Dodaj do ulubionych

skąd Adam i Ewa mieli wiedzieć

02.01.13, 11:15
Mam taki mały dylemat. W Rodz. 2:17 jest napisane, że nie wolno Adamowi jeść z drzewa poznania dobra i zła , bo inaczej umrą. Skąd pierwszy człowiek miał znać pojęcie zła, jeśli w raju było doskonale, jak miał rozumieć, że umrze, jeśli w raju wszyscy mieli żyć wiecznie, nikt nie umierał (chyba, że zwierzaki umierały-nie wiem). Czy rozumiał pojęcie śmierć, był w stanie to ogarnąć? Jestem osoba wierzącą (ale nie należę do KK), czasem czytając Biblię nachodzą mnie takie myśli i się zastanawiam. Nie interesują mnie odpowiedzi ateistów typu, że to potwierdza, że Boga nie ma (Głupiec mówi "Boga nie ma" Ps 53:2). Czekam na konkretne, poważne i mądre odpowiedzi.
Edytor zaawansowany
  • billy.the.kid 02.01.13, 13:06
    w śmiesznym temaciku poważne i mądre odpowioedzi???
    --
    rzecz się dzieje w POLSCE- czyli NIGDZIE.
  • wariant_b 02.01.13, 13:27
    echna napisała:
    > Nie interesują mnie odpowiedzi ateistów...

Trudno, to poczekasz.
    Może jakiś teista też to czytał i potrafi wyjaśnić.
  • der-chef 02.01.13, 13:39
    echna napisała:

> Mam taki mały dylemat. W Rodz. 2:17 jest napisane, że nie wolno Adamowi jeść z
    > drzewa poznania dobra i zła , bo inaczej umrą. Skąd pierwszy człowiek miał znać
    > pojęcie zła, jeśli w raju było doskonale, jak miał rozumieć, że umrze, jeśli w
    > raju wszyscy mieli żyć wiecznie

Wyobraź sobie że jesteś z chłopem w takim raju i nie masz bladego pojęcia co jest 5 kilometrów dalej, tylko ty i twój chłop. Nagle ktoś ci mówi "czytaj tylko frondę (to te drzewa dozwolone podrzucane przez granicę), nie wolno ci czytać wyborczej bo to drzewo poznania dobra i zła (wyborczą podrzucił sam diabeł), Co bidulo zrobisz, pewnie i tak przeczytasz choćby mały fragmencik (jeden gryz jabłka) z czystej babskiej ciekawości, bo bozia tak perfidnie stworzyła człowieka żeby ten głupkiem był i pokusom się nie opierał.
  • k_a_p_p_a 02.01.13, 20:40
    E, to tak jak z wychowaniem dzieci w Polsce. Dzieciak biega z kluczem na szyi, wychowuje go ulica, starych widzi wieczorem przez chwilę i ma sam wiedzieć, co mu wolno, a co nie. A jak nie wie, to wpie...
  • bozon.higgsa 02.01.13, 21:03
    Nie interesują mnie odpowiedzi ateistów typu, że to potwierdza, że Boga nie ma (Głupiec mówi "Boga nie ma" Ps 53:2). Czekam na konkretne, poważne i mądre odpowiedzi.

To czekasz na Godota.
    Poważnej i konkretnej odpowiedzi możesz jedynie oczekiwać od boga,gdyż on ułożył ten misterny plan,przecież nic na tym świecie nie dokonuje się bez boskiej wiedzy.
    Zapytaj boga dlaczego postanowił skusić Ewę,żeby ta skusiła Adama by zerwał jabłko.
  • bozon.higgsa 02.01.13, 21:08
    Masz w związku z tym jeszcze jedno pytanie.
    Czy bóg wiedział,że jabłko i tak zostanie zerwanie, czy był tego nieświadomy.

Jeżeli nie wiedział, to znaczy,że kiepski był z niego znawca swoich dzieci i kiepski bóg.
    Jeżeli wiedział......to resztę dośpiewaj sobie sam i nie pytaj boga,bo się jeszcze wkurzy na ciebie.
  • bookworm 02.01.13, 21:56
    bozon.higgsa napisał(a):

> Masz w związku z tym jeszcze jedno pytanie.
    > Czy bóg wiedział,że jabłko i tak zostanie zerwanie, czy był tego nieświadomy.
    >
    >
    > Jeżeli nie wiedział, to znaczy,że kiepski był z niego znawca swoich dzieci i ki
    > epski bóg.
    > Jeżeli wiedział......to resztę dośpiewaj sobie sam i nie pytaj boga,bo się jesz
    > cze wkurzy na ciebie.

Za takie herezje dostaniesz kocioł obok Giordano Bruno i Hitchensa :)
  • bozon.higgsa 02.01.13, 22:03
    Za takie herezje dostaniesz kocioł obok Giordano Bruno i Hitchensa

To byłby zaszczyt dla mnie,ale gdzie mi tam do Hitchensa.
    Tak przy okazji czytałem jego książkę "bóg nie jest wielki".
    Dobra lektura.

• marina0321 02.01.13, 22:17
    Pan Bóg pyta Adama i Ewę:
    - Kto chce sikać na stojąco?
    - Ja, ja, ja! - wyrywa się Adam.
    - W porządku. W takim razie dla Ewy zostaje wielokrotny orgazm.

Poza tym Adam i Ewa byli idealną parą. On nie musiał wysłuchiwać, za kogo ona mogła wyjść za mąż, a ona nie musiała wysłuchiwać, jak gotowała jej teściowa.
    A to chyba wiecie, dlaczego Adam żył 900 lat? Bo nie miał teściowej.
  • bookworm 02.01.13, 22:29
    marina0321 napisał(a):

> Pan Bóg pyta Adama i Ewę:
    > - Kto chce sikać na stojąco?
    > - Ja, ja, ja! - wyrywa się Adam.
    > - W porządku. W takim razie dla Ewy zostaje wielokrotny orgazm.
    >
    > Poza tym Adam i Ewa byli idealną parą. On nie musiał wysłuchiwać, za kogo ona m
    > ogła wyjść za mąż, a ona nie musiała wysłuchiwać, jak gotowała jej teściowa.
    > A to chyba wiecie, dlaczego Adam żył 900 lat? Bo nie miał teściowej.

:) właśnie do tego najlepiej nadaje się Biblia

- Adamie - rzekł bóg - jeśli dasz mi swoją prawą rękę, zrobię dla Ciebie partnerkę idealną, będzie piękna i mądra, będzie Cię zawsze kochała, będzie Ci zawsze wierna
    - Hmmm, rękę powiadasz, a co dostanę za żebro?
  • bookworm 02.01.13, 22:18
    bozon.higgsa napisał(a):

> Za takie herezje dostaniesz kocioł obok Giordano Bruno i Hitchensa
    >
    > To byłby zaszczyt dla mnie,ale gdzie mi tam do Hitchensa.
    > Tak przy okazji czytałem jego książkę "bóg nie jest wielki".
    > Dobra lektura.

Rzekłbym: Wielka.

W takim razie polecam jeszcze Sama Harrisa (choć pewnie już czytałeś) i "Universe from Nothing" Kraussa (jeszcze tego chyba nie przetłumaczyli i jest tylko w oryginale)
  • pocoo 03.01.13, 08:04
    bozon.higgsa napisał(a):

> Masz w związku z tym jeszcze jedno pytanie.
    > Czy bóg wiedział,że jabłko i tak zostanie zerwanie, czy był tego nieświadomy.

Nie napisano,że to było jabłko.To był owoc.Jaki? Najbardziej prawdopodobna jest figa z makiem.

> Jeżeli nie wiedział, to znaczy,że kiepski był z niego znawca swoich dzieci i ki
    > epski bóg.
    > Jeżeli wiedział......to resztę dośpiewaj sobie sam i nie pytaj boga,bo się jesz
    > cze wkurzy na ciebie.

Wiedział...wiedział,bo sam strącił Szatana na ziemię i pozwolił mu buszować w raju aby skusił kompletnie niekumatą i naiwną Ewę.Aby cosik takiego mądrego wymyśleć trzeba było nawiedzenia przez Ducha Świętego.No i wierzą w to głupsi od tego "mądrzejszego"ducha ludziska.
  • bkn5 02.01.13, 23:14
    czy mogą być poważne odpowiedzi dotyczące bajeczki o Jasiu i Małgosi ?

www.facebook.com/photo.php?fbid=446299072092446&set=a.146152005440489.41790.146149058774117&type=1&theater
  • qqww1122 01.06.13, 17:27
    echna napisała:

[..]
    > Skąd pierwszy człowiek miał znać
    > pojęcie zła, jeśli w raju było doskonale, jak miał rozumieć, że umrze, jeśli w
    > raju wszyscy mieli żyć wiecznie, nikt nie umierał
    [..]

To jest wielka tajemnica wiary , czyli Bóg tak chciał....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka