Dodaj do ulubionych

Nie zważając na niebezpieczeństwo strażak pomaga

06.06.07, 23:32
29 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie, odbył się uroczysty apel z okazji piętnastolecia powstania Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie oraz Dnia Strażaka.

Podczas uroczystości zastępca komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st. bryg. Marek Gajka wyróżnił namysłowskich strażaków awansami na wyższe stopnie (kpt. Radosława Kilana na stopień starszego kapitana, mł. kpt. Andrzeja Prokopa na stopień kapitana, mł. asp. Elżbietę Dróżdż na stopień aspiranta, ogn. Sławomira Ciąglewicza na stopień starszego ogniomistrza, mł. ogn. Zbigniewa Zelek na stopień ogniomistrza, sekc. Andrzeja Dzwoniarka na stopień starszego sekcyjnego oraz Mariusza Bereźnickiego, Piotra Gajewskiego, Mariusza Honca, Marcina Makarę i Tomasza Piechurę na stopień starszego strażaka).

Szczególne wyróżnienie przyznano st. asp. Krzysztofowi Prociakowi, za wykazanie się obywatelską postawą, gdy wracając po służbie do domu, pomógł kolegom - którzy właśnie gasili pożar - uratować rannego w pożarze mężczyznę.

- Taka postawa jest czymś normalnym u strażaka, że nie patrząc na zagrożenia i niebezpieczeństwa spieszy pomagać innym osobom, więc gdy tylko się o tym dowiedziałem postanowiłem nagrodzić st. asp. Krzysztofa Prociaka nagrodą pieniężną – powiedział mł. bryg. Krzysztof Gacek.

- Nasze bezpieczeństwo, zdrowie i życie zależy w wielu sytuacjach od postawy, sprawności, działania i profesjonalizmu strażaków. Nie do przecenienia jest, więc rola jaką odgrywają oni w życiu lokalnej społeczności. Znając oddanie strażaków i ich wysokie umiejętności jestem pewien, że w każdej sytuacji wymagającej interwencji uczynią wszystko co możliwe dla ratowania życia i mienia ludzi – powiedział starosta namysłowski Michał Ilnicki.

www.namyslow.eu/um/index.php?option=com_content&task=view&id=360&Itemid=369
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka