Dodaj do ulubionych

Duszpasterstwo w szpitalach

18.11.10, 13:33
Szczęść Boże!
Jak oceniacie pracę duszpasterzy w polskich szpitalach?
Czy nie wydaje się Wam, że jest zbyt mało kapelanów? W szpitalach do 250 łóżek jest tylko 1/2 etatu.
Edytor zaawansowany
  • arct 18.11.10, 13:35

Raczej o 1/2 etatu za dużo.

Kościół powinien prowadzić swoją działalność nie z pieniędzy publicznej służby zdrowia.

Te pieniądze powinny iśc na personel medyczny.

drsova napisał:

> Szczęść Boże!
    > Jak oceniacie pracę duszpasterzy w polskich szpitalach?
    > Czy nie wydaje się Wam, że jest zbyt mało kapelanów? W szpitalach do 250 łóżek
    > jest tylko 1/2 etatu.
  • green_bonobo 18.11.10, 21:17
    Gdyby posługę sprawiała młoda, atrakcyjna zakonnica, przekonana, że jest w stanie wiele z siebie dać, to myślę, że mógłbym poprzeć nawet stosunek 1 do 10 łóżek. W przypadku grubego księdza, uważam, że modlitwy 1 tak samo pomogą milionowi chorych, jak modlitwy 1 miliona księży za 1 chorego.
  • strikemaster 19.11.10, 08:00

Są natrętni jak owady.

> Czy nie wydaje się Wam, że jest zbyt mało kapelanów?

Wydaje mi się, ze skjandalem jest, że są opłacani z budżetu. Jak dla mnie mogą sobie namaszczać i zbawiać 24/7 ale za własne pieniądze.
    --
    Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki
    Forum kiltowe
  • l.george.l 19.11.10, 11:25
    drsova napisał:

> W szpitalach do 250 łóżek jest tylko 1/2 etatu. [...]

Ksiądz co najwyżej powinien mieć prawo wstępu na teren szpitala na wyraźne życzenie pacjenta i pod warunkiem, że w szpitalu są do tego warunki, by religijna wizyta odbyła się w wydzielonej sali. O żadnych etatach nie powinno być mowy.

--
    Homo est creator dei
  • anatemka 19.11.10, 12:02
    drsova napisał:

> Szczęść Boże!
    > Czy nie wydaje się Wam, że jest zbyt mało kapelanów? W szpitalach do 250 łóżek
    > jest tylko 1/2 etatu.

też uważam, że to pół etatu to zdecydowanie za mało. Powinni mieć co najmiej 2. Zwłaszcza o ich finanse sie martwię... Taki ksiadz bierze srednio tyle kasy co lekarz. A przecież lekarz dusz powinien brac co najmniej 5 razy tyle co zwykły konował.

--
    "Spójrz na tego gościa z Indiany. Zamordował 12 osób, rozczłonkował je i wszystkie zjadł - to się dopiero nazywa alternatywny styl życia."
  • megi1973 19.11.10, 13:54
    ja proponuję-zwolnić wszystkich lekarzy a w zamian za to zatrudnić księży na pełne etaty!!! logicznie-skoro ktoś wierzy w modlitwy księdza to lekarz mu niepotrzebny!!!
  • piwi77 19.11.10, 16:14
    drsova napisał:

> Szczęść Boże!

Na wieki wieków

O żadnej pracy nie może być mowy, to czarna magia.

> jest tylko 1/2 etatu.

Te pół etatu natychmiast do likwidacji.

--
    Dzisiejsza młodzież kocha luksus, ma złe maniery, lekceważy autorytety, przeczy rodzicom, rozkracza nogi i tyranizuje nauczycieli. /Sokrates/
  • feldscher 19.11.10, 18:03
    Mówi wam to coś?
  • kuk_krakauer 19.11.10, 21:30
    Jak oceniacie pracę duszpasterzy w polskich szpitalach?

Źle. Kiedy leżałem ponad 20 dni na chirurgii w jednym z warszawskich szpitali to co 3 dzień przez oddział jak burza przelatywał jeden. Wpadał do sali, pytał czy ktoś chce przystapić do komunii. W sali 4 osobowej przez te 20 dni nikt się nie zdecydował. Podobnie na innych salach. Uważam, że nie zasłużył na etat w szpitalu. A my na molestowanie duchow(n)e. Jest kaplica, są msze. Wystarczy. No i oczywiście w każdej sali demonstracyjnie krzyż nad drzwiami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka