Dodaj do ulubionych

Złość zazdrość i BRAK WIEDZY

03.06.12, 22:08
O czym 90% Katolików nie wie... 120 r. - Pierwsze wzmianki o używaniu wody świeconej do "wypędzania duchów" nieczystych

157 r. - Po raz pierwszy zastosowano formy pokuty

II wiek - Święty Klemens z Aleksandrii pisał, "Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, ze jest kobieta".
- Rzymski filozof Celsus poświadcza fałszowanie pism chrześcijańskich, mówiąc o rewizjonistach: "przerabiali Pisma Święte z ich pierwotnej postaci i usunęli wszystko, co pozwalało im na odparcie skierowanych przeciwko nim zarzutów."
- Pomimo zakazania przez Kościół prowadzenia jakichkolwiek dalszych badań dotyczących pochodzenia Ewangelii, uczeni wykazali, że wszystkie cztery uznane przez Kościół Ewangelie zostały przerobione i poprawione .

III wiek. Aż do III wieku wyznawcy chrystianizmu nie słyszeli o wieczystym dziewictwie Maryi. Ewangelii Mateusza informuje , iż Józef "nie zbliżał się do Maryji, aż porodziła Syna". ("Zbliżenie się" oznacza w Biblii małżeńskie współżycie.)

200 r. - Ustanowiono "stan duchowny" przez wprowadzenie ordynacji. Chrześcijanie zostali podzieleni na duchownych i laików -przedtem wszyscy byli na równi , jednocześnie będąc braćmi i kapłanami przed Bogiem.

220 r. - Przyjęto dogmat o konieczności pewnych czynności kościelnych, niezbędnych do zbawienia.

250 r. - Wprowadzono naukę o wiecznych mękach.

312 r. - Bitwa pod mostem mulwijskim - Chrześcijaństwo staje się jedną z religii państwowych Rzymu. Powstanie Instytucji Kościoła Katolickiego. Początek prześladowania i mordowania innych wiar. W wyniku prześladowań wyznawcy nie chrześcijaństwa zostali wkrótce eksterminowani wraz ze swymi bóstwami...

321 r. - Cesarz Konstantyn nakazuje święcić niedziele zamiast dotychczasowej soboty. (na pamiątkę zmartwychwstałego rzymskiego boga Mitry)

325 r. (Cesarz Konstantyn na soborze nicejskim ustanawia kanon pisma "świętego" i "dwójce świętą" awansując Jezusa do miana Boga.Jezus z Betlejem ma zastąpić dotychczas czczonego Mitrę).

330 r. - Wprowadzenie czczenia zmarłych "świętych" i ich relikwii

360 r. - Wprowadzenie zwyczaju czczenia aniołów

381r. - Do obowiązującej dotychczas konstantynskiej "Dwójcy Świętej" cesarz Teodozjusz dołączył trzecia osobie tzw." Ducha Świętego". Działo się to na soborze w Konstantynopolu
391 r.- W Aleksandrii Chrześcijanie spalili największą na Ziemi bibliotekę, w której przechowywano około 700 000 starożytnych zwojów. wkrótce zamknięto starożytne akademie, skończyło się nauczanie kogokolwiek poza murami kościołów. Zastój spowodowany działaniami świętego kościoła zahamował rozwój cywilizacji i opóźnił postęp naukowy o setki lat... Proces walki księży z prawdą naukową trwa nadal...

431r. - Wyrażenie Xristo Tokos - Matka Chrystusa - zostało zastąpione na Teo Tokos - Boga Rodzica.

449 r. - Papież Leon I wprowadza prymat biskupa Rzymu.
539 r. - Ustanowiono władzę papieży oraz ofiarę mszy świętej

VI wiek - Chrześcijański filozof Boethius, pisał "Kobieta jest świątynią zbudowaną na bagnie". Na soborze w Macon biskupi głosowali nad problemem, czy kobiety mają dusze , Chrześcijański filozof Boethius, pisał "Kobieta jest świątynią zbudowana na bagnie".
VI wiek na soborze w Macon biskupi glosowali nad problemem, czy kobiety maja dusze,
X wiek Odo z Cluny głosił, ze "Obejmować kobietę to tak jak obejmować wór gnoju..." ( woda była szkodliwa dla zdrowia więc się ówczesne chrześcijanki nie myły z przyczyn religijnych gdyż samo dotykanie "tych" części ciała było grzechem...

593 r. - Papież Grzegorz I wprowadził wiarę w czyściec, dla uzdrowienia finansów kurii rzymskiej poprzez sprzedaż odpustów od kar czyśćcowych. Od tej pory Bóg na sądzie ostatecznym nie stawiał dusz po prawicy i po lewicy lecz po prawicy , po lewicy i po środkowicy i ci po środkowicy szli do czyszczalni by kąpać się w kwasie azotowym a nie w smole... W związku z powyższymi zmianami organizacyjnymi piekło musiało otworzyć dodatkowe oddziały czyśćcowe z których dusze po odbyciu kary leciały do nieba. za tę przysługę Bóg obiecał Lucyferowi coroczną odpłatność i darowanie części kar za pomoc w szczytnym dziele zbawienia.

600 r. - Wprowadzenie "godzinki" do M.B. oraz łacinę do liturgii.

715 r. - Wprowadzono modlitwy do Marii Panny oraz świętych.

726 r. 726 r. - W Rzymie zaczęto czcić obrazy.
- Kościół rzymski z Dziesięciu Boskich Przykazań usunął drugie, które brzmi:
"Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemia. Nie będziesz się im kłaniał ani służył"
- Otwarło to drogę do handlu medalikami, obrazami, szkaplerzami, krzyżykami, posągami itp .Przykazań jednak musiało pozostać dziesięć. Podzielił więc kościół ostatnie przykazanie, mówiące o nie pożądaniu ani żony, ani osła, ani wołu, na dwie części i odtąd katolicy mają też Dziesięć Przykazań, tak jak i Żydzi.

783 r. - Nastał zwyczaj całowania nóg papieża.

813 r. - Ustanowiono Święto Wniebowzięcia N.M.P.

993. r. - Papież Leon III zaczął kanonizować zmarłych.
X wiek - Cała Europa znalazła się pod panowaniem papieży.95 procent ludności nie umiało ani czytać, ani pisać; ludzie żyli w ciemnocie i brudzie; wodę uważano za szkodliwą dla zdrowia a mycie się za grzech; kwitły przesądy i gusła. Załamuje się aktywność na polu medycyny, techniki, nauki, edukacji, sztuki i handlu. Rozpoczyna się mroczny okres w historii Europy.
W tym okresie kraje islamskie rozwijały się prężnie. Kwitł handel , nauka , sztuka, przemysł.

1000 r. -Ustanowiono Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzien Zaduszny.
Chrześcijanie całej Europy oczekiwali w wielkim przerażeniu końca świata, który to kataklizm miał nastąpić gdy pradawny potwór "Lewiatan" śpiący w rzymskich katakumbach przebudzi się z woli pana i w ramach kary za grzechy pożre cały świat chrześcijański... Powyższe zajście nie miało miejsca więc szczęśliwy Papież wraz z owieczkami zarządził wielka fetę i czas zabaw i dziękczynienia panu za dobroć i ratunek dla świata...Tak powstał KARNAWAŁ.
1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych aby rozwiązać problem przejmowania spadków przez ich rodziny .(Przedtem duchowni mieli żony i dzieci)

1077 r. - Papież Grzegorz VII ustanowił "klątwę"

1095 r. - Papież Urban II wezwał rycerzy Europy do zjednoczenia i marszu na Jerozolimę. Zainicjował w ten sposób pierwsza wyprawę krzyżowa.

1099 r. - Masakra Muzułmanów i Żydów w Jerozolimie. Kronikarz Rajmund pisał:
"Na ulicach leżały sterty Głów, rak i stóp. Jedni zginęli od strzał lubzrzucono ich z wież; inni torturowani przez kilka dni zostali w końcu żywcem spaleni. To był prawdziwy, zdumiewający wyrok Boga nakazujący, aby miejsce to wypełnione było krwią niewiernych."
XII wiek - Uczony i filozof, święty Tomasz z Akwinu głosił, że zwierzęta nie mają życia po śmierci ani wrodzonych praw, oraz że "przez nieodwołalny nakaz Stwórcy ich życie i śmierć należą do nas". Święty Franciszek twierdzi coś innego... Ciekawe jak dogadują się w niebie????

1116 r. - Sobór Lateranski ustanowił spowiedź "na ucho"

1140 r. - Ułożono i przyjęto 7 sakramentów świętych.

1204 r. - Zaczęła działać Święta Inkwizycja. Słudzy boga i kościoła z miłości do bliźniego i Chrystusa zamęczyli lub spalili żywcem setki tysięcy ludzi. Piece służące do palenia ludzi, takie jakie były budowane w XX wieku przez nazistowskich Niemców, po raz pierwszy stosowane były przez chrześcijańską inkwizycję. Tu można się zgodzić że inkwizycja dbała o rozwój niektórych dziedzin nauki np. tortur wymyślając mnóstwo nowych technik np. żelazna dziewicę czyli metalową trumnę w kształcie człowieka podzielona na dwie zamykające się połowy z kolcami w środku ... umieszczony wewnątrz człowiek był przebijany tymi kolcami bardzo powoli i konał godzinami wyjąc z potwornego bólu... kochajmy nieprzyjacioły swoje...
"Encyklopedia katolicka" twierdzi: inkwizycja "dużo zdziałała dla cywilizacji". Inwencja inkwizy
Edytor zaawansowany
 • qqww1122 10.02.13, 18:13
  Całość katolicyzmu to przekonanie o prawdziwości
  idiotyzmów , bzdur , przekłamań , fałszerstw i bzdur.

  Większość tzw. katolików wie , że biblia to jedynie zbiór
  bajek , podań i legend , wzajemnie ze sobą sprzecznych.

  Mity i przekłamania historyczne służą polskim biskupom , aby
  doić i ograbiać budżet pańswta polskiego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.