Dodaj do ulubionych

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu?

14.05.14, 12:50
Planuję przeprowadzkę do Wrocławia za pracą. Nie znam miasta a chciałabym kupić tam jakieś nowe mieszkanie blisko centrum. Czy możecie polecić jakieś atrakcyjne inwestycje developerskie we Wrocławiu?
Edytor zaawansowany
  • Gość: Ołtaszynianka IP: *.play-internet.pl 14.05.14, 22:15
    Jak chcesz blisko śródmieścia, to mogę Ci polecić moje nowe osiedle, które nazywa się Słoneczny Ołtaszyn. Położenie: dzielnica Ołtaszyn, ul. Ułańska , sprawdź na mapie. Nie wiem, czy jeszcze są mieszkania w II Etapie budowy. Mieszka nam się tu bardzo dobrze. Mieszkanie przestronne, piękne balkony i tarasy dla tych, którzy wybiorą parter są ogródki. Ja osobiście wolę swoje pierwsze piętro, więcej światła. Można zamówić wykończenie pod klucz. Jak nie mieszkasz we Wrocławiu, to może będzie to dla Ciebie dobre rozwiązanie. Strona developera: oltaszyn.com
  • Gość: Może Ołtaszynianka IP: *.dynamic.chello.pl 17.05.14, 13:33
    Skoro tam mieszkasz, to napisz jak ma się sprawa z ew. poprawkami wykończenia mieszkania. Jaka jest jakość wykonania i reakcja developera na zgłoszone usterki?
  • Gość: Mieszkam tu IP: *.dynamic.chello.pl 19.05.14, 00:23
    Jak chodzi o usterki, to u mnie były tylko drobiazgi. Naprawione zaraz po zgłoszeniu. U sąsiada poprawiali coś na tarasie. Trochę czekał, ale mówił, że już wszystko jest ok.
  • Gość: gez IP: 78.8.107.* 18.05.14, 13:55
    Akurat z Ołtaszyna jest daleko do Śródmieścia, porada od czapy! Nie polecam tego rejonu, mieszkałam na Wojszycach i problemem był kiepski dojazd do centrum i brak porządnej infrastruktury na osiedlu i okolicach - teraz jest trochę lepiej pod tym względem, ale bez przesady z tym pachnącym autoreklamą zachwytem.

Jest sporo inwestycji w dużo lepszej lokalizacji (lepszej pod względem odległości od centrum), ale nie polecę niczego konkretnego, bo za mało kryteriów podałaś.
  • greckanimfa 20.05.14, 17:24
    Na "zachodzie" coraz więcej osób opuszcza mieszkania w Śródmieściu i przenosi się na peryferia miast. W okolicach Wrocławia widzę, że jest podobnie Kiełczów, Bielany itd.
    Czy myślicie, że warto kupić dom pod Wrocławiem, zamiast mieszkanie w dobrej lokalizacji? Jakie wady, a jakie zalety?
  • Gość: gezi IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.05.14, 23:21
    Na Zachodzie to zupełnie co innego - tam na peryferiach masz komplet mediów, porządną infrastrukturę, dobre drogi i sprawną i wiarygodną komunikację podmiejską. W Polsce jest wciąż daleko do tego poziomu.

Wybór Kiełczowa zamiast mieszkania we Wrocławiu (oczywiście zależy w jakim rejonie) jest dość karkołomny ze względu na tragiczny dojazd. Sam Kiełczów też nie powala (stan dróg jest w wielu miejscach tragiczny - brak asfaltu!).
  • podgrodzka 22.05.14, 23:33
    U nas, to chyba nie prędko, przy takich korkach. Mimo wszystko wolę w mieście. Oferta w Ołtaszynie przypadła mi do gustu. Musi być jedną z lepszych we Wrocławiu, bo zauważyłam , że szybko się sprzedaje. Dobrze jest też kupować mieszkanie w ostatnim etapie inwestycji, bo krócej się czeka na wykończenie infrastruktury...
  • Gość: jiok IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.15, 21:51
    odradzałbym centaurisa. odsyłam do jednego z forum GW gdzie jest nawet apel z adresem mailowym w sprawie jakości tamtejszych mieszkań
  • Gość: wiki IP: *.dynamic.mm.pl 23.05.14, 21:43
    Moja znajoma mieszka w Słonecznym Ołtaszynie i mówi, że jest ok. Do centrum dojeżdża w granicach kilkunastu minut. To fajne miejsce jeżeli chodzi o zamieszkanie, sama w przyszłości będę rozważać przeprowadzkę tam.
  • Gość: inga_liss IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.05.14, 18:34
    Zjarzyj sobie na strone biura Tempo , mają fajne, różnorodne oferty, kiedys wynajmowalam jedno z ich mieszkań jak sama sie do Wrocka przenosiłam :)
  • bagius 30.05.14, 12:23
    najpierw mieszkanie wynajmij i zobacz jak ci sie bedzie mieszkac we wrocławiu bo to specyficzne miasto. Ma swoje uroki ale również ma dużo wad. Mnie osobiście korki wykańczają. Proste zakupy trwają 2 godziny i nawet się nie zorientuje. Na wynajem fajna dzielnica to Biskupin/Sępolno natomiast jak bedzie trzeba kupić mieszkanie to polecam bardziej południowy zachód (dużo nowocześniejsze) i spokojna okolica również troche odległe od centrum, ale mysle ze nie ma potrzeby tak często jeździć
  • Gość: zembii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.15, 00:59
    dobre do zakupu mieszkania sa raczej dalsze od centrum okolice np. Krzyki, czy kawalek dalej Klecina, na ktora masz dobry dojazd do centrum. pojawia sie tam wiele nowych, przyjaznych mlodym inwestycji np. Zielona Klecina, godna polecenia
  • Gość: edathonen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.14, 15:36
    a gdzie na Ołtaszyn na te dni otwarte? Wiem, ze tam jest takie calkiem udane osiedle na ul. bursztynowej. Przymierzam sie, ze moze tam cos kupic bo od 4900 za metr widzialem baner. Jak Ty też to fajnie :) moze po sasiedzku bedziemy
  • Gość: Karola IP: *.veritydevelopment.com 24.07.14, 12:32
    Ja osobiście uważam, że w centrum mieszka się najlepiej. Wszędzie blisko, więc odpadają koszty dojazdu, stanie w korkach, nerwy... Jeśli ktoś oczekuje ciszy i spokoju, to i w centrum znajdzie się miejsce, gdzie zgiełk nie dociera. Ja mieszkam przy ul. Chałubińskiego. Blisko do Placu Grunwaldzkiego, restauracji, pubów, klubów, a kawałek dalej Odra, Zoo, park... Serdecznie polecam tę okolicę.
  • Gość: marta IP: *.play-internet.pl 28.07.14, 08:12
    Ja również przeprowadziłam się do Wrocławia, bo dostałam lepszą ofertę pracy niż w moim mieście. Przez rok wynajmowałam a na wiosnę kupiłam mieszkanie niedaleko centrum przy ulicy Dmowskiego w City Island. Mieszkanko bardzo ładne z balkonem i odpowiadającym mi układem wnętrza. Jeszcze tam nie mieszkam, ale słyszałam i czytałam dużo pozytywnych komentarzy na temat tej części miasta. Stąd mój wybór.
  • Gość: Słoneczny Ołtaszyn IP: *.dynamic.chello.pl 31.07.14, 14:12
    Zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty na Słonecznym Ołtaszynie!
    Zobacz osiedle, ostatnie wolne mieszkania i porozmawiaj osobiście z zarządcą aby poznać szczegóły oferty. Osobista wizyta na pewno będzie pomocna w podjęciu decyzji o wyborze osiedla.

Szczegóły: oltaszyn.com/pl/Aktualnosci/Zapraszamy-na-dni-otwarte2
  • pani.truskawka 24.09.14, 08:35
    We Wrocławiu godne uwagi jest też osiedle Relaks-Partynice. Bardzo podobają mi się tamtejsze mieszkania i czasami aż sama żałuję, że nie wiedziałam o nich wcześniej i postawiłam na inne miejsce. Z tego, co widzę sprzedaje je Śródmieście Prasa - smsp.wroc.pl, więc myślę, że warto się tym zainteresować, jeżeli komuś odpowiadają okolice ulicy Ołtaszyńskiej.
  • anton.ella 20.11.14, 15:45
    Moja siora szuka mieszkania we Wrocku i podobają sie jej mieszkania na osiedlu moderno, co prawda jeszcze sa w budowie ale wizualizacje zapowidaja się ciekawie. wlasnie trwaja (do 22 listopada) kolorowe dni związane z promocjami wlasnie na mieszkanka na tym osiedlu:) jezeli damy rade, to pojedziemy na obczajke, dla zainteresowanych podsyłam linka o akcji: centrumpr.pl/artykul/kolorowe-dni-osiedla-innova-oraz-osiedla-moderno-by-fpp,63806.html
  • Gość: Antkowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.14, 18:52
    Zielona Klecina to osiedle, ktore osobiscie polecam:) Nie wiem czy lubicie ta czesc miasta, ale ja jestem fanką i dlatego tu kupujemy wymarzone pierwsze mieszkanko
  • Gość: odenna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.14, 08:24
    Klecina - osiedle fajne, jedyny minus to to,ze caly czas sie rozwija :) Wiec dopiero za kilka lat bedzie to wspaniale miejsce do zycia!
    Zielona Klecina ma potencjał:)
  • Gość: Holdmiii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.14, 20:50
    Zielona Klecina - zdecydowanie. Wybor jest duzy,ale akurat to osiedle fajnie sie zapowiada :)
  • Gość: Senka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.15, 23:52
    Wyobrazam sobie,ze wiosna i lato na Klecinie sa super, dlatego tez uwazam,ze inwestycja Zielonej jest swietna! Zazdroszcze tym co kupili tam mieszkania. NIe wiecie jak wyglada sprawa> sa jeszcze do poogladania?:)
  • Gość: Astron IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.15, 00:15
    ja bym tez polecał Klecine i to ta w zielonej wersji,bo osiedle odbiega nieco od typowych deweloperek, ktore sa nudne jak nie wiem co:) Podoba mi sie i w sumie to chetnie bym zamieszkal w takiej
  • Gość: Brodana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.15, 12:22
    Zielona Klecina to rzeczywiscie taka dosc "swieza" inwestycja i tak bym ja okresila. Dobra lokalizacja :) okolica jest na prawde ok i ciagle sie rozbudowuje, a to zdecydowanie przepis na fajne mieszkania
  • Gość: juna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.15, 23:08
    Zielona Klecina buduje sie fajnie. Przejeżdżam tamtędy w miarę regularnie i muszę przyznać, że jestem pod wrazeniem miejscówk. iPrzedszkole i sklepy po sasiedzku, wiec dla mlodej rodzinki to spoko
  • Gość: heartpai IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.15, 22:26
    Klecina, ktora tutaj wiele osob poleca to dobra lokalizacja :) Zielona Klecina ma bardzo fajne mieszkania, dobre rozmieszczenie i nie mowie...przydaloby mi sie takie!:)
  • Gość: allaba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.15, 21:18
    Hej, czy jest tu ktos kto na Zielonej Klecinie bedzie mieszkal? W sumie szukam sasiadow :)))
  • Gość: Efenka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.15, 21:33
    lubie Klecine, to dobre do zycia miejsce, a tym co kupili mieszkania juz w Zielonej Klecinie - zazdroszcze:)
  • Gość: gaffa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.15, 18:06
    Ja i znam i calkiem lubie Klecine :) Slyszalma o tej inwestycjhi Zielona Klecina i musze przyznac,ze bedzie to dobrze wygladalo
  • Gość: loging IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.15, 22:58
    tych klecinskich mieszkan to wam zazdroszcze! sa bardzo ladne, wydaje mi sie,ze dla rodzin z dziecmi idealne ze wzgledu na park i przedszkole, a takze Bielany, w ktorych zakupy to zaden problem
  • marek.krasowiecki 25.09.14, 16:16
    Polecam nad Odrą - Wrocław ma teraz bardzo dobre wały więc będziesz bezpieczna.

--
    Digsy
  • Gość: irena IP: *.bestgo.pl 07.10.14, 15:10
    sprawdź w SM "Śródmieście-Prasa" . Mieszkania 2-pokojowe , nowe w cenie ok. 230.000 zł w blisko teatru Polskiego. Mają też 3-pokojowe na Krzykach, koło wyścigów konnych. wejdź na stronę www.smsp.wroc.pl
  • klepalek 18.11.14, 16:09
    Zdecydowanie Zielona Klecina, na Krzykach. Przede wszystkim jest tam ładna okolica, infrastruktura no i samo osiedle zachęca ogródkami, tarasami, zielenią :)
  • odyn.vvv 19.11.14, 09:37
    Cztery Pory Roku. Mają korzystne ceny, są tańsi niż taka np. Aura, a też mają w MdMie opcje. No ale w tym etapie nowym, dalej od ulicy Stabłowickiej nie ma obowiązkowego zakupu parkingu podziemnego - wiecie moze jak to wyglada w opcji mieszkanie za mieszkanie?
  • wiewiorka-75 05.02.15, 09:49
    Ogólnie znany już Słoneczny Ołtaszyn zyskał nowy smaczek w postaci Słonecznego Parku, tj. ponad hektar przestrzeni wypoczynkowej. Co prawda w budowie, ale finansowanie zapewnia miasto z WBO.
    Zapowiada się miła odmiana obok ściśniętych maksymalnie blokowisk zupełnie bez przestrzeni do zabawy...
  • thomas_wro 20.04.15, 10:38
    Moim zdaniem najważniejsze dwa pytania: Czy znasz Wrocław na tyle, żeby znać okolice (i np. odległość od pracy) i kiedy przeprowadzasz się do Wrocławia. Moim zdaniem to kluczowe pytania, bo wiele od nich zależy. Jeżeli nie znasz okolicy a pracę już masz w określonym miejscu, to może warto właśnie tym się kierować. Moim zdaniem okolice Starego Miasta bardzo dobrze się rozwijają i właśnie tam warto szukać mieszkania. Jeżeli możesz jeszcze poczekać to właśnie czekałbym na inwestycje, które dopiero się budują a do tego czasu wynajął mieszkanie (może w tej okolicy, żeby ją poznać?). Tutaj do wyboru będzie bardzo dużo patrząc chociażby na samą Legnicką i jej okolice. Teraz już dużo inwestycji w tej okolicy jest i można szukać czy nie ma w nich wolnych mieszkań. Dobrze opisane inwestycje, które powstaną są na InfoDeweloper, więc warto się zorientować. Tutaj zaczyna budować się Pixel House, Legnicka Street, niedaleko Placu Jana Pawła będzie Atal Towers. Z tego co już jest to stoi Gant (ale tutaj raczej bym się nie przymierzał), Solo 11.
  • kacha.gr 23.04.15, 10:04
    Osobiście też nie szukam poza centrum Wrocka. Jako napływowiec najbezpieczniej czuję się w strefie starego miasta, tu czuję, że wiem gdzie mieszkam ;). Od lat wynajmowałam na Nadodrzu i zachwycona jestem tą częścią miasta, dlatego skupiłam się na plombach deweloperów (nie oszukujmy się, stare kamienice są urocze, ale dają w kość). W zasadzie wstępny wybór padł na i2 development, bo mają mega duży wybór na Starym Mieście. Zachwyciłam się Kaszubską i zgłębiam temat. Na razie jest ok, obsługa daje radę, konkretni i wydaje się, że bez ściemy, ale chętnie poczytam czyjeś doświadczenia, jak ktoś ma.
  • klaud.ia85 11.06.15, 21:14
    Z tego co wiem fajną inwestycją będzie osiedle rodzinne na nowych żernikach. Fakt jeszcze nie wybudowane, ale blisko tramwaju więc do centrum dojazd w kilka minut.
  • Gość: derelka IP: *.play-internet.pl 22.06.15, 14:45
    Sama proponowałabym trochę dalsze dzielnice Wrocławia. Szczególnie,że dojazd nieco się poprawił w ostatnim czasie. Szukaj mieszkań w programie Mieszkanie dla Młodych. W ostatnim czasie trochę tych inwestycji deweloperskich w mieście powstaje tak więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Polecam zajrzeć jeszcze na stronę:
    dom.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1036139&title=Mieszkanie-w-kredycie-jak-wybrac-nieruchomosc-z-mysla-o-przyszlosci&wid=17301793&smqbzticaid=115176&_ticrsn=3 - możesz tam poczytać sobie w jaki sposób przystąpić do programu MDM. Na początku wszystko może się wydać trochę skomplikowane ale przecież większość załatwień wykonuje doradca.
  • biedronka1212 22.07.15, 11:59
    dużo osób polecało zielona klecine , też się z mężem nad tym zastanawialiśmy, ale ostatecznie zdecydujemy się chyba na centauris
  • 2alex77 03.09.15, 05:28
    A sprawdzałaś stronę inkomsa.pl ? Mają kilka osiedli w stanie budowy we Wrocławiu i sprzedają bez pośredników więc cena nie jest zła. Fajna lokalizacja, w zależności czego się szuka.
  • angie.angie 26.09.15, 12:01
    osobiście bardzo podobają mi się krzyki, spokojna dzielnica, dobrze skomunikowana z innymi częściami wrocławia, sama szukam jakiejś nowej fajnej inwestycji żeby kupić w końcu mieszkanie, z tego co widziałam najbardziej podobają mi się Apartamenty Skarbowców, wygląda to na prawdę atrakcyjnie, w ciekawej lokalizacji, bo to już willowa część, blisko do parków... zaczynam o tym myśleć co raz bardziej na poważnie
  • 10miron 16.11.15, 11:03
    Zobacz sobie firmę www.blockpol.pl/. Ma ciekawe inwestycje.
  • renatttka 01.02.16, 13:26
    Zalezy czego oczekujsz-ciężko doradzić.
  • mirkoz1 27.09.18, 13:49
    Polecam skontaktować się z Wrocławskim deweloperem Inkom S.A, wiem bo sam niedawno korzystałem z ich oferty. Mają ciekawe propozycje domów lub mieszkań w atrakcyjnej lokalizacji np. nowo utworzone osiedle Nowy Port. Nieruchomości w dogodnej, bezpiecznej i spokojnej lokalizacji, moim zdaniem idealnej do codziennego życia. Sprawdź sobie bo naprawdę warto, jeżeli zależy Ci na zakupie mieszkania w nowym budownictwie, blisko natury.
  • michal.1982 19.10.18, 11:31
    Ja polecam raczej nie pchac sie do centrum czy Oltaszyn, Krzyki, Partynice - korki, korki i jeszcze raz korki. Kup mieszkanie w Siechnicach, blisko Wroclawia, duzo taniej.
  • Gość: strik IP: *.artnet.gda.pl 21.12.18, 10:06
    Dwie ciekawe inwestycje realizuje obecnie we Wrocławiu deweloper Lokum, mianowicie:
    na Awicenny
    oraz na starym miescie na Tęczowej ( jest to jedna z niewielu nowych inwestycji w centralnej części miasta, mieszkania może nie są tanie ale pod wynajem moim zdaniem jest to jedna z lepszych opcji bo taka lokalizacja a pewno nie straci na wartości).

Dla bojących się remontu deweloper oferuje mozliwość wykończenia mieszkania pod klucz: lokum-deweloper.pl/oferta/lokum-smart-city/ W wybranym przez nas standardzie.
  • Gość: adam345 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.19, 19:04
    Polecam skorzystać z oferty developera vantage-sa.pl są ciekawe mieszkania sam tam kupilem pod wynajem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.