Dodaj do ulubionych

ile kosztuje pozew rozwodowy???

19.07.08, 14:16
Mam pytanie , ile kosztuje pozew rozwodowy bez orzekania o winie ?
gdzie można by taniej.. może ktos wie... zna....
byłabym wdzięczna i z góry pieknie dziekuję.
Obserwuj wątek
        • Gość: d. Re: ile kosztuje pozew rozwodowy??? IP: *.lanet.net.pl 20.07.08, 11:30
          jeśli bez orzekania o winie to znaczy pewnie, że jesteście się w stanie dogadać.
          Nie ma więc sensu płacić komuś za jego napisanie. Wzory dostępne w internecie,
          trzeba podać powód (np. najpopularniejszą niezgodność charakterów) i przedstawić
          krótką historię związku -uzasadnienie, czemuż to jest ta np. niezgodność. Koszt
          600zł. Składając wniosek można jednocześnie wystąpić o zwolnienie z opłat (z
          określonych oczywiście powodów), wtedy jeżeli nie uzyska się zwolnienia to płaci
          się po wyroku. Warto wnieść o rozłożenie kosztów na obie strony postępowania (a
          nuż się już eksmężowi odechce płacić..). Jeśli bez orzekania o winie i oboje
          cośkolwiek zarabiacie to pewnie sąd orzeknie o płaceniu po 300zł. Powodzenia
          • Gość: jola Re: ile kosztuje pozew rozwodowy??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.07.08, 11:33
            dziekuję bardzo za odpowiedzi.
            fakt żle sformułowałam pytanie , chodziło mi o napisanie przez kogoś
            (student prawa) pozwu rozwodowego. Nigdy takowego nie pisalam wiec
            nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Oczywiście bedzie bez
            orzekania o winie, nie chce prania brudów itp.

niemniej jednak wszystkim bardzo dziękuję za wypowiedzi.
            pozdrawiam serdecznie.
            • a-nowi85 Re: ile kosztuje pozew rozwodowy??? 21.07.08, 15:37
              hej, na internecie jest sporo gotowych wzorów, i sformułowań, ja przy ich pomocy
              swój napisałam, potem poszłam do radcy Prawnego żeby sprawdził i trochę mnie w
              tym temacie uświadomił, więc mogę ci służyć treścią swojego pozwu jeżeli Twoja
              sytuacja jest podobna,ja staram się o rozwód bez orzekania o winie, dziś miałam
              pierwszą sprawę, a pozwany się nie zjawił...
            • Gość: d. Re: ile kosztuje pozew rozwodowy??? IP: *.lanet.net.pl 21.07.08, 17:55
              Jeśli ktoś podzieli się z Tobą swoim pozwem, zobaczysz, że to jest proste. Ja
              również wzięłam od koleżanki jej pozew + wzory z internetu, napisałam swój i po
              jednej rozprawie było z głowy. Poczytaj fora/strony o rozwodach, jakie mogą być
              ważne dla sądu przyczyny rozwodu i uwzględnij w pozwie, że nastąpił trwały
              (aspekt czasowy) i całkowity rozpad pożycia (w tym aspekt finansowy jak i brak
              pożycia seksualnego od..) oraz że nie ma szans na naprawę związku (jeśli byłaś
              gdzieś po radę, pomoc, np. w Poradni Małżeńskiej czy u psychologa - napisz o
              tym). Naprawdę, jeśli nie macie dzieci i macie czystą sytuację materialną, to da
              się bez pomocy prawnika obejść.
              Powodzenia
          • lucyy3 Re: ile kosztuje pozew rozwodowy??? 06.08.15, 14:52
            Pozew można napisać samemu niepotrzebny jest do tego adwokat. W Internecie jest mnóstwo porad na ten temat zatem można to samemu zrobić. Oczywiście wszystko zależy też od charakteru danej sprawy bo jeśli jest skomplikowana to lepiej poprosić prawnika żeby napisał pozew rozwodowy a jego koszt będzie wliczony do ogólnych kosztów adwokackich.
        • biel_73 Re: ile kosztuje pozew rozwodowy??? 02.09.15, 09:34
          za pozew rozwodowy bez orzekania o winie zapłaciłem niespełna 130 złotych w portalu eRozwód.pl. wypełniłem formularz, miła pani skontaktowała się ze mną telefonicznie, omówiliśmy szczegóły, a następnie w ciągu 2 dni miałem pozew na skrzynce mailowej. nie ma szybszej i tańszej możliwości. sprawdziłem i porównywałem ceny. www.erozwod.pl/zamow-pozew-online
    • biel_73 Re: ile kosztuje pozew rozwodowy??? 02.09.15, 09:28
      za pozew rozwodowy bez orzekania o winie zapłaciłem niespełna 130 złotych w portalu eRozwód.pl. wypełniłem formularz, miła pani skontaktowała się ze mną telefonicznie, omówiliśmy szczegóły, a następnie w ciągu 2 dni miałem pozew na skrzynce mailowej. nie ma szybszej i tańszej możliwości. sprawdziłem i porównywałem ceny. www.erozwod.pl/zamow-pozew-online

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka