Dodaj do ulubionych

tereny byłej NRD religijną pustynią

08.10.13, 12:02
O jakiegoś czasu interesuje sie Niemcami, tym co się u nich dzieje. To wazny kraj w Europie, wiodący i to nie tylko gospodarczo. Trzeba wiedzieć co mozę się u nas zdarzyć za paę lat i przygotowac sie zawczasu na toa dzieje sie tam sporo. Wszystko to co dzieje sie na tym zahodzie trafia to do nas i to coraz szybciej. Choć na szcęście pewnym procesom sie opieramy na szceście jak długo jeszcze? BÓG JEDEN RACZY WIEDZIEĆ.jednym ztych procesów jest laizycacja i ateizacja. W Niemczech jest to szczególnie widoczne zwł na terenach gdzie kiedyś istniało NRD. Dlaczego NRD tak silnie się zlaicyzowało i zateizowało?
Wydaje mi sie że na to złożyło się kilka czynników.
1. Tu był slny proestantyzm to na terenie b NRD lezy miasto Wittemberga w którym to na drzwiach jednego kościołow niejaki M Luter powiesił swoje 95 tez czym zaczął reformację. Wiara protestancka była bardzo żywa i żarliwa ale jak się potem okazało płytka i szybko się tam wypaliła, zgasła
2.Silny pruski nacjonalizm a potem hitlerowski nazizm. To Tu na tych terenach NSDAP osiągało bardzo dobre wyniki w wyborach lepsze były tylko na ziemiach które dzis należą do Polski (Mazury i Śląsk)
3. chyba najważniejszy czynnik. tereny mniej więcej na wschód od Łaby przypadły sowietom którzy potem utworzyli buforowe państewko zwane w skrócie NRD.
NRD miała być oknem wystawowym socjalizmu, komunizmu. Tu był o wiele większy rygor niz w Polsce. Religie tłumiono tu bezwzgl. Niemcy sie nei buntowały bo naziści zaszczepili im że nalezy być slepo posłusznym władzy jaka by o na nie była. Wzorce radzieckie były łudząco podobne do tych które wczesniej im wpajali hitlerowcy. Ideologizacja i indokrynacja była daleko bardziej posunieta niz w Polsce. Dłużej trwał tam staliznizm przynajmniej aż do pocz lat 70tych a właściwie aż do upadku muru berlinskiego. w sumie 56 lat nieustannego ateistycznego prania mózgów wpierw 12 lat w wydaniu brunatnym a potem 40 lat w wydaniu czerwonym. no i mamy tego skutki.
Polecam poniżej dwie mapki
commons.wikimedia.org/wiki/File:Religion_map_germany_2008.png
commons.wikimedia.org/wiki/File:Konfessionen_Deutschland_Zensus_2011.png
-wniosek jest następujacy komunizm=ateizm w najgorszym wydaniu.
sąsiednie Czechy wróniez miały dio czynienia z ostrą komuną i tu rów niez mamy dośc spory odsetek ateistów. Widać komunizm wpływa destrukcyjnie na życie duchowe człowieka pozostawia po sobie pustkę i zniszczenia nie tylko w psychice..
Obserwuj wątek
    • kotekali Re: tereny byłej NRD religijną pustynią 08.10.13, 12:54
      im mniej religiantow tym lepiej dla zwyklych ludzi...komunizm byl taka sama religia jak nie przymiezajac katolicyzm...ze swoim bogiem i swoimi swietymi...jak katolicyzm....i jak katolicyzm byl winny cierpieniom wielu ludzi

okrucienstwo kleru przerastalo nawet te komunistow....a wieksza liczba ofiar komunistow wynika jedynie z wiekszej populacji nad ktora mogli sie znecac...dobrze ,ze w tym czasie sowietami rzadzil Stalin a jeden z tych nieslawnych papiezy , od ktorych sam szatan moglby sie uczyc nienawisci! co zreszta i tak Stalina nie "rozgrzesza" z jego zbrodni !
      • kotekali Re: tereny byłej NRD religijną pustynią 08.10.13, 12:55
        kotekali napisał:

> im mniej religiantow tym lepiej dla zwyklych ludzi...komunizm byl taka sama rel
        > igia jak nie przymiezajac katolicyzm...ze swoim bogiem i swoimi swietymi...jak
        > katolicyzm....i jak katolicyzm byl winny cierpieniom wielu ludzi
        >
        > okrucienstwo kleru przerastalo nawet te komunistow....a wieksza liczba ofiar ko
        > munistow wynika jedynie z wiekszej populacji nad ktora mogli sie znecac...dobrz
        > e ,ze w tym czasie sowietami rzadzil Stalin a nie jeden z tych nieslawnych papiezy
        > , od ktorych sam szatan moglby sie uczyc nienawisci! co zreszta i tak Stalina
        > nie "rozgrzesza" z jego zbrodni !
        • kotekali Re: tereny byłej NRD religijną pustynią 08.10.13, 15:53
          a coz to za licytacja?? i dlaczego ateisci maja byc z natury zli? bo nie ulegaja czarom szamanow? szamani spod watykanskiego znaku sa nie tylko winni zbrodni bezposrednio ale tez sa pierwszej klasy podzegaczami! potem sobie stoja z boku i wypieraja sie wyrzadzonego zla jak zaby blota!

mailes tu dosc przykladow podanych! bardzo jaskrawych! ale do ciebie widac nic nie dociera tak bardzo jestes stronniczy!
    • jeepwdyzlu Re: tereny byłej NRD religijną pustynią 08.10.13, 15:14
      Widać komunizm wpływa destrukcyjnie na życie duchowe człowieka pozostawia po sobie pustkę i zniszczenia nie tylko w psychice..
      ------------------------------
      niejaki M Luter
      dobre
      to najlepsze co napisałeś od miesięcy...

a Bawiaria? nie okupowana i katolicka?
      Fajna jest?
      jeep
      --
      YCDSOYA
      • jeepwdyzlu specjalnie pytam o Bawiarię 08.10.13, 16:03
        bo tam wykryto ponad 3000 przypadków pedofili
        Jak otworzyli telefon zaufania dla ofiar - to przez tydzień linia byłą non stop zajęta...
        prawdziwi katolicy
        zaprawdę kochają tam Jezusa
        jeep

--
        YCDSOYA
          • privus Re: Nie tylko Bawiaria 29.09.19, 05:16
            Skandal z księżmi stwarza wrażenie, że liczy się tylko zachowanie twarzy przez Kościół. Pozostaje tylko ocena, jakiej twarzy? "Wstyd i ból" - tymi słowami określiła Stolica Apostolska to zjawisko pedofilii wśród księży. Chodzi o tuszowanie skandali pedofilskich przez hierarchię katolicką. Niemcy nie były wyjątkiem. Dotyczy to także Irlandii, USA i wielu innych krajów nawiedzonych katolicyzmem. Niby spokojną Kanadą wstrząsnął też przypadek ojca Charlesa Sylvestre okrzyknięty jako „Sylwester-Molester”, który przyznał się do seksualnego wykorzystania aż 47 dziewcząt.
            • suender Nie da się bezkarnie grzeszyć !!!!!!!!!!!! 29.09.19, 07:52
              privus 29.09.19, 05:16

> Skandal z księżmi stwarza wrażenie, że liczy się tylko zachowanie twarzy przez Kościół.

- Jaki "skandal"? Jakie zachowanie "twarzy"?
              Kościół jest Święty i Boży! Jego twarz jest taka jak przed wiekami i taka pozostanie. Rysy tej twarzy są naznaczone głównie przez twarze grzeszników (łącznie z mną), których w Kościele jest najwięcej i tak ma być. Grzesznicy w Kościele mają najważniejszy status, bo w nim największe szanse na wyprostowanie ich pokręconych ścieżek życia, - a poza nim żadnych szans!

"Przyszedłem leczyć grzeszników, a nie sprawiedliwych co lekarza nie potrzebują!" [J.Ch.]
              Cbdo.

- Szach mat ateusze! Nie usuniecie Najwyższego w niebyt (za ciency w karku), byście mogli bezkarnie grzeszyć!

Daruję Ci dwunasty najsłoneczniejszy dzień obecnej jesieni.
                • suender Re: Nie da się bezkarnie grzeszyć !!!!!!!!!!!! 29.09.19, 12:17
                  awariant 29.09.19, 10:06

> A cóż Kościół ma wspólnego z Bogiem?

Odwrotnie Bóg ma wszystko wspólnego z Kościołem.
                  Kościół choćby chciał to się z kurateli Najwyższego nie wyzwoli, - bo bramy piekielne go nie przemogą!.

Daruję Ci trzynasty najsłoneczniejszy dzień obecnej jesieni.
                  • awariant Re: Nie da się bezkarnie grzeszyć !!!!!!!!!!!! 29.09.19, 16:24
                    suender napisał:
                    > Odwrotnie Bóg ma wszystko wspólnego z Kościołem.

Bóg ma z Kościołem tyle samo wspólnego, co z każdą inną religią, a nawet z ateizmem.
                    A kuratela Najświętszego Kościoła i jego Nieomylnych Papieży nie jest mu do niczego potrzebna.
                    "Jak by Bóg zależał od WIARY, to nie był by on Bogiem"

> Kościół choćby chciał to się z kurateli Najwyższego nie wyzwoli...

Bóg już dawno zdecydował inaczej.
                    • suender Re: Nie da się bezkarnie grzeszyć !!!!!!!!!!!! 29.09.19, 17:30
                      awariant 29.09.19, 16:24

> Bóg już dawno zdecydował inaczej.

Jest tak zwana gradacja poziomów. Byt z niższego poziomu ma żadną, abo prawie żadną widzę o bycie z poziomu wyższego. Z tego powodu człowiek będąc bytem z niskiego poziomu ma jeżeli już to tylko rudymentarną wiedzę o bycie z najwyższego poziomu, czyli o Omnipotencie Niebiańskim.
                      Zatem twoja spekulacja jest tylko zwykłą i brzydką impertynencją.

• awariant Re: Nie da się bezkarnie grzeszyć !!!!!!!!!!!! 29.09.19, 20:40
                        suender napisał:
                        > Jest tak zwana gradacja poziomów.

Po pierwsze, gradacja wiernych nie dotyczy ateistów.
                        Ty możesz nie mieć żadnej lub prawie żadnej wiedzy na temat poziomu bytu
                        swojego proboszcza czy biskupa, mnie taki brak znajomości nie ustawia
                        w żadnej hierarchii. Nie żyję w społeczeństwie kastowym i nikt nie jest
                        ode mnie lepszy z powodu jakichś kulturowych i społecznych zaszłości.

Po wtóre - gradacje w świecie, w którym ja żyję, z zasady są dość płynne.

> ... o bycie z najwyższego poziomu, czyli o Omnipotencie Niebiańskim.

Nie wydaje mi się, żeby twój Omnipotent stał w tej hierarchii jakoś szczególnie
                        wysoko - Ziemia jest niewielką planetą, krążącą wokół peryferyjnej gwiazdy
                        w dość mizernej galaktyce jakiegoś młodego wszechświata. A i Żydzi nie są
                        jakąś szczególnie wyróżniającą się nacją, by stworzony przez nich Stwórca
                        miał być w czymś lepszy od stwórców innych ludów zamieszkujących Ziemię.

> Zatem twoja spekulacja jest tylko zwykłą i brzydką impertynencją.

Dlaczego uważasz, że impertynencja zarezerwowana jest dla nawiedzonych?
                        Ja też mogę.
                        • suender Re: Nie da się bezkarnie grzeszyć !!!!!!!!!!!! 29.09.19, 21:31
                          awariant 29.09.19, 20:40

> Nie wydaje mi się, żeby twój Omnipotent stał w tej hierarchii jakoś szczególnie wysoko ....

Mój, - hę!? Widać nie wiesz co to jest Niebiański Omnipotent.
                          Jak by On był mój (czyli by był moją własnością), to by nie był Omnipotentem, bo ja bym był chyba większym od Niego i na odległość poprzez monitor wytargłbym Cię za oba uszy, aż by Ci się w głowie zakręciło.
                          Lepiej nie strój się dalej na guślarskiego Don Kichota, ignoranta w sprawach transcendentalnych. A pierwej poczytaj sobie co to jest LOGIKA, - he, he, he .................

• awariant Re: Nie da się bezkarnie grzeszyć !!!!!!!!!!!! 29.09.19, 22:59
                            suender napisał:
                            > Mój, - hę!? Widać nie wiesz co to jest Niebiański Omnipotent.

No a czyj niby?
                            Każdy wierzący ma swojego Omnipotenta, a jeden do drugiego niepodobny.
                            Nikt jeszcze nie podał takiej definicji Boga, by można było konkretnie rozmawiać.

> Jak by On był mój (czyli by był moją własnością), to by nie był Omnipotentem...

A czy ja mówię, że jest?
                            Przeciwnie, wydaje mi się, że ten twój Omnipotent niczego nie może.
                            Może brak ci wyobraźni, żeby pojąć, czym jest omnipotencja?

> ... na odległość poprzez monitor wytargłbym Cię za oba uszy...

Ależ tego ten twój Omnipotent też nie potrafi.

> ... ignoranta w sprawach transcendentalnych...

A cóż to takiego owe sprawy transcendentalne?
                            Swoje już żyję, a jeszcze niczego takiego nie spotkałem.

> A pierwej poczytaj sobie co to jest LOGIKA, - he, he, he ...

Przepraszam, ale jaką LOGIKĘ masz na myśli?
                            Wydaje mi się, że chyba transcendentalną.
                            • suender Re: Nie da się bezkarnie grzeszyć !!!!!!!!!!!! 30.09.19, 08:48
                              awariant 29.09.19, 22:59

Brak znajomości LOGKI skutkuje u Cię częstym generowaniem litanii sprzeczności.
                              Dopóki sam z sobą się na trzeźwo nie dogadasz będziesz dalej wyśmiewany na forum.
                              Oto one (na razie trzy):

* A-War.: "Nikt jeszcze nie podał takiej definicji Boga, by można było konkretnie rozmawiać." <---- Taką definicją posługuje się po cichu A-War., - bo o Nim i rozmawia i pisze, nawet wymienia Jego cechy, np. iż został wymyślony, iż Go nie ma, iż nie jest Omnipotentem, iż jest czyjś, etc.

* A-War.: "Niby czyj?" <---- A-War.: "A czy ja mówię, że jest?"; A-War.: "twój Omnipotent"

* A-War.:", ale jaką LOGIKĘ masz na myśli?" Suen.: Np. kiedy ktoś nazwa najwyższy byt raz Omnipotentem i równocześnie iż Omnipotentem nie jest!, - he, he, he, he, ...

Nie będziesz grzeszył bezkarnie!
      • karbat Re: katolicka Bawaria 09.10.13, 21:22
        w katolickiej Bawarii prostytutki placa podatki na katolickie wojewodztwo Bawarczykow. Katolicki rzad Bawarii - Sutenerem , alfonsem, zarabiajacym na prostytutkach .
        prawdziwie wierzacym katolikom kasa prostytutek nie smierdzi .
        • privus Re: katolicka Bawaria 09.10.13, 22:28
          Papieżom jakoś pieniądze uzyskane ze zorganizowanego burdelu też do dzisiaj nie przeszkadzają.

--
          Nie mylcie zwykłych odruchów serca poczciwych i na ogół dobrych ludzi z cyniczna polityką ich władz.
        • kolter-xl Re: katolicka Bawaria 10.10.13, 17:48
          karbat napisał:

> w katolickiej Bawarii prostytutki placa podatki na katolickie wojewodztwo Bawar
          > czykow. Katolicki rzad Bawarii - Sutenerem , alfonsem, zarabiajacym na prost
          > ytutkach .
          > prawdziwie wierzacym katolikom kasa prostytutek nie smierdzi .

Niech sobie Osioł przyjedzie do katolickiego Baden-Württemberg na Lupinenstrasse Mannheim,zobaczy jak nasze Polskie katoliczki 30 euro zarabiają w 15 minut :))
          --
          www.youtube.com/watch?v=PW-6FKFnHx8
      • kolter-xl Re: Wystarczający argument uzasadniający fakt, 10.10.13, 17:44
        privus napisał:

> dlaczego w przygranicznych terenach byłej NRD osiedla się coraz więcej Polaków.

Pewno dlatego ze ; Np ja w Mannheim za wynajęcie dwóch (45 m2)pokoi w dość dobrej dzielnicy, płacę 530 euro.Moja córka we Wrocławiu za wynajem kawalerki płaci ponad 400 euro. Po prostu tam jest taniej !!!

--
    • kolter-xl Osioł ty na oczy Niemca nie widziałeś !! 10.10.13, 17:38
      oszolom-z-radia-maryja napisał:

> BÓG JEDEN RACZY WIEDZIEĆ.jednym ztych procesów jest laizycacja i ateizacja. W N
      > iemczech jest to szczególnie widoczne zwł na terenach gdzie kiedyś istniało NRD. Dlaczego NRD tak silnie się zlaicyzowało i zateizowało?
      > Wydaje mi sie że na to złożyło się kilka czynników.
      > 1. Tu był slny proestantyzm to na terenie b NRD lezy miasto Wittemberga w który
      > m to na drzwiach jednego kościołow niejaki M Luter powiesił swoje 95 tez czym z
      > aczął reformację. Wiara protestancka była bardzo żywa i żarliwa ale jak się pot
      > em okazało płytka i szybko się tam wypaliła, zgasła

Głupcze i nieuku , winna jest po stronie tego ze pastorzy i księża masowo uciekali przed armią czerwoną.

> 2.Silny pruski nacjonalizm a potem hitlerowski nazizm. To Tu na tych terenach
      > NSDAP osiągało bardzo dobre wyniki w wyborach lepsze były tylko na ziemiach któ
      > re dzis należą do Polski (Mazury i Śląsk)

Nie ma to wpływu na laicyzację ,Adolf nie zakazywał uczęszczać do kościołów.

> -wniosek jest następujacy komunizm=ateizm w najgorszym wydaniu.
      > sąsiednie Czechy wróniez miały dio czynienia z ostrą komuną i tu rów niez mamy
      > dośc spory odsetek ateistów. Widać komunizm wpływa destrukcyjnie na życie ducho
      > we człowieka pozostawia po sobie pustkę i zniszczenia nie tylko w psychice..

Osioł Czechom nikt inny w a watykan skutecznie wiarę w Boga wybił z głowy

--
        • edico Re: 11.10.13, 16:07
          Przypisz sobie jeszcze demontaż wieży Babel :)

--
          Niepotrzebne prawa osłabiają te, które są niezbędne.
          (Montesquieu)
          • bookworm Re: 11.10.13, 16:30
            edico napisał:

> Przypisz sobie jeszcze demontaż wieży Babel :)

Założę się, ża ma jej fragment z certyfikatem i jeszcze drzazgę z deski z arki Noego (oczywiście również z certyfikatem)
            • yoma Re: 30.10.13, 09:34
              I oczywiście gwóźdź z krzyża, TEGO krzyża :)
              --
              Najdłuższy miesiąc w roku to trzeci.
            • bookworm Re: 30.10.13, 11:13

> wieżę Babel sam Bóg zdemontował a raczej spowodował zaniechanie prac nad nią

Pal licho wieżę Babel, ale dlaczego nic nie zrobił jak stawiali Wieżę Eiffla lub najwyższy milowy budynek świata, albo gdy człowiek wylatywał w kosmos, a potem stawiał pierwszy krok na księżycu? Dlaczego nic nie zrobił gdy sonda Voyager robiła zdjęcie słynnego niebieskiego punktu, a później wykraczała poza granice układu słonecznego? Nic nie zrobił, gdy człowiek opracował niepokalane poczęcie?

No i dlaczego nic nie robi, gdy jego duch święty napełnia swoim darem pedofilów i alkoholików i namaszcza ich na kapłanów swojego kościoła?

To chyba Wielka Tajemnica Wiary.
              • suender Re: 23.09.19, 20:28
                bookworm 30.10.13, 11:13

> To chyba Wielka Tajemnica Wiary.

Mylisz się!:

"Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome." [Lk. 12,2-9.]

Zatem masz z Twymi pytaniami do wyboru: Albo czekać aż to zostanie ujawniane, albo owe pytania kierować bezpośrednio na adres NIEBO!

Daruję Ci piąty najsłoneczniejszy dzień tegorocznej jesieni.
            • edico Re: Religijne dziegciowanie 03.10.19, 20:36
              Dodaj do tego, że uczynił to starotestamentowy Bóg. Obraz Boga jest inny w Starym i Nowym Testamencie. Sięgając do niego jak wzorca w oparciu o Nowy testament jest delikatnie mówiąc co najmniej fatalną indolencją nie tylko stosowanej praktyki religijnej. Innymi słowami - jak głosi fama - "Bóg Starego Testamentu to Bóg gniewu, a Bóg Nowego Testamentu to Bóg miłości". Nie jest tajemnicą Poliszynela, że łyżka dziegciu potrafi zepsuć beczkę miodu, co czynisz tutaj z wielkim zapałem oszołomie. Jak widać, brak Ci nie tylko znajomości własnej religii :)

--
              Gdy zabraknie historii, zastępują ją bajki.
              (Charles-Louis de Secondat de Montesquieu)
              • suender Nie będziesz grzeszył bezkarnie! 06.10.19, 08:56
                edico 03.10.19, 20:36

> , że uczynił to starotestamentowy Bóg.

Nie pisz Edico po spożyciu, bo bełkocesz!
                Najwyższy jest tylko jeden i ani on starotestamentowy, ani nowo testamentowy. On istnieje od zawsze, zatem przed wszystkimi religiami był On .............
                Cbdo.

Nie będziesz grzeszył bezkarnie!
                • awariant Re: Nie będziesz grzeszył bezkarnie! 06.10.19, 11:14
                  suender napisał:
                  > Najwyższy jest tylko jeden i ani on starotestamentowy, ani nowo testamentowy.
                  > On istnieje od zawsze, zatem przed wszystkimi religiami był On .............

Więc czemu powołujesz się na jakieś ludzkie wymysły w rodzaju starotestamentowego
                  Adonai vel Jahve vel Allaha czy nowotestamentowego Świętego Trójca?
                  To nie jest On!
        • kolter-xl Re: 11.10.13, 18:56

> W Niemczech byłem kilka razy i miałem nawet zaszczyt demontowac murberliński ma
          > m kawałektego kuru w domu potwierdzony odp certyfikatem

Koniowi , bo tylko on ma tak duży łeb ze te twoje wszystkie łgarstwa obejmie !!

--
          • edico Re: 14.10.13, 20:06
            Włóż koniowi łeb do worka, to nawet w stajni zobaczy białą chusteczkę :)

--
            Jeśli mijasz się z prawdą, to przynajmniej się jej ukłoń. (Karol Kord)
    • grycan1 Płatny pachołku wiadomych sił 18.10.13, 13:59

> Ja tez jestem inny bo jestem już trzecią osobą która posługuje sie tym nickiem.

forum.gazeta.pl/forum/w,29,147502988,147504172,Re_wolnosc_slowa_wPolsce_ogranicza_lewacki_puryt.html
      > praca tu to praca w arcytrudnych i ciezkich warunkach, mało kto to wytrzyma

forum.gazeta.pl/forum/w,29,147502988,147504526,Re_wolnosc_slowa_wPolsce_ogranicza_lewacki_puryt.html

> szczerze mówiac rozgladam sie za innym zajęciem bo tego mam juz serdecznie dosyć.
      > Mozliwe że niebawme ślad tu po mnie zaginie. Mam nadzieje że to cię ucieszy

forum.gazeta.pl/forum/w,29,147502988,147505359,Re_wolnosc_slowa_wPolsce_ogranicza_lewacki_puryt.html
      Może zajmij się znajdowaniem dzieci dla księży pedofilów ? Mówią , że to bardzo popłatne zajęcie , lekkie , łatwe i przyjemne .

--
      Jarosław Kaczyński: Nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne.
      • jeepwdyzlu Re: Płatny pachołku wiadomych sił 21.10.13, 11:19
        Może zajmij się znajdowaniem dzieci dla księży pedofilów ? Mówią , że to bardzo popłatne zajęcie , lekkie , łatwe i przyjemne .
        -----------------
        no co Ty
        po to idą do seminarium
        żeby mieć pod ręką kopalnie ministrantów, nauczanie religii, oazy
        na h u j im pomoc?
        mają co chcą i ile chcą
        jeep

--
        YCDSOYA
    • privus Bredzisz oszołomie 19.10.13, 23:04
      Cały katolicyzm jest adaptacją szeregu nawet wykluczających się wierzeń religijnych, co przeczy twierdzeniu, że poza katolicyzmem żadna religia na tym świecie nie istniała i istnieje.

--
      Nie mylcie zwykłych odruchów serca poczciwych i na ogół dobrych ludzi z cyniczna polityką ich władz.
    • edico Re: Przaśne pszołomskie migawy 23.09.19, 20:08
      Kościoły rzymskokatolicki i protestancki od ok. 1910 r. zaczęły jednak tracić wyznawców i trend ten utrzymuje się do dnia dzisiejszego. Patrz www.polska-niemcy-interakcje.pl/files/gallery/0/65/65_0_aa3a0e6251b8c95519bef3b65f32384ceb7639bd
      Wprawdzie wschodnie Niemcy są aktualnie najbardziej ateistycznym rejonem świata. Prowadzone amerykańskiie badania wykazują, że ponad 71% wschodnich Niemców poniżej 28 lat nigdy nie wierzyła w istnienie Boga. W grupie wiekowej między 38 a 47 rokiem życia odsetek ten wynosi prawie 73%. W starszych grupach wiekowych wiara w Boga jest większa. W wielu niemieckich miastach chrześcijanie stanowią nieraz ok. 10% mieszkańców – tak jest choćby w przygranicznym Frankfurcie nad Odrą. W ogólnej perspektywie ponad 52% Niemców w dawnej NRD nie wierzy w Boga.

To tak, jakbyś głosił, że kościoły w Polsce zieją pustkami :)

Przy takim religijnym podejściu łatwo sobie wyobrazić np. irańskich psychiatrów uznających za chorych psychicznie tych wszystkich, którzy odrzucają panujący w kraju islam. To, co serwujesz na forum można z powodzeniem odnieść do nieustannej psychiatryzacji swego życia. W tak budowanej psycho-atmosferze granica między "normą" a psychiczną chorobą niebezpiecznie i łatwo się zaciera... A katalog chorób w tym zakresie niestety ciągle się rozdyma.

Brytyjscy psychiatrzy pracują aktualnie nad potwierdzeniem takiej tezy, będąc coraz bliżej uznania zbyt radykalnych poglądów religijnych za rodzaj schorzenia, które kwalifikuje do leczenia psychiatrycznego. Zdaniem dr Kathleen Taylor z Wydziału Psychologii, Anatomii i Genetyki Uniwersytetu w Oxfordzie już w najbliższej przyszłości wielu radykałów religijnych będzie można z ich poglądów po prostu... zacząć leczyć.

--
      Gdy zabraknie historii, zastępują ją bajki.
      (Charles-Louis de Secondat de Montesquieu)
        • donmarek Re: Przaśne pszołomskie migawy 25.09.19, 08:48
          >czyli mamy jakieś półtora miliarda świrów na świecie bo tylu jest wyznawców islamu

Raczej chrześcijaństwa. Jak na razie, odłamów islamu jest kilka - nie mówię tutaj o szkołach koranicznych - natomiast odłamów chrześcijaństwa cale multum. W niektórych krajach(szczególnie u naszego "najlepszego" sojusznika) co ulica to inna odmiana chrześcijańska.
          ps
          dlaczego mówię by nie łączyć tego ze szkołami koranicznymi, bo wtedy katolicyzm, szczególnie polski, to każda parafia to inny katolicyzm !!! Bo jednak uznaję katolicyzm, jako całość, za jedną odmianę chrześcijaństwa.

--
          Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
          I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
          Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
          • kociak40 Re: Przaśne pszołomskie migawy 28.09.19, 12:08

"Jak na razie, odłamów islamu jest kilka - nie mówię tutaj o szkołach koranicznych - natomiast odłamów chrześcijaństwa cale multum." - donmarek

Jak podaje encyklopedia chrześcijaństwo ma ponad 41 tysięcy odłamów i wspólnot kościelnych.
            Bardzo trudno wybrać bilet do wieczności.

--
            -----
            "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
            • suender Re: Przaśne pszołomskie migawy 28.09.19, 13:40
              kociak40 28.09.19, 12:08

> Bardzo trudno wybrać bilet do wieczności.

Bilet do wieczności, - hę ????
              Dusza ludzka jest wieczna i potrzebuje żaden bilet do tego, - słownie ŻADEN!!

Daruję Ci dziesiąty najsłoneczniejszy dzień tegorocznej jesieni.
              • kociak40 Re: Przaśne pszołomskie migawy 28.09.19, 15:24

"Dusza ludzka jest wieczna " - suender

Wszystko co miało początek, ma też i koniec. Przed urodzeniem nie było duszy, po śmierci też jej nie będzie.

--
                -----
                  • kociak40 Re: Przaśne pszołomskie migawy 01.10.19, 12:13
                    oszo-lom-z-rm napisał:

> Ateusz

Czyli dawne określenie ateisty reprezentujące pogląd zaprzeczający istnieniu Boga.
                    W tym znaczeniu nie jestem ateistą, nie zaprzeczam istnieniu Boga, mnie to nie interesuje,
                    czy jest Bóg, czy Go nie ma. Jeżeli jest, to niech sobie będzie, co mnie może to obchodzić?
                    Co ja mam do tego?

--
                    -----
                    • pocoo Re: Przaśne pszołomskie migawy 01.10.19, 15:38
                      kociak40 napisał:

>... czy jest Bóg, czy Go nie ma. Jeżeli jest, to niech sobie będzie, co mnie może t
                      > o obchodzić?
                      > Co ja mam do tego?
                      >
                      A to, że jeżeli jest, to Ciebie do nieba nie wpuści.Nie kupiłeś sobie u złodziei miejsca, to kicha.
                      Bóg kocha złodziei.Swoich złodziei. "Nie kradnij" to chyba dla aniołów.Ludziom nakazywał łupienie niewiernych.W świętej księdze przykładów pełno.Jeżeli PiS wpuści biskupów chociażby do senatu, to nawet wdowi grosz Tobie zapieprzą.
                      "Kto podnosi rękę na Kościół, podnosi rękę na Polskę", powiedział ...słów mi zabrakło po steku przekleństw.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka