, ale dodatkowo oszustwo polegało tu na tym, że trefny towar był podwójnie fakturowany i wyceniany i sprzedawany. Oczywiście rachunek był wystawiany działkowcom, a ci agitowani przez adherentów rodziny Kondrackiego płacili jak za przysłowiowe zboże. Należy przyznać, że interes się kręcił nieźle i kręciłby się nadal, gdyby nie TK i grupa zapaleńców, która powiedziała STOP nadużyciom, złodziejstwu i okradaniu działkowców i Państwa Polskiego. PZD przejęło osiedla rekreacyjne i to bez wątpienia jest materia dla CBA, jestem tego pewien na 100%. Proszę zobaczyć, że te spółki-córki nie mają nic wspólnego z ruchem związkowym, że są to spółki prawa handlowego, a więc podmioty powołane, do tego, aby generować zysk. Tutaj zysku nie było, ale były lokaty, straty i to również można uznać za działanie na szkodę spółki, a za to grożą już nie tylko sankcje fiskalne, ale także karne. Do tej pory nikt takiego przestępstwa nie zgłosił, ponieważ wszystkie stanowiska zajmują: Kondracki, rodzina i koteria, która jest w 100% od niego zależna. Przy czym należy dodać, że nad lewymi interesami czuwa sztab prawników z warszawskich kancelarii i wszystkim im się dobrze żyje na nasz koszt. Oczywiście te interesy centralne mają przełożenie na mniejsze interesiki okręgowe i lokalne, ale macki ma wszędzie klan Kondrackich. Proszę Państwa, okazuje się, że aby w Polsce uprawiać ogródek to nie wystarczy przymusowo zapisać się do PZD, ale także trzeba łożyć na rodzinne latyfundium Kondrackich i uprawiać zgodnie z zapisem w KRS „grzyby, warzywa i wspierać transport, handel ciągników” i cholera wie jeszcze, co, w każdym bądź razie, aby żyło się dobrze PRL-owskiej nomenklaturze. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości to okazane dokumenty tj. dowody wpłat gotówkowych na sumy 1.600.000 i 1.100.000 PLN nie pozostawiają już żadnych złudzeń. Proszę zobaczyć, że ten Tuptuś w reklamówce albo w tasi przyszedł do kasy i wpłacił gotówką, która była niewiadomego pochodzenia. Przecież takie transakcje odbywają się wyłącznie bezgotówkowo, poprzez przelewy bankowe, albo przekazy, czy inne noty obciążeniowe itp. Te przykłady pokazują, że prezes może pobrać z kasy milion albo dwa miliony PLN i na rozliczenie tak wysokich środków wystarcza zwykły kwit z pieczątką. Taką gospodarkę finansową trzeba będzie dokładnie prześwietlić, przeprowadzić szczegółowy audyt finansów i to będzie pierwsze zadanie dla ustanowionego nad PZD kuratora. Na uwadze trzeba mieć też fakt, że w PZD nie ma żadnej kontroli wewnętrznej, bo komisja rewizyjna pod kierunkiem M. Fojt jest tylko marionetką w ręku prezesa, podobnie jak komisja rozjemcza pod kierownictwem Olgi Ochrymiuk, która nigdy nie podejmuje tematu malwersacji, po prostu działacze mają zielone światło i mogą spokojnie doić działkowców. Przyjętym zwyczajem w PZD zwłaszcza podczas zjazdów krajowych jest to, że tam nikt nikogo o nic nie pyta, wszystko jest wcześniej ustalone, listy kandydatów na stołki po odczytaniu zamknięte, a bilans i rozliczenie przyjmowane są w ciemno, ale za to przy pełnym zaufaniu do prezesa i jego rodziny i podparte „autorytetem” Kulika, Fojt, Ochrymiuk i Kostrzewy. Tak to działa i taki mamy skutek, lecz efekty końcowe będą dla nich opłakane, ale najważniejsze jest to, aby te wyprowadzone pieniądze z powrotem trafiły do kasy działkowców. W takiej sytuacji liczba działaczy dramatycznie się skurczy i trzeba będzie ich szukać z przysłowiową świecą. Proszę Państwa docieramy już do wszystkich okręgów i apelujemy o dalsze rozpowszechnianie naszych komunikatów, ponieważ rzetelna informacja przekazana działkowcom pozwoli na uniknięcie błędów i będą mogli odnaleźć się w tej nowej sytuacji. Oczywiście niektórym to i tak nie grozi, bo np. prezes ogrodu ROD Staszica w Katowicach jest niereformowalny i zamiast przekazać nasz komunikat działkowcom z ogrodu to nam grozi, wypisując różnego rodzaju bzdury, które tu pominę. Chodzi mu o to, że liczy się tylko PZD i jego projekt, który jak podnosi inny Leśny Dziadek zakłada możliwość secesji ogrodu z PZD. Oczywiście jest to przykład zwykłego kłamstwa, ponieważ wyjście ze struktur PZD pozostanie nierealne. Najlepiej jak przytoczę te opracowane przez prawników Kondrackiego przepisy:
    „ Art. 61. 1. W terminie 24 miesięcy od wejścia w życie ustawy, walne zebranie członków stowarzyszenia ogrodowego, o którym mowa w art. 58 ust. 1, korzystających z działek w terenowej jednostce organizacyjnej tego stowarzyszenia, będącej do dnia wejścia w życie ustawy rodzinnym ogrodem działkowym, może podjąć decyzję o powołaniu odrębnego stowarzyszenia ogrodowego, które przejmie prowadzenie tego ROD (uchwała o wyodrębnieniu ROD).
    2. Uchwała o wyodrębnieniu ROD podejmowana jest bezwzględną większością głosów, przy obecności, co najmniej połowy liczby członków stowarzyszenia ogrodowego z ROD, którego uchwała dotyczy.”
    Proszę bardzo mamy termin 24 miesiące i tzw. większość kwalifikowaną. Ustalałem ostatnio adresy ogrodów i przeglądałem ich strony, gdzie były komunikaty o zebraniach ( z wyłączeniem ROD Podzamcze, bo tam nigdy takich informacji nie ogłaszają) i wszędzie niemal na czerwono był od razu podany drugi termin, co oznacza, że wszystkie zebrania odbędą się w drugim terminie przy frekwencji liczonej w promilach. Dla ważności tych zebrań i wyboru prezesów i pozostałych funkcyjnych tzw. kworum nie jest potrzebne, ale przy secesji z PZD Kondracki stawia zaporę praktycznie nie do przejścia. Załóżmy jednak, że w jakimś małym ogrodzie zbierze się określona większość i podejmie decyzję o secesji, ale tu mamy drugi warunek, który jest jeszcze bardziej zaporowy, bo działkowcy mają na to tylko 24 miesiące i po tym amen do końca świata i jeden dzień będą musieli trwać w PZD. Podam przykład z opisywanego tu procesu, gdzie działacze podjęli uchwałę o skreśleniu działkowca z listy członków PZD w 2010 r. a w 2011 r. został złożony pozew o uchylenie tej uchwały i końca procesu jeszcze nie widać. W czerwcu minie dokładnie trzy lata. Proszę Państwa te przepisy są opracowane tylko w jednym celu, aby zachować interes obecnej nomenklatury, która chce się jeszcze bardziej zagnieździć i tym razem po wsze czasy. Oczywiście okręt PZD idzie na dno i nic i nikt już mu w tym nie przeszkodzi. Nie mniej jednak działkowcy muszą wykorzystać obecne zebrania sprawozdawczo-wyborcze i wybrać nowe władze, które odetną się od tej patologii i siądą do stołu negocjacyjnego, zgłoszą nasze postulaty, propozycje korzystnych dla nas rozwiązań. I wiem jedno, że skompromitowana rada krajowa, żenujące stylem kierownictwo PZD nic działkowcom nie załatwi. Musimy wziąć sprawy w swoje ręce, bo nikt za nas tego nie zrobi i np. projekt posła Huskowskiego idzie w dobrym kierunku tj. likwidacji PZD, budowy stowarzyszeń od podstaw i trzeba tylko go skorygować choćby o te altany i możemy to uzyskać.
  • kumbaka 26.02.13, 22:42
    Widzę że dyskusja na temat likwidacji PZD trochę stanęła, ale zapewniam, że wkrótce to się zmieni za sprawą ROD Pokój z Wrocławia, bo podjęliśmy dialog z tym ogrodem.
    A póki co to proszę rozpowszechniać nasze informacje i zakładać wątki w innych miejscowościach, ponieważ tylko w ten sposób można poradzić sobie z tępą propagandą PZD.
    Tekst o malwersacjach dostępny jest na stronie:
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9323
    Natomiast nowe wieści z Zielonej Doliny:
    img843.imageshack.us/img843/8043/b42.pdf
  • kumbaka 02.03.13, 20:33
    Witam we Wrocławiu, Grupa Niezależna ROD „Podzamcze” w Wałbrzychu kontynuuje rozważania na temat patologii w Polskim Związku Działkowym, które skutkowały tym, że organizacja ta stała się nieprzydatna i uległa samozagładzie. Pełną odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi ekipa E. Kondrackiego, która wcześniej mamiła działkowców twierdzeniem, że ustawa o ROD jest konstytucyjna a następnie jak Trybunał Konstytucyjny obalił tą tezę, (którą zresztą przewidywaliśmy) po raz drugi oszukała działkowców obiecując im reaktywację PZD (projekt obywatelski) a tym samym utrzymanie status quo. Celem działania tej skompromitowanej ekipy było tylko odwrócenie uwagi od rzeczywiście podejmowanych działań zmierzających do tego, aby wywłaszczyć działkowców z funduszy na rzecz partyjnej nomenklatury, która po likwidacji PZD straci intratne synekury. Proszę zobaczyć, jaki chytry plan, działkowcy w trwodze walczą o utrzymanie ogrodów, a tymczasem działacze spokojnie zabezpieczają swoje interesy i losem działkowców w ogóle się nie przejmują. Ale o tym za chwilę. Ostatnio pisaliśmy o malwersacjach finansowych i spółkach prawa handlowego, które utworzyli aktywiści PZD, po to, aby interes się jeszcze szybciej kręcił i aby można było spokojnie robić lewe interesy na koszt działkowców. Jest to opisane na portalu BZ w art. pt. „Jak i dlaczego musimy rozstać się z PZD”. Dostępny jest on na stronie:
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9323
    Można również o tym poczytać w biuletynie wewnętrznym Zielonej Doliny nr 42, który jest opublikowany na stronie:
    img843.imageshack.us/img843/8043/b42.pdf
    Te informacje przypominam z tego powodu, ponieważ ten komunikat będzie szeroko kolportowany min. rozsyłany do posłów, instytucji, mediów w kraju i za granicą i GN zwraca się do wszystkich adresatów o jego dalsze propagowanie, ponieważ pełna informacja na temat patologii w PZD przyczyni się do sanacji ruchu działkowego w Polsce, ale już bez PZD i jego żerujących na działkowcach działaczy.
    Proszę Państwa na początku podałem tezę, że działacze przygotowali i przeprowadzili plan awaryjny, który ma na celu utrzymanie stołków i dochodów i teraz przejdę do jej uzasadnienia. 14 listopada 2012 r. ekipa E. Kondrackiego rejestruje w KRS pod numerem 0000439816 Fundację Rozwoju Ogrodów Działkowych i prezesem zarządu zostaje Kostrzewa Antoni Ryszard, tu przypomnę członek Rady Krajowej PZD a wcześniej wiceprezes PZD. Wpis można zobaczyć min. na stronie KRS: ems.ms.gov.pl/krs/danepodmiotu lub na stronie:
    www.krs-online.com.pl/fundacja-rozwoju-ogrodow-dzialkowych-krs-772586.html
    Dla uzupełnienia a właściwie dla uzyskania pełnej dokumentacji trzeba ujawnić także funkcjonariuszy Rady Krajowej PZD, którzy ten plan przygotowali, ale także trzeba pamiętać o M. Fojt przewodniczącej Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD i O. Ochrymiuk przewodniczącej Krajowej Komisji Rozjemczej PZD, które w pełni aprobowały ten scenariusz, który ma polegać na tym, aby pieniądze składkowe działkowców znalazły się poza naszym zasięgiem. Na poniżej wym. stronie jest przedstawione całe to kute na cztery nogi gremium:
    img405.imageshack.us/img405/4611/krspzdiichfundacjirozwo.pdf
    Proszę Państwa nie ulega najmniejszej wątpliwości, że E. Kondracki i jego serwiliści chcą wyprowadzić z PZD kwotę 50.000.000 PLN do wym. fundacji, a przypomnę, że pieniądze te miały być przeznaczone na modernizacje ogrodów działkowych w Polsce a zamiast tego po raz kolejny działacze zasiądą w zarządzie i radzie nadzorczej wym. fundacji i za puste debaty na temat rozwoju ogrodów działkowych będą się sowicie wynagradzać, natomiast działkowcy zostaną pozbawieni szansy na uzyskanie środków na modernizacje swoich ogrodów, mimo, że zgromadzili na ten cel fundusze. Po raz kolejny działkowcy zostali oszukani, bo wcześniej prominentni działacze PZD za pieniądze działkowców utworzyli sobie intratne etaty w spółkach prawa handlowego, ale to im nie wystarczyło i teraz dodatkowo stworzyli sobie wym. fundację, której byt nie ma żadnego uzasadnienia, ponieważ wcześniej zgromadzone na ten cel środki powinny zostać przekazane ogrodom na modernizację i to byłby dodatkowy atut, aby nie likwidować dobrze urządzonych i zmodernizowanych ogrodów. Jednym słowem pieniądze działkowców są wykorzystywane do celów pozastatutowych i marnowane są na interesy działaczy z Rady Krajowej PZD oraz na utrzymywanie kancelarii prawniczych, które tu również korzystają i czerpią znaczne korzyści. Taki patologiczny stan rzeczy jednoznacznie dyskwalifikuje PZD, jako podmiot, który może zabierać głos w sprawach działkowców, natomiast działkowcy powinni powstrzymać się z płaceniem składek członkowskich na rzecz PZD, ponieważ nie mają oni obowiązku finansować podejrzanych interesów funkcjonariuszy PZD, spółek czy fundacji. Tak na marginesie dodam tylko, że członkiem RK jest Z. Śliwa, który jednocześnie jest prezesem OZ w Poznaniu, a z Wielkopolski GN otrzymuje największą ilość niepokojących sygnałów i prezesi ROD z tego rejonu z jednej strony wspierają nasze starania o likwidację PZD i budowę samorządu ogrodniczego od podstaw, a z drugiej strony nie mogą w tym procesie aktywnie uczestniczyć, bo są z miejsca „ustawiani” przez wym. PRL-owskiego pułkownika. W ogrodach, które zamierzają się usamodzielnić wprowadza się natychmiast zarządy komisaryczne, a rzekomo projekt obywatelski i PZD dopuszcza secesję i jak się okazuje tylko na papierze. Otrzymaliśmy także informację, że w Poznaniu biura PZD są już wysprzątane i nie udostępnia się już żadnych dokumentów. Jednym słowem działacze RK dokładnie wiedzą, że czas PZD przeminął, wkrótce ten rzekomo obywatelski projekt E. Kondrackiego i jego kolesi przepadnie w sejmie, ale za to pozostaną spółki prawa handlowego i wym. fundacja, czyli taktyczny desant ma szansę na powodzenie i działacze zostaną w pełni zabezpieczeni. Tak może być, ale nie musi i trzeba koniecznie i niezwłocznie zawiadomić organy państwa celem natychmiastowego wprowadzenia kuratora do PZD, który zabezpieczy nasze działkowe fundusze. Niebawem zostanie zrealizowany na ten temat kolejny film i redaktor Dobiesław Wieliński publicznie zaapeluje do instytucji państwowych o podjęcie stosownych decyzji. Przed KRS toczy się w tej sprawie postępowanie i dlatego GN proponuje złożenie stosownego wniosku, o zabezpieczenie funduszy działkowców przed ich bezprawnym wyprowadzeniem poza PZD. Jest to sprawa priorytetowa i inne sprawy, które tu zamierzałem podjąć muszą poczekać. Na zakończenie zapraszam do zapoznania się z procesem działkowca z Wałbrzycha, który walczy z PZD o prawo uprawiania swojego ogrodu, natomiast zarząd ROD „Podzamcze” ustanowił w tej sprawie radcę prawnego również na koszt działkowców, aby bronił ich interesów i pozbawił działkowca prawa do użytkowania swojego ogrodu. Tu przypomnę, że projekt E. Kondrackiego rzekomo dopuszcza możliwość uprawiania ogrodu poza PZD, natomiast rzeczywistość jak się po raz drugi okazuje jest zupełnie inna. Film dostępny jest na stronie: www.youtube.com/watch?v=4mY1eZzwbTw
    Wkrótce opublikujemy ścieżkę dźwiękową z kolejnych rozpraw i dokumenty z tej bulwersującej środowisko działkowców sprawie.
    GN ROD „Podzamcze”
  • Gość: marecki IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.03.13, 20:52
    Kumbako ty stary esbeku nawet tu się wpakowałeś. A poszedł ty judaszu stąd. Kiedy s to PRL-owi właziłeś bez wazeliny, a dzisiaj też to robisz, tyle tylko, że opozycji. Wydaje ci się, że dalej potrafisz przekonywać, że białe jest czarne. Tu na forum są od ciebie mądrzejsi i rozszyfrowali ciebie, żeś chory.
  • Gość: robol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.14, 22:02
    Jeszcze jeden nawiedzony,zwietrzył okazję żeby zrobić na tym interes.
  • Gość: mm IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.04.13, 15:16
    Kumbaka,blagam ,pisz krócej!
  • Gość: sylwia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.13, 14:45
    Ta. Działki dla nas były i są. Nie chcecie PZD to wiadomo, we Wrocławiu wszystkie ogrody do likwidacji. Zabetonujecie nam miasto zupełnie. Krótkowzroczni wszechwiedzący z PO. Za to w przyszłych wyborach - żegnajcie, stołki od du.y sami sobie już dziś odrywacie. I dobrze iwam tak.
  • Gość: lutek IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.04.13, 09:12
    Działki w ręce działkowców, a członki w ręce onanistów!
  • qqww1122 07.03.13, 02:43
  • Gość: lutek IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.04.13, 18:26
    Najwyższy czas skończyć z tym postkomunistycznym reliktem, symbolem drobnomieszczańskiego cwaniactwa, zwłaszcza, że połowa działek to dzikie samowolki. Okopali się, pozamykali, odizolowali, a teraz jęczą. Po co nam takie tereny zielone? To już lepsze blokowiska z wysepkami zieleni, po których przynajmniej można się poruszać. Won z miasta na wiochę.
  • kumbaka 11.04.13, 22:56
    Marecki leśny ludku jedziesz protestować do Warszawy? Działkowcy z naszego ogrodu chcą się odłączyć od "warszawki" i zapewne nie będą dalej utrzymywać tych leśnych nierobów. Psioczyliście na Huskowskiego a tu proszę jak zgłasza się rozsądne propozycje to zostają uwzględnione i tak się stało, bo niekorzystna regulacja dot. altan została uwzględniona. Proszę, wiec zaprzestać formułować nierealnych postulatów typu obrona pzd, bo TK skasował ten przymusowy monopol. Ostatnio na radzie krajowej 3 reprezentantów właśnie z Wrocławia opowiedziało się za projektem PEŁO, tak więc szkoda marnować czasu i pieniędzy na dalszą obronę pzd. Zapraszam do zapoznania się z kolejnymi materiałami GN:
    Linki do filmu i proklamacji:

www.youtube.com/watch?v=pHbrr3-aGGo
    pzd-2008wszystkoozwiazku.blog.onet.pl/2013/04/04/grupa-niezalezna-rod-podzamcze-w-walbrzychu-o-polskim-zwiazku-dzialkowcow/

• icdn 15.04.13, 23:19
    17.04. - I czytanie projektów w sejmie. Projekt niby obywatelski miał być projektem działkowców, prawda? To dlaczego Komitet Inicjatywy Ustawodawczej tego projektu ma swoją siedzibę w głównym gnieżdzie Krajowej Rady PZD, na Bobrowieckiej 1-wot i zagwozdka.
    W komitecie owym widnieje niejaka p. Franke, niedawna prezes mazowieckiej okregówki(teraz za nią jest młodsza p.o.-czyli pewnie dawna liczy na szczęśliwy come back po nawałnicach).
    Panią F. dane mi było poznać osobiście w dwóch newralgicznych dla PZD i działkowców terminach, a mianowicie na kilka miesięcy przed TK, kiedy to potrafiła wykrzykiwać na prezesów ogrodów, jak na swoich podwładnych-i to jest jedna twarz tej pani.
    Natomiast, po ogłoszeniu wyroku TK na podobnym zebraniu z prezesami, była już potulna jak baranek przyjmując cięgi od tych drugich. 'Człowiek jest jak księżyc-ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu'. Obie strony tej pani są nie do pokazania-to czysta premedytacja.
    Miejmy nadzieję, że sejm pokaże ludzką twarz działkowcom-nie PZD. PLEASE!
    Mazowsze pozdrawia!
  • kumbaka 18.04.13, 22:27
    Dla mnie każdy projekt, który przewiduje utrzymanie likwidacji jest dobry, natomiast ten rzekomo obywatelski nie ma żadnych szan na uchwalenie. Opracowaliśmy kolejną część naszej proklamacji i każde takie opracowanie przybliża nas do uzyskania wolności w naszych ogrodach. Proszę ten dokument rozpowszechniać. A tak na marginesie, mam pytanie, co ma do powiedzenia w tej sprawie Pan Netczuk prezes ROD Pokój, czy nadal wierzy swoim kolesiom z rk?
    Proklamacja GN ROD Podzamcze jest dostępna na stronie:
    www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=9945
    Wiadomość z wolnego ogrodu – koniec bezkarności funkcjonariuszy pzd:
    W dniu dzisiejszym w sądzie rejonowym w Poznaniu zakończył się proces dwóch członków zarządu ROD Kwitnąca Dolina w Swarzędzu. Sprawa dotyczyła fałszowania dokumentacji finansowej na szkodę działkowców. Przekręt wykryli działkowcy, a nie komisja rewizyjna. Sąd skazał skarbnika i prezesa zarządu na karę 1 roku w zawieszeniu na trzy lata, grzywny po 500,- zł, koszty sądowe i zwrot zagarniętych kwot. Tj. dokładnie tyle ile żądał prokurator i oskarżyciele posiłkowi. Oczywiście PZD nie piśnie na ten temat ani słowa, mimo że ich przedstawiciel był podczas mowy oskarżycielskiej prokuratora. W uzasadnieniu sędzia stwierdziła, że oskarżeni świadomie dopuścili się fałszowania dowodów KP licząc na brak ekonomicznej edukacji działkowców. Wyrok jest nieprawomocny. Oskarżeni mają tydzień na złożenie apelacji do sądu okręgowego. Skarbnik zdążyła sprzedać działkę i wynieść się z ogrodu, eksprezes nadal pozostaje członkiem PZD. To ta sprawa stała się przyczyną rewolty w ogrodzie i zaczątkiem działań na rzecz utworzenia niezależnego stowarzyszenia.

• ambrozja16 22.04.13, 20:46
    POPIERA W 100% PROJEKT PO
  • piotrko777 05.06.13, 09:53
    PO-komuchy - ręce precz od działek - nacjonalizację już jedną mieliśmy.
    Gdyby Donald mnie nie oszukał podobnie jak innych przedwyborczymi obietnicami z całą pewnością premierem by nie był. Nie wiedziałem że głosuję na PO-komuchów. A może Donald to "piąta kolumna" niemieckich neonazistów. We wszystko już jestem w stanie uwierzyć patrząc co wyprawia z naszą ojczyzną.
  • ma-tylda13 05.06.13, 10:03
    Działka jest m.in. podstawą ekologicznego wychowania dzieci i młodzieży. Mają tutaj praktykę a nie teorię szkolną jak troszczyć się o naturę. Poznają w praktyce jak wygląda ekologiczne gospodarowanie z wykorzystaniem kompostowania odpadów życia codziennego. Jaką dla nich alternatywę zgotował Tusk: wychowanie w blokowiskach. Tak pomaga się rodzinie?
  • radeberger 05.06.13, 10:05
    ma-tylda13 napisała:

> Działka jest m.in. podstawą ekologicznego wychowania dzieci i młodzieży. Mają t
    > utaj praktykę a nie teorię szkolną jak troszczyć się o naturę. Poznają w prakty
    > ce jak wygląda ekologiczne gospodarowanie z wykorzystaniem kompostowania odpadó
    > w życia codziennego. Jaką dla nich alternatywę zgotował Tusk: wychowanie w blok
    > owiskach. Tak pomaga się rodzinie?

Tak, tak - zbierajac liscie na dzialeczce bedzie w przyszlosci walczacym ekologiem. Powinni was z tych dzialek wypierniczyc 20 lat temu.
    I nie obchodz mnie co tam bedzie - park, czy bloki. I tak z dzialek jako mieszkaniec miasta nie mam NIC.
    --
    Ego contemno Latin.
  • Gość: Kortek IP: *.dynamic.chello.pl 06.06.13, 07:54
    Kolejny nawiedzony komuch z PO
  • Gość: zuza IP: *.play-internet.pl 06.06.13, 11:00
    Kolejny kmiot z PSL.
  • anka-663 06.06.13, 17:14
    Zuza-co za różnica z jakiej opcji politycznej i czy wogóle z jakiejś opcji. Działkowiec nie jest politykiem, jest po prostu działkowcem, czyli ma pasję odpoczywania na działce. Napewno twój głos nie jest konstruktywny w tym sporze o działki. Nie chodzi nam tu o pyskówkę, tylko o konkretne podyskutowanie o naszej sytuacji-a przyznasz, że nie jest do końca odgadniona.
  • anka-663 06.06.13, 16:59
    ma-tylda nie przesadzaj z tym ekologicznym wychowaniem-młodych to obchodzi, jak zeszłoroczny śnieg. Naprawdę uważasz, że odpady życia codziennego można kompostować-chyba sama nie bardzo się w tym orientujesz.
    Tusk jeszcze nic nie zgotował, a raczej PZD z tym bublem -ustawą z 2005r, ale ty chyba nic o tym nie wiesz, prawda? A wiesz, ile u nas ludzi ma działki-1/3 mieszkańców-więc nie twierdź, że potrzeby reszty rodzin się nie liczą. Idź więc środkiem drogi-my działkowcy nie jesteśmy pępkiem świata.
  • Gość: Matylda IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.13, 00:20
    Jeśli chcesz coś wiedzieć na temat kompostowania po prostu zapytaj. Kto pyta nie błądzi. ;-)

Nie rozumiem dlaczego jesteś podobnie jak PO wrogo nastawiona do wychowania w ekologicznym duchu. Dziękuję Bogu że jesteśmy w UE. To dzięki UE obligowani jesteśmy by wprowadzać m.in. ekologiczne akty prawne. Wyjrzyj przez okno i zobacz jakie ptaszki tam zobaczysz. U ciebie pewnie będą to gawrony, wrony i kruki. Na działkach podobnie jak w obszarach wiejskich można jeszcze spotkać unikatowe już wróbelki i sikorki.

Jeśli mam wybierać między PO i PZD to wybieram tych drugich. Widzę że podobnie jak PO uważasz że emeryt działkowiec to taki przygłup który nie potrafi samodzielnie myśleć. Przekonamy się o tym przy okazji kolejnych wyborów. Stanowimy około 4 milionowy elektorat. To tyle wyborców ile dało w ostatnich wyborach PiS-owi 34% posłów w Sejmie. W dużej części są to byli szeregowi działacze Solidarności. Ty dziewczynko pewnie znasz te czasy jedynie z lekcji historii.

Czy uważasz że potrzebą 2/3 obywateli naszego kraju którzy nie posiadają działek jest zbudowanie na ich miejscu betonowej pustyni. Masz jakieś ich upoważnienie by się wypowiadać w ich imieniu. Wskaż chociaż jedną osobę (nie liczę deweloperów i przekupnych urzędników i polityków) której przeszkadza moja działka.

Tusk chciałby zgotować ale faktycznie nie zgotował. Mam nadzieję że nie będzie na to społecznego przyzwolenia. Sprawa ekologii jest ważna nie tylko dla działkowców. A naród mamy mądry i sprawiedliwy. Sam oceni jak PO przyczyniło się do upadku moralnego kraju i nie tylko.

To nie organizacje typu PZD wprowadzają w życie ustawy w naszym kraju. Chyba opuściłaś tę lekcję WOS-u.

Pozdrawiam serdecznie ;-)

• anka-663 07.06.13, 22:13
    Mogę cię Matyldo zabrać na lekcję poglądową-kompostownik mam na swojej działce. Nie wiem, kto tu kogo będzie uczył. Źle interpretujesz wypowiedzi-nie ma tam wrogości do ekologii, to raczej ty z sarkazmem wypowiadasz się o gawronach, wronach i krukach-przecież wszystkie ptaki nasze są. To ty(nie ja) uważasz, że działkowiec(dlaczego emeryt-50+to nie jest wiek emerytalny) nie potrafi myśleć, działać, decydować o swojej przyszłości-zrobimy 'wolna amerykankę' ('Zielona Rzeczpospolita'). Niestety, nie będzie mu najlepiej z PZD- i tu nasze drogi się rozchodzą. Trzeba było od razu pisać o 4 mln elektoratu, o twoich wyborach PZD-tak tylko pisze aktyw PZD-to jego zużyte już slogany.
    I nie cukruj mi z tą dziewczynką, chociaż -niech ci będzie:babcia z wnuczkami, a tu proszę -młody powiew.No, ale ty jaka musisz być za to wiekowa-wiem, wiem, w PZD tylko tacy są.
    Więc, jak się już zorientowałaś, o'Solidarności' mogłabym sama mówić na lekcjach historii-znam to z autopsji-czasem przejeżdżam koło cmentarza, przy którym lądował helikopterem Wałęsa-znasz ten fakt?
    A, jeśli nie wiesz, co sadzą o nas nie działkowcy, to nie jesteś 'medialna'-wejdź na jakiekolwiek forum działkowców to się przekonasz. Oni też mają prawo do gruntu miejskiego, bo to tak samo ich grunt, jak nasz-my tylko go tymczasowo dzierżawimy. Oni nie tylko mówią o deweloperach-to slogan PZD. A co ze szpitalami, przedszkolami, hospicjami, parkami(dla wszystkich mieszkańców-również dla ciebie). Dowiesz się więc 'komu przeszkadza twoja działka'. A ekologia nie kończy się na działkach-to słaby argument.
    Jeśli chodzi o ustawę z 2005r.-to nie bądź hipokrytą, bo wiesz doskonale, że SLD wprowadziło ją dla PZD i już wtedy z sejmu podniosły się głosy o jej niekonstytucyjności. Również działkowcy alarmowali. Dlatego PZD zbierało podpisy w jej( swojej) obronie. Poczytaj choćby internet-to się dowiesz, jakie herezje wypisywał aktyw PZD w obronie tej ustawy-dziś już nie do pomyślenia.
    Tyle dyskusji merytorycznej. A jak PO przyczyniło się (jak piszesz) do upadku moralnego kraju-nie mam zielonego pojęcia. Czy kraj jest upadły moralnie-nie sądzę. Jeśli ty tak sądzisz-to uważam, że nie godzi się mieszkać w upadłym moralnie kraju.
  • Gość: Matylda IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.13, 02:14
    Nie wiem czy wiesz, że nie wystarczy mieć kompostownika. Wypadałoby nauczyć się go jeszcze używać. Jeśli jesteś babcią to Ty niezły horror szykujesz dla wnuków: beton, smród i ... gmo pewnie bo to takie nowoczesne amerykańskie.

A nie wiesz czy po wylądowaniu ... wysikał się? Chyba znasz fakt o którym mówię. Możesz tylko mówić o tych sprawach. Dlaczego w nich nie uczestniczyłaś jak większość Polaków.

Większość niedziałkowych internautów jest przychylna ekologicznej idei zielonych działek. Ty jesteś chyba jakaś chora z nienawiści. Wyluzuj trochę.

Gmina nie ma żadnego prawa do ogrodów działkowych: "Wszystko co jest na działkach powstało ze składek działkowców na nieużytkach których nikt nie chciał. Nikt nam niczego nie zafundował. To że miasto się rozwija to rzecz normalna. Cmentarze także będziecie deportować z miast? Wokół jest najczęściej wiele innych niezagospodarowanych terenów. Teren uzbrojony przez działkowców to jednak smakowity kąsek." Jeśli Ci się to nie podoba to po co trzymasz tę działkę. Denerwujesz się i przykrość sprawiasz sąsiadom. Oddaj ją i zbuduj sobie działkę na ziemi gminy. Niezależną od PZD. Może to przyniesie Tobie odrobinę radości.

To co mówisz zakrawa już na obłąkanie. Czy słyszałaś by w ostatnich latach ktoś budował szpitale, przedszkola, hospicja czy choćby parki? Ty chyba nie za bardzo wiesz co dzieje się w kraju. Naprawdę nie słyszałaś nic o protestach przeciwko zamykaniu szkół czy szpitali?

Jeśli zgubiłaś okulary i nie doczytałaś to przypomnę Tobie, że "naród mamy mądry i sprawiedliwy. Sam oceni jak PO przyczyniło się do upadku moralnego kraju i nie tylko." Powoli zapomina się nazw partii które podobnie jak teraz PO zapomniały o wyborcach. Za kilka lat może o PO także nikt nie będzie pamiętał. Tusk jednoczy się z SLD bo chce iść do europarlamentu. Pozostanie paru krzykaczy...

Nie jestem działaczką PZD. Nawet na zebrania nie chodzę. Chcę w spokoju uprawiać moją działkę.
  • anka-663 08.06.13, 09:08
    Matylda-czy ty masz kompostownik po to, żeby był, bo ja nie.
    Własnie w tej chwili u nas budują przedszkole. Niedawno wybudowali ogromne gimnazjum. Nie insynuuj, że wszystko się teraz tylko zamyka i niszczy, to raczej 'komuna' sprowadzała urządzenia, gnijące pod płotem latami.
    Nie zapamiętuję tego(w odróznieniu od ciebie), kto gdzie sikał, nieważne jest to do dalszego biegu historii.
    Grunty pod działki są gminy-PZD co jakiś czas podpisuje z nią umowę dzierżawy. Ostatnio u nas gmina zgodziła się na dzierżawę dla PZD-no na ile? Na 15 lat-'szmat czasu' nieprawdasz?
    Co za uzbrojenie masz na działkach-owszem grunt jest (lub czasami jeszcze nie do końca) przygotowany pod ogrodnictwo działkowe-czy to uzbrojenie jest smakowitym kąskiem- polemizowałabym.
    I znów źle interpretujesz wypowiedzi-nie jestem przeciwko ogrodom, a przeciwko PZD owszem. Moi sąsiedzi o tym wiedzą i podzielają ten pogląd (jak większość działkowców w Polsce)-Aktyw i wokół kilka osób jest za PZD. Reszta jest za utrzymaniem ogrodów, ale przeciwko PZD. Spójrz na demonstracje-kilkanaście osób(aktyw). We Wrocławiu- aktyw ściągnęli z całego województwa-ktoś pod artykułem wyliczył, że nawet nie musieli się zbytnio wysilać. O banerach z hasłami odnośnie projektów ustaw też żaden działkowiec nie decydował-a to podobno nasz głos.Do Wa-wy też PZD (łącznie z SLD) 'zapraszało' na majowy pochód(?)-zapewniając wszystko. A na stronach PZD i w ich wydawnictwach-jedna wielka propaganda. Cel ukryty(pod hasłem'obrona ogrodów działkowych i działkowców')- obrona własnych posadek. A jak nas broni PZD (jego obronę zapisaną mamy w statucie) na ogrody zamierzajace założyć stowarzyszenie sciąga zarząd komisaryczny(czyli rządy Wa-wy)-motyw się zawsze znajdzie.
    Szkoda, że nie chodzisz na zebrania (dziwnym jesteś działkowcem, jak cię nie interesują sprawy ogrodowe, a PZD bronisz jak lwica). Jeśli trochę masz świadomości, to zobaczyłabyś, jaką PZD uprawia tam propagandę.
    Okulary nie są mi jeszcze potrzebne. Myśl elastycznie-babcia obecnie- to nie koniecznie osoba .....dziesięcioletnia z robótką na drutach w rękach.
    ps Z badań okresowych bynajmiej nie wynika dla mnie nic niepokojącego, więc nie dbam o pseudo-diagnozy na odległość.
  • Gość: Matylda IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.13, 11:47
    Widzę że w zasadzie więcej nas łączy niż dzieli. Także nie przepadam za PZD jak większość działkowców. Ale teraz nie ma wyboru. Albo wesprzemy ustawę PZD albo stracimy nasze działeczki. Nawet czasu już nie ma za wiele by się zastanawiać. Jeśli prace w Semie opóźni platforma to już w lutym 2014 możemy zostać na lodzie w dosłownym tego słowa znaczeniu.
  • anka-663 08.06.13, 16:25
    Jest wybór-trzeba przygotować się na styczeń, czyli założyć stowarzyszenie, bo w przeciwnym razie w styczniu(nie w lutym , jak piszesz) zostaniemy 'na lodzie', bez statusu prawnego. PZD nie będzie, zarządy ogrodowe stracą moc-kto będzie rządził ogrodem? A przecież codziennie mogą zdarzyć się tu nieprzewidziane sytuacje, gdzie trzeba szybkiej reakcji siły rządzącej- i co wtedy?
    Nasze ogrody zostają-jesteśmy od niedawna naniesieni do mpzp. Więc została nam tylko batalia o niezależność-nigdy nie poprzemy projektu PZDowskiego, ktory daje nam niewolę a milczy o rozliczeniu finansowym z konta PZD(przecież to środki działkowców). A Polak ma zagwarantrowane konstytucjonalne prawo do wolności zrzeszania się, prawda?
    Do tej pory jak jest z PZD-chcesz mieć działkę, musisz być w PZD. Nie jesteś w PZD nie masz prawa do działki(art.29 ust.2 Statut PZD).
    Co roku wydajemy na administrację PZD 17mln zł(pieniądze działkowców). Po co? Żeby mieć 'czapę' nad sobą?
  • robocop13 10.06.13, 22:58
    anka-663 napisał(a):

> Jest wybór-trzeba przygotować się na styczeń, czyli założyć stowarzyszenie, bo
    > w przeciwnym razie w styczniu(nie w lutym , jak piszesz) zostaniemy 'na lodzie'
    > , bez statusu prawnego. PZD nie będzie, zarządy ogrodowe stracą moc-kto będzie
    > rządził ogrodem? A przecież codziennie mogą zdarzyć się tu nieprzewidziane sytu
    > acje, gdzie trzeba szybkiej reakcji siły rządzącej- i co wtedy?
    > Nasze ogrody zostają-jesteśmy od niedawna naniesieni do mpzp. Więc została nam
    > tylko batalia o niezależność-nigdy nie poprzemy projektu PZDowskiego, ktory daj
    > e nam niewolę a milczy o rozliczeniu finansowym z konta PZD(przecież to środki
    > działkowców). A Polak ma zagwarantrowane konstytucjonalne prawo do wolności zrz
    > eszania się, prawda?
    > Do tej pory jak jest z PZD-chcesz mieć działkę, musisz być w PZD. Nie jesteś w
    > PZD nie masz prawa do działki(art.29 ust.2 Statut PZD).
    > Co roku wydajemy na administrację PZD 17mln zł(pieniądze działkowców). Po co? Ż
    > eby mieć 'czapę' nad sobą?

Jeśli uchwalą dobrą ustawę to ok. Ale jeśli pod naciskiem developerów platforma przyczyni się do tego że ustawy nie będzie na czas?

A kto Ci zabrania utworzyć zrzeszenie?

Policz ile płacisz teraz i zastanów się ile będziesz musiała zapłacić gminie.

Czapę i tak będziesz miała nad sobą zawsze ... chyba że zostaniesz prezydentem ... czego Ci serdecznie życzę.
  • anka-663 11.06.13, 06:51
    Robocop-stanowisko PZD już znam, nie musisz powielać. Boicie się, że do stycznia jeszcze wiele ogrodów od was odejdzie? A do stycznia macie nadzieję na PZD bis. A gdzie tu jest zgodność z konstytucją?
    2 czap nikt nie nosi-gmina i PZD-wy na to liczycie. W styczniu zakładać stowarzyszenie-to dla nas jest 'lód'-PZD 'jakby' tego nie widział.
    Wolałabym dyskutować z działkowcami, niż z aktywem PZD. Myślicie, że jak się schowacie za nikiem, to was działkowiec nie rozszyfruje. Wasza propaganda was zdradza.
  • robocop13 14.06.13, 11:09
    anka-663 napisał(a):

> Robocop-stanowisko PZD już znam, nie musisz powielać. Boicie się, że do styczni
    > a jeszcze wiele ogrodów od was odejdzie? A do stycznia macie nadzieję na PZD bi
    > s. A gdzie tu jest zgodność z konstytucją?
    > 2 czap nikt nie nosi-gmina i PZD-wy na to liczycie. W styczniu zakładać stowarz
    > yszenie-to dla nas jest 'lód'-PZD 'jakby' tego nie widział.
    > Wolałabym dyskutować z działkowcami, niż z aktywem PZD. Myślicie, że jak się sc
    > howacie za nikiem, to was działkowiec nie rozszyfruje. Wasza propaganda was zdr
    > adza.

Zapraszam na moją działkę to się przekonasz że nie mam nawet aspiracji być działaczem. Bo jak inaczej Ci udowodnić.

Tego terminu nie ustalał przecież PZD. Od daty złożenia do TK i samego TK zależało.

Tutaj znajdziesz projekty ustaw: sites.google.com/site/projektustawyorod/

Sama porównaj co dla działkowca lepsze. Jeśli my będziemy podzieleni to wykorzysta to silne w parlamencie lobby developerów.

Mój stosunek do tej sprawy znajdziesz tutaj: forum.gazeta.pl/forum/w,28,145116202,145116202,Kolejna_partia_wyklada_sie_na_.html

• anka-663 14.06.13, 16:52
    Dzięki, widziałam już działki aktywu PZD.......nad jeziorem, a chaty jakieeeeeee! 25m kw działkowca kilkakrotnie obróciłoby się w niej(takie grunty też PZD dostawało).
    Projekty znam-gapami pasiona nie jestem-byłam chora jak przeczytałam art. 58-61 proj. niby obywatelskiego. Tego dla nas i przyszłych pokoleń działkowców nie chcę. I nie ględź o wyodrębnieniu-jak znasz realia działkowe, to wiesz, że to mało prawdopodobne.
    Nie używaj też szyldu 'w kupie siła", bo to nie dotyczy działek. Do obrony naszej pietruszki wystarczy, a może właśnie przede wszystkim, potrzebna nam jest wspólnota lokalna i pertraktacje z władzami miasta. PZD nam jest tu zbędne.
    Nie insynuuj też o deweloperach-to utarty slogan PZD.
    Natomiast przed specustawą nikt się nie obroni. Znam sprawę i odszkodowania z tego tytułu też. Pewnie ze 3 razy lepiej można się za to zagospodarować, gdyby nie to przywiązanie.
  • anka-663 14.06.13, 17:13
    Ps. podane forum utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, ze 'świta' PZD nie jest ci obca. Ale, tam ci też ludzie dają popalić.
  • Gość: Ada IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.13, 02:02
    A moja działka jest dla mnie pępkiem świata.
  • icdn 07.06.13, 22:26
    Chyba przesadziłaś. A co mieszkasz na działce, bo moim pępkiem świata jest dom i rodzina.
    Działka jest ważna, ale są inne priorytety.
    No cóż, każdy ma taki pępek, na jaki sobie zasłużył.
  • piotrko777 08.06.13, 01:01
    Słusznie prawisz. A PO-komuchy takie jak Ty spłyną z falami rynsztoka. Podobnie jak inne partyjki które zapomniały o wyborcach.
  • icdn 08.06.13, 10:00
    A wydawało mi się, że rozmawiamy na temat poblemów działkowców.
    Co to znaczy, że zapomniał ktoś o wyborcach?-to trzeba o nich pamiętać? To jakieś pomylenie spraw. Poseł ma tak działać dla Polski, żeby był dobrze postrzegany przez Polaków-nie przed wyborami i dla wyborców-dla Polaków i cały czas. Nikt chyba nie słucha ich bredni przedwyborczych-liczy się całość działania i za to się ocenia w czasie wyborów.
    Więc nie rzucaj frazesami.
    'Komuna'(to nie prawdziwa komuna-doczytaj), PO-każde z nich ma dobre i słabe strony-nie mogę się utożsamić z żadną z nich(twój zonk). Niewiele mnie obchodzą inne partyjki-po prostu obserwuję działalność i głosuję na taką, która moim zdaniem jest najbardziej bliska mojej wizji nowoczesnej Polski.
    Mam jednak nadzieję, że dalsza dyskusja na tym forum rozwinie się w kierunku problemów działkowców-politykę zostawmy sobie na boku. Przecież działkowiec-to nie jakiś partyjniak-to osoba lubiąca odpoczynek na 'łonie przyrody'. Wchodząc do ogrodu działkowego- za bramą zostawiamy zawody, przekonania polityczne i inne troski życia codziennego.
  • Gość: Działkowicz Polski IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.13, 10:54
    Podstawowym problemem działkowców jest teraz walka (niestety) o przetrwanie.

Mówimy o tym samym. W końcu Polak = wyborca. Piszesz jaki powinien być poseł A gdzie tacy są? Gdyby np. Tusk mnie nie oszukał jak innych w swojej kampanii przedwyborczej z pewnością nie byłby teraz premierem.

Przejdź na inne forum jeśli chcesz podyskutować na inne tematy działkowców. Ten jest nt.: "Działki w ręce działkowców. Spór o projekt ustawy o ogrodach".
  • Gość: babka z działki IP: *.219.c82.petrotel.pl 08.06.13, 16:56
    A nie czekanie na ustawę? Walczy PZD-bo wie, że projekt jego nie jest zgodny z konstytucją(przynajmniej jego część). PZD walczy z PO, bo ci chcą go zlikwidować.A co da walka z PO? Przecież żaden projekt nie przejdzie w całości, a części niezgodne z konstytucją będą wywalone(PZD doskonale wie, co nie przejdzie i dlatego tak walczy-posługując się działkowcami-co za perfidia).
    Sejm nie dopuści pod głosowanie kolejnego bubla-to byłaby kompromitacja i narażanie się na ponowny TK.
  • robocop13 14.06.13, 10:56
    Gość portalu: babka z działki napisał(a):

> A nie czekanie na ustawę? Walczy PZD-bo wie, że projekt jego nie jest zgodny z
    > konstytucją(przynajmniej jego część). PZD walczy z PO, bo ci chcą go zlikwidow
    > ać.A co da walka z PO? Przecież żaden projekt nie przejdzie w całości, a części
    > niezgodne z konstytucją będą wywalone(PZD doskonale wie, co nie przejdzie i dl
    > atego tak walczy-posługując się działkowcami-co za perfidia).
    > Sejm nie dopuści pod głosowanie kolejnego bubla-to byłaby kompromitacja i naraż
    > anie się na ponowny TK.

Żartujesz? Kompromitacja Sejmu to codzienność. Pokaż mi ustawę bez bubli. Sam nie wiem czy to stado baranów że aż tyle bubli uchwalają czy robią to specjalnie.

A PZD samo oddaje władzę. Zgodnie z projektem ustawy po 24 miesiącach od wprowadzenia ustawy każdy ogród działkowy będzie mógł się wyodrębnić.
  • Gość: babka z działki IP: *.068.c84.petrotel.pl 14.06.13, 17:08
    To czemu tych 'baranów' wybrałeś.
    A to ci historia-PZD oddaje władzę-tego jeszcze nie słyszałam(jakiś nowy pomysł PZD na zjednanie działkowców?)
    Nie po, tylko w ciągu 24 mies.-przeczytaj jeszcze raz projekt ze zrozumieniem-trochę(a nawet za..-nie wiem, na jaki grom)długi, ale trudno-jak nie dało się od razu solidnie.
  • icdn 08.06.13, 17:31
    To sobie walcz Działkowcu(nie Działkowiczu) Polski. Dobrze, że to nazwa własna, bo takie naiwności wypisujesz, aż żal.
    Idź do siedziby posła PO z protestem, ale przedtem załóż maskę, bo nie dogadasz się z nim w styczniu, jak cię pozna. Przecież następna władza będzie wybierana już po wszystkim.
    A kto ci kazał jeść kiełbasę przedwyborczą naiwniaku. Obchałeś się jej, a teraz mówisz, że ci stanęła w gardle. Nie potrafisz myśleć samodzielnie?
    Dokonuj świadomych wyborów to nie będziesz miał kaca moralnego.
    Twierdzisz, że nie ma uczciwych posłów-no chyba paru by się znalazło. A przecież zawsze możesz ty nim zostać. Pokażesz wtedy, że punkt widzenia nie zależy od punktu siedzenia, prawda?
  • robocop13 10.06.13, 23:04
    icdn napisała:

> To sobie walcz Działkowcu(nie Działkowiczu) Polski. Dobrze, że to nazwa własna,
    > bo takie naiwności wypisujesz, aż żal.
    > Idź do siedziby posła PO z protestem, ale przedtem załóż maskę, bo nie dogadasz
    > się z nim w styczniu, jak cię pozna. Przecież następna władza będzie wybierana
    > już po wszystkim.
    > A kto ci kazał jeść kiełbasę przedwyborczą naiwniaku. Obchałeś się jej, a teraz
    > mówisz, że ci stanęła w gardle. Nie potrafisz myśleć samodzielnie?
    > Dokonuj świadomych wyborów to nie będziesz miał kaca moralnego.
    > Twierdzisz, że nie ma uczciwych posłów-no chyba paru by się znalazło. A przecie
    > ż zawsze możesz ty nim zostać. Pokażesz wtedy, że punkt widzenia nie zależy od
    > punktu siedzenia, prawda?

A ja zostanę przy działkowiczu ... obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=554

Coś nie kumasz tematu. Naucz się czytać ze zrozumieniem tego co czytasz.

• icdn 11.06.13, 17:01
    Cytając wcześniejsze wpisy widzę, że każdy 'kuma' po swojemu, prawda?
    Nam nie po drodze do wolności działkowców, więc czep się kogoś innego.
  • robocop13 14.06.13, 10:59
    icdn napisała:

> Cytając wcześniejsze wpisy widzę, że każdy 'kuma' po swojemu, prawda?
    > Nam nie po drodze do wolności działkowców, więc czep się kogoś innego.

Jeżeli nie rozumiesz tematu to najpierw trochę poczytaj zanim zaczniesz ferować opinie. Chętnie odpowiem na Twoje pytania jeśli naprawdę ten temat Cię interesuje i nie jesteś tu tylko dla zgrywu.
  • icdn 14.06.13, 15:33
    Z pieskami PZD nie dyskutuję!
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.13, 23:02
    Zapraszam na nowe forum, gdzie GN ROD Podzamcze ogłosiła swój nowy komunikat:

www.facebook.com/groups/dzialki/permalink/346466508833351/
  • Gość: Piotr IP: 78.8.121.* 17.11.13, 08:37
    Intruzów nam nie trzeba. Kumbako " daremne żale, daremny trud". Właśnie tacy jak ty powinni kartofle sadzić i nie mącić wody.
  • Gość: emeryt działkowicz IP: 88.156.95.* 22.11.14, 21:59
    > Działka jest m.in. podstawą ekologicznego wychowania dzieci i młodzieży. Mają tutaj praktykę
    > a nie teorię szkolną jak troszczyć się o naturę. Poznają w praktyce jak wygląda ekologiczne
    > gospodarowanie z wykorzystaniem kompostowania odpadów życia codziennego. Jaką dla nich
    > alternatywę zgotował Tusk: wychowanie w blokowiskach. Tak pomaga się rodzinie?
    Moje dzieci były wychowywane w domu i na działce. Są już dorosłe i mają własne dzieci. Działka wychowuje dzieci i uczy ich tego czego nie nauczą się zarówno w domu jak i w szkole. Działka to szkoła życia.
  • Gość: Piotr IP: 78.8.121.* 17.11.13, 08:40
    Projekt Huskowskiego to chory bubel, do pieca się nadaje.
  • anka-663 17.11.13, 12:35
    Chorą nazywasz chęć uwłszczenia działkowców i danie im więcej praw niż tylko istnienie w związku, który muszą opłacać-bez żadnych innych praw. A Ty kim jesteś w tym dziwacznym związku-górą aktywu, czy pieskiem, czyli aktywem działkowym.Ci pierwsi mają trochę więcej do powiedzenia-drudzy stanowią uzupełnienie sali na kongresach(coby guru nie mówił do kilkunastu ukartowanych osób). Oni mogą co najwyżej wyjść z sali (w akcie gniewu). Byłeś kiedyś na takim kongresie? A ja tak-obiad, na który zapraszał wszechmocny-może oddali biednym.
    Więc, radzę Tobie iść do lekarza-bo diagnozuję u Ciebie utratę świadomości działkowca-a może nigdy nim nie byłeś, a Twoja choroba-to żądza wyciśnięcia z działkowców-emerytów ostatnich soków.
  • Gość: toni IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.11.13, 18:27
    Przeczytaj co Huskowski napisał w projekcie. On uwłaszczał gminy do naszych ogrodów, naszego wspólnego majątku i nawet twoją altanką. Moją też i jeszcze chciał żebyśmy podatki płacili za własne altany. Ja do lekarza nie muszę iść bo rozum mam w porzo. Ale tobie radzę najpierw przeczytać i zrozumieć, jak chcesz dyskutować na temat projektu Huskowskiego. Braku wiedzy nigdy nie zastąpisz jadowitym paplaniem i epitetami.
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 17.11.13, 21:43
    Proszę Państwa nie ma sensu rozmawiać o projekcie Huskowskiego, bo rozpatrywany jest projekt Kondrackiego. Projekt ten nie realizuje wyroku TK, bo nadal pozostaje monopol pzd i kierownicza rola dożywotniego prezesa. Ciekawe jest co innego, mieliśmy szansę na uwłaszczenie, co oznacza to, że działki byłyby nasze i leśne matołki nie mogliby nam ich odebrać, ale działacze pzd wywalczyli, że to oni nadal będą rządzić ogrodami. Czy tak będzie osobiście wątpię, bo nie wiadomo, czy uda się uchwalić ustawę w terminie. Faktem jest to, że ten komunistyczny balast jeszcze jakiś czas będzie nam szkodził, a z jakimi oszustami mamy do czynienia to proszę sobie przeczytać:
    wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,14914207,Dzialkowcy_z_ul__Wiaduktowej_musza_oddac_dzialki_i.html
    Podpisuję się pod wpisem z tego forum:
    "Ktoś, kto jeszcze miał wątpliwości czy rozwiązać PZD chyba już się pozbył ich całkowicie.
    Przez parę lat, zatajać przed swoimi członkami zabagnioną sprawę własności gruntów (licząc na cud chyba), pobierając przy tym opłaty za korzystanie z tego gruntu nie będącego ich własnością. To jest przestępstwo!!! Czerpanie korzyści z nieprawnego posiadania cudzej własności!!!
    Teraz biedne "misie" robią wszystko by pomóc ludziom wpuszczonym przez siebie w maliny (cudze zresztą).
    Hipokryzja i przestępstwo! Sprawa dla prokuratora!"
    Nie chcę się powtarzać, bo podałem link do Forum Stowarzyszeń Ogrodowych, gdzie jest komunikat GN ROD Podzamcze i tam jest sporo ciekawych informacji:
    www.facebook.com/groups/dzialki/?notif_t=group_added_to_group

• Gość: zwykły działkowiec IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.13, 14:11
    do kombuki
    Matoł zawsze będzie mądrzejszych od siebie nazywał matołami. Nie nazywaj kogoś oszustem jak nie znasz sprawy od tzw. podszewki, bo możemy cie zidentyfikować i po prostu skierować sprawę tam gdzie trzeba i zmusić, że na tych forach będziesz pomawianych przepraszał.
  • icdn 18.11.13, 16:35
    Grozić też potraficie? Wreszcie widzę twarz byłego-nowegoPZD!
  • Gość: qwertyu IP: *.158.216.224.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.11.13, 20:05
    To jak nazwać świadome zatajenie faktów mających skutki finansowe? Jak nazwać pobieranie pieniędzy za grunty, których się nie jest właścicielem? Jak nazwać chęć zagrabienia gruntu w złej wierze czyli świadomie? Mam nadzieję, że działki w centrum miasta będą przerobione na parki.
  • Gość: qwertyu IP: *.30.203.240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.11.13, 19:53
    Jakiego "waszego"? Grunty są gminne i trzeba za nie płacić. Rolnik płaci podatek a działkowiec nie?
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.13, 22:38
    W zasadzie na początek mogę przedstawić mój post z forum w Zielonej Górze, bo właściwie piszą tam ci sami aktywiści:
    "Witam ICDN, ten zwykły działkowiec to typowy leśny ludek, który rzeczywiście nie ma nic do powiedzenia a próbuje nas obrażać, co jest niemożliwe, bo rozumiemy ich traumę i to, że odchodzą do lamusa i niech im ……………….. Jeśli chodzi o matołectwo, to z mojej strony nie jest to próba obrażania kogokolwiek, tylko jest to stwierdzenie faktu i właśnie rzeczowa ocena aktywu pzd. Ich guru ma 75 lat, a przecież są od niego jeszcze starsi, bo stanowiska w pzd piastuje się dożywotnio tak, więc taka przypadłość jak matołectwo w tej grupie wiekowej występuje na porządku dziennym a dodatkowo często ma to związkiem z tarczycą, a jak wiadomo Polska jodem nie stoi. Sądzę, że jest to wystarczające wyjaśnienie, a argumentów mamy dużo, a sądy opieramy na dokumentach, dowodach itd. Podam przykład: nasza teza, że działacze pzd nie są działkowcami tylko figurantami np. Kulik wiceprezes pzd, prezes okręgu ze Szczawna Zdroju, gdzie obecnie w siedzibie tego zarządu mieszka (poprzednio mieszkał w Świebodzicach) a gdzie uprawia ogród? W ROD „Kościuszki” w Wałbrzychu. Czy ktoś uwierzy w to, że ten ludek mieszkając w Świebodzicach uprawiał ogród w Wałbrzychu? To są fakty, można to sprawdzić i proszę aktywistów zapytać, bo przecież oni go znają.
    Na koniec jedna uwaga – leśny dziadku napij się melisy i zastanów się zanim coś napiszesz, ale nie podpisuj, jako działkowiec, tylko aktywista, zwolennik czy działacz pzd i podaj zajmowane stanowisko w rod, czy okręgu – nie wstydź się.
    QQ to ty nie rób jaj. Leśne ludki zarządzają w ogrodach na zasadzie zebrań w drugich terminach, bo frekwencja na zebraniach jest na poziomie promili. QQ, kogo ty reprezentujesz i w czyim imieniu zarządzasz? Reprezentujesz tylko interesy koterii dożywotniego prezesa i nie masz nic do powiedzenia tylko czekasz jak ci coś wpadnie do kieszeni, dlatego tak wiernie merdasz mu ogonem. To się skończy i dowiedz się, gdzie jest najbliższy MOPS, bo pasożytowanie na działkowcach dobiega końca. Nowe stowarzyszenia w tym pzd, będą podlegały przepisom o stowarzyszeniach, a więc będzie nadzór, pełna księgowość, obowiązek przedstawienia bilansu, rejestracji aktywistów a to dla was będzie oznaczało autodestrukcję. Szeregi wasze będą topniały, topniały i spłyną na drugą stronę Styksu - amen.
    A na koniec przytoczę jeden wpis z forum wolnego od tępej propagandy pzd:
    Piotr Szramski
    „Witam .Od trzech lat jestem szczęśliwym człowiekiem, bo wolny jestem od PZD. Cały czas śledzę sytuacje po wyroku TK. Wydawało się, że w końcu znalazła się partia, która zrobi z tą patologią porządek. Niestety, ale wygląda na to, że nie. Po ostatnich wiadomościach jestem w szoku. Jak premier mógł się tak ugiąć!!!!!Po co w takim razie były te prace w komisjach? Po co te przepychanki, znoszenie ze stoickim spokojem przez Panią poseł K. Sibińską arogancji posła Kownackiego itd. Pan premier powinien od razu nakazać posłom przyjąć projekt PZD ( z obywatelskim nie ma on nic wspólnego) i jeszcze uzupełnić go o pobożne życzenia naczelnego PZD. Jestem po prostu wściekły. PO mojego głosu i mojej rodziny nie będzie miała, mimo że wielu posłów z tej partii szanuję. Szanowni działkowcy mam tylko nadzieję, że mimo wszystko uda się, chociaż niektórym ogrodom odłączyć się od tej patologii, czego z całego serca wam życzę. Pozdrawiam Wolny od PZD.”
    Proszę Państwa odnieśliśmy i tak wielki sukces, bo pzd idzie do likwidacji, a najważniejsze jest to, że będzie można uprawiać ogrody bez przynależności do tej patologii i trzeba to nagłaśniać. Wkrótce przekonamy się ilu będzie chętnych, aby dalej finansować tą partyjną nomenklaturę a jeżeli tacy się znajdą to ich wola, a na pewno my nie zapłacimy już ani grosza na utrzymanie takich aktywistów jak Kulik, Kondracki czy Moszkowski.
    Proszę się nie obawiać aktywiści już nam nic nie zrobią, a jak odetniemy ich od kasy to rozpłyną się w jesiennej mgle. Proszę mi wierzyć, że wkrótce nikt nie będzie pamiętał o leśnych dziadkach, bo ten relikt nic dobrego dla działkowców nie zrobił."
    Qwerty - masz rację, złodziej zawsze pozostanie złodziejem i zmiana nazwy tu nic nie zmieni, ale warto zwrócić uwagę, że leśny ludek grozi złożeniem donosu: a donoś sobie ile chcesz i gdzie chcesz, a wkrótce działkowcy przestaną się was bać i rozliczą was. Takich wałków będzie więcej i będziemy je skrupulatnie opisywać. Działkowcy jesteśmy wolni i tym "pasożytom" dziękujemy!
    Wolny od pzd Wasz Kumbaka
  • Gość: wrocławiak IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.11.13, 16:30
    Kumbaka - chwaście pospolity. Ty się już nie wyzbędziesz swoich ubeckich podejrzeń, na bazie których budujesz falszywe oskarżenia na tych co się na forum wypowiadają, a już nie mówiąc o "oskarżeniach" leśnych dziadków i PZD. Tak tylko ubecy potrafili. Wg ciebie wszyscy są do niczego, bo złodzieje itd., tylko ty jedyny masz o sobie mniemanie, że jesteś naj, naj, naj. No i niech ci tak będzie.
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 21.11.13, 19:32
    Tak, w zasadzie nie komentuje obraźliwych postów, ale tym razem zrobię wyjątek, bo rozumiem towarzyszy z pzd, świat się im zawalił a w traumie robi się różne rzeczy. Wrocławiaku, pzddowcu, cóż na to mogę poradzić, że idziecie do lamusa, przecież sami sobie jesteście winni, bo trzeba było z działkowcami rozmawiać, dopuścić ich do stanowisk itd. Rozumiem też, że nie oczekujesz ode mnie pocieszenia, bo otucha od osoby, która akurat cieszy się z tego, że pzd zostanie zlikwidowane może odnieść odwrotny skutek i pogłębi tylko Twoją rozpacz, po utracie lukratywnych stanowisk, czy oderwania od kasy działkowców. Wasz świat legł w gruzach, ale za to będziecie mieli nadzór i my działkowcy będziemy mogli was rozliczyć oraz w razie potrzeby pociągnąć do odpowiedzialności. Trzeba się z tym pogodzić i przestać ujadać, bo nic to nie da a może zaszkodzić zdrowiu. Wrocławiaku, jak widzisz rozumiem Twoje frustracje, ale jak chcesz podjąć merytoryczną dyskusję to proszę o konkrety, które zarzuty według Ciebie są bezpodstawne? Czego nie rozumiesz? Nie mniej jednak zanim to zrobisz, to zapoznaj się jeszcze raz z materiałami i zobacz, co zrobili Twoi koledzy aktywiści pzd z ROD Podzamcze w Wałbrzychu, czy tow. Kulik z ozs w Szczawnie Zdroju – podejdź do sprawy bezstronnie, może niech z dokumentami zapozna się osoba trzecia i dopiero wtedy zabierz głos. Właśnie to Was zgubiło, że zamiast rozliczyć i wyrzucić nierobów i złodziei z Waszego grona to atakujecie działkowca, który tylko broni swojego ogrodu, przed wyciągniętymi łapami pazernych leśnych dziadków. Na początku Wam się to udawało, ale to draństwo musiało w końcu wywołać powszechny opór i obronę, a następnie atak na pzd. Ten Wasz 75 letni guru, któremu tak wiernie służycie, czy on zrobił coś, aby obronić ogród działkowca? Wręcz przeciwnie to on i tow. Kulik agitowali, aby działowcowi zabrać ogród. Wrocławiaku, kończąc nie sil się na inwektywy pod moim adresem, bo nie jesteś w stanie mnie obrazić, a tylko wydajesz świadectwo sobie i towarzyszom z pzd. Laskowik długo szedł po rozum do głowy, bo nie wiedział, że to tak daleko, a to oznacza, że uczciwi działacze pzd też mogą podziękować tej partyjnej nomenklaturze, która jest odpowiedzialna za to, co się teraz dzieje i wysłać ich na zieloną trawkę. W pierwszej kolejności wyrzucić trzeba tych, którzy mają po dwa stanowiska, jedno w ogrodzie i drugie w okręgu, bo oni będą przeszkadzać w uwolnieniu się od tej patologii i będą bronić swoich stołków. Trzeba też szeroko informować działkowców, że będzie można uprawiać ogrody bez przynależności do tej patologii. Przed nami dużo pracy, ale damy sobie radę, nie musimy utrzymywać pasożytów, a nasze składkowe pieniądze będą przeznaczane na nasze ogrody, na ich rozwój, zabezpieczenie, utrzymanie itd.
  • Gość: Stach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.13, 15:13
    Jaki ty jesteś Wasz kumbaka. Jesteś dla nas niczym. Ujadasz i kłamiesz. Pewnie sam jesteś na bakier z prawem działkowym i nie możesz się z tym pogodzić, że cię nie chcieli dopuścić do zarządzania. Nawet gdyby ci się udało, to i tak działkowcy powinni cię na taczkach wykiprować z ogrodu na wyspypisko śmieci.
  • anka-663 22.11.13, 15:57
    Staśko-masz działkowe, swojskie imię.To tak dla zmyłki? Nie wypowiadaj się więc za działkowców,bo nie mówisz, jak działkowiec. Wiesz, kogo wywożą z działek na taczkach-piesków PZD, a kumbaka reprezentuje coś całkiem przeciwnego-to widać!
  • Gość: Też działkowiec IP: *.c155.petrotel.pl 21.11.13, 21:47
    jak będzie dalej wyglądał ich ogród i przez kogo ma być zarządzany-może sobie tu PZD dywagować do woli! Wiem, na co stać działkowców, poznałem ostatnio ich siłę na naszym ogrodzie-i jak będzie chodziło o sprawę 'być albo nie być'-to mobilizacja będzie.My Polacy potrafimy jednoczyć się w słusznej sprawie! A ludzie świadomi nie pozwolą, żeby PZD dalej manipulowało mniej świadomymi działkowcami! PZD zobaczyło, że nie ma poparcia u działkowców-no cóż, na szacunek trzeba sobie zasłużyć!
  • Gość: toni IP: 78.8.192.* 22.11.13, 18:10
    Mnie tam żadne kumbaki nie interesują, bo on myśli inaczej i wolno mu. Taka jest widocznie jego natura, podobnie jak ci, co kochają sie inaczej.
    Działkowcy rzeczywiście będą mogli decydować kogo chcą aby w ogrodzie rządził. Wolność wyboru i dobrze. Jak sobie pościelimy, to tak się wyśpimy. Czy to będzie dobre rozwiązanie to się okaże. Nie ma co od razu przesądzać.Pożyjemy, zobaczymy.
  • Gość: Też działkowiec IP: *.033.c65.petrotel.pl 23.11.13, 09:30
    I to już jest formą manipulacji!!!!! Co masz do odmienności-Ty jesteś wyciosany urawniłowką?
    To chyba wiele masz lat, bo młodzi myślą inaczej-a może też taka odmienność Cię irytuje.Schowaj się z tym gdzieś głęboko, albo naucz się tolerancji do zachowań i wyborów. I nie strasz, bo to jest cechą PZD i łatwo Cię rozszyfrować!
  • Gość: józek IP: *.play-internet.pl 26.11.13, 09:52
    Dosć tego bełkotu. Działki w ręce działkowców, fabryki w ręce fabrykantów, ziemia w ręce ziemian, rola w ręce rolników, rządy w ręce rządców, członki w ręce onanistów. A działki można tanio dostać wszędzie w okolicach rynku od dealerów. Nawet do rąk brać nie trzeba, jak ktos sie brzydzi.
  • anka-663 26.11.13, 20:06
    To jest dopiero bełkot.PO CO TO???!!!!!!!!
  • Gość: józek IP: *.play-internet.pl 29.11.13, 09:18
    Ano po to, żeby wejsć na poziom paranoi, którą sa działki na sródmiejskich terenach. Pozamykane, uszczelnione, odizolowane, z niedostępnymi alejkami, wylewające się na wały przeciwpowodziowe, smrodzące ogniskami i grillami itd. Proponuję wokół zasieki z drutu kolczastego i pola minowe. To działkowcom. A władzom przeniesienie tego archaicznego dziadostwa na tereny w przyzwoitej odległosci od Wrocławia.
  • anka-663 29.11.13, 19:36
    Poniekąd masz rację, ale nie nakażemy takim działkowcom wyburzenia ruiny i postawienia lepszej chaty. Można monitować jedynie, jeśli zielsko z zaniedbanej działki rozsiewa się na inne lub wokół roznosi się smród albo szkaradztwo budowlane jest niebezpieczne dla otoczenia. Myślę, że rudery na działkach zginą, jak kiedyś lepianki, bo ludzie i tu chcą mieć coraz lepsze warunki-no i są już takie 'cudeńka' działkowe.
    A z drugiej strony popatrz na niektóre blokowiska-obdrapane z genitaliami na ścianach i 'kwieciem mowy polskiej', a też takie z firankami, kwiatkami i lśniącymi posadzkami-jacy mieszkańcy, takie obejście. I tak jest wszędzie.
  • Gość: józek IP: *.play-internet.pl 29.11.13, 20:12
    Niech będzie, anko-663. Niech miasto sprzeda działkowcom atrakcyjne tereny po cenach rynkowych, tak jak płacą deweloperzy. Po kilka tysięcy złotych za metr kwadratowy. Niech mają pierwszeństwo wykupu. Wtedy mogą sobie nawet wybudować wieżyczki strzeleckie i wykopać rowy przeciwczołgowe, żeby przypadkiem nikt nie wszedł lub nie wjechał w ich alejki.
  • anka-663 03.12.13, 14:24
    A widzisz, mnie zazdrość nie ściskała, jak kupowałeś swoje M- za 'złotówkę",a też było moje, chociaż mieszkałeś w nim dzieści lat. I nikt nie domagał się ceny deweloperskiej.Więc jaki tu masz cel ukryty? Pytanie retoryczne, bo już wiem.
  • kumbaka 03.12.13, 21:24
    Proszę Państwa wracamy do działek.
    Wracamy i dalej głosimy dobrą nowinę o końcu pzd. Ustawa o ROD jest w senacie i GN zgłosiła szereg zastrzeżeń i poprawek. Oto wstęp do tego wystąpienia, które blokowano, ale udało się i jest:
    „Przedmiotowa ustawa rażąco narusza Konstytucję, Europejską Konwencję Praw Człowieka, a nawet prawo o stowarzyszeniach. Została przyjęta w dość podejrzanych okolicznościach, ponieważ wcześniej uwzględniono w dużej mierze interesy działkowców, natomiast po zamkniętym spotkaniu liderów PO i PZD całkowicie zmieniono nastawienie i pominięto interes działkowców na rzecz anachronicznej organizacji PZD. W przypadku nie uwzględnienia zgłoszonych zastrzeżeń ustawa zostanie zaskarżona do Trybunału w Strasburgu i Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście GN powiadamia również służby tj. prokuraturę i CBA. Na koniec jeszcze jedna uwaga, nie ma żadnego zagrożenia dla działkowców w przypadku uprawomocnienia się wyroku Trybunału Konstytucyjnego, bo likwidacji ulega tylko PZD (administrator ogrodów), natomiast w mocy pozostają pozostałe przepisy i ROD są następcą prawnym po PZD, dlatego trzeba wypracować takie regulacje, które będą gwarantowały stabilną podstawę funkcjonowania ROD, a nie tymczasową. Ustawa w obecnym kształcie jest niekonstytucyjna, jest zwykłym bublem, uchwalonym na zamówienie PZD i jego działaczy. Przykładem jest tu wprowadzenie do ustawy działalności gospodarczej tj. prowadzenia wydawnictwa, w którym mają interes dożywotni prezes PZD i jego córka, natomiast nie ma żadnego uzasadnienia, aby działkowcy musieli utrzymywać to wydawnictwo. Również wynajęci przez PZD prawnicy działali tylko na korzyść struktury – ustawa przewiduje możliwość szeregu procesów i PZD zostało zwolnione od kosztów, natomiast o działkowcach nikt nie wspomniał, a ustawa o kosztach sądowych zawiera w tym zakresie lukę. Taki stan rzeczy jest nie do przyjęcia i dlatego działkowcy niezależni podejmą odpowiednie kroki prawne, aby przepisy regulowały prawa działkowców, a nie struktury PZD, która od lat pasożytuje na działkowcach. GN apeluje o rozliczenie tych pełnomocników, którzy działają tylko na korzyść ekipy Kondrackiego.”
    Komunikat GN ROD Podzamcze dostępny jest na stronie:
    img571.imageshack.us/img571/4159/s4x.pdf
    a także na stronie senatu, ale tam podano, go obróbce i linki nie działają, poprawnie. Podam Państwu link do strony senatu, gdzie są dostępne inne wystąpienia a komunikat GN znajduje się w zakładce Rodzinne Ogrody Działkowe:
    www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/posiedzenia,10,1,komisja-samorzadu-terytorialnego-i-administracji-panstwowej.html
    Przy okazji wychodzi coraz więcej wałków i tu podam przykład „ogrodowego bestialstwa”:
    www.7dni.com.pl/Aktualnosci/?id=1011&addComment=no
    A ponieważ materiału jest dużo to na tym zakończę, podając link do 14 odcinka filmu z Zielonej Doliny:
    www.youtube.com/watch?v=VVLPdkAroXs&feature=youtu.be
    A jak ktoś wytrzyma to tu jest link do dzisiejszego posiedzenie „refleksyjnej” komisji senatu:
    senat.atmitv.pl/SenatConsole/TransmissionArchiveItem.go?code=8KGN139KSTAP1291
  • Gość: toni IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.12.13, 17:23
    Te twoje donosy do Senatu, to możesz sam sobie nimi podetrzeć cztery litery, Tyle są one warte co i ty. W odpowiednim czasie napiszę na forum o twoim dorobku, ale prawdę i dowody podam. Z pewnością nie będę walił na oślep i ze skrzywioną wiedzą i jadem, tak jak ty to robisz, bo inaczej nie potrafisz ze względu na fakt twojej przypadłości.
  • Gość: qwertyu IP: *.147.14.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.12.13, 19:31
    Oj działkowcy działkowcy ależ jesteście żałośni. Miasto uchwala nowe plany zagospodarowania przestrzennego i w odpowiednim momencie wam te żałosne działeczki zabierze. Deweloperzy zapłacą za drzewka i inne pierdoły a wy nic tylko kłótnia i prywata. Porąbany pomysł aby w centrum miasta były działki z altankami jak z rumuńskich koczowisk. A tam gdzie nie da się budować to zrobi się parki dla wszystkich. Tylko po wyborach. Miasto z was nic nie ma a blokujecie najlepsze grunty.
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 07.12.13, 19:57
    Qwerty masz rację i jeżeli nie przejdą nasz poprawki to np. we Wrocławiu ogrody będą likwidowane, bo nowa ustawa nie stanowi w tym zakresie żadnej ochrony. Akurat mnie to nie dotyczy, ale będzie to zasługa działaczy pzd i tej koterii warszawskiej, bo nie ulega wątpliwości, że funkcjonariusze pzd najwięcej zarabiają na likwidacji ogrodów i liczą na duży zysk.
    Zapraszam do zapoznania się z kolejnym przykładem „bestialstwa” leśnych dziadków, a rozpocznę od komentarza z forum:

„PZD to faszystowsko-komunistyczna organizacja, która ludziom potrafi zgotować piekło na ziemi. Jest to pasożytniczy związek żerujący na przymusowych członkach oraz gruntach Gmin i Skarbu Państwa. Mimo wyroku Trybunału, który ludziom dał nadzieję, działacze PZD w Sejmie po raz kolejny przepychają swoją ustawę, która tych bandytów i tyranów z PZD dalej utrzyma przy władzy a użytkowników działek pogrąży w dalszej ich niewoli. PRECZ Z PZD!!!!!!”
    Więcej podobnych wpisów znajduje się pod artykułem „Zmienili mi zamki do altany”:
    www.7dni.com.pl/Aktualnosci/?id=1011&addComment=no
    Pzd zostaje zlikwidowane i nie ma od tego odwrotu, pozostaje tylko jedno pytanie, które rozstrzygnie senat, tj. czy nastąpi to już w styczniu 2014 r., czy w kolejnych miesiącach tego roku i tyle. Leśne ludki stracą swoje stanowiska, bo działkowcy nie będą musieli już utrzymywać okręgów, rady krajowej i tej związanej z tym patologii. Dlatego dziwię się, że na kilku forach w kraju leśny ludek o nicku toni jeszcze grozi i straszy. Jest duże prawdopodobieństwo, że za tym nickiem stoi leśna babka z ROD Podzamcze, wielostołkowa działaczka pzd, która niebawem straci intratną posadę. Jej nazwisko pojawiło się również w senacie, gdzie nawołuje do uchwalenia ustawy i szkaluje działkowców, którzy działają w naszym interesie. Drugi typ to Jachu, mający również dwa stołki jeden w zarządzie ogrodu a drugi w zarządzie okręgu. Takich działaczy trzeba pozbawić stanowisk w pierwszej kolejności, bo oni będą bronić tylko swoich stołków i będą opóźniać secesję ogrodów z pod władztwa pzd. Proszę zobaczyć jak toni grozi działkowcowi, bo on dalej myśli, że będzie mógł wykorzystywać pieniądze działowców do walki z działkowcami. Trzeba ich odciąć od naszych pieniędzy i rozliczyć ich, gdzie i na co poszły fundusze działkowców. Spokojnie to zrobimy, już nam nie uciekną, a teraz zmienia się wszystko, będzie pełna księgowość, rachunek bankowy i dotychczasowe przekręty nie będą już możliwe. Ta jawność spowoduje to, że będą oni mieli trudności w obsadzeniu stanowisk, a kadencje ich władz kończą się i nie sądzę, aby ktoś rozumny objął stanowisko w pzd. Bardzo dobrze, że na forum wpisał się toni, bo jest to ewidentnie leśny ludek, który żyje w martixie PRL-u i proszę zobaczyć, co on pisze - on nie zajmuje się analizą wystąpienia działkowca, który ma prawo zgłosić poprawki do ustawy, zwłaszcza, że są w interesie działkowców, ale dla niego to są donosy. Dalej grozi, że on zajmie się moim dorobkiem, zapewne będzie szkalował zwykłego działkowca. Proszę Państwa jest różnica, kiedy my działkowcy krytykujemy nieudolnych dożywotnich funkcjonariuszy pzd, bo oni zajmują stanowiska, mają obowiązki, pobierają wynagrodzenie, a np. atakiem na moją osobę, dodam prywatną osobę, przez aktywistę pzd, który do tego celu wykorzystuje zajmowane stanowisko i dotychczas wykorzystywał do tego celu fundusze działkowców. To dziadostwo musiało się kiedyś skończyć i jesteśmy na dobrej drodze, aby ich rozliczyć, bo nie damy się zastraszyć i będziemy domagać się pełnego rozliczenia tego draństwa a następnie pociągnięcia do odpowiedzialności. Jeden z tego leśnego towarzystwa właśnie na forum pomówił naszego pełnomocnika i trwa śledztwo min. w tej sprawie, które zostało przeniesione do Dzierżoniowa tak, aby byli funkcjonariusze w tym milicji nie mieli możliwości wpływania na jego wynik. Niebawem dowiemy się, kto był taki mocny i poinformujemy Państwa, ale także pociągniemy go do odpowiedzialności za oszczerstwa. Nowa ustawa otwiera nam drzwi do wolności i musimy z tego korzystać. Nie można godzić się na to, aby nas działacze pzd obrażali a swoje stołki wykorzystywali do zastraszania nas, zresztą, jaka to kultura to niech zaświadczy przykład odpowiedzi, którą otrzymaliśmy od jednego prezesa.
    „Odwal się. Nie życzę sobie zaśmiecania poczty przez takie gó...ane informacje. Lecz się człowieku. Żegnam”. Prezes ROD Stokrotka Strzegom.
    To jest kolejny przykład - on nie odnosi się do meritum sprawy tylko próbuje nas działkowców obrażać i wykorzystując do tego zajmowane stanowisko prezesa ogrodu. Należy też mieć na uwadze, że nasze komunikaty nie są przekazywane tylko do wiadomości prezesa, ale są wysyłane przede wszystkim do działkowców z tego ogrodu. Natomiast wcześniej toni groził działkowcowi - proszę państwa to są metody esbeckie: poniżanie, obrażanie, grożenie, tak działają działacze pzd, dlatego apeluję do działkowców, trzeba ich usunąć ze stanowisk w naszych ogrodach i odciąć od naszych działkowych funduszy, a przekonacie się Państwo ile pieniędzy pozostanie w ogrodach, które będzie można zagospodarować w dla naszego wspólnego dobra.
    To na razie tyle, bo tych przekrętów wychodzi coraz więcej i piszemy o tym na FB Forum Stowarzyszeń Ogrodowych, ale jest to grupa zamknięta, natomiast zapraszam na stronę:
    www.facebook.com/groups/cba.na.pzd/
    CBA na PZD, która jest otwarta dla wszystkich. Natomiast szczególnie zainteresowanych proszę o kontakt to udostępnię w/wym. stronę, gdzie hitem jest codzienny felieton: „Z życia biura KR PZD”.
    To na razie tyle, bo muszę zająć się spamem toniego.
  • Gość: qwertyu IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.12.13, 10:14
    W tej sprawie to będzie pasował art.13 przyszłej ustawy. Jak leśne dziadki nie zgłoszą do odpowiednich organów informacji na siebie, że mają rozbudowane altany jak wille to podajesz ich do prokuratury o niedopełnienie obowiązku albo o celowe działania lub zatajenie wykroczenia. A potem pozbawiasz takiego działki w majestacie prawa.
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 10.12.13, 21:00
    Świetny pomysł, ale u nas funkcjonariusze pzd obawiają się ujawnić numery swoich działek i np. wielostołkowa działaczka pzd M. Klimków nawet w sądzie odmówiła podania numeru swojej działki. Nie mniej jednak będziemy korzystali z tego schematu działania tj. będziemy zgłaszali wszelkie naruszenia, niedopełnienia obowiązków itd. do organu nadzoru, ale także do prokuratury, urzędu skarbowego, ZUS itp. Proszę Państwa leśne ludki zapowiadają, że w przyszłym roku nie będzie wyborów w pzd, bo nie i już. Zapraszam Państwa do zapoznania się z naszym kolejnym komunikatem GN, który doręczyliśmy senatorom. Dokument ten dostępny jest na stronie:
    img546.imageshack.us/img546/1248/2ki.pdf
  • Gość: qwerty2 IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.12.13, 08:26
    Kumbaka - tylko jak napiszesz do np PINBu, że altanka jest domem to zgłaszasz do prokuratury o niedopełnienie obowiązku nadzoru działaczy PZD. I jak PINB nie wszczyna postępowania to składasz zażalenie do WINB a potem do Naczelnego inspektora. Oni nie muszą zwoływać zebrania. Dany ogród może wystąpić w większości z PZD i sami stworzyć stowarzyszenie.
  • Gość: budowlaniec IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.12.13, 19:11
    Qwerty 2, nie podpuszczaj kumbaki, bo on zna regulamin, statut, prawo budowlane i dobrze wie, że to nie o nadzór zarządu chodzi. Prokurator nie ma w tym zakresie żadnych kompetencji,ponieważ wybudowanie domu na działce przez działkowca nie jest przestępstwem. Ten problem łącznie z nakazem rozbiórki i wykonaniem zastępczym, gdyby nie zrobił tego działkowiec, regulują przepisy prawa budowlanego.
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 12.12.13, 22:50
    Właśnie Qwerty nie podpuszczaj mnie, ale dziękuję za wpis. Damy sobie radę z leśnymi dziadkami i zrobimy porządek w ogrodach.
    Mam dla Państwa porcję dobrych wiadomości i pierwsza to senat zgłosił poprawki w tym jedna zgłoszona przez GN o przesunięcie terminu wejścia w życie ustawy i wszystko jest jeszcze możliwe. Druga to jest nowy komunikat GN taki bardziej autorski i zapraszam do zapoznania się z nim. Rozpocznę cytatem z naszego pełnomocnika, który odniósł się do ataku na jego osobę. Proszę zobaczyć jakie esbeckie metody używają te leśne stworzenia:

"Dzisiaj na stronach pzd jestem negatywnym bohaterem, z czego jestem dumny. Zostałem zaatakowany przez funkcjonariuszy z okręgu i zarządu ogrodu. Na chamstwo leśnych dziadków należy reagować "siłom i godnością osobistom". Trzeba też ujawniać kłamstwa działaczy. Aktywiści pzd twierdzą, że poprawki GN zostały odrzucone, ale to właśnie GN jako jedyna zgłosiła poprawkę o przesunięcie terminu wejścia w życie ustawy. Jednak determinacja donka jest tak duża, że już jutro ustawa będzie głosowana w sejmie, ale to dobrze, bo taki express świadczy tylko o podejrzanym, charakterze tej koalicji PO PZD. Proszę zobaczyć, czym zajmowali się delegaci na konferencji ogrodu - oni wydali stanowisko, że GN nie ma, że GN nie ma poparcia, bo nikt się nie zgłosił do zarządu .... Miałem niezły ubaw jak to czytałem, ale proszę zobaczyć, że 58 osobowa grupka funkcjonariuszy pzd (na konferencję mają wstęp tylko wybrani i zaakceptowani przez zarząd delegaci) uzurpuje sobie prawo wypowiadania się w imieniu ponad 2500 działkowców z tego ogrodu. Została ich tylko garstka, bo działkowcy odwrócili się od nich i to jest skutek działania GN w tym ogrodzie. GN albo grupa widmo działa dalej, zaczynam czatować na forach, a jak ustawa zostanie uchwalona to nasze komunikaty razem z wnioskiem o zawetowanie ustawy trafią do prezydenta RP. Proszę o informacje na temat figurantów pzd, którzy mają działki tylko po to, aby pełnić funkcję w pzd. Ustawa, ustawą, ale trzeba dobrać się do skóry tym działaczom, bo to oni działają na naszą szkodę. Przykład Kulika jest tu spektakularny, facet ma dom z hektarową działką, ogrodem w Świebodzicach a rzekomo uprawia ogród w Wałbrzychu. Teraz dopiero skojarzyłem, dlaczego na przesłuchaniach podawał adres zamieszkania jako siedzibę OZS w Szczawnie-Zdroju, aby ten fakt ukryć. On nie jest działkowcem, dlatego nie ma prawa pełnić żadnej funkcji w samorządzie ogrodniczym. Proszę o kolejne przykłady, bo jak to się przebije do prasy to pozbędziemy się ich, a wystarczy, że poleci taki Kulik to cały OZS się posypie."
    Komunikat GN dostępny jest na stronie:
    img20.imageshack.us/img20/5057/q3i.pdf
    A czy we Wrocławiu są takie "święte krowy"?

• Gość: józek IP: *.play-internet.pl 14.12.13, 08:51
    Nie kupowałem swojego M za złotówkę, a po cenach rynkowych zadłużając się w banku. Nie mam więc zamiaru finansować twojej działki. Zresztą i tak was wygonią z najlepszych terenów miejskich, które próbujecie zawłaszczyć. Nie mam więc żadnych obaw.
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.13, 23:01
    Józek wyskoczył jak przysłowiowy Filip z konopi i nie wiem, co mu powiedzieć, chyba to że ma chłopisko rację, takie czasy nie ma nic za darmo. Proszę Państwa wystąpiliśmy z wnioskiem do prezydenta o zawetowanie ustawy o rod:
    W imieniu własnym i jako pełnomocnik Grupy Niezależnej Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Podzamcze” w Wałbrzychu składam wniosek o zawetowanie ustawy z dnia 22 listopada 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych.
    Przedmiotowa ustawa narusza Konstytucję RP w zakresie wolności zrzeszania się, równości gospodarczej, narusza także Europejską Konwencję Praw Człowieka w zakresie wolności zrzeszania się i stowarzyszania (art. 11), a przede wszystkim cyt. ustawa ma na celu obejście wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 11 lipca 2012 r., który uchylił prawne podstawy działania Polskiego Związku Działkowców tym samym nakazał likwidację monopolu PZD. Nadto należy zwrócić uwagę, że ani rząd Donalda Tuska ani senat nie wywiązali się z obowiązku wykonania przedmiotowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. W ministerstwie infrastruktury i rozwoju pod kierownictwem wiceministra Pana Piotra Stycznia wypracowano kilka projektów, które uwzględniały wyrok TK, ale także były zgodne z oczekiwaniami działkowców tzn. wzmacniały ich pozycję w stosunku do struktury PZD oraz które realizowały postulaty i rozwiązywały problemy działkowców. W pracach tych nie uczestniczyło PZD, ponieważ działacze nie zgadzali się na żadne zmiany, ustępstwa i zaciekle bronili dotychczasowej ustawy a przede wszystkim swoich stanowisk i dominującej pozycji wobec działkowców. Również senat nie podjął w tym zakresie żadnej inicjatywy ustawodawczej, która to izba parlamentu zwyczajowo podejmowała inicjatywy zmierzające do wykonania orzeczeń TK. Taką sytuację wykorzystało PZD i zgłosiło projekt ustawy, który przedstawiło, jako „obywatelski”. Podjęcie prac nad rzekomym projektem „obywatelskim” od samego początku budziło wątpliwości, ponieważ pod tym projektem zbierano podpisy z innym uzasadnieniem tj. osoby podpisywały się w obronie ogrodów działkowych a nie pod projektem ustawy, którego w ogóle nie znały. To nadużycie zostało zgłoszone do prokuratury. Zostało także zawiadomione Centralne Biuro Antykorupcyjne, ponieważ w trakcie prac legislacyjnych doszło do nadużycia i nieuprawnionej ingerencji władzy wykonawczej w zakres prac ustawodawczych tj. na zamkniętym spotkaniu premiera z działaczami PZD doszło do zawarcia porozumienia i naruszając interes publiczny i działkowców zmieniono zapisy ustawy na korzyść PZD, tj. utrzymując dotychczasowe struktury, narzucając działkowcom konieczność utrzymywania Wydawnictwa Działkowiec (tuba propagandowa PZD) a nawet zapewniając członkom organów PZD mandaty. Do tego należy dodać, że członkowie PZD, którzy dotychczas, aby uprawiać ogrody musieli przymusowo należeć do PZD to przymus ten utrzymano a nawet go usankcjonowano zapisami ustawy o rod. „Koalicja” PO PZD mimo obowiązującej w Polsce zasady równości gospodarczej utrzymała nawet system nakazowy i działkowcy nadal muszą prowadzić działalność wydawniczą i utrzymywać Wydawnictwo Działkowiec, co jest nie tylko faworyzowaniem tego wydawnictwa, ale także dyskryminowaniem pozostałych funkcjonujących na rynku wydawniczym wydawnictw, które swoją ofertę kierują do działkowców. Wydawnictwo Działkowiec ma zapewniony zbyt, bo struktury PZD i działkowcy przymusowo muszą prenumerować Działkowca i kupować inne książki autorstwa prezesa i jego córki, które muszą znaleźć się w bibliotekach ogrodowych. Nadto pracownicy Rady Krajowej PZD w ramach swoich obowiązków zmuszani są do obsługi dystrybucji tego wydawnictwa. To jest również podstawa do zgłoszenia tego procederu do CBA, ponieważ te przepisy powstały przede wszystkim w interesie dożywotniego prezesa PZD i jego córki, tj. kierownictwa tego wydawnictwa oczywiście ze szkodą dla działkowców, bo muszą ten prywatny interes finansować i utrzymywać. Przykładów naruszenia i pominięcia istotnych interesów działkowców jest o wiele więcej i zadbał o to dyrektor Rady Krajowej PZD (partner córki prezesa), pełnomocnik komitetu inicjatywy ustawodawczej Bartłomiej Piech i PZD zostało zwolnione od kosztów sądowych natomiast działkowców pominięto i dalej w tym zakresie funkcjonuje luka, ponieważ ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych nie reguluje wpisów dot. pozwu o uchylenie uchwały stowarzyszenia ogrodowego itd., których to procesów może być spora ilość. Stowarzyszenie ogrodowe będzie w znacznie lepszej sytuacji, bo samo będzie zwolnione od kosztów sądowych, natomiast działkowcy będą mieli ograniczony dostęp do sądu, ponieważ będą zmuszeni ponosić wysokie koszty sądowe, co potwierdza obecna praktyka. Szczegółowo wszystkie zarzuty, błędy i naruszenia opisane są w naszych komunikatach, które są załączone do niniejszego wniosku.
    Na zakończenie tego wątku warto odnieść się do stanowiska senatu, które dobitnie wyartykułował senator sprawozdawca Witold Gintowt-Dziewiałtowski, który pozytywnie rekomendował tego bubla prawnego ignorując zastrzeżenia biura legislacyjnego senatu i według niego – liczy się porozumienie i wypracowany kompromis. Z tego wynika, że konstytucja, prawo, przepisy, wyrok TK, prawa człowieka nie mają żadnego znaczenia, bo PO zawarło porozumienie z PZD i należy go bezwzględnie wykonać. Oczywiście o żadnym kompromisie nie ma tu mowy, tylko o uwzględnieniu partykularnego interesu nomenklatury, ze szkodą dla działkowców. Cdn.
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.13, 23:02
    Proszę o konkretne wpisy a nie jakieś ogólniki. Druga część wym. wniosku:
    Uchwalona ustawa o rod dalej sankcjonuje skostniałe struktury, nieprzystające do obecnego podziału administracyjnego kraju, jak również utrzymuje na stanowiskach funkcjonariuszy i towarzyszy, których działania często urągają zasadom demokracji. Ustawa wbrew orzeczeniu TK wzmacnia monopol PZD i dyskryminuje nowo powstające stowarzyszenia ogrodowe, ponieważ warunki do secesji z PZD są zwłaszcza dla dużych ogrodów nie do spełnienia. Należy tu przypomnieć, że PZD zarządza ogrodami nie mając do tego „legitymacji” działkowców, ponieważ zebrania sprawozdawcze i wyborcze w PZD odbywają się w tzw. drugich terminach przy promilowej frekwencji, a taki wybieg zapewnia działaczom statut PZD.
    Ewidentnie uchwalona ustawa o ROD jest sprzeczna z wyrokiem TK, który wchodzi w życie 21 stycznia 2014 r. „Koalicja” PO PZD zastosowała tu następujący wybieg, aby obejść wyrok TK. W ustawie o rod w art. 65 ust. 2 zapisano, że do czasu uchwalenia statutu stowarzyszenia ogrodowego dalej obowiązuje statut PZD natomiast w art. 68 określono bardzo długi termin, bo aż 18 miesięcy do jego uchwalenia. Jest to kolejna dyskryminacja, bo PZD bezpodstawnie ma 18 miesięcy na uchwalenie statutu, natomiast działkowcy chcący wyzwolić się z pod władztwa PZD muszą taki statut uchwalić niezwłocznie na zebraniu, gdzie podejmuje się uchwałę o wyjściu ze struktury PZD. Faktycznie po uchwaleniu nowej ustawy o rod PZD będzie nadal funkcjonować praktycznie bez najmniejszych zmian, poza nazwą, (mimo wyroku TK), bo nadal będzie funkcjonował statut PZD. Jest to rażące naruszenie obowiązującego porządku prawnego, ponieważ uchylona ustawa będzie nadal obowiązywała poprzez funkcjonowanie statutu PZD, co należy uznać za niedopuszczalne. Statut pzd w § 36 przewiduje, że działkowiec może zostać pozbawiony członkostwa i prawa użytkowania działki w razie rażącego naruszenia tego statutu, zasad współżycia społecznego, czy działania na szkodę PZD. Rodowodem takich przepisów są czasy PRL, ale istotne jest tu to, że funkcjonariusze, czy towarzysze z PZD dalej będą mogli, przez co najmniej 18 miesięcy rugować działkowców z ich działek. Ten proceder nasilał się w ostatnim czasie i działacze zapowiadają dalsze działania odwetowe w tym zakresie. Wystarczy prześledzić wpisy na stronie internetowej Rady Krajowej PZD, gdzie propaguje się nienawiść do działkowców, którzy opowiadają się za zamianami, gdzie się ich obraża, pomawia, grzebie w życiorysach i wszystko to odbywa się za zgodą dożywotniego prezesa i jego popleczników. Ostatnio ujawniło się kolejne negatywne zjawisko, które polega na tym, że kluczowe stanowiska w PZD zajmują osoby majętne, dobrze sytuowane, które nie uprawiają ogrodów, natomiast posiadają działki tylko po to, aby mieć podstawę do zajmowania stanowisk w PZD. Właśnie statut PZD, który będzie nadal obowiązywał będzie wykorzystywany przez takie osoby do zwalczania wszelkiej opozycji, bo takie było dotychczas główne działanie działaczy PZD. Kończąc ten wątek, ustawa o ROD z 2005 r. z dniem 21 stycznia 2014 r. w zakresie dotyczącym funkcjonowania PZD przestaje obowiązywać i w związku z tym traci moc obowiązującą statut PZD, uchwalony na podstawie tej ustawy, natomiast każde wydłużenie, czy dalsze obowiązywanie uchylonych przepisów należy uznać za bezprawne i dlatego ustawa o rod musi być zawetowana.
    Obejście wyroku TK, naruszenie Konstytucji RP, czy praw człowieka nie znalazło jak dotąd uznania, bo posłowie, czy senatorowie mają poczucie bezkarności i mogą głosować za podejrzanym porozumieniem, natomiast prezydent RP ma obowiązek przestrzegania Konstytucji RP i niedopełnienie tego obowiązku będzie skutkowało pociągnięciem do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu. W imieniu własnym i GN wnoszę o zawetowanie tej ustawy, bo ta sytuacja jest jeszcze gorsza niż w 2005 r. gdzie wchodziło w grę naruszenie konstytucji, a obecna ustawa została uchwalona na konkretne zamówienie, w celu obejścia wyroku TK oraz zabezpieczenia interesów byłej nomenklatury. Oczywiście, jeżeli nie zrobi tego prezydent to zadanie wykonają działkowcy, ponieważ liczne grupy z całej Polski zapowiadają skierowanie wniosków do TK, natomiast GN przyłączy się do nich a nadto skieruje skargę do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
    Szczegółowe uzasadnienie i rozwinięcie w/wym. tez znajduje się w komunikatach GN od numeru XI do numeru XIV, które są załącznikami, ale także dla pozostałych adresatów dostępne są na podanych niżej stronach internetowych.
    GN zawiadamia prezesów TK i SN o uchwaleniu kolejnej niekonstytucyjnej ustawy, ze szkodą dla interesu publicznego, a podjętą w interesie nomenklatury oraz w celu obejścia wyroku TK.
    XI Komunikat GN dostępny jest na stronie:
    img809.imageshack.us/img809/4209/szq.pdf
    XII Komunikat GN dostępny jest na stronie:
    img571.imageshack.us/img571/4159/s4x.pdf
    XIII Komunikat GN dostępny jest na stronie:
    img546.imageshack.us/img546/1248/2ki.pdf
    XIV Komunikat GN dostępny jest na stronie:
    img822.imageshack.us/img822/7020/sww.pdf

Z poważaniem
    Pełnomocnik GN ROD „Podzamcze”
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 20.12.13, 20:09
    W Wrocławiu pzd ma dużo obrońców i działaczy, którzy twierdzą, że pzd jest dobre, a skoro tak to dlaczego pozwalają takim kulikom, czy temu patologicznemu zarządowi rod Podzamcze działać?
    Ciekawą informację otrzymałem z nad morza, a dotyczyła tematu „Figuranci w PZD. Działka potrzebna jest tylko po to, aby pełnić funkcję w PZD”. Na stronie Gazety.pl:
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3360441.html jest interesujący artykuł.
    Proszę wysłać kod: 3R4D43 a jak nie zadziała to proszę wysłać sms-a o treści GA na nr 7268.
    Otrzymacie Państwo pełny dostęp do artykułu „Prześwietlamy władzę”, gdzie P. Wasiak i M. Kwintkiewicz publikują majątki wszystkich łódzkich radnych. Co prawda jest to publikacja z 2006 r., ale pouczająca i nas interesuje Izabela Ożegalska (SLD), która złożyła oświadczenie majątkowe, jako radna, ale co jest ważne dla działkowców, jako dyrektor biura Polskiego Związku Działkowców w Łodzi. Obecnie ta pani dyrektor jest prezesem Okręgowego Zarządu PZD w Łodzi, co uwidocznione jest na stronie: lodz.pzd.pl/wladze-okregu.aspx
    Dla tych, którzy pożałują 2,46 PLN przedstawię majątek naszej działkowiczki:
    Izabela Ożegalska (SLD)
    Oszczędności: brak
    Dom: 52 mkw. - 70 tys. zł (współwłasność)
    Auto: ford fusion (2003 r.),
    Inne: mieszkanie 62 mkw. - 120 tys. zł, mieszkanie 49 mkw. - 117 tys. zł (współwłasność), działka rekreacyjna 463 mkw. - 10 tys. zł, działka pracownicza 250 mkw. - 5 tys. zł,
    Wierzytelności: kredyt budowlano-hipoteczny - 11,3 tys. euro, kredyt gotówkowy - 12,6 tys. zł, kredyt - 27,1 tys. zł
    Dochody: dyrektor biura Polskiego Związku Działkowców w Łodzi - 94,9 tys. zł, umowa-zlecenie i o dzieło - 5,9 tys. zł, dieta - 28,5 tys. zł.
    W 2006 roku ta działaczka PZD zarabiała około 8.000 PLN miesięcznie i rzeczywiście „skromnie” zarabiają działacze PZD. Druga sprawa to dom, dwa mieszkania, ale i dwie działki w tym rekreacyjna 463 mkw i do tego działka pracownicza 250 mkw. Jest to potwierdzenie naszej tezy, że na stołkach w PZD zasiadają majętne osoby, które działki posiadają tylko w celu pełnienia intratnych funkcji w PZD. Chyba, że mylimy się i ta aktywistka PZD jest tak zdeterminowana, że działka rekreacyjna to dla niej za mało i potrzebuje działki w ROD Pienista w Łodzi, gdzie uprawia marchewkę i pietruszkę do niedzielnego rosołu. Ten dylemat poddajemy do rozstrzygnięcia i ocenie działkowców. A przy okazji działkowcy z GN mają pytanie do prezesa E. Kondrackiego, czy wiceprezes PZD W. Kulik i prezes OZ I. Ożegalska to są działkowcy czy figuranci? I drugie pytanie publiczne, jak długo w PZD o sprawach działkowców, będą decydowali ludzie, którzy nie uprawiają działek i nie mają pojęcia o problemach działkowców?
    Zamiast tej tępej propagandy pzd proszę poczytać biuletyn Zieleńca:
    img22.imageshack.us/img22/2224/ush.pdf
    A ku pokrzepieniu serc hymn z nową zwrotką pzd tudzież nowym logo:
    www.youtube.com/watch?v=nznd-osO8aQ
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 04.02.14, 21:06
    W związku z dużym zainteresowaniem secesją z tej patologicznej organizacji mamy dla Państwa ofertę tj. podajemy instrukcję jak to zrobić. Zaczynamy jednak od wystąpienia naszego pełnomocnika i komunikatu GN:
    Grupa Niezależna Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Podzamcze” w Wałbrzychu zaprasza do zapoznania z kolejnym komunikatem dot. wdrażania ustawy o ROD oraz przedstawia instrukcję wyjścia z PZD. Więcej informacji można znaleźć na niżej podanych stronach internetowych.
    Korzystając z okazji pragnę wyrazić oburzenie dot. artykułu pt. „Ogródki działkowe: Donosy, zastraszanie, wyzwiska, publiczne pranie brudów”, który ukazał się w Gazecie Prawnej. Wym. publikacja dostępna jest na stronie:
    serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/767391,ogrodki_dzialkowe_donosy_zastraszanie_wyzwiska_publiczne_pranie_brudow.html
    Autorem tego pamfletu jest Tomasz Żółciak, który okazał się zupełnym ignorantem i dziwne jest to, że taki renomowany tytuł zamieszcza publikacje które zawierają pomówienia, zniesławienia a to jest wystarczający dowód na brak profesjonalizmu wym. autora. Po pierwsze to ten „redaktor” przekręcił zupełnie moje nazwisko, ale taki błąd pomijam, bo nie chodzi mi o rozgłos, ale ten „publicysta” publikuje informacje niesprawdzone, jednostronnie, donosy działaczy PZD bez możliwości odniesienia się drugiej strony do zwykłych oszczerstw i pomówień. To, że oparł te obmowy o stanowisko jakiejś konferencji PZD nie ma tu żadnego znaczenia, bo przed publikacją powinien dać szansę wypowiedzi drugiej pomawianej stronie. Brak profesjonalizmu jest tu, więc oczywisty. W zasadzie więcej nic nie trzeba dodawać, ale ja panu Tomaszowi Żółciakowi odpowiem, te uchwały czy stanowiska działaczy PZD są zwykłymi paszkwilami i naruszają moje dobra osobiste a powstają z naruszeniem prawa w tym związkowego, które przyznaje działkowcowi prawo do obrony. Jestem jeszcze członkiem PZD, toczy się w tej sprawie proces na czas, którego sąd zawiesił wykonanie uchwały zarządu o skreśleniu mnie z PZD a mimo to działacze pozbawili mnie prawa udziału w zebraniach, gdzie zapadają uchwały dot. mojej osoby, działają za moimi plecami i w ten sposób z naruszeniem statutu zapadają wym. stanowiska, uchwały. Dwukrotnie odmówiono mi wejścia na konferencję ogrodu, gdzie szkalowano mnie i podejmowano uchwałę o ukaraniu mojej osoby. W tej konferencji ogrodu mogą brać udział tylko wskazani przez zarząd delegaci i jest to kilkadziesiąt zaufanych osób, które mają układy, czerpią korzyści itd. Nie jest to żadna reprezentacja działkowców z ogrodu, który liczy ponad 2500 działek, bo jest to zbiorowisko dawnych towarzyszy partyjnych i różnej maści funkcjonariuszy, których interesy zostały naruszone. Na tym zakończę ten wątek, ale liczę na to, że w następnej publikacji Gazeta Prawna wykaże się rzetelnością i bezstronnością publikowanego materiału, a przy prezentacji sporu do głosu dopuści się dwie zainteresowane strony, a nie tylko jedną.
    Zarządzam doręczenie tego wystąpienia posłom, senatorom, mediom a przede wszystkim działkowcom, których zachęcam do wystąpienia z PZD i wyodrębnienia naszych ogrodów z tej patologicznej struktury. Okres pasożytowania i żerowania na działkowcach skończył się bezpowrotnie.
    XV Komunikat GN dostępny jest na stronie:
    img513.imageshack.us/img513/3472/kz5.pdf
    Instrukcja wyjścia z PZD jest zamieszczona na stronie:
    img690.imageshack.us/img690/5300/nud.pdf
    Przykładowe zaproszenie na zebranie secesyjne znajduje się na stronie:
    img163.imageshack.us/img163/6725/njr.pdf
  • Gość: budowlaniec IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.02.14, 08:35
    Dlaczego Pan chce być jeszcze członkiem PZD? Do czego Panu jest potrzebne być w tym związku, skoro go Pan tak tępi? Ja bym nie chciał być członkiem takiego zbiorowiska, jak Pan pisze, dawnych towarzyszy i różnej maści funkcjonariuszy. Dla mnie to byłaby hańba i sam bym od nich wyszedł.Teraz już nie trzeba być członkiem i działkę można mieć.
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 08.02.14, 15:24
    Proszę Pana to jest moja decyzja, do jakiej organizacji będę należał, albo kiedy z niej zrezygnuję. Jest pan w błędzie sądząc, że "tępię" pzd, bo chodzi o usunięcie starych sklerotyków, którzy nic nie robią tylko funkcjonują i żerują przy kasie działkowców. Walczę o reformę samorządu ogrodniczego, który będzie przyjazny dla działkowców i który zajmie się rozwiązywaniem naszych problemów. Domagam się usunięcia takich figurantów jak wiceprezes Kulik, który nie uprawia działki, nie zna problemów działkowców, a który szczuje na działkowca i na walnym zebraniu domaga się pozbawienia go prawa użytkowania działki. Wy sami nie oczyścicie się, bo "kolesiostwo" macie we krwi i druga sprawa to nie dopuścicie do stanowisk w samorządzie ogrodniczym działkowców i dlatego trzeba was usunąć ze stanowisk do których przyrośliście. Jak usuniemy dożywotniego prezesa i jego klikę to otworzy się worek Pandory i dowiemy się wszystkiego i o to mi chodzi, aby pociągnąć do odpowiedzialności tych, którzy wyciągnęli łapy po moje mienie i po ogród, który stworzyła moja rodzina. Znamy wasze nazwiska, zajmowane funkcje i nie unikniecie odpowiedzialności to jest tylko kwestia czasu. Na światło dzienne wychodzi coraz więcej wałków i niebawem o nich napiszę.
  • Gość: działkowiec starej IP: *.c157.petrotel.pl 09.02.14, 20:44
    Nie wszyscy działkowcy znają już nową ustawę. Gdy ją przeanalizują-wydaje mi się, że gro z nich nie będzie chciało należeć nigdzie, bo i tak działkę będzie miało bez żadnych konsekwencji. Działkowcy przychodzą na działkę wypoczywać, a nie rządzić. A grupa społeczników (już nie aktyw), będzie całością zawiadywała. Nie mam pojęcia, jaką rolę by tu miało dawne pzd.
  • Gość: działkowiec IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.02.14, 19:15
    Ty chyba nie wiele wiesz o tym co w związku ogrodami działkowymi jest do zrobienia wg ustawy i wielu innych ustaw. Jeśli uważasz, że działkowcy mają wypoczywać na działkach a nie rządzić i nie widzisz tu żadnej roli PZD, to napisz jaką mają rolę pełnić nowe stowarzyszenia w ogrodach?
  • Gość: działkowiec starej IP: *.class100.petrotel.pl 14.02.14, 22:36
    Tak myślałem, że zaboli odpowiednie osoby, ale niestety-życie. Po raz wtóry piszę, działkowcy chcą wypoczywać, a nie bawić się w papierologię i dodatkowe opłaty( stowarzyszenie, czy pzd). Już to działkowcy odczuwają i psioczą, np. notariusz-ok. 100zł-nie wiem, na jaki grom-do tej pory było dobrze. I stosy wniosków, umów, deklaracji-za to 'kochamy' ustawę niby obywatelską.
    Ale uwielbiam pytanie nowych działkowców: 'Zapisać się do tego pzd, czy raczej nie warto? Przynajmniej to- na teraz jest możliwe. O stowarzyszeniu nic nie napiszę-chciałbyś!
  • kumbaka 16.02.14, 21:48
    Absolutnie nie należy zapisywać się do tej patologii. Z dialogu pisze tu leśna babka z ozs Szczawno-Zdrój, która w ten sposób walczy o swoje stołki. My również uważamy, że ta ustawa to gniot ale o tym innym razem. Nam również chodzi o to, aby w ogrodzie był sprawny administrator, który zadba o ogród i do niczego więcej nie potrzeba nam jakiś tam pzd. Proszę poczytać, co nam ci działacze proponują, ale możemy się teraz bronić składając wniosek o podjęcie nadzoru:

img600.imageshack.us/img600/7889/r8.pdf
  • kumbaka 23.02.14, 21:45
    Proszę Państwa już nie trzeba płacić na tych samo chwalących się funkcjonariuszy z pzd, a wręcz można na pzd oszczędzić i wystarczy złożyć wniosek, proszę zobaczyć:
    Proszę Państwa rozdając ulotki GN nr XV działkowcy od razu domagali się druków rezygnacji z członkostwa w pzd i w trybie pilnym musieliśmy taki wzór rezygnacji dodrukować. Proszę również skorzystać z tej możliwości, bo rezygnacja z członkostwa oznacza także to, że nie trzeba płacić składek członkowskich na tą patologię i dla działkowców z ROD Podzamcze taki wniosek dostępny jest na stronie, proszę sobie wydrukować:
    img836.imageshack.us/img836/7092/wfa.pdf
    Wystarczy wpisać nazwisko, adres, numer działki i podpisać się i po sprawie. Potrzebne są dwa egzemplarze, bo na drugim proszę żądać potwierdzenia.

Dla działkowców z innych ogrodów też mamy wzór, ale tam trzeba wpisać nazwę i adres ogrodu:
    img855.imageshack.us/img855/3638/otq.pdf
    Proszę zobaczyć przykładowe opłaty ROD Zagórze:
    img812.imageshack.us/img812/433/yg5.pdf
    Działkowcy, którzy wypisali się z pzd oszczędzają prawie 60 PLN, dlatego proszę nie zwlekać i w następnym tygodniu proszę składać rezygnację, bo leśne dziadki naliczą Wam składki za 2014 r.

Druga informacja to pzd ma problem z rejestracją statutu, bo KRS odrzucił ich wniosek, o co zresztą wnioskowaliśmy.

• Gość: rod IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.02.14, 08:04
    Nie ma żadnej oszczędności w rod Zagórze. Bo do okręgu ze składki 57 zł. wychodziło 19,95 zł., czyli że w rod zostaje 37 zł. Po co człowieku kłamiesz, że oszczędzą 60 złotych? A zarząd to będzie za co fonkcjonował? . Poczytaj ustawę to zobaczysz co ma zarząd robić. Nie ma w niej miejsca na partyzantkę. A jak rod wyjdzie z PZD, to nowe stowarzyszenie będzie musiało realizować wszystkie zadania, które za rod wykonują zgodnie ze statutem okręgi. Nie namawiaj ludzi, nie wciskaj im kłamstw. Jak oni wyjdą z PZD to będą szybko wołać "komuno wróć", jak uczy historia. No chyba że chcą sami, bez namawiania i zachęcania, płacić drożej niż dotychczas.

• Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 26.02.14, 11:03
    Właśnie zapraszam do myślenia i proszę odrzucić tą tępą propagandę funkcjonariuszy pzd.
    Dziś krótko, bo montujemy film o Kuliku, wiceprezesie pzd, który ma działkę tylko, po to, aby siedzieć na stołkach w pzd. Będzie to hit sezonu, przekonacie się Państwo, na kogo płaciliście. Teraz dwa zdania dot. postu tego leśnego ludka, który zarzuca mi kłamstwo. Proszę Państwa oczywiście w błąd wprowadza Państwa ten leśny ludek, bo działkowiec, który opuszcza pzd traci członkostwo, a więc nie ma żadnych podstaw do tego, aby płacić składki członkowskie i tu każdy działkowiec korzysta na tym od razu około 60 PLN. Zarząd ogrodu będzie funkcjonował z opłat ogrodowych, które będą opłacać wszyscy działkowcy, którzy uprawiają ogrody w danym ROD. Teraz okręgi nic nie robią tylko kontrolują, analizują sprawozdania, piszą elaboraty, protesty itp. tak, więc są zbędne, bo nawet te funkcje nie realizują poprawnie. Jeżeli jednak wykonają jakąś pożyteczną pracę na rzecz ROD to zarząd ogrodu im za to zapłaci. Proszę Państwa czasy pasożytnictwa na działkowcach się skończyły i nie musimy utrzymywać funkcjonariuszy pzd, którzy de facto działają na naszą szkodę.
    Proszę nie ulegać tej tępej propagandzie, że w pzd będzie taniej, bo tam jest do utrzymania cała rzesza funkcjonariuszy pzd, którzy są zbędni. Małe 15 osobowe stowarzyszenia świetnie sobie radzą i wypełniają wszystkie funkcje tak, więc nie ma żadnego zagrożenia, że ogrody sobie nie poradzą, ale jest jeden warunek trzeba usunąć ze stanowisk działaczy pzd, bo będą nam działkowcom przeszkadzać i odcinamy ten zbędny balast. Im szybciej tym lepiej i rewolucja w tym zakresie trwa. Wystąpienie z pzd jest korzystne zwłaszcza dla tych, którzy nie chodzą na zebrania tylko chcą uprawiać działki i po złożeniu rezygnacji ich opłata za działkę automatycznie spada, bo nie muszą płacić składki członkowskiej. GN z ROD „Podzamcze” podejmuje działania, aby jeszcze te koszty obniżyć, bo nie musimy płacić na utrzymanie Wydawnictwa Działkowiec, który zasypuje ROD-y zbędną makulaturą i o tym pisze Pani Wanda Słowik, proszę przeczytać:
    „Wanda Słowik nie ma wątpliwości, że na zmianach prawa suscy działkowcy zyskają. Dotychczas 35 proc. składki członkowskiej musieli odprowadzać do centrali, otrzymując w zamian mało, komu potrzebne broszury i informatory. Ponadto PZD odgórnie ustala wysokość składki. – Teraz sami będziemy ustalali wysokość składek i opłat. Jeżeli pojawi się koniczność przeprowadzenia inwestycji to składki wzrosną, a jak inwestycji nie będzie to składka będzie obniżana.” www.beskidzka24.pl/sucha_beskidzka/artykul,letnikom_-_stop,18269.html
    Proszę Państwa komuna nie wróci i sami musimy w ogrodach zrobić porządek, rozpoczynając od audytu finansowego i dopiero wtedy działkowcy dowiedzą się, na co szły ich składkowe pieniądze i ile sobie wypłacali funkcjonariusze pzd za swoje usługi wątpliwej jakości.

• Gość: działkowiec IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.02.14, 16:16
    A ja daję jednak wiarę temu, że składka członkowska to koszt funkcjonowania stowarzyszenia ogrodowego w tym koszt zarządzania rod-em. I każdy działkowiec, a jest nim i członek, jak i ten, który członkiem nie jest. Dlatego składkę, czyli w/w koszty ponosić będą wszyscy działkowcy. Niby dlaczego nie członek ma nie ponosić kosztów zarządzania w rod, w którym on ma działkę. W ustawie wyczytałem, że działkowiec ( tj członek i nie członek) ma obowiązek uczestniczyć w pokrywaniu kosztów funkcjonowania rod poprzez uiszczanie opłat ogrodowych i w artykule 33 ust. 2 pkt 5 ustawy wyraźnie jest napisane, że kosztem zarządzania są wydatki związane z zarządzaniem rod. Rok 2014 już jest i każdy działkowiec ma obowiązek tę skladkę zapłacić za cały rok do końca kwietni, jak dobrze pamiętam.
  • anka-663 26.02.14, 22:12
    Nie orientujesz się w finansach nic a nic. Nie wiesz, za co płacisz facet, czy zgrywasz takiego nieświadomego.Popatrz na swój dowód wpłaty-na wyliczone tam elementy(jak nie jarzysz, o co w nim chodzi,to dopytaj pobierającego składkę) to może coś zrozumiesz. Mam nadzieję, że dojrzysz tam składkę na pzd (procentowo da się wyliczyć), której nie będzie płacił ktoś, kto nie należy do tej organizacji.
    I potem snuj swoje pseudowywody.
  • Gość: gość z rod IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.14, 10:18
    Tamten facet miał rację. To anka ściemnia. Ja też liczyć potrafię, bo to proste jak konstrukcja druta. Anka jest innego zdania i niech jej tak będzie. Niech inni ocenią jej orientację w sferze finansów.
  • anka-663 27.02.14, 15:32
    Dla pzd fakty to ściemnianie i to już od dawna, a nawet od początku, bo ktoś wtedy znalazł sobie sposób na życie poprzez ściemnianie działkowcom. Od tego czasu nic się w tym związku nie zmieniło, a na działkach a i owszem. Już średnia wieku działkowców może być 40+(np. u nas) a nie, jak pzd propagandowo twierdziło, że 50+. A za tym idzie większa świadomość ludzi i mniejsze możliwości pzd do ich ciągłego wkręcania.
    Ja opieram swoją analizę finansową na KP z 2014r, A TY NA CZYM?????????????
  • Gość: Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 03.03.14, 19:50
    Witaj Anka-663 mam dokładnie takie same przemyślenia, ale leśnym ludkom nie ma się co dziwić, bo uwiąd starczy to uwiąd i nic na to poradzić się nie da. Rzeczywiście powalający tok myślenia, że na koszt zarządu działki składa się wynagrodzenie wiceprezesa pzd W. Kulika i o tym dzisiaj piszemy, bo zdemaskowaliśmy tego cwaniaczka, proszę zobaczyć:
    Zapraszam do zapoznania się z treścią wniosku o wywalenie wiceprezesa PZD Wincentego Kulika z zajmowanych stanowisk. Wniosek ten jest kolportowany w kraju i za granicą i jest bardzo dobrze odbierany zwłaszcza w środowisku działkowców.
    Jednocześnie zapraszam Państwa do wsparcia finansowego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o uchylenie ustawy o ROD w zakresie dotyczącym PZD, ponieważ mimo wcześniejszego wyroku TK PZD ma nadal monopol na prowadzenie ogrodów a nawet nastąpiło wzmocnienie pozycji tej patologicznej struktury kosztem działkowców. Wnioski są dostępne na stronie: img845.imageshack.us/img845/4599/2ic.pdf
    Więcej na ten temat na FB w grupach: CBA na PZD i Forum Stowarzyszeń Ogrodowych.
    A jak beznadziejnie radził sobie wiceprezes PZD w sądzie można się przekonać oglądając film w serwisie YT:
    www.youtube.com/watch?v=0-LtirJR7t0
    Rewelacja, udało się nam zdemaskować tego cwaniaczka, ale nie było łatwo, bo będąc przesłuchiwany przez organa ścigania a nawet w sądzie wym. wiceprezes pzd uchylał się od podania swojego adresu zamieszkania, bo obawiał się zdemaskowania przedmiotowego oszustwa. Marysia trochę chlapnęła i ustaliliśmy, że z niego taki działkowiec, jak z kozich cycków kastaniety. Zobaczymy, co zrobi Kondracki, czy kolesia obroni czy wywali na zbity pysk, zwłaszcza za to knucie za plecami działkowców.

• kumbaka 13.05.14, 21:30
    Ile ogrodów we Wrocławiu jest już wolna od tej patologii? W całym kraju są już ich setki. Jest II wniosek o podjęcie nadzoru.
    II wniosek o nadzór nad pzd:

drive.google.com/file/d/0B66MFtVjlJZfSEttSHpTWHBrMFU/edit?usp=sharing
    Kolejny film z Zielonej Doliny:
    www.youtube.com/watch?v=ey-EH43CwIY&feature=youtu.be
  • kumbaka 26.07.14, 20:48
    Pzd bankrutuje i nie ma od tego odwrotu, proszę o tym poczytać:
    docs.google.com/document/d/1RxMVVdcau2BOjGucmgatAyhHcXqPpF_NRNfjimUGLn8/edit?usp=sharing
    Leśne ludki nas okłamują, bo chcą nas działkowców obciążyć swoimi długami.

• kumbaka 22.11.14, 19:01
    Co tam Panie w ROD Pokój słychać?
    Witam, na koncie FB naszego pełnomocnika Pana Ryszarda Dudka znajduje się szereg nowych dokumentów i zapraszam do zapoznania się z nimi. Jest tam wniosek o zawieszenie krajowej rady, bo ta uchyla się od rozpatrzenia wniosku działkowca o usunięcie ze stanowisk Kulika wiceprezesa pzd, który narusza ustawę o ROD i statut pzd, bo nie jest działkowcem a posiada fikcyjny przydział działki w ogrodzie w Wałbrzychu podczas, gdy faktycznie mieszka w Świebodzicach, gdzie ma dom z przydomowym ogrodem. Nadto oddał tą działkę osobie trzeciej do używania, co jest rażącym naruszeniem ustawy o ROD i statutu pzd. Przy okazji może zostać zawieszony zarząd ROD im. T. Kościuszki w Wałbrzychu, który boi się represji ze strony Kulika i toleruje naruszenia prawa i za to odpowiada prezeska tego ogrodu Begier. Cóż każdy odpowiada za siebie, ale konsekwencją tego może być zawieszenie rady krajowej, bo w swoim składzie ma członka, który narusza prawo. Czas najwyższy, aby pociągać do odpowiedzialności takich ludzi, bo szkodzą nam działkowcom. Kulik razem z tą wielostołkową działaczką Klimków w akcie zemsty blokują podpisanie umowy dzierżawy działkowej naszemu pełnomocnikowi i tym samym nie wyrządzą szkody jemu, natomiast koszty w konsekwencji poniosą działkowcy, którzy są bierni i pozwalają takim leśnym dziadkom na swobodne działanie. 29 listopada w ROD Podzamcze w Wałbrzychu odbędzie się zebranie secesyjne, które będzie kosztować działkowców 13.000 PLN i pełnomocnik ma już gotowy wniosek o unieważnienie tego zebrania, bo działkowcy nie zostali prawidłowo zawiadomieni, ponieważ wysłano im bezimienne druki zamiast imiennych zaproszeń na zebrania a nadto działkowcy użytkujący działki w tym ogrodzie nie dostali zawiadomieni i 13.000 PLN pójdzie najprawdopodobniej w błoto - to jest zasługa tego patologicznego zarządu, ale niebawem będzie okazja go wymienić, ponieważ drugi raz kadencji nie uda się przedłużyć. Coraz więcej materiałów wpływa do RPO i liczymy, że niebawem podejmie działania zmierzające do ukrócenia tej samowoli i bezprawia, za które odpowiedzialność ponoszą leśne ludki z pzd. Zapraszam na stronę D. Wielińskiego, bo są nowe filmy i dokładne informacje o wtopie pzd w Poznaniu, gdzie pzd musiało zapłacić 7,5 000.000 PLN tytułem odszkodowania i widmo komornika w pzd jest już faktem i niebawem tych procesów przegranych będzie więcej, bo dobiegają końca procesy min. w Warszawie. W przyszłym roku działkowcy, członkowie pzd będą musieli w tych długach partycypować i bardzo się z tego cieszę, bo może się obudzą i wreszcie coś zrobią z tą komunistyczną sitwą. Kolejne informacje – pierwsza komisje rozjemcze zostały zlikwidowane i funkcjonariusze tacy jak Ochrymiuk, Drabik, czy Olesiński stracili stołki i tym samym nie będą więcej wyrządzać szkody działkowcom. Mają powody do zmartwienia, bo zbliżają się święta i nie wiadomo, czy załapią się na darmową wałówę zakupioną w makro, ale problemu z tym nie ma Janik, który zakupił kilka kartonów z alkoholem i mam tylko nadzieję, że „procenty” na dzień działkowca nie zaszkodziły za bardzo. Proszę Państwa nasze składkowe pieniądze powinny być wydawane tylko na cele statutowe tj. na potrzeby związane z prowadzeniem naszych ogrodów, ale okazuje się, że komunistyczne kacyki czerpią z naszej działkowej kasy pełnymi garściami i alkohol leje się strumieniami a paczki z wałówą na święta przysługują działaczom jak psu buda. Ja bardzo się cieszę, że tej patologii już nie finansuje, ale dla członków pzd mam przesłanie – kontrolujcie wydatki leśnych dziadków, bo księgowe w okręgach wiedzą wszystko i tam każda faktura za wałówę, czy alkohol jest i trzeba to rozliczyć. Będą jaja jak Kulik poleci i jak nowy prezes zobaczy, na jakiej bombie siedzi i od niego zależeć będzie, czy dalej będzie się w tym bagnie babrał, czy ujawni nadużycia. Dzisiaj nic nie da się ukryć i prawda prędzej, czy później ujrzy światło dzienne, ale proszę pamiętać ja zgłaszałem to pierwszy i oczywiście podejmę dalsze działania, bo zostałem o to poproszony. Dla poprawienia humoru podam cytat z pretendenta do schedy po Kuliku niejaki Ziomek do RPO napisał tak: „W dniu 11 października br. odbyło się m. innymi takie zebranie w ROD "Południe " w Jeleniej Górze w czasie którego, wszyscy obecni działkowcy - opowiedzieli się za pozostaniem w strukturach PZD wskazując właśnie PZD jako stowarzyszenie prowadzące Ogród. Decyzje tę przyjęto oklaskami, wzajemnie sobie gratulując. Czy nie jest to piękne?” Za prawdę powiadam Wam, że ja mam inne poczucie piękna i nie wiem, o co chodziło temu aparatczykowi, może ktoś mnie oświeci, bo dla mnie jest to zwykłe fiksum dyrdum. Na koniec ostatnia kwestia wybory w Warszawie i tam przyszedł czas na zmiany i działkowcy muszą się zmobilizować, bo przypomnę, że PEŁO ma układ z pzd i dla działkowców oznacza to brak nadzoru nad pzd a dla rady krajowej zielone światło do likwidacji ogrodów, bo pzd na tym najwięcej zarabia i prezio wie, że koniec jest bliski i przychodzi czas zwijać się, ale nie chce odejść z pustymi rękami. Słuchałem dzisiaj trochę tej debaty i naprawdę Hanki nie da się słuchać – czas na zmiany, Gronkiewicz musi odejść, bo to jest w naszym działkowym interesie, ponieważ dzisiaj rozpasani i bezkarni funkcjonariusze pzd robią, co chcą tak jakby nadzoru nie było i za to odpowiada Hanka G-W.
    Zapraszam do lektury.
  • kumbaka 11.01.15, 22:34
    Wrocław dorobił się tylko 9 klakierów, którzy głosowali za statutem działaczy przeciwko działkowcom i trzeba tych cwaniaczków ustalić. Proszę o tym poczytać:
    Dziękuję za rozpowszechnianie tego dokumentu:
    docs.google.com/document/d/1djHCQmjlCL3noR7RsAIwGZXjiCetwWLLvL_DHYUnIdY/edit i ja również biorę się do roboty i siadam do czatowania i rozpowszechniania go na forach internetowych. Jest duży odzew i wczoraj byłem zasypany listami z poczty elektronicznej i tu uwaga, odpisywali mi działacze i tylko jeden dziadek Jarzębak próbował mnie obrazić, natomiast w pozostałych przypadkach był to normalny dialog i sami działacze są w szoku, że leśne dziadki z egzekutywy krajowej i okręgowej tak ich oszukali. Trzeba to wykorzystać i rozliczyć to draństwo a przede wszystkim trzeba wezwać ich do dymisji, bo te ponad 80-letnie wiatyki nie są zdolne do zarządu polskimi ogrodami i narażają nasz działkowy ruch na szkodę i likwidację ogrodów. Zagrożenie jest poważne, bo proszę zobaczyć, jaką mamy sytuację, którą oceniłem razem z GN ROD „Podzamcze” w Wałbrzychu:
    Sąd odrzucił statut pzd, ponieważ został przyjęty z naruszeniem prawa tj. min. pozbawiono działkowców biernego i czynnego prawa wyborczego itd. Proszę zauważyć, że sąd tego statutu nie unieważnił, a ten statut uchylił poprzedni statut, który już nie obowiązuje i nie ma możliwości powrotu do starego statutu. Teraz najlepsza informacja: wszystkie uchwały podjęte w oparciu o statut, który został odrzucony, tym samym nie został ujawniony w KRS są nieważne i proszę poinformować działkowców, że na razie nie muszą płacić żadnych składek a jeżeli zapłacili zwłaszcza za przymusową prenumeratę tego brukowca to proszę żądać zwrotu nienależnie pobranych opłat. Jest to typowa sytuacja patowa, bo nie można jej naprawić, albowiem każde działanie np. zwołanie zebrania, czy zjazdu musi być oparte o przepisy związkowe tj. statut a tu mamy wadliwy statut i wszystkie działania pzd w chwili obecnej też będzie można uznać za wadliwe. Stowarzyszenie, które znajdzie się w takiej sytuacji z reguły rozpoczyna procedurę rejestracji od nowa, bo praktycznie nie ma dobrego wyjścia, ale o tym nie mogę napisać, bo nie mogę podpowiadać pzd, co może zrobić. Nie mniej sytuacja jest bez wyjścia i każdą próbę konwalidacji tej sytuacji będziemy skarżyć. Sytuacja pzd jest o tyle zła, że wynika z jego rozmiaru i struktury, bo w przypadku zwykłego stowarzyszenia zbierają się założyciele i uchwalają, co trzeba a tutaj nie jest to możliwe.
    Konkluzje:
    • Działkowcy zostali oszukani przez towarzyszy z pzd, którzy uchwalili sobie statut bez zgody działkowców i na ich szkodę i jest to statut działaczy, który nie obowiązuje działkowców.
    • Funkcjonariusze pzd tj. stare PRL-owskie dziadygi nie są zdolni do sprawowania zarządu nad ogrodami działkowymi w Polsce.
    • Aktywiści pzd nie są zdolni do podejmowania działań zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
    Dlatego trzeba te leśne dziadygi:
    • Usunąć z zajmowanych stanowisk, bo każdy dzień ich urzędowania powiększa tylko rozmiar szkód i zwiększa zagrożenie likwidacji naszych ogrodów.
    • Po drugie trzeba rozliczyć koterię Kondrackiego, Jarzębaka, Ożegalskiej i Kulika oraz ich popleczników w tym Marysię Klimków z Wałbrzycha oraz pociągnąć ich do odpowiedzialności i zobowiązać do naprawienia wyrządzonej szkody.
    W każdym okręgu proszę rozliczyć działaczy, którzy brali udział w tej statutowej hucpie, bo to oni zmarnowali nasze działkowe fundusze, które zostały wyrzucone w błoto. Koszt tych zjazdów, w tym diet, catering (napitki z wyższej półki dla działkowej elyty) dla towarzyszy tudzież honorarium dla zięcia za przygotowanie statutu itd. to setki tysięcy złotych wyrzuconych w błoto, ale oni się tym nie przejmują, bo w ten sposób pasożytują przy kasie działkowców od lat.
    Wniosek końcowy: pzd nie ma statutu i jest to stan bezpośredniego zagrożenia i likwidacji tego stowarzyszenia a to może zagrozić funkcjonowaniu ogrodów, które są w zarządzie pzd. Wolne od tego niebezpieczeństwa są ogrody, które dokonały secesji. Za taki stan rzeczy wyłączną odpowiedzialność ponosi klika Kondrackiego, Jarzębaka, Kluika i ich popleczników, którzy chcieli oszukać działkowców i narzucić im statut, który został napisany w interesie leśnych dziadków ze szkodą dla działkowców.
    Obłudni działacze z krajowej rady narzucili działkowcom bezprawne opłaty, które nie mają nic wspólnego z opłatami ogrodowymi, natomiast faktycznie służą nabijaniu kasy prezesowi, jego córce i pociotkom oraz poplecznikom. Nowym adeptom ogrodnictwa narzucono przymusową prenumeratę propagandowego brukowca, za którą muszą zapłacić, tym samym utrzymywać to szmatławe wydawnictwo, które bez tego przymusu nie ma racji bytu na rynku wydawniczym. Wym. nienależne opłaty mogą być barierą w pozyskiwaniu ogrodów, bo oprócz właścicielom ogrodów trzeba dodatkowo zapłacić haracz leśnym dziadkom i przez rok utrzymywać rodzinę prezesa pzd.
    Nie musimy się to draństwo godzić i w imieniu własnym i Grupy Niezależnej ROD „Podzamcze” w Wałbrzychu:
    • Wzywamy działaczy z krajowej rady i egzekutywy okręgowej oraz funkcjonariuszy i towarzyszy z zarządów ROD do złożenia mandatów.
    • My działkowcy nie chcemy, aby naszymi ogrodami zarządzali różnej maści funkcjonariusze, milicjanci, czy towarzysze partyjni, albowiem wasz czas dobiegł końca i skutek waszego działania jest taki, że ruch działkowy jest na krawędzi i dalsza obrona waszych stołków nie ma żadnego sensu i my działkowcy nie pozwolimy na dalsze pasożytowanie i marnotrawstwo naszych działkowych funduszy i likwidację naszych ogrodów. Wasze PRL-owskie kwalifikacje są tu nieprzydatne.
    • Wzywamy do przeprowadzenia na szeroką skalę audytu finansowego we wszystkich jednostkach organizacyjnych pzd i wszędzie tam, gdzie pojawią się nadużycia i tam gdzie wydawano nasze działkowe pieniądze na alkohol i wałówę dla działaczy należy te malwersacje zgłosić do organów ścigania i dochodzić związanych z tym odszkodowań.
  • kumbaka 11.01.15, 22:35
    Dalszy ciąg wywodu:

Szanowni działkowcy, jeżeli nadal będziecie bierni to po Waszych ogrodach nic nie pozostanie a przestrogą mogą być tu działkowcy z Poznania, gdzie już stracili swoje ogrody, gdzie zasądzono na koszt działkowców 9,5 mln PLN odszkodowanie i gdzie zarządzający tam wojskowy funkcjonariusz w randze pułkownika nic nie pomoże działkowcom, którzy gnębieni są pozwami o wysokie odszkodowania za użytkowanie prywatnego gruntu bez tytułu prawnego. To jest już ostatni dzwonek i jeżeli działkowcy się nie obudzą i na wiosnę razem nie pogonimy leśnych dziadków z naszych ogrodów to ruch działkowy będzie stanowić tylko 200 wyodrębnionych z pzd ogrodów. Działacze pzd dokładnie wiedzą, że ich dni są już policzone, ale chcą jeszcze zarobić na likwidacji ogrodów i jeżeli im w tym nie przeszkodzimy to pójdziemy razem z nimi na dno. Razem stać nas na wysłanie pzd na kompost, ale trzeba się przygotować, bo czeka nas budowa ruchu działkowego od podstaw i jest to zasługa wym. pasożytującej kamaryli.
    W załączeniu zdjęcie egzekutywy tego XI zjazdu. Drugie zdjęcie przedstawia klakierów, którzy uczestniczyli w tej statutowej hucpie, natomiast trzecie dożywotniego prezesa, któremu na XI zjeździe wazeliniarzy pzd została nadana ksywka „wiecznie żywy” a po dokonaniu żywota usypany będzie działkowy kopiec.
    Proponuję poćwiczyć: Do hymnu:
    www.youtube.com/watch?v=nznd-osO8aQ&spfreload=10
    A następnie: sztandary pzd „na ramię”, „prezentuj”, „do nogi” i najważniejsze „sztandary pzd wyprowadzić”. Proszę zobaczyć, do czego to doszło, że aby uprawiać ogródek i robić grilla w sobotę to trzeba jeszcze utrzymywać organizację, która przyznaje medale, która ma sztandary i na dodatek trzeba jeszcze no może nie śpiewać, ale нaдa cлyшaть hymnu na żołnierską nutę. Kończąc GN zadaje działkowcom retoryczne pytanie, czy chcecie nadal finansować to PRL-owskie badziewie i bawić się w sekretarzy, którzy za wieloletnią lojalność nagrodzą Was żetonem za 2 PLN albo w podzięce za wieloletnią służbę w komisjach rozjemczych będzie przysługiwał Wam uścisk dłoni dziadka Jarzębaka, który był w 2014 r. na dodatek tak hojny, że podarował każdemu aktywiście kalendarz za 5 PLN, aby ten przez cały następny rok przypominał mu o pzd. GN zdecydowanie odcina się od tej chały i czas najwyższy zamknąć ten skansen, niech się kompostuje w spokoju. Jest okazja i trzeba koniecznie z niej skorzystać, bo alternatywą jest upadek ogrodów.
    Korzystając z okazji zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu Pana Dobiesława Wielińskiego o tej leśnej patologii, zapraszam:
    www.youtube.com/watch?v=N-lA_0eXzsM&feature=youtu.be

Z działkowym pozdrowieniem
    GN ROD „Podzamcze”
  • Gość: działkowicz wiekow IP: *.wroclaw.vectranet.pl 11.01.15, 22:54
    Mam do władz PZD zaufanie. Niech dalej działają w moim imieniu.
  • kumbaka 11.01.15, 23:27
    Pan chyba nie rozumie sytuacji, oni doprowadzili ruch działkowy na skraj przepaści i to jest skutek braku ich kompetencji. To, że kiedyś tak było ale się skończyło, dzisiaj trzeba działać zgodnie z prawem, a oni pozbawili nas prawa wyborczego i ta egzekutywa uchwaliła sobie statut, który jest nieważny i to grozi wykreśleniem pzd z KRS, a to oznacza poważne komplikacje dla ogrodów. Zaufanie tu nic nie pomoże, tylko trzeba mieć wiedzę i kompetencje a jakie pzd ma kompetencje? Pierwszym wiceprezesem pzd jest dziadek Jarzębak, który ma ponad 80 lat i to w nim Pan pokłada nadzieję na dalszy rozwój i funkcjonowanie polskiego ogrodnictwa? Proszę bardzo, ale w interesie działkowców jest pogonienie leśnych dziadków z naszych ogrodów, bo ich PRL-owskie kompetencje są psu na budę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka