Dodaj do ulubionych

Nowe światła dla tramwajów

IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 28.10.04, 21:36
Zauważyliście, że w mieście zaczynają sie pojawiać nowe światła sygnalizacyjne dla tramwajów? Narazie są zamontowane na placu Bema. Ciekawe czy są tylko na próbę czy może Wrocław zaczyna zmieniać powoli sygnalizatory. Podobne (właściwie identyczne) widziałem w Warszawie. Uważam że funkcjonalniejsze były te starsze.
Edytor zaawansowany
  • svarte_sjel 28.10.04, 21:48
    Gość portalu: idea_krys napisał(a):
    > identyczne) widziałem w Warszawie. Uważam że funkcjonalniejsze były te starsze.

Niektórzy się sprzeczają, bo to paskudztwo ma odpowiednik żółtego, którego
    siemeny nie mają. Co nie zmienia tego, że ta zmiana to wynaturzenie i upadek :^(

--
    If you don't like the answer, you shouldn't have asked the question.
    -- Charles Abbot
  • Gość: Pall mall IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.11.04, 13:09
    svarte_sjel napisał:

> Niektórzy się sprzeczają, bo to paskudztwo ma odpowiednik żółtego, którego
    > siemeny nie mają. Co nie zmienia tego, że ta zmiana to wynaturzenie i
    upadek :^
    > (
    >
    A co to za nowe światła??? To już nie będzie tych "kropeczek" świecących???
  • svarte_sjel 06.11.04, 22:45
    Gość portalu: Pall mall napisał(a):
    > A co to za nowe światła??? To już nie będzie tych "kropeczek" świecących???

1. takie jak dla autobusów, tylko dwukomorowe
    2. mam nadzieję, że siemensy się uchowają i tylko w pojedyńczych przypadkach to
    paskudztwo będzie stało. Nadzieję moją utwierdza to, że na tym samym pl.
    Wróblewskiego trzeci sygnalizator (wyjazd z Kujawskiej) został zmieniony na
    nowego siemensa :^)

--
    If you don't like the answer, you shouldn't have asked the question.
    -- Charles Abbot
  • idea_krys 07.11.04, 09:08
    > 2. mam nadzieję, że siemensy się uchowają i tylko w pojedyńczych przypadkach to
    > paskudztwo będzie stało. Nadzieję moją utwierdza to, że na tym samym pl.
    > Wróblewskiego trzeci sygnalizator (wyjazd z Kujawskiej) został zmieniony na
    > nowego siemensa :^)

No to super. Wygląda na to ze jednak się nie przyjeły. A tak swoją drogą to ciekawe jakby wyglądały one na placu legionów :P
  • sstes 08.11.04, 19:31
    Głupio!

A tak poważnie, to mam nadzieje, ze z tymi sygnalizatorami bedzie jak z kolorem czerwonym wroclawskich tramwajow.

Niech nasi miejscy urzednicy (tu chyba inzynierowie ruchu) nie zapominaja, ze to co wyjatkowe i oryginalne jest najpiekniejsze i wyroznia nas (tutaj: Nasze miasto) z szarej masy!
    A praktycznosci i czytelnosci tradycyjnym wroclawskim sygnalizatorom przeciez nie brakuje!
  • piast9 08.11.04, 21:50
    sstes napisał:

> Niech nasi miejscy urzednicy (tu chyba inzynierowie ruchu) nie zapominaja, ze
    > to co wyjatkowe i oryginalne jest najpiekniejsze i wyroznia nas (tutaj: Nasze
    > miasto) z szarej masy!
    Siemensy nie są wyjątkowe. Widziałem je również w Grazu.
  • Gość: twoj stary IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 17.04.05, 00:16
    ok moze i maja odpowiednik zoltego, ale jaki to ma sens w przypadku tramwajow!?? co z tego, ze motorniczy zobaczy, ze ma zolte, tramwaj i tak sie nie zatrzyma, a jesli sie zatrzyma, to znaczy, ze to zolte jest psu na bude bo tram jechal wystarczajaco wolno, moze jestem glupi, ale sensu w tym nie widze
  • wro73 17.04.05, 10:41
    svarte_sjel napisał:

> Gość portalu: idea_krys napisał(a):
    > > identyczne) widziałem w Warszawie. Uważam że funkcjonalniejsze były te st
    > arsze.
    >
    > Niektórzy się sprzeczają, bo to paskudztwo ma odpowiednik żółtego, którego
    > siemeny nie mają. Co nie zmienia tego, że ta zmiana to wynaturzenie i
    upadek :^
    > (
    >

Zdecydowanie popieram!!!
    Niech sobie te ohydy montują w Warszawie, u Nas mają Siemensy i basta!!!
  • rw.wro 16.04.05, 23:31
    może o zdanie zapytać motorniczych, bo to oni najwięcej z tego korzystają.
  • Gość: idea_krys IP: *.core.lanet.net.pl / *.core.lanet.net.pl 17.04.05, 12:17
    rw.wro napisał:

> może o zdanie zapytać motorniczych, bo to oni najwięcej z tego korzystają.

Wątpie czy opowiedzieli by się za tymi nowymi. Te sygnalizatory wprowadzają niezły zamęt na skrzyżowaniu. Np. Taki plac legionów gdzie istnieją rozjazdy aż w 3 kierunkach. Zamontowali by 3 sygnalizatory (każdy dla osobnego kierunku) i motorniczym było by się cieżej połapać niż na starych dobrych siemensach. Tak poza tym to by okropnie wyglądało.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka