Dodaj do ulubionych

osiedle słoneczny ołtaszyn

15.09.13, 07:44
Witam,
poszukuje informacji o inwestycji słoneczny ołtaszyn. jak się mieszka, jak wykończenie, współpraca z developerem? ogólnie wszelkie porady mile widziane
Edytor zaawansowany
 • Gość: gość IP: 78.10.82.* 16.10.13, 21:57
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • Gość: Słoneczny Ołtaszyn IP: 77.252.184.* 04.12.13, 09:46
  Na początek twarde fakty: usterki w nowych budynkach pojawiają się i pojawiać się będą. W przeciwieństwie np. do samochodów mieszkania nie są stawiane w warunkach sterylnych. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, mija się z prawdą.

  Mając świadomość występowania usterek robimy wszystko, aby zostały usunięte tak szybko, jak to możliwe. Ani na osiedlu Słoneczny Ołtaszyn, ani w innych naszych inwestycjach nie zdarzyło się, aby usterka nie została usunięta. Potwierdzeniem naszego przywiązania do wysokiej jakości są liczne certyfikaty (ostatnio otrzymaliśmy także tytuł Dewelopera roku 2013).

  O minimalizacji występujących usterek myślimy także przed rozpoczęciem inwestycji. Wybieramy takich kontrahentów, co do których mamy zaufanie. W naszej grupie kapitałowej są firmy działające na rynku od 25 lat. To specjaliści, którym ufamy.

  Każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o mieszkaniach na naszym osiedlu zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 785 888 149 lub mailowego: kontakt@oltaszyn.com. Nigdy nie uchylaliśmy się od współpracy z naszymi przyszłymi i obecnymi Klientami.
  W każdą sobotę można także odwiedzić nasze osiedle i zobaczyć gotowe budynki wyrabiając sobie o nich zdanie na podstawie własnych obserwacji, a nie anonimowych publikacji w sieci.
 • Gość: Lockhid IP: *.static.korbank.pl 09.06.14, 23:37
  Usterki się pojawiają. To prawda. W jaki sposób je usuwacie? W żaden. Nie odpisujecie na maile. Nie jesteście w stanie ustalić przyczyn przecieków przez ściany garażu wody, nie jesteście w stanie usunąć tych wad, nawet nie próbujecie. Zwlekacie. Celowo. Rampa zjazdowa do garażu podziemnego Etap II przy budynku - sączy się woda odkąd pamiętam - naprawione nie zostało do dziś. Nie zleciliście naprawy, nie jesteście w stanie tego dowieść jakimkolwiek roszczeniem, umową, czy też zleceniem. W garażu są miejsca skutej posadzki gdzie są zastoiny wody - co z tym zrobiono, jak naprawiono? Nic nawet nie dotknięto. Proszę - niech każdy następny Klient PCG pofatyguje się i zobaczy na własne oczy - zastanowi 4 razy, zanim wpłaci pieniądze....
 • Gość: Słoneczny Ołtaszyn IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.14, 12:52
  W przypadku nowych inwestycji usterki w początkowej fazie użytkowania obiektu zawsze i wszędzie występują .
  Zaistniałe u nas usterki są na bieżąco usuwane, a sposób ich przedstawienia jest niezgodny z rzeczywistością. Zgodnie z obowiązującym prawem są objęte rękojmią i gwarancją, dlatego ich usunięcie określa procedura ustalona przez dział techniczny, wg technologii zgodnej ze sztuką budowlaną.

  Podkreślamy, że nieprawdą jest jakoby żadne działania w tym zakresie nie zostały podjęte.
 • Gość: Dorota IP: *.dynamic.chello.pl 02.10.14, 20:24
  Twarde fakty jak już się mieszka na osiedlu - konkretnie etap 2. Drobne usterki, a wada w wykonaniu, która od czasu przejęcia lokalu uniemożliwia korzystanie z komórki lokatorskiej (tak zachwalanej jako gratis przy negocjacjach), oraz mokry garaż to zasadnicza różnica. PROPONUJĘ KAŻDEMU POTENCJALNEMU KLIENTOWI ZAPUKAĆ DO DRZWI ZAMIESZKANYCH JUŻ LOKALI I SPYTAĆ SIĘ JAK SYTUACJĘ WIDZĄ MIESZKAŃCY. Deweloper zawsze będzie twierdził, że wszystko jest ok, bo chce sprzedać kolejne mieszkania - proste. Zawsze warto poznać obie strony medalu.
 • Gość: Marcin IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.10.14, 23:06
  nie wiem w którym etapie Pani mieszka tak naprawdę ale ja w II nie mam już uwag. Jest ok. Było coś na początku ale z mojej wiedzy laika może tak być przez jakiś czas. Dodatkowo jest porobione co trzeba. Z tego co wiem deweloper sam zaprasza do oglądania garażu.
 • Gość: mieszkaniec I etap IP: 78.8.105.* 21.10.14, 21:00
  ...a ja Pana zapraszam do naszego garażu . Na podany adres w miarę życzenia moge dostarczyć
  niemal 2 letnia korespondencję nt usterek - do dziś nieusuniętych , przekrojową dok. fotograficzną uterek oraz skutków z pisemnym potwierdzeniem atentyczności co do miejsca , oraz daty.

  604582571
 • Gość: Agnieszka - I etap IP: 62.87.155.* 22.10.14, 20:32
  Ja też mam dokumentację i korespondencję, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Pan to ma jakiś problem, ale na pewno nie z wilgocią, która była bo nam zalewało garaż przez złe zarządzanie naszą wspólnotą.
  Niech się Pan zastanowi bo jak Panu nie odpowiada to miejsce można zmienić.
  Nawet Pan nie wie, że dla nas "normalnych" mieszkańców najważniejsze żeby teraz dzięki wspólnej pracy powstał Słoneczny Park i droga. Ciekawa jestem czy Pan na nią również wpłacił???
 • Gość: Gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.10.14, 09:29
  Szanowna Pani Agnieszko, zanim kolejny raz wypowie się Pani na forum proponuję Pani wizytę w garażu I etapu po wczorajszych deszczach, a wtedy będziemy mogli podyskutować, czy woda, która leje się ze ścian i sufitu to wina Zarządcy, czy może brakoróbstwa Developera.
  Nie wiem co u Pani znaczy "normalny" mieszkaniec, ale zapewniam Panią, że wszyscy normalni mieszkańcy w pierwszej kolejności chcą zadbać o swoje mieszkania i budynek, który na skutek brakoróbstwa developera jest zawilgocony i ulega niszczeniu.
 • Gość: goral IP: *.finemedia.pl 16.12.13, 19:49
  Jesteśmy po podpisaniu umowy z deweloperem i niestety zaczynają się schody. Szukamy kontaktu z innymi osobami, które zakupiły mieszkania w drugim etapie inwestycji...
 • Gość: Stały IP: 78.10.240.* 19.12.13, 20:20
  O gościu tutaj się przeniosłeś. Już Ci deweloperów nie starcza do opisywania hehe:-) Już chyb większość pojechałeś.
 • Gość: kornik IP: *.ip.netia.com.pl 17.10.13, 12:33
  Odradzam w ogóle rozpatrywanie Ołtaszyna jako miejsca do mieszkania. To był rejon bardzo fajny, ale 10-15 lat temu (i wcześniej). Dziś to wielka sypialnia tonąca w spalinach i korkach bez infrastruktury drogowej i komunikacji miejskiej. Masz wątpliwości? Zapraszam o 8.00 na ul Zwycięską i Strachowskiego. Miłych wrażeń.
 • Gość: es IP: *.internetia.net.pl 18.10.13, 13:15
  prosimy o wiecej informacji na temat tej inwestycji poniewaz tez bylam zainteresowana kupnem tam mieszkania
 • Gość: Słoneczny Ołtaszyn IP: 77.252.184.* 20.12.13, 13:33
  Najlepiej informacje zdobywać u źródła - zapraszamy do kontaktu:
  oltaszyn.com/pl/Kontakt

  Z przyjemnością odpowiemy na Pani pytania.
 • Gość: Lockhid IP: *.static.korbank.pl 09.06.14, 23:48
  Mam dużą prośbę - upublicznijcie swoje racje i wyjaśnienia. Dlaczego PCG nie chce tego zrobić na forum? Z jakiego powodu nie chcecie tego zrobić tutaj?
  Zapraszam do publicznej debaty. Ujawnienia relacji Klient - deweloper. Wstydzicie się? Przyznać do błędu czy niechęci usunięcia usterek?
 • Gość: mieszkaniec IP: 78.8.105.* 21.10.14, 21:16
  .....nie ma tej racji. Metoda zbudować- sprzedać- nie stracić to chyba jedyna racja jaka jest w relacji nabywcy - PCG.
  Ludzie płacą za towar wątpliwej jakości - z pewnościa przepłacają. Ktoś wcześniej napisał
  /zresztą może ja sam.../ wspólpraca z PCG kończy się z chwilą kiedy klienta pieniądze trafią na jego konto .... oraz liczy się zysk z m powierzchni ,a usterki...o tym coś wiedzą tylko ci co naiwnie wierzyli handlarzowi przy zakupie...

  jak zwykle pewnie nikt tego nie poczyta bo Pcg ma,, przełożenie" na to forum i wywalą wpis...
  na wszelki wypadek 604582571
 • Gość: Mieszkaniec IP: 62.87.155.* 22.10.14, 20:43
  jakby tak PCG liczyło tylko na zyski to by nie robili akcji z Parkiem i w dużej mierze dzięki nim wygraliśmy. Budowę drogi z Inicjatywy to też dzięki nim i finansowo i administracyjnie. Za darmo nikt takich rzeczy nie robi.
  Niech Pan zajmie się swoim życiem a nie je zatruwa innym!!!
 • Gość: Gosć IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.10.14, 16:30
  Oho ho czyżby to był sam Pan Dyrektor Generalny, przyjaciel dewelopera, że staje tak zapalczywie w obronie dewelopera? A Park i Droga to nie tylko zasługa dewelopera , ale mieszkańców. A jego zaangażowanie bierze się stąd że lepiej będą mu się sprzedawać mieszkania - lepsza karta przetargowa. Ale na drogę to kasę muszą wyłożyć mieszkańcy....a nie deweloper.
 • zupelnie_bez_sensu 08.11.13, 22:23
  Te korki faktycznie trochę mnie odstraszają. Znam Ołtaszyn z dawnych czasów kiedy było to tzw zadupie, cisza i spokój i mam w wciąż w głowie taki obrazek.
 • Gość: gosc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.12.13, 09:22
  Jesteśmy zainteresowani kupnem mieszkania na słonecznym oltaszynie. Co sądzicie tej inwestycji? Jak się mieszka? Jak się układa współpraca z deweloperem?
 • Gość: pixelek IP: *.static.reseler.com 14.12.13, 23:34
  ale macie dwa samochody i nienormowany czas pracy? Bo komunikacji miejskiej nie ma, a wyjazd samochodem rano, to lekko licząc pół godziny na samo wydostanie się z dzielnicy. Jak kupowałem mieszkanie to Zwycięska w planie zagospodarowania była dwujezdniowa, ale potem miastu "zabrakło pieniędzy" i zmienili sobie plan. Tramwaju nie ma nawet w planach, a linia autobusowa tak naprawdę jest jedna i jeździ pod warunkiem, że nie wypadnie z kursu...
 • Gość: Zyga IP: *.dynamic.chello.pl 03.02.14, 21:32
  Tak znów źle to nie wygląda: oltaszyn.com/pl/Lokalizacja

  jest infrastruktura na miejscu, dojazd znośny, przecież jak ktoś chce mieć blisko do centrum to zamieszka w centrum (o ile go stać).
 • Gość: nicola IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.10.14, 17:00
  Moim zdaniem dojazd do centrum jest bardzo dobry i nie ma co narzekać. Ludzie mają dalej i żyją przy czym nie mają żadnej komunikacji miejskiej. Jeśli komuś tak bardzo przeszkadza Ołtaszyn to zawsze może się przenieść do centrum. Nie wiem po co zniechęcać ludzi do mieszkania tam. Niech każdy sam zdecyduje gdzie chce mieszkać.
 • Gość: gosc2 IP: 164.143.240.* 20.03.14, 09:07
  Dojazd może nie jest rewelacyjny ale od ponad roku dojezdzam codziennie do pracy autobusem i nie mam większych problemów. Może jakbyśmy nie wsiadali rano tak masowo do aut korek na Zwycięskiej/Grota Roweckiego byłby mniejszy (co widać w ferie/wakacje). Poza tym dobry dojazd na autostradę co mi się przydaje.
 • Gość: blokowiskoołtaszyn IP: 156.17.85.* 19.03.14, 15:46
  Treść postu jest niedostępna.
 • Gość: Słoneczny Ołtaszyn IP: 77.252.184.* 21.03.14, 11:05
  Jako deweloper, który buduje osiedle czujemy się w obowiązku odpowiedzieć na powyższy wpis. Wbrew wrażeniu, jakie można odnieść, dbamy o osiedle oraz znajdujące się na nim mieszkania. Robimy to przede wszystkim dlatego, że zależy nam na tym, aby naszym klientom mieszkało się tam wygodnie i bezproblemowo. Niezależnie od wewnętrznej motywacji do dbałości o wybudowane mieszkania zobowiązani jesteśmy przez ustawodawcę.

  Zgodnie z ustawą deweloperską z dnia 29 kwietnia 2012 r. oraz kodeksem cywilnym deweloper zobowiązany jest do udzielenia klientom trzyletniej rękojmi. Klienci mają także dziesięć lat na dochodzenie wad ukrytych. Wszystkie mieszkania na osiedlu objęte są także stosowną gwarancją deweloperską.

  Opisywana wyżej sprawa jest nam znana. Kontaktowaliśmy się z naszym klientem wielokrotnie udzielając wyczerpujących, naszym zdaniem, odpowiedzi oraz odnosząc się do wszystkich przedstawianych zarzutów. To normalna procedura, którą podejmujemy zawsze w przypadku pojawienia się wątpliwości dotyczących jakości wykończenia mieszkań czy stanu technicznego budynku.

  Aby zapewnić jak najlepsze i rzetelne rozwiązanie każdego problemu, sprawy takie załatwiamy zawsze w sposób indywidualny. Kiedy pojawia się taka potrzeba, rozmawiamy o nich także na zebraniach wspólnoty. Tak było w opisywanym wyżej przypadku. Wszystkie sprawy zostały wyjaśnione, o żadnym pozwie zbiorowym nie ma mowy.

  Wszystkich, którzy mają jakiekolwiek pytania związane z mieszkaniami na Osiedlu Słoneczny Ołtaszyn zapraszamy do kontaktu. Najlepszą weryfikacją, w naszym odczuciu, wszystkich zarzutów, jest wizyta na osiedlu. Każdy, kto jest zainteresowany kupnem mieszkania na Słonecznym Ołtaszynie, może osobiście przekonać się, że dotrzymujemy najwyższych standardów jakościowych. Umówić się na spotkanie można pod numerem telefonu: 785 888 149 lub adresem mailowym: kontakt@oltaszyn.com.
 • Gość: Lockhid IP: *.static.korbank.pl 09.06.14, 23:59
  Ja też chętnie wskażę (choć nie jestem deweloperem) wady wskazane przy odbiorze mieszkania, zgłoszone usterki. Najchętniej po opadach deszczu, prześlę zdjęcia, pokazujące - nie niedoróbki - ale podstawowe wady niezgodności ze sztuką budowlaną i przepisami. Zapraszam do mailowania, niczego nie oczekuję, chętnie pokażę co wg mnie jest po prostu źle wykonane - do własnej konfrontacji, nie lubię po prostu kłamstwa, kombinatorstwa i celowej zwłoki do czasu zaniku podmiotu roszczeń. Wiem jakie koszty stanowią naprawy nieszczelności ścian i nie chcę aby inni się w to nieświadomie wrabiali. Polecam dobrego, niezależnego inżyniera do obchodu przyziemia.
 • Gość: mieszkanka SO IP: *.volvo.com 20.03.14, 12:32
  Witam, mieszkamy na SO od roku i jestesmy bardzo zadowoleni. Mieszkania sa dobrze zrobione (swietnie ocieplone!), a wszelkie reklamacje zostaly przez dewelopera szybko usuniete. Mamy dobre relacje z osobami z biura sprzedazy (a nikogo nie znalismy przed kupnem mieszkania) i mozemy liczyc na ich pomoc. Mysle, ze to kwestia osobowosci i generalnie nastawienia do zycia. Na osiedlu mieszka grupa osob wiecznie niezadowolonych, roszczeniowych, ktore psuja atmosfere (i widac to takze na spotkaniach wspolnoty z zarzadca). Mysle, ze wypowiadaja sie takze na tym forum. Zachecam do odwiedzenia osiedla i zobaczenia, jak wyglada, na miejscu. Mozna tez zapytac pierwsza napotkana, mieszkajaca tu osobe o wrazenia. Pozdrawiam
 • Gość: arspoetica IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.03.14, 17:45
  Widać że pani chyba nie bywa w garażu a na usterkach zna się tyle co na balecie mongolskim. Niestety deweloper rzeczywiście ignoruje mieszkańców tuż po wpłaceniu ostatnich pieniędzy a doprosić się o poprawki jest trudno (a ja osobiście nienawidzę chodzić po prośbie). mam też nadzieję że pani z poprzedniego postu ma okno prosto na działkę, gdzie powstanie tenże IV etap i troszkę słońca mniej wpadnie w okienka wtedy..
  Pozdrawiam wszystkich, którym nie jest wszystko jedno.
 • Gość: Olszewska IP: *.dynamic.chello.pl 12.05.14, 21:52
  No właśnie, zasugerowałam się sprzecznymi opiniami, zaczęłam sprawdzać te złe opnie, które wcale się nie potwierdziły i kiedy podjęłam decyzję, że chcę kupić mieszkanie na Słonecznym Ołtaszynie, to się okazało, że już II Etapie nie mam co kupić.
 • Gość: Wrocławianka IP: *.play-internet.pl 13.05.14, 23:35
  Ja już wybrałam mieszkanie w III Etapie. Nie zdążyłam wcześniej załatwić kredytu. Teraz mam już przyklepane. Też niepotrzebnie wcześniej za długo się zastanawiałam.
 • Gość: xxxX IP: *.krt.net.pl 15.05.14, 11:15
  Witam. Niestety deweloper zapomniał całkowicie o terenie wspólnym dla mieszkańców. Ogłasza się, że jest to miejsce idealne dla rodzin. Niestety nie ma tu ani jednej ławki na osiedlu, placu zabaw czy też kawałka zieleni by spokojnie pograć z dzieckiem w piłkę czy też miało gdzie pojeździć na rowerze. Upycha tylko jeden blok koło drugiego a zapomniał całkowicie o terenach wspólnych, drogach itp. Na projekcie jest pełno zieleni a w rzeczywistości sam beton. Niby miał powstać park - ale to tylko puste słowa. Sam z siebie nie zrobił nic. Powinniście zmienić nazwę ze słonecznego ołtaszyna na słoneczne zadupie.
 • Gość: Słoneczny Ołtaszyn IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.14, 17:39
  Dzień dobry!

  Pragniemy poinformować, że dzięki wspólnej inicjatywie mieszkańców Ołtaszyna i dewelopera w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszony został projekt "Słoneczny Park na Ołtaszynie". We wrześniu tego roku nastąpi głosowanie mieszkańców Wrocławia w ramach WBO.
  Jeśli chodzi o zagospodarowanie zieleni i plac zabaw na osiedlu - będą one realizowane zgodnie z harmonogramem.

  Szczegóły projektu Słonecznego Parku znajdziecie Państwo pod adresem:
  oltaszyn.com/sloneczny-park/

  Zgłoszenie projektu do WBO - projekt nr 33:
  projekty-wbo.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw-projekty/projekt,id,33

  Zdajemy sobie sprawę, że tereny rekreacyjne stanowią istotną wartość dla mieszkańców, dlatego też w realizacji projektu aktywny udział bierze wspólnota mieszkaniowa osiedla.
  Angażujemy się również w poprawianie infrastruktury osiedla. Przy naszym wsparciu prawnym i logistycznym zrealizowany zostanie projekt budowy nowej drogi publicznej przy ul. Ułańskiej.

  Zapraszamy mieszkańców i osoby zainteresowane do bezpośredniego kontaktu w naszym biurze na terenie osiedla. Udzielimy wszelkich bieżących informacji o podejmowanych działaniach, w tym o planach zagospodarowania terenów zielonych.
 • Gość: Lubię Ołtaszyn IP: *.dynamic.chello.pl 17.05.14, 14:03
  I to jest właściwe podejście do współpracy. Bardzo dziękujemy. Niech inni developerzy uczą się na dobrych przykładach.
 • Gość: Lockhid IP: *.static.korbank.pl 10.06.14, 00:09
  Komentarz UMW:
  Wynik weryfikacji: korekta kosztów. Koncepcja jest ciekawa, ale mało funkcjonalna. Zaproponowany układ alejek jest zbyt dynamiczny jak na taką przestrzeń, jest niezgodny z naturalnym kierunkiem poruszania się ludzi ? przez co naraża obiekt na dodatkowe przedepta. Rozkład urządzeń zabawowych na placu zabaw jest zbyt ciasny co grozi nakładaniem się stref bezpieczeństwa. Te kwestie wymagają dodatkowych ustaleń z liderem.
  Nic dodać nic ująć - ten park nigdy nie będzie istnieć. Jest w wyobraźni dewelopera - kusi, tylko - aby zachęcić ludzi do zakupu mieszkania, po tem jak zwykle - nie udało się, Urząd nie dał $
 • Gość: Słoneczny Ołtaszyn IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.14, 12:58
  Zupełnie nieprawdziwym jest stwierdzenie, że Słoneczny Park nie otrzymał finansowania. Projekt Słonecznego Parku (projekt nr 33 w WBO2014) uzyskał po weryfikacji przez Urząd Miasta Wrocław status "weryfikacji pozytywnej z uwagami". Po ich uwzględnieniu nie będzie przeszkód w realizacji.
  Proponujemy zapoznać się dokładniej z ideą budżetu obywatelskiego, zachęcamy też do aktywnego głosowania we wrześniu br.

  Po więcej informacji zapraszamy na fanpage: www.facebook.com/budzetoobywatelski2014/
  oraz stronę projektu: oltaszyn.com/sloneczny-park/
 • Gość: M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.14, 18:41
  No chyba śnię.
  xxxX, to może zechcesz zakupić we własnym zakresie działkę pod park i go tam zbudować? Podejrzewam, że poza bełkotaniem nie przynosisz specjalnego pożytku światu dookoła.
  Słabo mi się robi jak czytam takie brednie, co komu ślina na język przyniesie. A jak przychodzi co do czego (np. podpisać się pod deklaracją, zagłosować za czymś pożytecznym we wspólnocie, posprzątać papierek pod własnymi drzwiami albo wziąć udział w inicjatywie lokalnej) to jakoś wtedy nie ma chętnych.

  Mam nadzieję, że w tym roku uda się zebrać wystarczającą ilość głosów, żeby mógł powstać park. W odróżnieniu od takich xxxX i jemu podobnych deweloper i normalni mieszkańcy osiedla i okolic coś w tym temacie rzeczywiście robią.

  Pozdrawiam sympatycznych sąsiadów (tych niesympatycznych zresztą też) :)
 • Gość: Czytelnik IP: *.dynamic.chello.pl 19.05.14, 00:06
  Nie denerwuj się, takich hejtów nikt nie traktuje poważnie. Mam nadzieję, że w moim III Etapie taki się nie trafi.
 • Gość: kkk IP: *.rev.masterkom.pl 19.05.14, 23:37
  A jak z Parkingiem na tym osiedlu, czy kupując mieszkanie bez wyznaczonego miejsca, będzie z problem z zaparkowaniem?
 • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 22.05.14, 10:30
  Są na osiedlu miejsca parkingowe normalnie, jeśli nie potrzebujesz mieć garażu, to nie jest żaden problem.
 • Gość: ewa IP: *.dynamic.mm.pl 23.05.14, 21:32
  A jak wygląda kwestia komórek lokatorskich ?
 • Gość: Słoneczny Ołtaszyn IP: *.dynamic.chello.pl 26.05.14, 15:03
  Komórki lokatorskie w tej chwili dostępne są - wraz z innymi udogodnieniami - w cenie mieszkania.
  Szczegóły oferty dostępne są pod adresem:
  oltaszyn.com/pl/Aktualnosci/Ostatnie-mieszkania-z-tarasem
 • Gość: ewa IP: *.dynamic.mm.pl 28.05.14, 12:22
  Właśnie interesowało mnie to czy są one w cenie mieszkania,bo też chciałabym mieć podręczny składzik . Koleżanka ma taką komórkę i nie narzeka na żadne usterki, przeciwnie jest bardzo zadowolona z dodatkowej powierzchni.
 • Gość: karolina IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.10.14, 12:39
  To, że komórki lokatorskie są w cenie mieszkania to duży plus, bo większość nowych osiedli ma jedną (na blok) wspólną komórkę i starach trzymać tam cokolwiek. My z dzieciakami przeprowadzamy się na Ołtaszyn najprawdopodobniej pod koniec listopada. Wiecie może ile wynosi czynsz do wspólnoty mieszkaniowej?
 • Gość: mieszkaniec I etap IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.05.14, 19:19
  ..jasne że są -grzyb na ścianach sam rośnie bez podlewania, nie nadaja sie do użytku rzeczy się niszczą i rdzewieją, zgłoszona usterka rok temu wielokrotnie i niestety. Deklaracje dewelopera to kpina -po zakupie mieszkania już nie będzie przyjacielem zwłaszcza jak zgłosi się usterk.
  OMIJAĆ DEWELOPERA pomimo że są gors na rynku ale sa też lepsi....
 • Gość: Lockhid IP: *.static.korbank.pl 10.06.14, 00:04
  A powyższa wypowiedź jest jak wypisz - wymaluj - na życzenie dewelopera....
  To co nam utkwiło w głowie - żałuje że nie kupiła (więc się śpieszcie).
  A przed zakupem można było lepiej sprawdzić czy przedmiot zakupu ma wady, Pani Olszewska nawet zapomniała napisać co wyjaśniła. z kim, jakie rozbieżności?
  Może te - już zmęczę - przeciekające ściany kondygnacji podziemnej? Za rok Pani Olszewskiej będzie grzyb się pojawiał na ścianach, ciekawe co by napisała - ufff... jak dobrze, że nie kupiłam mieszkania w II etapie....
 • Gość: irek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.10.14, 17:03
  Mieszkania są super jak dla mnie;) Razem z żoną chcemy się niedługo przeprowadzić z centrum na Ołtaszyn i nie możemy się doczekać;) Kontakt z deweloperem jest bez zarzutu, zawsze są chętni do pomocy jeśli ktoś ma jakiś problem.
 • Gość: Lockhid IP: *.static.korbank.pl 09.06.14, 23:24
  Przyszłych nabywców uczulam na zaniedbania wykonawcze. Dla mnie najistotniejszym problemem jest wada wykonawcza kondygnacji podziemnej II etapu. Zapewniana przez dewelopera wysoka jakość, czy też wieloletnie doświadczenie ujmuje rzeczywistemu stanowi faktycznemu. Przez ściany przyziemia po prostu przesiąka woda, filtrująca przez grunt z opadów atmosferycznych. Po opadach deszczu ściany zewnętrzne są po prostu mokre, w garażu w części gdzie deweloper skuł posadzkę widać zastoiny wody. Połączenie murków oporowych przy wjeździe do garażu z płytą rampy nieszczelne - przesiąka woda spływająca do odwodnienia liniowego, przez kilka miesięcy obserwacji nawet kiedy nie ma opadów - cały czas sączy się woda, Widać jeszcze z czasów budowy próby napraw - nieskuteczne. Ponownych napraw brak. Na pytanie o przyczynę przedstawiciele Słonecznego Ołtaszyna próbują się migać, nie są w stanie podać wprost przyczyn, czasu, terminu oraz sposobu naprawy. Zwłoka jest w mojej ocenie próbą przeczekania, do czasu możliwości likwidacji spółki, upływu czasu rękojmi. Robiąc rozeznanie ustaliłem, że budynki nie posiadają klasycznej izolacji p/wodnej. Sposób zabezpieczenia przed wodą gruntową powinny stanowić wodoszczelne ściany zewnętrzne w przyziemiu. Niestety - nie są wodoszczelne....
 • Gość: Lockhid IP: *.static.korbank.pl 09.06.14, 23:32
  Naprawa nieszczelności struktury betonu jest bardzo kosztowna, trudna do wykonania - trudność polega na nieznanym miejscu istnienia wadliwej struktury betonu. Klasycznie pojawia się to podczas betonowania ścian w miejscu połączenia płytą fundamentową. Problem ten powstaje przy wadliwym zagęszczeniu mieszanki betonowej, jej zawibrowaniu. Zastanawia mnie kto będzie za to płacił. Chyba muszę zacząć zbierać. Pozostawiając sprawę nieszczelności dodam, że deweloper kasuje za utrzymanie części wspólnych takie pieniądze, że można wstrzymać oddech. Nie wiadomo za co... Nie chce podpisać aktów notarialnych, odsuwa je w czasie. Żałuje że się zdecydowałem - wszyscy tacy mili byli na początku, wilgoć? deszcz napadał... Głupi Polak po....
 • Gość: Słoneczny Ołtaszyn IP: *.dynamic.chello.pl 16.06.14, 13:03
  Opłaty na zaliczki za media i utrzymanie części wspólnych zostały obliczone przez zarządcę, który zajmuje się zarządzaniem nieruchomością. Są one doświadczeniem z I etapu inwestycji i jednymi z najniższych we Wrocławiu, co potwierdzają też sami mieszkańcy. Tak jak we wszystkich istniejących wspólnotach wszystkie koszty i zaliczki zostaną rozliczone przez zarządcę na koniec roku i jeżeli pojawiają się nadwyżki, to będą one przepisane na nowy okres rozliczeniowy.
  Proces podpisywania aktów notarialnych dla II etapu jest w trakcie realizacji więc stwierdzenie o jego braku lub przedłużaniu jest nieprawdziwy i niezrozumiały.


  Te i podobne stawiane wobec nas zarzuty powinny być w pierwszej kolejności konsultowane w bezpośrednim kontakcie z biurem sprzedaży i działem technicznym, do czego zawsze nieustająco zachęcamy. Poza tym dziwi nas fakt, że takie posty mógłby napisać nasz mieszkaniec II Etapu gdyż zarówno dział sprzedaży i dział techniczny zlokalizowane są bezpośrednio na terenie osiedla, co pozwala nam być w stałym kontakcie z mieszkańcami, a dzięki temu pozostajemy w pozytywnych codziennych relacjach personalnych. A nowych klientów zachęcamy do odwiedzin naszego osiedla i osobistej weryfikacji.
 • Gość: Nowy IP: *.finemedia.pl 20.06.14, 12:12
  Prosze developera o odpowiedz na temat prźecieka ścian, stojącej wody w garażu... Kiedy rozpoczniecie naprawę istniejących wad? Chyba developer boi sie udzielić odpowiedzi na te pytania i przyznać sie do złe wykonanej pracy. Cóż pozostanie nam złożyć chyba pozew zbiorowy, nagłaśniać sprawę. Polubownie jak widać nie mozna nic załatwić
 • Gość: Słoneczny Ołtaszyn IP: *.dynamic.chello.pl 25.06.14, 13:18
  Odpowiedź na stawiane tu zarzuty została udzielona w tym wątku już wcześniej. Raz jeszcze wyjaśniamy, że wskazane wady zostaną naprawione zgodnie z procedurą gwarancyjną i zajmuje się tym dział techniczny.

  Szczegółowe informacje na ten temat można zawsze uzyskać w naszym biurze na terenie osiedla i w ten właśnie sposób z powodzeniem rozwiązujemy większość problemów mieszkańców. Forum internetowe nie jest być właściwym miejscem do zasięgania takich informacji i trudno oprzeć się wrażeniu, że ciągłe powtarzanie zarzutów przez anonimowe osoby nie ma na celu faktycznego rozwiązanie problemu.

  Raz jeszcze zapraszamy więc do kontaktu osobistego, kiedy to możliwe będzie szczegółowe wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.
 • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.14, 11:39
  Treść postu jest niedostępna.
 • Gość: Słoneczny Ołtaszyn IP: *.dynamic.chello.pl 25.08.14, 12:34
  Ostry ton licznych Pana wypowiedzi bez wątpienia wskazuje na niezadowolenie z zakupu.
  Trudno jest odpierać wciąż te same zarzuty na forum internetowym, a wielokrotna propozycja osobistego kontaktu pozostaje bez reakcji.
  Zgodnie ze wcześniej przekazanymi tutaj informacjami, wszelkie zgłoszone usterki są analizowane i poprawiane zgodnie z harmonogramem, co ma swoje umocowanie w prawie budowlanym.

  Nie mamy nic do ukrycia przed osobami zainteresowanymi wyborem Słonecznego Ołtaszyna . Potwierdzają to już dwie edycje dni otwartych osiedla, specjalnie przygotowane tak, by można było osobiście zobaczyć osiedle i wolne mieszkania z oferty, ale też porozmawiać z deweloperem i samymi mieszkańcami.

  Zapraszamy Pana raz jeszcze do osobistego kontaktu i wyjaśnienia spornych kwestii:
  - Edyta Kołodziej (dyrektor ds. sprzedaży) - tel. 785 888 149
  - Paweł Jesionek (dyrektor Projektu) - tel. 785 888 142
  lub osobistej wizyty w naszym biurze.
 • Gość: mieszkaniec I etap IP: 78.8.105.* 21.10.14, 20:55
  PCG jest wtyrachowanym ,, handlarzyną "dobrem materialnym . Deweloperem nie jest się z powodu handlu/ wadliwym/ towarem tak jak w tym przypadku. Zadowolonych w I etapie jest max 3 właścicieli min. przeiedstawiciel dewelopera który ma mieszkanie w I etapie , partner handlowy i pewnie jeszcze ktoś .... reszta właścicieli ma problem z nieusuniętymi skutkami brakoróbstwa i niewiedzy oraz arogancją reprezentantów PCG. Oczywiście mieszkanie można kupić gdzie indziej.... ale kupiło się akurat od tego handlarza. PCG nie jest partnerem dla nabywców jest tylko handlarzem złą jakością. Mam nadzieję że jego wyjątkowo wredna postawa niedługo napotka na zdecydowany opór.
  Potencjalnym nabywcom zalecam oszczędzanie na rzeczoznawcę i prawnika.
  ps. z deweloperem nie ma sensu rozmawiać, jest niemerytoryczny i nierzeczowy oczywiście tuż po zakupie mieszkania....
 • Gość: Słoneczny Ołtaszyn IP: *.dynamic.chello.pl 25.06.14, 13:26
  Serdecznie zapraszamy 28 czerwca na Dzień otwarty na Słonecznym Ołtaszynie. Można będzie obejrzeć ostatnie gotowe mieszkania, a także zasięgnąć konsultacji u architekta i doradcy finansowego.
  Już teraz wypełnij formularz kontaktowy, aby uzyskać więcej szczegółów jeszcze przed wizytą!

  Więcej informacji: oltaszyn.com/pl/Aktualnosci/Zapraszamy-na-dni-otwarte
 • Gość: wizmi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.14, 23:40
  wiem, ze troche poza tematem, ale sam przymierzam sie do kupna mieszkania obok. tzn na Bursztynowej deweloper WPB postawił bardzo przyjemne budyneczki. Zna ktoś ta okolice? chcialabym sie wybrac...moze spotkac i pogadac o okolicy
 • Gość: Słoneczny Ołtaszyn IP: *.dynamic.chello.pl 17.07.14, 19:05
  Z przyjemnością informujemy, że Partner Capital - deweloper osiedla Słoneczny Ołtaszyn - stał się członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, potwierdzając tym samym rzetelność i standard obsługi klientów.

  Więcej informacji:
  oltaszyn.com/pl/Aktualnosci/Partner-Capital-Group-wchodzi-do-PZFD
 • Gość: Słoneczny Ołtaszyn IP: *.dynamic.chello.pl 30.07.14, 14:58
  Serdecznie zapraszamy na drugi już Dzień Otwarty osiedla.
  Odwiedź nas i przekonaj się na żywo jak wygląda i co oferuje osiedle Słoneczny Ołtaszyn!

  Szczegóły i kontakt:
  oltaszyn.com/pl/Aktualnosci/Zapraszamy-na-dni-otwarte2
 • inkomsa 05.10.14, 12:38
  życzę powodzenia w budowie !
 • Gość: Rada Mieszkańców IP: 62.87.155.* 22.10.14, 17:26
  Panie Lucky zmień Pan lokalizację i się wyprowadź bo zatruwasz życie wszystkim dookoła. Z takimi sąsiadami nie chcemy dłużej żyć.
 • Gość: Milka IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.10.14, 12:48
  W Radzie Osiedla to Ty kolego chyba chciałbyś być. Jesteś stałym wspierającym poczynania dewelopera czy może sam nim jesteś? Kto pisze takie brednie to nie dba o własne interesy: (nasz e wspólne - bo wkrótce my wszyscy zapłacimy za partactwo Szanownego Dewelopera) A jeśli ktoś dba o wspólne dobro to należy podziękować i być wdzięcznym.
  No ale na pewno nie należysz do naszej wspólnoty nie mówiąc już o tym że jesteś członkiem Rady Osiedla bo na pewno takich głupot Byś nie pisał.
 • Gość: Sąsiadka 44 IP: 62.87.155.* 22.10.14, 17:49
  Sąsiad to ty zmień forum a najlepiej mieszkanie. Trochę Ci chyba na głowę siadło. Jak masz problemy to nie wylewaj tego na wszystkich innych. Dla Ciebie wszyscy to oszuści i złodzieje, ale tak widać kończą pseudo budowlańcy - człowiek z branży jak siebie nazywasz hehe.
 • Gość: Rada Mieszkańców IP: 62.87.155.* 22.10.14, 18:05
  Raczej niskich lotów to sam Pan jest Panie Lucky. Nie spotkaliśmy się z poniżaniem innych osób ze strony dewelopera, a tylko Pan na wszystkich nadaje.
  Tak PCG to taki deweloper który sprzedaje tylko swoim ludziom, żeby tylko dobrze o nim pisali. Nie zły biznes może uda się nam jakoś w niego wkręcić. Jak ma Pan to nieszczęście to można sprzedać mieszkanie a my będziemy sobie spokojnie mieszkali.
 • Gość: Gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.10.14, 09:09
  mam prośbę do osoby podpisującej się jako "Rada Mieszkańców" jeśli chce Pan/ Pani wygłaszać swoje prywatne opinie to proszę to robić na własny rachunek, a nie podszywać się pod Radę Mieszkańców.
 • Gość: Milka IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.10.14, 12:32
  Ocho sam deweloper ustosunkowuje się do wpisów i się broni podszywając się pod Radę Osiedla. Bo jak wiadomo wszyscy maja uzasadnione spostrzeżenia na wadliwe wykonanie budynków. A w Radzie Osiedla są lokatorzy którzy mają ze sobą stały kontakt i znamy opinię na temat szanownego dewelopera. Sprzedając mieszkania szczycił sie że sprzedaję APARTAMENTY a teraz z podkulonym ogonem unika lokatorów i wypina się na wytknięte fuszerki. Powołał sobie szczekającego zastępce i udaje że jego to nie dotyczy. A szanowny p Jesionek powtarza jak Mantrę " Wszystkie prace budowlane wykonano zgodnie ze sztuką budowlaną" tylko skąd wieczne przemakanie ścian i lejące się rury w garażach??Hyy
 • Gość: Gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.10.14, 12:48
  autor: Rada Mieszkańców IP:62.87.155
  autor: Mieszkaniec: IP:62.87.155
  autor: Agnieszka I etap IP:62.87.155
  autor: Sąsiadka 44 IP:62.87.155
  wnioski proszę wyciągnąć samemu
 • Gość: mieszkaniec I etap IP: 78.8.105.* 23.10.14, 18:46
  ...? po adresie widzę że dotknęło - spamerzy sami sie wysypują. Dzięki

  Zalecam nie latać zbyt wysoko- pióra orle wypadną......
  .
 • Gość: Rada Mieszkańców IP: 62.87.155.* 22.10.14, 22:00
  Nie można złego słowa powiedzieć. Zdarzają się problemy do rozwiązania ale jeżeli ktoś umie się komunikować w społeczeństwie tym bardziej dogada się z PCG. Są na miejscu bo budują IV etap więc można zawsze pogadać.
  RM
 • Gość: mieszkaniec I etap IP: 78.8.105.* 23.10.14, 18:21
  jesteś spamerem .....sio z forum.
 • Gość: alinka80 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.10.14, 12:29
  Moim zdaniem ludzie sami sobie problemy stwarzają. Moim zdaniem nie ma problemów nie do rozwiązania i zawsze gdy coś jest nie tak należy się dogadać. My z mężem w grudniu przeprowadzamy się na Ołtaszyn. Ja do tego osiedla i dewelopera nic nie mam.
 • Gość: Gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.14, 09:42
  Jest taka stara prawda, że informacji najlepiej zasięgać u źródła. Dlatego też zachęcam do porozmawiania z mieszkańcami I etapu osiedla bezpośrednio / nie na forum /. Myślę, że bez problemu będzie można zobaczyć, jak wygląda garaż podziemny i pomieszczenia, gdzie znajdują się komórki lokatorskie. Szczególnie polecam okres po większych opadach. Można również porozmawiać z Zarządcą - firmĄ Exist III.
  Wszystkim Państwu, którzy dopiero będą się wprowadzać życzę, aby nie musieli ścierać się z developerem i takimi problemami jakie mają mieszkańcy I etapu.
  Pozdrawiam-mieszkaniec
 • Gość: LUSIA IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.10.14, 12:23
  Witam
  Jak chcesz rzetelnej odpowiedzi to nie czytaj na Forum, ale pofatyguj sie i przyjedz na osiedle i sam zobacz, Najlepiej po deszczu , tak jak dzisiaj. Porozmawiaj z lokatorami obejrzyj garaże. Ale nie proś w punkcie sprzedaż o oprowadzenie bo nic nie zobaczysz.
  A poza tym osiedle ładne, mieszkania mają ładny rozkład.
  Natomiast wykończenie i sama oszczędna technologia budowy ma wiele do życzenia.
  Garaże po każdym deszczu są podmokłe. ściany przemakają jest źle zrobiona izolacja.
  Lokatorzy z I Etapu przygotowują się do wejścia na drogę sądową z deweloperem, gdyż nie można się doprosić usunięcia wad. Deweloper twierdzi że wszystko wykonane jest zgodnie ze Sztuką Budowlaną
  Acha na każdy wpis jest riposta dewelopera- dlatego warto samemu zobaczyć.
 • Gość: lola IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.10.14, 20:12
  Nie mogę złego słowa powiedzieć ani na dewelopera ani na mieszkanie. Wszystko jest według mnie w jak najlepszym porządku i wydaje mi się, że niektórzy tutaj szukają po prostu dziury w całym. Jak się komuś coś nie podoba to zawsze miejsce zamieszkania można zmienić:) Ja tam nie mam żadnych zastrzeżeń :D
 • Gość: michał IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.10.14, 20:27
  Ja planuję przenieść się z rodziną na Słoneczny Ołtaszyn i jakoś nie chce mi się wierzyć, że jest tam aż tak źle... Oglądałem mieszkanie tam, rozmawiałem z deweloperem i nie zauważyłem nic niepokojącego. Uważam, że chcąc tam zamieszkać powinno się na własne oczy zobaczyć jak to wszystko wygląda a nie sugerować się opiniami w internecie.
 • Gość: bartus7 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 29.10.14, 12:34
  Jeśli ktoś kupuje mieszkanie od dewelopera i znajdzie jakieś wady to ma prawo to zgłosić. I deweloper te usterki naprawia, więc jeśli ktoś ma tu jakieś żale to niech zgłosi się do dewelopera lub wspólnoty mieszkaniowej a nie oczernia kogoś bezpodstawnie na forum. Tak się po porostu nie robi. Mieszkam na Ołtaszynie od jakiegoś czasu i jakoś nie zauważyłem żadnych przeciekających rur czy innych wad. Pytałem nawet sąsiadów czy coś zauważyli i twierdzą, że nie.
 • ja1500 26.04.15, 12:51
  Dokładnie tak powinno być, że właściciel mieszkania zgłasza wadę, a deweloper ją naprawia. W przypadku wad w II etapie po roku użytkowania został wykonany przegląd w obecności zarządcy budynku. Większości zgłoszonych wad i usterek deweloper nie uznał - a braki odpowiedniego wykończenia czy braki pewnych elementów (np. rynny na I piętrze tak, aby woda nie leciała na parter) na osiedlu (jak je deweloper nazywa) prestiżowym nie powinny się zdarzyć. Budynek powinien zostać wykonany z należytą starannością. Po prostu. A Ty Bartus 7 gdzie mieszkasz? W którym etapie?
 • Gość: mieszkaniec IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.01.15, 13:30
  ... bo w internecie na temat dewelopera piszą sami złośliwcy i idioci ...tak zupełnie bez powodu...
  człowieku puknij się. Jedź , zobacz, kup ....a później możemy pogadać.
  Wpisy na forum w większości poparte sa doświadczeniami a nie durnym widzi mi się czy,, mnie się zdaje..." albo,, mam wrażenie...."
 • ja1500 26.04.15, 13:00
  Wystarczyłoby gdyby deweloper zachowywał się uczciwie wobec osób, które kupiły u niego mieszkania i całego tego forum by nie było.
 • Gość: zuza IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 30.10.14, 16:57
  Kontakt z deweloperem super. Mieszkania bardzo ładne i nowoczesne. Osiedle jest zadbane i wydaje mi się świetnym miejscem dla młodych ludzi. Z tego co wiem niedługo ma tam powstać słoneczny park z budżetu miasta:)
 • Gość: wroclove IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.10.14, 20:57
  Przymierzałem się do zakupu mieszkania na SO ale odnoszę wrażenie po dotychczasowych kontaktach z działem sprzedaży, że trochę robią ludzi w bambuko. To chyba jedyny deweloper gdzie nie można zarezerwować na kilka dni mieszkania. Na pytanie dlaczego, odpowiedź była bardzo pokrętna. Przecież to nie jest kupno marchewki, gdzie decyzję podejmuje się na cito. Odnoszę wrażenie, że sprzedają na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy" tudzież "kto da więcej". Ale jeśli ktoś szuka obsługi na najwyższym poziomie i w pełni profesjonalnej trzeba się udać do np. Archicomu, tyle że trzeba mieć grubszy portfel na inwestycję. Powodzenia życzę obecnym i przyszłym mieszkańcom SO :)
 • thomas_wro 22.04.15, 17:20
  Wcześniej nie interesowałem się tą inwestycją, bo te rejony nie należą do moich ulubionych ale muszę przyznać, że mieszkania całkiem ciekawe się przedstawiają. Jednak w porównaniu do innych inwestycji we Wrocławiu, które powstają, SO ma bardzo mało sprzedanych mieszkań. Może to właśnie jest spowodowane działem sprzedaży o którym piszesz, lub czymś innym.. Ciekaw jestem jak dalej będzie się to przedstawiało, bo Osiedle samo w sobie mi się podoba.
 • Gość: Sławek IP: *.dynamic.chello.pl 23.04.15, 10:57
  Nie wiem skąd teza, że Słoneczny Ołtaszyn nie sprzedaje mieszkań. Osiedle jest budowane etapami i w tej chwili dostępne są tylko mieszkania z etapu 4 (ostatniego) i też nie wszystkie.
  Wolnych mieszkań można szukać tutaj: oltaszyn.com//pl/search

 • ja1500 26.04.15, 12:20
  Dostępne są też mieszkania w I etapie - wiszą banery, że mieszkańcy właściciele chcą sprzedać.
 • ja1500 26.04.15, 12:14
  Osiedle fakt jest ładne, ale jako mieszkanka II etapu uczulam wszystkich potencjalnych klientów etapu IV, aby wszystko co obiecuje deweloper mieć na piśmie. U nas kilku osobom przedstawiciele dewelopera powiedzieli, że po wprowadzeniu się wszystkich lokatorów przemalują klatki - teraz się wypierają. Nie jest to jakiś wielki koszt, ale deweloper zupełnie nie dba o osoby, które już podpisały umowy. Usuwanie wad i usterek trwa albo miesiącami, albo deweloper odpisuje, że nie uznaje wady - bo np. pęknięte ściany to naturalny proces osiadania budynku... Czy przyszli klienci są o tym informowani podczas spotkań przedsprzedażowych? Sporo prac zostało wykonanych niechlujnie i deweloper nie chce tego poprawiać. Nie wiem czemu takie sobie sam wystawia świadectwo. Zapewne - taniej jest postawić baner :)
 • kkachak123 23.12.16, 09:44
  Nie polecam developera PCG.. no chyba że lubicie tracic czas i nerwy.
  PCG to nierzetelny developer .. kupiłam mieszkanie na kukuczki... i się teraz użeram z developerem bo jest pełno usterek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.