Dodaj do ulubionych

Rasizm we Wrocławiu. Sporo mamy jeszcze do zrob...

26.05.13, 21:39
Tak, jest sporo do zrobienia. Nie może być tak, że pijany Rom po spowodowaniu wypadku nie może w myśl panującego w jego społeczności zwyczaju uciec z miejsca zdarzenia! Policja pogwałciła jego podstawowe prawa! To przejaw rasizmu.
Edytor zaawansowany
 • piotr_ze_wsi 26.05.13, 21:40
  www.gazetawroclawska.pl/artykul/904497,wroclaw-zderzenie-niedaleko-marino-romowie-nie-dawali,id,t.html
 • katonzwybiorczej 26.05.13, 21:41
  Wyobrażacie sobie Białego katolika we Wrocławiu, katolika, który na ulicy napada na niewinnego Murzyna i odcina temu Murzynowi głowę maczetą?
  A w takim Londynie, Murzyn-muzułmanin odcina głowę Białemu panu i nikt nie krzyczy, że w Londynie jest rasizm czy ksenofobia.
  W Szewcji pewna nacja podpala już 6 dzień szkoły, auta a nawet komisariat policji!

  Może my - Polacy, Wrocławianie (każdej nacji) powinniśmy pomóc Anglikom, Szwedom, Francuzom w walce z obrzydliwym rasizmem?


  --
  Tuskostan - mityczny stan na zielonej wyspie, gdzie 28-latek, milioner z 6 wyrokami zakłada linie lotniczą oraz parabank...aby żyło się lepiej!
 • beatrix-kiddo 26.05.13, 21:46
  Piotrze, Ty rasisto przebrzydły! ;-)
  A na poważnie, ja tam jestem rasistką pokojową - nie uważam, że należałoby strzelać czy bić kolorowych. Ale uważam, że należy ich konsekwentnie wsadzać w samolot i odsyłać skąd przyjechali. Jak wrócą - to samo. I do skutku. I żadnego socjalu. Szwecja nawpuszczała imigrantów, dała socjal i ma za swoje teraz. Francja podobnie.
  Dlatego wszelkie pomysły w stylu "damy Romom mieszkania socjalne" budzą mój zdecydowany sprzeciw.
  --
  Charytatywny sklep zoologiczny
 • probusguide 27.05.13, 21:29
  Jeżeli rasistka pokojowa pojedzie do W.Brytanii zmywać naczynia, to wsadzą ją w samolot i odeślą do Polski zgodnie z jej własnym przekonaniem
 • beatrix-kiddo 28.05.13, 08:57
  probusguide napisał:

  > Jeżeli rasistka pokojowa pojedzie do W.Brytanii zmywać naczynia, to wsadzą ją w
  > samolot i odeślą do Polski zgodnie z jej własnym przekonaniem

  No nie pojadę, bo mam bardzo fajną i satysfakcjonującą pracę w Polsce :-)
  A mój pokojowy rasizm :-) odnosi się wyłącznie do kolorowych.
  --
  Charytatywny sklep zoologiczny
 • farmer_mendoza 26.05.13, 21:58
  Japonia: problem rasizmu nie istnieje. Nie ma żadnych praw regulujących zachowania rasistowskie. Można odmówić komuś zatrudnienia czy wynajmu mieszkania bo jest Koreańczykiem albo Amerykaninem - jest to nawet oczekiwane, bo to przecież naturalne, że preferuje się swoich i nie ufa się obcym.

  I wiecie co? Jest tam po prostu normalnie. Nie biją, nie kradną, są najuprzejmiejszą nacją na świecie, zarówno wobec siebie jak i turystów.
 • mama-cudownego-misia 27.05.13, 09:34
  Cóż za cudowny kraj... A minister finansów i były premier Taro Aso niesie kaganiec oświaty postulując, by starci ludzie "mieli prawo" szybciej umierać, żeby nie narażać rządu na koszty ponoszenia opieki medycznej.
  Zapewne o tej normalności i spokoju świadczy również fakt, że w Japonii popełnia się rocznie 30 tys. samobójstw, dokładnie tyle samo, co w prawie 3x liczniejszym USA. Karoshi to zreszta pewnie też z normalności - umierają z nudów...
 • truten.zenobi 26.05.13, 22:01
  bo to skandal by ludzie zadawali wielkiemu sternikowi pytania o stadion, drogi, czy inne inwestycje...

  niech posypują głowy popiołem za rasizm, czy inne niedostosowanie do politycznie poprawnych wizji dynamizmu.
  --
  "tak umiera demokracja w burzach oklasków..."
 • Gość: Arek IP: *.e-wro.net.pl 26.05.13, 22:25
  CZY ONI MAJĄ NAS ZA IDIOTÓW???
  To państwo już nawet nie jest słabe! To już jest jakaś parodia państwa!
 • Gość: buba IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.05.13, 22:29
  Parodią były wybory w naszym wykonaniu...
 • piesiec81 26.05.13, 22:41
  "Rasizm we Wrocławiu. Sporo mamy jeszcze do zrobienia".

  No sporo, biorąc pod uwagę spadek poczytności gó...prawdy. Pewnie chcieliście się trochę wypromować poprzez tą konferencję. W kwestii "zwalczania rasizmu" skutek i tak byście odnieśli raczej niewielki, ale może ktoś jeszcze by zechciał waszego szmatławca kupić. A tu jak na złość trwają zamieszki w Szwecji, w których udział biorą kolorowi, głowa ucięta białemu żołnierzowi przez dwóch murzynków, Żołnierz zaatakowany nożem we Francji przez "przybysza z Afryki północnej", 85-letnia mieszkanka Londynu zakuta w kajdany za sugestię, żeby ciapaci wracali do swoich krajów...

  I jak tu w takim kontekście wykazać minimum dobrej woli i próbować uwierzyć w wypociny Gazety zamieszczone na konferencji? A, zapomnieliście jeszcze w artykule dodać do listy szlachetnych osób, którym podli faszyści zakłóciły występ, a które miały nas uczyć "przytulania murzyna", "uwielbienia dla gejów", "walki z rodzącą się brunatną siłą" - pedofila, którego zaprosiliście do Wrocławia na Koszarową, a który chciał chyba widzom o swoich doświadczeniach z pracy w przedszkolu opowiedzieć i pewnie też zarobić na sprzedaży starej książki, w której opisał swoje chore fantazje (tzn. pierwotnie twierdził, że opisał rzeczywistość) z udziałem dzieci. Ktoś mu w porę wyperswadował przyjazd do Wrocławia i dobrze, bo jeszcze i tutaj miejscowi faszyści przerwali by wykład zaproszonemu gościowi.
 • Gość: makumba IP: *.dynamic.chello.pl 26.05.13, 23:46
  Komu jak komu, ale GW nie powinno zależeć na napływie emigrantów arabskich. Czy przykład Żydów uciekających z Malmö w popłochu przed muzułmanami niczego ich nie nauczył?
 • sverir 27.05.13, 06:37
  "Bo liczy się w nim przede wszystkim wróg, który może być absolutnie wirtualny. Paneliści zgodzili się, że każdy może sobie wynaleźć dowolnego wroga. Może nim zostać Żyd, Rom, Rusek czy nawet Unia Europejska"

  Czy nawet skrajna prawica. Wystarczy nie przepadać za Michnikiem, dodać do tego hasło o pedałach i już w oczach GazWyb jest się faszystą. Mechanizm ten sam, który tak bardzo brzydzi Środę, tylko działania inne. I kto jest groźniejszy? Ogólnopolskie medium manipulujące społeczeństwem czy agresywniejszy w działaniu typ, ale o ograniczonych możliwościach?
 • mama-cudownego-misia 27.05.13, 09:28
  > hasło o pedałach i już w oczach GazWyb jest się faszystą. Mechanizm ten sam, k
  > tóry tak bardzo brzydzi Środę, tylko działania inne.
  Cel uświęca środki ;-)
  A tak na serio masz rację, obie strony przerzucają się stereotypami traktowanymi jak broń i fundament tożsamosci opartej na rozróżnieniu my-oni, ale jak to sobie inaczej wyobrażasz? Każda opcja światopoglądowa czy partia polityczna, która chciałaby być jak żona Cezara, przegra z kretesem, bo wyborcy/zwolennicy nie docenią braku brudnych zagrań i zaczną migrować gdzieś, gdzie daje im się spoldniejsze podstawy rozróżnienia "my dobrzy - oni źli".

  > I kto jest groźniejszy? Og
  > ólnopolskie medium manipulujące społeczeństwem czy agresywniejszy w działaniu t
  > yp, ale o ograniczonych możliwościach?
  Zawsze agresywniejszy w działaniu typ. On może zabić, gazeta (jakakolwiek, również ta prawizowa) jedynie zmanipulować fakty.
 • sverir 27.05.13, 09:44
  > Zawsze agresywniejszy w działaniu typ. On może zabić, gazeta (jakakolwiek, równ
  > ież ta prawizowa) jedynie zmanipulować fakty.

  A Streichera powieszono tylko za to, że był redaktorem gazety, choć sam nikogo nie zabił.
 • mama-cudownego-misia 27.05.13, 09:46
  Ja go nie wieszałam ;-) A tak na serio, wymieniamy się opiniami, nie wyrokami. Wyroki znajdziesz na potwierdzenie każdej tezy...
 • sverir 27.05.13, 09:59
  Wyrok wyrokiem, a tu chodzi o Streichera, który "jedynie" manipulował faktami.
 • mama-cudownego-misia 27.05.13, 10:11
  Wiesz, tak naprawdę to akurat on nie tylko prowadził der Sturmer, ale też o ile pamiętam, organizował najpierw bojkoty, a potem pogromy Żydów. Dobrze pamiętam, prawda? Chociaż faktycznie skazano go za działalność propagandową, a nie za współudział.

  Tylko jak to się ma do mojej opinii na temat tego, kto groźniejszy - ten, co naciska spust, czy ten co nawołuje do pogromu w gazecie? Nie jestem prawniczką i nie musze się koniecznie stosować do wyroków MTW. Akurat uważam inaczej :-)
 • sverir 27.05.13, 10:14
  > Tylko jak to się ma do mojej opinii na temat tego, kto groźniejszy - ten, co naciska spust, czy
  > ten co nawołuje do pogromu w gazecie?

  Zastanawiałem się na czym zbudowałaś swoje przekonanie.
 • mama-cudownego-misia 27.05.13, 10:28
  Na czuciu :-)
  A tak na serio, kiedyś znałam faceta, który był jednym z lokalnych przywódców czegoś w pół drogi między partią a grupą terrorystyczną (bo i stawało toto do wyborów i podrzynało gardła, niby dwie grupy, ale ludzie własciwie ci sami).
  Był na swój sposób urzekający, pięknie mówił, dużo wiedział, miał bardzo spójny i logiczny światopogląd, był sympatyczny nawet dla nas, obcych, wrogów, sprawiał, że go w jakiś sposób rozumieliśmy i pojmowaliśmy krzywdy, których doświadczał jego naród - strasznie trudno przyczepić komuś takiemu etykietkę zła, nawet jeśli jest zły do szpiku kości, a wyznawane przez niego poglądy i swoista "etyka" Cię odrzucają i wiesz, że kosztowały życie kilkudziesięciu tys. ludzi.
  Za to jego podopieczni palący samochód z policjantami w środku byli źli jednoznacznie. Tu naklejenie etykietki jest proste, nie rodzi dysonansu, jak w wypadku tego zaangażowanego społecznie, ciepłego, sympatycznego i wykształconego człowieka, który jest jednocześnie zimnym manipulatorem i mordercą.
  No i ponieważ tego właśnie dylematu nie jestem w stanie przeskoczyć, trzymam się opinii, że walczyć należy zarówno z tym, co propaguje, jak i z tym, co odbiera życie, ale ten drugi jest winny bardziej jednoznacznie.
 • sverir 27.05.13, 11:23
  > No i ponieważ tego właśnie dylematu nie jestem w stanie przeskoczyć, trzymam się opinii, że
  > walczyć należy zarówno z tym, co propaguje, jak i z tym, co odbiera życie, ale ten drugi jest
  > winny bardziej jednoznacznie.

  Bardziej jednoznacznie to już podpada pod trochę w ciąży. Ale przynajmniej rozumiem, o co Ci chodzi. W każdym razie ja pozostanę przy swojej indywidualnej ocenie przypadków, bez uciekania się do bardziej i mniej jednoznacznych ocen:)
 • mama-cudownego-misia 27.05.13, 11:26
  No to mamy wsio ustalone :-)
 • Gość: w IP: 217.8.185.* 27.05.13, 06:49
  Dutkiewicz chce sie zaopiekowac Romami przez wysylanie im eksmisji. Pogratulowac logiki panu logikowi.
 • Gość: R. IP: 156.17.58.* 27.05.13, 08:43
  Super - lekkoduchy już coraz głośniej krzyczą o mieszkaniach socjalnych dla rumuńskich Cyganów. A niby z jakiej racji ? Czym się ta grupka przysłużyła miastu , żeby w pierwszej kolejności dostać darmowe lokum ? Czy mało jest polskich, uczciwie pracujących rodzin do obdzielenia mieszkaniami ? Czy ze strachu przed AI, Nomadami i innymi miasto ma stanąć na rzęsach bo Dudkiewicz boi się, że lewicowe media przypną mu łatkę faszysty ? To się robi żałosne - miasto teraz się ugnie a za pół roku kolejna grupa "biednym Romów" przyjedzie koczować licząc na socjal - czy przykład Europy zachodniej i Skandynawii niczego ludzi nie nauczył...
 • Gość: meeting place IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.13, 09:08
  Gość portalu: w napisał(a):
  > Dutkiewicz chce sie zaopiekowac Romami przez wysylanie im eksmisji. Pogratulowa
  > c logiki panu logikowi.

  To jest czysta pokazówka.
  Te eksmisje będą tak samo egzekwowalne jak wezwania dla WKSu do oddania pożyczek.
 • mama-cudownego-misia 27.05.13, 09:36
  Jasssssne...
 • korcia2000 27.05.13, 18:03
  Nasze państwo coraz bardziej zaczyna przypominać Republikę Weimarską w przededniu dojścia do władzy hitlerowców. Słabnąca demokracja, rosnące wpływy prawicy i ugrupowań rasistowsko-nacjonalistycznych - oto symptomy. Sądzę, że tym tendencjom należy położyć kres, tym bardziej, że nasze ustawodawstwo zabrania propagowania tego rodzaju haseł. Tolerancja haseł faszystowskich jest WYRAZEM SŁABOŚCI PAŃSTWA. Inną sprawą jest problem Romów. Nie mamy nic przeciw przybyszom z zewnątrz asymilującym się z naszym społeczeństwem i podejmującym uczciwą pracę. Ludność romska natomiast pracy nie lubi, trudni się głównie żebractwem, często też kradzieżą. Na utrzymywanie takiego elementu nie mamy środków i należy takie osoby odsyłać do kraju pochodzenia. Tak robią kraje znacznie bogatsze od nas.
 • Gość: pleple IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.13, 23:02
  Korcia ty jestes antyfaszystka rasistowska, taka poje...na lewacka gnida.
 • probusguide 27.05.13, 21:22
  Uderz w stół, a nożyce się odezwą - no i kto się odezwał ?
 • zwierza 23.06.13, 08:09
  Wrocław jest od wielu znat znany z rasistowskich incydentów. Dla Pana Prezydenta to nowość. Mam nadzieję, że media odświeżą Dudtkiewiczowi pamięć i przypomną czarną listę kilkuset znanych zdarzeń. Dudtkiewicz przez lata udawał, że nie ma problemu. Teraz policja z bronią gładkolufową nie robi na przestępcach wrażenia i musi oddział szturmowy wchodzić na uniwersytet.
  Przecież to masakra jest calkowita i porażka władz miasta i państwa też...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka