• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Prof. Bauman rezygnuje z honorowego doktoratu. ...

• 19.08.13, 08:21
    A wystarczyłoby publicznie i bez owijania w bawełnę powiedzieć: "tak, popełniłem fatalny błąd w przeszłości, kroczyłem złą ścieżką, dziś się tego wstydzę i najmocniej przepraszam wszystkich, którym swoją służbą w stalinowskim aparacie terroru zaszkodziłem". Proste ? Proste.

--
    "And that government of the people, by the people, for the people, shall not perish from the earth"

Abraham Lincoln, Gettysburg 19 XI 1863
    Edytor zaawansowany
    • 19.08.13, 08:51
      Naukowcy, zwłaszcza źli-nigdy nie mieli głowy do interesów.
      Upadają prywatne uczelnie, nawet posiadające Imprimum i układy dziaduniów w biznesie, komendach i Warszawce.I nie wiem, czy DSW nawet otwierając kolejny wydział tańców góralskich zyska marketingowego bixu z etykietką takiego "bohatera" jak Bauman.
      Rektorze Kwaśnica-to idiotyczny pomysł, kiedy Ubekistan już upada na pysk a nawet narybek dziaduniów z Resortu i sekretarzy przygotowuje się do "nowego"-gloryfikować jednego z ideologów polskiej republiki radzieckiej, który tak pięknie relatywizował trudną robotę towarzyszy Fejgina i Różańskiego, czy też Julki Brystygierowej a nie wspominając o tych towarzyszach , ciężko zapracowanych na odcinku strzelania w tył głowy zołnierzom AK na Rakowieckiej. No cóż Panie Rektorze, górę wzięła Pańska tradycja i służalczość w przeciwieństwie do rozsądku samego Baumana.
    • Gość: antydutkiewicz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.08.13, 08:59
      ..po prostu mnie brzydzą. Gdyby był esesmanem to też "nic by się nie stało" ? . Być może tak. Znany jest jeden z pismaków o pseudonimie Harry który był nazistą a teraz pisze tu artykuły. Takimi kreaturami się właśnie brzydzę.
      • Gość: Jacek Harłukowicz IP: *.agora.pl 19.08.13, 10:17
        Zakładam, że odnosi się Pan do mojej osoby... Zatem apeluję - proszę nie pisać bzdur. Każdy, kto cho pobieżnie mnie zna, wie, że nigdy, przenigdy, nie miałem nic wspólnego ani - z jak Pan to ujmuje - nazizmem, ani faszyzmem, ani nawet prawicą. Podobnie jak i ze sformalizowaną lewicą też nie miałem w życiu nic wspólnego.

Swego czasu ktoś, równie odważny jak Pan, czyli anonimowy, fantazjował na tym forum, że ma moje zdjęcia z "zamawiania pięciu piw". To doprawdy świetny żart, ale dość już...

Jeśli nie przestanie Pan powtarzać tego typu farmazonów zapewniam, że spotkamy się w sądzie. Pana IP jest znane informatykom. Nie jest Pan na tym forum anonimowy.

Bez pozdrowień

Jacek Harłukowicz
        • Gość: Nie_kibol IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.08.13, 12:03
          www.fanslask.fuckpc.com/wokol-pelno-smrodu/
          • 19.08.13, 14:03
            I to jest wszystko, co na niego "macie"? Historyjki, że ktoś widział kogoś, ale nie wie, czy to był on? Rozczarowująco słabe.
            • Gość: DW IP: *.play-internet.pl 19.08.13, 16:25
              oskarża cię o nazizm? co? jak się czujesz? To teraz wiesz jak się czują ludzie, których ty nazywasz faszystami i nazistamu, na łamach tej gadzinowej, plugawej, polskojęzycznej gaxecint. Pamiętaj nosił wilk razy kilka... i nie pisz więcej bzdur, skręcasz lewaku w lewą mańkę coraz bardziej. Mssx ludzi za idiotów?
              • Gość: Jacek Harłukowicz IP: *.agora.pl 19.08.13, 16:33
                Nie mam ludzi za idiotów. Mam ich za takich, z którymi warto dyskutować i takich, z którymi nie ma sensu tego robić. Pan swoimi wypowiedziami sytuuje się w tej drugiej grupie. Nie mam również w zwyczaju dyskutować z anonimami.

A poza wszystkim: nie przypominam sobie byśmy przechodzili na "ty". Na tyczki też z Panem nie chadzałem.
                • Gość: DW IP: *.play-internet.pl 19.08.13, 17:15
                  Nie znasz mnie, ani mi podobnych ludzi. Jakim więc prawem, oskarżasz mnie o faszyzm, czy nazizm?
                  Jestem nacjonalistą, moja rodzina wycierpiala i za okupacji niemueckiej, jak i sowieckiej.
                  Tacy ludzie jak Bauman, maltretowali, torturowali, niemiłosiernie poniżali mojego dziadka, został skazany na karę śmierci, potem wyrok zamieniono na dożywocie. Ostatecznie w 1956 został zwolniony z więzienia.
                  Pośmiertnie został zrehabilitowany w 1998 roku, przez sąd wojskowy w Poznaniu.
                  Zrobili z niego nazistę, tylko dlatego, że raz powiedział, że za niemca nue było takiej rzeźni, jaka jest za ruska. Ktoś go zadenunciował i 8 lat spędził w więzieniu. Akta są do dziś, kto go przesłuchiwał, skazał. Wszystkie nazwiska oprawców z MBP są mówiąc delikatnie- żydowskie.
                  Czego Pan się teraz spodziewasz po mnie, że będę wiwatował Baumanowi? Po co Wrocław postawił pomnik Pileckiemu? żeby teraz jego oprawców gloryfikować? Chcesz Pan merytorycznej dyskusji? to zapraszam!
                  • Gość: DW IP: *.play-internet.pl 20.08.13, 11:41
                    Tak właśnie myślałem, że w zderzeniu z twardymi faktami, pseudofilizoficzne wymysły tego redaktorka będzie można spuścić do klopa z siłą wodospadu.
                    • Gość: Jacek Harłukowicz IP: *.agora.pl 20.08.13, 12:23
                      Z Panem nie ma sensu dyskutować. Zresztą, jak pisałem, nie mam w zwyczaju rozmawiać z anonimem. To, jak Pan sobie to tłumaczy, nie zajmuje mnie wcale. Pozdrawiam.
                      • Gość: DW IP: *.play-internet.pl 20.08.13, 16:31
                        to może podyskutuje Pan z akrami sądowymi? Z mojego ś.p. dziadka zrobili faszystę, bo ośmielił się skrytykować Baumanowi podobnych, czerwonych łotrów? Specjalnie dlatego zajęli się nim śledczy wyznania handlowego.
                        Akta są, jest Pan chętny?
                        Czy prawds jest niewygodna?
                  • 21.08.13, 22:59
                    Gość portalu: DW napisał(a):

> Nie znasz mnie, ani mi podobnych ludzi. Jakim więc prawem, oskarżasz mnie o fas
                    > zyzm, czy nazizm?
                    > Jestem nacjonalistą, moja rodzina wycierpiala i za okupacji niemueckiej, jak i
                    > sowieckiej.
                    > Tacy ludzie jak Bauman, maltretowali, torturowali, niemiłosiernie poniżali moje
                    > go dziadka, został skazany na karę śmierci, potem wyrok zamieniono na dożywocie
                    > . Ostatecznie w 1956 został zwolniony z więzienia.
                    > Pośmiertnie został zrehabilitowany w 1998 roku, przez sąd wojskowy w Poznaniu.
                    > Zrobili z niego nazistę, tylko dlatego, że raz powiedział, że za niemca nue był
                    > o takiej rzeźni, jaka jest za ruska. Ktoś go zadenunciował i 8 lat spędził w wi
                    > ęzieniu. Akta są do dziś, kto go przesłuchiwał, skazał. Wszystkie nazwiska opra
                    > wców z MBP są mówiąc delikatnie- żydowskie.
                    > Czego Pan się teraz spodziewasz po mnie, że będę wiwatował Baumanowi? Po co Wr
                    > ocław postawił pomnik Pileckiemu? żeby teraz jego oprawców gloryfikować?

Moja rodzina tak samo sie wycierpiala za Hitler i za Stalina.
                    Nie jest to jednak powod, by kompletnie utracic rozum.
        • Gość: gość IP: *.wroclaw.mm.pl 19.08.13, 14:18
          > Zakładam, że odnosi się Pan do mojej osoby...

Wystarczyłoby napisać "do mnie". Jakaś moda nastała na pseudowykwitny język i mojoosobowanie.
    • Gość: Major IP: *.ip.skylogicnet.com 19.08.13, 08:59
      Obawiam się, że ludzie jego pokroju nie widzą nic złego w swoim postępowaniu.
    • 19.08.13, 09:05
      "Na profilach są również komentarze jawnie antysemickie (...) m.in. (...) "Rozstrzelanie trybików tego syjonistycznego systemu w żadnym wypadku nie jest grzechem, jest mniejszym złem! Śmierć syjonistycznej zarazie ludzkości"".

To akurat nie jest jawnie antysemickie, tylko jawnie antysyjonistyczne.
      --
      emite.wordpress.com - Wrocław, kultura i inne
    • 19.08.13, 09:12
      > A wystarczyłoby publicznie i bez owijania w bawełnę powiedzieć: "tak, popełniłe
      > m fatalny błąd w przeszłości, kroczyłem złą ścieżką, dziś się tego wstydzę i na
      > jmocniej przepraszam wszystkich, którym swoją służbą w stalinowskim aparacie te
      > rroru zaszkodziłem". Proste ? Proste.

I co by to dało? Że niby NOP by się odczepił?
      • 19.08.13, 09:16
        zapewne odczepiłby się wtedy kiedy przeszłość towarzysza RZETELNIE by zbadano i ewentualnie postawiono przed sądem oraz skazano, ale nie w republice okrągłego stołu.
        • 19.08.13, 13:18
          tiaaa, jasne, najlepiej postawić przed sądem wszystkich, którzy za komuny byli pełnoletni. Albo zapisali się do partii. Prawda, nie ta czarno-biała, której prymitywnie hołdujesz Ty czy inni nawołujący do rozliczenia nie wiadomo z czego, jest taka, że w tych czasach nie było dla człowieka przyszłości w nauce, możliwości pracy w tym, co go pasjonowało, jeśli się nie zapisał do partii, a czasem nawet poszedł krok dalej.
          No owszem, mógł dla idei zrezygnować z pasji, machnąć ręką na niewątpliwe predyspozycjie i odbijać kartę w fabryce azbestu. Po tych kilkudziesięciu latach mógłby sie wtedy pysznić, że zmarnował swoje talenty, ale za to sie nie zeszmacił. Tyle, ze w tamtych czasach nikt nie wiedział, ile potrwa komuna, ze się skończy, przychodziło żyć w pewnych realiach i płacić cenę za możliwość samorealizacji.

Powiedzmy sobie szczerze: Bauman to nie żona cezara, nie musi byc krystalicznie czysty, żeby dostać HC, do tego w zupełności wystarczy jego dorobek, którego zresztą prostactwo z NOPu zrozumieć nie potrafi.
          Bardzo mnie ciekawi, jak potoczyłyby się losy dzisiejszych szczekawek okołoNOPowych, gdyby zycie rzuciło ich do ZSRR a potem komunistycznej Polski. Nie bardzo mi się chce wierzyć w to, że zachowaliby ideologiczną czystość, bo prymitywizm intelektualny, brak empatii i moralność oparta na sile pięści niestety wybitnie predestynuje do bycia chorągiewką na wietrze.
          • 19.08.13, 13:53
            odpowiem tobie wieczorem.
          • 19.08.13, 19:21
            nie. przed sądem należy postawić wszystkich, którzy po 45 roku przyczyniali się do utrwalania stalinowskiego terroru, który ma na sumieniu dziesiątki tysięcy ofiar, jednym z nich był towarzysz bauman- jego przeszłość w tymże okresie nie została prześwietlona w żaden sposób przez jakikolwiek sąd czy prokuraturę- ale to nic dziwnego skoro w najlepsze trwa republika okrągłego stołu.
            towarzysz bauman kapował ( co sam przyznał ) ludzi skazanych na śmierć i za to powinien odpowiedzieć, dosłużył się w wojsku stopnia majora a z partii w 1953 r. został wyrzucony nie dlatego, że poglądy mu się zliberalizowały a dlatego, że był wiernym sługusem stalina i po jego śmierci takich się pozbywano.

prawda w tym przypadku jest jedna- czarna.

jego dorobek jest w tym wszystkim najmniej istotny, może ratować milion żyć teraz co nie zwalnia go z odpowiedzialności za czyny przeszłe.

los dzisiejszych NOPowców w komunie potoczyłby się jak los Fieldorfa, Pileckiego i innych, którzy komuny nienawidzili w takim samym stopniu jak nazizmu, to chyba jasne, tylko słaby sługus moskwy- bauman mógł stanąć za utrwalaniem stalinowskiego terroru.

moralność nacjonalistów oparta jest na niezmiennych zasadach, wierze, idei, walce z tym co antypolskie i braku empatii w stosunku do tych co Polsce szkodzą a więc ideach, które kazałby stanąć im za komuny po jedynej, słusznej wówczas stronie- stronie patriotyzmu.

chorągiewkami na wietrze to są właśnie takie lewusy jak baumanik i jego broniący jak ty.
            • 20.08.13, 08:21
              > nie. przed sądem należy postawić wszystkich, którzy po 45 roku przyczyniali się
              > do utrwalania stalinowskiego terroru,
              Czyli jakieś 30% populacji? Wtedy sie do partii zapisywano masowo, bo to pozwalało przeżyć i lepiej żyć.

> jednym z nich był towarzysz bauman- jego przeszłość w tymże okresie nie
              > została prześwietlona w żaden sposób przez jakikolwiek sąd czy prokuraturę
              Sprzątaczka w PZPR też jest winna tych tysięcy ofiar? Bo też się przyczyniała do sprawnego funkcjonowania systemu utrzymując kible w czystości, i tez w partii była.
              Przeszłość prof. Baumana nie jest żadną tajemnicą, tu nie ma co prześwietlać - od ucieczki całej rodziny do ZSRR w czasie wojny poprzez działalność w kolejnych partiach. Nie każdy zapisany do PZPR czy nawet działający aktywnie w partii "wyznawca" komunizmu był zbrodniarzem.

> jego dorobek jest w tym wszystkim najmniej istotny, może ratować milion żyć ter
              > az co nie zwalnia go z odpowiedzialności za czyny przeszłe.
              Pierdolisz. Doktorat HC miał dostać za dorobek. I to sie liczy. Ten dorobek, którego nie rozumiesz, jest bezdyskusyjny.

> los dzisiejszych NOPowców w komunie potoczyłby się jak los Fieldorfa, Pilecki
              > ego i innych, którzy komuny nienawidzili w takim samym stopniu jak nazizmu, to
              > chyba jasne
              I znowu pie...sz. Wyobraź sobie, że cały świat, który znałeś, zostaje zmieciony z powierzchni ziemii przez wojnę, która nie miała sobie równych w historii pod względem okrucieństwa i ilości ofiar. Wyobraź sobie, że tracisz wszystko, że Twoja rodzina wprawdzie częściowo ocalała, ale już Twój naród nie. Wyobraź sobie, że trafiasz z tej wojennej zawieruchy do kraju, który zapewnia Ci pracę, edukację, możliwość rozwoju, względne bezpeczeństwo... Jednocześnie kraj ten serwuje Ci ideologię twierdzy oblężonej, zagrożenia zewsząd, przedstawiając siebie jako jedyną ostoję prawa, sprawideliwości społecznej itd. Jesteś młodym chłopcem, nie znasz świata, nie znasz innej wersji rzeczywistości. Więc wierzysz. Wierzysz tak bardzo, ze sprzeniewierzasz się własnej rodzinie i występujesz o przekazanie na rzecz PZPR praw rodziców do spadku rodzinnego.
              Dużo ludzi tak wtedy wierzyło. Mój ojciec, który miał to szczęście, że urodził sie i wychował we Francji, tak bardzo wierzył w komunizm, że przyjechał do kraju pochodzenia rodziców i zrezygnował z francuskiego obywatelstwa. Z czasem przyszło rozgoryczenie, ale to się nie stało od razu.
              I naprawdę jestem w stanie zrozumieć, dlaczego prof. Bauman "zeszmacił się" np. wykładając marksizm na uczelni (bo to jeden z jego największych grzechów) - po prostu jego pokoleniu komunizm dawał na tacy wartości i idee, w które można było wierzyć po tym, jak tradycyjne ideały (nawet Bóg) zostały starte w proch lub zaprzegnięte do wojennej machiny zagłady.
              Dlatego obawiam się, ze ci Twoi NOPowcy rzuceni w zawieruchę wojenną i powojenną byliby bardzo dobrymi i żarliwymi komunistami... Pewnie na dodatek jednymi z tych bardziej okrutnych, bo ogólnie mają tendencję do przemocy.

Miałam to ogromne szczęście i zaszczyt, że dane mi było poznać człowieka przyzwoitego - takiego, co to w czasie wojny ratował Żydów, po wojnie zaś bardzo szybko przestał się bawić w komunizm, bo zrozumiał, że niszczy on na swojej drodze wszystko i wszystkich, którzy nie pasują do szablonu. Ale ten człowiek nie kierował się ideałami, tradycją czy nienawiścią. Wręcz się ich bał, bo widział, jak wykorzystywano je do uzasadniania zagłady. On się kierował współczuciem silniejszym niż strach, takim, które nie pozwoliło zamknąć drzwi przed matką z dzieckiem, chociaż groziła za to kula w łeb dla niego, jego żony i syna. On tez później pomagał w miarę możliwości prześladowanym przez komunę, dzielił się z nimi jedzeniem i dachem nad głową, mimo że przez swoje sympatie nie zrobił tzw. kariery.
              Tego współczucia Twojej brunatnej alternatywie brakuje. I dlatego to, co wyznajecie - wasze wartości, ideały, tradycja, Bóg - wszystko to może zostać zeszmacone i wykoślawione. Zresztą już sie to dzieje, za każdym razem gdy rzucacie kamień, zastraszacie, nawołujecie do przemocy...
              • Gość: ziutek IP: *.play-internet.pl 20.08.13, 12:20
                Bauman nie był sprzątaczką w komitecie powiatowym PZPR, ale wysokim funkcjonariuszem w zbrodniczej, antypolskiej organizacji, jakim był KBW - ekspozytura NKWD. Zrezygnował dobrowolnie i dla kariery z polskiego obywatelstwa, otrzymał wysokie odznaczenie wojskowe, co samo w sobie było zniewagą polskiej tradycji. Pracował na kierowniczych stanowiskach w aparacie bestialsko mordującym Polaków. Był nie tylko oficerem politycznym, ale przez jakis czas także liniowym i dowodził pododdziałem antypolskiego wojska (stąd Krzyż Walecznych!!!!!!) w stopniu majora. Nie o "wykładanie marksizmu" tu więc chodzi. Nie chodzi też o to, że "zapisał się do partii, bo to pozwalało lepiej żyć". Zresztą takie usprawiedliwienia są niegodne. Mówię to jak członek partii (przez 20 lat) i były oficer polityczny (rezerwy). W przeciwieństwie do Baumana nie ukrywałem tego, mam to sobie za złe i nie pozbyłem się poczucia winy. Nie czuję się też rozgrzeszony argumentami pani macumi.
              • 20.08.13, 14:55
                odpowiedź- wieczorem bo pracuje, ale nie mogę się doczekać zripostować twoje bzdury.
              • 20.08.13, 22:01
                "Czyli jakieś 30% populacji? Wtedy sie do partii zapisywano masowo, bo to pozwalało przeżyć i lepiej żyć. "

jeśli tyle procent przyczyniło się utrwalania stalinowskiego terroru i władzy ludowej to tak- tyle.
                wiadomo, że stalinowskim zbrodniarzom należy się kara śmierci a tym należącym do partii- minimum socjalne do przeżycia.
                no właśnie "pozwalało lepiej żyć", dla niektórych ważniejszy był honor niż "lepsze życie" i również przeżyli w gorszych warunkach, ale polskich warunkach- nie będąc sługusami partii czyt. moskwy. niektórzy niestety nie przeżyli bo szli do lasu. w imię niepodległej Polski i chwała im za to dzień ostateczny.

"Sprzątaczka w PZPR też jest winna tych tysięcy ofiar? Bo też się przyczyniała do sprawnego funkcjonowania systemu utrzymując kible w czystości, i tez w partii była.
                Przeszłość prof. Baumana nie jest żadną tajemnicą, tu nie ma co prześwietlać - od ucieczki całej rodziny do ZSRR w czasie wojny poprzez działalność w kolejnych partiach. Nie każdy zapisany do PZPR czy nawet działający aktywnie w partii "wyznawca" komunizmu był zbrodniarzem."

szybko wskazujesz w którym miejscu napisałem o sprzątaczce- inaczej odszczekasz. przeszłość baumanika owszem nie jest żadną tajemnicą, ale jest przeszłość choć znaną to po dziś dzień nie sprawdzoną i nie rozliczoną a jak sam baumanik mówi ma wiele na sumieniu.
                każdy aktywnie działający w partii komunista był najpierw osobą UTRWALAJĄCĄ ZBRODNICZY STALINOWSKI TERROR a później OPRESYJNĄ, BANDYCKĄ władzę ludową. wszyscy należący do partii powinni do końca życia zostać pozbawieni praw publicznych, żyć za socjalne minimum i zamknąć mordę na kłódkę. renty, emerytury, zasiłki etc. może im płacić moskwa- stolica kraju, którego władzę utrwalali.

"Pierdolisz. Doktorat HC miał dostać za dorobek. I to sie liczy. Ten dorobek, którego nie rozumiesz, jest bezdyskusyjny. "

pojmij, że jego rzekomy dorobek nie jest tu istotny. istotne jest jakim jest/był człowiekiem.
                zresztą co to za dorobek naukowy? to dorobek jakiegoś fantazjowania i mówieniu o rzeczach abstrakcyjnych, które WYDAJĄ się być tylko ciekawe bo są inne, oryginalne, z nauką, wiedzą nie ma to nic wspólnego.

"I znowu pie...sz. Wyobraź sobie, że cały świat, który znałeś, zostaje zmieciony z powierzchni ziemii przez wojnę, która nie miała sobie równych w historii pod względem okrucieństwa i ilości ofiar. Wyobraź sobie, że tracisz wszystko, że Twoja rodzina wprawdzie częściowo ocalała, ale już Twój naród nie. Wyobraź sobie, że trafiasz z tej wojennej zawieruchy do kraju, który zapewnia Ci pracę, edukację, możliwość rozwoju, względne bezpeczeństwo... Jednocześnie kraj ten serwuje Ci ideologię twierdzy oblężonej, zagrożenia zewsząd, przedstawiając siebie jako jedyną ostoję prawa, sprawideliwości społecznej itd. Jesteś młodym chłopcem, nie znasz świata, nie znasz innej wersji rzeczywistości. Więc wierzysz. Wierzysz tak bardzo, ze sprzeniewierzasz się własnej rodzinie i występujesz o przekazanie na rzecz PZPR praw rodziców do spadku rodzinnego.
                Dużo ludzi tak wtedy wierzyło. Mój ojciec, który miał to szczęście, że urodził sie i wychował we Francji, tak bardzo wierzył w komunizm, że przyjechał do kraju pochodzenia rodziców i zrezygnował z francuskiego obywatelstwa. Z czasem przyszło rozgoryczenie, ale to się nie stało od razu.
                I naprawdę jestem w stanie zrozumieć, dlaczego prof. Bauman "zeszmacił się" np. wykładając marksizm na uczelni (bo to jeden z jego największych grzechów) - po prostu jego pokoleniu komunizm dawał na tacy wartości i idee, w które można było wierzyć po tym, jak tradycyjne ideały (nawet Bóg) zostały starte w proch lub zaprzegnięte do wojennej machiny zagłady.
                Dlatego obawiam się, ze ci Twoi NOPowcy rzuceni w zawieruchę wojenną i powojenną byliby bardzo dobrymi i żarliwymi komunistami... Pewnie na dodatek jednymi z tych bardziej okrutnych, bo ogólnie mają tendencję do przemocy. "

nie ma możliwości tak jak piszesz żeby "naród przestał istnieć" co to za dyrdymały?
                nie interesuje mnie to, że kraj zapewnia pracę, rozwój, względne bezpieczeństwo ( swoją drogą to kolejne żałosne wypociny bo polska ludowa zapewniała ta rzeczy? raczysz żartować! )
                interesuje mnie to czy jest prawdziwie polski, czy Ojczyzna jest niepodległa a ta po 45 r. nie była- prl był marionetką związku radzieckiego, żadnym wolnym krajem, rządziła tu banda sowieckich żołdaków z moskwy nie mająca nic wspólnego z polskim patriotyzm, wszystkie decyzje podejmowano w moskwie. takie są fakty.
                bauman w 45 roku nie był młodym chłopcem, ludzie w jego wieku podejmowali świadome decyzje, jedni szli do lasu ( chwała im za to ), drudzy jak bauman stawali się prostytutkami moskwy zapominając o honorze, Bogu i patriotyzmie i albo zapisując się do partii wierzyli w jej "idee" albo byli typowymi konsumpcjonistami i widzieli w partii szanse dorobienia się( jedno nie wykluczało drugiego, ale tak samo powinno być krytykowane ) bo jedynymi, prawdziwymi bohaterami tamtych czasów, ludziom, którzy nie dali się komunie i tym którym teraz stawia się pomniki są ci którzy szli do lasu bądź ci w mniej radykalnej formie nienawidzili ustalonego przez aliantów porządku.
                nie zrozumiemy się nigdy bo właśnie z dwóch tak, różnych "obozów" jesteśmy, ale ty dodatkowo przeczysz faktom, bo epoka stalinowska w Polsce i dalszy socjalizm były najgorszymi okresami w dziejach Polski przez, które jesteśmy teraz w tym miejscu co jesteśmy.
                a ja nie jestem w stanie w żadnym wypadku zrozumieć baumana. to typowy idealista, człowiek trzeźwo wierzący w to w co komunizm wpajał i wyznawał. bezczelny,stalinowski sługus nie popełnił błędów młodości. on świadomie je uskuteczniał a usunięty został z partii w 53 r. tylko dlatego, że był wiernym sługą stalina a po jego śmierci wszyscy tak kończyli.
                jaki wartości i ideały dawał komunizm?!
                Bóg i inne chwalebne ideały nigdy nie zostały zatarte, przykładem są ludzie, którzy za stalinizmu w nie wierzyli i je realizowali. co? nie wiesz, że byli inni niż bauman? pieprzysz głupoty aż ciężko czytać chcąc za wszelką cenę usprawiedliwiać komunistów.

już ci napisałem kim byli by nopowcy- żołnierzami wyklętymi.
                • 20.08.13, 22:34
                  pawelly napisał:

> "Sprzątaczka w PZPR też jest winna tych tysięcy ofiar? Bo też się przyczyniała
                  > do sprawnego funkcjonowania systemu utrzymując kible w czystości, i tez w parti
                  > i była.
                  > Przeszłość prof. Baumana nie jest żadną tajemnicą, tu nie ma co prześwietlać -
                  > od ucieczki całej rodziny do ZSRR w czasie wojny poprzez działalność w kolejnyc
                  > h partiach. Nie każdy zapisany do PZPR czy nawet działający aktywnie w partii "
                  > wyznawca" komunizmu był zbrodniarzem."
                  >
                  > szybko wskazujesz w którym miejscu napisałem o sprzątaczce- inaczej odszczekasz

No proszę, dostał na tatuowaną w białe orły klatę niewygodne reductio ad absurdum i zaczyna się pienić.

> "Pierdolisz. Doktorat HC miał dostać za dorobek. I to sie liczy. Ten dorobek, k
                  > tórego nie rozumiesz, jest bezdyskusyjny. "
                  >
                  > pojmij, że jego rzekomy dorobek nie jest tu istotny. istotne jest jakim jest/by
                  > ł człowiekiem.
                  > zresztą co to za dorobek naukowy? to dorobek jakiegoś fantazjowania i mówieniu
                  > o rzeczach abstrakcyjnych, które WYDAJĄ się być tylko ciekawe bo są inne, orygi
                  > nalne, z nauką, wiedzą nie ma to nic wspólnego.

Jak słusznie wspomniał twój przedpisca - twój nacjonalistyczny móżdżek nie potrafi pojąć za co chcą mu przyznać ten doktorat. Więc się lepiej nie odzywaj.

> nie ma możliwości tak jak piszesz żeby "naród przestał istnieć" co to za dyrdym
                  > ały?
                  > nie interesuje mnie to, że kraj zapewnia pracę, rozwój, względne bezpieczeństwo
                  > ( swoją drogą to kolejne żałosne wypociny bo polska ludowa zapewniała ta rzecz
                  > y? raczysz żartować! )

Ano, zapewniała. Nauczyła czytać twoich dziadków, bez akcji deanalfabetyzacyjnej krowy byś pasał i rzucał się łajnem z tymi z sąsiedniej wsi. I to jakbyś miał szczęście, bo nie każdego było stać na krowę.

> interesuje mnie to czy jest prawdziwie polski, czy Ojczyzna jest niepodległa a
                  > ta po 45 r. nie była- prl był marionetką związku radzieckiego, żadnym wolnym kr
                  > ajem, rządziła tu banda sowieckich żołdaków z moskwy nie mająca nic wspólnego z
                  > polskim patriotyzm, wszystkie decyzje podejmowano w moskwie. takie są fakty.

ATSD, to co ty tu, na Śląsku, otrzymanym w prezencie od ZSRR, wyskakujesz z patriotyzmem polskim akurat? Wróć sobie do Polski, tam sobie patriotuj.

> nie zrozumiemy się nigdy bo właśnie z dwóch tak, różnych "obozów" jesteśmy, ale
                  > ty dodatkowo przeczysz faktom, bo epoka stalinowska w Polsce i dalszy socjaliz
                  > m były najgorszymi okresami w dziejach Polski przez, które jesteśmy teraz w tym
                  > miejscu co jesteśmy.

W tym miejscu jesteśmy już przez ponad 20 lat, czyli połowę tego czasu, co PRL. Przez ten czas podobni tobie nie zrobili nic, potrafią tylko sadzić głodne kawałki o jakichś bzdetnych fantazjach.

>
                  > już ci napisałem kim byli by nopowcy- żołnierzami wyklętymi.

I słusznie się ich nazywa żołdakami wyklętymi, bo to były bandy, dosłownie bandy, frustratów którzy nie umieli sobie znaleźć miejsca po wojnie i grasowali po lasach paląc, mordując i rabując ludzi, którzy chcieli po prostu normalnie żyć. Bauman bronił zwykłych, uczciwych Polaków przed takimi zdziczałymi hordami. Bronił brutalnie, bo inaczej się nie dało. Była wojna domowa w której stawką była odbudowa Polski. Strona, po której był Bauman wygrała tę wojnę i odbudowała Polskę, która potem wykształciła twoich rodziców. Ciebie już nie zdążyła wykształcić.
                  • 20.08.13, 23:26
                    45rtg napisała:

> No proszę, dostał na tatuowaną w białe orły klatę niewygodne reductio ad absurd
                    > um i zaczyna się pienić.
                    >

>
                    > Jak słusznie wspomniał twój przedpisca - twój nacjonalistyczny móżdżek nie potr
                    > afi pojąć za co chcą mu przyznać ten doktorat. Więc się lepiej nie odzywaj.
                    >

twoje lewacko- komusze gó... w mózgu nie potrafi zarówno krytykować koleżki komunisty jak i przywołać jego rzekomych naukowych osiągnięć.

>
                    > Ano, zapewniała. Nauczyła czytać twoich dziadków, bez akcji deanalfabetyzacyjne
                    > j krowy byś pasał i rzucał się łajnem z tymi z sąsiedniej wsi. I to jakbyś miał
                    > szczęście, bo nie każdego było stać na krowę.

jeśli moi dziadkowie coś sobie zawdzięczają to tylko i wyłącznie samym sobie. mojej babci komuna zapewniła syberię a dziadkowi brak znalezienia pracy tylko dlatego, że narzuconej władzy nie darzył sympatią , ty zapewne jesteś synalkiem jakiegoś starego ub-ka więc nie dziwi obrona komuna i peany pochwalne.

>
                    > ATSD, to co ty tu, na Śląsku, otrzymanym w prezencie od ZSRR, wyskakujesz z pat
                    > riotyzmem polskim akurat? Wróć sobie do Polski, tam sobie patriotuj.

to czy od ZSRR czy od kogokolwiek innego nie ma żadnego. Wrocław narodził się polskim miastem i takim jest w chwili obecnej i takim zostanie do mojej śmierci.

>
                    > W tym miejscu jesteśmy już przez ponad 20 lat, czyli połowę tego czasu, co PRL.
                    > Przez ten czas podobni tobie nie zrobili nic, potrafią tylko sadzić głodne kaw
                    > ałki o jakichś bzdetnych fantazjach.
                    >

republika okrągłego stołu dogorywa, ostatnie komusze kurewki umierają mam nadzieję z wielkim bólem. nie muszę robić nic. ty klepiesz bzdury na łamach aborczego głosu gó... robiąc.
                    > >
                    > >
                    >
                    > I słusznie się ich nazywa żołdakami wyklętymi, bo to były bandy, dosłownie band
                    > y, frustratów którzy nie umieli sobie znaleźć miejsca po wojnie i grasowali po
                    > lasach paląc, mordując i rabując ludzi, którzy chcieli po prostu normalnie żyć.
                    > Bauman bronił zwykłych, uczciwych Polaków przed takimi zdziczałymi hordami. Br
                    > onił brutalnie, bo inaczej się nie dało. Była wojna domowa w której stawką była
                    > odbudowa Polski. Strona, po której był Bauman wygrała tę wojnę i odbudowała Po
                    > lskę, która potem wykształciła twoich rodziców. Ciebie już nie zdążyła wykształ
                    > cić.

to bohaterzy, którym dziś stawia się pomniki i nazywa ulicę. wiem, że to cię boli bo wolałbyś widzieć tam baumana- niestety on i jemu podobni skazani są na śmietnik historii. tak ta twoja strona wygrała wojnę i odbudowała Polskę, że komuniści na szczęście i komunizm oceniani są jednoznacznie, przyjdzie jeszcze pora na ich rozliczenie. najlepszym przykładem wykształcenia przez komunę jesteś ty.
                    • 21.08.13, 22:34
                      pawelly napisał:

> twoje lewacko- komusze gó... w mózgu nie potrafi zarówno krytykować koleżki kom
                      > unisty jak i przywołać jego rzekomych naukowych osiągnięć.

Wystarczy choćby zajrzeć do Wiki, nie mówiąc o lepszych źródłach. Przecież nie będę tu artykułu przeklepywał.

> > Ano, zapewniała. Nauczyła czytać twoich dziadków, bez akcji deanalfabetyz
                      > acyjne
                      > > j krowy byś pasał i rzucał się łajnem z tymi z sąsiedniej wsi. I to jakby
                      > ś miał
                      > > szczęście, bo nie każdego było stać na krowę.
                      >
                      > jeśli moi dziadkowie coś sobie zawdzięczają to tylko i wyłącznie samym sobie. m
                      > ojej babci komuna zapewniła syberię a dziadkowi brak znalezienia pracy tylko dl
                      > atego, że narzuconej władzy nie darzył sympatią , ty zapewne jesteś synalkiem j
                      > akiegoś starego ub-ka więc nie dziwi obrona komuna i peany pochwalne.

No popatrz, to dziadunio cierpiał zupełnie jak Jerzy Urban, a babunia jak Wojciech Jaruzelski :->

> > ATSD, to co ty tu, na Śląsku, otrzymanym w prezencie od ZSRR, wyskakujesz
                      > z pat
                      > > riotyzmem polskim akurat? Wróć sobie do Polski, tam sobie patriotuj.
                      >
                      >
                      > to czy od ZSRR czy od kogokolwiek innego nie ma żadnego. Wrocław narodził się p
                      > olskim miastem i takim jest w chwili obecnej i takim zostanie do mojej śmierci.

Wrocław, robaczku, to się narodził miastem czeskim. Zapoznaj się najpierw z historią miejsca w którym mieszkasz, a dopiero potem wygłaszaj nadęte hasła.

> > I słusznie się ich nazywa żołdakami wyklętymi, bo to były bandy, dosłowni
                      > e band
                      > > y, frustratów którzy nie umieli sobie znaleźć miejsca po wojnie i grasowa
                      > li po
                      > > lasach paląc, mordując i rabując ludzi, którzy chcieli po prostu normalni
                      > e żyć.
                      > > Bauman bronił zwykłych, uczciwych Polaków przed takimi zdziczałymi horda
                      > mi. Br
                      > > onił brutalnie, bo inaczej się nie dało. Była wojna domowa w której stawk
                      > ą była
                      > > odbudowa Polski. Strona, po której był Bauman wygrała tę wojnę i odbudow
                      > ała Po
                      > > lskę, która potem wykształciła twoich rodziców. Ciebie już nie zdążyła wy
                      > kształ
                      > > cić.
                      >
                      > to bohaterzy, którym dziś stawia się pomniki i nazywa ulicę. wiem, że to cię bo

Feliksowi Edmundowiczowi też stawiali, więc się nie ekscytuj. Gdzie jak gdzie, ale w Polsce pomniki są nader nietrwałe.

> li bo wolałbyś widzieć tam baumana- niestety on i jemu podobni skazani są na śm
                      > ietnik historii. tak ta twoja strona wygrała wojnę i odbudowała Polskę, że komu
                      > niści na szczęście i komunizm oceniani są jednoznacznie, przyjdzie jeszcze pora

Ech, gimbusy, gimbusy... To że wy jesteście czegoś pewne, to wcale nie znaczy że sprawa jest jednoznaczna.

> na ich rozliczenie. najlepszym przykładem wykształcenia przez komunę jesteś ty
                      > .
                      • 21.08.13, 22:58
                        45rtg napisała:

> Wystarczy choćby zajrzeć do Wiki, nie mówiąc o lepszych źródłach. Przecież nie
                        > będę tu artykułu przeklepywał.
                        >

no fakt. twoich źródeł jak wikipedia gdzie KAŻDY może edytować pojęcie lepiej nie wklejaj. będzie lepiej, dla ciebie też. bo nie wierzę, że skompromitować się można jeszcze bardziej.

>
                        > No popatrz, to dziadunio cierpiał zupełnie jak Jerzy Urban, a babunia jak Wojci
                        > ech Jaruzelski :->

różnica polega w tym, że twoje komunistyczne szmaty cierpiały tylko ze strony nazistów, moi dziadkowie zarówno ze strony nazistów i komunistów. urbany, jaruzelskie i inne badziewie w komuszych, sowieckich ramion odnaleźli się idealnie.
                        >

> Wrocław, robaczku, to się narodził miastem czeskim. Zapoznaj się najpierw z his
                        > torią miejsca w którym mieszkasz, a dopiero potem wygłaszaj nadęte hasła.

haahah, "Wrocław narodził się miastem czeskiem" hahah, haha, ty matole, to, że Wrocław był przez okres pod czeskim władaniem i podczas jego panowania się umocnił nie oznacza, że został założony przez Czechów impotencie historyczny.

to słowiańskie plemię Ślężan pochodzące z lechickich plemion pierwsze już w VI wieku na ostrowie tumskim założyło gród, który de facto był początkiem miasta. tu się chociażby Thietmar kładnia a nie twoja wikipedia.

Wrocław miastem czeskim buahahahah;)

> Feliksowi Edmundowiczowi też stawiali, więc się nie ekscytuj. Gdzie jak gdzie,
                        > ale w Polsce pomniki są nader nietrwałe.

jedno jest pewne: do końca twojego życia będą stały i będzie ich stało coraz więcej. to cię boli komuszku, wszak wyklęci waszym ojcom i dziadkom żyć nie dali.

>
                        > Ech, gimbusy, gimbusy... To że wy jesteście czegoś pewne, to wcale nie znaczy ż
                        > e sprawa jest jednoznaczna.

gimbusa to możesz poszukać wśród znajomych. mnie z nimi nie łącz. prawda w przypadku komuchów jest jednoznaczna zgodna z faktami.

• 22.08.13, 06:28
                          pawelly napisał:

> 45rtg napisała:
                          >
                          >
                          > > Wystarczy choćby zajrzeć do Wiki, nie mówiąc o lepszych źródłach. Przecie
                          > ż nie
                          > > będę tu artykułu przeklepywał.
                          > >
                          >
                          > no fakt. twoich źródeł jak wikipedia gdzie KAŻDY może edytować pojęcie lepiej n
                          > ie wklejaj. będzie lepiej, dla ciebie też. bo nie wierzę, że skompromitować się
                          > można jeszcze bardziej.

O kompromitacji pisze kolo, który wyłączył się po przeczytaniu pięciu słów i nie przyswoił reszty zdania :-)

> > No popatrz, to dziadunio cierpiał zupełnie jak Jerzy Urban, a babunia jak
                          > Wojci
                          > > ech Jaruzelski :->
                          >
                          >
                          > różnica polega w tym, że twoje komunistyczne szmaty cierpiały tylko ze strony n
                          > azistów, moi dziadkowie zarówno ze strony nazistów i komunistów. urbany, jaruze

Taaaa... Tylko nazistów :-) No, kompromituj się dalej niewiedzą, kompromituj :-)

> > Wrocław, robaczku, to się narodził miastem czeskim. Zapoznaj się najpierw
                          > z his
                          > > torią miejsca w którym mieszkasz, a dopiero potem wygłaszaj nadęte hasła.
                          >
                          > haahah, "Wrocław narodził się miastem czeskiem" hahah, haha, ty matole, to, że
                          > Wrocław był przez okres pod czeskim władaniem i podczas jego panowania się umoc
                          > nił nie oznacza, że został założony przez Czechów impotencie historyczny.

Tylko ta nazwa nadana od imienia czeskiego księcia psuje twój sielankowy obrazek :->

> to słowiańskie plemię Ślężan pochodzące z lechickich plemion pierwsze już w VI
                          > wieku na ostrowie tumskim założyło gród, który de facto był początkiem miasta.
                          > tu się chociażby Thietmar kładnia a nie twoja wikipedia.

RRROTFL :-) A jeszcze wcześniej byli tu jacyś jaskiniowcy, pewnie też Polacy. Przypisywanie dzisiejszych narodowości plemionom z wczesnego średniowiecza to tak podstawowy błąd "historyków" twojego pokroju że aż wstyd go tłumaczyć.

> Wrocław miastem czeskim buahahahah;)
                          >
                          > > Feliksowi Edmundowiczowi też stawiali, więc się nie ekscytuj. Gdzie jak g
                          > dzie,
                          > > ale w Polsce pomniki są nader nietrwałe.
                          >
                          > jedno jest pewne: do końca twojego życia będą stały i będzie ich stało coraz wi

Moje życie najprawdopodobniej jeszcze potrwa trochę, więc lepiej się tak nie zarzekaj. Bo ja już trochę widziałem, w odróżnieniu od ciebie.

> ęcej. to cię boli komuszku, wszak wyklęci waszym ojcom i dziadkom żyć nie dali.

Próbowali nie dać, ale tacy jak Bauman popędzili im kota.

> > Ech, gimbusy, gimbusy... To że wy jesteście czegoś pewne, to wcale nie zn
                          > aczy ż
                          > > e sprawa jest jednoznaczna.
                          >
                          > gimbusa to możesz poszukać wśród znajomych. mnie z nimi nie łącz. prawda w przy
                          > padku komuchów jest jednoznaczna zgodna z faktami.

Oj, dziecko, dziecko...
                          • 22.08.13, 13:06
                            45rtg napisała:

>
                            > O kompromitacji pisze kolo, który wyłączył się po przeczytaniu pięciu słów i ni
                            > e przyswoił reszty zdania :-)

"kola" [ takiego języka używa właśnie nowoczesna i postępowa gimbaza ] to sobie poszukaj w swoim ku...ko- komuszym grajdołku. gdzie się wyłączyłem? no gdzie matole? na każdy twój cytat odpowiadałem- ty na niektóre.

> Taaaa... Tylko nazistów :-) No, kompromituj się dalej niewiedzą, kompromituj :-
                            > )
                            >

to, że bronisz jaruzelskiego i szumowin jego pokroju jest rzeczą oczywistą, wszakże ten sam gó...any system reprezentujecie, nie istotne jest przez kogo dziwka jaruzelska była prześladowana, ważne jest czyją stronę reprezentował.

> Tylko ta nazwa nadana od imienia czeskiego księcia psuje twój sielankowy obraze
                            > k :->
                            >

widać, że zamiast czytać o faktach historycznych wolisz czytać legendy, nazwa Wrocław w żadnym wypadku nie pochodzi od nazwy króla czeskiego- Vratislava, to tylko jedna z wielu hipotez- najmniej prawdopodobna. o tym historyczny niepełnosprawnuchu pisze Thietmar, ale skąd ty możesz o tym wiedzieć skoro czytasz....wikipedię? hahah

> RRROTFL :-) A jeszcze wcześniej byli tu jacyś jaskiniowcy, pewnie też Polacy. P
                            > rzypisywanie dzisiejszych narodowości plemionom z wczesnego średniowiecza to ta
                            > k podstawowy błąd "historyków" twojego pokroju że aż wstyd go tłumaczyć.
                            >

już ci pisałem, że jakieś rroftly czy inne językowe badziewia możesz wykrzykiwać podczas odbywania stosunku odbytniczego ze swoim chłopakiem z flagami związku radzieckiego w twojej dupie i jego mordzie, ale nie tutaj.
                            jaskiniowcy jeśli byli to nie zakładali grodu impotencie, Ślężanie na ostrowie tumskim taki gród założyli i to on był "pierwszym" Wrocławiem co jest udokumentowane w poczytnych źródłach

negujesz to, że Ślężanie jako jedno z plemion LECHICKICH nie przyczyniali się do rozwoju polskiej państwowości?! to tzw. "polacy południowi" a więc jak najbardziej słusznie można ich ocenić jako narodowości POLSKIEJ.

> Moje życie najprawdopodobniej jeszcze potrwa trochę, więc lepiej się tak nie za
                            > rzekaj. Bo ja już trochę widziałem, w odróżnieniu od ciebie.
                            >
                            trochę potrwa? to ile ty chcesz żyć? ano tak, ty przecież chodzisz do gimnazjum to rzeczywiście trochę potrwa, co nie zmienia faktu, iż innych pomników aniżeli wyklętych już nie zobaczysz a na pewno nie baumanów przy których propagandzie codziennie się spuszczasz.

>
                            > Próbowali nie dać, ale tacy jak Bauman popędzili im kota.
                            >

harlukowitz: czytasz to? popierasz? czyli bauman coś jednak ma na sumieniu, a ponoć był tylko "kancelistą"

na szczęście komuchów, ubeków, milicjantów również kończyło wielu z kulą w głowie.

teraz muszą być oceniani jak czerwone szmaty

>
                            > Oj, dziecko, dziecko...

to się nazywa "merytoryka"

• 22.08.13, 13:33
                > Nie każdy zapisany do PZPR czy nawet działający aktywnie w partii "wyznawca" komunizmu
                > był zbrodniarzem.

Grzechem profesora Baumana nie jest zapisanie do partii i aktywne uczestnictwo przy pisaniu i odczytywaniu referatów. Grzechem profesora Baumana jest bycie oficerem politycznym w oddziałach KBW. Na takie stanowisko naprawdę rzadko trafiały tak przypadkowe osoby, jak usiłujesz opisać profesora.

> Wyobraź sobie, że cały świat, który znałeś, zostaje zmieciony z powierzchni ziemii przez
                > wojnę, która nie miała sobie równych w historii pod względem okrucieństwa i ilości ofiar

Dodatkowo wyobraź sobie, że kraj pogrąża się w ruinie gospodarczej. Wynagrodzenie dostajesz rano, żeby zdążyć coś za to kupić, zanim przed południem podniosą ceny i nie będzie Cię na nic stać. Dodatkowo kraj ten otaczają wrogowie, którym zależy na słabości tego państwa. A w tym wszystkim masz świadomość, że do tego stanu rzeczy przyczynili się m.in. wyznawcy określonej ideologii.

No i jak w takiej sytuacji nie zostać nazistą, nie poprzeć (ba, nie wstąpić!) do NSDAP?
            • 20.08.13, 22:15
              pawelly napisał:

> los dzisiejszych NOPowców w komunie potoczyłby się jak los Fieldorfa, Pilecki
              > ego i innych, którzy komuny nienawidzili w takim samym stopniu jak nazizmu, to

Hm. Czyli twierdzisz że Fieldorf i Pilecki zostali skazani z konkretnych, racjonalnych powodów. Byli wrogami aktualnej ówcześnie, uznanej na świecie władzy. A zatem najprawdopodobniej aktywnie działali przeciw niej, bo wątpliwe żeby wprawieni w walce z Niemcami siedzieli potem potulnie i biernie.
              Właśnie potwierdziłeś że procesy Pileckiego i Fieldorfa nie były sfingowane, tylko oparte na realnych podstawach.

> moralność nacjonalistów oparta jest na niezmiennych zasadach, wierze, idei, wal
              > ce z tym co antypolskie i braku empatii w stosunku do tych co Polsce szkodzą a
              > więc ideach, które kazałby stanąć im za komuny po jedynej, słusznej wówczas str
              > onie- stronie patriotyzmu.

Czyli ruszyliby z pałkami na wezwanie Gomułki, żeby być kogo partia wskaże.

• 20.08.13, 22:36
                45rtg napisała:

> Hm. Czyli twierdzisz że Fieldorf i Pilecki zostali skazani z konkretnych, racjo
                > nalnych powodów. Byli wrogami aktualnej ówcześnie, uznanej na świecie władzy. A
                > zatem najprawdopodobniej aktywnie działali przeciw niej, bo wątpliwe żeby wpra
                > wieni w walce z Niemcami siedzieli potem potulnie i biernie.
                > Właśnie potwierdziłeś że procesy Pileckiego i Fieldorfa nie były sfingowane, ty
                > lko oparte na realnych podstawach.

że co? Fieldorf, Pilecki i im podobni zostali skazani z takich powodów, że władza komunistyczna ich się obawiała, procesy w rozumieniu władzy ludowej były usprawiedliwione i wiadomym jest, że wystarczyło znaleźć paragraf, były sfingowane, gdzie niby twierdzę inaczej?!
                • 20.08.13, 22:50
                  pawelly napisał:

> 45rtg napisała:
                  >
                  >
                  > > Hm. Czyli twierdzisz że Fieldorf i Pilecki zostali skazani z konkretnych,
                  > racjo
                  > > nalnych powodów. Byli wrogami aktualnej ówcześnie, uznanej na świecie wła
                  > dzy. A
                  > > zatem najprawdopodobniej aktywnie działali przeciw niej, bo wątpliwe żeb
                  > y wpra
                  > > wieni w walce z Niemcami siedzieli potem potulnie i biernie.
                  > > Właśnie potwierdziłeś że procesy Pileckiego i Fieldorfa nie były sfingowa
                  > ne, ty
                  > > lko oparte na realnych podstawach.
                  >
                  >
                  > że co? Fieldorf, Pilecki i im podobni zostali skazani z takich powodów, że wład
                  > za komunistyczna ich się obawiała, procesy w rozumieniu władzy ludowej były usp
                  > rawiedliwione i wiadomym jest, że wystarczyło znaleźć paragraf, były sfingowane
                  > , gdzie niby twierdzę inaczej?!

W swoich wypowiedziach tak twierdzisz. Jeżeli cię to dziwi, to najwyraźniej po prostu nie panujesz nad językiem, którym się posługujesz.

Utrzymujesz że Pilecki i Fieldorf nienawidzili powojennej władzy. Jest przy tym skrajnie nieprawdopodobne żeby nienawidząc jej, siedzieli cicho i potulnie. W końcu mieli niezłe doświadczenie konspiracyjne. A zatem aktywnie działali przeciwko powojennej władzy. Uznanej, nota bene, na świecie. Procesy i wyroki są w tej sytuacji jak najbardziej zrozumiałe i słuszne.
                  To, co ci właśnie przedstawiłem nazywa się ciągiem logicznego rozumowania. Wiem, że to się różni od dętych i pustych hasełek bogoojczyźnianych, ale dla ludzi używających rozumu jest to zwykła rzecz.
                  • 20.08.13, 23:11
                    hahah, hahah

tylko taki kryptokomunista jak ty może udawać, że nie wie o co mi chodzi.

im się za to pomniki dziś stawia, że z tą twoją "legalną władzą" walczyli a wyroki i wytyczne nie pochodziły z Polski tylko z moskwy.

nie ma znaczenia, że była to uznana władza na świecie. ważne,że nie była to polska władza, nie wybrana w demokratycznych wyborach, narzucona z obcego państwa.

władza Hitlera też była uznawana na świecie chociaż tu to Hitler przynajmniej wygrał DEMOKRATYCZNE wybory

możesz to sobie wziąć w cudzysłów, tak, procesy były "sfingowane"

a za te słuszne wyroki i procesy to byś komuszy aparatczyku w realnym życiu mocno odpowiedział.

przypomnieć ci uchwały po 89 i rehabilitację skazanych?

harlukowitz- masz swój wzór! ja na niego pluję!
                  • 20.08.13, 23:29
                    45rtg napisała:

> No proszę, dostał na tatuowaną w białe orły klatę niewygodne reductio ad absurd
                    > um i zaczyna się pienić.

masz szczęście, naprawdę duże szczęście, że w net strefie jesteś anonimem i mogę się tylko pienić.
                    • 21.08.13, 22:35
                      pawelly napisał:

> 45rtg napisała:
                      >
                      >
                      > > No proszę, dostał na tatuowaną w białe orły klatę niewygodne reductio ad
                      > absurd
                      > > um i zaczyna się pienić.
                      >
                      > masz szczęście, naprawdę duże szczęście, że w net strefie jesteś anonimem i mog
                      > ę się tylko pienić.

No to popień się jeszcze trochę, bo na merytorykę cię nie stać.
                      • 21.08.13, 22:59
                        merytorycznie to ja cię skompromitowałem identycznie jak skompromitowałbym cię realnie. komuszki jak to komuszki- bredzą propagandowymi "faktami" a realnie też są upadlani.
    • 19.08.13, 09:13
      To nie NOP ani nagonka są winne temu,że Baumann nie dostanie tytułu doktora honoris causa.
      To jego zyciorys i zyciowa filozofia są temu winne - gazeta tego nie zauważy,bo od lat publikuje jego twórczość zapominając o całym złu jakie wyrzadziłe ten człowiek wielu Polakom walczącym po wojnie o POLSKOŚĆ. Gdyby nie jego korzenie żydowskie,dziś pewnie byłby bardzo zasłuzonym towarzyszem pokroju Jaruzelskiego lub Kiszczaka.
      Najwiekszym idiotą w tej całej sprawie jest jednak rektor,który wysuwa tego typu kandydatury prosząc się o kłopoty dla swojej uczelni! Brawo zatem dla tego Pana,który odpowiada za kształcenie młodego pokolenia. Wzorce i warsztat ma ku temu idealne!
    • Gość: DW IP: *.play-internet.pl 19.08.13, 09:14
      lewaku Harłukowiczu, tacy jak ty, lewaku Harłukowiczu, powinni być natychmiast pozbawieni prawa wykonywania zawodu.
      Lewak Harłukiwicz oskarża wszystkich dookoła o antysemityzm.
      Ci ludzie piszą bardzo dobrze i w porządku, wobez ofiar komunizmu.
      Jak podłe żydostwo oskarża Polaków o mordowanie żydów, to jest ok, ale wy spróbujcie powiedzieć że żydzi mordowali Polaków, miedzyinnymi tacy jak Bauman to was do więzienia wsadzą!!!
      A gw narobi takiego rejwachu, że klękajcie narody.
      A może lewak Harłukowicz, stracił wspaniałą okazję do obsmarowania nacjonalustycznej hołoty, żeby nie powiedzieć NAZISTÓW. Biedny lewak Harłukowicz, tyle sie napracował i cały misterny plan w pizdu. Teraz lewak harłukowicz będzie smarował statystyki i wybryki nazistów, jacy to oni źli. Marna redaktorzyno, cieńka jak doopa węża, proponuję tak ze 3 razy czółkiem o kant stołu.

p.s- przepraszam za pismo, piszę ze smartfonu.
    • 19.08.13, 09:30
      Z satysfakcją stwierdzam, że Jacek Harłukowicz do perfekcji opanował sztukę pozycjonowania przeciwników. Zgodnie z zasadą sformułowaną przez Ziemkiewicza (jeżeli GW na kogoś pluje to często mamy do czynienia z przyzwoitym człowiekiem) odwiedziłem sobie ów fanpage na Facebooku, zatytułowany "NIE dla uhonorowania Zygmunta Baumana na DSW". Nie znalazłem na nim antysemickich treści, natomiast znalazłem wypowiedzi poważnych osób - dziennikarzy, wykładowców etc. Niemniej jednak Harłukowicz za reprezentatywne przedstawia opinie skrajne, co oczywiście powoduje, że ci którzy kwestionują honoris causa dla Baumana lokują się po stronie skrajnych antysemitów. Stara dobra szkoła GW z lat 90. XX wieku.

--
      -----------\\- -//-------
      ---------( @ @ )-------
      --o00o-- (_)--o00o---
      • Gość: Jacek Harłukowicz IP: *.agora.pl 19.08.13, 10:19
        witam

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Są na FB dwa profile. Proszę zajrzeć na "Wrocław nie dla Baumana".

Pzdr.
        • 19.08.13, 10:30
          Gość portalu: Jacek Harłukowicz napisał(a):

> witam
          >
          > Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Są na FB dwa profile. Proszę zajrzeć na "W
          > rocław nie dla Baumana".
          >
          > Pzdr.

Nie kłania się Panie Jacku. Pański tekst, który teraz wisi na stronie GW był edytowany. Gdy czytałem go około 7. rano, w treści był wyraźnie wymieniony wspomniany przeze mnie profil. Profilu NOP nie zaszczycę swoją wizytą, piszą tam takie same bzdury co na lewackich profilach o bohaterach prawicy.
          I dalej uważam, że manipuluje Pan wypowiedziami przeciwników Baumana, wybierając jako reprezentatywne te skrajne, całkowicie pomijając wyważone opinie osób z dorobkiem.
          Również pozdrawiam.

--
          -----------\\- -//-------
          ---------( @ @ )-------
          --o00o-- (_)--o00o---
    • 19.08.13, 09:50
      rozumiem, że skoro wspominacie o dwoch fanpejdżach, a opisujecie tylko skrajny nopowski, to drugi jest normalny i nie pasował do tezy artykułu?:)
    • 19.08.13, 10:05
      Gdyby był szeregowym członkiem NKWD, czy nawet kapralem - być może "przepraszam" by wystarczyło. Ale on był majorem. Stopni oficerskich raczej nie przyznają przypadkowym ludziom. Trzeba być zaangażowanym, sprawdzonym ideologicznie i mieć liczne osiągnięcia.
    • 19.08.13, 10:24
      Lewica zamordowała więcej niż prawica. Zwolennicy Baumana niech przeczytają sobie książkę żony Radka S "Gułag", zresztą rodaczki Baumana. Do dzisiaj polują nawet na strażników obozów koncentracyjnych, którzy byli zwykłymi szeregowcami, a pan Bauman był majorem polskiego NKWD
    • 19.08.13, 11:36
    • 19.08.13, 11:53
      I bardzo dobrze!

DEMOKRACJA ZWYCIĘŻYŁA!

NIE DLA CZERWONYCH ZBRODNIARZY!
      WROCŁAW ZAWSZE PRAWY!
    • 19.08.13, 12:17
      Zawisza na prezydenta.Gmurczyk na premiera!
      • Gość: ziutek IP: *.play-internet.pl 19.08.13, 14:38
        Ludzie, co wy wygadujecie1? Przecież DSW to szkółka niedzielna dla niedorobionych nauczycieli, a jak by na to nie patrzeć Bauman jest uczonym swiatowej sławy. Przyjąć podwórkowy hc to dla niego żaden zaszczyt. Bauman był, kim był, ale w księgarniach europejskich i amerykańskich ma osobne półki. A kto słyszał o DSW poza wrocławskim grajdołkiem? Toż to obciach dla Baumana, więc zrezygnował motywując rzecz sprytnie i wymijająco. Tylko nasi uczeni łapczywie biorą doktoraty od wschodnich szkół gotowania na gazie.
        • Gość: felek IP: 213.141.236.* 19.08.13, 21:18
          Z Baumana nawet nie naukowiec, a prawdziwi naukowcy śmieją z jego postmodernistycznych bajdurzeń o prywatyzacji ambiwalencji, poczuciu niepewności jednostki wobec przygodności bytów, fragmentaryczności, epizodyczności i innych "mondrych", ale w rzeczywistości bez żadnej treści sformułowań. Takie bajeczki to każdy może sobie opowiadać, ale one są nieweryfikowalne. Tak więc tezy "profesora" Baumana są niefalsyfikowalne, co kłóci się z podstawową zasadą metodologii nauki, że każda hipoteza powinna być falsyfikowalna. Bauman został doceniony w pewnych kręgach humanistycznych na pograniczu środowiska naukowego i pseudonaukowego, a później jego sława rosła zgodnie z efektem kuli śnieżnej, tzn. im więcej ludzi go popierało, tym więcej popierało go kolejnych, dlatego, że popierali go inni. Tak się zdobywa sławę w wielu środowiskach humanistycznych. Tym niemniej Bauman żadnym naukowcem nie jest, jego poglądy są stosunkowo popularne, ale wcale to nie oznacza, że prawdziwe. A głównym celem, do którego dąży nauka, jest właśnie poznanie prawdy. Bauman bardziej zaciemnia prawdę (m.in. swoim napuszonym bajdurzeniem) niż ją odkrywa.
          • Gość: ziutek IP: *.play-internet.pl 19.08.13, 21:51
            Podaj parę nazwisk prawdziwych naukowców, którzy się smieją z Baumana, felku. Wskaż kręgi z pogranicza srodowiska naukowego i pseudonaukowego. Chętnie poznam falsyfikowalne tezy na temat wartosci i naukową prawdę o Baumanie. Tak się składa, że jestem scisłowcem i niewiele wiem na ten temat.
    • 19.08.13, 15:24
      www.youtube.com/watch?v=RQjRldUn8BA
      ogladac od 4:55

i dalszy ciag:
      www.youtube.com/watch?v=c0jIdgyTACI
      od 11:55
    • Gość: Max IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.08.13, 15:31
      ale żeby tak postąpić trzeba mieć chociaż odrobinę poczucia honoru i uczciwości
      • Gość: felek IP: 213.141.236.* 19.08.13, 21:23
        Niekoniecznie. Działania ludzi, którzy zaszli tak wysoko, zawsze są wyrachowane. Trudno oczekiwać, aby w tym przypadku było inaczej. To, że większość z nas nie widzi, jakie w tym przypadku korzyści odnosi Bauman, jeszcze nie oznacza, że ich nie ma. W najgorszym wypadku Baumanowi wcale nie zależy na doktoracie jakiejś prowincjonalnej szkoły gotowania na gazie, stąd łatwo przyszła rezygnacja. To tak, jak dużo łatwiej być "dobrym" i "honorowym" ustępując starszej babci miejsce w tramwaju, gdy wysiada się na następnym przystanku w mieście, niż gdy jedzie sie dalekobieżnym autobusem, a następny przystanek autobusu jest za godzinę jazdy.
    • 21.08.13, 00:01
      no popatrz, nawet w tej twojej żałosnej gazecinie większość faszystów i nazistów bo profesora ośmielają się krytykować. przy okazji jak takiś rozmowny to może wyjaśnisz jak tu was w aborczej jest:

raz wam się golizna na żydowskim cmentarzu nie podoba, ale na katolickim już niczego złego w niej nie widzicie:

wyborcza.pl/1,75248,14462191,Bulwersujaca_sesja__polnaga_modelka_na_zydowskim_cmentarzu_.html

wyborcza.pl/1,75968,12546127,Zakonnice_i_Orleta__Gdzie_tu_obraza__Gdzie_perwersja_.html
      • 22.08.13, 13:19
        GW ma moralność Kalego.
    • 20.10.13, 09:51
      Prawicowcy,szczególnie ci najbardziej krwiożerczy to zwykła dzicz typowych nieudaczników,którzy potrafią tylko niszczyć,ale nie budować,bo do tego trzeba inteligencji,a ta hałastra jest pozbawiona wyobraźni. To są przedstawiciele dawnych siepaczy i szabrowników,którzy w odwecie za własną amoralną postawę, okradali i mordowali "inaczej myślących". Ich odwaga to "kupą na jednego"...niestety jest ich sporo,ale na szczęście za mało,aby nami rządzić ,i chwała Bogu.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.