Dodaj do ulubionych

Tęsknota za krajem

IP: *.opole.hypnet.pl 25.08.12, 18:52
niespełna rok temu byłam w UK - przez pół roku opiekowałam się dziećmi i chodziłam do szkoły językowej

zaraz po powrocie wróciłam do pracy. właśnie mija ósmy miesiąc użerania się z klientami, szefem, współpracownikami, pracy w nadgodzinach, dodatkowej pracy na zlecenia żeby związać koniec z końcem i zapominania melodii najpiękniejszego języka świata - języka Szekspira.

z każdym dniem coraz bardziej tęsknię.

tęsknię za srebrnymi wiewiórkami z Yorkshire, za goframi nad Tamizą, za hindusami w strojach regionalnych, za agitatorami na Trafalgar Square, za piętrowymi autobusami, za za pastorem który wita uściskiem dłoni wchodzących do kościoła, za kasjerką z Tesco, która ma czas na pogawędkę, za codzienną uprzejmością, za rozbrajająco okropnym sosem groszkowym do fish and chips...

chcę wrócić i zostać na zawsze, ale nie mam odwagi.

Edytor zaawansowany
  • Gość: Zybstar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.12, 12:43
    byłaś tylko pól roku, idealizujesz... po 2 - 3 latach człowiek uwiadamia sobie (nie kazdy) że nie jest u siebie, i nigdy nie będzie... ja wróciłem po 3,5 latach, i nie mam zamiarów wracać
  • Gość: asbierzeraz IP: *.150-161-184.mc.videotron.ca 26.08.12, 16:20
    > (nie kazdy) że nie jest u siebie, i nigdy nie będzie... ja wróciłem po 3,5 lata
    > ch, i nie mam zamiarów wracać

A ja nie wrocilem i tez nie mam zamiaru wracac.

Bo czuje sie tu lepiej niz "u siebie".
  • ratpole 26.08.12, 16:57
    Gość portalu: Zybstar napisał(a):

> byłaś tylko pól roku, idealizujesz... po 2 - 3 latach człowiek uwiadamia sobie
    > (nie kazdy) że nie jest u siebie, i nigdy nie będzie... ja wróciłem po 3,5 lata
    > ch, i nie mam zamiarów wracać

Nie kazdy sie nadaje. Jeden woli fiołki w Neapolu, a drugi... no wiesz hehehe

--
    www.lomianki.info/galeria_pictures.php?pid=199
  • Gość: Zybstar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.12, 17:22
    ten z .ca jest w lepszej sytuacji jeśli chodzi o asymilację, bo Kanada to jednak kraj emigrantów... a UK, poza przepisami i powszechnie obowiązująca poprawnością polityczna, przyjazne wcale nie jest dla przybyszow... ale jak masz w doopie co sąsiedzi autochtoni naprawde mysla oTobie to jest OK.
  • Gość: asbierzeraz IP: *.150-161-184.mc.videotron.ca 26.08.12, 18:22
    > ten z .ca jest w lepszej sytuacji jeśli chodzi o asymilację

Jezeli miales mnie na mysli to sie pomyliles.

Nie mieszkam w Kanadzie (chociaz jakis czas tutaj juz jestem i posiedze).
  • Gość: xyz IP: *.zone3.bethere.co.uk 27.08.12, 00:06
    o god ! do czego tu tesknic !!! do wstretnej pogody , chleba ktory nie smakuje jak chleb , do prostakow ktorzy sa wytatuowani , obrzarci , kobiety tluste brzydkie wygladajace jak mezczyzni !!! obudz sie kobieto , to najglupszy narod w europie !!! ja tkwie tutaj 8 lat i mam dosc , przymierzam sie wlasnie to opusczenia kraju elki i prostakow !!! szkole sie i wypierdzielam bo depresyjana pogoda w krainie deszczowcow mnie dobija!!!
  • Gość: Joanna IP: *.g1.citymedia.pl 27.08.12, 08:18
    zapomniałam o pogodzie
    bardzo mi odpowiadała deszcz, mgła i zima ze śladową ilością śniegu
  • Gość: Jaro IP: *.range86-139.btcentralplus.com 27.08.12, 11:05
    Zmien dzielnice, prace i zacznij bywac w innych kregach, prostakow mozesz niemal calkowicie unikac, a to w Polsce jest duzo trudniejsze. A jesli pogoda jest dla ciebie tak wazna, to polecam Isle of Wight :)
  • rekin.finansjery 27.08.12, 12:28
    Fakt, ze idealizujesz bo 6 mcy to nie jest okres w ktorym mozna poznac jakies miejsce. 3-5 lat miec jakies pojecie, ale nie 6 miesiecy.

Poza tym, duzo latwiej jest wrocic do WB niz do Polski, ale skoro sie boisz, no to sie chyba nie nadajesz na taki wyjazd.
  • Gość: Joanna IP: *.g1.citymedia.pl 28.08.12, 08:29
    Nie wiem czy łatwiej. Na Wyspach teraz jest wysokie bezrobocie i tego tylko dotyczą moje obawy.
  • dcio 29.08.12, 17:34
    Jakby ktos sie wybieral,chetnie dolacze.

:)
    z czeroscia uprzedzam ze nie mam kasy.

tak ze liczee na prace ale nie licze na kokosy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka