• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Co oznacza dla nas beatyfikacja Jana Pawła II? Dodaj do ulubionych

• 17.01.11, 09:56
    na pewno nastąpi wzrost religijności wśród Polaków, mam nadzieję że ta okazja spowoduje również upowszechnienie jego nauk bo z jej znajomością wciąż jest wśród nas krucho.
    polecam w szczególności evangelium vitae oraz Laborem exercens, które uważam za najważniejsze. dzięki niemu Polska wyzwoliła się spod sowieckiej okupacji i dominacji, to on pozwolił się policzyć Polakom i nadał impuls do tworzenia solidarności. Dzięki niemu odzyskaliśmy wolność a co z nia zrobilismy to jest juz temat na osobną dyskusję.
    Edytor zaawansowany
    • 17.01.11, 10:02
      1 maja to Święto Pracy ustanowione w pamięci robotników zamordowanych przez karabinierów Forda. Poza tym, od 1998 roku jest to Międzynarodowy Dzień Mężczyzn w Spódnicach. Kościół postanowił więc tą datę zawłaszczyć dla swoich celów ekonomicznych. Poza tym, fakt, że wreszcie podpisano Wojtyle przepustkę do Nieba, czyli stał się dla klientów Kościoła kolejna maskotką-gwarantem sprzedawanych przez Kościół polis na szczęśliwe życie po śmierci nie ma dla mnie żadnego znaczenia.
      --
      Strony kiltowe:główna newsy i komentarze foto-video linki
      Forum kiltowe
    • 17.01.11, 10:12
      Postawiłeś dość ambitne cele, jak na mój gust to zbyt ambitne, pogadamy najlepiej 2. maja, wtedy juz bedzie mozna więcej powiedzieć o frekwencji podczas beatyfikacji - czy spełniła ona oczekiwania organizatorów, czy nie. Przewiduję raczej opcję, ze srodze je zawiedzie.
      --
      Cuda nie są sprzeczne z naturą, a jedynie z tym, co o niej wiemy. /Ephraim Kishon/
      • 17.01.11, 10:28
        warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,90134,8957239,Jan_Pawel_II_juz_swiety___na_Bielanach.html //-- Ekstaza juz trwa od lat,nawet zatwierdzenie przez Glownego Szamana z Watykanu nie jest potrzebne. Smieszne zycie w szamanskiej sekcie,kasa dla sukienkowych i wyrobnikow "modlideł" i to wszelkiej masci,a jeszcze kasa dla komunikacji wszelkich,wikt i spanie tez bedzie kosztowne. Wielu cwaniakow zarobi na ciemnocie owieczek i barankow.
        • 17.01.11, 10:50
          Już tam sukienkowi produkcję koszulek z podobizną JPII czy też inne talerzyki i obrazki uruchomili. Przecież każdy szanujący się wyznawca MUSI mieć gadżet ze świętym.
      • 17.01.11, 10:29
        Frekwencja może być dość duża, bo wstep jest za free. Niestety dla widzów, popcorn i cola bedą droższe niz zwykle, w końcu to nie bylejakie widowisko.
        --
        Forum kiltowe
        • 17.01.11, 10:43
          dla NAS ... to znaczy dla kogo .... dla tobie podobych , zrob sobie ankiete na
          kolku rozancowym ...

mowisz o wskrzeszanej postaci , ktorej sie NIGDZIE na swiecie nie cytuje , nie mowi , o niej nie pisze ,poza nisza polskich katolikow ...
          Baetyfikacja K Wojtyly ma znaczenie jedynie w Polsce i w Watykanie ,
          taka lokalna sfientosc ... majaca poprawic ego katolikow w kraju .
        • 17.01.11, 11:05
          jesteś przesiąknięty do cna popkulturą bo skoro uważasz że w czasie nabożeństw nożna sporzywać pokorn tzn że w ogóle nie masz pojęcia o zachowaniu się w kościele
          • 17.01.11, 11:08
            > jesteś przesiąknięty do cna popkulturą bo skoro uważasz że w czasie nabożeństw
            > nożna sporzywać pokorn tzn że w ogóle nie masz pojęcia o zachowaniu się w kości
            > ele

A jakie tam serwuja przekąski, jeżeli nie popcorn?
            --
            Forum kiltowe
            • 17.01.11, 11:28
              żadnych, no może poza hostią symbolizującą ciało Chrystusa
              • 17.01.11, 11:37
                > żadnych, no może poza hostią symbolizującą ciało Chrystusa

hostia to przękąska??? Bój się biskupa! :D
                --
                Forum kiltowe
                • 17.01.11, 12:27
                  biorę to w cudzysłów,po prostu próbuje rozmawiać z tobą językiem który będzie dla ciebie zrozumiały
                  • 22.01.11, 15:04
                    > biorę to w cudzysłów,po prostu próbuje rozmawiać z tobą językiem który będzie d
                    > la ciebie zrozumiały

Do tego musisz chyba jeszcze trochę dorosnąć. :)
                    --
                    Forum kiltowe
              • 22.01.11, 00:05
                oszolom-z-radia-maryja napisał:

> żadnych, no może poza hostią symbolizującą ciało Chrystusa

To jest tak zwana ofiara ?
                --
                www.youtube.com/watch?v=p5JJy8Z4dNM
          • 17.01.11, 11:11

> bo skoro uważasz że w czasie nabożeństw nożna sporzywać pokorn tzn że w ogóle
            > nie masz pojęcia o zachowaniu się w kościele

Nie jesteśmy głupi i wiemy, że podczas nabożeństw niczego spożywać nie wolno, ale przecież podczas spożywania tego czy owego, można także uczestniczyć w nabożeństwie, bo w nabożenstwie chyba można uczestniczyć zawsze, prawda?

--
            Cuda nie są sprzeczne z naturą, a jedynie z tym, co o niej wiemy. /Ephraim Kishon/
            • 17.01.11, 11:49
              mam poważe co do tego wątpliwości
          • 22.01.11, 00:04

> jesteś przesiąknięty do cna popkulturą bo skoro uważasz że w czasie nabożeństw
            > nożna sporzywać pokorn tzn że w ogóle nie masz pojęcia o zachowaniu się w kości
            > ele

No przecież wtryniacie wafelki .
            --
    • 17.01.11, 11:29

> na pewno nastąpi wzrost religijności wśród Polaków [...]

Na to bym nie liczył. Zbyt ekspansywne zachowania Watykanu, kpienie z ludzkiego umysłu przez uprawianie cudologii mogą wywołać wręcz przeciwne reakcje. Z pewnością będziecie mieli tysiące powodów, by użalać się nad sobą z powodu kpin, szyderstw i jak to określacie obrazy uczuć religijnych.

--
      Homo est creator dei
      • 17.01.11, 11:42
        w XXI modlitwy do niezywej postaci , K. Wojtyly z Wadowic , powoduja , ze dzieja sie cuda .

K. Wojtyla nie bedac jeszcze nawet sfientym , byl juz bogiem ? .... ludzie sie do niego modlili tak samo jak do stworzyciela rzeczy widzialnych i niewidzialnych .
        o co w tym wszystkim chodzi ... tylko o pieniadze ..... ?

K Wojtyla siedzi w niebie i rozmawia z bogiem ; sluchaj stary , chcialbym awansowac na swietego, tyle milonow sie do mnie modli , co ty na to ... zrobic im jakis jakis cud ....

• 17.01.11, 12:44
          osioł-baranie. wg.cywilizacji smierci hostia nie symbolizuje ciała. ona JEST CIAŁEM.

taki to i z ciebie KArTOfeL.
          • 17.01.11, 12:46
            ale dopiero po przeistoczeniu w czasie mszy św
            • 20.01.11, 06:14

> ale dopiero po przeistoczeniu w czasie mszy św

tak , byle wsiowy szaman koloratkowy zamienia wode z maka - wafelek ,
              w PRAWDZIWE cialo Jezusa ... tym stwierdzeniem trzeba sie delektowac .

ta moc ma tylko polowa chrzecijanskich szamanow ,
              druga polowa duchownych chrzescijanskich sie z tego smieje ....
              nie chca sie przyczyniac do kanibalizmu .... ?

• 20.01.11, 08:10
                dziewczynka z uschniętą rączką modli się w kościółku-św.karolku, spraw zebym miała obie raczki takie same.ZGRZYT - i druga rączka jej uschła.
            • 22.01.11, 00:07

> ale dopiero po przeistoczeniu w czasie mszy św

To czemu sanepid nie bada truchła ?
              --
              • 22.01.11, 20:52

To czemu sanepid nie bada truchła ?

Bo za badania mięsa konsumpcyjnego odpowiada Inspekcja Weterynaryjna? Ludziny - nie wiem...
                --
                Przy Cesarzu mile włada
                Cesarzowa pełna łask...

www.youtube.com/watch?v=GNesyZik-oc&feature=related
                • 22.01.11, 21:31
                  kuk_krakauer napisał:

>
                  > To czemu sanepid nie bada truchła ?
                  >
                  > Bo za badania mięsa konsumpcyjnego odpowiada Inspekcja Weterynaryjna? Ludziny -
                  > nie wiem...

Skoro jest mięcho i jest jego konsumpcja to powinni to zbadać .
                  --
                  • 22.01.11, 22:21
                    A taki byłeś pewny kolter że nie będzie
                    beatyfikacji JP 2
                    Widzisz nie znasz się
                    • 22.01.11, 22:35
                      marian.radom napisał:

> A taki byłeś pewny kolter że nie będzie
                      > beatyfikacji JP 2
                      > Widzisz nie znasz się

Maniek a wiesz ze lekarze ten cały cud z uzdrowieniem wyśmiali :))
                      --
                      • 23.01.11, 12:01
                        kolter-xxl napisał:
                        > Maniek a wiesz ze lekarze ten cały cud z uzdrowieniem wyśmiali :))

Bo to byli tacy lekarze jak i ty, takiego światopoglądu
                        • 23.01.11, 14:47
                          marian.radom napisał:

> kolter-xxl napisał:
                          > > Maniek a wiesz ze lekarze ten cały cud z uzdrowieniem wyśmiali :))
                          >
                          > Bo to byli tacy lekarze jak i ty, takiego światopoglądu

To są specjaliści którzy w całym życiu nie widzieli takich bzdur , a przez was cudami zwanymi . Ktoś tą babę źle na początku zdiagnozował ,jakaś inna choroba ustąpiła. No i macie cud od nieboszczyka o którym biblia mówi ze czeka w nieświadomości na zmartwychwstanie !!

Założyciel chrześcijaństwa Paweł napisał takie to słowa , wiem Maniek ze nie zrozumiesz ale........; Jeśli umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. (17) A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w waszych grzechach. (18) Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie. (19) Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania. (20) Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. (21) Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. (22) I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, (23) lecz każdy według własnej kolejności: Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. (24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką zwierzchność, władzę i moc. (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół u nóg swoich. (26) Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć.

Słyszałeś no może o tym ze Jezus wrócił ? skoro nie to janek jeszcze w grobie sobie poleży czekając aż co cokolwiek uczynić będzie mógł :))

Ba ja zapisał Jeremiasz człowiek to truchło

Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt, bo wszystko jest marnością. (20) Wszystko idzie na jedno miejsce: powstało wszystko z prochu i wszystko do prochu znów wraca.

--
    • 22.01.11, 00:02

> na pewno nastąpi wzrost religijności wśród Polaków, mam nadzieję że ta okazja s
      > powoduje również upowszechnienie jego nauk bo z jej znajomością wciąż jest wśró
      > d nas krucho.

Jest krucho i będzie coraz bardziej bo kto starego capa dziś traktuje poważnie .

> polecam w szczególności evangelium vitae oraz Laborem exercens, które uważam
      > za najważniejsze. dzięki niemu Polska wyzwoliła się spod sowieckiej okupacji i
      > dominacji, to on pozwolił się policzyć Polakom i nadał impuls do tworzenia soli
      > darności. Dzięki niemu odzyskaliśmy wolność a co z nia zrobilismy to jest juz t
      > emat na osobną dyskusję.

Ta czyli tym sposobem ruska armia wymaszerowała z polski :))
      --
    • 22.01.11, 17:33
      > polecam w szczególności evangelium vitae oraz Laborem exercens

No i Tryptyk!
      forum.gazeta.pl/forum/w,72,5679972,5683310,_Tryptyk_I_luski_spadly_z_oczu_.html
      Jak mogłeś zapomnieć o Tryptyku Rzymskim?! Toż dzielo to wiekopomne przecie!
      A beatyfikacja jako taka nic nie oznacza. dla nas osobiście
    • 22.01.11, 18:41
      Co oznacza dla nas beatyfikacja Jana Pawła II

Oczekiwanie na ogloszenie przez Watykan jego zmartwychwstania?

--
      www.radioalex.pl/
    • 22.01.11, 20:54
      --
      Przy Cesarzu mile włada
      Cesarzowa pełna łask...

• 22.01.11, 21:43
      >Co oznacza dla nas beatyfikacja Jana Pawła II<

W 10-cio stopniowej skali idiotyzmów tak coś około 9 i trzy czwarte.
      Dziewięć i siedem ósmych - osiągnie z chwilą kanonizacji.
      Pełną dychę - jak trójca zmieni się w czwórcę.
      • 22.01.11, 22:58
        jotkajot49 napisał:
        > Pełną dychę - jak trójca zmieni się w czwórcę.

W „piątcę” chyba?
        Czwórca już jest! Tą czwartą osobą jest ileś tam setek matekboskich przecie ;-)
        • 23.01.11, 00:18
          Będę bronił "czwórcy". W tym towarzystwie baby do zarządu nie wchodzą!
          • 23.01.11, 00:25
            jotkajot49 napisał:

> Będę bronił "czwórcy". W tym towarzystwie baby do zarządu nie wchodzą!

Nie ma czwócry czy piątki . Katolicy mają setki a nawet tysiące bogów , widać to w ich katechizmie ;
            "Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy (Wj 20, 7; Pwt 5, 11)."

2146 Drugie przykazanie zabrania nadużywania imienia Bożego, to znaczy wszelkiego nieodpowiedniego używania imienia [b]Boga, Jezusa Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny i wszystkich świętych.[/b]

www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-1.htm
            --
            • 23.01.11, 01:25
              > Drugie przykazanie zabrania nadużywania imienia Bożego, to znaczy wszelkiego nieodpowiedniego używania imienia Boga, ...

Po pierwsze primo boskie imię jest tak tajne, że nawet Mojżesz go nie poznał, więc przykazanie jest bez sensu . Znamy jedynie nicki typu "Jothawuha" lub "Jam jest, który jest", a o ksywach
              przykazanie nic nie mówi.

>...Jezusa Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny i wszystkich świętych.

Po drugie, a co tam, też primo, podobno przykazania dostał wyżej wspomniany Mojżesz, kiedy o niejakim Joszui, Maryizawszedziewicy i kolegach po aureoli JP2 nikomu się jeszcze nie śniło.
              Czyli całkowicie nieuprawniona interpretacja rozszerzająca.
              • 23.01.11, 14:36
                jotkajot49 napisał:

Po pierwsze primo boskie imię jest tak tajne, że nawet Mojżesz go nie poznał,
                > więc przykazanie jest bez sensu . Znamy jedynie nicki typu "Jothawuha" lub "Jam jest, który jest", a o ksywach
                > przykazanie nic nie mówi.

No akurat ponoć je poznał ;

Mówiąc dalej do Mojżesza, Bóg powiedział: Ja jestem Jahwe. (3) To Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi, Jakubowi jako Bóg wszechmocny, ale nie dałem im poznać, co znaczy moje imię, Jahwe. (4) Zawarłem z nimi również moje przymierze i obiecałem dać im na własność ziemię kananejską, tę ziemię, na której zamieszkiwali jako cudzoziemcy. (5) A potem słyszałem, jak Izraelici się uskarżali, że Egipcjanie traktują ich jak niewolników. Wtedy wspomniałem na moje przymierze.

> Po drugie, a co tam, też primo, podobno przykazania dostał wyżej wspomniany Mojżesz, kiedy o niejakim Joszui, Maryizawszedziewicy i kolegach po aureoli JP
                > 2 nikomu się jeszcze nie śniło.

Ano ale w owym dekalogu nie zapisano np ; "ale " mojej przyszłej konkubinie i mojemu nieślubnemu synowi obrazki i rzeźby czynić możecie :).

> Czyli całkowicie nieuprawniona interpretacja rozszerzająca.

Tak na poważnie ;to nawet w katolickim katechizmie pokazali ze i w ewangelii zakaz ten powtórzono, jakiś defetysta , mason czy co ?? czy po prostu liczył ze idioci pokroju Mańka z Radomia czy Oszołoma i tak nie skumają :))

" 2083 Jezus streścił obowiązki człowieka względem Boga tymi słowami: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem" (Mt 22, 37; Łk 10, 27: "...całą swoją mocą"). Są one 367 bezpośrednim echem uroczystego wezwania: "Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym" (Pwt 6, 4).
                Bóg nas pierwszy umiłował. Miłość Jedynego Boga jest przypomniana w pierwszym z "dziesięciu słów". Przykazania wyjaśniają z kolei odpowiedź miłości, do której udzielenia wobec Boga jest powołany człowiek.

Artykuł pierwszy

PIERWSZE PRZYKAZANIE

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył (Wj 20, 2-5) 1 .

Jest... napisane: "Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz" (Mt 4,10)."
                --
                • 23.01.11, 16:30
                  > Tak na poważnie ;to nawet w katolickim katechizmie pokazali ze...
                  Przykro mi, poważne traktowanie treści zawartych np. w katechizmie przekracza moje możliwości.
                  • 23.01.11, 16:42
                    jotkajot49 napisał:

> > Tak na poważnie ;to nawet w katolickim katechizmie pokazali ze...
                    > Przykro mi, poważne traktowanie treści zawartych np. w katechizmie przekracza
                    > moje możliwości.

No ja nie do zdrowych a do chorych te słowa skierowałem :)
                    --
          • 23.01.11, 00:56
            Zauważ jednak, że matkiboże mimo parytetu wchodzą nie liczbą nieprzeliczoną jak to w rzeczywistości jest objawionej, jeno samopas.
            • 23.01.11, 01:53
              Mówisz " samopas", rozumiem "samojedna" ale skąd pewność, że skoro "jeden ale w trzech osobach", to jedna nie może być w setkach?
              Wyobraź sobie parę setek matekbosek, ten rejwach - bo jedna dostała nową koronę, druga świeższe kwiatki, a 247-ej sprawili nową, srebrzoną koszulkę.
              Myślę, że kto jak kto, ale zarząd tej spółki wie dobrze, czym się różni raj od piekła.
              • 23.01.11, 12:22
                Piekło jak piekło. W końcu je też stworzył bóg. Dla nas. A dziełem boskim wzgardzać nie wypada (to niegrzeczne) jeno z szacunkiem i radością zeń korzystać.
                • 23.01.11, 12:43
                  > Piekło jak piekło. W końcu je też stworzył bóg. Dla nas.

Właśnie. Dla nas. W ramach należycie rozumianego miłosierdzia.
            • 23.01.11, 14:28
              mjot1 napisał:

> Zauważ jednak, że matkiboże mimo parytetu wchodzą nie liczbą nieprzeliczoną jak
              > to w rzeczywistości jest objawionej, jeno samopas.

Jeden syn wielu matek :))

img69.imageshack.us/img69/7430/fatfaeries.jpg
              --
    • 24.01.11, 08:49
      przestańcie wreszcie bluźnic!
      • 24.01.11, 08:55

> przestańcie wreszcie bluźnic!

Bluźnić można przeciwko Bogu,a Ludzie pokroju Wojtyły raz że Bogiem nie są a dwa na miano człowieka też nie zasługuje .
        • 24.01.11, 08:59
          > Bluźnić można przeciwko Bogu,a Ludzie pokroju Wojtyły raz że Bogiem nie są

Jeszcze nie są. pogadamy po 1 maja, zobaczysz, jakie Ci plagi Wojtyła ześle, aż Ci w pięty pójdzie.
          --
          Forum kiltowe
        • 24.01.11, 09:01
          a kim ty jesteś ze smiesz takie sady wygaszac? nie dorosłeś Wijtyle do pięt więc milcz smarkaczu!
          • 24.01.11, 10:37
            Fakt, Monachus Wojtyle zwanemu w półświatku Janem Pawłem II nie dorósł do pięt, pewnie nie sprzedał terrorystom z Kaszmitu ani jednego ładunku wybuchowego, a Wojtyła prawdopodobnie sprzedał ich tysiące, to mistrz równy, a nawet równiejszy Bogu.
            --
            Forum kiltowe
            • 24.01.11, 12:08
              chyba sam nie wierzsz w te bzdury które tu wypisujesz
              • 24.01.11, 12:45
                Argumenty, Oszołku, bo fakty, które podaje sa na podstawie filmu dokumentalnego produkcji BBC.
                --
                Forum kiltowe
              • 24.01.11, 13:13

> chyba sam nie wierzsz w te bzdury które tu wypisujesz

Problem w tym ze te klapki na czach które masz i tak nie pozwoliły by ci w to uwierzyć nawet gdyby wojtyła sam o tym powiedział
                --
                www.youtube.com/watch?v=LXmTLVqIWrk&feature=related
                • 25.01.11, 09:26
                  sam masz klapki i bielmo na oczach
                  • 25.01.11, 10:58
                    A ty esemesy od szefa regionu.
                    --
                    Forum kiltowe
                  • 25.01.11, 15:26

> sam masz klapki i bielmo na oczach

Qurde skąd wiesz ze mi trochę prawe oko szwankuje :( ??
                    --
          • 24.01.11, 12:17
            Walczący-z-Kondomami. Patron kioskarek przekłuwających prezerwatywy. Lichy literat i marny aktorzyna.
            --
            Przy Cesarzu mile włada
            Cesarzowa pełna łask...

• 24.01.11, 12:48
              ALe za to doskonały międzynarodowy handlarz bronią. Iranowi sprzedawał w ramach Iran-Contras najnowsze podzespoły i amunicję do Phantomów, Tomcatów, doskonałe niemieckie działka p-lot, uzbroił przy współudziale Teresy z Kalkuty Tamilskie Tygrysy, Mujaheddinów kaszmirskich, nie można wykluczyc jego udziału w dostarczeniu Stingerów do Ahfanistanu. Dla CIA to był swój człowiek.
              --
              Forum kiltowe
          • 24.01.11, 13:12

> a kim ty jesteś ze smiesz takie sady wygaszac? nie dorosłeś Wijtyle do pięt wię
            > c milcz smarkaczu!

Czyli co janek jest bogiem :))))))))))))))))

--
            • 24.01.11, 18:52
              Apokalipsę.
              • 25.01.11, 09:27
                dlaateuszy owszem. dzięki za te dośc szcera wypowiedź
            • 25.01.11, 09:27
              autorytetem takim jakim dla ciebie jest Michnik czy Owsiak
              • 25.01.11, 15:27

> autorytetem takim jakim dla ciebie jest Michnik czy Owsiak

Słyszałeś żeby oni ukrywali w swoich kościołach tabuny wszelkiej maści przestępców ?
                --
                • 25.01.11, 23:34
                  Owsiak tworzy własny koścciół? no toś teraz poleciał z tą rewelacją
                  • 26.01.11, 00:16

> Owsiak tworzy własny koścciół? no toś teraz poleciał z tą rewelacją

No to pitaj do tadzika Toruńczyka i sprzedaj mu news dnia :))
                    --
                    • 26.01.11, 09:36
                      to ty wymysliłes te rewelke a nie ojciec dyrektor więc pytam sie ciebie jako źródła tej informacji
                      • 26.01.11, 09:39

> to ty wymysliłes te rewelke a nie ojciec dyrektor więc pytam sie ciebie jako źr
                        > ódła tej informacji

jako ponury ułom na pewno nie rozumiesz ze od początku kpie :))
                        --
                        • 26.01.11, 09:52
                          ty w ogóle kpisz sobie ze wszystkiego z toba nie da się powaznie dyskutowac na jakikolwiek temat. Wszystkich mieszasz równo z błotem i z tego czerpiesz dsatysfakcje. Musisz byc bardzo sfrustrowany, pewnie ci sie w zyciu nie poidoło ale to juz twój problem a nie mój
                          • 26.01.11, 10:04

> ty w ogóle kpisz sobie ze wszystkiego

Nie , kpię z waszych śmiesznych dewocyjnych zachowań.

z toba nie da się powaznie dyskutowac na
                            > jakikolwiek temat.

Bo ty nie dyskutujesz , ty rzucasz prawdy objawione i czasem półsłówkiem coś odburkniesz !!

Wszystkich mieszasz równo z błotem i z tego czerpiesz dsatys
                            > fakcje.

Ta wszystkich nie ,ale kretyńskich religiantów , tak cieszy mnie kiedy widzę was tzw wierzących którzy nawet solidnie nie jesteście w stanie swojej wiary uzasadnić :))))

Musisz byc bardzo sfrustrowany, pewnie ci sie w zyciu nie poidoło ale t
                            > o juz twój problem a nie mój

Ale jajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :))))))).

--
                      • 26.01.11, 18:59
                        to ty wymysliłes te rewelke a nie ojciec dyrektor

No i sprawa się rypła. To Radio z ryjem wymyśla wiadomości, a nie o nich informuje. Proszę, proszę...
                        --
                        Przy Cesarzu mile włada
                        Cesarzowa pełna łask...

• 25.01.11, 20:19
      Kosciól trzeba wreszcie opodatkować na podobnych zasadach jak inne instytucje.

• 27.01.11, 11:25
        kościól płaci podatki! Te od nieruchomości np.
        • 27.01.11, 12:09
          > kościól płaci podatki! Te od nieruchomości np.

Ooo. Rachunki za prąd i gaz pewnie też.
          Chodzi o podatek od dochodów, cło też jak inni powinien płacić a nie wciskać kit o produktach do kultu religijnego.
          • 27.01.11, 12:17
            cło tez jest płacone. A czy to winą koscioła było że prawo dawało możliwośc zwolnienia pewnych rzeczy z cła jako obiekt kultu religijnego? To nie ksieża uchwalali te ustawe a politycy w dodtaku ci lewicowi!
            • 27.01.11, 17:53

> cło tez jest płacone. A czy to winą koscioła było że prawo dawało możliwośc zwo
              > lnienia pewnych rzeczy z cła jako obiekt kultu religijnego?

Dokładnie to wina kościoła który za poparcie z ambony robił z władzą co chciał 20 lat temu !!

To nie ksieża uchwa
              > lali te ustawe a politycy w dodtaku ci lewicowi!

No no no a pokaż może którzy to rządzili w latach 1989-1993 roku a potem pomiędzy 1997-2001.
              --
            • 27.01.11, 17:56
              Toż mógłby się pomodlić i poprosić polityków o zmianę ustaw, bo on (znaczy kościół) chciałby bardzo być uczciwy i płacić podatki jak inni.
              --
              Przy Cesarzu mile włada
              Cesarzowa pełna łask...

• 27.01.11, 12:46
          Chodzi o to, że powinien płacić na podobnych zasadach jak inne instytucje i np. służby mundurowe.

Wszystkie finanse kościoła powinny byc przejrzyste.

Bronia tego bardziej jak krzyża.
        • 27.01.11, 17:51

> kościól płaci podatki! Te od nieruchomości np.

Za energię i inne media pewno też :)))
          --
    • 25.01.11, 21:03
      W sumie mało mnie obchodzi co jakaś sekta z Watykanu robi. Taki folklor.

--
      Religion can never reform mankind because religion is a slavery
      ---------------------------------------------------------------
      www.youtube.com/watch?hl=pl&v=njuqQFRBcV4&gl=PL
    • 27.01.11, 12:31
      Armagedon trwa. Pomyśl o wieczności. Masz do wyboru niebo albo piekło.
      To nie są żarty!
      Czarno na białym.
      tradycja-2007.blog.onet.pl/
      • 27.01.11, 20:29
        > Armagedon trwa.

I bardzo dobrze, bo to jedna z lepszych polskich kapel death metalowych.
        --
        Forum kiltowe
        • 28.01.11, 11:20
          tade-k53 napisał:

> Armagedon trwa.

a gdzie ty masz ten Armagedon , gdzie Tadzio on trwa
          u ciebie na wsi odbylo sie , odbywa sie wiejskie wesele ....

>Pomyśl o wieczności. Masz do wyboru niebo albo piekło.
          > To nie są żarty! Czarno na białym.

Tadzio , a czysciec to H , ... czarno na bialym ...

Tadzio podaj cos wiedcej o tym Armagedonie , gdzies ty widzial tych jezdzccow ...
          jakich uzywasz ziol ....
          • 31.01.11, 10:00
            Tadzio jest lefebrystą i stąd takie jego czarne widzenie
            • 31.01.11, 10:30
              Lefebrystą, czyli tym, którego papiez prawie rehabilitował pomimo kłamstw oświecimskich i innych wybryków?
              --
              Forum kiltowe
              • 31.01.11, 10:57
                strikemaster napisał:

> Lefebrystą, czyli tym, którego papiez prawie rehabilitował pomimo kłamstw oświe
                > cimskich i innych wybryków?

Padającej na pysk na zachodzie sekcie watykańskiej , kilku fanatycznie nastawionych do normalności pseudo kapłanów potrzebne jest od zaraz :))
                --
                www.youtube.com/watch?v=WEL6_SuQCu8&feature=related
              • 31.01.11, 11:00
                nie wszystkich i nie wszystko. Jednoczenie lefebrystami wciąż napotyka na powazne przeszkody
                • 31.01.11, 11:25
                  Co oznacza dla nas beatyfikacja Jana Pawła II ...
                  dzialanie komercyjne oparte na cudach .

beatyfikacja JP II DLA NIEWIELU ( szamanow ) oznacza ,
                  przeplyw zywej gotowki OD WIELU (wiercow) .

Polacy w watykanskiej wierze pozbeda sie setek milonow zlotych . - pytam
                  odbyla by sie ta beatyfikacja gdyby szamani musieli do niej dokladac z wlasnej kieszeni .....
                  • 01.02.11, 14:20
                    odpowoem na to ostatnie,tak!
                    • 01.02.11, 17:40
                      Jakieś uzasadnienie tej tezy, czy to tylko pomaskotkowe życzenia?
                      --
                      Forum kiltowe
                      • 11.02.11, 10:51
                        co tu chcesz uzasadniać? To jest tak oczywiste jak fakt że niebo jest niebieskie a trawa zielona
                        • 11.02.11, 13:27
                          Ja nie chce nic uzasadniać, ty jesteś zobligowany do uzasadnienia swojej tezy.
                          --
                          Forum kiltowe
                • 01.02.11, 17:39
                  Największą przeszkodą są ruiny tego nieszczęsnego KL Auschwitz-Birkenau. Może, gdyby zburzyć dowody nazistowskiego ludobójstwa integracja poszłaby łatwiej?
                  --
                  Forum kiltowe
    • 11.02.11, 11:39
      Dla mnie nic.
      Tylko Bóg może decydować o świętości.
      To, że jakieś ludki sobie wymyśliły, że p. Wojtyła jest błogosławiony, nie ma żadnego znaczenia.
      --
      Leki są dobre tylko ludzie do dupy - copyright by Euforyk
      Pomóż zwierzakom
      • 11.02.11, 12:56
        rozumiem że ty byś wolał gdyby beatyfikowano abo Życińskiego
        • 11.02.11, 13:11
          Oszołku, nie rozumiesz słowa pisanego :-)
          Tylko Bóg może decydować, kto jest święty/błogosławiony.
          Zatem moje "wolenie" nie ma nic do rzeczy.
          Poza tym, nic nie pisałam (jestem kobietą, tak a propos) o arcybiskupie Życińskim (którego zresztą bardzo ceniłam).
          Jak zwykle piszesz od rzeczy, Oszołku.
          --
          Pomóż zwierzakom
          • 11.02.11, 13:20
            Papież jest zastępcą Chrystusa na ziemi, co zwiąże na ziemi będzie rozwiązane w niebie a co zwiąże na ziemi w niebie też będzie związane
            • 11.02.11, 13:25
              > Papież jest zastępcą Chrystusa na ziemi,

Substytut t osłowo, które lepiej oddaje charakter jego stanowiska. :)
              Poza tym, jeżeli jest zastępcą, t oWojtyła tez nim był, dlaczego obecny papież chce zdegradować Wojtyłę (zastępca Chrystusa to stanowisko wyższe niż jakiśtam błogosławiony)?
              --
              Forum kiltowe
              • 11.02.11, 13:31
                beatyfikacja nie oznacza ziemskiej degradacji. Śmierć zawsze jest końcem wszystkiego to tylko w Korei Płn można być wiecznym prezydentem a więc pełnić tę funkcję również po śmierci
                • 27.04.11, 17:30

> beatyfikacja nie oznacza ziemskiej degradacji. Śmierć zawsze jest końcem wszyst
                  > kiego to tylko w Korei Płn można być wiecznym prezydentem a więc pełnić tę fun
                  > kcję również po śmierci
                  No to podaj okreslenie:smierc czy wyciagniecie kopyt? Dlaczego pytam,chyba wiesz kanalio?
            • 11.02.11, 13:41

> Papież jest zastępcą Chrystusa na ziemi

to papieże sobie to wymyślili, a Ty biedny Oszołku w to wierzysz... poczytaj Biblię, ale samodzielnie, to otrzeźwiejesz (może).

--
              Pomóż zwierzakom
              • 11.02.11, 13:44
                Jesteś pewna, że wierzy? IMHO raczej tylko tu politykuje.
                --
                Forum kiltowe
                • 11.02.11, 14:01
                  strikemaster napisał:

> Jesteś pewna, że wierzy? IMHO raczej tylko tu politykuje.

No tak, zapomniałam, że Oszoł radiomaryjny jest. Nie mam więcej pytań.

--
                  Pomóż zwierzakom
                  • 11.02.11, 14:19
                    a ty jesteś gazetowo wybiórczy
                    • 11.02.11, 15:13

> a ty jesteś gazetowo wybiórczy

Oszoł, dałeś czadu ;-)))))
                      --
                      Pomóż zwierzakom
            • 11.02.11, 19:06

> Papież jest zastępcą Chrystusa na ziemi, co zwiąże na ziemi będzie rozwiązane w
              > niebie a co zwiąże na ziemi w niebie też będzie związane

Kto ci tak we łbie namieszał ?
              --
              • 18.02.11, 12:12
                to sa słowa samego Jezusa Chrystusa
                • 18.02.11, 22:55

> to sa słowa samego Jezusa Chrystusa

No to ciekawe ze Jezus walczący z hierarchicznym klerom żydowskim założył taki sam ale już katolicki :))
                  --
                  • 22.02.11, 11:03
                    Bo jezus nie negował Hierarchii jako takiej
                    • 22.02.11, 11:15

> Bo jezus nie negował Hierarchii jako takiej

To ciekawe że ją wiecznie ganił !!!
                      --
                      • 22.02.11, 12:45
                        ganienie nie oznacza jeszce jej negowania
    • 16.02.11, 12:51
      "Stworzony przez ojca Rydzyka koncern medialny wciąż stanowi duchową, ideową i polityczną bazę poglądów nazwanych przez Jana Pawła II po prostu grzesznymi – ostrzega socjolog "

[url=http://www.rp.pl/artykul/612823_Krzeminski--Radio-na-moralnych-manowcach.html]Tekst linka[/url]
      • 14.04.11, 08:32
        jaki socjolog? Krzemińsjki? też se kurna autoryteta znalazł
        • 06.05.11, 00:13

> jaki socjolog? Krzemińsjki? też se kurna autoryteta znalazł

No skoro wolisz oszusta rydzyka.
          --
          www.youtube.com/watch?v=J3I88wsFKao&feature=relmfu
    • 22.02.11, 12:40
      Nie będzie żadnego upowszechnienia nauk, tylko kult krwi z ampułki i kult sutann, modły do części garderoby itp.

Może warto na tym zarobić, kupić sutannę za jakieś 10-20 tys i podzielić na 100 kawałków, ładnie i oprawić i sprzedawać po 5 tys za sztukę.

Czysty zysk wyniesie około 400 tys minus podatek.

> na pewno nastąpi wzrost religijności wśród Polaków, mam nadzieję że ta okazja s
      > powoduje również upowszechnienie jego nauk bo z jej znajomością wciąż jest wśró
      > d nas krucho.
      > polecam w szczególności evangelium vitae oraz Laborem exercens, które uważam
      > za najważniejsze. dzięki niemu Polska wyzwoliła się spod sowieckiej okupacji i
      > dominacji, to on pozwolił się policzyć Polakom i nadał impuls do tworzenia soli
      > darności. Dzięki niemu odzyskaliśmy wolność a co z nia zrobilismy to jest juz t
      > emat na osobną dyskusję.
      • 22.02.11, 12:45
        dla tych co wyznaja kult mamony to i owszem ald dla ludzi prawdziwie wirzacych ta beatyikacja ma wył wymiar duchowy
        • 22.02.11, 13:26
          Być może w Polsce są dwie lub trzy osoby, dla których beatyfikacja ma wymiar duchowy.

Co zresztą nie przesądza niczego - katolicyzm to fałszywa wiara, pomijając nawet fakt, że rzekomy założyciel tej religii nikogo nie beatyfikował.
          • 22.02.11, 16:44
            to nie są wcxale tylko dwqie czy trzy osoby to będą napewno tysiace dziesiątki a mo ze nawet setki tysiecy
    • 22.02.11, 20:22
      na swiecie nie ma zadnego , najmniejszego znaczenia ,
      w polskim katolandzie , okazja dla szamanow by zwiekszyc swe dochody .

wbic do glowek wiercow , ze jakis bog ma cos z tym wspolnego ....
      z nieboszczyka zrobic cudaka , nazwac to beatyfikacja , zrobic impreze - kase podsumowac .
      • 23.02.11, 09:57
        szamani sa w Afryce!
        • 23.02.11, 14:08

> szamani sa w Afryce!

Fakt sporo tam waszych zakonników .
          --
          • 21.03.11, 12:37
            zakonnicy chrześcijańscy nie uprawiaja szamanizmu
            • 21.03.11, 13:08
              > zakonnicy chrześcijańscy nie uprawiaja szamanizmu

A czym jest uzdrawianie relikwiami?
              --
              Forum kiltowe
              • 21.03.11, 13:50
                tu nie chodzi o uzdrowienie ciała lecz duszy, od ciała sa lekarze
                • 06.04.11, 11:23

> tu nie chodzi o uzdrowienie ciała lecz duszy, od ciała sa lekarze

Od uzdrowienia duszy jest psychiatra ,a nie kawałek penisa oprawiony w złoto i kość słoniową
                  --
                  • 06.04.11, 16:59
                    psychiatra to taki świecki ksiadz?
                    • 06.04.11, 17:45

> psychiatra to taki świecki ksiadz?

Kiedyś jak juz całkiem sfiksujesz ,to się dowiesz
                      --
                      • 14.04.11, 09:55
                        uznaje te odpowiedź za twierzdząca
            • 06.04.11, 11:22

> zakonnicy chrześcijańscy nie uprawiaja szamanizmu

Nie odprawiają mszy podczas której w cudowny sposób z kawałka wafelka powstaje ciało nieboszczyka sprzed 2 tys lat ?
              --
    • 06.04.11, 11:05
      • 06.04.11, 11:24
        No i padaczkę zaliczają 21 tys chętnych na wyjazd do szopki :)))
        --
        • 12.04.11, 09:43
          nie ma większej szopki niż te które zwą sie paradami równości
          • 14.04.11, 10:17
            KArTOfLE opiekuna pedofilów będą uświęcać.
            widać tak lubią.
            --
            rzecz się dzieje w POLSCE- czyli NIGDZIE.
            • 14.04.11, 11:08
              to jest kłamliwa niczym nie usprawiedliwiona opinia o JPII
              • 14.04.11, 12:12
                bo ty tak mówisz????
                zresztą to brocha KArTOfLI kogo chcą czcić.
                normlnym ludkom to wisi zgniłym kalafiorkiem.
                --
                rzecz się dzieje w POLSCE- czyli NIGDZIE.
                • 19.04.11, 12:23
                  bla bla bla.. ziieeew.. nudy na pudy, wysil się i napisz coś wiecej niż ten spam o kartoflach
              • 06.05.11, 00:14

> to jest kłamliwa niczym nie usprawiedliwiona opinia o JPII

Ta ,ciekawe ze akurat za tego pontyfikatu wyszło na jaw co wyprawiał kler z dziećmi , karol nic nie wiedział :))
                --
          • 06.05.11, 00:12

> nie ma większej szopki niż te które zwą sie paradami równości

Nic nie przebije waszego bożego ciała :))
            --
    • 26.04.11, 09:44
      z żoną i z dziećmi. Wyjeżdżam już 28 kwietnia i wracam 5 maja
      • 27.04.11, 17:19
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • 29.04.11, 19:49
          • 29.04.11, 21:40
            • 29.04.11, 21:57
    • 10.05.11, 11:14
      w takich chwilach czuję się dumny ze jestem Polakiem. Niezmiernie sie cieszę że dane mi było tam być osobiście w Rzymie na placu św Piotra
      • 10.05.11, 11:27

> w takich chwilach czuję się dumny ze jestem Polakiem. Niezmiernie sie cieszę że
        > dane mi było tam być osobiście w Rzymie na placu św Piotra

Twoja duma przekłada się na pomoc dla ofiar molestowania seksualnego przez kler katolicki , nieletnich ?
        --
        • 10.05.11, 12:18
          w mojej parafii i w mojej diecezji takich przypadków nie było
          • 10.05.11, 12:28

> w mojej parafii i w mojej diecezji takich przypadków nie było

Nikt się nie przyznał ?
            --
            • 10.05.11, 14:09
              nie było po prostu takich zdarzeń
              • 10.05.11, 14:12

> nie było po prostu takich zdarzeń

Ta, w USA do 2002 roku tez nie było ?
                --
                • 10.05.11, 14:20
                  USA to nie Polska
                  • 10.05.11, 14:23

> USA to nie Polska

Ta .ale w USA też nie było wiadomo o molestowaniu dieci przez kler za przyzwoleniem wojtyly dopiero w 2002 skandal wybuchnął
                    --
                    • 01.06.11, 13:34
                      ile razy mam ci powatzrac ze to efekt seksrewolucji?
                      • 01.06.11, 19:10

> ile razy mam ci powatzrac ze to efekt seksrewolucji?

Ile razy mam ci powtarzać ze księża wywodzą się z rodzin konserwatywnych , w których nie było miejsca na seks rewolucję ??
                        --
                        • 03.06.11, 10:17
                          dziś część ksiezy pochodzi z rozbitych rodzin. Byc może to tylky tacy konserwatysci jak Marcinkiewicz. Nie jest prawda że ksieża pochodzą wył z konserwatywnych rodzin. Miałem w liceum kumpla który nawet o satanizm sie otarł a w ubr po przygodzie z buddyzmem i hinduizmem wrócił do koscioła katolickiegi i wstapił do seminarium duchownego. w ubr został wysięcoiny na ksiedza
                          • 09.06.11, 15:43

> dziś część ksiezy pochodzi z rozbitych rodzin.

No ale za to mamunia lub tatunio dość mocno mieszają w główce .

Nie jest prawda że ksieża pochodzą wył z konserwatywnyc
                            > h rodzin.

To ze jeden koleś nie jest z takiej rodziny nie znaczy ze tak nie jest !!

Miałem w liceum kumpla który nawet o satanizm sie otarł a w ubr po pr
                            > zygodzie z buddyzmem i hinduizmem wrócił do koscioła katolickiegi i wstapił do
                            > seminarium duchownego. w ubr został wysięcoiny na ksiedza

No to znowu zwąchał się z satanizmem :))
                            --
                      • 01.06.11, 19:13
                        > ile razy mam ci powatzrac ze to efekt seksrewolucji?

przypuszczam że się ksiundze chętnie zrewolucjonizowali.
                        • 09.06.11, 12:24
                          co niektórzy owszem, Taki np Pieronek czy Życiński..
                          • 09.06.11, 15:44

> co niektórzy owszem, Taki np Pieronek czy Życiński..

Widzę młotku ze dźwigasz swoja upadłe wątki :))
                            --
                            • 14.06.11, 10:07
                              a ty swoimi wpisami je podtrzymujesz za co powinienem byc ci nawet wdzięczny bo im dłużej wątek na topie tym większa dla mnie kasa
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.