Swiadkowie Jehowy najlepszą organizacją na ziemi Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Bez wątpienia jest to prawdziwa sekta chrześcijańska jaką lubi Bóg
    Biblii .Tak jak pierwsi chrześcijanie byli prawdziwą sektą - Dzieje
    Apostolskie 28.22.

Wierzą w Jedynego Prawdziwego Boga tak jak Chrystus wierzył.
    Ewangelia Jana 17.3;20.17.

Nie wierzą w wieczne piekielne męki -Ezekiela 18.4.
    Na tych dwóch punktach kładą na deski prawie wszystkie religie ; w
    tym religię katolicką.
    • Największą zaletą Świadków jest to, że są słabi i nie mają
      możliwości się wpie...ć w nieswoje sprawy.
    • Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami!

"When speaking with Buddhists, emphasize that you are no part of
      Christendom"
      - mówi podręcznik dla ŚJ "Reasoning from Scriptures"
      --
      I proszę mnie nie wycinać, bo wrócę z krzyżem - mr.sajgon
      • to sekta, która wierzy we wszystko co jej niewolnik z ameryki objawi w swoich
        pisemkach
        a co raz objawia coś innego i nazywa to nowym światłem he he he he
        • smutek20 napisała:

> to sekta, która wierzy we wszystko co jej niewolnik z ameryki
          objawi w swoich
          > pisemkach
          > a co raz objawia coś innego i nazywa to nowym światłem he he he he

A co to za różnica,gdzie mieszka szef danego Kościoła?
          Każdy Kościół musi miec swojego "najmądrzejszego i nieomylnego" .
          Bóg , Jezus... i wszyscy "święci" są następni w kolejce.Od zarania
          dziejów "Bóg przemawiał" przez jakiegoś cwaniaka.
          • Według świadków jehowy Bóg ma na imię Jehowa.
            Po angielsku pisze się Jehovah, a czyta się Dżehowa -
            tej formie uzywają jej do czarów sataniści oraz Masoni.
            Co jest niezwykłe to prosty fakt, że w języku hebrajskim nie ma
            słowa "Dże". Nie ma to niczego współnego z Yah, (czytaj: Ja) jak np:
            JeremaYAH, IzaYAH czy znana nam wszystkim forma AlleluJAH oraz imię
            naszego Zbawiciela, Yah-Shuah (Yah jest zbawieniem)

Natomiast znaczenie słowa hovah jest szczególnie niepokojące.
            Otóż według "Strong Concordance" hebrajskie słowo hovah
            oznacza - ruin, mischief, co na polski przekłada się -
            mąciwoda, podżegacz, krzywda, zburzyć, zniszczyć, zrujnować.
            Forma - Jehowa oznacza w sumie niszczycielskiego mąciwodę,
            podżegacza i krzywdziciela!

--
            Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo - to PRAWDA.
            • początek XX w. - Pius X oświadczył dosłownie: "Religia żydowska była
              podstawą naszej religii, została jednak zastąpiona nauką Chrystusa
              i nie możemy uznać dalszej racji istnienia tamtej".

wielu katolikow ma problemy ze zrozumieniem slowa ZASTEPUJE ,

religia zydowska byla podstawa naszej religii, zostala jednak
              zastepiona nauka Chrystusa, - jednego bozka zastapiono innym,
              stwierdza katolicki papiez .

slowo Jahwe wystepuje w katolickiej biblii kika tysiecy razy ,
              katolik na kazdej mszy swietej wychwala Jahwe . - ALLELUJA .

Alleluja ,- w jezyku obrzezanych , ... halelu -Jah
              halelu - chwalmy ,
              Jah - skrot od Jahwe ,
              Alleluja - chwalmy Jahwe .

niech wam darzy Jahwe , katoliki , ze go wychwalacie podczas
              waszych modlow .
            • enrque111 napisał:

> Według świadków jehowy Bóg ma na imię Jehowa.
              > Po angielsku pisze się Jehovah, a czyta się Dżehowa -
              [...]
              > Co jest niezwykłe to prosty fakt, że w języku hebrajskim nie ma
              > słowa "Dże".

No i co z tego, skoro mówa o fonetyce angielskiej a nie hebrajskiej?
              en.wikipedia.org/wiki/Yahweh
              > Nie ma to niczego współnego z Yah, (czytaj: Ja) jak np:
              > JeremaYAH, IzaYAH czy znana nam wszystkim forma AlleluJAH oraz
              imię
              > naszego Zbawiciela, Yah-Shuah (Yah jest zbawieniem)

Ja, ja , ja - typowy przesądny grafoman, cały czas o sobie...
              • Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • enrque111 napisał:

> Nawet w języku angielskim występuje i używana jest prawidłowa pisownia i fonety
                  > ka imienia Boga:
                  > Yahweh. Sekta czcicieli szatana - świadkowie jehowy doskonale o tym wied
                  > zą, ale wolą
                  > używać właśnie formy oznaczającej swego pana - rujnującego krzywdziciela i mąci
                  > wodę ([i]Jehovah

No ale jaja czyli katoliccy czczą szatana wraz z Jehowymi :)))

"Jehovah - Proper name of God in the Old Testament"

www.newadvent.org/cathen/j.htm
                  --
                  www.youtube.com/watch?v=ztLOXDw-3hY
                  • kolter-xxl napisał:

> > Nawet w języku angielskim występuje i używana jest prawidłowa pisownia i
                    > fonety
                    > > ka imienia Boga:
                    > > Yahweh. Sekta czcicieli szatana - świadkowie jehowy doskonale o ty
                    > m wied
                    > > zą, ale wolą
                    > > używać właśnie formy oznaczającej swego pana - rujnującego krzywdziciela
                    > i mąci
                    > > wodę ([i]Jehovah
                    >
                    > No ale jaja czyli katoliccy czczą szatana wraz z Jehowymi :)))
                    >
                    > "Jehovah - Proper name of God in the Old Testament"
                    >
                    > www.newadvent.org/cathen/j.htm

No, nareszcie wkleiłeś link do tej sławetnej "katolickiej" encyklopedii i widać już wyraźnie, ze miałem całkowitą rację powątpiewając w jej ortodoksję do Magisterium Kościoła. Nawet tytuł i zastosowana czcionka jasno wskazuje na jej zamierzchłe pochodzenie. Otóż napisano ją w USA przed I wojną światową, gdy amerykańscy bibliści opierali się na protestanckich wzorcach. Kościół nigdy nie zatwierdził tych wywodów, a dziś nawet wyraźnie się pisze o tej "encyklopedii, że:
                    "wiele jej zapisów jest nieaktualnych zarówno w odniesieniu do zagadnień kulturowych, jak i do katolickiej doktryny kościelnej
                    en.wikipedia.org/wiki/Catholic_Encyclopedia
                    Błędną formę Jehovah przyjęli chrześcijańscy uczeni od czasów renesansu, ale Kościół Powszechny nigdy jej nie zatwierdził i nie używał w swoim nauczaniu.
                    en.wikipedia.org/wiki/Yahweh
                    --
                        • enrque111 napisał:

Oczywiście, że niektórzy katolicy (nie Kościół Powszechny) używali do pierwszej
                          > połowy XX w. imienia rozpowszechnionego wśród heretyków, gdyż musieli jakiegoś
                          > używać w rozmowach i polemikach.

Ahaaaaaaaaaaaaaaaa to dlatego w swojej katolickiej encyklopedii napisali ze ;Jehowa - Prawidłowa nazwa Boga w Starym Testamencie !! bo wstydzili sie przyznać przed protestantami ze to imię brzmi Jahwe :))))))))))))))))))))))))))))

Jesteś żałosny w swoich głupawych tłumaczeniach :))))
                            • enrque111 napisał:
                              Już wielokrotnie pisałem (ale jak widać głupkowi zrozumieć to za mało), że K
                              > ościół Powszechny nigdy nie używał błędnego imienia Jehowa
                              .

No poza obiegowym językiem o obronie tego imienia przez naukowców katolicki i prezentacji w katolickiej biblii nawet nie wspomnisz :))))

Natomias
                              > t sam podawałeś przykłady katolików, mktórzy to błędne imię używali w polemikac
                              > h z heretykami, rozważaniach i dysertacjach, poezji etc.
                              > Tylko głupek, taki jak ty (temu zaś trudno się dziwić) może domniemywać, że
                              > "wstydzili się używać imienia Jahwe
                              :)))) Od kiedy zaczęto używać imienia J
                              > ahwe ? ..... jestem pewny, że wiesz, zatem podziel się tą wiedzą z nami :)))))
                              > )

Czy jest granica śmieszności którą może przekroczyć ? pytanie retoryczne!! nie ma takiej tyś dowodem :))))))))))))))))))))))))))))))
                              --
                              • kolter-xxl napisał:

> enrque111 napisał:
                                > Już wielokrotnie pisałem (ale jak widać głupkowi zrozumieć to za mało), że K
                                > > ościół Powszechny nigdy nie używał błędnego imienia Jehowa
                                .
                                >
                                > No poza obiegowym językiem o obronie tego imienia przez naukowców katolicki i p
                                > rezentacji w katolickiej biblii nawet nie wspomnisz :))))

W której "katolickiej biblii" użyte jest fałszywe imię Jehowa ???

> Natomias
                                > > t sam podawałeś przykłady katolików, mktórzy to błędne imię używali w pol
                                > emikac
                                > > h z heretykami, rozważaniach i dysertacjach, poezji etc.
                                > > Tylko głupek, taki jak ty (temu zaś trudno się dziwić) może domniemywać,
                                > że
                                > > "wstydzili się używać imienia Jahwe
                                :)))) Od kiedy zaczęto używać imi
                                > enia J
                                > > ahwe ? ..... jestem pewny, że wiesz, zatem podziel się tą wiedzą z nami

> Czy jest granica śmieszności którą może przekroczyć ? pytanie retoryczne!! nie
                                > ma takiej tyś dowodem :))))))))))))))))))))))))))))))

:)))) Czyżbyś nie wiedział, czy nie chcesz powiedzieć ? ................... stawiam na to drugie :)))
                                --
                                • enrque111 napisał:

> W której "katolickiej biblii" użyte jest fałszywe imię Jehowa ???

Obrażasz katolickich duchownych i uczonych którzy umieścili to imię w katolickiej encyklopedii ale zastanawia mnie dlaczego ?
                                  --

• kolter-xxl napisał:

> enrque111 napisał:
                                    >
                                    > > W której "katolickiej biblii" użyte jest fałszywe imię [i]Jehowa[/
                                    > i] ???
                                    >
                                    > Obrażasz katolickich duchownych i uczonych którzy umieścili to imię w katolicki
                                    > ej encyklopedii ale zastanawia mnie dlaczego ?

:))) Czekam cierpliwie, aż wskażesz odpowiedni werset z Pisma Świętego, w którym "katoliccy duchowni i uczeni umieścili imię "Jehowa" ???
                                    Mam nadzieję, że nie pozwolisz mi długo czekać na swój "dowód" :)))))))))))))))))))))))))
                                    --
                                    • enrque111 napisał:
                                      > :))) Czekam cierpliwie, aż wskażesz odpowiedni werset z Pisma Świętego, w który
                                      > m "katoliccy duchowni i uczeni umieścili imię "Jehowa" ???
                                      > Mam nadzieję, że nie pozwolisz mi długo czekać na swój "dowód" :)))))))))))))))
                                      > ))))))))))

Ta , niestety katolicki kler nienawidząc żydów aż do tzw II soboru nie umieszczał imienia w swoich tłumaczeniach biblijnych , co nie przeszkadzało uczonym i biblistom katolickim w katolickiej encyklopedii napisach ze ;Jehowa - właściwe imię Boga w Starym Testamencie :)))

--
                                      • kolter-xxl napisał:

> enrque111 napisał:
                                        > > :))) Czekam cierpliwie, aż wskażesz odpowiedni werset z Pisma Świętego, w
                                        > który
                                        > > m "katoliccy duchowni i uczeni umieścili imię "Jehowa" ???
                                        > > Mam nadzieję, że nie pozwolisz mi długo czekać na swój "dowód" :)))))))))
                                        > ))))))
                                        > > ))))))))))
                                        >
                                        >
                                        > Ta , niestety katolicki kler nienawidząc żydów aż do tzw II soboru nie umieszcz
                                        > ał imienia w swoich tłumaczeniach biblijnych , co nie przeszkadzało uczonym i b
                                        > iblistom katolickim w katolickiej encyklopedii napisach ze ;Jehowa - właściwe i
                                        > mię Boga w Starym Testamencie :)))

Aha, nie umieszczał, czyli słusznie Kościół był podejrzliwy wobec tego fałszywego imienia :))
                                        Bibliści, poeci, pisarze, czy zwykli dyskutanci i polemiści, z braku wskazania na właściwe imię Boga przez Kościół Powszechny, mogli oczywiście (i czasami to czynili) korzystać z wymysłu masonów i heretyków :)))

--
                                        • enrque111 napisał:
                                          Aha, nie umieszczał, czyli słusznie Kościół był podejrzliwy wobec tego f
                                          > ałszywego imienia :))
                                          > Bibliści, poeci, pisarze, czy zwykli dyskutanci i polemiści, z braku wskazania
                                          > na właściwe imię Boga przez Kościół Powszechny, mogli oczywiście (i czasami to
                                          > czynili) korzystać z wymysłu masonów i heretyków :)))

Daruj sobie te prymitywne teksty kler katolicki powszechnie używał imienia Jehowa i nic i nikt włącznie z twoim panem bednarskim tego nie zmieni :))))

--
            • Znaczenie słów jam jest Bóg jest szczególnie niepokojące. Otóż według "The Great
              English-Polish Dictionary" słowo jam wymawia się dżem co na polski przekłada się
              - ciasteczko z dżemem. Z kolei słowo jest oznacza po angielsku żart. Połączenie
              tych słów jest bardzo niepokojące z tego powodu, że w angielskim nie występuje
              słowo bóg.

--
              Spieszmy się czytać posty, tak szybko znikają...

• enrque111 napisał:

> Według świadków jehowy Bóg ma na imię Jehowa.
              > Po angielsku pisze się Jehovah, a czyta się Dżehowa -
              > tej formie uzywają jej do czarów sataniści oraz Masoni.

Znowu w głupawy sposób manipulujesz !! imię Jehowa znane jest co najmniej od 400 lat a przypomnij może nam tu od kiedy istnieje organizacji SJ ?

• Jest tetragrammaton IHWH i czytany jak stoi daje słowa Jahwe,Jehowa,Jahwah.
              Tak jak masz spógłoski w słowie wtorek --- wtrk .Zasada jest identyczna czytania !
              Sam to spróbuj wymawiaj te cztery litery WTRK i usłyszysz slowo WToReK czyli wtorek.

Tak samo wymawia się tetragrammaton ! IHWH daje IeHoWaH,IaHWeH,IaHaWaH
              czyli Jehowa ,Jahweh,Jahwah. Nie ma nic do ukrycia i do wymyślania niedorzeczności.

Po angielsku literę J wymawia się jak dż ale niemiec (a angieski jest z tej samej rodziny języków) powie J jak J w polskim języku.
            • Allelujah zawiera skrócone słowo Jahwe: Jah .
              Najlpiej poddać słowo Jahwe kiedy wymawia się tetragrammaton IHWH .
              Ale usłyszeć możno też Jehowa. A po angielsku J czytana jest jak dż.Jest to poprostu odchylnie tak jak moje nazwisko ogólnie nie wypowiadane jest poprawnie przez Amerykanów a mimo tego wiem ,że to jest moje nazwisko.
        • smutek20 napisała:

> to sekta, która wierzy we wszystko co jej niewolnik z ameryki objawi w swoich
          > pisemkach

Warto zauważyć kto był założycielem tego ruchu religijnego. Pastor Russell,znany
          rewolucjonista religijny,człowiek który wywarł wielki wpływ na religię,skądinąd
          wybitny badacz Biblii.Człowiek na tyle wartościowy że podjął się analizy Pisma
          Świętego,a potem miał odwagę głosić to co odkrył,ale też odrzucić większość nie
          biblijnych doktryn.Krytykować łatwo,owszem...
          --
          Witam wszystkich :)
        • smutek20 napisała:

> to sekta, która wierzy we wszystko co jej niewolnik z ameryki objawi w swoich
          > pisemkach
          > a co raz objawia coś innego i nazywa to nowym światłem he he he he

Modlą się do brudnej szyby z czymś co wygląda jak Maria ?
          --
        • 17.09.10, 23:26
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • seth.destructor napisał:

> Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanam

Masz racje,od chrześcijaństwa różnią się i to bardzo. Do nich bardziej pasuje
        chrystianizm.;)
      • seth.destructor napisał:

> Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami!
        >
        > "When speaking with Buddhists, emphasize that you are no part of
        > Christendom"
        - mówi podręcznik dla ŚJ "Reasoning from Scriptures"

To był błąd drukarski w zamyśle miało tam że nie sa "takim" chrześcijanami jak np katolicy
        --
      • Nie rozumiesz tego . Zapytaj się jakiegokolwiek Swiadka Jehowy.
        I ci powie ,że jest chrześcijaninem . Według twojej wiedzy nie są ale nie według Biblii .
    • Jeśli Chrystus przyjdzie w roku 2011 AD -a jest to najlepsza
      zapowiedź jego powtórnego przyjścia w historii ludzkości według
      mnie - oznacza to ,że większość ludzi obecnie żyjących ma jakiś rok
      do życia jeszcze tylko.
      Sprawdź mnie na forum "2012 " a też na grupie usenet pl.soc.religia.
      • A nawet jak nie przyjdzie, to się ogłosi, że był, ale poszedł, bo Mu się nie
        spodobało.

--
        Spieszmy się czytać posty, tak szybko znikają...
        • Jakby co to nikt nie zna dnia ani godziny, więc roku też raczej nie.
          • czubata napisała:

> Jakby co to nikt nie zna dnia ani godziny, więc roku też raczej nie.

no co Ty Czubata, przeszłąs przeobrażenie religijne?

przeciez Jezus przyszedł w 1914 roku według SJ he he he he
            oni sobie wyliczyli kiedy ma przyjsc a oczami duchowymi zauwazyli go wlasnie SJ
            he he he he
            • smutek20 napisała: > przeciez Jezus przyszedł w 1914 roku według SJ he he he he

No widzisz,smutku,wypowiadasz się a nie wiesz. Ja mam na myśli przyjście Jezusa
              które ma na celu wykonanie wyroku- czyli kto jak woli Armageddon,koniec
              świata,koniec systemu rzeczy, zwał jak zwał. Ciało kierownicze uważa że w 1914
              zasiadł na tronie po prawicy Ojca jako król.Nie jest to jednak jednoznaczne z
              "końcem świata".Obvest też ma chyba na myśli "koniec świata",i co do daty to nie
              mogę się zgodzić bo tego dnia ani godziny nie zna nikt oprócz samego
              Boga.Dlatego uważam że to spekulacje.A ty ze swojego braku wiedzy na
              temat,piszesz i nie wiesz o czym piszesz.
              • czubata napisała:

> smutek20 napisała: > przeciez Jezus przyszedł w 1914 roku według SJ he he h
                > e he
                >
                > No widzisz,smutku,wypowiadasz się a nie wiesz. Ja mam na myśli przyjście Jezusa
                > które ma na celu wykonanie wyroku- czyli kto jak woli Armageddon,koniec
                > świata,koniec systemu rzeczy, zwał jak zwał. Ciało kierownicze uważa że w 1914
                > zasiadł na tronie po prawicy Ojca jako król.Nie jest to jednak jednoznaczne z
                > "końcem świata".Obvest też ma chyba na myśli "koniec świata",i co do daty to ni
                > e
                > mogę się zgodzić bo tego dnia ani godziny nie zna nikt oprócz samego
                > Boga.Dlatego uważam że to spekulacje.A ty ze swojego braku wiedzy na
                > temat,piszesz i nie wiesz o czym piszesz.

szkoda mi czasu na dokladne poznawanie ich brednii
                ale fakt jest , ze date 1914 sobie wyliczyli he he he
    • Odłamy religijne wywodzą się w większości z KRK, sekty są przeciwieństwem prawdziwej nauki i powstały na potrzeby ludzi, którzy nie chcieli i nie potrafili być posłuszni Bogu, tworzyli swoje nauki, naginając Słowo Boga do swoich wyobrażeń. Jezus Chrystus to przewidział, dlatego ostrzega...''powstanie wiele sekt zwodniczych..'', jednocześnie potwierdza to ostrzeżenie mówiąc, że przy końcu czasów, działania sekt bedą się nasilać i szerzyć, ''...zwiodą wielu...'', ale jednocześnie uczy, jak odczytywać znaki czasu. Nie ma zakazów, jest tylko wytyczona droga, którą Bóg nam ukazał, musimy się określić, nauczyć wybierać według woli Boga, byliśmy drogo kupieni.
    • ...wszystkie organizacje w pozorowaniu pracy!
      Ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości...
      Korporacje, które z nich biorą przykład idą na dno.

--
      przesłanie religii poniżających kobiety brzmi: " facet pochodzi od małpy, a
      kobietę stworzył Bóg " ;)
    • .. eeetam,Mormony som lepsze,potrafiom naszych zmarlych ochrzcic
      i na Mormonow przerobic ,-muszom miec lepsze chody u Szefa w Niebie :)
      --
      "Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever
      conceived." (Isaac Asimov)

"Jak dowodami można obalić coś, w co motłoch uwierzył bez dowodów?"
      (Nietzsche)
      • pan666 napisał:

> .. eeetam,Mormony som lepsze,potrafiom naszych zmarlych ochrzcic
        > i na Mormonow przerobic ,-muszom miec lepsze chody u Szefa w Niebie :)

Nie znasz się.
        Nieochrzczone Mormońskie dzieci i pozostali mali wyznawcy i tak idą do
        katolickiego nieba...
        Tak postanowił Benek wspólnie z bogiem...
        Ten to ma dopiero chody ;).
        Wszystkie zygoty z całego świata są w katolickim niebie...
        I inni wyznawcy na próżno będą szukać w swoim niebie swoich dzieci.
        A tylko dlatego, że się z nimi spotkają - wierzą w boga.

--
        przesłanie religii poniżających kobiety brzmi: " facet pochodzi od małpy, a
        kobietę stworzył Bóg " ;)
    • No to znaczy, że facet jest w poczuciu winy, że zmarnował? Ale to
      narastające poczucie winy może przełożyć się na problemy np. ze
      wzwodem. I wtedy kolejny raz może z kolei jajeczko się zmarnować.
      Chyba, że żona w poczuciu misji niesienia życia, może zastosować
      jakieś usprawiedliwione nazwyczajną sytuacją, niewielkie wyuzdanie
      celem pobudzenia małżonka. Czy im tak wolno? Jest na to jakiś
      dokument?
    • IHWH wypowiadne jako 4 litery dają w brzmieniu JaHWeH or JahaWaH or YeHoWaH.

Zasada jest prosta ! Wypowiedz WTRK po polsku odtworzyć łatwo można : WToReK.
      Klasa jest KLS .KLS wypowiadane daje KLaSa.
      • obves1 napisał:

> IHWH wypowiadne jako 4 litery dają w brzmieniu JaHWeH or JahaWaH or YeHoWaH.
        >
        > Zasada jest prosta ! Wypowiedz WTRK po polsku odtworzyć łatwo można : WToReK.
        > Klasa jest KLS .KLS wypowiadane daje KLaSa.

Nie pleć idiotyzmów, gdyby można było wstawiać w tetragram dowolne, jakie się chce samogłoski, to tym bardziej nie odzwierciedlałoby to słowo imienia Boga, a swadkijehowy nie upieraliby się przy wersji, która oznacza ni mniej, ni więcej tylko rujnujący krzywdziciel, mąciwoda od hebrajskiego słowa hovah - burzyć, niszczyć, krzywdziciel, rujnujący mąciwoda. Sami zresztą wyraźnie napisali, że: "Samogłoski a-o-a przepisane mylnie jako e-o-a i podłożone do tetragramu IHWH, zdeformowały odczytanie słowa "Bóg", przynoszące zupełnie sztuczną formę "Jehowa", rozpowszechnioną w dziewiętnastowiecznej literaturze" (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi, str. 43)
        --
        • enrque111 napisał:
          Sami zresztą wyraźnie n
          > apisali, że: "Samogłoski a-o-a przepisane mylnie jako e-o-a i podłożone do t
          > etragramu IHWH, zdeformowały odczytanie słowa "Bóg", przynoszące zupełnie sztuc
          > zną formę "Jehowa", rozpowszechnioną w dziewiętnastowiecznej literaturze"
          (
          > Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi, str. 43)

Jak zwykle łżesz sugerując na wstępie ze ; "Sami zresztą wyraźnie napisali, że:" to nie jest ich wersja a tylko cytat z książki Czesława Miłosza .Wiec cytat którego na sto % nigdy nie widziałeś w owej książce na nie jest autorstwem Świadków Jehowy .

--
          • kolter-xxl napisał:

> enrque111 napisał:
            > Sami zresztą wyraźnie n
            > > apisali, że: "Samogłoski a-o-a przepisane mylnie jako e-o-a i podłożon
            > e do t
            > > etragramu IHWH, zdeformowały odczytanie słowa "Bóg", przynoszące zupełnie
            > sztuc
            > > zną formę "Jehowa", rozpowszechnioną w dziewiętnastowiecznej literaturze"
            >
            (
            > > Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi, str. 43)
            >
            > Jak zwykle łżesz sugerując na wstępie ze ; "Sami zresztą wyraźnie napisali, że:
            > " to nie jest ich wersja a tylko cytat z książki Czesława Miłosza .Wiec
            > cytat którego na sto % nigdy nie widziałeś w owej książce na nie jest autorstw
            > em Świadków Jehowy .

:)))) Twoje łgarstwa, jak zwykle są prymitywne i przyprawiają mnie o spazmatyczną wesołość :)))))))))
            Nigdy nie sugerowałem, że "Sami zresztą wyraźnie napisali, że to nie jest ich wersja a tylko cytat z książki Czesława Miłosza" !!!
            Ale chętnie zobaczę skan (lubujesz się w ich zamieszczaniu), który potwierdzi twoją wersję (w co osobiście wątpię) :))))))
            --
    • Ile ludzi mogło powariować bojąc się piekła !?
      I co jak się okazałoby ,że sam znajdziesz się w piekle ? Czekasz na dzień jak będziesz tormentowany wiecznie bez ulgi ? Za to grzeszyłeś czy grzeszyłaś 30 lat czy 70 lat ...
      • obves1 napisał:

> Ile ludzi mogło powariować bojąc się piekła !?
        > I co jak się okazałoby ,że sam znajdziesz się w piekle ? Czekasz na dzień jak b
        > ędziesz tormentowany wiecznie bez ulgi ? Za to grzeszyłeś czy grzeszyłaś 30 la
        > t czy 70 lat ...

Nie rozumiem o co ci chodzi. Zadaj pytanie bardziej zrozumiale.
        Nie wiem, czy przeprowadzał ktoś badania na temat ludzi, którzy powariowali bojąc się piekła i czy był taki choć jeden.
        Nie wiem również, czy znajdę się w piekle - robię co w mojej mocy, aby tam nie trafić i choć popełniam różne grzechy, to jednak nie żyję w ciągłej obawie przed piekłem :)
        --
    • Nie ma piekła wiecznych męk .Co jakby się okazało,że nie zbawisz się czekasz na smażenie wieczne w piekle ?
    • Zapraszam na nowego bloga, który omawia pewne kwestie związane ze Świadkami Jehowy w sposób bez wątpienia odmienny od większości i w sposób bardziej obiektywny

swiadkowiejehowyfaktymity.blox.pl
      • I są to 1879 AD,1884 AD,1914 AD,1918 AD,1942 AD po tych datach można rozpoznać Badacze Pisma Swiętego ( the International Bible Students Association ) a po nich Swiadkowie Jehowy są pozytywnie są powiązani z czasami końcowymi jako prawdziwe religie.
        www.focusonthebible2011.com
        Ponieważ teraz rok 2011 AD jest zapowiadany jako rok powrotu Chrystusa i końca świata poświęć sporo czasu na zbadanie tej sprawy.
przejdź do: 1-100 101-174
(101-174)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.