Dodaj do ulubionych

Smaczny Wrocław: Złe Mięso, czyli wege fast food

26.02.13, 11:12
zdaje się, ze juz 3 raz reklamujecie ten zwykły pospolity syf, który ze zdrowa kuchnia nie ma nic wspólnego
Obserwuj wątek
        • tomek854 Re: Nie "tą knajpę gazeta promuje" tylko 26.02.13, 13:52
          "W starannej polszczyźnie powinniśmy pisać i mówić „Weź tę książkę”. Tradycyjna forma tę bywa jednak zastępowana formą tą. Wynika to stąd, że wśród różnych określeń rzeczownika rodzaju żeńskiego (w naszym wypadku jest to wyraz książka) tylko zaimek ta ma w bierniku końcówkę -ę, podczas gdy inne określenia przyjmują końcówkę -ą: „Weź tę książkę”, ale: „Weź tamtą książkę”, „Weź pierwszą książkę”, „Weź ładną książkę”.
          Mówiąc Weź tą książkę, odmieniamy zaimek ta analogicznie do tych określeń. W mowie potocznej jest to dopuszczalne, zwłaszcza w takich, jak podane w pytaniu, potocznych kontekstach: „Połóż tą łyżkę”, „Daj tą skarpetę”.

— Grzegorz Dąbkowski, prof., Uniwersytet Warszawski

poradnia.pwn.pl/lista.php?id=2227
          Musisz mieć smutne życie, że spędzasz je na desperackim szukaniu haka na kogoś, kogo jedynym grzechem jest to, że w pewnym temacie na innym forum ma większą wiedzę od Ciebie...
          --
          Samochodem do Turcji -> knsa.pl/turcja.php
    • sfajros Smaczny Wrocław: Złe Mięso, czyli wege fast food 26.02.13, 13:14
      A ja bardzo lubię "Złe mięso".

Luzacki, anarchistyczny klimat po prostu mi odpowiada. Jeśli chcę iść do nadętej restauracji, to mam wiele takich do wyboru, jeśli chcę coś zjeść bez stresu, to idę do Złego Mięsa. Pies mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie.

Lubię też jedzenie, które nie jest restauracyjnym jedzeniem, ale właśnie fast foodem, czymś co można zjeść na szybko, a przy tym mam pewność, że nie jest to syf. Nie jadam mięsa i cieszę się, że jest w moim mieście miejsce, które mi odpowiada. No i są wegańskie desery, które bez stresu może zjeść moja uczulona na laktozę małżonka (rzeczy, której nie rozumie większość kelnerów w mieście).

A wszystkim maruderom życzę miłego dnia!
      • tomek854 Re: Smaczny Wrocław: Złe Mięso, czyli wege fast f 26.02.13, 13:57
        sfajros napisał:

> A wszystkim maruderom życzę miłego dnia!

Maruderzy (przynajmniej ci rozsądni) nie marudzą na fakt istnienia takiej restauracji, tylko na jej nachalną promocję na stronach gazety, która wedle wszystkich zasad dobrego dziennikarstwa, powinna oznaczona być jako artykuł sponsorowany. W przypadku rozsądnych to nie jest narzekanie na jakość restauracji, a na żałosną jakość dziennikarstwa w portalu...

Ja na przykład jestem tutaj tylko dlatego, że lubię forum, a wszystkie sensowne informacje z miasta czytam u konkurencji, bo tu już praktycznie nic ciekawego nie ma.

Natomiast jesli chodzi o tą tutaj dyskusję masz rację, że ci mniej rozsądni atakują samą restaurację. Myślę że to się bierze stąd, że chcądać odpór temu, ze gazeta na siłę im wciska jakie Złe Mięso jest super - taka natura Polaków, że jak coś im sie na siłę wtłacza, to się postawią na całkowicie przeciwnej pozycji.

Ja tam uwazam, że mięsko jest bardzo dobre, ale to nie znaczy, że czasem nie zjem sobie chętnie jakiejś wegetariańskiej potrawy :) Na przykład dzisiaj mam taką w planach :)

--
        www.gazetae.com
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka