Dodaj do ulubionych

gdzie kupie czapke wojsk amerykańskich/marines

IP: *.kom / 10.103.2.* 26.07.03, 19:06
chodzi o czapke moro wojsk polowych lub marines
słyszałam że gdzieś w okolicach pl.Zielińskiego jest taki sklep ale gdzie
dokładnie?
Obserwuj wątek
    • Gość: caporal Re: gdzie kupie czapke wojsk amerykańskich/marine IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 27.07.03, 09:38
      ul. Zielińskiego (chyba nr 45 lub 47, w każdym razie na odcinku między
      Swobodną, a Wielką po prawej stronie idąc w kierunku Wielkiej), ul. Bałuckiego,
      ul. Cybulskiego lub np. www.usarmy.pl.
      Aha i jeszcze jedno - moro to wzór kamuflażu mundurów polowych LWP, ZOMO i
      straży pożarne (charakterystyczne cętki). Wojska amerykańskie mają zupełnie
      inne nazwy swoich kamuflaży (np. woodland, city, desert etc.)
          • wielki_czarownik Alu 27.07.03, 21:25
            Jeśli w takim profesjonalnym sklepie powiesz, że chodzi ci o czapkę UA Army w
            kolorze (??) "moro" to nie będą wiedzieli o co ci chodzi. Jeżeli chodzi ci o
            plamiaka - panterkę to powiedz, że szukasz czapki w maskowaniu "Woodland".
            Pozdr.
            • Gość: caporal Re: Alu IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 27.07.03, 21:51
              wielki_czarownik napisał:

> Jeśli w takim profesjonalnym sklepie powiesz, że chodzi ci o czapkę UA Army w
              > kolorze (??) "moro" to nie będą wiedzieli o co ci chodzi. Jeżeli chodzi ci o
              > plamiaka - panterkę to powiedz, że szukasz czapki w maskowaniu "Woodland".
              > Pozdr.

Otóż to. I jeszcze wcisną Ci jakąś oryginalną podróbę made in Taiwan, która
              rozleci się po tygodniu noszenia. Regularne oddziały US Army mają na
              wyposażeniu nieco inne czapki niż US Marine Corps. Czapki tych żołnierzy tej
              ostatniej formacji są wyższe, sześciokątne (bodajże, bo może ośmio-) i mają
              nieco inny daszek. Generalnie we Wrocławskich sklepach trudno je nabyć, a jak
              są to nieco zużyte i same wielkie lub mikre rozmiary. Ja osobiście nie
              wiedziałem żadnych innych, jak tylko w kamuflażu woodland (a może być jeszcze
              np. desert [1, 3 lub 6 kolorów], city, metro, tiger stripes, navy blue, black,
              olive drub, czy - w wypadku umundurowania marines - marpat camo błędnie
              nazywany w Polsce digital camo, z plamami wygenerowanymi przez komputer;
              nieliczne egzemplarze tych mundurów można oglądać w relacjach z Iraku). Nieco
              większy wybór niż w sklepach, jest na giełdzie staroci (ul. Gnieźnieńska, każdy
              ostatni piątek miesiąca). Można też kupić taką czapkę via Internet. W Polsce
              najlepszym zdecydowanie sklepem internetowym z amerykańskim demobilem jest
              www.usarmy.pl, z tym, że ich strona jakoś ostatnio nie działa (mam nadzieję, że
              to tylko chwilowa niemożność). Zaopatruję się tam regularnie i nigdy nie miałem
              powodów do narzekania. Ceny wprawdzie wysokie, ale towar oryginalny, pierwszej
              jakości i w ogóle nie "śmigany". Życzę powodzenia.

P.S. Czapkę "marineskę" możesz też kupić za 35 zeta na www.azymut.waw.pl. Jest
              tam w kolorach: czarnym, woodland i kamuflażu pustynnym (desert).
              Jeszcze jakieś pytania?
              • Gość: Ala ludzie zadziwiacie mnie... IP: *.kom / 10.103.2.* 27.07.03, 22:40
                "ballest" napisał inteligentnie że na WOLNYM HANDLU W Bahdadzie
                "wielki czarownik" podzielił się z nami swoimi poglądami na temat wojny w
                iraku...
                "caporal" wprawdzie napisał mi gdzie kupić ową czapeczkę, za co mu jestem
                wdzięczna... ale w następnej swojej wypowiedzi ostrzegł mnie przed możliwymi
                trudnościami w kupnie i podzielił się w bardzo wylewny sposób... posiadaną
                wiedzą na temat różnych rodzajów czapek i różnych rodzajów wzorów
                "janosik6" życzliwie poradził mi abym załozyła sobie prezerwatywę na głowę
                zamiast jankeskiej mycki... ależ inteligenty z niego gośc

Bravo!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka