Dodaj do ulubionych

Nowy komendant: Ciężko walczyć z jękiem grupy. ...

06.05.13, 09:43
Czas najwyższy pogonić to towarzystwo do roboty. Ale o czym mozna mówić, gdy policjanta najbardziej interesuje odliczanie czasu do emeryturki, oraz to, zeby się nie zmęczyć ani zdrówka nie narazić?
Edytor zaawansowany
 • kklement 06.05.13, 09:51
  Rozmawiałem z wieloma policjantami i osobami do policji się wybierającymi. Dominowało u nich myślenie: to tylko piętnaście lat i emeryturka, przy której można zarabiać bez ograniczeń. Nietrudno się domyślić, że za tym myślenie idzie dalsze - i oby te piętnaście lat minęło w spokoju i bezstresowo, najlepiej za biureczkiem.
  Ci z grona moich rozmówców, którzy mieli zapał i ambicje, narzekali nie tyle na papierkologię, która dusi policję, ale przede wszystkim na hamujące ich aspiracje środowisko.
  Nie wiem co wyniknie z usuwania nalepek na policyjnych biurkach, oby to był początek zmiany mentalności funkcjonariuszy i całej filozofii ich pracy, nie tylko potupanie nowego szefa, żeby ogłosić początek swoich rządów.

  --
  "And that government of the people, by the people, for the people, shall not perish from the earth"

  Abraham Lincoln, Gettysburg 19 XI 1863
 • Gość: hehehehe IP: *.opera-mini.net 06.05.13, 17:36
  - To jeden z największych garnizonów w kraju, specyficzny, bo region jest przygraniczny, więc generuje wiele problemów, z którymi inne województwa na co dzień się nie stykają.

  Panie komendancie, w Polsce 2/3 województw to regiony przygraniczne!
 • piotr_ze_wsi 06.05.13, 10:03
  Gratuluję dobrego samopoczucia. Ale pozwolę się z panem nie zgodzić.
  Komu redaktor Jacek Harłukowicz daje przyzwolenie? Sobie? Czytelnikom? Raczej czytelnikom, bo gdyby osobiście chciał oponować, napisałby pozwolę sobie nie zgodzić się z panem, ale pewnie nie miał śmiałości, skruszony majestatem.
 • czechofil 06.05.13, 10:19
  Nadziei wprawdzie dużej z tym nie wiążę, ale byłbym rad, gdyby pan komendant zwrócił uwagę na notoryczne przekraczanie dozwolonej prędkości przez większość wrocławskich kierowców. I to nie tylko na głównych ulicach, ale także na tych bocznych, a zwłaszcza osiedlowych, gdzie zamiast 20-30km/h kierowcy często rozwijają prędkości nawet trzykrotnie wyższe. Wiem również, że to zadanie mozolne, ale po rozpoczęciu nagonki na rowerzystów jeżdżących po chodnikach prosiłbym o kontynuację tej akcji w formie karania kierowców wyprzedzających rowerzystów na jezdni bez zachowania przepisowego odstępu, a także na zwrócenie szczególnej uwagi na nagminne nieustępowanie przez kierowców pierwszeństwa przejazdu cyklistom na przejazdach rowerowych...
 • Gość: maciek IP: *.adsl.inetia.pl 06.05.13, 11:21
  ... jesli masz pan zapał i jasny plan trzymaj pan podwładnych za mordę i krótko, nikt nie musi Pana lubić ani robić łaski, że wykonuje polecenia i rozkazy z góry w służbie mundurowej.

  Dotychczasowe kilka, kilkanascie lat laby i braku prawdziwej kontroli w tej służbie doprowadziły własnie do tego co statystyczny Wrocławianin może opowiedziec na temat poziomu obsługi i wykrywalności przestępstw na komisariatach Krzyki czy Stare Miasto. Oraz do widoczności i pracy policji na samych ulicach, gdzie bierność doprowadziła do tysięcy przejazdów na czerwonym swietle kazdego dnia na setkach wrocławskich skrzyzowań i dla kontrastu dla idiotycznych akcji łapanek na rowerzystów tam - co charakterystyczne - gdzie najbliżej z placu Muzealnego: czyli Świdnicka, Plac Legionów
 • Gość: dirt IP: *.jzo.com.pl 06.05.13, 17:43
  We Wrocławiu NOP jest silny, a jego sympatycy napadali na squat, zapowiadali "ostateczne rozwiązanie kwestii romskiego koczowiska".

  - I co? Rozwiązali?  Harłukowicz wsiadł na swojego anty-NOPowego konika, a pan komendant takiego wilczego doła pod nim wykopał. BEZCENNE :-DDDD
 • Gość: gaax IP: *.adsl.inetia.pl 06.05.13, 10:55
  Skoro taki kozak jest :D
 • Gość: Czesiu IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.05.13, 11:21
  To może jeszcze Pan się zajmie swoimi "operacyjnymi". Szeryfy mają wszystko i wszystkich gdzieś. Poczynając od poruszanie się autem po mieście i wykorzystywania "blachy" do straszenia ludzi nie będąc w pracy.
 • Gość: zed IP: *.adsl.inetia.pl 06.05.13, 11:24
  Zgadza się: Kilka lat temu taki dupek straszył mnie w Bielanach Wrocławskich. Rajdował sobie bez żadnych sygnałów niebieskim Peugeotem 307 między samochodami a na zatrąbienie i przyblokowanie zareagował zajechaniem mi drogi za estakada w Bielanach i zaczącoś wykrzykiwać i machać "szmatą"jak to nazywają. Jak mu powiedział żeby spier...ał i wyjąłem komrókę by go nakręcić i powiedział "graj pan dalej będę miał dowód" to się zawinął potulnie jak nomen omen PIES, wsiadł i uciekł. Szmaciarz pospolity nie policjant
 • slarwar 06.05.13, 12:06
  Nie daję temu panu dużych szans - całe to towarzystwo mentalnie tkwi w komunie . . . Ci ludzie nie mają za grosz poczucia bycia w służbie obywatelowi. Nieboszczka MO miała przynajmniej w nazwie obywatelska.
 • Gość: o IP: *.dynamic.chello.pl 06.05.13, 12:29
  Nie opowiadaj bzdur, Policja przy Milicji to harcerze, poziom bezpieczenstwa ulicznego, dzielnicowego teraz a za socjalizmu to przepasc. Ten kraj to burdel zaczynając od ulicy i bezkarnej bandyterki, chuliganów i smiesznych wyroków. Milicji nie lubiano, ale holota sie jej bała. Polska to najniebezpieczniejszy kraj UE i nawet w Rumunii i Bułagrii jest bezpieczniej na ulicach
 • Gość: adolf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.13, 17:37
  Ciekawe Pani KOMENDANCIE! ŻYCZĘ PANU SUKCESÓW w naprawianiu tego skostniałego tworu jakim jest Policja we Wrocławiu.
  Może w końcu uda się wezwać pomoc z tel.997 który jest wiecznie zajęty, może prewencja będzie prewencją a nie dwa radiowozy na cały Wrocław. (w nocy)
  Może Panie komendancie przyjrzy się Pan pracy poszczególnych komisariatów... reakcja to max. 20 minut a nie 1,5 godziny W końcu prewencja to prewencja a nie zapomniałem Panowie Policjanci są od wyższych celów.... tylko jakich?
  Ciesze się że zna się Pan na prewencji może w końcu zaczną się pojawiać patrole w przestrzeniach międzyblokowych! Panowie Policjanci najchętniej z okien radiowozu by podziwiali okoliczne atrakcje.
 • Gość: emeryt Kwp IP: *.static.tvk.wroc.pl 06.05.13, 19:53
  heeheh, takie ściemnianie do cywilów, może łykną! Życzę mu jak najlepiej, choć w sumie nie muszę, jestem tym pier....onym emerytem po 15-latach, teraz pracuję (wolne soboty i niedziele , święta) dla korporacji (za słuszną pensję) i Komendant pewnie będzie za chwilę w innej korpo, więc chłopaki i panny dalej wszystko dla służby (cywlie i tak nie wiedzą co biega), ku chwale ojczyzny!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka