Dodaj do ulubionych

Polska telewizja - nielegalna za granica?

IP: 89.101.214.* 04.12.06, 14:00
Dziesiatki tysiecy Polakow za granica oglada polskie programy m.in. za pomoca
Cyfry +. Zapewne niewielu z nich zdaje sobie sprawe z tego, ze... lamie prawo.

Dlaczego? Wystarczy zwrocic uwage na art.4. paragraf 2, punkt 1 "REGULAMINU
UMOWY O ABONAMENT" obowiazujacej w Cyfrze Plus (calosc w postaci pliku pdf
jest do pobrania pod linkiem:
www.cyfraplus.pl/upload/regulamin/200511/REGULAMIN_1listopada05_dystrybucja.pdf
) ktory mowi:

Art.4. paragraf 2, punkt 1
§ 2. Korzystanie ze Sprzętu przez Abonenta.
1. Używanie Sprzętu (w tym Karty) dopuszczalne jest wyłącznie na terytorium
Rzeczypospolitej Polskiej.

Dochodzi do paradoksu: sprzedawca sprzedaje klientowi sprzet, ktorego - wg
regulaminu okreslonego przez firme tegoz sprzedawcy - klient nie ma prawa
uzywac (za granica)...

Ot, Paragraf 22. Wersja polska :-)

Dodam, ze taki sam zapis jest w regulaminie telewizji n...

Powstaje pytanie, czy uzywanie cyfry plus za granica, oprocz zlamania warunkow
umowy, nie oznacza tez zlamania przepisow kraju - w ktorym sie z tejze
polskiej cyfry korzysta?

Jak na razie - legalne ogladanie polskich programow za pomoca Cyfry + jest
mozliwe za granica jedynie na terytorium polskiej ambasady ktora wg przepisow
stanowi czesc terytorium RP :-)

Pozdrawiam

Piotr Slotwinski
www.obywatel.blog.onet.pl <--- moj ilustrowany blog m.in. o zyciu i
pracy w Irlandii
Edytor zaawansowany
  • aniaheasley 04.12.06, 14:14
    Ogladanie polskiej telewizji rzeczywiscie jest a przynajmniej powinno byc
    nielegalne na terenie UK. Ale nie z powodu jakiegos tam paragrafu 4 w ulotce x,
    tylko z powodu siania reakcyjnych wstecznych zenujacyh hasel pogladow i
    postaw.
  • mike-great 05.12.06, 22:35
    Ale kogo?
  • Gość: frrr IP: *.dsl.pipex.com 04.12.06, 16:28
    > Dochodzi do paradoksu: sprzedawca sprzedaje klientowi sprzet, ktorego - wg
    > regulaminu okreslonego przez firme tegoz sprzedawcy - klient nie ma prawa
    > uzywac (za granica)...

    Żaden paradoks. Przecież Cyfra nie sprzedaje ani oficjalnie, ani nieoficjalnie
    swojego pakietu poza granicami kraju. Do podpisania umowy potrzebny jest podobno
    dowód z adresem zameldowania. I nie jest to jakiś polski wymysł, bo SKY też nie
    kupisz poza granicami UK.
  • Gość: obywatel IP: 89.101.214.* 04.12.06, 16:42
    Nieprecyzyjnie sie wyrazilem. Chodzi o to, ze zdecydowana wiekszosc klientow
    zglasza sprzedawcom Cyfry - ze zamierzaja ogladac ja za granica, pytajac czy nie
    bedzie technicznych problemow np. z odbiorem. Sprzedawcy - zgodnie z prawda
    odpowiadaja, ze problemow z odbiorem nie bedzie. Tyle - ze nie zajakna sie
    nawet, ze zgodnie z regulaminem ich firmy, nie wolno uzywac tego sprzetu po RP...


    Pozdrawiam

    Piotr Slotwinski
    www.obywatel.blog.onet.pl <--- moj ilustrowany blog m.in. o zyciu i
    pracy w Irlandii
  • gonzales.wroclaw 04.12.06, 16:51
    Przypuszczam, że ten zapis regulaminu ma związek z koncesją Cyfry+, gdzie określono, że ma prawo nadawać tylko i wyłącznie na terenie Polski, więc C+ pisze w regulaminie to co pisze i jednocześnie nie ma zamiaru tego egzekwować, bo i po co? Ludzie kupują zestawy, płacą niemały abonament (w końcu pełna opcja kanałów to jakieś lekkostrawne 20Ł miesięcznie, a nie ze 120 ciężkostrawnych PLN) więc o co się czepiać??


    --
    -----------\\- -//-------
    ---------( @ @ )-------
    --o00o-- (_)--o00o---
  • kicior99 04.12.06, 17:14
    a biuro obslugi klienta Cyfry obsluguje londynskiego dealera bez zadnych
    problemow - wiem, bo sam korzystam.
    --
    <><> eurOkicioR <><>
    Nie bluzgaj!
    Podyskutuj o języku
  • Gość: obywatel IP: 89.101.214.* 04.12.06, 18:42
    > więc o co się czepiać??

    O nic. Ciekawostka. Polski "Paragraf 22".

    "Sprzedajemy ci kliencie sprzet, ktorego w mysl naszego regulaminu nie masz
    prawa uzywac za granica, choc wiemy ze wlasnie go po to kupujesz.

    Ale nie bedziemy cie scigac, bo przeciez Polacy wyjezdzajacy za granice sa
    naszymi najlepszymi klientami (czesto placac za rok z gory).

    Zreszta, nas to nie obchodzi. My jestesmy w porzadku, bo mamy taki zapis w
    regulaminie, ze tego sprzetu nie mozesz uzywac, chociaz mozesz, bo wlasnie za to
    bierzemy od ciebie pieniadze."

    Jak dla mnie - to jakas schizofrenia.

    Czy nie mozna zmienic zapisu w regulaminie?
    Chyba ze - nie mozna...

    Piotr Slotwinski
    www.obywatel.blog.onet.pl <--- moj ilustrowany blog m.in. o zyciu i pracy
    w Irlandii
  • ghrom 04.12.06, 20:21
    Dawno cie chlopie w Bolszewii nie bylo, skoro uwazasz 'normalne' rzeczy za nienormalne ;]
    --
    Porady dla emigrujacych do UK
  • labombonera 04.12.06, 22:19
    nie mozna zmienic paragrafu
    bo poto Sky placi kupe kasy klubom premiership
    za wylacznosc pokazywania meczow na terenie UK.
    a tak kazdy by to pier...
    oczywiscie mogli by zakodowac przekaz poza granicami PL
    (np Rai uno zrobilo tak podczas mundialu w niemczech)
  • gonzales.wroclaw 06.12.06, 10:40
    Gość portalu: obywatel napisał(a):

    > O nic. Ciekawostka. Polski "Paragraf 22".

    Raczej anachronizm w dobie technologii cyfrowych, Internetu, globalizacji, zjednoczonej Europy etc. Nic dziwnego, że i nabywcy, i sprzedawcy szukają obejścia tej durnej sytuacji. Przecież wiadomo, że osoby kupujące Cyfrę+, Cyfrowy Polsat czy też n, nie mają zamiaru piracić, a jedynie mieć dostęp do polskich programów zagranicą, i tyle. Zresztą, takich anachronizmów, których nikt nie przestrzega, jest więcej. Czy każdy, na przykład, dopełnia obowiązku meldunkowego?

    --
    -----------\\- -//-------
    ---------( @ @ )-------
    --o00o-- (_)--o00o---
  • technologiczna 05.12.06, 12:07

    Ogladanie platnych kodowanych telewizji poza granicami obszarow na ktore
    zostaly zakupione formalnie nie jest legalne. W Europie sa to z reguly
    obszary krajow (ale nie zawsze, np. UK i IRL moga wystepowac lacznie).

    Wynika to TYLKO i wylacznie z tego ze nadawca zakupuje prawa do emisji
    programow na okreslony obszar bo taki jest system przydzielania praw
    emisji w Europie. Dlatego nadawca zobowiazany jest okreslic obszar na
    ktorym ogladanie jest legalne.

    Nie ma znaczenia czy to jest Cyfra, Polsat, Sky czy jakis inny nadawca.
    Jest to regula uniwersalna i odnosi sie do wszystkich nadawcow.

    Do tego mozna dodac tylko ze jest to z punktu widzenia nadawcy i wlasciciela
    programu problem absolutnie marginalny bo liczba uzytkownikow jest niewielka i
    placa oni za odbior. O wiele wieksze jest zagrozenie piractwem bo uderza ich
    po kasie wiec na tym sie skupiaja. No i cale to przydzielanie praw emisji na
    zasadzie obszarowej jest tez totalnie przestarzale bo jest wziete zywcem z
    dawnych praw rozpowszechniania filmow.
  • mike-great 05.12.06, 22:45
    Po mojemu jak płacisz to oglądasz -i finał !
  • Gość: swiatsie smieje! IP: *.ipt.aol.com 06.12.06, 10:23
    Zaplacone? zaplacone!!!!!!!!!! więc oco chodzi tobie obywatel?? szukasz
    dziury w całym? lepiej spojrz na polskie podworko jak nie masz sie czym
    zajac!!!Lepera sie spytaj praworzadny czy zprostytuowany?????tam poszukaj
    prawa!
  • Gość: obywatel IP: 89.101.214.* 06.12.06, 11:35
    > Zaplacone? zaplacone!!!!!!!!!! więc oco chodzi tobie obywatel??

    O to, ze zaplacone za mozliwosc ogladania jedynie na terytorium RP.
    Proste? Juz wiesz o co chodzi?

    >lepiej spojrz na polskie podworko jak nie masz sie czym
    > zajac!!!

    Po to wlasnie wyjechalem, zeby na to "polskie podworko" nie patrzec...

    Poza tym - cos ty taki nerwowy? Sasiad ci antene ukradl?



    Piotr Slotwinski
    www.obywatel.blog.onet.pl <--- moj ilustrowany blog m.in. o zyciu i
    pracy w Irlandii
  • mike-great 06.12.06, 11:38
    Polski więcej w GB niż wam się wydaje. I rośnie...
    Notabene - od Polski i polskości nie uciekniesz - jakeś Polak...

  • ogladasacz 13.03.16, 14:03
    ja oglądam www.yoy.tv i jest git
  • andrzej_jablonka 13.07.18, 12:21
    Witam, Cyfry nie oglądałem, jednak od miesiąca oglądam polbox, jestem z nich zadowolony, mają wszystko, co potrzebowałem od telewizji, mieszkając za granicą, na rzecz legalności to na tym się nie znam, dla mnie ważne, że mam to, za co płacę.
  • wierzb4 04.09.18, 02:55
    Najlepiej po prostu oglądać polską tv przez Internet - bezpiecznyvpn.pl/jak-ogladac-polska-telewizje-vod-przez-internet-za-granica/
  • redigo33 20.05.19, 18:59
    Dlatego najlepiej przez VPN wszystko oglądać... w sieci pełno poradników www.dobryvpn.pl/artykuly/polska-telewizja-online-za-granica-kompletny-poradnik jak ten np.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka