• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Rozwód w UK Dodaj do ulubionych

• 01.01.11, 22:33
    Wiem; - rzec można 'Google it!' Ale ja chciałam dowiedzieć się od kogoś, kto ma to za sobą, bądź wie z obserwacji (nikomu nie życzę, by z autopsji) - ile trwa, ile kosztuje, kto płaci, gdy nie ma orzeczenia o winie itp.
    Nowy Rok się zaczął, - więc czas na zmiany...

--
    Widzisz to, co myślisz.
    Zaawansowany formularz
    • Gość: pork soda IP: *.bb.sky.com 01.01.11, 23:48
      U mnie trwalo 8 miesiecy. Pani adwokat kasuje 100 za godzne, przy prostym rozwodzie( bez orzekania o winie, bez dzieci, cywilizowanie bez brudow) to jakies 5 godzin pracy prawnika. Reszta to czekanie, potem decree nisi, potem uprawomocnienie i decree absolute. Do tego koszty sadowo ok 300. Aha i przy takim nieskomplikowanym to nawet strony nie sa wzywane do sadu. Adwokaci wszystko zalatwiaja. Zona byla miejscowa.
      • Gość: mark mcdaniels IP: *.e-wro.net.pl 02.01.11, 11:03
        a jak wezme sobie taka miejscowa zone, to przy rozwodzie dostane pol jej majatku? ja przyjechalem do uk tylko z plecakiem, no i komorke juz tez mialem...ale np.laptopa kupilem sobie po miesiacu w uk.
        czy po rozwodzie bede wlascicielem polowy wszystkiego co nalezy do tej miejscowej pani?
      • 02.01.11, 18:41
        Czyli jednym slowem - sporo czekania i jeszcze więcej kosztów.
        A czy ktoś wie, dla porównania, jak to wygląda w PL? Smiem twierdzić, że pewnie jest taniej; czasowo - to nie wiem..
        Gdzie sprawniej i bardziej zaocznie? (jak sie okaże, że trzeba będzie jezdzic na jakies spotkania/rozprawy do PL raz w miesiącu, to raczej pomysł odpada). Im mniej biurokracji tym lepiej. Więc - gdzie mniej?

--
        Widzisz to, co myślisz.
        • 02.01.11, 19:33
          Jezeli na rozwod zgadzacie sie obydwoje i checie zakonczyc szybko, to nawet do prawnika nie musicie isc w UK, bo wszystko odbywa sie przy pomocy wymiany dokumentow. Sa strony internetowe, ktore przygotuja wszystkie dokumenty za mniej niz £100 (oplate sadowa niestety trzeba wniesc i tak, mozecie sie omowic jak chcecie sie tym podzielic). Jezeli zadna ze stron nie bedzie siedziec na papierach, tylko bedziecie wspolpracowac, rozwod mozna dostac w ciagu 3 miesiecy.
          To samo, jezeli zgadzacie sie na podzial majatku i zadna ze stron nie bedzie walczyc; prawnika do tego nie trzeba wlaczac. Jak chcesz wiecej info, pisz na priva.
          --
          If God doesn’t exist, and you live as though He doesn’t exist, you have no losses. If God doesn’t exist, and you live as though He does, you have no losses but gain the advantages of a better life. If God does exist, and you live as though He doesn’t, you lose big time. If God does exist, and you live as though He does, you have no losses and gain everything. - Pascal's wager
        • Gość: mirek IP: *.10-1.cable.virginmedia.com 04.01.11, 16:53
          wiesz najlepiej zglosic do Sadu w Polsce separacje malzenska a nastepnie w UKdo Reveniu
          po siedmiu miesiacach wnosisz sprawe o rozklad malzenstwa w tym momencie jest sie zwolniony z kosztow sadowych a separacja sprawia ze nie musi byc orzekniecia winy
          w tym przypadku najlepszy jest kontakt z /PAPUGA/od samego poczatku ,udzielasz mu pelnomocnictwa korespondencyjnie .Ile to kosztuje zalezy od PAPUGI biora jak ryby od 100, zl do 450,zl za godz. ale z doswiadczenia wiem schodzi to do 3tys zl ewentualnie w moim przypadku wstepnie byla mowa o 4,5 tys zl.
          Moze skorzystasz z tej rady powodzenia,a jeszcze jedno mozna sie wrobic o placenie odszkodowania za porzycie malzenskie lub alimenty zdrowotne na wspolmalzonka /ke
          wystarczy ze przez 6 mcy jest na chorobowym,no i jeszcze wchodza alimenty na dzieci.
          To wszystko wymaga glebokiej analizy i odwarznej decyzji.
          Powodzenia
    • Gość: eee IP: *.15-3.cable.virginmedia.com 02.01.11, 23:43
      Moze kup sobie "Divorce for Dummies"...

www.whsmith.co.uk/CatalogAndSearch/ProductDetails.aspx?productId=9780470741283
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.