Dodaj do ulubionych

Tibia - gra, która wciąga jak jak narkotyk

17.04.06, 22:15
Oszołomów nie brakuje :)
Edytor zaawansowany
  • Gość: fArBa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.06, 22:52
    ta gra to beznadzieja, nie wiem co można w tym widzieć. I po co tracić tyle kasy
    na jakiegoś głupiego bohatera, żeby go kupić na allegro?! przecież to tylko
    wirtualna 'rzeczywistość' i tu nie ma nic naprawde. Czy nie lepiej kupic sobie
    coś co można mieć w rzeczywistości?! Według mnie ta gra 'wypacza' mózgi młodych
    ludzi, może nie wszystkich, ale jak widać są takie przypadki...
  • Gość: Dante IP: *.tepsalan.pl 17.04.06, 23:33
    Wiem, że autor tego tekstu w Tibię nie grał :] Przykro mi ale myli się mówiąc że
    postac zostaje w grze po jej wyłączeniu, jezeli ktos jest na tyle inteligenty i
    potrafi gre wylaczyc prawidlowo a nie przez X to mnie poprze... Co do samej gry,
    idiotów jest pełno i jeżeli ktoś wpadł w nałóg to problem tkwi w nim nie w grze.
    Czy każdy gracz oznacza psychola? Mamy o wiele wiecej gier ktore uzalezniaja,a
    gdy ktoś do gry podchodzi z dystansem nic mu się nie stanie ... problem tkwi w
    samych osobach a nie w grze.
  • Gość: ROsa IP: *.aster.pl 18.04.06, 00:09
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: ROlff IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:58
  • Gość: ;o IP: *.zgora.dialog.net.pl 18.04.06, 09:22
    Bzduuryy... Widac, że ktoś kto pisał ten artykuł nigdy nie miał styczności z
    grą, w artykule jest wiele merytorycznych niedociągnięć. To czy ktoś uzależni
    się od Tibii leży w człowieku, nie w grze. Autor tekstu przedstawił tutaj grę
    tak jakoby
    jej celem było sprzedawanie postaci za prawdziwe pieniądze. Otóż w zasadach gry
    handlowanie postaciami jest ZABRONIONE i wiele kont wystawionych na aukcjach
    zostaje zbanowane przez twórców gry...
  • Gość: demion@wp.pl IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 10:22
    grałem w tibie przez pół roku pojakieś 2h dziennie, i nigdy mi nie wpadło do
    głowy, żeby kogoś pobić, albo, żeby sprzedawać. Postać 20lv na celescie oddałem
    za darmo i nie maiłem z tym żadnego problemu. Kiedy ginąłem traktowałem to tak
    samo jak przegraną w chińczyka ... teraz przegrywam, a potem może wygram. Autor
    artykułu najprawdopodobniej nawet nie właczył Tibii, bo popełnił bardzo wiele
    błędów merytorycznych. Nie można oceniać wszystkich graczy w oparciu o jednego
    ... są tacy co potrafią zabić o 5 złotych ... i wg mnie to tacy sami psychole
    ... ludzie są różni ot i cała prawda!!
  • Gość: Kamil. C IP: *.lexell.com.pl 18.04.06, 12:05
    Zauważ iż grałeś tylko 2h dziennie, a nie po kilkanaście godzin dziennie.
    Przeczytaj dokładnie jeszcze raz.
  • Gość: Kefas IP: *.tvgawex.pl 18.04.06, 12:48
    Gralem w Tibie przez ponad rok. Spedzalem przed monitorem po 10h dziennie. Fakt, da sie na tym zarobic, przez rok zarobilem grubo ponad 1000zl. Jednak autor tekstu straszine przesadza. Sprzedawanie czegokolwiek w Tibi jest ZABRONIONE. Gra nie jest nastawiona na handel postaciami, to wymyslili gracze, nie producenci. Poza tym jak juz wczesniej wiele osob wspomnialo w artykule jest pelno merytorycznych bledow. Autor, zanim napisze artykul powinien sie z tematem zaznajomic i pograc w Tibie chociaz miesiac...
    Co do uzalezniania, problem tkwi w samych osobach a nie w grze. To tak jakby zwalac wine na alkohol dlatego, ze ktos sie od niego uzaleznil... No sorry, ale nikt nie kaze jej siedzec przed monitorem po 18h dziennie... To jest wolny wybor jedostki, moze kiedys zrozumie ze to strata czasu. Ja zrozumialem i przestalem grac i nie mialem z tym zadnego problemu, przestalem grac z dnia na dzien a to chyba znaczy ze gra jednak nie uzaleznia... Chyba ze ktos bardzo tego chce :/

Pozdrowienia dla wszystkich NORMALNYCH, ktorzy nie dadza sie zwariowac przez glupie gierki. A autor niech sie jeszcze zastanowi zanim napisze jakies herezje na temat, ktorego w ogole nie zna. Amen.
  • Gość: Ania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 13:57
    Macie racje, uzależnienie zależy od człowieka, jego silnej lub słabej (w tym
    przypadku) woli, charakteru, myślenia, ale zastanawia mnie jedno: Ile młodych
    ludzi myśli trzeźwo? Mało jest takich osób, szczególnie wśród chłopaków (nie
    chcę tu nikogo obrazić, ale to głównie chłopacy uzależniają się od komputera i
    gier). I nie każdy potrafi łatwo oderwać się od monitora. Jeśli ktoś gra po 10h
    dziennie, to jest, to, już uzależnienie. Otacza mnie wielu kolegów którzy
    bardzo dużo grają, nie mówie, że jest to odrazu choroba, ale sądzę, że jej
    początki na pewno. No cóż, moim zdaniem Tibia nie jest dobra, ale w granicach
    rozsadku zapewne fajna. Trzeba tylko mieć jakiś rozum. Pozdrawiam.
  • Gość: gracz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 17:27
    Ja gram w Tibie od 3 miesięcy. Wciągnęła mnie ta gra, ale bez przesady. Gram dla
    przyjemności, ale jak mi się znudzi to dlaczego nie sprzedać swojej postaci?
    Zawsze jakiś grosz wpadnie;) Ja nie chciałbym, żeby moi rodzice przeczytali ten
    ŚMIESZNY artykuł, ponieważ nie jest to do końca prawda, a mogliby się mocno
    zacząć burzyć ze gram w Tibię (przecież nie powiem im, że nie jest tak jak w tym
    artykule, bo powiedzą, że juz jestem uzależniony). TEN ARTYKUŁ MOŻE ZASZKODZIĆ
    GRACZOM BARDZIEJ NIŻ TA GRA!!!
  • Gość: ktos IP: *.bel.vectranet.pl / 85.219.140.* 20.04.06, 17:48
    ale ty czlowieku jestes p******y to az milo :) lepiej aby przeszkodzic komus
    grac niz ma pozniej zabic swoja matke nie ? i jestes raczej uzalezniony jesli
    piszesz ze ten artykul jest smieszny ;/
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.06, 15:50
    Czyli według ciebie każdy, kto gra w Tibię, zabije własną matkę? Żal mi ciebie...
  • Gość: gracz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.06, 23:53
    p******y to az miło to sam jesteś;) Widzialeś Tibie chociaż raz na oczy? Mnie w
    tym artykule denerwuje to, że zrobili z tej gry maszynkę do zarabiania pieniędzy
    i dlatego to jest śmieszne.. bo gra się dla przyjemności, nie dla pieniędzy!!! A
    to, że jakiś maniak jest agresywny, to nie znaczy, że trzeba za to obwiniać grę,
    to jest wina osobowości człowieka. "lepiej aby przeszkodzic komus grac niz ma
    pozniej zabic swoja matke nie ?" - co w mojej wypowiedzi skusiło cię do
    napisania tego? Gdyby zareagowano wcześniej (zachowanie chłopca budziło
    zastrzeżenia wcześniej no nie?) to do takiej sytuacji by nie doszlo. A i nie
    jestem uzależniony... gram po 1-2 bardzo rzadko 3 godziny dziennie i to z
    przerwami!!! Są dni, że nie włączam Tibii i nie czuje wtedy żadnego braku i
    potrzeby grania:P
  • Gość: Remek IP: *.elb.vectranet.pl 21.04.06, 16:42
    haha, ten typ mial cos z bańka:D ja gram w tibie od 2 lat i nic mi nie jest:D
    rodzice mi nie pozwalaja grac, ale mam na to wyje***ne, gram w szkole ii czasem
    w caffe, ale bez przesady.. bic swoja matke za to ze typ padl w tibi.. smieszne,
    przecie to tylko gra:D
  • Gość: głupek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 19:17
    Chlopacy....i wszystko jasne :D.

Masz 13 lat.
  • Gość: ZIu'lko IP: *.zgora.dialog.net.pl 19.04.06, 14:53
    Zamknijcie mordy tibia rulez swoja matke tez pobilem krzeslem bo sie rzadzila i
    co jest luzz tez tak robcie!!
  • Gość: Sol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 08:23
    Jesli idzie o moje zdanie w tej sprawie. To powiem tak: jestem dziewczyna, mam
    20 lat i gram w tibie, mam rowniez kolezanke, moja rowniesnica, ktora rowniez
    gra. Przez praktycznie 4 miesiacze mam nadal 20 lv. Nie chce grac. Tratuje gre
    raczej jako czat. A kazdy z nas wie, jak czat wplywa na czlowieka i jakie sa
    konsekwencje, jego urzytkowania. Gra jak gra, kazda uzaleznia, ale zalezy
    wszysko od osobowosci. Oczywiste jest, ze kazdy dead powoduje wielkie straty,
    wiele godziny gry i poswiecenia. Ja tez sie denerwuję jak mi mama odlaczy
    interned (dla zaciekawionych przed komputerem dziennie spedzam po 12h czasem
    wiecej) i to nie tylko dla Tibi. Dla mnie jest to uciecza od nudy. i de fakto
    tez chec "latwego zarobku". Chyba kazdy na To poleci.
  • Gość: Seba IP: 82.160.16.* 19.04.06, 16:22
    Nie tylko faceci uzalezniaja sie od kompa> ostatnio gralem w the crims i o-
    game, w pierwszej w czolowkach byly dziewczyny, a na o-game dziewczyna byla
    druga w polsce. A co do Tibi - nie widze w niej nic fajnego, z reszta nie
    znalazlem jeszcze zadnej gry, ktora przyciagnelaby mnie do blaszaka na wiecej
    niz 3h - wszystko zalezy od psychiki czlowieka TYLE
  • Gość: Michu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.06, 20:46
    Zgadzam się z kolegą. Osobiście wiele czssu spędzam przed kompem lecz ja jestem
    zawziętym kolesiem który sie interesuje informatyką działaniem komputera itd
    nie gram czas wolny poświęcam na rozmowy w tym gg które też uzależnia i nie
    jest najlepsze natomiast dużo czytam i ucze się informatyki w wysokiej szkole
    technicznej. Komputer jest tylko maszyną to czy się od niej uzależniamy zależy
    od nas i rodziców.
  • Gość: Kamil IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 21.04.06, 14:03
    Wszyscy nie macie racji ... że jeden ziomek to psychol to nei znaczy ze każdy
    bedzie "bił matkę krzesłem" gram w tibie bo mi ise gra podoba i nie mówcie że
    to uzależnienie czy coś bo kiedy chce moge przestać..... więc nie róbcie z tego
    takeij afery bo to jeden psychol co powinien siedzieć w specjalnej skzol tak
    zrobil ..... OMFG
  • Gość: ziomek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.06, 00:45
  • Gość: kolega IP: *.tvgawex.pl 18.04.06, 16:45
    1000zł po roku grania po 10h dziennie ? Śmiech na sali . Chyba macie po 12 lat
    skoro dla was to są duże pieniądze za siedzenie non-stop przed kompem przez
    ponad rok czasu .
  • Gość: szkiełko i oko IP: *.akron.net.pl / *.akron.net.pl 18.04.06, 22:20
    Gość portalu: Kefas napisał(a):
    > Gralem w Tibie przez ponad rok. Spedzalem przed monitorem po 10h dziennie.
    > Fakt , da sie na tym zarobic, przez rok zarobilem grubo ponad 1000zl...

Brawo, zarobiłes na okulistę i dobre szkiełka!
  • Gość: Shakethat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 00:51
    To juz lepiej zarabiac stawiajac portale erotyczne, troche htmla i masz 2000zl
    na tydzien ;]
  • d_arek_d 19.04.06, 08:34
    Gość portalu: Kefas napisał(a):

> Gralem w Tibie przez ponad rok. Spedzalem przed monitorem po 10h dziennie.
    Fakt
    > , da sie na tym zarobic, przez rok zarobilem grubo ponad 1000zl.

ROTFL, brawo za przedsiębiorczość! A niech mu będzie - weźmy rok z "ponad
    roku"! To 365 dni. Teraz 365*10 godzin dziennie = 3650 godzin. Teraz
    zarobek "grubo" ponad 1000zł. A niech mu będzie, przyjmijmy 2000zł! Ile to na
    godzinę? 2000zł/3650 godzin = circa 55 groszy za godzinę!!! Hihihi, jakoś
    dziwnie kojarzy mi się to z Wanią, który ukradł cysternę spirtu, spirt prodał,
    dieńgi propił. Aha, ile teraz kosztuje godzina w kafejce internetowej? Czy
    przypadkiem nie więcej niż 55 groszy? A jeśli ktoś ma kompa w domu, ile tenże w
    godzinę zużywa prądu? A opłata za łącza? Ludzie! Popaprało was? O co wam chodzi
    z tym "zarobkiem"?! Dlaczego w ogóle o nim piszecie?

Zaraz pewnie ktoś odezwie się, że nie o zarobek w tym wszystkim chodzi
    przecież. To po kiego grzyba w ogóle wspominacie o tym "zarobku"? Sprowadzacie
    tym tylko na siebie śmiech. Napiszcie po prostu, że gra wciągająca, bo jeśli
    chodzi o dodatni bilans tego nieszczęsnego "przedsięwzięcia", to uzyskacie go
    prędzej leżąc i posapując głośno lub wręcz przeciwnie - cichutko (to już
    zostawiam wam do wyboru), nie grając w żadną grę i nie włączając komputera.
  • Gość: Sol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 08:45
    nie rozumiesz o co chodzi, to Ci powiem. To jest jedyna gra, ktora jak zucisz
    nie pujdzie w zapomnienie. Nie chodzi o gryba kase. Moj kupel na grze zarabia
    srenio 300 zl na miesiac. Ale nie o tym pisze. Otoz zazwyczaj jak "zucasz"
    jakas gre to idzie w zapomnienie nic z tego nie masz. Tylko zal, ze grales. Z
    tibia jest podobnie, ale z jednym "ale" a mianowicie. Jak konczysz sprzedasz i
    zawsze masz rekompensate "straty" Moze nie wielka. Ale zawsze to na pawde jest
    wielki bodziec.
  • Gość: artson IP: *.wroclaw.mm.pl 24.04.06, 12:26
    Skoro tyle zarobiles to moze kupisz sobie slownik ortograficzny ?
  • Gość: MAgu BBa IP: *.ids.bielsko.pl 19.04.06, 10:29
    Hmmm.... zalezy kto ile zarabial. Ja i reszta naszego klubu internetowego
    zarabialismy okolo 3tys na miesiac na lepka w Tibie grajac po 5h na dzien.
    Wiec zalezy kto jakiego klienta znajdzie ;)
  • Gość: web IP: *.ztpnet.pl 19.04.06, 15:09
    ja z kolgom robilsmy 1500zyta misincze grajonc po godznie na dzien
  • Gość: klik IP: 83.71.151.* 21.04.06, 06:32
    moze te piec godzin powinniscie poswiecic na nauke ortografii, bo poziom jaki
    reprezentujecie jest tragiczny
  • Gość: Matizzos IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.06, 23:38
    Ludzie robicie afere o byle shit!Jeden down jeszcze nic nie znaczy... Gdyby
    podobnie zrobila chociaz polowa uzytkowników tibii to byl by powód do paniki.
    Lepiej byscie wszyscy na tym zarobili gdybyscie pomysleli o swojej przyszlosci i
    czas wlozony w gre przeznaczyli na nauke... Juz widze przyszlosc naszej Polski:
    co 2 mieszkaniec to analfabeta i fucking thief! Z drugiej strony gram w
    tibie i jakos moge pogodzic przyjemnoisc z obowiazkami. Uwazam ze wszystko
    zalezy od charakteru czlowieka. Tak w ogole to jaki jest sens grania w tibie?
    Przeciez przez cale zycie nie bedziecie w to grali...!!!
  • Gość: Maciek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.06, 00:51
    Wiesz Co Masz Racje Ze To Wciaga i Ze Ten Koles Co Oblozyl Matke Kszeslem
    Powinien Na Jakis Odwyk Isc. Tibia Jest Dla Madrych Ludzi A Nie Dla Debili
    Ktorzy Maga Zajebac Swoja Matke Za Kwadratowe Ludziki.Zeby Mi Matka Wylaczyla
    Kompa Jak Bym Gral Z 5 Dni Non Stop To Bym Jej Podzienkowal Ze Przynajmniej Umie
    Zadbac O Swojego Syna ....
  • Gość: Beriath IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.06, 15:32
    Duzo mowic nie trzeba, jak komus sie spodoba to juz go to wciagnie na dobre :_)
    sam wiem z doswiadczenia :_) ale trzeba miec troche umiaru najpierw obowiazki
    potem przyjemnosci
  • Gość: Nag IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.06, 20:04
    heh jedyne co mnie denerwuje to przywaznie gdy jestem na dl matka kaze mi
    wylaczać xD
  • Gość: pozder IP: 80.54.200.* 23.04.06, 17:41
    nie wolno opisywac calej gry na podstawie 2-3 incydentow, to tak jakby zabronic
    jezdzenia samochodem bo sie jakis warszawiak rozbił (a takowych burakow
    warszawiakow jest wiecej niz tibiomaniakow).
  • Gość: Pawel IP: *.chello.pl 18.04.06, 20:19
    co to jest 1000 zl. rocznie?? może duzo?? to juz w uczciwej pracy bedziesz
    siedzial 8h dzienie, nie uzaleznisz sie i zarobisz duzo wiecej. Tez w to gralem
    3h dzienne przez pol roku. "Padlem" 2x i mi sie znudzilo i sie teraz zastanawiam
    jak w to grac moglem... I śmiesza mnie komentarze "jak mogliscie obrazic taka
    WSPANIAŁĄ gre jaką jest TBIA (koniecznie przez duze litery zeby jej nie obrazic)
  • Gość: Baltrek IP: 195.177.196.* 18.04.06, 21:40
    To prawda Tibia uzaleznia i to bardzo ale napewno nie do tego stobnia aly kogos
    bic taboretem. Są tacy któży by bez tibi niewytrzymali 10h a są tacy któży mogą
    się powstrzymac.
  • Gość: Mastadi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 10:24
    Co racja to racja. A poza tym, czemu piszą tylko i wyłącznie o Tibii? Przecież
    są setki gier podobnych do niej... Pewien chłopak zabił swojego kolegę bo ten
    sprzedał jakiś bardzo rzadki miecz w jakiejś grze MMORPG... Jakiś gość powiesił
    się bo hackneli (Dla tych niezbyt w temacie: Ukradli) mu konto w Runescape (Gra
    MMORPG)... i o tym jakoś nie piszą.
  • Gość: Gracz..nieuzalezni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 16:13
    Ja uważam, że nie wszyscy sa zdolni do udezenia kogo kolwiek za smierc w
    tibii...
    Ja jestem bardzo wkurzony jak padne ale w zyciu bym niekogo za to nie udezyl.
    Ja gram w tibie ale nie chce zeby na mnie mowili pszychol!!!!
    Faktem jest ze tibia bardzo mocny i szybko wciaga ale ja np. mam ograniczenie
    czasu :(( 2h dziennie
    PAPAPA...tibia jest cool..
  • Gość: lorek IP: 82.146.225.* 19.04.06, 22:43
    dokladnie ja tez nigdy by mi do glowy takie cos nieprzyszlo
    ja jtestem taki ze jak moja postac dednie pare razy to juz niegram
  • Gość: Gracz 111 IP: *.inter / *.net-40.rev.inter-c.pl 20.04.06, 17:12
    No grałeś po 2h dziennie, osiągnołeś 20 lvl co jest bardzo śmieszne. Gra
    zaczyna wciągać na maxa kiedy ma się wysoki lvl np 100+, kiedy zdobywa się
    itemy typu sov, demon armor itp. Kiedy osiągniesz wysoki lvl i masz dobre
    itemki i chcesz skączyć z grą to napewno myślisz żeby to sprzedać. Ludzie to
    kupują dlaczego by nie zarobić, przecież kończyć. Tibia jest jak każda inna
    gra, każda gra moze cię uzależnić. A, że tu wchodzą w grę pieniądze, są osoby
    które zamiast cieszyć się grą widzą tylko cheć zysku. Ci co popadli w nałóg
    powinni się leczyć. Jeśli mieszasz sprawy tibi w realnym zyciu to jesteś chory.
    To jest gra jak każda inna, gra ma bawić, a nie wkur..ać. Gram w tą grę 2 lata,
    sprzedałem postać za 1500 zł. Kolega z podwórka raz okradł moja postać, ale nie
    poszedłem go nie pobiłem bo nie mam tak nasrane w głowach jak 70% tibijczyków!
    AVE!
  • Gość: Pawel IP: *.chello.pl 20.04.06, 20:03
    >"Kolega z podwórka raz okradł moja postać, ale nie
    >poszedłem go nie pobiłem bo nie mam tak nasrane w głowach jak 70% tibijczyków!"

• Gość: Pawell IP: *.chello.pl 20.04.06, 20:08
    >"Kolega z podwórka raz okradł moja postać, ale nie
    >poszedłem go nie pobiłem bo nie mam tak nasrane w głowach jak 70% tibijczyków!"

ja uwazam teraz ze tibia to gow*o choc sam w to kiedys gralem. a typowi
    bym wpier*ol spuscil dla zasady i nie dal sie w wala robic, o nie chodzi o gre
    tylko o to jak cie ludzie szanuja. gosciu dostal by w leb i mogl by se tym
    itemem udlawic i robic se z nim co chce, juz bym sie o niego nie upominal
  • Gość: Kijix IP: 83.168.96.* 21.04.06, 21:51
    Wlasnie... Grales dwie godziny dziennie wiec nie przyzwyczailes sie do Tibii.
  • Gość: Arthas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 10:26
    Dokładnie, ten kto pial to co napisal NIE WLACZYL awet tej świetnej gry... o
    albo to cytuję : "bezbronna i unieruchomiona staje się łatwym celem dla innych
    graczy. Młodzi boją się, że stracą swojego bohatera, wartego z godziny na
    godziny więcej, i grają."
    to jest zwykłe bluźnierstwo, klikasz LOGOUT i wychodzisz... chyba ze ktos bez
    rozumu klika exit mając "mieczyki" kto gral sie polapie, kto nie niech zacznie
    grac a zrozumie ( zapraszam na HIBERNĘ a wlasnie, gra ktos na hibenie ?? jak
    cos to gg:4351021 ) Ten artykuł winien zostać zniszczony i nie podlegać ŻADNYM
    komentarzom, czy to wina twórców , że TIBIA jest tak wspaniała ?
    I ci którym udało się sprzedać postać mają szczęście - a ci co kupil pecha (
    postac dostaje bana)
  • Gość: azmar IP: 83.168.127.* 18.04.06, 12:47
    Widzisz jak się bulwersujesz :) od razu widać ześ uzaleniony... a Tibia? Tibia to bardzo cienkii mmorpg, pograłbyś w Lineage 2, albo w WOWa to byś zdanie zmienił, chyba że ci g... mózg uciska ;), bo Tibia to gra dla dzieciarni...
  • Gość: Tharr~ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 15:34
    lineage jest do niczego moim zdaniem, a WoW jest drogi jak na polskie realia.
  • Gość: Ano prawda IP: *.btsnet.pl 19.04.06, 00:25
    WoW drogi jest, ja sam gram w niego czasami na koncie kuzyna, bo na kupno
    własnej gry mnie nie stać. Ale Tibia naprawę ma swój urok, nie gram w nią już,
    chyba że są jakieś ferie i mam naprawdę dużo wolnego czasu, ale rozumiem tych,
    którzy w nią grają. I naprawdę nie trzeba przy niej spędzać kilkunastu godzin
    dziennie (co nie oznacza, że niektórzy tak nie robią). Nikt też nie robi
    postaci specjalnie po to, żeby je sprzedawać, bo rzeczywiście byłoby to
    nieopłacalne. Postacie sprzedaje sie, kiedy gra nam się znudzi. A że ktoś je
    kupuje... tego już nie rozumiem. Ale autor artykułu naprawdę powinien mieć
    jakiekolwiek pojęcie o tym, co pisze, bo przedstawił grę jako jakieś narzędzie
    szatana zmieniające młodych ludzi w uzależnione potwory gotowe pobić matkę, bo
    wyłączyła komputer.
  • Gość: bARTosz KSSG IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 21:23
    "lineage jest do niczego moim zdaniem, a WoW jest drogi jak na polskie realia."
    to sciagnij wowa z neta i na pirackich servach pociskaj za darmo i lepiej
  • Gość: Silv IP: *.y.INTELINK.pl / *.n.INTELINK.pl 18.04.06, 18:08
    Powiem tak tibia gra prymitywna i żałosna gralem dla kaski troche (miesiac
    gdzies czy 2 nie nalogowonei bylem uzależniony a jak mi psotac padla to się z
    tego śmialem wiec raczej te opowiesci to bajki wyzsane z palca i uogolnianie
    fakt są przypadki beznadziejne uzależnione itp ale to nei wina gry bo one
    pwostajaby zapewnic rozrywke a kazda rzecz nadużywana ma katastrofalne skutki;/
    te dzieciaki rownie dorbze moglyby grac w co innego i sie uzależnić i mimo ze
    gry nie lubie itp to niezbyt mi sie podoba wypisywanie różncyh bajek na temat o
    ktorym nie ma się pojęcia artykuł uważam za nierzetelny i robiony tylko po to
    by powstałą kolejna afera proponuje najpierw opracować temat i sie z nim
    zapoznac a nie pisac kolejny marny tekst w którym prawda zostałą odstawiona na
    dalszy plan
  • Gość: pacal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 00:19
    na jednym wdechu/wydechu. Wiesz co to są znaki interpunkcyjne?
  • Gość: Matys IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.06, 08:06
    Dlatego dziekuje rodzicom ze nie pozwalaja mi grac wiecej niz 2h
    dziennie...Pewnie tez bym oglupial na punkcie Tibii gdyby nie oni...
  • Gość: sxe IP: 80.54.249.* 18.04.06, 20:28
    jak w tutule dla mnie to chat z pokemonami i to ku..two uzaleznia ci co sie
    bronia pewnie sie nie wqrwili na ta gre dostatecznie mocno zeby powiedziec o
    tibii ze jest zla...poczekamy zobaczymy za kilka miesiecy a moze lat co powiedzie...
  • Gość: Kramar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 00:16
    co do L2 , WOWa itp. to OTSy sa do bani a tibia jest chyba jedyna w miare fajna
    gra, w ktora mozna grac na oficjalnym serwerze za free.
  • Gość: Druid Eliner IP: *.localhost / 83.17.191.* 19.04.06, 20:59
    WItam all. Gram w Tibie... troche czasu (pisze Tibie przez "T" bo to nazwa
    własna a nie latego ze jeste jakim Bogiem czy nie wiadomo jak dobra gra). I ty
    azmar piszesz o wydawaniu kasy??? W WOW'a mozna grac tylko na oryginalnym CD
    (ok. 300zł) i do tego co miecha musisz placic ok. 50zł zeby grac dalej... NO
    COMMENT! Tibia jest za FREE!!! A jak chcesz ze wydac kase to kupujesz PACC :P
    proste. Ja mam w Tibi RS'a (taka czaszka ze kazdy moze Cie bic :P ) i jakos nie
    placie i nie rozpier***** pol chaty za to ze mnie ktos zabije... ten temat to
    jakis apsurd zdrowego rozsadku...
  • Gość: bartosz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 21:22
    co ty gadasz ja gram w wowa i tibie co prawda wow jest wyrabista gra ale tibia
    tez jest spoko wogule grzy pprzez neta sa spoko ;d
  • Gość: Tharr~ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 15:32
    lol, dorosnij w koncu. nikt nie dostaje bana bo w 99% zmiana ownera jest nie do
    udowodnienia. wy sami ejstescie jak "merytoryczny blad" i nie umiecie czytac ze
    zrozumieniem. gosciwo matka wyalczyla kompa powerem, nie zrobil log out ani
    exita. byl na expie(skoro padl ot nie byl w pz) tzn ze mial battle sign >>
    wniosek postac nie mogla zostac wylogowana chyab ze 15 min bez zadnej
    aktywnosci playera(nastepuje to automatycznie). wiec zanim wy wszyscy
    zaczniecie ozcerniac tego kto to napisal, to smi sie zastanowcie jak daleko
    siega wasza wiedza. ty nawet nie umiesz przeliterowac serwera na ktorym grasz.
    btw, to ejst non pvp jak dobrze pamietam, wiec z tibia na pvp to to nie ma
    zadnego porownania.
  • Gość: Puchuś Kubatek IP: *.range86-138.btcentralplus.com 18.04.06, 19:47
    Tharr, wydaje mi się, że ty jesteś błędem genetycznym skoro usprawiedliwiasz
    maniaka, który atakuje stołkiem matkę za to, że wylączyła mu kompa i jakieś
    wirtualne gó..o nie zapisało się na dysku. Rozumiem, że menela, który zatłucze
    ci matkę za 20zł też usprawiedliwisz. Śmieszne. I to dodawanie powagi sobie i
    swoim wypowiedziom przy pomocy pseudoprofesjonalnego bełkotu.Żałosne.
  • Gość: puxader IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 07:54
    nareszcie ktos kto umnie grac w tibie!!!
  • Gość: Zax IP: 87.207.111.* 18.04.06, 17:49
    Ja gram w tibie z 4 lata... i jest dobrze.. a ogolem..
    Mhm..
    Tysiac w rok przez 10h dziennie?
    Chyba na rooku tyle zarobisz :>
    Bo na mainie zarabiam 500+ zeta miesiecznie grajac po 6 godzin dziennie.
    Tibia jest nalogiem , z poczatku sam wysmiewalem ludzi grajacych w to a teraz?
    Teraz to ja gram i nie widze ze mial bym przestac :<
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 15:24
    Ech... do niektorych... w artykule pisze ze mama mu wylaczyla komputer i
    dlatego koles zginal. Pewnie mial mieczyki, hunt'cił na dl'ach albo na innych
    jakichś mocnych potworkach, mieczyki są, mama przychodzi, sru w magiczny
    guziczek POWER i postac zostala bezbronna i oczywiscie co z tym idzie, zginela
    przez bardzo agresywne a jakze niebezpieczne potworki, a wy ludzie wyskakujecie
    ze autor artykulu nie zagral nawet w ta gre i pie***li glupoty... ech... Troche
    logiki jeszcze nikomu nie zaszkodzilo!
    Przyznam sie ze sam kiedys gralem w Tibie. Nie przecze ze mnie wciagnela, ale
    doszedlem do wniosku, ze ta gra jest nudna, bez sensu i nie rozumiem jak mozna
    cale zycie spedzic grajac w taka gre... Nie rozumiem jak mozna wydawac tyle
    kasy na jakies glupie postacie lub na premium account'y. Czy nie lepiej pojsc
    do kina, zaprosic jakas fajna dziewczyne na randke (a potem wynikna z tego
    jakies pozytywne rzeczy ;)), pomoc biednym i potrzebujacym ludziom (byleby oni
    nie wydali tej kasy na tibie ;p), kupic sobie nowa deskorolke superasta (to w
    moim przypadku ;p), pojechac na super wczasy ktorych sie nigdy nie zapomni.
    Takich wariantow jest wiele. Moim zdaniem lepiej wybrac jeden z nich niz wydac
    tyle kasy na Tibie i g**no z tego miec...
    Pozdro :P
  • Gość: Arthas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 10:29
    Dokładnie, ten kto pial to co napisal NIE WLACZYL awet tej świetnej gry... o
    albo to cytuję : "bezbronna i unieruchomiona staje się łatwym celem dla innych
    graczy. Młodzi boją się, że stracą swojego bohatera, wartego z godziny na
    godziny więcej, i grają."
    to jest zwykłe bluźnierstwo, klikasz LOGOUT i wychodzisz...(postać znika z gry,
    testowałem to z bratem ciotecznym) chyba ze ktos bez rozumu klika exit
    mając "mieczyki" kto gral sie polapie, kto nie niech zacznie grac a zrozumie (
    zapraszam na HIBERNĘ a wlasnie, gra ktos na hibenie ?? jak cos to gg:4351021 )
    Ten artykuł winien zostać zniszczony i nie podlegać ŻADNYM komentarzom, czy to
    wina twórców , że TIBIA jest tak wspaniała ?
    I ci którym udało się sprzedać postać mają szczęście - a ci co kupil pecha (
    postac dostaje bana)
  • Gość: Daz~ IP: *.osk.pl / *.osk.pl 18.04.06, 15:12
    Wiesz, jestes idiota, myslac, ze CIP Soft wszystkie trade chary wychwyci...Sam
    sprzedalem postac, po PONAD 50zl...Ale co, gralem nia mniej niz 2 godziny. Nie
    zrobilem jej..Tak samo jak 10 innych ktore takze poszly na trade'a. ZADNA nie
    zostala zbanowana. Po za tym, glupcze, tibia wyzarla ci doszczetnie mozg i nie
    umiesz juz czytac ze zrozumieniem...lmfao~ autor tekstu napisal, ze PO
    WYLACZENIU KOMPUTERA, a nie po logoucie postac zostaje w grze! Dajmy na to,
    expisz na demkach (solo) i nagle wpada mamuśka i wylacza kompa...POSTAC ZOSTAJE
    W GRZE! O taki przyklad chodzi...
  • Gość: Lawol16 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.06, 21:45
    Może i o taki przykład chodzi ae to nie wina Ci..oftu. Logujac sie na postać
    logujesz sie na serwer i ta postać jest na serwerze a przez twojego kompa i
    neta tylko nia sterujesz a kiedy matka ci wyłączy kompa powerem to fakt postac
    zostaje a le tylko dlatego ze nie wylogowałes jej poprawnie i nie odłaczyłes z
    serwera a odłaczyłes kompa który nią sterował i to nie jest zrobione specjalnie
    przez twórców gry. Postać po jakimś czasie sie odłaczy bo jest system anty afk
    który po pwenym czasie stania bez ruchy cie wyłacza chyba że wcześniej zginiesz.
  • Gość: Xaw~ IP: *.telpol.net.pl 18.04.06, 19:28
    1.Tibia nie jest wspaniała
    2.Co widzisz wspaniałego w grze 2d z grafiką do dupy i bez dźwieku?
    3.Czasem masz kick neta/gry itp i dlatego postac stoi w miejscu bezbronna i
    unieruchomiona
    4.Hiberna Sux
    5.Nie zawsze postac dostanie bana. Chyba ze ktos to zglosi.
    6.Czasem trzeba kliknac exit bo musisz szybko zejsc
    7."czy to
    > wina twórców , że TIBIA jest tak wspaniała ?" Tak wina CIP Soft'u to oni
    stworzyli gre a dokładniej 4 z nich (Stephan,Guido,Ulrich i Stefan V.)
    Bo to oni jak byli w akademiku robili gry i stworzyli to coś. Później zawołali
    kumpli,ulepszyli,zatrudnili więcej osób,rozpowrzechnili i Tada.
  • Gość: Mexi IP: *.satfilm.pl 20.04.06, 17:35
    Czy wyście oszaleli! Jak ktoś gra w Tibie i pada mu postać rozumiem że się
    wścieka i ten chłopak co zrobił własnej matce było złe lecz matka też nie była
    bez winy mogła mu przeszkadzać w grze lub wściekać go jakoś ale nie zrobić by
    postać padła. Ja też kupuje rzeczy nie postacie a rzeczy na alegro i czasami
    sprzedaje Tibia to poprostu niezły zysk. Ja nie jestem uzależniony od tej gry bo
    nawet nie mam czasu czasami w nią grać ale np. Seromontis ma 24 lata jest
    polakiem i też gra w Tibie i założe się że ma takie samo zdanie jak ja!
  • Gość: Ktuś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 08:39
    Nie masz racji. Jak jetses gdzies na jakichs np. Guardach i Ci rodzice neta
    nagle odlacza, to postac zostaje, nie wyloguje sie chyba, nie?? To chyba Ty nie
    miales stycznosci z ta gra i nie pierd** glupot. Udajesz ze sie znasz, ale sie
    nie znasz :)):):):) Wylogowac sie mozna , gdy masz fighting wyłączony, dziecko
    =/ Jak nie wiesz to sie kur*** nie odzywaj. Nawet nie probuj sie ze mna klocic.
    Cytuję : ,,to jest zwykłe bluźnierstwo, klikasz LOGOUT i wychodzisz...(postać
    znika z gry"
    hjahuahuhuahauahhahahahahuahuhuahua !! Nie zawsze mozna sie od tak wylogowac
  • Gość: nastolata IP: *.msk / *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.06, 14:55
    Może jemu chodzilo o tak zwanego "kika", wtedy zostanie postac w grze i bedzie
    bezbronna;p Słyszalam, ze ostatnio byl masowy kik i wysokie lvl troche sie jakby
    to powiedziec "zdenerwowały":D:D
  • Gość: Ktoś IP: *.local.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.06, 15:05
    A tak pozatym jak ktoś kupuje postać to jego strata... Mi się wydaje że lepiej
    samemu posiedzieć 1-2 h dziennie i to zrobić mieć kontankt z kolegami niż wydać
    1000 zł(~100lvl) mieć postać i nic więcej...
  • Gość: BinJajer IP: *.stegny.2a.pl 22.04.06, 21:08
    Wlasnie osiagnales szczyty pajacowtosci... nie umiesz nawet konstruktywnie
    krytykowac i mendzic. Ten tekst o "wspanialosci" jest baaardzo subiektywny...
    jestes uzalezniony!
  • Gość: Nololob IP: *.dolsat.pl / 85.219.248.* 23.04.06, 11:07
    O Boże. Wina stoi także po stronie matki. To ONA wychowyje swojego synalka.
    Cieszcie się że to jest 2D a nie 3D. Że nie ma jęków, krzyków bo nie ma
    dźwięków. Cieszcie się że nie widać jak powoli umiera postać, że widać i nagle
    ciało. Że krew jest tylko na 1 kratkę. CIESZCIE SIĘ ŻE TA GRA JEST ŁAGODNA,
    ZAROBKOWA, I NAUKOWA (języki) W JEDNYM!!! PATRZCIE W TE GRY GDZIE NA EKRAN LECI
    KREW!!! GDZIE SIĘ ZABIJAJĄ NOŻAMI!!! GDZIE JEST PORNOGRAFIA!!! ODCZEPCIE SIĘ OD
    TIBII!
  • Gość: z IP: *.e.lublin.pl 18.04.06, 13:15
    > Bzduuryy... Widac, że ktoś kto pisał ten artykuł nigdy nie miał styczności z
    > grą, w artykule jest wiele merytorycznych niedociągnięć. To czy ktoś uzależni
    > się od Tibii leży w człowieku, nie w grze.

Gdyby dziennikarz opisał przypadek, gdy dwunastolatek zabił matkę, bo mu zabrała
    i wylała jabola, też byście pisali że bzdura, bo nie każdy kto pije alkohol się
    uzależnia, nie wszyscy alkoholicy to mordercy, itd?

Tibia, jak większość MMORGów, uzależnia. A w pewnym wieku dzieci kiepsko sobie
    radzą z uzależnieniami.

> Autor tekstu przedstawił tutaj grę tak jakoby jej celem było sprzedawanie
    > postaci za prawdziwe pieniądze.

Gdzie autor tekstu tak napisał? Uderz w stół...

> Otóż w zasadach gry
    > handlowanie postaciami jest ZABRONIONE i wiele kont wystawionych na aukcjach
    > zostaje zbanowane przez twórców gry...

Co nie zmienia faktów, prawda?
  • wysmiewca 18.04.06, 14:06
    Zgadzam sie ze koles przesadzil ale to jest tak jak z praca jak sie ja traktuje
    ja na poazni i nagle ją ktos nam zabiera to jestesmy przygnebieni jedni reaguja
    agresja a innizamykaja sie w sobie ja kiedys tez traktowalem gre poaznie i jak
    zginolem w niej to sie potafilem rozplakac ale teraz potrafie trzymac dystans i
    wiadodomo zal jest ale juz nie taka zlosc jak kiedys ....
    Artykul fajny ale jak sie cos przedstawie to warto byc autorytetem a nie
    naciagac wypowiedz pod tytuł ....
    Zanim napiszesz kolejny artykul na jakis temat zajzyj do slownika i zobacz
    definicje publicysty jest to autorytet w danej dzeidzinie a nie ......
  • Gość: BartosZ KSSG IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 21:36
    TO JEST TYLKO GRA ! gra sie dla przyjemnosci a nie jak padniesz to placzesz to
    jest glupie ja ostatnio padlem i mi c legi wypadly na ktore zbieralem dlugo ale
    smialem sie tylko ze jestem taki glupi ze nienosilem aola albo jakis p legow
    ale to jest tylko gra
  • Gość: pepe IP: *.ict.pwr.wroc.pl 18.04.06, 15:41
    ... tak, to plagiat.

Bzduuryy... Widac, że ktoś kto pisał ten artykuł nigdy nie miał styczności z
    narkotykami, w artykule jest wiele merytorycznych niedociągnięć. To czy ktoś
    uzależni się od heroiny leży w człowieku, nie w heroinie. Autor tekstu
    przedstawił tutaj narkotyk tak jakoby jego celem było sprzedawanie sie za
    prawdziwe pieniądze. Otóż prawnie handlowanie narkotykami jest ZABRONIONE i
    wiele dilerow wystawiajacych na aukcjach zostaje zamkniete przez policje...
  • Gość: Noname IP: *.adsl.inetia.pl 18.04.06, 21:59
    Przez pewien czas po wyłączeniu komputera postać pozostaje w grze. Widac że ten
    kto pisał ten artykuł nie zna sie na rzeczy , a pozatym lepjej grac w Tibie niz
    wydawac pieniadze na papierosy/narkotyki/alkohol.
  • bombka8 19.04.06, 20:08
    Witajcie...
    Po pierwsze osoba która pisała artykuł nigdy niemiała styczności z Tibią.
    Po drugie to czy kogoś Tibia uzależni nie zależy tylko od samej osoby, jeżeli ktoś ma powodzenie w zyciu, jest lubiany, odnosi sukcesy jest mu trudniej uzależnić się od Tibi.
    Przykład:
    Dla niewtajemniocznych w Tibi są różne server ;] Powiedzmy że jakaś osóbka osiąga na serverze 100+level jest szanowana i jest wzorem dla innych...
    Są ludzie którzy pracują na to 2 lata ale są tacy(ostatnio padł rekord pewien chłopak z Braniewa wbił 100lev w niecałe 30dni) którzy pracują nad tym dużo mniej, poprostu grają więcej a jest to spowodowane tym że dzisiejsza młodzież niema czym sie zająć(Tu można iśc dalej wina naszego "Rządu" w mniejszych miasteczakch cieżki jest pograć w kosza, popływać na basenie, pojeżdzić na rowerze z powodu braku miejsc na to). Osoba taka jest na ustach tysięcy graczy jak niesamowita jest że osiągneła tak dużo w Tibi.
    To co napisałem wyzej pewnie głupie jest ale moje to zdanie gram 2 miesiace po 4-5h jak wolne i niema co robić dłużej. Mam 51lev
    Fenomenem Tibi jest to że osiągając coś w niej i wyłączając gre przez X lub logout tak naprawde ciągle jesteśmy tam na ustach innych graczy którzy to "podniecają" się naszymi osiągniecami co jest tylko Bodźcem dla danego 100+levela żeby grać dalej, więcej, szybciej... I tak w kółko

Ps. Niema się co czepiać o samą gre że jest dobra...
    Jest dużo innych mediów, gier które źle wpływają na młodzież
    Nikt niema pretensji o to że durne bajki gdzie ciągle walcza potwory są pokazywane w kanałach dla dzieci.
    Można by tak wymieniać i wymieniać. Tak naprawde niewiem co woleliby poniektórzy rodzice żeby ich dzieci grały po 5h dzienie w Tibie, niż miało by chodzić z kolegami i przychodzać raz na tydzień kompletnie zalazny
    Pozdro Dla ALL tibijczyków
    Bombka
  • Gość: lidzbark warmiński IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.06, 20:50
    mnie terz to wciogneło i to osto teras terz tylko gram gram nie liczy mi sie
    mama i inni to tak wcioga jak magnez nie wyobrazam sobie teras przestac grac w
    tibie nawed jak nikogo nie ma w domu to zostaje w domu i gram a muwie mamie ze
    byłem w szkole w szkole terz mam probloemy ...
  • Gość: BinJajer IP: *.stegny.2a.pl 22.04.06, 21:10
    No i kolejny zalosny bucyk... jestes uzalezniony! I naucz sie pisac po
    polskiemu, bo "jk ja ciem dorywe too ty siem nie pozybieiaasz..."
  • Gość: Seba IP: *.kom / *.os1.kn.pl 19.04.06, 21:14
    no wiesz niby masz racje ze lepiej rzeby gralo w tibie niz palilo czy cpalo i
    pilo ale uswiadom sobie ze dla niektorych to gorsze od narkotykow i wszelkich
    srodkow odurzajacych
  • Gość: Kubic IP: 87.239.197.* 19.04.06, 21:16
    Sie kur** znacie jesli kto kolwiek grał w tibie ale nie nałogowo to czerpał z niej tylko przyjemnośc a wy nawet chyba tej gry na oczy nie widzieliscie cioty jedne pospolite siara by was było
  • Gość: Grzyb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.06, 08:27
    PRAWDA!!!!!
  • Gość: suap IP: *.satfilm.net.pl / *.satfilm.pl 18.04.06, 22:17
    masz racje, w sprawie handlu kontami. rzeczywiscie jest to zabronione i nie to jest celem gry.

ale wciaga ona naprawde ostro. ;)
  • Gość: sharkinss IP: *.broker.com.pl 18.04.06, 23:03
    jezeli czy ktos uzalezni sie od gry jak napisales"lezy w czlowieku" to moimz
    dnaiem 80% grajacyhc w ta gre powinna sobie juz odpuscic :]gralem 3 lata
  • Gość: Bielsko-Biala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 17:16
    Widze ze nie umiesz grac w ta gre
    Jezeli ginie sie na wysokim lvlu to traci sie wiele godzin
    spedzonych przed komputerem.Wiec nie pisz takich tekstow
    gdyz nie miales wieszego lvla nic 20 lvl i jezcze non pvp. :P
  • Gość: ajoka IP: 62.29.135.* 19.04.06, 22:18
    Czy aby napewno bzdura? Mój brat też przez to przechodził. I jego kumple z
    licealnych ławek też. Straszne to jest.
  • Gość: Anet IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.06, 19:24
    Mam brata 15-letniego. I uważam, że jest to bardzo wciągająca gra, gdyż on
    siedzi codziennie przy komputerze, a w weekendy nawet całą noc potrafi grać w
    tą beznadziejną grę. Przy tym ostatnio zrobił się bardzo agresywny i zapomina o
    rzeczywistości i otaczających go osobach. Z kumplami od jakiegoś czasu się nie
    umawia i żyje tym swoim wirtualnym światem i życiem.
  • Gość: Matek IP: *.rybnet.pl 20.04.06, 19:12
    ludzie spokojnie tibia nie uzalenia jak juz to te osoby sa uzaleznione od...kasy
    w USA ludzie graja w World of Warcraft przez tydzien wiec zastanowcie sie zanim
    cos napiscecie ( to do autora )
  • Gość: Ktosik IP: *.81-161.gts.tkb.net.pl 21.04.06, 18:05
    Bzdury... Ta gra uzaleznia moj kolega gra w nią juz nałogowo ok. 2 lat i jak
    widzę go w szkole to przychodzi zaspany,zmęczony i bedzie raczej powtarzal tą
    samą klasę...
  • Gość: Kijix IP: 83.168.96.* 21.04.06, 21:49
    Tez to zauwazylem ale ciiii;p
  • Gość: BinJajer IP: *.stegny.2a.pl 22.04.06, 21:05
    uhhh... to ty bzdury (po czesci) wypisujesz... to uzaleznia (idiotow, bo
    idiotow, ale takich 60% w polsce...). Sam nie gram, mam linuxa, na ktorego
    klient zostal na szczescie wycofany, ale moj nieszczesny zanjomy ostatnio
    siedzial 22 godziny pod rzad... widac tez idiota ;)
  • Gość: Namax IP: *.chello.pl 03.05.06, 18:42
    Wcale nie bzdura sam grałem w Tibię przez rok i prawie się uzależniłem.Nie
    zachęcam do tej gry nikogo, bo później człowiek staje się niewolnikiem tej gry...
  • Gość: Dżiza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 11:07
    buheuheuheuheuheueuhe OMG ! OMG ! Tylko debile chca sellnac chara -.- , Gra sie
    dla przyjemnosci a nie dla kasy nOOby -.- , a ten kto pisał ten artykuł musi
    byc skończonym idiotą , ktory z braku tematu napisał totalna beznadzieje na
    temat Tibi . Cos ci powiem glupi reporterku Gó.. wiesz o tej grze polatałes
    sobie po Wrocławku polukałes w kafejach jak banda nOObków gra w ta gre ( friii
    itemz plx) i myslisz ze wszystko juz wiesz -.- . Z tego tematu na bank każdy ma
    ostra polewe xDDDDDDDDD . I nie zapomnij ze jest wiele różnych gier on-line
    np : WoW , Astenia III itp,itd .

HAIL ALDORA
  • Gość: Tharr~ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 15:37
    podoba mi sie ten temat,a polewka to jest z takich ludzi jak ty co mysla ze juz
    wszsytko osiagneli co mozna i wszsytkie rozumy pojadli. kiedy 15 urodziny? xD
  • Gość: Scol IP: *.kolornet.pl / *.kolornet.pl 22.04.06, 13:23
    Lol gosciu polew to mam z ciebie? I ty mi powiesz ze nie jesstes uzalezniony?
    Wyklinac na reportera za 1 artykul? Tak wogole to ile ty masz lat? 10? Ty
    patrzysz na problem z poziomu bahora, a reporter z poziomu doroslego. Fakt ze
    nie kazdy jest uzalezniony od tibi, i ze nie tylko powodem jest tibia, ale i
    psychiczny gracz, ale powiem szczerze ze conajmniej 1/3 polskich graczy tibi to
    psychole :P
  • Gość: BaRtEk IP: *.promax.media.pl 24.04.06, 20:29
    > nie kazdy jest uzalezniony od tibi, i ze nie tylko powodem jest tibia, ale i
    > psychiczny gracz, ale powiem szczerze ze conajmniej 1/3 polskich graczy tibi
    to
    > psychole :P
    wiec 3 kumpli z mojej klasy to psyhole ? gralismy wspulnie i fakt ze nas
    wciognelo ale przestalismy grac jakis miesioc temu(OPRUCZ JEDNEGO)ale jakos
    niezauwazulem zeby ktorys z nich byl psycholem :|
  • Gość: Monk Sodier IP: 83.238.130.* 18.04.06, 11:14
    Nie zgadzam się z tym artykułem iż może spowodować perforacje myślowe u osób
    trzecich
  • zupa_wolowa 18.04.06, 12:02
    Hmmm, wydaje się, że jeśli coś wywołuje perforacje myślowe u osób trzecich, to
    właśnie ten artykuł...
    --
    Zupa wołowa
  • Gość: rhyxel IP: *.kopnet.pl / 195.140.154.* 18.04.06, 12:58
    tibia roxxx !! :D i niech se bedzie narkotykiem :)
  • Gość: pawio IP: 213.199.252.* 18.04.06, 18:44
    Hahahaha każda gra potrafi uzależnić, czego nikt nie pisze o palaczach ale noob
    wszystkiego sie czepi. TIBIA ROX!! zapraszam na Galane
  • Gość: Lolek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.06, 20:16
    Koleś ma na****** we łbie -.- Starsza wyłączyła mu kompa z czystej troski, że
    nie wychodzi z pokoju, nie je i nie pije, a on za to ją pobił =/ Szkoda gadać,
    szpital psychiatryczny dla typa.
  • Gość: Krzysiek IP: *.local.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.06, 14:57
    To zależy jak kto z tą grą się obchodzi sam w nią gram i czasem się przygnębiam
    i krzycze na brate/siostre że mnie zabiją ale nie jest ze mną tak źle jak z
    innymi . Potrafie się opamiętać...
  • Gość: Rolff IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:59
    bauhbauhbuabuha spoko koles nie daje sie tez bym sie wkurzyl jak by mi stara
    chlopka ubila :D:D:D:D
    ROLFF HEREE <<<< >>>> :D:D:D :*******
    wlasnei 2 c legs z hero i c armor 6 bp mf used :D
  • Gość: nieistatne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 10:18
    Gram w to ponad 2 lata czasami nawet po 10h dziennie i nie ktorzy mogliby
    powiedziec ze jestem uzalezniony ale wcaletak nie jest. Tibia wcale nie jest zla
    gra jesli sie do niej odpowiednio podejdzie. Zreszta to ze jeden czlowiek pobil
    matke za to ze przez nia padl mu char to nei zanczy ze kazdy tak robi zreszta co
    ludzie nie grajacy w tibia (pan ktory napisal ten artykul tez) moga o niej
    wiedziec ?! Artykul jest niedopracowany i nastepnym zarem jak ktos sproboje
    napisac artykul o tibi albo o jakiejs innej grze to niech najpierw w nia pogra a
    nie pisze bezsensowne bzdury.

btw. up - gz gz ladny locik
  • Gość: wojtek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 13:42
    > Gram w to ponad 2 lata czasami nawet po 10h dziennie i nie ktorzy mogliby
    > powiedziec ze jestem uzalezniony ale wcaletak nie jest.

Zaprzeczenie jest typowe w uzależnieniu. Ci, co jadą na heroinie, też zaprzeczają. I robią to z przekonaniem.
  • Gość: Daz~ IP: *.osk.pl / *.osk.pl 18.04.06, 15:05
    Cóż, ŻAL mi was...Naprawdę, szczerze żal. Co to kurvva jest ? Tibia to niewąskie
    gó.....Szczerze powiem, ŻAL na to czasu. Grałem w Tibie ponad 3 lata...Nie
    grałem dla lvlu, czy skillów..Grałem dla WŁASNEJ PRZYJEMNOŚCI...Ale jeszcze
    nigdy, przenigdy nie wpadł mi do głowy TAK POPIE..NY pomysł! Co to za
    idiota, który własną matkę krzesłem okłada?! Szczerze życzę mu rooka...

Pozdrawiam, Daz.
  • Gość: Nup IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 19:41
    Jak to przeczytalem (artykul) to myślałem ze spadne z krzesła
    hahahahahahahahahahahahahahahhaha ludzieczy wy graliście w tibie o.O....spytali
    się jakiegoś pedagoga i to co powiedział to napisali ^^
  • Gość: Kre~ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 19:49
    Hahahahahah rolff a raczej vodoom gz xDD. A co do artykulu to brawo dla tego co
    pisal ^^. To jest komedia czy tibia o.O?
  • Gość: wys IP: *.clubnet.pl 24.04.06, 16:31
    tez gram w tibie ale nie do przesady koles opanuj sie zagraj na ots zobaczysz
    ile czasu zmarnowales a na tibi siedzie tylko 2 godziny nie wiecej -.-
  • Gość: FAzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 21:39
    Hmm.. ja gram w tibie i jestem z tego dumny tak jak z tego ze jestem Polakiem ja
    niezarywam nocy przy tej grze ale grac gram duzo :) popieram Goscia Dante bo
    postac niezostaje w grze ani tez nie jest celem dla innego grac widac ze
    niektorzy nieumieja wylanczac gry Tibia ale to juz ich wina :D
    Pozdrawiam :]
  • Gość: Scol IP: *.kolornet.pl / *.kolornet.pl 22.04.06, 13:17
    Gosciu a jak mial wylaczyc tibie jak mu kabel matka wylaczyla. Pomijajac fakt
    ze gosciu to fanatyk-psychol to nie wiem wogole co w tej grze widzicie? Sa
    lepsze MMORPG niz jakas tam tibia(wezmy np. Guild Wars). A zarobki to sa w niej
    ujemne-na pradzie,necie/kafejce zmarnujecie wiecej niz zarobicie. Kwestia jest
    taka ze dla nich to zarobek bo nie oni placa za neta i prad, a rodzice 2000 tak
    do reki nie dadza :D. Bardziej by sie im oplacalo zrezygnowac z neta i o
    kieszonkowe poprosic :)

P.s tak przy okazji nie wiem kto zaplacilby za glupia postac chocby 5 dych w
    darmowej grze. Rozumiem jeszcze kupowanie postaci w grach z abonamentem(World
    of Warcraft, Ultima Online) bo tam zeby miec lepsza postac tez trzeba zaplacic.
    P.s2 "Hmm.. ja gram w tibie i jestem z tego dumny" wow masz powod do dumy :D
  • Gość: Bartek IP: *.inter / *.inter-c.pl 18.04.06, 22:42
    ja sprzedalem chara za 270 zl, i wcale nie czje potrzeby grania dlaej
  • Gość: mako IP: *.asta-net.com.pl 18.04.06, 08:03
    Chlopak sie juz za mocno wciagnal. Ja gram juz 3 lata lecz nie gram non stop sa
    dni gdzie gram po 6h ale to sa tylko weekendy...Chlopakowi trzeba pomoc bo jak
    juz do takiego kroku sie posunal to moze i wyjsc jeszcze wieksza tragedia z
    tego.
  • Gość: Arca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 10:49
    Jeden ziomek co gral w rune scapa i shakowali mu postac to sie powiesil.
    Kompletny debil... Tibia to gra dla osób twardych psychicznie. A jak cos o tibi
    beda nawijac w plocku zle to osobiscie pogadam z tym chlopakiem co zbil swoja
    matke. Nastepny idiota...
  • jodla 18.04.06, 16:09
    runescape nie jest zły, ale trzeba mieć umiar.
  • Gość: Pabek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 14:01
    A pf.... Gram od dwóch lat i... nie schodzę poniżej średniej 5.0. Dodam, że jestm uczniem Gimnazjum. Miałem przerwy, kilkumiesięczne, po czym znów dopadła mnie nuda i powróciłem. Temat artukułu jest strasznie przesadzony, przypomina mi to 'krucjatę' na muzykę. Podaje się skrajne przypadki i rozdmuchuje coraz bardziej :/
  • jczips 18.04.06, 16:05
    Gazety stają się coraz bardziej nierzetelne! A "Gazeta" zaczyna w tym przodować! Najwięjszy dziennik opiniotwórczy stał się tabloidem!!! Grywam w wiele gier, przede wszystkim w tekstowe RPg, i nie widzę w tym zagrożenia. Pytanie wobec bohatera artykułu nie powinno brzmieć "Dlaczego ma chorą psychikę", lecz "Gdzie byli przez ten czas jego rodzice"! Spaczony charakter nie tworzą gry, lecz otoczenie.
  • Gość: Bart IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 14:54
    Przez pewien czas po wyłączeniu komputera pozostaje w grze - jest wtedy
    bezbronny, unieruchomiony i staje się łatwym celem dla innych graczy. Młodzi
    boją się, że stracą swojego bohatera, wartego z godziny na godziny więcej, i grają.

jak nie wiedza co to protection zone to niech nie gadaja ;D ja smigam 4fun <dla
    zabawy> i w kazdej chwili moge odejsc od kompa i isc.. na dwor~ cya
  • Gość: Rzepa IP: *.ols.vectranet.pl 19.04.06, 19:40
    Gram w Tibie pona 1,5 roku mam 16 lat i jestem uzalezniony ale nie w taki sposob
    dziennie gram od 2 do 5h jak ktos nie umie gratc niech nie gra mam kolege ktory
    jzu wydal ponad 1000 tys na gre a mam kolege co na niej zarabia do 1,5 tys na
    miesiac
  • Gość: Thunder Phoenix IP: *.uznam.net.pl / *.uznam.net.pl 21.04.06, 16:50
    Wspaniale gazety, radia i TV jak zawsze musza przekrecic to co powinno byc git
    ta gra potrafi uzaleznic, ale nie az do takiego stopnia zeby ktos takie reakcje
    mial, ten "maniak" po prostu byl bardzo nerwowy i tu blad matki ze nic nie
    zrobila zeby ta nerwowosc "zlagodzic", gram w Tibie 1,5roku i odczulem jedynie
    to ze bardzo chcialo mi sie w ta gre grac, przez co w nia tylko gralem, jesli
    gry sa stworzone po to zeby wciagnac mlodziez zeby jak najwiecej czasu spedzala
    przed komputerem, to po co sa wogole puszczane na rynek?...
    sadze ze mlodziez niech najpierw sie nauczy poprawnie pisac, i poprawnie budowac
    zdania, a nie w ta gre grac, bo to mocno wkurza mnie gdy widze jak ktos co
    chwile bledy robi ortograficzne, az sie odechciewa grac, ja akurat nie gram w
    Tibie, co niestety nie zalezy od "nalogu" tylko od tego ze kazda gra sie
    ludziom(a tymbardziej mlodziezy)nudzi, z czego ja gram w ten RPG dla
    przyjemnosci, i poznawania nowych fajnych osob ;)
  • Gość: Ann_gie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 14:37
    ty człowieku zwracasz uwage młodzieży, która nie poprawnie pisze ortograficznie? nie wiem jak ty ale ja uważam, że sam powinieneś się nauczyć pisać.. cytuję:
    "sadze ze mlodziez niech najpierw sie nauczy poprawnie pisac, i poprawnie budowac
    zdania, a nie w ta gre grac, bo to mocno wkurza mnie gdy widze jak ktos ""co
    chwile bledy robi ortograficzne"" i to może ty jesteś najmądrzejszy..OMG
  • Gość: Matrix IP: *.kon.tvknet.pl / 82.160.85.* 19.04.06, 14:16
    Ja gram od 5 miesiecy i mi sie znudzila moj brat tez a mu sie nie nudzi ma
    31lvl.Mój kolega gral od 1 roku 2 knightty 27 i 20.Pallek 35 :D.kilka drutow
    20 +
  • Gość: Memevix IP: *.sulechow.net 19.04.06, 16:06
    To prwada ze wciaga... Gralem w nia 2 lata i malo brakwolao a bym nie zdał i bym
    miał repetke 2 gim :( mozna grac bo fajna ale bez przesady a ten jełop zo matke
    krzesłem okładał ( PSYCHOL)
  • Gość: Tomasz IP: *.adsl.inetia.pl 20.04.06, 22:09
    Hail Tibia Hail Askara Hail Quarion Family
  • Gość: wilkor IP: 82.139.41.* 21.04.06, 23:51
    ja choc sam gram w tibie to uwazam ze mozna sie nie uzaleznic.Gram z kolega ale
    tylko dla zabawy.Jednak po tym co slysze o tych zatraconych to boje sie ze ja
    tez taki sie stane.Chyba czas z tym skonczyc:p
  • Gość: Xoltov (Selena) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.06, 00:42
    "Gość portalu: wilkor napisał(a):

> ja choc sam gram w tibie to uwazam ze mozna sie nie uzaleznic.Gram z kolega
    ale
    > tylko dla zabawy.Jednak po tym co slysze o tych zatraconych to boje sie ze ja
    > tez taki sie stane.Chyba czas z tym skonczyc:p"

Account Sharing! Ctrl+R ! ;P
  • Gość: Maciekbac IP: *.info / *.info-test.pl 18.04.06, 08:11
    Tibia jest super!!!Masz racje że trzeba umieć dobrze ją wyłączyć ale czasami
    jak np. biłeś potwora to nie możesz sie wylogować a np. musisz wyłączyć
    komputer to wtedy trzeba X wcisnoć i wtedy postac zostaje aż zniknie jej battle
  • Gość: SpookyBooky IP: *.azylnet.com / 83.15.80.* 18.04.06, 11:57
    Sam galem w tibie dobre 2-3 lata, wciagnela mnie i to doszczetnie ALE zeby miec
    klopoty z nauka? zeby powtarzac rok? nie, nigdy. W "najgoretszym" okresie
    gralem nawet po 8-10 godzin dziennie a i tak wyciagalem oceny na 3-4-5. Tak jak
    niektorzy mowili, ludzie sa rozni i roznie podchodza do pewnych aspektow. Jak
    ginalem to wkurzalem sie, tak to fakt... ale nie zeby wstac z krzesla,
    wrzeszczec na caly glos czy tez aby kogos zaczac okladac krzeslem... Tibia
    wciaga, ale jak kazda gra - kiedys sie nudzi... Ludzie za wrazliwi nie powinni
    w ta gre grac, bo nie jest to gra "przeznaczona" dla nich... Sam niedawno
    poznalem osobe, ktore uciekla z domu tylko dlatego ze... Rodzice wylaczyli mu
    komputer gdy ten gral w tibie i przez to jego postac "umarla"...
  • Gość: ja19452873 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 12:45
    a jak w tym czasie zacznie sie jej następne battle?
  • Gość: Xadoo IP: *.244.135.135.mielec135.ptc.pl 19.04.06, 21:19
    OMFG.......!>!>!>!>!
    ktos napisal:
    Ale jezeli bijesz jakiegos potworka to nie mozesz sie wylogowac.
    musisz dac X i czekac az postaci zniknie battle
    PO PIERWSZE!!
    Jestes bity przez potwora...dajesz X i ciagle bohater jest w wirtualnym
    swiecie...to ze ty odszedles od kompa nie znaczy ze bohater jest ciagle przy
    tobie i robi to samo...Jest wtedy skazany na innych lub na smierc...potwor cie
    bije, i bije i bije i bije...az wkoncu umierasz zabity przez potwora lub Pk na
    swiatach Player vs Player. Zalezy to jeszcze gdzie jestes i jaki to jest
    potwor...jak masz 100 lvl i leje cie rat to raczej cie to nie ubije...ale
    postac jest wtedy bezbronna na inne dziłania...np. PK itd. poniewasz Battle
    sense (tak zwane mieczyki) zostaja na stałe dopoki potwor nie zostanie pokonany
  • Gość: *** IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.06, 15:03
    Ta pograjcie sobie w tą Tibie tak z rok, zróbcie z 10 postaci z very nice eq na
    20 lvl, padniecie to sie rozbeczycie, pogracie dłużej, już od tego nie
    odejdziecie -.- Myślcie... Sam w to grałem 1 rok i miałem około 10 postaci, a
    moje podstawowe eq na 15 lvl to: c armor lub b robe,k legi, crus helmet, u pala
    bp of bolts i arrows, u knight bs i vmap shield :))
  • Gość: BrunoN IP: *.elblag.dialog.net.pl 18.04.06, 09:58
    tibia do niezly shit ... wpadniesz w to i ciezko sie wylizac ... ale to niezly
    oszolom aby matke pobic.gralem w tibie troche sie uzaleznilem ale przestalem
    grac
  • Gość: kUvE IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 18.04.06, 10:27
    To, że niektórzy ludzie są za przeproszeniem debilami to nie wina gry. Ci..oft
    stworzył świetną grę i to nie ich wina, że niektórzy są chorzy psychicznie i
    nie znają umiaru. Uderzył matkękrzesłem i? Dużo graczy grających w World of
    Warcraft umarło z wycienczenia, ale o tym tak głośno nie jest. To nie jest wina
    gry tylko graczy >_<
  • Gość: Jazio IP: 82.177.34.* 18.04.06, 10:31
    Mądre słowa
  • Gość: Morus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 10:33
    mama mu wylaczyla kompa od pradu......tzn. wyciagnela kabel wiec sie wylaczylo
    inteligencie czytaj ze zrozumieniem

Tez gra mw tibie sprzedaje rzeczy na allegro msg me na gg 3154585
  • Gość: color91 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.06, 11:29
    ja gram w tibie na selenie. ale to trzeba byc niedorobem zeby zucac w mame
    krzeslem bo wylaczyla komputer. swoja droga poco mu kupila ten komputer jak jest
    zadluzona. i ciekawe z kad mial kase na kawiarenke codziennie po klikanascie
    godzin dziennie. moze szchowal telefony... :)
  • Gość: magik IP: *.pl / 80.51.254.* 18.04.06, 12:11
    musze w połowie zgodzić się z autorem tego postu, rzeczywiście ta gra potrafi
    uzależnić, ale jeśli ktoś gra umiarkowanie to nic mu sie nie stanie, wiem co
    mówie bo kiedyś sam popadłem w nalóg:)ale teraz gram po trochu i jest ok
  • Gość: zi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 23:10
    Ja też popadłem w nałóg. Piję, palę w cipę wale. To by było na tyle, pap :*.
  • Gość: Michał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 13:12
    Moim zdaniem sa debile ktorzy sie uzaleznili od tibii ale w moim miescie w
    tibie gra co drugi nastolatek i wiekszosc z nich ma wysokie lvl i nie sa od
    tibi uzaleznieni a ten debil ktory pisal ten artykul nie wie co to tibi i nie
    wie co uzaleznia...
  • Gość: Krzysztof Kocienda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 08:07
    A mi sie wydaje, że lepiej wydać pieniądze na Tibie, niż przepić, przejarać itp.
    Moja postać jest w grze ~10-12 godzin dziennie, ale wiekszość tego czasu
    spędzam odrabiając lekcje, czytając książke itp...
  • Gość: Satyr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 13:59
    sam gra w Tibie od dluzszego czasu ale nie jestem nalogowcem. lubie czasem sobie
    pobiegac z kumplami i pozabijac jakies smoki itp... gierka fajna jednak czasem
    zabiera mi troche czasu ale na ogol nie siedze przy niej 24/7... pozdro Aurea
    rulez :D
  • Gość: E. IP: 82.160.16.* 18.04.06, 15:00
    Jasne, że w Tibii nie pozostaje sie w grze jesli sie wyłączy ją prawidłowo. Ale
    jak w treści art było, matka wyłączyla komputer z prądu, dlatego postać jeszcze
    przez jakis czas w grze była. Sama miałam taki przypadek, ojciec wyłączyl swój
    komputer, i przerwał polączenie sieciowe. No i pozostalam nadal w grze, jak
    mowili mi koledzy, i przez to zostałam zabita. Bylam na pustyni i dźgnął mnie
    skorpion:]

Ja sie z Tibii wyleczyłam, Wy też możecie!:D
  • Gość: Dravo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 17:06
    Gram w Tibie ponad 1 rok, mam 88 level ms i z chęcią mogę powiedziec cos o tej
    wspanialej, lecz jakze kontrowersyjnej grze. Mianowicie dla tych, ktorzy
    jeszcze nie grali nie polecam grac, bo to strata czasu xD Znam gro osob, ktore
    graja 10 godzin+ dziennie i dla mnie jest to totalna glupota, ci ludzie nie
    maja zycia towarzyskiego, sa odretwiali i zdziwaczali. Kazdy ma jakies hobby,
    lecz granie tak dlugo to wedlug mnie przesada dla zdrowia itd. Na przyklad
    wiele graczy uwaza, ze komputer zle odzialywuje tylko na oczy, a prawda jest
    taka, ze na przyklad ma to takze wplyw na plodnosc czlowieka ;> tak tak drodzy
    gracze pilnujcie sie ! Tibia grą wspaniałą do czasu...
  • Gość: sharkinss IP: *.broker.com.pl 18.04.06, 23:10
    nikogo nie obchodzi ze masz 88 lvl i ms bo w prawdziwym realnym zyciu jezeli
    powiesz to normalnemu czloeiwkoi na ulciy to Cie wysmieje jak na 1 rok lvl 88
    to widze ze i tak duzo grales. zgadzma sie z Toba "tibia gra wspanialą do czasu"
    narkotyki w szpitalach w celu znieczulenia tez byly wspanialy do czasu..... "co
    do reki to do buzi" :P nie grac w to gowno to strata czasu a nie hobby
  • Gość: Fabienka IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 18.04.06, 17:26
    Ja zdecydowanie się zgadzam, sama niekrótko w to grałam i gra ma nie tylko złe
    strony jak to każdy widzi. Racja: wszystko zależy od człowieka, a Tibia może
    przynosić także korzyści, m.in. rozwijać znajomośc języków obcych, poznania
    wielu ciekawych osób i jeśli ktoś mądrze podejdzie to nawet rozwijać wyobraźnie.
    Pozdrawiam :)
  • Gość: Tomkierz IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 18.04.06, 22:37
    Na początku chcialbym powiedziec,ze zgadzam sie ze wszystkimi tymi, ktorzy
    twierdzą iz wszystki graczy bedzie postrzegalo sie jako psychicznych i/lub
    niezrownowazonych... Sam gralem w tibie i uważam, iż dla kogoś kto nie chce sie
    uzależnic nie sprawia to zadnego problemu a takie zachowanie nie ma nic
    wspolnego z cip softem, ktory w tej sprawie nie zawinil(to tak jakby wytwórca
    alkoholu odpowaidal za spowodowane wypadki np. na drodze) Wina leży po stronie
    chlopaka a także po części matki, która chyba się nim nie zajmowała(matka ktora
    sie przejmuje nie daje synowi grac dniami i nocami, tym bardziej ze chlopak nie
    zdał do nastepnej klasu o0) Podsumowując pretensje mozna miec tylko i wyłącznie
    do rodziny i samego chłopaka a nie do twórców gry....
  • Gość: Gina IP: *.mikolow.net 18.04.06, 23:47
    W tym wieku (10 - 16 lat) problem z uzależnieniem nie tkwi w tych dzieciach ale
    w rodzicach, którzy się nie interesują co robią ich pociechy i pozwalaja im na
    wszystko. Tibia uzależnia jak każda gra a jeżeli zostawi się dziecko samo przed
    komputerem, bez żadnych ograniczeń to potem takie są tego skutki.
    Najłatwiej później zrzucić winę na grę - dorośli zainteresujcie się czasem co
    robią wasze dzieci zanim będzie za późno...
    Smutne ale prawdziwe
  • Gość: To Ja IP: *.elb.vectranet.pl 19.04.06, 16:25
    Twoje życie nie będzie przepełnione stresem jesli nie będziesz odwiedzał strony
    www.tibia.com

Sam gram w tibie i jest to bardzo wciągające i stresujące, sam straciłem około
    500 zł .............
  • Gość: noname IP: *.smrw.lodz.pl 19.04.06, 17:19
    no! nareszcie ktoś dobrze gada...gość który pisał ten artykuł o Tibii to typowy
    dziennikarz...nie zajmie się nawet na chwile tym o czym pisze...zależy mu tylko
    na tym żeby kogoś lub coś oczernić...
  • Gość: Martyna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.06, 20:19
    jaaa ale dales!! przeciez wyraznie napisane jest ze mama mu wylaczyla prad i
    komp mu sie wylaczyl. Czy w ten sposob wyloguje mu postac czy tez pozostanie ona
    na kilka minut bez ruchu!! czytaj uwaznie!! wiadomo jak da "logout" to ze sie
    wyloguje od razu...
  • Gość: Loren IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 19.04.06, 22:27
    Zgadzam się z Tobą w 100% :) Che Che niektorzy niestety nie wiedza ze mozna sie
    wylogowac wiec musimy im wspolczuc ;)
  • Gość: DaNiEl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.06, 14:36
    Gość portalu: Dante napisał(a):

> Wiem, że autor tego tekstu w Tibię nie grał :] Przykro mi ale myli się mówiąc
    ż
    > e
    > postac zostaje w grze po jej wyłączeniu, jezeli ktos jest na tyle inteligenty
    i
    > potrafi gre wylaczyc prawidlowo a nie przez X to mnie poprze... Co do samej
    gry
    > ,
    > idiotów jest pełno i jeżeli ktoś wpadł w nałóg to problem tkwi w nim nie w
    grze
    > .
    > Czy każdy gracz oznacza psychola? Mamy o wiele wiecej gier ktore uzalezniaja,a
    > gdy ktoś do gry podchodzi z dystansem nic mu się nie stanie ... problem tkwi w
    > samych osobach a nie w grze.

EEEE akurat w tym przypadku autor artykułu miał racje..... wyłączony został
    prąd więc nie było możliwości normnalnego wyjścia z gry... a więc postać przez
    kilka minut musiała zostać w tibi... TEŻ CI SIE POMYLIŁO ;)

Noooo ale to i tak jest gruba przesada, czytając to zazdroszczę tylko tym
    studentom, że zrobili aż taką grę która tak potrafi wciągnąć ludzi... eh jaki
    to dla nich interes - niewyobrażalny
  • Gość: Drakken IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.06, 15:29
    Ja grałem w tibie półtora roku (uzależnienie :P )ale sie odzwyczaiłem według
    mnie tibia to latające piksele ;) a teraz praktycznie 3/4 klasy w to gra
  • Gość: Gracz ;] IP: 82.160.180.* 20.04.06, 19:30
    Mam 20 lat.
    Ucze sie dobrze.
    Gram w Tibie.
    Mam 128 poziom (Okolo 2500pln)
    Moge przestac w kazdej chwili, tak jak to wyglada ostatnio gdyz przygotowuje
    sie do matury. Jezeli ktos sie od niej uzaleznia to ma prawdziwy problem. Ja
    spedzilem rok na budowaniu tejze postaci. Autor artykulu ma pojecie o tej grze
    jednakze nie do konca sie z nim zgadzam. Wystarczy zagrac i sie dowiaduje ze to
    gra nie tylko dla oszolomów.
    Ja osobiscie zaczalem grac tylko dlatego zeby sobie podszlifowac angielski,
    podlapac slangu itp. Zainteresowala mnie sama fabula gry i tyle x]
  • Gość: Myszorek IP: *.crowley.pl 21.04.06, 14:14
    buahahahahaaa!!! ... Ja sama gram w tibie... gram jak mam na to czas i jak mi
    sie chce... coz niestety nie wszystko jest idioto odporne... a poszukiwanie
    winy w grze jest jeszcze wieksza impotencja intelektulna niz tibijski nalog ...
    kazda gra ma taki sam potencjal jak WarCraft czy CS a nawet pasjans :P
    to dla mnie smieszne i zenujace iz ludzie stawiaja gre wyzej niz wszystko inne
    swiadczy to raczej o charakterze spoleczenstwa a nie o zagrozeniu jakie stwaza
    gra... szkoda slow
  • Gość: Kijix IP: 83.168.96.* 21.04.06, 21:47
    A moze on byl na jakims potworku i mial walke?
    Dlatego padl... JEsli wezmie przez Exit to jeszcze 15 minut zostaje...
    I kto to mowi...
  • Gość: tomek_17 IP: 80.54.200.* 23.04.06, 17:34
    dokładnie. ja sobie w nią grywałem tylko w wolnych chwilach. pogralem rok i
    przestalem bez zadnego problemu i nie przespanych nocy. a z tym zostawaniem
    postaci w grze to dobre musze to zapamietac i bede straszyl kolegow noobkow :D
  • autor4 23.04.06, 23:05
    Ten typ jest jakiś zje..y. Jak gra przykładowo 15 godzin dziennie to
    ma "troche" nasrane w bani. To tylko gra wiec kto by sie az tak tym przejmował
    Nie wiem jak mógł uderzyć własną matke... "Patologia nie przebiera"
    --
    ...Pzdr4all...
  • Gość: rychu z klanu IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.05.06, 08:42
    kupa smerdzi kalem
  • Gość: Mieczysław IP: *.e-wro.net.pl 18.04.06, 00:10
    Mój brat gra w tibie od 4 lat po 20 godzin non-stop. Jak zginął raz to nie jadł
    nic przez tydzień bo nie może przeboleć tej straty. NIE GRAJCIE W TIBIE!!!
  • Gość: no comment IP: *.streamcn.pl 18.04.06, 10:01
    To pomóż mu, a nie krytykuj grę! Jeśli ktoś jest rozsądny to nie wpadnie w nałóg! Nie trzeba spędzać całego swojego czasu żeby w nią grać... Z całym szacunkiem dla "Gazety" ten artykuł jest niestety niedopracowany!
  • Gość: Szary IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 20:24
    tak oczywiscie Tibia uzaleznia. Niech najpierw rodzice cos z tym zrobia. Jak
    mozna pozwolic grac dziecku kilka dni bez przerwy?? Moi po 2h juz sie wkurzaja,
    ze za dlugo gram. Fakt gralem w tibie dwa lata, na poczatku 4-5h dziennie,
    potem troche krocej, az wreszcie mi sie to znudzilo, jednak przez caly czas
    bylem jednym z najlepszych uczniow w klasie i szkole. Teraz wracam znowu, ale
    to bedzie z 1h dziennie max. To wcale nie jest wina gry, tylko podejscia graczy
    i ich RODZICOW. Tak rodzicow, bo dlaczego zwalac cala wine na dziecko, ze gra
    20h dziennie i sie uzaleznilo?? Przeciez sa tez rodzice, ktorzy powinni
    regulowac czas dostepny na granie. Znam przypadki moich kolegow, ktorym dziwnym
    trafem czesto "korki puszczaly" i najczesciej po kilku godzinach gry.
  • Gość: Satyr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 14:24
    widac ze Twoj brat ma slaba psychike... dla mnie to tylko gra jak zgine to
    trudno... straty (skille, kase, eq) zawsze mozna odrobic... to TYLKO GRA !!!
  • Gość: dr. IP: *.aster.pl 18.04.06, 00:45
    jaka beznadzieja poprostu trzeba umiec polaczyc swiat rzeczywisty z
    wirtualnym...sa ludzie ktorzy nie potrafia tego ze soba polaczyc ja jakos dalem
    rade i mam postac warta dos sporo.. wiec nie oceniaj tej gry tylko dlatego ze
    jaki glupi dzieciak ma przez nia problemy...
  • Gość: Janusz555 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 01:41
    W tej grze nie chodzi o to zeby siedziec 25 h na dobe chodzi oto zeby w jak
    najszybszym czasie zrobic jak najwiecej doswiadczenia ja na prrzyklad gram 3 h /
    dobe i mi to wystracza poprostu piotrek albo nie ma kumpli albo cos ^^ singed by
    Janusz
  • Gość: Anonim IP: *.szczecin.mm.pl 18.04.06, 01:53
    ja w nia gram mam 96 ek i 120 ms na hibernie i sie dobrze gra .. ale nie wpadam w taki szl zeby kogos bic a tym bardziej mame ..
  • Gość: Marian IP: *.xcore.pl 18.04.06, 08:33
    lol
    Chłopak który umie grać kupuje postać za 2700 zł w krótkim czasie podnosi jej
    poziom i skille i sprzedaje ja na więcej
    Ja słyszałem że są ludzie którzy z takiego handlu się utrzymuja
  • Gość: Ja IP: *.gdynia.mm.pl 18.04.06, 08:57
    E tam, znam przynajmniej dwóch Polaków, którzy grając w gry MMORPG, utrzymują na
    niezłym poziomie całe rodziny :)
    Ale oczywiście nie chodzi o badziewną i bezpłatną Tibię, ani o handel na Allegro...
    search.ebay.com/EVE-ONLINE_W0QQfromZR8QQfsooZ2QQfsopZ3QQsbrsrtZd <== to
    sa prawdziwe pieniadze :)
  • Gość: Isaldar IP: *.microchip.net.pl 18.04.06, 09:56
  • Gość: Azyl Shacklebolt IP: .1:* / *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 21:08
    L-O-L R-O-F-L L-O-L F-A-G
    ziomek ktory to pisal to jakis znoobowacialy n00b...
    nie kazdy kto gra w tibie jest uzalezniony.
    to sa pojedyncze przypadki, wypisano tutaj 5-10 takich a w koncu 5-10 ludzi gra w ta gre w 1 klasie... ja gram w tibie ponad rok, a oceny mam dalej dobre(średnia 4.95, wzorowe zachowanie w 2 gimnazjum).
    wiec apeluje do pana, panie n00bie aby nie pisal juz pan o tej grze, jezeli nie pasuje Ci to nie graj i nie pouczaj innych bo kazdy ma wolna wole. w koncu psychole sa tez w rl(real-life) i wiekszosc z nich nie gra w tibie.
  • Gość: Sezor IP: 217.96.105.* 18.04.06, 10:04
    Bo jestes je..ym noobem i nie wiesz jak w takiej zajebistej grze można odniesc
    sukces!!! Zycze ci wbij 130 lvl to pogadamy cya in tibai!!
  • Gość: Anubis Woman IP: *.pro-internet.pl 18.04.06, 10:15
    Czlowieku, wpierw zastanów sie co to uzaleznienie. Jak zaczynałem grac w ta gre
    to z nudów bo nic innego niemialem ... potem zaczelem grac , zaczelo mnie to
    wkrecac .... gralem po 8h dziennie a w wekendy nawet po 20 godzin dziennie. ..
    Mialem tam kumpli itp .... Naszczescie ja sie opanowalem i chodzilem do szkoly
    itp , ale znam wiele osob ktore przez ta gre zostały w klasie .... To jest gra
    ktora jesli pograsz tydzien to potem grasz dlugo ...
  • Gość: Rezo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 12:24
    jak bys pogral w to zobaczyl bys ze to swietna zabawa , czesto dostarcza wiele
    adrenali , przyjemnosci z tego ze mozesz byc leprzy od innego gracza , na
    wysokim lev. mozesz PK'kowac co dostarcza jeszcze wiecej przyjemnosci , wojny
    klanowe wycieczki po nieznanych terenach , questy [ to tylko mala czaesc z
    tego co dostarcza ta gra to ze ty widzisz przyjemnosc tym zeby kupic sobie
    jakies spodnie , zegarek , i inne drobiazgi nei znaczy ze ktos nie woli kupic za
    to postaci przy kturej bedzie sie dobrze bawil przez dlugi czas ] Oczywiscie nie
    uwarzam ze nie atakowanie swoich rodzicow z powodu wylaczenia koma jest dobrym
    powodem.
  • Gość: naxgons IP: *.swi.vectranet.pl / 80.51.199.* 18.04.06, 12:32
    Kurde tych ludzi juz na prawde ryje:D Tibie WYMIATA :P po ch.. stara wylacza
    komp tak by nie dostala :D lol
  • Gość: Anonymouse IP: *.c157.petrotel.pl 18.04.06, 15:14
    Też mam taką racje,przecierzto tylko gra,ktoś cie zabił i wypadło coś
    dobrego,trudno się mówi,ale nie,żeby odrazu na matce sie wyrzywać,tibia to gra
    dla psycholi,np kiedyś 2 pseudo gangsterów przyszło do mnie,by oddać itemy,bo
    jak nie to potępienie do końca życia,jak wziołem empeka,i ich nagrałem z takimi
    grozbami,wylądowali na policji,ich wyrok w sądu to:
    -brak dotykania komputera przez 2 lata
    -zawieszenie na 5 lat
    -kurator
    Niewiem dlaczego ludzie kupują pare pikseli...to jest chore,postać za 800
    zł,przecierz bym kupił coś innego i wydajnieszego niż pare pikseli,która,za pare
    miesięcy będzie shakowana przez recovery key,przecierz pisze w tibia rules
    (zasady tibii) że przedawanie rzeczy za złotówki itd. jest karane kasowaniem
    postaci ( jak dla dorosłych to bochater).
    Teraz gram w tibie na prywatnym serwerze,z 2-4 godzinki,później dwór nauka itd.
    W prywatnym serwerze jest mniej kozaków któży straszą cie że cie pobiją itd,nikt
    nie kupuje,nie przedaje itemów za majątek pieniędzy.
    RL tibia poprostu jest głupia,sami lamerzy,dzieciaki grają poprostu...
    czekam na komentarze
    Anonymouse
  • Gość: Woszcz87 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 15:27
    Jakieś niedojeby w to grają :| Znam paru takich co nałogowo grają, ale ten kolo
    to przesadził
  • prosiak25 18.04.06, 17:44
    ja nie bardzo rozumiem jesli ktos siedzi po kilkanascie godzin non stop przez
    dwa lata i ma postac za 2700?? to juz chyba bardziej sie oplaca kopac rowy
    zdrowie swieze powietrze i forma wzrasta
  • Gość: ja IP: 83.238.192.* 18.04.06, 20:05
    Osobiście grałem do niedawna w Tibię . Naprawdę wciąga ale nie do tego stopnia
    wedłóg mnie lepiej zagrać w World of Warcraft lub Knight Online a to mi się
    znudziło . Po formacie ojciec powiedział " Żadnych Tibiów ! " Więc zgodziłem się
    z tym po 1 nie miałem w tym żadnego wyboru a konto i tak miałem słabe 83 Master
    Sorcerer ma Guardii . Nie siedziałem przy tym dwa lata tylko ok 8 miesięcy i nie
    po kilkanaście godzin lecz po 3 do 5 . Wszystko skończyło się na Mass Deading (
    Zabijaniu Wszystkich ) GM ( Game Master ( Pilnujący Porządku w Grze )) Zbanował
    mnie za zabijanie zbyt wielu graczy . Gdy zostałem odbanowany ( Okres 1 Miesiąca
    ) Oddałem swoje przedmioty innym :) Najczęściej 8 lvlowym
    lub 9 lvlowym graczą . Moje EQ wtedy to ( Magic Plate Armor, Demon Shield, Demon
    Helmet, Boots of Haste, BP z SD,GFB,HMM itp., Demon Legs, Fire Axe :) Pozdrawiam
    Kffa kffa .........
  • Gość: Kenezu IP: *.y.INTELINK.pl / *.n.INTELINK.pl 18.04.06, 22:16
    Kozak :D
    haha zal mi was wszystkich tutaj chwalicie sie jak nie wiem co
  • Gość: o0_striker IP: .1:* / *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 22:20
    zal.pl nie? sam takiego poziomu pr0 nigdy nie osiagniesz?:>
  • Gość: Szaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 23:07
    o ku.. XD nie doszlam jeszcze do 80 lvl, pewnie w przeciwienstwie do wielu
    osób czytających te komentarze..
    ale.. CZŁOWIEKU mogłeś przewidzieć że ja będę grać w Tibię i że na pewno zechcę
    twoje eq ;)
    pees: POZDRAWIAM WSZYSTKICH NA MORGANIE! :)
  • Gość: Comarin - Pythera IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.06, 00:35
    do tego koelsia co to niedawno zaczal grac w tibie.... ziomek nie wkrecaj takich
    wersji ze grasz od 8 miesiecy po 3-5 h dziennie i masz juz 83 Master Sorca z
    takimi itemammi....nie osmieszaj sie bo kazdy kto ma jakies pojecie o tej grze w
    to nie uwierzy -.- cytuje:"Moje EQ wtedy to ( Magic Plate Armor, Demon Shield,
    Demon
    Helmet, Boots of Haste, BP z SD,GFB,HMM itp., Demon Legs, Fire Axe :) "
    Zal mi cie koles....AUShauShauShau
    a co do tej gry to uwazam ja za bardzo fajna , jest super xD...
  • Gość: :o IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 07:46
    ahhahaha noob !
  • Gość: pro'player xD IP: 195.177.196.* 19.04.06, 15:27
    ale ty poje..y guardia = serwer non pvp wiec jak mogles dostac bana za bzabijanie playerow?
    <lol2>

• Gość: Randall IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 20:16
    A slyszales o World of Warcraft?
  • Gość: gosc IP: *.adsl.inetia.pl 18.04.06, 21:44
    lol gram w tibie 2lata i jak mama mi odlaczala neta to dawalem loga, a co do
    kolesia to powalony jakis
  • Gość: dvix IP: *.bochnia.pl 18.04.06, 21:59
    ee wedlug mnie tibia to dobra gra oczywiste ze wciaga to fakt ale tylko
    umyslnie chorzy lduzie moga cos taKIEGO ZROBIC ja tez gramw tobie pare godz.
    dziennie ale ebz przesady zebym wlasnych rodzicow okaldal krzeslem beznadzieja
    na tibi mozna pieknie zarobic jak rowneirz na inncyh grach mmorpg
  • Gość: Rana Tharu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 23:04
    Ehh sa ludzie i parapety wkurzajace to jest faktycznie jak ktos odlacza ci prad,
    neta i padasz bo tak dlugo meczysz sie z nabiciem lvli ale zeby pobic matke
    krzeslem <rotfl> to po prostu noobowstwo pozatym faktycznie tibia dziala jak
    narkotyk ale da sie to regulowac choc ja w wolnym czasie gram nawet po 8h
    dziennie O.o? Nie, to nie zart lecz trzeba byc czlowiekiem a nie psycholem zeby
    sie wkurzac tak bo deadnol ale to mnie rozbawilo:

"
    Rówieśników Piotrka jego zachowanie nie zdziwiło: - Zdenerwował się, bo mama
    zabiła mu bohatera, którego mógł sprzedać za kilkaset złotych."

A co sprzedac nie moze? Moze wiec niech autor sobie pogra i nauczy np na
    tibia.pl albo tibia.xx.pl ;]

Pozdrawiam

Rana Tharu
    Swiat: Danubia
  • Gość: lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 12:37
    Gość portalu: fArBa napisał(a)Według mnie ta gra 'wypacza' mózgi młodyc omg
    Bahahahahahahahahahahahahaha a rzeczywistosc w kraju bjeda, korupcja ogulne
    chamstwo nie tolerancyjny prezydent ludzi umieraja z glodu nocuja pod mostami to
    niby nie wypacza ?? to jest lepsze od swjata fantazj ?? tak zawsze morzna
    wylonczyc dziecku komputer niech idzie na dwur cpac albo pic :)
  • Gość: LORD LION CALMERA IP: *.160.232.38.olsznet.ec.pl 19.04.06, 15:30
    LUDZIE TIBIA TO FANTASTYCZNA GRA.WSZYTKICH ZIOMALI ZAPRASZAM NA MUJ
    SERW .:d:d:d: xD -.- ^^ TIBIA ROX
  • Gość: Rayan IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.06, 15:34
    Taa łatwo Ci powiedziec ale weź przetlumacz to tym maolatom nie jest to w cale
    takie proste sam gram w Tibie ale potrafie odroznic jeszcze rzeczywistość od
    wirtualnego swiata lecz strasznie jest duzo młodych dzieci ktora wciaga sie w
    ta gre wątpie żeby ktoś temu zaradził ;/
  • Gość: Rayan IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.06, 15:41
    Taa łatwo Ci powiedziec ale weź przetłumacz to tym maolatom nie jest to w cale
    takie proste sam gram w Tibie ale potrafie odrożnic jeszcze rzeczywistość od
    wirtualnego świata lecz strasznie jest duzo młodych dzieci ktora wciąga sie w
    ta gre wątpie żeby ktoś temu zaradził... pozatym moim zdaniem problem nie
    stwarza gra tylko osoba która własnie nie umie odróżnić rzeczwistości od
    wirtualnego świata "gier" -.-
  • Gość: Foroset IP: *.swn.vectranet.pl / *.swn.vectranet.pl 19.04.06, 15:44
    lol tibia jest fajna a nooby psiza bzdury
  • Gość: LOlek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 16:00
    Ja gram w tibie juz 3 lata i jest super fajna gra i sie nie uzalezniulem i nie
    sprzedalem postaci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: Nazz IP: *.gorzow.mm.pl 19.04.06, 16:01
    Ey yo ja ziomka rozumiem bo wiem co to znaczy stracic postac, mi nie raz
    zajebywano modem zeby nie mulił przed pc ale i tak pykalem. Ale zeby stara
    krzeslem lac to on ma ostre fazy, jednym slowem "Hardcorowy Koles".
  • Gość: Poloik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 16:14
    Ok ja mam 16 lat i sporo kolegów ze szkoły i klasy gra w Tibię ja też grałem ale
    mnie to nie wciągnęło osobiście wole Call of Duty i Diablo 2 LoD :) a ten
    dzieciak to psychol w zyciu bym Mamy nie udezyl!!!!!!
  • Gość: :) IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.04.06, 17:03
    popieram to gra dla debili i bezmozgow! nikt nie powinien sie za nia zabierac bo to tylko strata czasu!
  • Gość: Lici IP: *.vbp.pl / 80.48.230.* 19.04.06, 17:19
    Gram w tibie ponad 4 lata i jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo kogos pobic.
    Slyszalem nawet, o przypadkach samobojstw...
  • Gość: Ktos IP: *.adsl.inetia.pl 19.04.06, 17:25
    Ta gra jest super tylko trzeba mniec umiar. Sam gram na świecie Hiberna i do
    niej nic nie mam ale mam coś do tych ludzi którzy ni maja umiaru
  • Gość: Gregor IP: *.szczecin.mm.pl 19.04.06, 17:42
    W pelni rozumiem tego goscia ze napadla go zlosc gdy padl (sam gralem w ta gre i wiem co to jest gdy ma sie wysoki lvl i sie padnie , a zasto na dodatek nie ma sie Pacc , duzo pracy idzie na marne) moje dedy (smiercie) konczyly sie na krzykach paru przeklenstwach ... walnieciami w stol . Ale Dobra Co jak Co ale klient przesadzil . Pozdrawiam Wszytskich Tibijczykow ktorzy jeszcze nie rozumieja ze tibia to strara czasu :) p.s Gralem 3 lata ....
  • Gość: Ann_gie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 14:46
    zgadzam się z tobą, ale nie do końca...
    moim zdaniem tibia może być stratą czasu, tylko, ja ci teraz moge napisać, że każda rzecz jest stratą czasu.. jem-tracę czas, oglądam-TV-trace czas, uczę się-tracę czas.. więc co można robić, żeby nie tracić czasu? mam się zamknąć w kiblu i myśleć nad tym co mam zrobić?-to też będzie strata czasu.. wolę siaść przed kompem i się odprężyć... chociaż i tak to dla ciebie jest strata czasu..
  • Gość: PUXADER IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 19:24
    PUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUX
    ADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADErPUXADE
    rPUXADErPUXADErPUXADEr

TIBIA ROX!!!!

CO WY MOZeCIE WJEDZIEC KOLES PADL jakis noob spadlo mu 100 expa i placze
    behehehehehhehe
  • Gość: tibia ist the best IP: .48.218.* / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 19:38
    TIBIA RULEZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Gość: Ann_gie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 14:48
    widzę, że w końcu ktoś pisze z sensem ^^ pozdro
  • Gość: Grześ IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 19.04.06, 21:36
    Tibia to z pewnością nie jest gra dla 'ludzi' poniżej 15, może 16 lat. Jest w
    niej coś takiego, co zasysa się na mózgu i nie puszcza. Dla dzieciaków, nie
    mających jeszcze dobrze ukształtowanych psychiki i hierarchii wartości Tibia
    naprawde może być zgubna.
    Sprzedawanie postaci to głupota. co z tego, że sprzedam postać za 1 000 zł,
    skoro na jej stworzenie będę musiał wydać wielokrotnie więcej??
    Znam ludzi, którzy grają w Tibię i pracują, wychowują dzieci. Jednak żaden z
    nich nie poświęciłby dla Demonów nocy z żoną w wygodnym, ciepłym łóżku.
    Autor artykułu musiał pisać jak na hienę przystało. Obiektywne podejście do
    tematu nie byłoby przecież zbyt ciekawe...
  • Gość: MaGiK IP: *.tepsalan.pl 19.04.06, 21:57
    Zgadzam się z tym apsolutnie, chciał bym zeby ktoś z ludzi podał serwis
    Tibia.com do sądu przedstawic jakes dowody i zeby to zamkneli w huj!:D
    Ludzi wiem co mowie!!
  • Gość: Tibijczyk IP: *.olsztyn.mm.pl 19.04.06, 22:43
    po prostu zagraj
  • Gość: Math IP: *.satfilm.net.pl 20.04.06, 15:11
    Ja gram w tibie,a jakos moje oceny w szkole nie pogorszyky sie.Wiem ze nigdy nie
    kupie bohatera w tibii.
  • Gość: wyswit IP: *.tvk.torun.pl 20.04.06, 18:30
    asz downa , hunted man!!!!!! >.< 4 ever Grrr. ..
  • Gość: Orshaball IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.06, 21:45
    Pobicie matki krzeslem to byla przesada!!!
  • Gość: harek IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.04.06, 14:10
    boze
    napewno w tibie nie grasz...
    ja gram no ale bezx przesady matka mi juz kompa wylanczala ale nawet reki na nia nie podnioslem(krzesla) przeciez ten kolo to jakis zruciuch takie osoby sie zdazaja na fakt,ale wiecej ludzi co w to graja nie maja zjechanego muzgu i potrafia sie opanowac.
    przynajmniej tak mi sie wydaje...
  • Gość: krawiec IP: *.chello.pl 21.04.06, 15:13
    madrze prawisz ja w to gralem i mnie jakos nie wciagnelo..zreszta ludzie ktorzy
    nieodrozniaja rzeczywistosci od fikcji maja niezle pod sufitem...
  • Gość: KIjix IP: 83.168.96.* 21.04.06, 21:48
    A jesli dla kogos ta "wirtualna rzeczywistosc" jest jedyna rzeczywistoscia?
  • Gość: Aggro IP: *.szczecin.mm.pl 22.04.06, 08:59
    Nudzi ci się? Tibia rządzi a to że ten gościu miał na łeb padnięte, to już nie
    problem mediów. Media zawsze znajdują tanią sensację, żeby zwiększyć
    oglądalność (w wypadku magazynów i gazet zwiększyć sprzedaż). A po twoim poście
    widać, żeś nie grał w Tibię. -.-
  • Gość: Tzeentch IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.06, 10:36
    Ludzie z gazety! Wescie sie najpierw zastanowcie co piszecie. Powiedzcie ile
    jest takich przypadkow, w ktorych dziecko oklada matke krzeslem?! Hmmmm albo mi
    sie wydaje albo to byl pierwszy przypadek. Poza tym chce pogratulowac kochanej
    mamusi, ktora pozwalala dziecku siedziec po kilkanascie godzin w kafejce. Gdyby
    ograniczala jego czas, napewno nie popadl by w nalog gry.

Chce jeszcze powiedziec ze ten kto to pisal jest zupelnie nierozeznany w grze!!!
    Czlowieku, wez najpierw poznaj podstawy grania dokladnie a pozniej sie
    wypowiadaj kiedy postac ginie! Gracze nie graja nalogowo dlatego ze jak
    wylaczysz komputer to ona ginie! Jesli wogole probowales robic cos w Tibii to
    pewnie po zakonczeniu swoich dzialan kliknoles "czerwony krzyzyk" w okienu
    Windowsa, wtedy na ekranie pojawila sie tabelka z trzema opcjami: "Exit"
    "Logout" oraz "Cancle" a ty znajac takich "obeznanych graczy" kliknoles "Exit"
    bo wiesz ze to znaczy "wyjscie". Otoz tak! Wtedy postac moze zginac jesli nie
    stoi w protection zone. Ale jak ktos sie choc troche zna na grze to wie ze
    trzeba kliknac "Logout" leby postac zostala bezpiecznie wylogowana i nie
    zginela! Wiec bardzo was prosze! A co do tego ze postac tego chlopaka zginela bo
    matka wylaczyla prad: pewnie chlpak byl gdzies gdzie jest niebezpieczenstwo
    smierci postaci i wtedy matka wylaczyla mu komputer a postac zginela. Wiec nie
    wypisujcie bzdur ze postac ginie jak nie grasz bo tak sie dzieje jak do Tibii
    siada jakis nie znajacy sie na rzeczy pismak.

Podsumowujac: osoba ktora piala ten artykul zupelnie nie znala sie na rzeczy.
    Ludzie ktorzy graja w Tibie maniakalnie sa chyba nienormalnii zeby po kilka dni
    siedziec przed monitorem. Nie popadli by w nalog gdyby od poczatku grania w
    tibie mieli ograniczenia na komputer, a ze ich "troskliwi" rodzice pozwalaja
    dziecku siedziec po tyle godzinprzed komputerem to nie dziwi ze ludzie wpadaja w
    nalog grania. Wina nie lezy tylko po stronie graczy ale takze po stronie
    opiekunow. Wiec ni wciskac kitu ze tibia jest niebezpieczna! Bo jesli osoba
    grajaca ma choc troche rozsadku we lbie to zrozumie ze to nienormalne siedziec
    po "X" godzin przed komputerem.

Pozdrawiam "profesjonaliste do spraw gry i wychodzenia z Tibii" kochanego Jacka
    Tacika.

Zycze powodzenia w nauce wylogowywania sie z gry i sukcesow w dalszym pisaniu
    bzdur na temat Tibii.

Dziekuje
    Pozdrawiam
  • Gość: Lila IP: *.030-135-73766c1.cust.bredbandsbolaget.se 25.04.06, 08:27
    haha, sama gram w Tibie i jestem dziewczyna i jak widac gra rowniez mnie
    uzaleznila ;P Zaczelam pisac rozne opowiesci, obmawiac co robic, czy isc na
    miana (to tak jakby glowny cel gry), czy moze nawet kupic pacca, ulepszenie do
    gry, ale platne.

Wylogowywujac sie z tibii osoba nie jest bezbronna, moze tam czekac puki sie
    ponownie nie zalogujemy. Jednak kiedy sie wylanczy kompa nie wylogowywujac sie,
    wtedy jest ta "bezbronnosc" o ktorej wspomnial autor.

A jak mi postac umarla bo sie zagapilam no to zaaregowalam w swoj sposob,
    wylogowalam sie, wylanczylam kompa i skonczylam poprostu wczesniej na co
    odreagowali rodzice - zdziwili sie ze schodze z internetu wczesniej niz
    zwykle.Potem zrobilam sobie szlaban na Tibie, bo za mocno na nia odreagowalam,
    powiedzmy ze bylam za cicha, tak jakby mnie zatkalo.

Moj szlaban skonczyl sie na swieta Wielkanocne, ale jakos i tak nie moge grac w
    te gre tak jak kiedys, po pewnym czasie sie nudzi :P

I jak widac na moim przykladzie, ja zaaregowalam inaczej, wiec niewiem, czy to
    zalezy od czlowieka, od charakteru, ale od czegos jednak zalezy.
  • Gość: Kivar IP: *.mt.pl / *.mt.pl 03.05.06, 18:22
    Ten kto pisal ten artykul nie ma zadnego pojecia na temat tej gry ... -.-'
    powinien przed nia posiedzec i zoabczy ... o co w niehj chodzi co jest grane ...
    a to czy gra uzalezni zalezy tylko i wylacznie od gracza... ja gram w Tibie ok 1
    miesiaca ... ale nie spedzam nad nia kazdej jedej wolnej chwili bo iwem ze to
    strata czas .. czasami jak mi sie nudzi to wlaczam tibie .. i albo gadam sobie z
    ludzmi ... albo poprsotu gram .. Poprsotu nie jestem przywiazany do tej gry
    psychicznie ...
  • Gość: Silverman IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.06, 11:46
    Witam głupota twórców tego artykulu, i nie których komentarzy mnie przeraż, po
    pierwsze kto nigdy nie gral w tibie dluzej niz godzine w zyciu nigdy nie zrozuie
    fenomenu tej gry. Dobze ze ta gra nie wypaczykla twojej osobowosci bo pewnie
    musial bys wyladoawc w zakaladzie psyhiatrycznym. Jestes zwyklym noobem, który
    nie rozumie ze Tibia to spoleczestwo wirtualne, czasem lepsze, czasem gorsze od
    realnego świata, ale napewno mniej brutalne, niz polska rzeczywistosć, ludzie
    zamieszkujacy 70 światów tibijskich, nie graja wyłącznie dla kasy, tu również
    zawiązuje sie przyjaznie, ba nawet rodzi sie miłość, o czym swiadcza sluby w
    Tibi. A więc, wiec zyj dalej w epoce lodowcowej bo we wspólczesnym swieci,
    opartym na rzeczywistosci wirtualnej, nie masz szans, skoro nie rozumiesz takiej
    spolecznosći jaka tworzą Tibijczycy. Pozdrawiam
  • Gość: balt IP: *.magma-net.pl 17.04.06, 22:57
    nie maja juz czego szuakc Tibia rullez
  • Gość: Agroki IP: *.chello.pl 18.04.06, 00:01
    Tibia rox, autor artykuly widac nigdy nie gral w tibie i chyba jej na oczy nie
    widzial nawet.

@Autor
    zamiast takie scierwo publikowac lepiej napisz o czyms innym..
  • Gość: 600 IP: *.csk.pl 18.04.06, 18:40
    tibia to syf jest je..y gó.. dla typów co srają pod siebie z nudów to szajs i
    zje..a gra ... sram na nią
  • Gość: Ligu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.06, 23:11
    zal tibia nie uzaleznia mam 2 postacie warte razem z 3-4 tys i co ? wole
    grac niz cpac czy pic piwo w bramie...
  • Gość: Kropek IP: *.chello.pl 18.04.06, 00:21
    ch...a masz a nie 2 postacie warte 4 tys nastepny kur.wa koles co ma naj.ebane
    na baniaku:D zal mi was
  • Gość: Serek IP: 212.106.168.* 18.04.06, 20:29
    Niemożliwe żeby postać w tibi była warta 3-4tyś.
    A tak wogule to tibia jest jak narkotyk raz zagrasz i dalej musisz grać!!
  • Gość: Stemi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 21:05
    Gram w tibie dosyć spory czas,tibia to moje hobby,każde jakieś ma wiec wole
    grać w tą grę niz ćpać czy pić alkohol
  • Gość: kapucha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.06, 20:53
    uzaleznienie od tibi jest tak samo beznadziejne jak od alkoholu lub lekkich
    dragow i dobrze o tym wiesz ;>

min. : jak grasz niszczysz swoje zdrowie + psychike, zamykasz sie w swoim
    swiecie ponad to dobrze wiesz ze w tibie mozna grac non stop, a i tak bedzie
    malo... 2 tyg teu mowiles ze wbijasz 100 lvl i end tibi teraz masz 116 i grasz
    dalej ;] no i jeszcze jedno i najwazniejsze s; na tibie sie nei patrzy jak na
    cos zlego. gdy 16 letni syn przyjdzie po 1 piwie do domu to jest tragedia
    natomiast gdy ten sam syn gra od 8 do 21 to jest luz.

btw. w temacie sa 2 bledy ;[ postac w tibi zostaje przez 15min tylko wtedy gdy
    jest w trakcie walki oraz przy jednej smierci gracz nie traci postaci tylko 10%
    lub 4% w zaleznosci od bohatera.
  • Gość: Tibia player IP: *.centertel.pl 17.04.06, 23:15
    hmm sam gram w Tibie od dosc dlugiego czasu, ale nie wystepuja u mnie takie
    objawy jak u kolegi :>. Powiedzialbym ze uzaleznic moze wszystko, chodzi o
    odpowiednie podejscie do wszystkiego...Czlowiek uzaleziony od alkoholu, bije
    swoja rodzine. A ludzie nie uzalezniajacy sie od gier maja kompletny brak
    dystansu do tego.... trzeba nauczyc sie grac for fun
  • Gość: Pawel (Najdzer) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.06, 23:19
    Mam na imie Paweł ;) Mam 16 lat i gram w Tibie juz 4 lata. Chcialem tylko dodac
    poniewarz nie napisano tu ze w Tibii mozna kupic PACCa (Premium account) ktory
    kosztuje 90zl na 3 miesiace. PACC daje to ze szybciej sie zdobywa poziomy jest
    wiecej nowych terenow itp. wiecej na www.tibia.pl jest to oficjalna polska
    strona fanowska Tibii.
  • dwdk 17.04.06, 23:20
    a co to chłopie ma do rzeczy???
  • wielki_czarownik 18.04.06, 00:08

--
    "Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani."
    FELIKS DZIERŻYŃSKI
  • Gość: Rax Droxien IP: *.elk.mm.pl 18.04.06, 13:37
    wescie przesadzacie ja gram w tibie 2 lata. niekiedy denerwuje sie ze mnie
    zhakuja zabija albo okradna gram tyle 2h dzienie moze troche weicej ale odrazu
    nazywac nalogowcem sie zastanowcie co mowicie mialem duzo postaci ta jest moja
    najlepsza wlasnie teraz gram bije 50 lvl qmple nieprzejmujcie sie...zeby nie
    tibia to ja bym sie kisil w domu z qmplami lazimy na qesty [czyli zagadki]
    odkrywamy nowe miejsca itd... Tibia podciaga jezyk poznajesz duzo qmpli i
    jeszcze przy tym zarabiasz ja na tej postaci zarobilem 200zl a jej
    niesprzedawalem tylko sprzedawalem kase intemy mowie wam przezywacie to jak
    niewiem.. cYa in Tibia :D
  • Gość: Adamek Droxien IP: *.elk.mm.pl 18.04.06, 13:48
    Gram w tibie prawie rok ale nie zarywam nocy i nie jestem nałogowcem gram dzienie od 2-3 godzin dzienie. Ja bym takiego czegos jak ten chlopak nie zrobił bo tibia dlamnie to tylko gra.
  • Gość: Wujek IP: 80.72.34.* 18.04.06, 15:53
    "tibia podciaga jezyk" tylko prawdziwy n00b i roflmaopimpasmc fri itans lot char
    haxor mine hunetad plx thx omfg help pk pay or die student lether armor bakpak
    ded rook biaht my frend kill u mógł taką pierdołę napisać. W tibii jedyne co
    mówisz po angielsku to hi buy item bye u sklepikarza a do porozumiewania się z
    obcokrajowcami to albo pol? br? swe? ger? gimme yor itans! wystarczy w 100%.
    Jesli chodzi ci o INNY jezyk to proszę uściślij. Może o język ulicy? do tego nie
    jest potrzebna tibia.

Wiecej nauczysz się angielskiego z diablo, warcrafta czy choćby z filmów porno
    niż z gier mmorpg w które gra dzieciarnia ze slumsów i z krajów nieanglojęzycznych.

A jeśli NAPRAWDĘ masz jakichś kumpli z anglii czy ze stanów i z nimi łazisz non
    stop to przecież nie będziecie rozmawiać w pięknej angielszczyźnie tylko w "cmon
    let's go kill smth" a taki jezyk przyda sie... w tibii na pewno.

Tibia to kolejne gó.., które uzależnia. Można się uzależnić od wszystkiego - od
    seksu, słodyczy, swojego klubu piłkarskiego (i za niego zabić), a o wszelkiego
    rodzaju używkach to już nie wspomnę. I oczywiście, zależy to od człowieka. Jak
    nie tibia to alkohol albo narkotyki. Grajcie w Ultimę Online! Ona uczy manier i
    zrozumiałego wysławiania się.
  • Gość: Masta :D IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 20:41
    Paweł(Najdzer) a co to ma do rzeczy?? jak kupisz pacca to jeszcze bardziej ta
    gra Cie wciągnie... wg mnie w ogole nie ma sensu w to grać... grałem ok roku i
    teraz żałuje... wole spędzić czas z kumplami albo laskami^^ niż tracić czas na
    gre... pewnie będziecie sie tłumaczyć ze przez gre poznajecie bardzo dużo
    nowych ludzi... ale większość z nich gada z Tobą do czasu gdy wbije wyższy lvl
    niż Ty ;) wiem z doświadczenia... rozumiem zeby grać od czasu do czasu... ale
    żeby całymi dniami z domu nie wychodzić bo gra jest dla Was ważniejsza? a tak
    btw to wszystkie gry RPG wciągają...
  • Gość: Adrian(senssej) IP: *.wtknet.pl 17.04.06, 23:23
    Tak to prawda, wciaga jak cholera to jest jak narkotyk trudno sie od niej
    uwolnic stracilem wiele cennego czasu na ta gre nocka po nocce.W ciagu tygodnia
    spalem 24h.Teraz zrezygnowalem z tej gry.Sprzedalem kilka postaci.Teraz
    przezuciłem sie na gry typu : Strzelanki i czuje się z tym dobrze.
  • Gość: tajemniczy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 08:56
    Słuchajcie ja też gram w tibie...ale hmm potrafie odizolowac swiat rzeczyiwsty
    od nierealnego.i jezeli do szkoly cos musze zrobic..to wylonczam gre i
    robie..ale nie spedzilem ani jedne nocki nad tom grom :/..a po za tym to nie z
    gra jest nie tak tylko z psychom czlowieka :/
  • Gość: Seromontis IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 20:56
    Ale wy glupoty pieprzycie, ma chlopak racje co mu menda bedzie kompa wylaczac.
    Mi stara tesh kompa wylaczyla na 241 lvlu i sie ostro wkuriwlem ze ja zabilem
    suke, padlem przez nia na warlockach. Zakopalem ja w ogrodku, stary tesh
    probowal wylaczyc kompa to mu polamalem kulasy i lezy teraz pod stolem... gej,
    czasami gram z dziewczyna ale ona tesh ostro wku..ala, raz prawie padla bo sie
    tak ostro wku..lem ze ja zastrzelilem, teraz mam tylko psa i mi sie fajnei
    gra, ale ostatnio jestem retired bo sie znudzilem.

ps. jebac Painfula

a tak na marginesie.... tibia to shit wciaga jak cholera i moim zdaniem powinni
    to usunac, a kolesi bijacych matki za gre to tylko do psychiatry /\ to wyzej to
    byl zart ;]
  • Gość: nieważne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 21:07
    co z tego że jakis koles zaczol okladac matke krzeslem? moze inni myślą troche
    trzeźwiej! Tibia to tylko gra! co z tego że padniesz czy coś? nastepnym razem
    nauczysz sie żebymiec otwarte uhy xD

...

nie zniechęcajcie sie do tibi tylko nauczcie sie w nią grac z głową! i nie
    dajcie sie wciągnąc ! a jak padniecie to nie denerwujcie sie...
  • pawlakk1 17.04.06, 23:29
    LoL nab tibia uzaleznia a co my mamy innego do roboty ćpać pic to juz lepiej
    pograc xD
  • Gość: magister IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.06, 23:34
    tibia wcale nie uzaleznia trzeba byc malo inteligentnym zeby tyle siedziec
    przed komputerem(sam gram w tibie)a wydawanie pieniedzy na to to jest zupelna
    poraszka
  • Gość: Ehauheahe IP: *.chello.pl 17.04.06, 23:39
    Addict, eh ?
  • tomash8 18.04.06, 13:10
    Może się nie znam ale chyba przyjemniej się nawalić ze znajomymi niż siedzieć
    przy kompie :P

Poza tym kurna chyba jestem jakiś niedzisiejszy, bo połowy postów nie rozumiem
    :) a myślałem że to jest forum polskojęzyczne :P
    --
    www.vegetariancorpse.prv.pl
    ancora.ovh.org/
  • Gość: soul hunter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.06, 23:46
    Sam gram w tą grę od 3 lat. Chociaż mam jedną z lepszych postaci, to nie
    przeszkodziło mi to w tym iż za 2 tygodnie zdaję maturę międzynarodową w jednej
    z najlepszych polskich uczelni. Nie twierdzę jednak, że nie ma ta gra złych
    efektów, poniewaz ma ich wiele. Jak wszystko, to gra dla ludzi, ale każdy kto
    się za nią zabiera, powinien umieć postępować z głową, bo może być za późno.
  • Gość: Kropek IP: *.chello.pl 18.04.06, 00:19
  • tomek854 18.04.06, 00:26
    To teraz matury się robi na uczelniach? Ja swoją pisałem w Technikum...

Ech, ta reforma edukacji...

--
    oryś _@/"
    ---
    J'ai ete touche par son tentacule de pates
  • Gość: mm IP: *.adsl.proxad.net 18.04.06, 11:58
    Dziecko, ty mature zdajesz na uczelni?????? Niezle ci namieszalo w glowiesie od
    dlugiego siedzenia przed kompem.
  • Gość: Pala!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.06, 23:47
    ROGACZE!!!!!!!! :D:D:D
  • Gość: FiFi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.06, 23:48
    Sam gram w tibie i nie mam z tym problemu. Gram kilka godzin tygodniowo.Kolega
    uciaka ze szkoły żeby w to grać, teraz niezda do nastepnej klasy...

Tibia rox
    Hail Xerena
  • Gość: PAla:D:D IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.06, 23:51
    ja gram w ta gre od 4 lat i nie wpadlem w taki nalog jak inni znam granice tej
    gry:PP i jeszcze mnie na tyle nie jeblo aby spedzac cale dnie przy kompie:P juz
    nie wspomne i o nocach hehe a o zarobku to nie ma co tu mowic:) bo przez te
    ostatnie 2 lata zarobilem tak na oczko kolo 25+ tys eheh sprzedajac same rzeczy
    z gry + pacc :)
  • Gość: Ziomuś w tibi. IP: *.kom / *.os1.kn.pl 18.04.06, 00:00
    Gram w tibię 1 rok ale kieddy chcę moge ją wyłączyć i przestać w nią grać ale
    po co wydawać po 200zL za gry w sklepach jak można grać w tibie nawet 10 lat i
    jeszcze na tym dużo zarazbiać??:)?? Jezeli ktos nieumie przestac w to grać to
    jego problem a nie gry każda gra wciąga bardziej albo mniej ale ludzie bez
    przesady! Co wy chcecie zebyśmy kupowali gry po 200zł, palili i pili wole grac
    w tibię ide grać nara!!! :) :) :) !!!
  • Gość: Ktos... nie wazne IP: *.e-wro.net.pl 18.04.06, 00:06
    Personalnie nie lubie tibi ale jesdno musze stwiedzic:
    1 gracz "napsoci" w rzeczywistym swiecie i gazety zaczynaja oczerniac gre, co
    powoduje ze reszta zwyklych normalnych ludzi musi sie wstydzic to ze jest sie
    graczem danej gry ;p Sprzedaż przedmitow w grach MMORPG to normalna rzecz.
    A w MMORPG duzo sie gra dlatego że pochłania duzo czasu i tam nie mozna przerwac
    w połowie gry (tak samo szachy w internecie ^^).
  • Gość: buba :D IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:39
    hah je..y szczur pewnei na rotach siedzial jak mu matka pc wylacyzla i padl
    jak place k XD
  • Gość: Chil IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 19:08
    yhy odrazu ku.. zostales bulionerem -.-
  • Gość: Erim IP: *.olsztyn.mm.pl 17.04.06, 23:53
    Gram w Tibie ponad 2 lata..i tez dorobilem sie dobrego bohatera jednak gra nie
    zajmuje mi tyle czasu co innym playerom...potrafie rozlozyc czas na wszystko.
  • Gość: ROsa IP: *.aster.pl 18.04.06, 00:04
    Powiem wam tak ot czysta prawda :P tibai jest jak narkotyk ale lepiej siedziec
    pic browara przed kompem przy tii niz chodzic krasc i cpac aka jest prawda -.-
    a chłopak sie wkurzyl bo wkladal w to duzo pracuy i wysiłku dlatego bil jakis
    lamusow
  • Gość: TibiaConectPeapol IP: *.telia.com 18.04.06, 00:38
    rotfl .... co debile 0o , matke krzeslem ... ale jak gral duzo no to hcyba
    stracil te kilka dni grania ... tibia wciaga , ja grma 2h-15 h dziennie zalezy
    czy idziemy gdzie z kumplami xD. Pzdro dla Thuridama i Ventiego !

Nebula&Xerena&Aldora
  • Gość: keo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 17:08
    a to znasz tylko te dwie możliwości?
  • Gość: Dragontooth69 IP: *.e-wro.net.pl 18.04.06, 00:06
    Radze wszystkim co grają w tibie zaprzestać prania sobie mózgu tą grą , przez
    tibie , przynam szczerze i ze wstydem nie zdałem do następnej klasy i co mi to
    dało ? tibia u wielu ludzi ( ze mną też tak było ) jest ważniejsza niż realne
    życie poprostu ta gra życie wam marnuje , ja tego życia straciłem 3 lata przez
    te 3 lata moja średnia spadła z 4.0 na ledo 2.0 a nawet gorzej , są żeczy
    ważniejsze od Tibii , szkoda tylko że tak późno się o tym przekonałem ..
  • Gość: Zimpixa Second IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:10
    wienc o ortagrafie to siue bawie autor-postac Tibii otoz uzaleznia przyznac trzeba ale zastanowmy sie co robic mozna w wolnym czasie pic cpac rabowac itp...... a dajcie dzieciom spokoj prawda sa niektorzy co przesadzaja ale to juz proble psychiki a nie Tibii nawe nie wiecie ile tak wspanialych ludzi mozna poznac-zone poznalem i nie narzekam razem gramy xD pozatym to peace i w ogole

oto dowod mojego "uzaleznienia" Tibia rządzi, Tibia radzi, Tibia nigdy nas nie zdradzi!!

kto zauwazyl ze slowo Tibia jes zawsze z duzej litery...;D
  • Gość: mac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:26
    WIECZÓR RZONDZISZ!!!! TIBIA NAS NIE ZDRADZI!!!!!
  • Gość: Roman IP: *.pools.arcor-ip.net 18.04.06, 00:14
    Ja terz gram w tibie i sie mu nie dziwe bo jesli go ktos zabil w tej grze cena
    postaci spada o 100-200 zl w dul.
  • Gość: Rosa IP: *.aster.pl 18.04.06, 00:16
    Lamusy sie wkreiclyw gre bo ich bija na osedlu proste an tibi mozna poko
    izomkow poznac do tanca i dorozanca spadam bic 99 lvl elo :D
  • Gość: Ramos~ Danubia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:17
    Ludziska nie panikujcie, życie to sztuka wyboru, jeżeli ja wybrałem tibię i ułożyłem sobie życie tak, że mogę sobie pozwolic na granie 16h dziennie, to o co cały krzyk?

Ramos~
    65ms*59mlv
  • Gość: Regi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:18
    Wasza pisownia aż w oczy kole, zamiast grac w Tibię to słowniki do rączki.
  • Gość: Rosa IP: *.aster.pl 18.04.06, 00:20
  • Gość: Ramos~ Danubia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:54
    thx Rosa ^^

Danubia Rox
  • Gość: Misiek Shady IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 18.04.06, 00:24
    O co tyle krzyku gram w tą gre juz kilka ladnych lat...skończylem podstawówke i
    gimnazjum w tym roku bede pisal mature i tibia nie przeszkadza mi w zyciu
    codziennym....

Misiek Shady
    53rp
  • Gość: Angel IP: *.koba.pl / *.koba.pl 18.04.06, 22:46
    Ludu błagam! Myślcie! Jak zobaczyłem teksty w stylu "spada o 100-200 złotych w
    DUŁ" albo "WIECZÓR RZONDZISZ!!! TIBIA NAS NIE ZDRADZI!!!!" to musialem cos
    powiedziec. Ja wiem ze moja ortografia jest do dupy no ale bez przesady... dUł?
    Zycie to dla was nie sztuka wyboru a sztuka wyboró. Tibia? Ze sie niby zarobic
    da? Jako młodszy ratownik w wieku 14 lat przepracowalem 2 miesiace na plazy (na
    wakacje) i dostalem 2400pln. W moim wieku to BYŁO dużo a robilem cos
    zdecydowanie BARDZIEJ porzytecznego niz gra. Tibia? Jest była i będzie, tylko
    gracze sie zmienia. Ci co dzisiaj dra morde ze tibia jest super za kilka lat ja
    zamkna, a za kilkanascie beda patrzec po powrocie o 22 z pracy na stosy talezy
    ktorych dzieci nie zmyly bo byly na demon huncie. I zmienia zdanie. Człowiek to
    taka istota ze w 95% nie wytlumaczysz mu nic slowami. Pogra zrozumie i poplacze
    ze zmarnowal pare lat zycia.
  • Gość: Seq~ Titania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:27
    Nie kazdy jest idiota co musi kupic postac za 1500+zł. Ja gram dla przyjenosci
    ale znam osobiscie ludzi co na tibi zarabiaja.

Seq The Master~ 77 elder :]
  • Gość: Ramos~ Danubia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:50
    ja zarabiam ;] podobnie jak połowa danubii xD

Ramos~
    65ms*59mlv
  • Gość: Psyche IP: *.torun.mm.pl 18.04.06, 00:52
    Skoro zarabiasz to czemu Twoj portfel swieci pustkami...? ;>
  • Gość: Ramos~Danubia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:58
    wydaje na jedzenie, fajki, mieszkanie, kwiaty... :-*
  • Gość: Wiccek IP: *.pl / *.pl 18.04.06, 21:08
    Co za cw*l !! ja tez gram ale nie jestem taki pojeb**y psychicznie zeby bic
    swoja matke !! Cya in Tibia dla rowiesnikow gry :D Jak co mozna mnie znalesc na
    asterze ;p Wicked Sooler and Wicked Speller C ye :*
  • Gość: Psyche IP: *.torun.mm.pl 18.04.06, 00:50
    A ja Kochaniutki mysle, ze Twoje zycie wcale nie jest ulozeone i predzej czy
    pozniej sam sie o ty przekonasz, jak jedynym Twoim przyjacielem zostanie
    komputer...
    Ludzie! Skoro zycie to sztuka wyboru, to tibia Wam go nie daje. To jest nalog
    ktory odbiera Wam najpiekniejsze lata zycia. Czezniecie przed monitorami a
    Wasze mozgi zamieniaja sie w galaretowata mase. Poza ty, niszczy to relacje
    miedzyludzkie. Wiem, bo sama jestem z chlopakiem, ktory gra w tibie. Coraz
    bardziej sie niepokoje tym jego 'hobby' i czuje, ze nasze relacje znacznie sie
    przez to pogarszaja. Wirtualna postac nie zastapi normalnego, namacalnego
    partnera... Ale pewnie przekonacie sie o tym jak juz bedzie za pozno... :(
  • Gość: skolim IP: *.timplus.net 19.04.06, 07:23
    ale zlewy są z was <lol2>

gram 2 lata i najwiekszy lvl nabilem to 64 ms

a nie ze gosciu wybija tu ze gra 8 miesiecy po 3 h dziennie i 83 ms z eq.
    e-plate, demon legami

żal.
    pewnie osoby po 10-13 lat się wypowiada większość.

komentarze są do artykułu a nie chwalić się co kto ma i gdzie gra...
  • Gość: dariusz IP: 217.197.78.* 18.04.06, 00:29
    panika, panika.. a wezcie nie jedzcie gry w kaztej gdzie tego typu sprzedaje sie
    przedmioty i postacei w internecie a pozaatym to jest prawda to nie z tibia jest
    co nie tak tylko psycholami co w nia graja, ma sie dystans i jest luz... nie
    czepiac sie ortografi bo jaja urwe, pisze na szybko :)
  • Gość: LUKI IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:33
    Mam na imie Łukasz ,gram w tibie 1,5 roku.Mam swoj komputer wiec wolny czas
    przesiaduje na tibi. Czasem zdarza mi sie siedziec nawet po 30 godzin . A w
    ciagu dnia jak chodze do szkoly to 8-9 godz. Ale nie wydaje mi sie ze jestem
    uzalezniony. Na dworze mnie nie bija , fajna zabawa jest i poznalem przez to
    wiele ziomkow na rl. Wyniki w grze 51ms.
  • Gość: byly tibijczyk IP: *.tkk.pl / *.tkk.pl 18.04.06, 10:38
    Ehh.. .na tibie szkoda czasu stracilem dobre kilka lat na ta beznajdziejna
    gre?? i co z tego wynioslem moze troche kasy to jest prawda cos tam zarobilem
    ale duzo czasu stracilem a moglem go przeznaczyc w inny sposob a ja zawsze
    gralem i nie sluchalem kolegow aby pojsc na dwor czy cos...

LUDZIE NA NIA SZKODA CZASU -.-
  • Gość: Angel IP: *.koba.pl / *.koba.pl 18.04.06, 22:54
    "Mam na imie Łukasz ,gram w tibie 1,5 roku.Mam swoj komputer wiec wolny czas
    przesiaduje na tibi. Czasem zdarza mi sie siedziec nawet po 30 godzin . A w
    ciagu dnia jak chodze do szkoly to 8-9 godz. Ale nie wydaje mi sie ze jestem
    uzalezniony. Na dworze mnie nie bija , fajna zabawa jest i poznalem przez to
    wiele ziomkow na rl. Wyniki w grze 51ms."

Mam na imie Michał, pale fajki juz 1,5 roku. Mam 18 lat wiec w wolnym czasie
    pale w samotnosci. Czasami pale nawet 30 fajek jedna po drugiej. A w ciagu dnia
    jak chodze do szkoly to 8-9 fajek. Ale nie wydaje mi sie ze jestem uzalezniony
    (!) Na dworze mnie nie bija bo spalenie 30 fajek zajmuje troche czasu wiec malo
    go spedzam na podworku, fajna zabawa jest poznalem wiele kolegow w palarniach.

Z krzesla spadlem. 30h ale uzalezniony to nie jestes? Uzyles wyrazenia "w
    wolnym czasie" czyli grajac 8-9h dziennie +6-7h w szkole zostaje ci wolny czas?
    A spisz 1h tygodniowo? Uwazaj bo ci sie kiedys kawa skonczy ^^. Swoja droga
    chodzisz do szkoly i masz WLASNY komputer? Sam na niego nazbierales i kupiles?

Aha i na graniu w tibie NIE DA sie zarobic. Chyba ze to nie za wasza kase
    kupiono komputer i placono za internet.
  • Gość: Bobek IP: *.bielsko.sdi.tpnet.pl 28.04.06, 05:03
    ta gra wogule nie wciąga gram w nią po ok 1 h dziennie a nie mam neta w domu i
    nie chodze do kafejek ale może będe miał neta w domu to będe grał dłużej teraz
    jestem u mamy w pracy i krzesła są plastikowe i grałem 8 h i mama żyje !!! :-)
  • Gość: Ramos~ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.06, 01:08
    No i właśnie, jakieś szmacisko sie doczepiło do mojego błędu ort, lamus złośliwy, jezeli w temacie tibii ma do powiedzenia tylko słowo o ortografii, to pozdrawiam.

Ramos~
  • Gość: Zimpixa Second IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:31
    coraz wiecej hlvl sie wypowiada

ja osobiscie znam typa cco 100+ a gra 4hdziennie max(duuzo roboty) iwidac da sie wszystko polaczyc nie czepiac sie pisowni w Tibii nie ma polskich liter

Zimpixa Second 84 EK(85 soon)
  • Gość: mac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:33
    EJ DOBRA SPADAM MUSZE 289 LVL NABIC DO 4 W NOCY ZDAZYC MUSZE BO NA HUNTA POTEM Z WIECZOREM IDE CYA!!!!
  • Gość: Zimpixa Second IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:37
    Albo ten pan nie gra w Tibie albo mamy do czynienia z jej okaleczona wejsja OTS(open tibia server)

osobiscie nie polecam . Cos jak Tibia ale sie nie zarabia a szybko mozna stracic
  • Gość: mac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 18:48
    SORRY NÓB JESTEŚ. NIE ZNASZ SIE. NA OTSIE WYTRZEPALEM TAKĄ KASE, O KTOREJ SOBIE
    NAWET NIE SNISZ ZI00M. POZDRO 600 tu śmiechu: lubie robic malinki zwlaszcza na
    swiezym powietrzu w carlin & kazoo. GENERALNIE TO SĄ ZUPELNIE, ALE TO ZUPELNIE
    INNE PLANETY NIZ TIBIA. OKALECZONĄ TO TY MASZ TWARZ :D:D <ROTFL> <LMFAO> <LOL2>
    <OMG> TOKIO HOTEL WYMIATA!! SLUCHAM DURCH DEN MONSUN KIEDY EXPIE NA SCARABACH I
    LARVACH. DZISIAJ W NOCY WYLOOTOWALEM NA OTSIE MPA < MAGIC PLATE ARMOR> DLA
    NIEZORIENTOWANYCH. ;P;P POZDRO JESCZE RAZ NIECH BILL Z TH BEDZIE Z WAMI (LVL
    PRZYPOMINAM JUZ MAM 289) CMOK W KROK;P
  • Gość: Dubh IP: *.centertel.pl 18.04.06, 22:40
    Jestes debilem wieczorkowski....
  • Gość: Tharr~ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:42
    ehh co tu nie mowic, oczywscie ze wciaga i ze uzaleniza. ejdnak nie kazdego,
    naprawde bardzo wiele zalezy od wieku i podejscia playera. ja osobiscie gram
    okolo 3 lat, lev 100+, postac warta na oko z 1000+ to na pewno. pewnie predzej
    czy pozniej ja sprzedam, jak na razie gram i robie to w maire dla zabawy.
    oczywiscie jak sie zginie sporo sie traci i jest to bardzo denerwujace, ale tak
    naprawde w tej grze jedyna wciagajaca cecha jest "spolecznosc", jakby nie bylo
    to jest role playing game, bez ukladow, probolemow, a takze przyjaciol ta gra
    jest po prostu prymitywna. da sie pogodzin tibie z rl zyciem, chociarz czasem
    bylo nei latwo, nie zawsze mialem takie luzne podejscie jak teraz :P
    tak czy siak, problemem ejst tu nie tibia, ale glownie rodzice, wieksoszc ludzi
    co tu pisze reply sadzac po ortografii, tonie i podejsciu to ludzie w wieku 15-
    18 lat. nie potrafia zorganizowac sobie innej rozrywki, albo po prostu nei
    chca, czasem sa tez inne przyczyny, np zle sie czuja z rowiesnikami i szukaja
    nowych znajomosci. ciekawe gdzie sa rodzice tych wszystkich dzieci, ktore
    potrafia grac tygodniami po 20h+ na dzien, nie chodzac do szkoly itp. ci mlodzi
    ludzie, bo juz moze nie koniecznie dzieci maaj nie raz bardzo emocjonalne
    podejscie, i w tym tkwi problem. w sumie dziwie sie ze tylko mlodzi ludzie tu
    odpisuja, sam tez jestem mlody. dobrak oneic tego bo mozna by tu prace
    doktoroska napisac. tak czy siak tibia uzaleznia i coraz mlodsi gracze
    zaczynaaj w nia garc!! spotkac w tibii 14 latka to nei problem! ich rodzice
    powinni nad tym pomyslec. taa... chetnie podyskutuje tu z tymi co bede chcieli
    odpisac na moj post i mnie "zjechac". uwielbiam sie klocic xD
  • Gość: Zimpixa Second IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:44
  • Gość: Zimpixa Second IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:46
    widzicie nawet 113 RP(dobrze mowie tharr??) o tej porze grac w Tibie moze i postowac grunt to podejscie ludzi nie problem gry a ja rad jestem ze znalazlem zajecie na noc bo robienie runek to ciezki kawal chleba(bezsennosc ciezka rzecz...)

Forgeten Shadows rox
  • Gość: eminesia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 14:40
    jak można wogóle w to grać?
    co jest w tym takiego fajnego?
  • Gość: Wybuchowy pall IP: 80.50.104.* 18.04.06, 14:51
    Myśle ze ta osoba ktora stosuje przemoc za sprawą gry jest uposledzona
    psychicznie i nie sądze ze tylko tibia tak na takie osoby wpływa, inne gry tez
    by to spowodowaly -.-.

Dla mnie tibia to wypełnienie wolnego czasu a gram w nią ponad 3 lata i nie
    opuszczam sie w nauce a wrecz przeciwnie.Poznalem w niej duzo fajnych ludzi.

Pozdro all xD
  • Gość: Kaczor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:47
    Muhauhauha xDD Dobry koles xD Zeby stara bic krzeslem to trzeba byc ladnie
    <beep> xD JA gram w tibie, tez nie malo ale spokojnie to tylko gra xD Tez juz
    zarobilem na tym troche kasy 100zl bo 100zl ale zawsze jest;D muaheuhau xD
    Pozdro maniacy!:*
  • Gość: Misiu IP: *.media4.pl 18.04.06, 00:49
    Buahahahahha! nie wiem czy to dobrze ale spadłem z krzesła ze śmiechu.
    Mama wyłącza komputer a my ją z taboreta!
    HAEUhAUEHuAHEuHAEuHAUEhUAHEuHEUHAUEHUAHEuHAUEhUAHUEhAU
  • Gość: SQsek IP: *.juranet.czest.pl 18.04.06, 00:50
    Wciąga, wciąga. Nie lubię sprzedawania postaci, w myśl reguł gry jest
    nielegalne, sprawa ludzi, że łamią zasady. Każdy robi to co chce, jedni palą,
    inni piją, a niektórzy grają w tibię. Niech każdy się zastanowi, co szkodzi
    bardziej.
  • Gość: tomekkk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 12:07
    " Każdy robi to co chce, jedni palą,
    inni piją, a niektórzy grają w tibię." Wiekszosc grających w tibie rowniez pali i pije! juz wole wypic niz siedziec po nocach w domu przed kompem
  • Gość: Sheian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 00:54
    to nie chodzi o tibie... tylko o ludzi ktorzy w nią grają...komputer i internet
    sa jak narkotyk ...a nie gra...chodzi w tym wszystkim o to ze jedni sa
    bardziej podatni na jakies granie w czy nonstop siedzenie przy kompie a drudzy
    mniej...poza tym ... to nie jest wina gry ze ludzie tak emocjonalnie do tego
    podchodza tylko ludzi podatnych na wybuchy emocji...sam gram troche w tibie i
    nie raz zginołem i dzialo sie to przez moj internet ...ale jakos nie robilem
    awantur...
    wiem Co to znaczy wiele stracic bo padalem kilka razy wysoko
    poziomowymi "bohaterami" <hahaha>
    2500. zloty za postac to nie jest tak naprawde wiele... cena jednego z lepszych
    mieczy na tibii (samego miecza) wynosi 1000 zloty...!!! a sama postac na
    100lvlu mozna kosztowac ponad 700 bez wyposarzenia... wiec pomyslcie ile moze
    kosztowac postac na 150 lvlu ??
    Pozdrawiem i uwarzam ze ten przyklad tego chlopaka to totalny idiotyzm...bo to
    chodzi o charakter czlowieka a nie o gre!!!
  • Gość: Zimpixa Second IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 01:00
    tylko skonczony idiota sprzeda 150+ postac to juz jest przywiazanie
  • Gość: reed IP: *.aster.pl 18.04.06, 02:26
    dajcie spokoj. po co walkowac ten temat. chlopak nabroil - poniesie za to
    konsekwencje, kogo obchodzi jaki level macie, ile zarobiliscie na tej grze czy
    takie tam. zakonczcie to bo nie chce sie patrzec na te wasze posty

zawsze ostra riposta :S

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.