Dodaj do ulubionych

Kamery w autobusie lini nr 609

IP: *.e-wroc.com 31.10.04, 22:46
Wczoraj jechalem autobusem lini 609 i zanim wsiadłem do srodka juz pojazd
przykuł moja uwage. Byl "nówka sztuka" jak nigdy. usiadlem... i
przeczytalem "AUTOBUS MONITOROWANY" no i co? szok :/ spojrzalem nad siebie i
ujrzałem kuliste kamery. Czy sadzicie ze w kazdym autobusie no i tramwaju(juz
w kilku też sa)powinny byc takie cacka? czy poprawiloby to bezpieczeństwo
jazdy?
Obserwuj wątek
    • wielki_czarownik Kamery 31.10.04, 23:14
      Kamery na nic jeśli kierowca/motorniczy to tchórz który udaje, że nic nie widzi. Ja bym raczej proponował specjalne blokady drzwi, GPS, wzmocnione drzwi od kabiny mierowcy i przycisk alarmowy. Dzięki temu po naciśnięciu "alarmu" dyspozytor dzięki GPS by namierzał pojazd i wysyłał policję. A wzmocnione drzwi uniemożliwiłyby bandytom ucieczkę jak i pobicie kierowcy.

--
      "Wyznam, że podziwiam pana ministra spraw wewnętrznych, że mógł pozwolić na takie bezeceństwa"
      JÓZEF PIŁSUDSKI 1929
      • Gość: wielki ?? Re: Kamery IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 01.11.04, 17:04
        "Kamery na nic jeśli kierowca/motorniczy to tchórz który udaje, że nic nie
        widzi". A czy wielki czrownik (hehehehe) wie że nie wolno motorniczym i
        kierowcom reagować. Było juz wiele przypadków że po interwencji to kierowca lub
        motorniczy był posądzony o wszczynanie awantur i bójek. A jak wielki czarownik
        taki odważny to zapraszam na nocne linie szczególnie wtedy gdy "towarzystwo"
        wraca z klubów i zabaw. Tam napewno wykażesz się swoją odwagą. Już widzę jak
        obezwładniasz grupę podpitych chłopaków. A więc do dzieła. Pasażerowie czekają
        na takich odważnych.
        • wielki_czarownik Mój drogi 01.11.04, 18:05
          Rozumiem, że kierowca sam boi się zadrzeć z grupą kilku pijaków. Rozumiem, że wewnętrzne przepisy mu tego zabraniają. Ale nie rozumiem dlaczego kierowca widząc coś złego w pojeździe nie wzywa na pomoc policji (przez radio) tylko udaje, że nic nie widzi.

--
          "Wyznam, że podziwiam pana ministra spraw wewnętrznych, że mógł pozwolić na takie bezeceństwa"
          JÓZEF PIŁSUDSKI 1929
          • Gość: wielki?? Re: Mój drogi IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 01.11.04, 19:52
            Ależ mój drogi zgłaszamy i to za każdym razem. I wiesz jaki jest odzew.
            Praktycznie żaden. Dopuki nikt nie zostanie ranny lub nie ma szkód na dużą
            kwotę nikt nie interweniuje. A naszym obowiązkiem jest informowanie Nadzoru
            Ruchu o każdym takim czynie. Niedawno jechałem autobusem nocnym i kierowca
            zgłosił że grupa wyrostków rozrabia i przydałaby się interwencja policji. I
            nic. Zgłoszenie przyjęte i na tym koniec. Wszyscy czekają że w końcu "łobuzy"
            wysiądą i bedzie po sprawie. A tak na koniec to za bezpieczeństwo w środkach
            MPK odpowiada firma ochroniarska (nazwa na nalepkach na szybach). Ale widać
            ochrona to tylko nalepki na szybach.
            • wielki_czarownik Re: Mój drogi 01.11.04, 19:59
              Gość portalu: wielki?? napisał(a):

> Ależ mój drogi zgłaszamy i to za każdym razem.

Oj nie! Sam byłem świadkiem sytuacji jak na Trzebnickiej w tramwaju awanturowała się grupka młodych gniewnych, jeden z pasażerów zastukał do kabiny motorniczego z prośbą o wezwanie policji a pan motorniczy dziwnie ogłuchł i nie reagował. W końcu jakiś facet zadzwonił z komórki ale jak to się skończyło to nie wiem, bo wysiadłem przy Leclerku a tramwaj pojechał dalej.

I wiesz jaki jest odzew.
              > Praktycznie żaden. Dopuki nikt nie zostanie ranny lub nie ma szkód na dużą
              > kwotę nikt nie interweniuje. A naszym obowiązkiem jest informowanie Nadzoru
              > Ruchu o każdym takim czynie. Niedawno jechałem autobusem nocnym i kierowca
              > zgłosił że grupa wyrostków rozrabia i przydałaby się interwencja policji. I
              > nic. Zgłoszenie przyjęte i na tym koniec. Wszyscy czekają że w końcu "łobuzy"
              > wysiądą i bedzie po sprawie.

Wszyscy czyli kto? Ludzie w MPK czy policjanci? Bo skoro jest jak mówisz to przydałoby się zainteresować tym prasę.

A tak na koniec to za bezpieczeństwo w środkach
              > MPK odpowiada firma ochroniarska (nazwa na nalepkach na szybach). Ale widać
              > ochrona to tylko nalepki na szybach.

A to prawda. Do nocnego bez noża nie wsiadam.

--
              JÓZEF PIŁSUDSKI 1929
    • Gość: Jacek Re: Kamery w autobusie lini nr 609 IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 01.11.04, 08:20
      Ostatnio w tramwaju na końcu wagonu dwóch meneli paliło papierosy. Jeden z
      pasażerów poszedł do kierowcy aby ten wezwał policję a kierowca ... jak kamień,
      nic się nie odezwał nawet mu powieka nie zadrgała i z kamienną twarzą jechał
      dalej. Pan który prosił kierowcę o interwencję sam poszedł żulom zwrócić uwagę.
      Otrzymał takie wyzwiska że aż wstyd je powtarzać a i tak miał dużo szczęścia bo
      mało go nie pobili. Jedno jest pewne w środkach komunikacji bezpiecznie nie
      jest a kierowcy sami trzęsą dupami i jak kogoś będą mordować to nawet nie wezwą
      policji. Kamery to strata pieniędzy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka