jakies dofinansowanie?-do przedszkola- ktos wie? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam!
    Synek chodzi do przedszkola, chadza bo choryje, ale zmienila nam sie syt
    materialna, niest na gorzej , i nie stac mnie na placenie za przedszkole, czy
    jest jakas mozliwosc zalatwienia jakiegos dofinansowania , zeby mogl tam
    zostac? moze ktos sie orientuje?

--
    Gocha mama Kubiego i Kini
    • Wybierz się do dyrekcji i zapytaj się.U nas w przedszkolu,gdy rodzina ma doły
      finansowe,składa podanie o zniżkę w opłatach.Są ścisle podane kryteria
      dochodowe jakie trzeba spełnic.Myślę,że to obowiązuje w każdym p-lu we
      Wrocławiu,bo przecież to urząd miasta ustala wysokość opłat i ewent. zniżki.I
      tak:przy dochodzie brutto na 1 osobę w rodzinie w granicach 424,49-339,60zł
      płacisz 50% opłaty stałej,czyli 63,50 ; przy dochodzie 339,59-254,70 znizka
      wynosi 75%-do zapłaty 31,75zł; dochód brutto na osobę poniżej 254,69 zwalnia
      cię z oplaty stałej,płacisz tylko za wyżywienie.Ulgi udzielane są tylko na
      pisemny wniosek rodzica wraz z dołączonymi zaświadczeniami o dochodach.Z tego
      co wiem ,takie zaswiadczenia trzeba uaktualniać co 3 miesiace.
      Piszesz,ze twoje dziecko duzo dni opuszcza, wiec chyba wiesz że nieobecnośc
      powyżej 5 dni roboczych udokumentowane zaswiadczeniem od pediatry , pozwala na
      odliczenia w oplacie stałej.Życzę poprawy sytuacji finansowej i pozdrawiam.
    • Gość: ika35 IP: *.Wielka.ip.WRO.Korbank.PL 01.12.05, 10:49
      Hej,
      jeśli synek nie musi przebywać w przedszkolu wiecej niż 5 godzin dziennie to
      może chodzic tam praktycznie za darmo oczywiście nie będzie otrzymywał
      posiłków...
      • A w którym przedszkolu są tacy łaskawcy,że przyjmą ci dziecko na mniej niz 5
        godzin i bez posiłków?Bo w naszym jak chyba we wszystkich wrocławskich p-lach,
        minimum to 5 godzin i 2 posiłki. Mało tego, za te 5 godzin płacisz całośc
        oplaty stałej(od tego roku to wymyślili,kiedys płaciło się mniej).Wiem, bo sama
        korzystam z takiej wersji.Ostatnio udało mi się wywalczyc,żeby córa korzystała
        tylko z obiadu,bo zaczęła nerwowo reagować na przedszkolne śniadania.Po prostu
        przynosi swoje śniadanko i narazie jest dobrze.W naszej ojczyźnie darmowa jest
        tylko 5-ciogodzinna zerówka,chociaz niby w jakiejś ustawie oświatowej jest
        napisane,że dzieci w wieku 3-6 lat maja zapewniona bezpłatna opiekę
        przedszkolna do 5 godzin dziennie.Ale jak wiele przepisów w naszym kraju,ten
        również jest martwy bo nie ma na to kasy. Swego czasu "wyborcza" pisała o tym
        ewenemencie i namawiała matki do walki o swoje. Ale gminy wykrecają sie brakiem
        pieniedzy.No,ale cóz,mamy nowy rząd który już niedługo pośle wszystkich 5-
        latków do p-la.Oby im sie udało.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.