Dodaj do ulubionych

Moc miejskich inwestycji w dzielnicy Fabryczna

26.02.13, 07:42
Ta dzielnic juz nie istnieje prawie 20 lat a redaktorek uparcie pisze Fabryczna.
Edytor zaawansowany
  • jb09 26.02.13, 08:05
    oczywiście, że jest dzielnica Fabryczna, a może mylisz osiedla z dzielnicami...
  • Gość: Ya IP: *.umwd.pl 26.02.13, 08:11
    We Wrocławiu rzeczywiście nie ma już dzielnic. Kiedyś miasto było podzielone administracyjnie na dzielnice, teraz jest na osiedla. Gdyby w podziale administracyjnym były dzielnice, musiałyby być urzędy dzielnic (jak w Warszawie). A tak mamy wybory do rad osiedli ;)
  • Gość: R2r IP: *.204.15.186.dsl.dynamic.t-mobile.pl 26.02.13, 08:23
    Jednakowoż, dzielnice mocno zakorzenione nadal funkcjonują w świadomości społecznej...
  • rk111 26.02.13, 08:42
    Bardziej zakorzenione tosą osiedla, nikt nie mwi że mieszka w Fabrycznej ale już mówi że mieszka w Leśnicy czy Złotnikach. Nazwy byłych dzielnic jedynie wprowadzaja w błąd mieszkańców i przyjezdnych na przykład Psie Pole to osedle o 900 letniej historii i jakiś potworek obejmujący wszystko na lewym brzegu Odry , bez sensuwydumane dzielnice. Podobne jest z Krzykami, Śródmieście też nie jest tym naco by mogła wskazywać nazwa tej efemerydy, podobnie Stare Miasto z nowymi budynkami z PRLu .
  • Gość: M.q IP: *.broadband.greenlan.pl 26.02.13, 16:23
    Gdzie istnieje?
    Istnieje Urząd Skarbowy W-w Fabryczna, komisariat Policji W-w Fabryczna, ulica, co się nazywa Fabryczna i Sąd Rejonowy W-w Fabryczna. Ale dzielnica?
    Bardzo bym poprosił o jakieś źródła informacji na temat wprowadzenia nowego podziału administracyjnego miasta, bo mnie się wydawało, iż od 21 lat mamy osiedla i Rady OSiedli.
  • krasnaladamu 26.02.13, 16:28
    Bo to już jest dzielnica historyczna ;)
  • tomakon 26.02.13, 10:46
    Nie dziwi Was, czytelników i nie zawstydza Was dziennikarzy, wydawców ta niekonsekwencja, bezwładność, a w efekcie końcowym serwilizm wobec ratusza? Ten kolejny bezrefleksyjny produkcyjniak, to wstyd dla całej branży dziennikarskiej. Media workerzy są chyba zwyczajnie lepsi i niczego nie udają. No jak można lać lukier na stadion, który wpędzi nas prawdopodobnie jeszcze większe kłopoty? Jak można z dumą pisać o przystanku, z którego nikt prawie nie korzysta? (tramwaj plus tam nie dociera, na glinianki bliżej z kolejnego przystanku...

    Wstyd mi za takie media. Upadek. Smutne.

  • krasnaladamu 26.02.13, 12:16
    Poszerzenie zbiegu Popowickiej i Pilczyckiej - to była ważna inwestycja! Pamięta ktoś jeszcze, w jakich się wcześniej stało korkach?
    W szczycie porannym ciągnął się od okolic przystanków autobusowych Modra i Górnicza na Pilczyckiej oraz nawet do przystanku Wiślańska na Kozanowskiej.
    W szczycie wieczornym - do przystanku Rysia na Popowickiej i do skrzyżowania Milenijnej z Legnicką.
    Można tam było stracić pół godziny. A teraz się śmiga. Gdyby jeszcze nie nowy tramwaj, przez który się dłużej stoi na światłach na skrzyżowaniu Popowickiej z Milenijną, to by było idealnie.
    --
    emite.wordpress.com - Wrocław, kultura i inne
  • Gość: Emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.13, 13:25
    Nie zapominajmy o pięknym składowisku śmieci przy ulicy Piołunowej. Cudo pachnie aż na trzy osiedla. Jerzmanów, Złotniki i Zerniki. Inwestycja co prawda obywatelska ale za pełnym przyzwoleniem władz miasta.
    Nie zapominajmy też, że zlikwidowano byle jakie targowisko pod Asrtrą, żeby na jego miejscu otworzyć piękne wieloletnie stanowiska archeologiczne.
    A dlaczego nie wspomniano o pięknie udekorowanej dziurze pod stadionem
  • iis8 26.02.13, 16:25
    "W maju miasto zacznie sprzedawać deweloperom działki na Żernikach, gdzie ma stanąć nowe osiedle Wrocławia ze sklepami, domem kultury, szkołami i kościołem."
    no tak, kościół musi być

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka