Dodaj do ulubionych

Czarno na białym o ziemi dla Kościoła

11.01.11, 20:18
Zaraz w TVN24. Polecam.
--
Forum nie dla idiotów
Edytor zaawansowany
 • 0golone_jajka 11.01.11, 20:33
  Komisję Majątkową powołał rząd Rakowskiego, a Urban, który złożył pod jej projektem swój podpis, uznał to za największy błąd swojego życia. Co za ironia losu - największy antyklerykał Polski pozwolił wzbogacić się Kościołowi o miliard złotych!!! :)
  --
  Forum kontrowersyjnych głośnomyślicieli
 • a000000 11.01.11, 22:02
  a poza tym nieszczęsnym Urbanem (który zapewne świadomie świnię podkładał co mu się poniekąd udało - kto wie, czy pan Piotrowski nie był celowo podsunięty?) - to audycja niczego nowego nie odkryła. Poza przemilczeniem faktu, że w kapitalizmie fant jest tyle wart ile kupujący chce zań zapłacić. Czyli gadanie o "wartości ziemi" to próżne gadanie... dziś ona warta 1 zł, jutro 100zł.... to jest rzecz względna.
  Choć tą szajkę podłych cwaniaków to przed sąd należy postawić... bo mataczyli, kombinowali i kościół w konia robili.

  Panowie dziennikarze dziennikarzami by nie byli, gdyby nie zamataczyli. Kościół w wyniku dekretu Bieruta stracił o wiele większe majątki - oddawane jest tylko to, co było zabrane z rozpędu, z naruszeniem owego dekretu. To co straciła pani w dziwnym kapeluszu było zabrane zgodnie z prawem. Wilczym, ale prawem. Więc stawianie jej jako przykład na faworyzowanie kościoła jest nieuprawnione. Wszyscy którym zabrano z tego dekretu- stracili majątki bezpowrotnie. Oddawane jest tylko to, co zabrano niezgodnie z ówczesnym prawem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka