Dodaj do ulubionych

Kuratorium przygotowuje nowy kalendarz szkolny

19.02.08, 09:50
To krok w dobrym kierunku:) Krótsze wakacje a więcej ferii...tak jest
w UE.
Obserwuj wątek
            • Gość: realista Powariowali! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.08, 23:21
              Sraczka feriowa. Nim zaczniesz naukę - ferie. Ale nie takie konkretne, tylko bobek feryjny. Garść nauki...ferie... garść nauki...ferie. Ani rytmu, ani zmysłu.

A pomysł ferii październikowo-listopadowych to jakaś PARANOJA!
              Co z takimi feriami zrobić?! Ani gdziekolwiek wyjechać, ani się tym rozporządzić. Brudno, szaro i wieje. Czas nudy.

Natomiast obcinanie wakacji jest idiotyzmem, bo najładniejsza pogoda jest zazwyczaj w sierpniu.
              • Gość: Ja Re: Powariowali! IP: 88.220.124.* 20.02.08, 00:08
                Przede wszystkim dobro dzieci, a nie starszych pań, które tak na prawdę nie
                wiedzą, po co zostały nauczycielkami! Jak są zmęczone, to na emeryturę! Nic
                tylko ciągłe narzekania. Żaden inny zawód nie daje prawa do 3 wolnych miesięcy w
                roku i to na dodatek płatnych. Jak można zabierać dzieciom 2 tygodnie wakacji,
                tylko dlatego, że muszą zdawać kolejne egzaminy, wymyślane chyba tylko po to, by
                stresować dzieci już od najmłodszych lat? Paranoja.
                • Gość: jaro Re: Powariowali! IP: *.users.zlotniki.pl 21.02.08, 17:58
                  A pytaliście czy waszym dzieciom to sie podoba czy wola miec wolne
                  w lipcu czy listopadzie!!!A moze w tej sprawie nie moga miec glosu.A
                  i jeszcze jedno jak sie uczyc w temp.28 st.C.MYŚLENIE NIE BOLI TO
                  POMYŚLCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                  • Gość: Asia16 Re: Powariowali! IP: *.smsnet.pl 24.02.08, 12:10
                    no niee... właśnie sie o tym dowiedziałam i z nerwów aż mi się
                    ryczeć chce... no bez przesady!!!!! sierpien 30 stopni a ja bede do
                    szkoly popylac :/:/:/ ... a w pazdzierniku szaro buro i jasne wtedy
                    mam sie nudzic w domu . Czy wogole uczniowie maja w tym cos do
                    powiedzenia?.. czy jak zawsze wiecie lepiej co jest dla nas dobre.
                    Zawsze był ten sybmoliczny 1 września ... I PO CO TO ZMIENIAĆ!!!!!
                    Jakoś wtedy uczniowie wytrzymywali ... ludzie prosze dajcie sobie z
                    tym siana :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :
                    ( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
                    • Gość: zdegustowany Re: Powariowali! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.08, 20:37
                      nie no lepiej w ogole cale wakacje rozbijmy i dodajmy 1 dzien do kazdego weekendu. w srodku maja nie idzie wysiedziec, bo taki skwar, a co dopiero w srodku sierpnia. poza tym nie wiem na co mi jesienia 2 tygodnie, ani tego czasu jakas zagospodarowac, tylko siedziec w domu i nic nie robic, bo jakis wielce zmeczony swoja ciezka praca 40letni nauczyciel ma takie zachcianki. uwazam, ze obecne wakacje sa jak najbardziej dobrze zaplanowane, bo i mozna troche grosza zarobic i troche swiata pozwiedzac. zrobcie cos pozytecznego, co da uczniom jak najwieksze korzysci (oczywiscie mowa tu o zdobywaniu wiedzy)!
                    • Gość: galanonim Re: Powariowali! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 22:14
                      tez sie niedawno dowiedzialem im chyba totalnie odbilo co ja bede zasowal do
                      szkoly jak jakis wol gdy na dworku 30 stopni ciepla i z checia by sie gdzies
                      wyjechalo a tak tylko siedziec w klasie

tak jak jest teraz jest dobrze i niech tak zostanie a nauczyciele niech nie
                      nazekaja bo sami maja 2 miesiace wakacji i tyle dni wolnego (platne) ze az mnie
                      serce sciska na mysl o tych ludziach ktorzy w upalny sierpien musza w biurach
                      siedziec gdy taka pani profesor wyleguje sie na sloncu

POPROSTU KOSZMAR
              • Gość: sumienna uczennica Re: Powariowali! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.08, 16:08
                Dobrze nauki nie zaczniesz a już ferie...co mi po takich feriach
                skoro i tak bede myslala:co jest zadane i kiedy to odrobie??
                poza tym, wiekszosc osob wlasnie w polowie sierpnia wyjezdza na
                wakacje....
                jestem ze wsi, i tu u nas pod koniec sierpnia w okolicznych wioskach
                sa organizowane dozynki na zakonczenie żniw. wszyscy bawią sie wtedy
                na calego:) zabawa jest przewaznie w niedziele i trwa do ok godz. 4
                rano. wiec nie wyobrazam sobie po dozynkach wstac o 6.30 bo trzeba
                iść do szkoły!!!
                ten pomysl to jedna wielka pomylka. dlaczego nas, uczniow, nikt
                najpierw o zdanie nie zapyta??
                skoro nauczyciele maja duzo pracy w czasie matur to niech zostanie
                wprowadzona tygodniowa przerwa i tyle! w tym okresie to juz tak
                ostatnie sprawdziany sa i nikomu nie chce sie uczyc.
                jesli nauczyciele na rozpoczeciu roku szkolnego chca zobaczyc
                uczniow w komplecie to niech tego nie wprowadzaja....zal.pl
                • Gość: zaskoczona17 Re: Powariowali! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.08, 22:32
                  dokladnie zgadzam sie ten projekt o skroceniu wakacji jest chyba
                  najgorszym od lat...;/ o lol po prostu hit kuratorium...szczerze
                  mowiąc to nie urzadza mnie to ze bedzie wiecej wolnego w czasie roku
                  szkolnego..kazdy chyba woli polezec i "posmazyc" na sloncu niz
                  zasuwac do szkoly...mowiąc krotko zal.pl!! eh...gratuluje
                  pomysly<brawo>...ciekawe tylko ilu uczniow bedzie zachwyconych tym
                  genialnym pomyslem;/ no ale jezeli juz ten beznadziejny projekt
                  wejdzie to chcialabym wiedziec co mozna robic przez 2 tyg w czasie
                  deszczu, kiedy jest zimno i szaro... Pzdr:)
    • Gość: agnieszka Kuratorium przygotowuje nowy kalendarz szkolny IP: *.dream.net.pl 19.02.08, 11:21
      Ferie jesienią to dobry pomysł. Tym bardziej, że i tak są dni wolne
      1 i 11 listopada, dochodzi jakieś odrabianie w soboty,
      niepotrzebnie. Początek roku szkolnego w sierpniu? Tak, ale raczej
      od 20 niż 15, tym bardziej, że 15 to dzień wolny.
      Z pewnością "poszatkowanie" feriami roku szkolnego da możliwość
      odpoczynku i regeneracji sił, zarówno nauczycielom, jak i uczniom.
      Popieram jeden, lub dwa dni wolne po Nowym Roku.
        • Gość: adsf Re: Kuratorium przygotowuje nowy kalendarz szkoln IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.02.08, 17:43
          a ty myślisz, że nie chodzili? I wiesz co, powiem ci, że akurat w wielu
          wypadkach jest to dobry pomysł. Pod koniec sierpnia nie jest już tak ciepło,
          raczej nikt nie wyjeżdża wtedy nad morze, a raczej nad jeziora, w góry itd... to
          samo można mieć przez całe wakacje. A ja jak chodziłem do szkoły to o feriach i
          generalnie o 'wolnym' marzyłem przynajmniej od listopada, kiedy były dopiero w
          lutym, więc dodatkowe ferie bardzo się przydadzą. No i będzie mniej czasu na
          'chlanie w parkach' pod koniec wakacji, gdzie grupki znajomych po powrocie z
          wakacji muszą opić spotkanie. Trwa to cały miesiąc (przeważnie sierpień, trochę
          nawet we wrześniu) i wtedy naprawdę niefajnie się ogląda nocą ulice pełne
          pijanych nastolatków celebrujących ostatnie dni wolności.

Pomysł rozproszenia roku szkolnego bardzo mi się podoba.
        • Gość: rita odpowiedz IP: 80.54.27.* 21.02.08, 16:59
          wez sie ogarnij:| to zalosne... i tak nikt pozadnie nie odpocznie przez te 2
          tygodnie =/ zazwyczaj to ludzie podczas 2tygodniowych ferii nadrabiaja
          zaleglosci w szkole ;/ i tak jesienia nikomu nie chce sie biegac po kaluzach i
          zbierac lisci... wiec po co ten czas wolny? i tak bedziemy siedziec w domu w tym
          czasie.... niech zostanie tak jak jest... kto uwaza tak jak ja? pewnie wiekszaosc
    • Gość: Siłaczka Najpierw wypada zapytać nauczycieli! IP: *.lanet.net.pl 19.02.08, 12:13
      A dopiero potem wysyłać projekt. Kuratorium jest niereformowalne,
      myśli, ze nauczyciele wszystko zaakceptują.
      Jesteśmy za likwidacją kur..atoriów oświaty!
      W miejsce tych darmozjadów wystarczą ośrodki metodyczne i
      egzaminacyjne.

Ciekawe, jak KO zareaguje na strajki w czasie matur?
      ----------------
      "Janina Jakubowska z kuratorium oświaty we Wrocławiu: - Nasze
      opracowanie jest już gotowe. Nad dokumentem pracował zespół
      dyrektorów dolnośląskich liceów pod opieką kurator Beaty Pawłowicz.
      Wszystkie propozycje przekażemy ministerstwu w marcu. Wymagają
      jeszcze konsultacji ze środowiskiem, np. z nauczycielami."

• Gość: Józek K. Postuluję całkowitą rezygnację z wakacji letnich! IP: *.as.kn.pl 19.02.08, 13:12
      Tak... 15 sierpnia, szczyt sezonu urlopowego w całej Europie, a
      polskie dzieci: marsz do szkoły! Może pójdźmy na całość i w ogóle
      zrezygnujmy z wakacji letnich. Poza sezonem będzie ciekawiej:
      deszcze, zimno, szaruga listopadowa to jest właśnie to! Po co
      dzieciaki mają korzystać ze słońca, skoro kolejna genialna pani
      minister i potencjalni nobliści z kuratorium wiedzą, że znacznie
      lepsze efekty wychowawcze da korzystanie z dobrodziejst deszczu. A
      tak poważnie, jest to kolejny temat zastępczy, bo łatwiej namieszać
      z kalendarzem szkolnym niż zabrać się za rzetelną reformę polskiej
      szkoły, aby wreszcie dzieci chodziły tam z przyjemnością a nie z
      niechęcią. Ja, patrząc czego moje dzieci muszą uczyć się w szkole
      podstawowej, sedie im współczuję. Jest to ta sama idiotyczna
      pamięciówka, co 30 lat temu! Ważniejsze jest wkucie i bezmyślne
      odrobienie zadania domowego niż twórcze myślenie. Zresztą, szkoda
      gadać!
      • ren95 Re: Postuluję całkowitą rezygnację z wakacji letn 19.02.08, 14:18
        Zgadzam się całkowicie- kto to widział w sierpniu do szkoły, już
        lepiej byłoby przedłużyć rok szkolny do końca czerwca. A tak na
        marginesie- po co te dodatkowe ferie jesienne- ledwo zaczyna się rok
        szkolny, przeplatany Dniem Edukacji Narodowej, 1 Listopada, 11
        Listopada wyjściami do kina, na wycieczki, obchodzeniem Mikołaja,
        przedwigilii, itp, potem święta (i ferie świateczne), a już drugie
        półrocze- to tragedia: ciągle wolne z byle okazji, a materoiał
        szkolny zrealizowany średnio w 2/3. I ta idiotyczna zasada, że oceny
        (propozycje) mają być wystawione na miesiąc przed radą pedagogiczną
        (zarówno w I jak i w II półroczu), czyli ok. półtora miesiąca przed
        zakończeniem semestru! Niech mi ktoś pokaże normalne dziecko, które
        chce sie jeszcze uczyć, skoro ma ocenę wystawioną! Ta cała szkoła
        jest do bani!
      • Gość: Baśka Re: Postuluję całkowitą rezygnację z wakacji letn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.08, 17:44
        Gość portalu: Józek K. napisał(a):

> Tak... 15 sierpnia, szczyt sezonu urlopowego w całej Europie, a
        > polskie dzieci: marsz do szkoły!

Wcale, że nie w całej. W Holandii dzieci idą do szkoły właśnie w połowie
        sierpnia, mają krótsze wakacje letnie, ale za to mają po tydzień wolnego w
        październiku i na początku maja. Wtedy mogą pojechać na krótkie wakacje do
        ciepłych krajów. Dla Polaków to niestety ciągle za drogo... :-(

Mi osobiście pomysł się podoba. Nawet ze względu na zmianę klimatu. Teraz już w
        maju robi się gorąco, ciężko wytrwać w szkole przez dużą część czerwca, za to w
        sierpniu już jest chłodno i nie ma co marzyć o np. wyjeździe pod namiot.

Nowe pomysły popieram!
          • Gość: przemek804 Re: Postuluję całkowitą rezygnację z wakacji letn IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.02.10, 23:33
            moze sami przygotujemy ustawe o reformie edukacji jesli to kuratorium nie mysli
            o uczniach tylko o sobie. Pomijajac juz turystyke, o ktorej juz bylo duzo
            komentarzy. Najwiecej na tym straca przyszloroczni maturzysci jesli to wprowadza
            od przyszlego roku. Tez jestem przyszlorocznym maturzysta i biorac pod uwage to
            jak czas leci to te dwa tygodnie to dla mnie duzo czasu jesli chodzi o nauke, a
            oni chca matury robic juz w kwietnu. Po drugie jak juz wiele osob wspominalo: co
            robc w ferie w pazdzierniku?? jak nauczyciele maja kase to sobie pojada na
            wakacje, a wiekszosc uczniow zostanie w domach:/ Po trzecie czesc osob takze ja
            zaplanowalo juz sobie wakacje, wiec powinni pomyslec o takich osobach. A co z
            tymi ktorzy pracuja w wakacje?? nie kazdy dostaje kieszonkowe, znam wiele osob
            ktore zarabiaja pieniadze w wakacje, aby cos kupic, a czesem nawet pieniadze
            ktore sa im potrzebne na przezycie w nastepnym roku. A tu kochani nauczyciele
            odbieraja dziecia z biednych rodzin kawalek chleba, nie ladnie. A zawsze sa tacy
            porzadni, wzor moralnosci.
            Jest wiecej powodow dlaczego nie powinni nic w tym kierunku zmieniac, ale
            zostawiam tylko te bo musze odrabiac lekcje...
      • krystin3 Re: Kuratorium przygotowuje nowy kalendarz szkoln 19.02.08, 18:48
        Tak się zastanawiam, czy ten rozkład roku szkolnego ma dotyczyć
        > również szkół podstawowych i gimnazjów? Bo jesli tak, to wszystko
        > fajnie, ferie jesienne (2 tyg.), zimowe (2 tyg), wiosenne (2
        tyg.),
        > wakacje (7 tyg.). Tylko skąd rodzice tych uczniów wezmą tyle
        urlopu,
        > żeby dzieciom zapewnić opiekę?
        NIE CHODZI O DZIECI I ICH RODZICÓW, ALE O NAUCZYCIELI. PRZECIEŻ TO
        ONI SĄ ZMĘCZENI. A co mają mówić ludzie, którzy dostają urlop raz w
        roku???
        • Gość: belfer36 Re: Kuratorium przygotowuje nowy kalendarz szkoln IP: 217.17.33.* 28.09.08, 15:40
          Taaak.Wszystkiemu winni ci bezczelni, wredni nauczyciele-
          ciemiężyciele dzieci.Robić im się nie chce a jak robią to tylko
          gnębić, maltretować.I do tego mają tyle wakacji i do tego jeszcze im
          za nie płacą - zgroza!!!Jeśli o mnie chodzi mogę nie mieć wakacji
          wcale, tylko kto wtedy będzie bardziej zmęczony - ja(belfer) czy
          dzieci!!!Może się jednak zastanowicie ludzie co piszecie
    • Gość: żesz kurde Kuratorium przygotowuje nowy kalendarz szkolny IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.02.08, 14:54
      Popierdzielone, wprawdzie skończyłem szkołę lata temu,a ale kurcze, co to za
      kolejny głupkowaty pomysł ?!?!?!
      Nie byłyby mi potrzebne "ferie jesienne" bo ferie to ściema wielka i jeszcze w
      najbeznadziejniejszym okresie roku, kiedy ciągle pada, jest szaro, zimno i nie
      ma co robić !! TYLKO KURCZE normalne 2 miesięczne (dzięki Bogu teraz mam 3
      miesięczne) wakacje, żeby cieszyć się latem, którego i tak w naszym kraju jest
      jakoś mało.
      może w ogóle zróbmy same ferie, proponuję 2-tygodniowe ferie wiosenne, letnie,
      jesienne i zimowe. cud miód i wszystkim od razu bardziej się będzie chciało
      uczyć !!!!!!!!!!!!!!!!
      zabrać dzieciom wakacje, to już trzeba mieć tupet !!!!
    • czarnuszka nie uważam tego za dobry pomysł 19.02.08, 16:21
      z kilku zresztą powodów
      1. skrócenie wakacji oznacza problem dla rodziców- nie ma możliwości, żeby firmy
      dały wszystkim pracownikom urlopy bezkolizyjnie- biorąc pod uwagę, że
      zdecydowana większość ludzi korzysta z urlopów w lecie, obdzielenie nimi po 4
      tygodnie wszystkich w okresie 6 tygodni jest mało realne
      2.spadnie ilość miejsc na koloniach i obozach, za to wzrosną ich ceny - nikt nie
      zrezygnuje z wielkości zarobku, zrekompensuje to sobie podwyżkami
      3.znacznie wzrośnie ruch na drogach, bo wszyscy się będą chcieli zmieścić w
      terminach, co zaowocuje nieziemskimi korkami, no i będzie więcej wypadków
      4.druga dekada sierpnia jest, jeśli chodzi o wydatki na wakacyjne lokum
      zdecydowanie tańsza, nie tylko u nas, ale i za granicą, więc trudno liczyć na
      to, żeby ludzie z możliwości wydania mniej zrezygnowali
      5.co za tym idzie, dzieci i tak nie wrócą na początek roku szkolnego, tylko we
      wrześniu, a więc z nauki i tak nici
      6.jesienne ferie nie są do niczego potrzebne, bo nie jet to okres na wypoczynek-
      raczej trudno w dni deszczowe i pochmurne siedzieć na plaży, zresztą, po czym?
      7.każde ferie poza okresem urlopowym skutkują trudnościami w zapewnieniu opieki,
      zwłaszcza nad młodszymi dziećmi

pewnie można jeszcze trochę wyliczać, ale i tak nazbierało sie tego sporo
    • gozal Kuratorium przygotowuje nowy kalendarz szkolny 19.02.08, 17:21
      taaaa... jeszcze krótszy okres nauczania przyszłych maturzystów. dzisiaj nauka
      maturzystów trwa do końca kwietnia. to "tylko" dwa tygodnie różnicy, ale jednak.
      nauczyciele, zwłaszcza polskiego, i tak zapylają ostro z materiałem, lekturami i
      powtórkami,a tu jeszcze krócej ma być? lepiej by było, gdyby matury odbywały się
      na podobnych zasadach, ale w maju.
      • 1utek Re: Kuratorium przygotowuje nowy kalendarz szkoln 19.02.08, 21:08
        Gość portalu: gosc napisał(a):

> Z tego co wyliczyli 2 tygodnie ferii jesienia,dwa tygodnie zima i
        > dwa tygodnie wiosna to i tak chca ekstra dwa tygodnie wolne i
        > Platne!A wakacje zaczynajace sie 18 czerwca i konczace 15 sierpnia
        > to i tak 2 miesiace bite platne!W zadnym kraju Unii i Ameryki tak
        > nie ma!W Niemczech sa krotsze wakacje i wiecej ferii ,ale duuuuuzo
        > mniej wolnego niz chca te nieroby polskie!

Nie wiem kogo krytykujesz, ale z artykułu wynika dość wyraźnie, że jest to pomysł (zgoda, że kiepski)urzędników z kuratorium dolnośląskiego i pani minister. Pani minister była lokalnym urzędnikiem samorządowym i coraz częściej myślę sobie (śledząc jej pomysły),że takim powinna pozostać.
    • Gość: Radykał Kuratorium przygotowuje nowy kalendarz szkolny IP: *.icpnet.pl 19.02.08, 17:43
      Nie nawidzę ludzi, którzy są głupsi ode mnie, a chcą zaistnieć
      dzięki realizacji swoich powalonych pomysłów i jeszcze do tego mają
      wejścia do realizacji swoich bzdur, tak jak krawcy z bajki
      Andersena "Nowe szaty cesarza". Pół biedy byłoby gdybym nie był
      najczęściej jedynym, który często woła, że "cesarz jest nagi".
      Dlatego jestem bardzo ciekaw, jak sobie z tymi problemami radzą za
      granicą. Np. w starych krajach UE czy Kanadzie i Australii.
      • majka-12345 Re: Kuratorium przygotowuje nowy kalendarz szkoln 19.02.08, 18:02
        O ludzie, jakby patrzeć na pogodę to wypadałoby co rusz zmieniać
        kalendarz ferii. Nie o to chodzi. Chodzi o rytm pracy, który z
        pewnymi przerwami lepiej funkcjonuje, choć nauczyciele mówią,że po
        dniach wolnych dzieć przychodzą do niczego. Ale za to mają lepszą
        motywację, mimo że takie rozbawione. Czy to nie wspaniałe? I nie
        wmawiajcie sobie i dzieciom, że tylko latem mogą odpoczywać. Stary
        motyw. Są letnie wakacje i co? Tłuką się gdzieś te nieboraki pod
        blokami. Zastanówcie się lepiej, jak zająć się dziećmi. Bez
        biadolenia i oglądania się, że najlepsze jest nicnierobienie.
        Czołem, malkontenci.
        • Gość: Marcin Re: Kuratorium przygotowuje nowy kalendarz szkoln IP: 82.139.38.* 19.02.08, 23:13
          > O ludzie, jakby patrzeć na pogodę to wypadałoby co rusz zmieniać
          > kalendarz ferii.

Tak nie patrzmy na pogodę, zróbmy wakacje w październiku a ferie zimowe w lipcu

> Nie o to chodzi. Chodzi o rytm pracy, który z
          > pewnymi przerwami lepiej funkcjonuje,

Rytm pracy w szkole działa na zasadzie, ile zdążę to zdążę jak nie zdążę to do domu.

> choć nauczyciele mówią, że po
          > dniach wolnych dzieć przychodzą do niczego.

A do czego przychodzą? Jak wracasz z urlopu do pracy chce Ci się wykonywać swoje obowiązki? Nie bo jesteś rozleniwiona po wolnym.
          Tak samo jest z dziećmi.

> Ale za to mają lepszą
          > motywację, mimo że takie rozbawione.

Zarąbista motywacja zwłaszcza że na ferie zimowe obecnie maja zadane po 100 wypracowań 200 zadań z matmy i inne pierdoły a po feriach zapowiedziane 15 klasówek tygodniowo. Żyć nie umierać... Miłego odpoczynku dzieci.

Czy to nie wspaniałe?

Wspaniałe aż się popłakałem... z żalu...

> I nie
          > wmawiajcie sobie i dzieciom, że tylko latem mogą odpoczywać.

Ja wmówię, bo Tylko latem nie ma zadane prac domowych, i zapowiedzi klasówek po powrocie z wypoczynku. Tylko latem można leżeć do góry zadkiem i nic nie robić, nie martwiąc sie że mam do poprawy ocene z matematyki czy z polskiego.

> Stary motyw.

Tak , tak.

> Są letnie wakacje i co? Tłuką się gdzieś te nieboraki pod
          > blokami.

w ferie jesienne zaś bedą atrakcyjnie spedzać czas przed komputerem, bo deszcz nie pozwoli na tłuczenie sie miedzy blokami.

> Zastanówcie się lepiej, jak zająć się dziećmi.

Zajmowanie sie dziećmi nie ma nic wspólnego z durnotą tworzenia potworków w postaci ferii co miesiac.

> Bez
          > biadolenia i oglądania się, że najlepsze jest nicnierobienie.

Mam rozumieć że na urlopie Ty pracujesz?

> Czołem, malkontenci.

Czołem współczuć Twoim dziecia.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka