Dodaj do ulubionych

Śluza Opatowice

28.08.17, 10:35
Wczoraj spacerowalam na moich ulubionych Opatowicach i wiecie co zobaczylam? Aż mnie zamroziło... juz od dłuższego czasu zamknięta jest śluza Opatowice z powodu remontu. czytałam że pierwszy etap się skończył kolejne jeszcze 2 mają być w 2018 i 19 roku . Z ciekawości poszłam zobaczyć jak to wygląda bo z daleka zauważyłam , że przechodzą tam ludzie . Okazuje się że Wstęp jest surowo wzbroniony, cała śluza jest ogrodzona na dodatek ludzie mimo tego przechodzą przez wąską barierkę. po prostu byłam przerażona gdy widziałam małżeństwo przechodzącą obok siatki na jakimś 40 cm murku przerzucają przez barierkę rowery! uważam że ktoś powinien się tym zająć ! chyba nikt nie ma pojęcia jak tam jest głęboko a o wypadek nietrudno z tego co widziałam. Uważam że władze powinny się zainterweniować bo tam jest bardzo niebezpiecznie ludzie dosłownie nie mają wyobraźni.Jak można być tak głupim i przechodzić w zabronionym miejscu?! Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś coś z tym zrobi!
Obserwuj wątek
    • zenek_kra Re: Śluza Opatowice 10.09.17, 09:46
      W naszym kraju podejście do informacji dotyczącej spraw ruchu rowerowego sprowadza się do szumu medialnego wokół tego co się planuje zrobić (czyli czego nie ma). Z kolei nie ma dba się o informacje dotycząca tego co już jest. Dlatego blokuje się, rozkopuje, grodzi płotem, drogi po których jeżdżą rowerzyści bez podawania jakiejkolwiek informacji. W przypadku śluzy Opatowickiej postawiono płot na którym nie ma żadnej tablicy informacyjnej dotyczącej terminu zakończenia remontu tej śluzy. Zapewne gdyby była informacyjna tablica budowlana to byłoby to swego rodzaju zobowiązanie, a gdy nie ma tablicy to można odwlekać lub nic nie robić, a rowerzyści odbijają się od płotu z niewiedzą i głębokim przekonaniem że jest tak jak było zawsze, czyli byle jak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka