Dodaj do ulubionych

Chcą nowego mostu. Szukają zwolenników na Faceb...

25.05.13, 09:06
Skoro aż 98 osób zgłosiło uwagi Urząd Miasta powinien wyznaczyć termin rozprawy administracyjnej, otwartej dla wszystkich zainteresowanych. Punkt po punkcie trzeba rozpatrzyć wszystkie uwagi i jedną decyzją je odrzucić. I po piosence.
Edytor zaawansowany
 • januszz4 25.05.13, 09:44
  To jest klasyczny przykład tego, jak kiedyś niszczono I Rzeczpospolitą. Tutaj także mamy do czynienia z typowym liberum veto forsowanym i zgłaszanym przez niewielką grupę osób w celu obrony własnych partykularnych interesów kosztem całego miasta. Prywata w czystej postaci. Ale to świadczy o tym, że nasze prawo jest źle skonstruowane skoro zezwala w imię fałszywie pojętej demokracji (czytaj "złotej wolności") na takie patologie.
 • Gość: Biskupinian Rebel IP: *.31.141.187.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.05.13, 12:35
  Urzędasy planują rozdać wykonawcom wyłonionym w ramach "arcyucziwych" przetargów dużą bańkę naszych nowych złotych. To, że autostrada będzie szła przez park szczytnicki, koło zoo i hali (unesco) mają w dupie. Dla mieszkańców ten most teraz nie ma żadnego znaczenia. Od kiedy hula obwodnica w Łanach korki z wyspy praktycznie zniknęły. Jechaliście ostatnio przed 8 z biskupina do centrum? Zajmuje to autem 10 minut. Nie dajcie się omamić propagandzie, ze ten most jest taki potrzebny. To będą kolejne wyrzucone w błoto pieniądze. Nasze pieniadze!
 • Gość: Olo IP: *.ha.pwr.wroc.pl 25.05.13, 13:13
  10 minut to ty możesz sobie na przystanku czekać. Okulary sobie kup jak korków nie widzisz.
 • Gość: Biskupinian Rebel IP: *.30.100.9.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.05.13, 14:55
  A ty (skoro już jesteśmy na ty) kup sobie tutaj dom lub chociaż mieszkanie jeśli będzie cie stać. Jak trochę pomieszkasz w takim miejscu, to - o ile masz trochę oleju w głowie - nie zgodzisz się na autostradę która to zniszczy.
 • Gość: heh IP: *.wroclaw.vectranet.pl 25.05.13, 15:00
  Czyli ma nie być bardzo potrzebnej inwestycji, bo paru gości lubi ciszę i spokój. No i mieszkanie, co dostali po babci potanieje. No k@rwa super.
 • Gość: sx IP: *.internetia.net.pl 25.05.13, 20:31
  to docieraj do miasta kajakiem, bo mieszkańcy Curie Skłodowskiej i okolic Placu Grunwaldzkiego nie chcą żeby im pod oknami jeździli ci z biskupina i zacisza. Nie chcesz mieć drogi koło siebie to innym też nie jeźdź pod oknami. A droga którą mają zbudować to jedna jezdnia z 2 pasami po jednym w każdą stronę. Więc nie kłam kolego że budują autostradę.
 • Gość: ww rules IP: *.182.87.114.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.05.13, 23:04
  Z wyspy do miasta nie jeździ się przez Krakowską i nie będzie się jeździć i właśnie na tym polega cała ta ściema. Uprzedzając przekomarzanie: Jak będę chciał się dostać na południe, to mam już wylot przez Łany i Radwanice. Kolejna trasa w poprzek jest po prostu niepotrzebna. No chyba, że będzie to obwodnica, co Urząd Miasta tak skrzętnie ukrywa.
 • indywidualismus 25.05.13, 23:34
  Gość portalu: ww rules napisał(a):

  > Z wyspy do miasta nie jeździ się przez Krakowską
  Nie jeździ się, bo nie ma po czym. A na Gaj, Krzyki, Oporów czy Nowy Dwór byłoby bliżej lub tylko szybciej. I tak - to miałaby być obwodnica. Śródmiejska!


  --
  To jest moje zdanie i mam do niego prawo. Będę go bronił niezależnie od tego, ilu ludzi mnie skrytykuje czy wyśmieje.
 • Gość: rasmus IP: *.internetia.net.pl 25.05.13, 09:45
  Precz z takim mostem. Most tylko i wyłącznie z tramwajami.
 • Gość: Jonek IP: *.e-wro.net.pl 25.05.13, 09:55
  Precz w ogóle z mostami. Wielka Wyspa powinna być całkowicie odcięta od miasta. Tylko prom i kajak.
  A wiecie, że wielu spośród tych walczących przeciwko alei wielkiej wyspy nawet tam nie mieszka? To tacy typowi aktywiści w stylu dawnej samoobrony - poprzez zadymy i awanturnictwo chcą zaistnieć w polityce.
 • typ71 25.05.13, 11:04
  śmieszne argumenty przeciwnikow dowodza ze nie ma przeszkód do budowy mostu a sprzeciw grupki mieszkancow to tylko sprzeciw grupki mieszkancow, ktory wystepuje zawsze przy budowie czegokolwiek a i tak budują.

  poza tym obwodnica srodmiejska musi byc domknieta i musi przebiegac w okolicach hali i zoo by miec racje bytu wiec pogodzcie sie z tym mieszkancy-przeciwnicy rozwoju miasta.
 • embriao 25.05.13, 11:26
  Są przeszkody - a właściwie jedna ale kluczowa. Brak pieniędzy na budowę tego mostu. Może po 2017 się znajdą ale wcześniej mamy przecież ESK, sporty nieolimpijskie.

  Patrzcie na obwodnicę Leśnicy. Miała już być, protestów nie było ale nie ma pieniędzy więc obwodnicy nie ma. A ludzie jak kretyni są wodzeni za nos.
  --
  www.wrocwatch.pl/ - Wrocław nierządem stoi.
 • Gość: YaBol IP: *.free.aero2.net.pl 25.05.13, 14:46
  Podobne do tych przeciwko mostowi na wyspę. Też jakieś tajemnicze stowarzyszenie złożyło prostest, były nawet zdjęcia jaszczurki i lisa ilustrujące zagładę tych zwierząt po budowie obowdnicy. Podobne oszołomstwo:
  wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,13481799,Stop_obwodnicy_Lesnicy__Ekolodzy_wstrzymali_budowe.html
 • embriao 26.05.13, 00:00
  Gość portalu: YaBol napisał(a):

  > Podobne do tych przeciwko mostowi na wyspę. Też jakieś tajemnicze stowarzyszeni
  > e złożyło prostest, były nawet zdjęcia jaszczurki i lisa ilustrujące zagładę ty
  > ch zwierząt po budowie obowdnicy. Podobne oszołomstwo:
  > wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,13481799,Stop_obwodnicy_Lesnicy__Ekolodzy_wstrzymali_budowe.html

  No pojawiły się protesty dokładnie wtedy gdy było jasne, że pieniędzy na tą obwodnicę nie ma.

  --
  www.wrocwatch.pl/ - Wrocław nierządem stoi.
 • Gość: aku IP: *.internetia.net.pl 25.05.13, 12:14
  Bardzo fajnie, że ludzie w jakiejkolwiek sprawie chcą głośno przedstawiać swoje zdanie i sami coś zmieniać (zarówno przeciwnicy mostu, jak i zwolennicy). Mieszkam na Biskupinie, więc żywo interesujęsiętym tematem. Zastanowiło mnie jedno - wśród zwolleników mostu na fb znalazłam kilku moich znajomych z czasów studneckich, którzy z Wrocławia nie są i już w nim nie mieszkają...
 • Gość: Forza Sepolno IP: *.158.217.197.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 25.05.13, 12:26
  tylko żeby rozprawa nie została zmanipulowana jak ostatnio, kiedy okazało się że w protokole sporządzonym w urzędzie znalazły się słowa i uwagi, które nigdy na rozprawie nie padły, a wypowiedzi przecwiników obwodnicy skrzętnie wycięto. To nie miało nic wspólnego z demokracją...
 • Gość: Olo IP: *.ha.pwr.wroc.pl 25.05.13, 13:12
  Z demokracją mieć nie musu, ze sprawiedliwością – owszem.
 • Gość: skrzypce1 IP: *.hsd1.fl.comcast.net 25.05.13, 13:46
  Miasto powinno zaczac rozmawiac z ze zwolennikami odiozlowania Wielkiej Wyspy od reszty Polski. Niech te rozmowy trwaja dluuuuugo. Nawet jezeli mialyby byc liczone liscie na drzewach. Trzymac z dala tych "wybitnie uzdolnionych gawedziarzy" od spraw kluczowych dla miasta. Wroclaw powinien zaczac przygotowywac juz plany do rozpoczecia budowy mostu, w mysl hasla "Wroclaw miastem przyjazni". Niech most bedzie odzwierciedleniem uczucia wroclawian z inowiercami-wyspiarzami. Solidaryzujmy sie z nimi! Podajmy im rece na zgode na wybudowanym juz moscie. Nazwijmy go "Mostem przyjazni". A propos, moze by podac pod dyskusje budowe dodatkowego wybiegu we wroclawskim zoo dla tych co to widza swiat poprzez korzonki warzyw uprawianych w swoich ogrodakch. Ekspozycje mozna by nazwac "Wroclaw widziany egzotycznie, spod ziemi".
 • Gość: luzak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.13, 13:53
  Jednego nie mogę zrozumieć-raz piszecie ,że most jest niezbędny dlla mieszkańców Wielkiej wyspy ,innym razem ,że to konieczność dla Wrocławia i okolic.Zawsze rano czytam wasze relacje na temat korków i jak do tej pory zawsze piszecie o zakorkowany ulicach Hallera ,Legnickiej a przecież to są ulice dwujezdniowe z dwoma pasami ruchu .Więc pytam się czy chodzi o kolejną miliardową inwestycję dla Wrocławskich kieszeni,która dodatkowo zniszczy jedyny w mieście "skansen"wypoczynku dla przeciętnego obywatela Wrocławia.
 • marcinekswiss 25.05.13, 13:55
  To liberum veto doprowadzi do katastrofy: zapasci cywilizacyjnej, zgnusniecia i bezradnosci! Wydaje sie, ze administracja jest niewydolna skoro sprawa ciagnie sie tak dlugo.
 • Gość: luzak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.13, 14:06
  mylisz pojęcia,liberum veto a demokratyczne metody w państwie prawa.
 • Gość: Marcinek IP: *.adslplus.ch 25.05.13, 14:43
  Jedyna prawdziwie demokratyczna metoda byloby przeprowadzenie referendum w tej sprawie. Jak na razie to chyba jestesmy daleko od tego.
 • Gość: Al IP: 62.119.79.* 25.05.13, 15:39
  Hahaha, władze doskonale wykorzystują, że jest grupa osób, które założyły Akcja Park Szczytnicki. To nie przez nich odkłada się w czasie ta budowa, tylko z tego powodu, że nasz prezydent miał inne miejskie wydatki. Ale wszystko można zwalić na tę grupę, a większość ludzi (jak widać po tym forum), to łyka. Obudźcie się. Ten most do tej pory po prostu miał nie powstać.
 • sushimaster3 25.05.13, 15:10
  "Jestem za mostem całym sercem, choć ma być budowany bardzo blisko mojego domu. Ale akurat na mojej ulicy jestem wyjątkiem."
  Skoro jest wyjątkiem na ulicy, to oznacza, że reszta jest przeciw? To gdzie ta większość entuzjastów? Skąd twierdzenia, że większość mieszkańców wielkiej wyspy jest za budową mostu??

  Akcja na fb na 2k osób, ale ile z nich tak naprawdę mieszka na Wielkiej Wyspie? Jeśli autor odnosi 2k do 89 osób, które tam mieszkają i na których będzie miało to wpływ (podkreśla ten fakt, że to 89 z Wyspy), to jest to żałosna gra informacjami.
 • Gość: Major IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.13, 17:23
  Trzeba myśleć marny człowieczku - materiał nagrywano na ulicy (Pugeta i okolice) przy której powstanie Aleja Wielkiej Wyspy. To ludzie (+9 maja), na których bezpośrednio będzie oddziaływać ta inwestycja.

  Reszta stoi murem za powstaniem nowego mostu. Myślenie nie boli.
 • sushimaster3 26.05.13, 14:15
  Zanim coś napiszesz to się przeczytaj, bo pier... :)
  Ludzie na których bezpośrednio nie będzie oddziaływać inwestycja (Twoja reszta wg Twojego postu) ma zawsze najwięcej do powiedzenia...
 • Gość: Marcin IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.05.13, 08:57
  2000 osób w jeden dzień wobec 89 zebranych w 3 lata. Już dostrzehasz dysproporcję?
 • sushimaster3 26.05.13, 14:18
  89 osób jest aktywnych przeciwników mieszkających na wyspie i dotyczy ich problem. Ponad 2000 osób o których mowa w artykule, to osoby z facebooka, ile z nich tak naprawdę dotyczy problem i będą korzystać z tego? Znam kilka osób, które polubiły tą akcję a mieszkają w innym rejonie i nigdy nie będą potrzebowały korzystać z tego mostu. I właśnie o tą nieścisłość (mylne zestawienie) mi chodzi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka