Dodaj do ulubionych

Tak nam "pomagali" i podebrali nam inwestycję...

16.12.05, 12:36
"Wczoraj napisaliśmy o szansach, jakie Opolszczyzna wciąż ma na wielką fabrykę gumy do żucia, którą zamierza wybudować firma Cadbury Schweppes. Firma interesuje się terenami w gminie Skarbimierz. Jako że o fabrykę rywalizujemy z Dolnym_Śląskiem, zapytaliśmy, jak pomóc w po- zyskaniu inwestycji chcą wojewoda, wicewojewoda oraz marszałek.
- W piątek, gdy wrócę z konwentu marszałków, zadzwonię do wójta i spytam, jak można im pomóc i czy tej pomocy oczekują - zadeklarował Grzegorz Kubat, marszałek województwa, który od nas dowiedział się, że chodzi o Skarbimierz.
Podobne deklaracje usłyszeliśmy wczoraj od wojewody i wicewojewody.
Tymczasem wczoraj Józef Kotyś, wicemarszałek województwa, przesłał do nas oświadczenie, w którym informuje, że zarząd wójewództwa posiada informacje na temat negocjacji z firmą Cadbury. - Są one jednak, jak większość rozmów tego typu, objęte tajemnicą handlową - mówi Kotyś. - Nie informujemy opinii publicznej na bieżąco o efektach rozmów, by im nie zaszkodzić. Zbyt wczesne publikowanie informacji negatywnie wpływa na końcowy efekt.

Kotyś zapewnia, że Polska Agencją Inwestycji i Informacji_Zagranicznych,we współpracy z władzami województwa, przedstawiła inwestorowi kilka ofert lokalizacji fabryki w naszym regionie."

No widać jak działa władza w Opolu, robi wszystko żeby ścągnąc firmę do siebie.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka