Dodaj do ulubionych

Szkody psychiczne

16.10.13, 20:09
Od dwudziestu lat na społeczeństwo jest narzucona religia katolicka i chciałbym założyć wątek o tym, jakie szkody instytucja kościoła wywołała w polskim społeczeństwie, na zdrowie psychiczne ludności. Jakie rzeczy obserwujecie?. Próba stworzenia listy.
Tak więc jest ich sporo więc zaczne od paru przykładów.
Depresja, o tym mówi sporo psychologów, iż lekcje religii powodują przenoszenie w uczniach wysiłku działania, rzeczy do zrobienia przez człowieka na opatrzność bożą. Czyli młodzi ludzie zamiast się uczyć powieżają zdanie egzaminu modlitwie bo tylko bóg może zadecydować o losie zdania egazaminu i tak mnóstwo uczniów zamiast nauki pielgrzymuje. Psychologowie alarmują że taka bierność młodych ludzi i przenoszenie na opartrzność działania, w dynamicznym świecie, gdzie trzeba brać los we własne ręce i funkcjonować polegając na sobie, będzie wywoływało zgubne skutki jak naprzykład depresja i o tym ostatnio apelował Zimbardo, bo polska młodzież jest w straszym stanie.

Tabu, religia katolicka obwarowuje myślenie człowieka różnymi tabu, określając pewne rzeczy jako grzeszne, aby człowiek się ich wyzbył i jednym z takich tabu jest oczywiście seks. A to już prowadzi do tak dużej ilości zaburzeń i przykrych konsekwecji życiowych że wymienie tylko parę, nerwica, oziębłość emocjonalno-seksualna, frustracja prowadząca do agresji, rozbite tym samym związki, brak więzi między partnerami co powoduje że jeden chce dominować drugiego, czy też taktować przedmiotwo.

No teraz czekam na dalsze pomysły:
Edytor zaawansowany
 • mirajni 16.10.13, 20:30
  pl.m.wikipedia.org/wiki/Nerwica_eklezjogenna
  Żeby mi katolicy nie zawracali tyłka swoją bezmózgowością.
 • zauroczonaewa 16.10.13, 21:05
  mirajni napisał(a):

  > Od dwudziestu lat na społeczeństwo jest narzucona religia katolicka i chciałbym
  > założyć wątek o tym, jakie szkody instytucja kościoła wywołała w polskim społe
  > czeństwie, na zdrowie psychiczne ludności. Jakie rzeczy obserwujecie?. Próba st
  > worzenia listy.


  W Twoim pierwszym poście zauważyłam manipulację - doktrynę chrześcijaństwa obecną mamy w naszej kulturze od stuleci,nie przez okres ostatnich 20 lat :)))

  > Tak więc jest ich sporo więc zaczne od paru przykładów.
  > Depresja, o tym mówi sporo psychologów, iż lekcje religii powodują przenoszenie
  > w uczniach wysiłku działania, rzeczy do zrobienia przez człowieka na opatrzno
  > ść bożą. Czyli młodzi ludzie zamiast się uczyć powieżają zdanie egzaminu modlit
  > wie bo tylko bóg może zadecydować o losie zdania egazaminu i tak mnóstwo uczni
  > ów zamiast nauki pielgrzymuje.

  Depresja w większym % wynika raczej ze skutków bytowych,materialnych,ekonomicznych,którą zafundowali nam politycy niezależnie od opcji politycznej.Wątpię aby kultura miała aż taki wpływ na depresję.

  Psychologowie alarmują że taka bierność młodych
  > ludzi i przenoszenie na opartrzność działania, w dynamicznym świecie, gdzie trz
  > eba brać los we własne ręce i funkcjonować polegając na sobie, będzie wywoływał
  > o zgubne skutki jak naprzykład depresja i o tym ostatnio apelował Zimbardo, bo
  > polska młodzież jest w straszym stanie.
  >
  > Tabu, religia katolicka obwarowuje myślenie człowieka różnymi tabu, określając
  > pewne rzeczy jako grzeszne, aby człowiek się ich wyzbył i jednym z takich tabu
  > jest oczywiście seks.

  Zgodzę się z tym,ze seks jest czymś naturalnym i rozpatrywanie tegoż aspektu w kategoriach grzechu? hmm faktycznie głupie i przy trafieniu na podatny grunt może wywołać szereg zaburzeń,frustracji itp. / przypomnę jednak,że obecnie kościół nie podchodzi tak rygorystycznie do seksu jak kiedyś hi hi "pod kołderką w celach reprodukcyjnych" idzie z duchem czasu,reformuje się ha ha / Jednak co do samego przykazania" nie cudzołóż" myślę,że jak najbardziej praktyczne w dobie chorób na które nie ma leków / AIDS,żółtaczka itd./

  A to już prowadzi do tak dużej ilości zaburzeń i przykryc
  > h konsekwecji życiowych że wymienie tylko parę, nerwica, oziębłość emocjonalno-
  > seksualna, frustracja prowadząca do agresji, rozbite tym samym związki, brak wi
  > ęzi między partnerami co powoduje że jeden chce dominować drugiego, czy też tak
  > tować przedmiotwo.

  Nie wydaje mi się aby seks był winny w dużym % rozkładowi związków / czy religia / Główną przyczyną / jak sądzę / jest postawa roszczeniowa wielu jednostek - wystarczy przelecieć tutejsze forum i ile można znaleźć anonsów tego typu : jestem samotny/a oferuję sympatię,zainteresowanie,szczerość osoby,która zechciałaby się ze mną związać,a ile : szukam miłej/go pięknej/go chętnej/go do.... - ciągle postawa roszczeniowa,nawet anonsy pisane przez pryzmat własnych potrzeb,własnego ja,egoizmu.
  Następnym czynnikiem,który wpływa niekorzystnie na stabilność emocjonalną,psychiczną w konsekwencji odbijającej sie na związkach jest ekonomia,polityka naszego kraju.
  Emigracja zarobkowa jednego z partnerów / większe prawdopodobieństwo zdrady,znalezienia sobie innej/innego /
 • mirajni 16.10.13, 21:24
  Nie, mieliśmy komunizm kościół nie mógł swoich szkodliwych dogmatów narzucać społeczeństwu.
  Od okresu 20 lat rośnie przez tą instytucje ogromna ilość chorób psychicznych i o tym jest wątek. A nie o syndromie oblężonej twierdzy, która zwala powody na wszystkich tylko nie na tą instytucje. Jest dużo chorób wywołanych różnymi rzeczami, ale ten wątek jest o chorobach wywołanych religią katolicką, w taki sposób jak ją obecnie prezentuje kościół. A psychologia ma na ten temat ogromną ilość materiałów tylko o konsekwencjach nauczania tej religii.
 • zauroczonaewa 16.10.13, 21:50
  mirajni napisał(a):

  > Nie, mieliśmy komunizm kościół nie mógł swoich szkodliwych dogmatów narzucać sp
  > ołeczeństwu.

  Proponuję poczytać dzieje kościoła/chrześcijaństwa w państwie polskim i rolę jaką odegrało w kształtowaniu naszej kultury.Nie rozumiem dlaczego zaprzeczasz oczywistym faktom?

  > Od okresu 20 lat rośnie przez tą instytucje ogromna ilość chorób psychicznych i
  > o tym jest wątek. A nie o syndromie oblężonej twierdzy, która zwala powody na
  > wszystkich tylko nie na tą instytucje. Jest dużo chorób wywołanych różnymi rzec
  > zami, ale ten wątek jest o chorobach wywołanych religią katolicką, w taki sposó
  > b jak ją obecnie prezentuje kościół. A psychologia ma na ten temat ogromną iloś
  > ć materiałów tylko o konsekwencjach nauczania tej religii.

  z pewnością nie jest nią depresja.
 • mirajni 16.10.13, 22:02
  zauroczonaewa
  Nie zaprzeczam, kler zorganizował z zaborcami rozbiory polski i każde powstanie potępiał, mordował chłopów że na widok księdza wyli że do pana szlachcica należą, grabił, uwsteczniał, cenzurował kulturę itd itd trzeba było do szkoły chodzić. Jednak za komuny nie miał możliwości narzucać się jako powszechność i tym samym był mało szkodliwy. Bo tu chodzi o zmuszanie do zachowań które chce kler, a nie o wolność wyboru, która zupełnie w innym świetle postawi psychikę.
  Obecnie katolicy wszędzie znowu widzą szatana, szatan to projekcja skrajnej nienawiści, czyli wyzywa się tych których się nienawidzi od szatana bo nie są podporządkowani dyktaturze katolickiej, no to pytanie . Jak nazywa się ta choroba psychiczna, dodam że na P i spowodowała 200 milionów ofiar. Jest to największe zjawisko choroby psychicznej w dziejach ludzkości? Jak nazywa się ta choroba.?
 • brygada_ww 16.10.13, 22:12
  mirajni napisał(a):

  > Jak nazywa się ta choroba psychiczna, dodam że na P i spowodowała 200 milionów ofiar.
  > Jest to największe zjawisko choroby psychicznej w dziejach ludzkości? Jak nazywa się ta
  > choroba.?

  Ja zgaduje. Posttrauma Syndromes.
 • mirajni 16.10.13, 22:22
  Inkwizycja to zjawisko gorsze od faszyzmu ale jest typowym zjawiskiem paranoji antysektowej tak w literaturze jak i w działalności pseudoreligijnej polegającej na tworzeniu ośrodków antykultowych służących do zwalczania innowierców wyzywanych od heretyków czy sekciarzy. Inkwizycja chrześcijańska z jej wojnami krzyżowymi i paleniem milionów ludzi na stosach pochłonęła jakieś 200 milionów ofiar, ale liczba ta może być dużo większa, gdyż nie wszystkie dane zostały zachowane. To jest największy znany wytwór paranoji antysektowej, paranoji typowo religijnej, wytwór chorych ciężko umysłów.

  www.macierz.org.pl/artykuly/zdrowie/paranoja_antysektowa-sektofobia-zbrodnie_antykultowe-inkwizycja_choroba_psychiczna.html
 • brygada_ww 16.10.13, 22:33
  Posttrauma Syndromes zawiera dwa zaburzenia skladajace sie na te chorobe psychiczna : Media triggers i post-traumatic stress disorder.
 • zauroczonaewa 16.10.13, 22:41
  Poziom otumanienia,indoktrynacji / za pomocą np. przeciwieństw jakim są PO - PIS , KK - Ruch Palikota itp. / zidiocenia,braku logicznego rozumowania wśród polskiego społeczeństwa osiągną takie rozmiary - że słów szkoda.Zastanawiam się nad przyczyną w/w "zalet" bo przecież manipulacja medialna czy zasada "dziel i rządź" nie mogła miec aż tak szerokiego zakresu działania?
 • mirajni 16.10.13, 22:53
  zauroczonaewa

  Ty jesteś zmanipulowana przez partie buskupów wiecznych zwyrodnialców, a ja staram się rozmawiać się jedynie o psychologi bo tak nazywa się forum. Psychologia jest nauką, która już dawno wykazała szkodliwość tej instutucji. Dlatego na zachodzie polska jest pośmiewiskiem a zbrodniczy kler dawno kopnięty w tyłek. Tylko jak powiedział to prezydent USA- polacy to taki dziwny naród co nigdy z histori wniosków nie wyciąga.
 • zauroczonaewa 16.10.13, 23:04
  mirajni napisał(a):

  > zauroczonaewa
  >
  > Ty jesteś zmanipulowana przez partie buskupów wiecznych zwyrodnialców

  skąd taki wniosek? - dowody proszę :)))
 • leda16 16.10.13, 23:13
  mirajni napisał(a):
  Jak nazywa się ta choroba p
  > sychiczna, dodam że na P i spowodowała 200 milionów ofiar. Jest to największe z
  > jawisko choroby psychicznej w dziejach ludzkości? Jak nazywa się ta choroba.?


  Ta choroba to PIERDZIELENIE GŁUPOT i wydaje się, że autorka wątku jest nią dotknięta w stopniu terminalnym :))))


  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • mirajni 17.10.13, 10:18
  Tak to co to była inkiwizycja ty douczony, bo coś pustota zalatuje i głupota aż śmiedzi, podobny fanatyzm mamy obecnie i to jest paranoja .
 • spiritual_zone 17.10.13, 11:07
  Leda, ma racje.
  Problemem najwiekszym jest nie Kosciol i wiara, a to, ze ludzie sa niedouczeni, a sa niedouczeni, bo im sie nie chce, w koncu, ku przypomnieniu lenistwo i rozpasanie, to tez jeden z siedmiu grzechow glownych.... Wygodniej jest bebnic w klawiature i szerzyc swoj wlasny ciemnogrod,

  A jak nie ma na kogo zrzucic swojej niezintegrowanej zlosci, agresji i nienawisc-i to najlepiej na kosciol. Ten z reguly wszystkim grzesznikom wybacza. W Islamie, ktory jest o wiele gorsza forma rezimu polityczno- religijnego, taka Mirjam na zadnym forum nie mialaby odwagi pisac tego co tutaj pisze, do tego z bledami. Bo bys sie bala. Wpadloby kilku Dzihidow z batami i... Sam ich widok by cie zamurowal po czym w sekunde bylabys bardzo wierzaca...I do tego nawrocona.

  Wiec zamiast bebnic swoje kretynizmy na Kosciol moze wez sie za konkrety i skoncz ta szkole podstawowa i idz dalej...Niech kruzganek wiedzy oswieca ci droge...
 • mirajni 17.10.13, 11:17
  Ale my wiemy obłudniku kto na kogoa zwala winę. A islam jest bardziej tolerancyjny od katolicyzm sprawdź co to były krucjaty, bo watykan pobił na głowę Islam w bestialstwie.

  4.bp.blogspot.com/-VjqPA_jF6FI/UlsFmVj8u-I/AAAAAAAAALU/K2E8DpbXyC0/s1600/dziecko+niewinne.png
  3.bp.blogspot.com/-Wzq8_OfJiXc/UlrAPDzqP4I/AAAAAAAAAK8/QErBT06W_KA/s1600/ksi%C4%85dz+ofiara.jpg

 • mirajni 17.10.13, 11:33
  Leda i spiritual
  Buraczki kochane próżność wyrosła z głupoty to nie wiedza , szkołe to wy chyba w kurniku odwiedzaliście, bo ciemnota i obłuda niesamowita. Co mówią specjaliści na temat książki ateistycznej dla dzieci i o religii: wklejam


  Książka dla tych wszystkich, którzy nie dają sobie wciskać kitu.
  Zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mądra i dowcipna przypowieść o
  tym, jak największe światowe religie zamiast wprowadzać miłość i pokój
  czynią nas nietolerancyjnymi i nieszczęśliwymi. W Niemczech -
  superbestseller!


   "Dzieci dowiadują się z tej bardzo dobrze pomyślanej i zabawnie
  zilustrowanej bajeczki, że dogmatyczna i nietolerancyjna religijność
  jest przyczyną wielu poważnych problemów. Nie można przymykać oczu na
  logiczne absurdy i etyczne wynaturzenia (sic!) światopoglądu
  religijnego. Jednak książeczka w żadnym razie nie mówi źle o
  wierzących".
  dr med. Michael Seeber, psychiatra i psychoterapeuta, w liście do
  kanclerz Niemiec Angeli Merkel

   "Z punktu widzenia pedagogiki - wspaniała odtrutka na religijną
  indoktrynację dzieci, jeśli uświadomić sobie, czym faszeruje się nasze
  dzieci od domów poprzez przedszkola i szkoły. Nie wolno nam lekceważyć
  fatalnych skutków wychowania religijnego. Szkodzi ono rozumieniu
  świata przez obwarowywanie procesu myślenia różnymi nieprzekraczalnymi
  tabu oraz rozwojowi emocjonalnemu hamowanemu przez poczucie winy i
  lęki".
  prof. dr Riedesser, dyrektor oddziału pediatrii przy Klinice
  Uniwersyteckiej i psychiatrii oraz psychoterapii dla młodzieży przy
  Klinice Uniwersyteckiej w Hamburgu-Eppendorfie w wywiadzie dla
  Humanistycznego Serwisu Prasowego (Humanistischer Pressedienst.
 • spiritual_zone 17.10.13, 13:22
  Buraczka z rzodkiewka- czy jeszcze gorzej z pomidorkiem, to tez czerwone...:=)
  Jak znam kosciol, a mialam w nim dosc sporo przyjaciol i ludzi zaprzyjaznionych, to niczego zlego ten kosciol nie uczyl, ani do robienia nie namawial... Wiec mam czyste obligacje wobec Kosciola w Polsce.

  Niepokoi ten twoj jakis taki depresyjny atak... w strone kosciola. Chcesz byc ateistka, to sobie nia badz, twoj biznes. Zareczam ci, ze do wiary i religii katolickiej, nikt sila cie nie zagoni.

 • mirajni 17.10.13, 13:38
  spiritual_zone
  Buraczku znasz kościół z opowiadań biskupów, to tak jak znać komunizm z opowiadań Nkwd. Kościół to system totalitarny historycznie największy morderca i oprawca ludzkości, instytucja tak skrajnie szkodliwa że w europie wyrzucona za burte.
 • spiritual_zone 17.10.13, 14:05
  mirajni napisał(a):

  spiritual_zone:
  "Buraczku", znasz kościół z opowiadań biskupów, to tak jak znać komunizm z opowiad
  > ań NKWD. Kościół to "system totalitarny" (?!) historycznie największy "morderca" i opraw
  > ca ludzkości. (?!) Instytucja skrajnie szkodliwa, a w EU wyrzucona z burdelu!

  Moje pytanie jakim cudem im sie udalo? Bo nie jeden by chcial...a nie moze. • mirajni 17.10.13, 14:23
  Społeczeństwo dojrzało , tam gdzie społeczeństwa są dojrzałe tam nie ma totalitarnych religii i innych komunizmów. W polsce niedojrzałość podpuszczono przez kler atakuje dojrzałą i wykształconą część ludności.
 • zauroczonaewa 17.10.13, 11:50
  spiritual_zone napisała:

  > Leda, ma racje.
  > Problemem najwiekszym jest nie Kosciol i wiara, a to, ze ludzie sa niedouczeni,
  > a sa niedouczeni, bo im sie nie chce, w koncu, ku przypomnieniu lenistwo i roz
  > pasanie, to tez jeden z siedmiu grzechow glownych.... Wygodniej jest bebnic w k
  > lawiature i szerzyc swoj wlasny ciemnogrod,
  >
  > [b]A jak nie ma na kogo zrzucic swojej niezintegrowanej zlosci, agresji i nien
  > awisc-i to najlepiej na kosciol. Ten z reguly wszystkim grzesznikom wybacza. [/
  > b]W Islamie, ktory jest o wiele gorsza forma rezimu polityczno- religijnego, ta
  > ka Mirjam na zadnym forum nie mialaby odwagi pisac tego co tutaj pisze, do tego
  > z bledami. Bo bys sie bala. Wpadloby kilku Dzihidow z batami i... Sam ich wido
  > k by cie zamurowal po czym w sekunde bylabys bardzo wierzaca...I do tego nawroc
  > ona.
  >
  > Wiec zamiast bebnic swoje kretynizmy na Kosciol moze wez sie za konkrety i skon
  > cz ta szkole podstawowa i idz dalej...Niech kruzganek wiedzy oswieca ci droge..
  > .
  O matka ale towarzystwo się zagalopowało - wierzenia / pociąg do mistycyzmu / istniał od zawsze,istnieje i zapewne istnieć będzie.Problemem jest mieszanie się / jak u nas / KK w politykę,skutkuje to tylko / obecnie / dzieleniu się społeczeństwa na tych co są "za" i tych co są "przeciw" - chyba nie muszę przypominać,że zgoda buduje,niezgoda rujnuje / jesteśmy jako kraj żywym przykładem,potwierdzeniem tegoż przysłowia / - zastanawiam się tylko jak prawie 40 mil naród dał się podzielić bandzie krwiożerczych psychopatów,którzy serwują nam medialnie teatr,cyrk w celu ogłupienia / prawica,lewica,centrum / zmanipulowania tocząc pozorną wojnę w imie dobra obywateli.Tak naprawdę to oni biją się o stołki lepsze pensje okradając nas z ciężko zarobionych pieniędzy / wat,cło,akcyza,dochodowy,od nieruchomości /
 • mirajni 17.10.13, 11:59
  Spirytual
  Ideologia zawsze dzieliła ludzi a tym bardziej katolicka, podział jest na inteligencje i na ciemnote podpuszczaną przez kler przeciwko innym i gdy kler wchodził w społeczeństwo w każdym kraju tworzył podziały które prowadziły do ludobójstwa jak naprzykład Tutsi i Hutu, gdzie nasz acybiskup Holzer brał udział w ludobójstwie, a teraz w polsce szaleje, aby dzielić i podpuszacz chołotę na in vitro, na kobiety, gender itd.
 • zauroczonaewa 17.10.13, 12:22
  wartościując -> w dobie biedy,bezrobocia,emigracji zarobkowej,spadku urodzin,słabego dostępu do opieki medycznej,coraz gorszej pomocy socjalnej / mimo podatków 85% / in vitro jest tylko tematem zastępczym / służącym zarówno pawicy jak i lewicy / mającym na celu odsunąć uwagę społeczeństwa od istotnych problem / w/w /
  Cóż,nie wszyscy to idioci,którzy dadzą się wciągnąć w wojenkę,która generalnie wymierzona jest w społeczeństwo abyśmy się między sobą żarli np. o in vitro,aborcję czyli moralność,"zapominając" o tym,że w pierwszym rzędzie naszych potrzeb jest pokarm,schronienie,opieka medyczna,a dopiero potem jakieś spory moralno-etyczne na tle nauki i i religii.Ale jak pisałam społeczeństwo jest / z nieznanych mi przyczyn / zidiociałe,otumanione z brakiem logicznego rozumowania i wartościowania potrzeb nie tylko innych ale i swoich.
 • mirajni 17.10.13, 12:35
  zauroczonaewa

  To nie są tematy zastępcze to główne problemy społeczne, kler kradnie na potęge tym samym nie na przedszkola pomoc społeczną, tylko się kościoły buduje, no ogromna kasu ucieka jak kiedyś do Moskwy też do Watykanu, więc nawarstwia się bieda, aborcja, mordowanie dzieci itd. Kler jest głównym problemem polski, gdzie podpuszcza ciemną wieś na społeczeństwo, jak np ustawa o zaostrzeniu antyaborcyjna i rodzenie kalek, gdzie nikogo nie stać ani państwo ani rodziców na leczenie tych dzieci.
 • zauroczonaewa 17.10.13, 12:57
  mirajni napisał(a):

  > zauroczonaewa
  >
  > To nie są tematy zastępcze to główne problemy społeczne, kler kradnie na potęge
  > tym samym nie na przedszkola pomoc społeczną, tylko się kościoły buduje, no og
  > romna kasu ucieka jak kiedyś do Moskwy też do Watykanu, więc nawarstwia się bie
  > da, aborcja, mordowanie dzieci itd. Kler jest głównym problemem polski, gdzie p
  > odpuszcza ciemną wieś na społeczeństwo, jak np ustawa o zaostrzeniu antyaborcyj
  > na i rodzenie kalek, gdzie nikogo nie stać ani państwo ani rodziców na leczenie
  > tych dzieci.

  Głównym tematem/problemem społecznym jest obecnie głód,bezrobocie,emigracja,spadek urodzin,samobójstwa,brak dostępu do specjalistycznego leczenia.
  Przy władzy kradli zawsze wszyscy z tym,że obecnie robią to w "żywe oczy" mało przejmując się niewolnikami - no, na tyle aby daninę dostarczali.Zadziwiajacą postawą polaków jest dla mnie bierność i przystosowywanie się do dyktatu bandy psychopatów.Z psychologicznego punktu widzenia oczywiście.Nie jestem w stanie tej postawy zrozumieć,że zamiast przybrać pozycję obronną dają sie robić w ch...a niczym dzieci na poziomie przedszkola.Jest to dla mnie ewenement nie do zaakceptowania czy zrozumienia.
 • mirajni 17.10.13, 13:43
  Głównym problemem jest kościół czyszczący państwo z podatków, a to co wymieniasz konsekwencje. Jest podobnie jak przed rewolucją francuską, gdzie lud umiarał z głosu a kler grabił i podpuszał i chłostał wybiedzony lud. Aż im francuzi łby urwali i to nic ani kleru a ni wiochy nic nie nauczyło.
 • zauroczonaewa 17.10.13, 12:45
  Znalazłam coś idealnie pasującego do tego wątku :
  W 86 polskich przedszkolach realizowany będzie program stworzony przez feministki. Chłopcy mają odgrywać role dziewczynek, dziewczynki chłopców. Unia Europejska przeznaczy na ten cel 1,4 miliona złotych.

  W trakcie zajęć chłopcy będą przebierani w spódniczki, pantofelki, peruki, mają bawić się lalkami i wzajemnie zaplatać sobie warkocze. Dziewczynki w kraciastych koszulach mają udawać ojców, bawić się w „męską” pracę i zjadać obiady przygotowane im przez ich żony. Zmiana płci ma dotyczyć także bohaterów bajek: Kopciuszek zostanie mężczyzną a Wyrwidąb dziewczynką – informuje „Gazeta Polska”.

  *************
  Według KK seks powinien być realizowany tylko w celach reprodukcyjnych,czerpanie przyjemności z seksu jest grzeszne? pod kołderką i żadnego wyuzdania? nawet ze stałym partnerem/partnerką w związku w którym istnieje więź emocjonalna?
  mniejsza z tym

  Na tych dwóch przykładach widać "gołym okiem" jakimi jesteśmy karmieni skrajnościami.Nie rozumiem dlaczego KK i Palikot tak się uczepili seksu - sugerując tym jednocześnie,że rodzice to kaleki intelektualne,które nie potrafią wytłumaczyć dziecku co to jest seks,jakie są konsekwencje seksu / zarówno w pozytywnych jak i negatywnych aspektach / mam nerwa,że psychopaci lejący sie o stołek faszerują za pośrednictwem mediów moje dzieci takimi skrajnościami,co w efekcie może mieć nieodwracalne skutki uboczne w kwestii seksualności.
 • mirajni 17.10.13, 13:50
  zauroczonaewa
  No tak nie wiesz co to gender ale wyjesz za przygłupami z kleru że ktoś komuś zmienia płeć. Za co Joanne J,rk spalono na stosie? Bo chodziła w spodniach. A to herezja dla kościoła. W gender chodzi o to że często ideologia określa gdzie jest miejsce człowieka_ naprzykład kobiety na traktory, czy kobieta w domu ma być i to nie ma nic wspólnego z naturą. Gender dla kleru jest niebezpieczny bo nagle się okazuje że kobieta może być nawet pilotem samolotu, a nie ideologicznie jej miejsce ma być w domu.
 • mirajni 17.10.13, 15:01
  Bo w polsce seks jest tabu, rodzice się wstydzą a dzieci szkoli pornografia. Jak nie wprowadzą edukacji seksualnej którą zwalcza kler to wychodujemy pokolenie zboczeńców.
 • zauroczonaewa 17.10.13, 15:57
  mirajni napisał(a):

  > Bo w polsce seks jest tabu, rodzice się wstydzą a dzieci szkoli pornografia. Ja
  > k nie wprowadzą edukacji seksualnej którą zwalcza kler to wychodujemy pokolenie
  > zboczeńców.

  ha ha to może również wato zwalczać pornografię na równi z doktrynami KK w sferze seksualności,a samą seksualność pozostawić naturze :)))
 • zauroczonaewa 17.10.13, 16:00
  seks w Polsce już od dawna nie jest tematem tabu-przeleć tutejsze forum to się przekonasz.No chyba,że Ty żyjesz w świecie (swoim) gdzie temat seksu jest tabu?
 • zauroczonaewa 17.10.13, 16:06
  Może jakimś cudem umknęło Ci,że ludzie coraz śmielej,odważniej mówią o swojej seksualności ogółem potrzebach zarówno seksualnych jak i emocjonalnych czy intelektualnych?
  Bez urazy, już za moich czasów na lekcji biologi były opisane narządy płciowe męskie,żeńskie i objaśnione w jakim celu natura je wyprodukowała. Piszesz tak jakbyś była oderwana od rzeczywistości,teraźniejszości.
 • mirajni 17.10.13, 16:21
  Niestety jest tylko ty nie bardzo wiesz w jakim świecie żyjesz, rodzice nie uczą dzieci jak też nie mają kompetencji bo seks to zło krzyczą biskupi.
 • mirajni 17.10.13, 16:23
  Nie, to nauka kleru powoduje dewiacje, bo jak coś się wypiera, to ta sfera dziczeje, najlepszą profilaktyką jest wiedza, patrz wątek pedofilki.
 • zauroczonaewa 17.10.13, 16:32
  Nie wiem jak to wygląda w innych częściach Polski (przypuszczalnie podobnie) ale do kościoła chodzą osoby,które mają czas i z reguły są to babcie hi hi.Dzieci,młodzieży oraz osób w wieku reprodukcyjnym właściwie to nie ma :))
  ale ok.
  Czy potrafisz wymienić chociaż jedną pozytywną rzecz na którą miał wpływ KK ?
 • mirajni 17.10.13, 16:43
  Niestety mentalność i potępianie seksu, antykoncepcji odbija się nadal w społeczeństwie, to widać po tym jak...zwalczają edukacje seksualną.
  Ty też idę o zakład wiele rzeczy w tej dziedzinie zachowujesz się konserwatywnie, to świetnie widać z zagranicy polki są konserwatywne i myślą że rozmowa o seksie to deflorowanie maniaka seksualnego.
 • zauroczonaewa 17.10.13, 16:48
  Czy potrafisz wymienić chociaż jedną pozytywną rzecz na którą miał wpływ KK ?
 • mirajni 17.10.13, 16:53
  izakrzyczkowska.blogspot.com/2013/08/rozwoj-seksualnosci-dzieci-do-7-roku.html?m=1

  Tak ale to nie jest temat.
 • zauroczonaewa 17.10.13, 17:11
  Czytając ten artykuł aż się boję jak odbiorą to dzieci / u których wykształca się seksualność juz w momencie narodzin/ i czym będzie skutkowało w przyszłości:
  W 86 polskich przedszkolach realizowany będzie program stworzony przez feministki. Chłopcy mają odgrywać role dziewczynek, dziewczynki chłopców. Unia Europejska przeznaczy na ten cel 1,4 miliona złotych.

  W trakcie zajęć chłopcy będą przebierani w spódniczki, pantofelki, peruki, mają bawić się lalkami i wzajemnie zaplatać sobie warkocze. Dziewczynki w kraciastych koszulach mają udawać ojców, bawić się w „męską” pracę i zjadać obiady przygotowane im przez ich żony. Zmiana płci ma dotyczyć także bohaterów bajek: Kopciuszek zostanie mężczyzną a Wyrwidąb dziewczynką – informuje „Gazeta Polska”.
  Wybacz nie chcę już dyskutować na temat roli KK w życiu seksualnym polaków.Obecnie temat juz nieaktualny jak wspomniałam wcześniej przedawniony.
  pozdrawiam
 • mirajni 17.10.13, 18:40
  No właśnie widzę jaki przedawniony jak edukacja seksualna kojarzy ci się z warkoczami zaplatanymi z włosów chłopców i nawet nie widzi że wkleja zakłamaną propagande zawsze zakłamanego kleru i jeszcze bezczelnie wyje że kler nie szkodzi.
 • leda16 17.10.13, 21:51
  zauroczonaewa napisała:


  Problemem jest mieszanie si
  > ę / jak u nas / KK w politykę,skutkuje to tylko / obecnie / dzieleniu się społe
  > czeństwa na tych co są "za" i tych co są "przeciw" -


  To nie jest żaden problem. Problemem są rozliczne fakty dokonywania eutanazji na narodzie polskim poprzez grabież majątku narodowego, mordercze w stosunku do wysokości zarobków podatki, reglamentacja usług medycznych w tym zaniechanie procedur i niedostępność leków ratujących życie. Reglamentacja usług oświatowych,opiekuńczych, reformy szkolnictwa polegające wyłącznie na obniżaniu poziomu nauczania, zamykaniu szkół i zwalnianiu nauczycieli, rugowanie z osobistej własności poprzez generowaną przez banki spiralę zadłużenia,na którą pozwala zakupione u kolejnych rządzących korzystne dla bankierów prawo, upadek polskiego przemysłu i rolnictwa skazujący kilkanaście milionów Polaków na bezrobocie i emigrację zarobkową. Zmiany w prawie pracy wymuszające w praktyce szybszą grabież składek emerytalnych (wyobraź sobie choćby, że jesteś operowana przez 67-mio letniego chirurga a samolot, którym lecisz na urlop prowadzi 67-mio letni pilot) Masowe odbieranie ciężko chorym ludziom głodowych rent. Pompowanie pieniędzy należnych niepełnosprawnym obywatelom w zatrudniających ich pracodawców. Lawinowo rosnące koszty utrzymania przy drastycznym spadku siły nabywczej złotówki. Mogłabym jeszcze długo wymieniać ale po co? Nie zmienię tą wyliczanką ani Twojej świadomości politycznej ani ekonomicznej.


  - zastanawiam się tylko jak prawie 40 mil naród dał
  > się podzielić


  A gdzież Ty tu widzisz jakiś "podział" ja nie widzę żadnego. Jest jak zwykle: samozwańczy wybrańcy i bezsilny motłoch.

  bandzie krwiożerczych psychopatów,którzy serwują nam medialnie t
  > eatr,cyrk w celu ogłupienia / prawica,lewica,centrum / zmanipulowania tocząc po
  > zorną wojnę w imie dobra obywateli.Tak naprawdę to oni biją się o stołki lepsze
  > pensje okradając nas z ciężko zarobionych pieniędzy / wat,cło,akcyza,dochodowy
  > ,od nieruchomości /


  No dokładnie. Ameryki nie odkryłaś. I jaka jest w związku z tym Twoja rada dla tego "prawie 40-to milionowego narodu"? Ja uważam, że Polska praktycznie nie istnieje. Rewolucja pożarła swoje dzieci...


  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • mirajni 17.10.13, 22:06
  leda16

  To jest właśnie wina kościoła które biedne na nic nie ma a kler zabiera miliardy z puli państwa, jeden kler w szpitalu zarabia 5 tyś zł miesięcznie, gdzie pielęgniarki, młodzi lekarze, pacjenci mogą tylko pomażyć, ziemie oddaje się za 1% wartości, co ulica kościół, księza w wojsku, edukacji, policji, w każdym miejscu społecznym, nawet jednostki wojskowe się likwiduje a kapelan nadal bierze 12 tysiaków miesięcznie. To jak ma na coś być jak kler bierze i bierze na misje po całym świecie na placówki po całym świecie. Nie ma kraju w histori którego kler nie zrujnował gospodarczo gdy głupcy dali mu szerokie przywileje.
 • leda16 17.10.13, 22:19
  mirajni napisał(a):

  > leda16
  >
  > To jest właśnie wina kościoła które biedne na nic nie ma a kler zabiera miliard
  > y z puli państwa,

  Kler? Dowiedz się mała ile miliardów zabierają rządzący, NATO i UE.


  jeden kler w szpitalu zarabia 5 tyś zł miesięcznie,


  No to pokaż mi takiego klera, który tyle zarabia :)))


  gdzie pie
  > lęgniarki,


  Pielęgniarki z dyżurami wyciągają 3.500 zł miesięcznie, lekarze-rezydenci, bez specjalizacji podobnie. Oczywiście, Ty z taką znajomością ortografii przy miotle tyle nie zarobisz :)


  pacjenci mogą tylko pomażyć,


  A pacjenci za co mają dostawać te 5 tys. Za pobyt w szpitalu?


  ziemie oddaje się za 1%
  > wartości, co ulica kościół, księza w wojsku, edukacji, policji, w każdym miejs
  > cu społecznym, nawet jednostki wojskowe się likwiduje a kapelan nadal bierze 12
  > tysiaków miesięcznie.


  Ja osobiście wolę, żeby 12 tys. brał wojskowy kapelan niż 30 rządowy pedał z transwestytą. A Ty mała w ogóle jakieś podatki płacisz, czy jeszcze nawet mamusi za mleko nie podziękowałaś?
  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • mirajni 17.10.13, 22:22
  Ksenofobie się leczy, bo jak narazie to unia wali tu ogromne pieniądze a takie buraczki jak ty je jeszcze kradną. Za to kler tak goli barany, że młodzi to widząc uciekają kopyta łamiąc bo tu nie ma przyszłości.
 • leda16 17.10.13, 22:27
  mirajni napisał(a):
  Za to kler tak goli barany, że młodzi to wid
  > ząc uciekają kopyta łamiąc bo tu nie ma przyszłości.


  Ty też mała stąd uciekaj, bo nudna już się stajesz tym swoim wulgarnym antyklerykalizmem katolickim.


  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • to.niemozliwe 16.10.13, 21:22
  Najbardziej szkodliwe, to jednak zycie jest.
  Zawsze sie konczy smiercia.
  --
  Mow do ludzi tak, aby twoje slowa ich wzbogacaly,
  sluchaj tak, by odnalezli w tobie zrozumienie.
 • spiritual_zone 16.10.13, 22:10
  Zle moim zdaniem postawilas sprawe. To nie kosciol odpowiada za problemy psychiczne ludzi, a sytuacja gospodarcza i polityczna kraju. Brak pracy, alkoholizm, w ogole sposob wzajemnego traktowania sie ludzi i odnoszenia czlowieka do czlowieka, brak kultury i zasad wspolzycia pomiedzy ludzkiego, szerzace sie chamstwo. I w ogole dziadostwo, ktore spada odgornie na ludzi, pranych z rozumu przez Media, ktore sluza wiadomo komu...Nie ludziom a robotom przy zlobie... Depresje miewa sie z roznych powodow ale zareczam ci ze wiara moze cie jedynie od niej uwolnic i wyleczyc.
  Taka szczera wiara w istote Boga, nie zwiazana z religia, czy kosciolem, moze stac sie zapora przed depresja.
 • mirajni 16.10.13, 22:29
  Jest dobrze postawione pytanie
  Bo depresja bez kościoła to 5%, depresja z kościołem to 35%. Dogmaty kościoła , jego wpływ na społeczeństwo ma konsekwencje na zdrowie psychiczne, w innych krajach pewnych chorób wogóle nie ma lub są niewielkie promilowo. Np w szwecji nie ma gwałtów, bo jest edukacja seksualna, a gwałcą przede wszystkim emigrancji z krajów gdzie seks jest tabu. Polacy już na zachodzie mają opinie gwałcicieli i nienawistników kobiet. Kto odpowiada za potępienie seksu i edukacje seksualną zwalcza_ katolicy.
 • zauroczonaewa 16.10.13, 22:35
  spiritual_zone napisała:


  > Taka szczera wiara w istote Boga, nie zwiazana z religia, czy kosciolem, moze s
  > tac sie zapora przed depresja.

  Dokładnie - sama nie wykluczam tego,że istniał ktoś kiedyś kto poznał dogłębnie naturę ludzką i dał przykazania aby nas chronić przed własnymi destrukcyjnymi zachowaniami.
  Potępiam i nie zgadzam się z dyktatem KK a juz zupełnym paradoksem,paranoją według mnie są nakłady na KK lekcje religii w momencie gdy dziecko oczekuje miesiącami na miejsce w szpitalu.Tak jak i przeznacza się niebotyczne fundusze na budowę np.Muzeum Historii Żydowskiej - kosztem zdrowia,życia osób,które się składają się na to.Ogarnia mnie fala przerażenia,że zwykły Kowalski nie obejmuje takich zależności.
 • leda16 16.10.13, 23:22
  zauroczonaewa napisała:
  zupełnym paradoksem,paranoją wed
  > ług mnie są nakłady na KK lekcje religii w momencie gdy dziecko oczekuje miesią
  > cami na miejsce w szpitalu.Tak jak i przeznacza się niebotyczne fundusze na bud
  > owę np.Muzeum Historii Żydowskiej - kosztem zdrowia,życia osób,które się składa
  > ją się na to.Ogarnia mnie fala przerażenia,że zwykły Kowalski nie obejmuje taki
  > ch zależności.


  Ha, ciekawe, że nakłady na NATO i UE, 40 partii politycznych, stowarzyszenia GTL, o wojnie napastniczo-okupacyjnej w Iraku i Afganistanie jakoś Cię nie przerażają. Widać Ty też obejmujesz wybiórczo.


  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • zauroczonaewa 16.10.13, 23:28
  leda16 napisała:


  > Ha, ciekawe, że nakłady na NATO i UE, 40 partii politycznych, stowarzyszenia GT
  > L, o wojnie napastniczo-okupacyjnej w Iraku i Afganistanie jakoś Cię nie przera
  > żają. Widać Ty też obejmujesz wybiórczo.
  >

  To również jest głupotą tym bardziej,że my jako naród nie mamy z tego korzyści.Nie lubię jak ktoś dorabia teorie i próbuje myśleć za mnie - od razu przepraszam za moją stylistykę,logikę ale jestem niewykształconą jednostką :)))
 • spiritual_zone 16.10.13, 22:15
  czasami slucham cudownych Kazan ksiedza Pawlukiewicza, jest w nich tyle madrosci i dobroci.
  Mozna sie zgadzac z nim, mozna miec odmienne zdanie- ale nie mozna przejsc obojetnie.

  Do kosciola chodzilam juz jako dwulatka pozniej na religie itp. Czesto miewalam odmienne poglady ale bliskosc istoty duchowej czuje zawsze...

  Dzis nawet sie przyznam, ze w wielu przypadkach mylilam sie...
 • leda16 16.10.13, 23:07
  mirajni napisał(a):

  > Od dwudziestu lat na społeczeństwo jest narzucona religia katolicka


  Chyba dziecko podstawówki jeszcze nie ukończyłaś skoro nie wiesz, że religia chrześcijańska została narzucona Polsce ponad tysiąc lat temu a dokładnie w 966 r. Chrzest Polski był aktem sensu stricto politycznym i bardzo korzystnym w aspekcie centralizacji słowiańskich plemion i wzrostu potęgi państwowości polskiej. Natomiast od 20-tu lat narzucone Polsce wejście do NATO i UE spowodowało grabież majątku narodowego, w tym niespotykane w dziejach zubożenie społeczeństwa, zanik więzi społecznych i rodzinnych oraz degenerację postaw moralno-etycznych.


  i chciałbym
  > założyć wątek o tym, jakie szkody instytucja kościoła wywołała w polskim społe
  > czeństwie, na zdrowie psychiczne ludności.


  Jedną ze szkód związanych ze spadkiem poziomu nauczania podstawowego w ostatnim dwudziestoleciu, zamykaniu szkół - pomników tysiąclecia, masowym zwalnianiu nauczycieli,jest Twoja cytowana powyżej nieznajomość zasad polskiej gramatyki. Jeśli jednak napiszesz, że prezentując tak żałosną nieporadność stylistyczną o zasadach logicznego myślenia litościwie już nie wspominając, zdałaś egzamin do jakiegoś prowincjonalnego LO, moja teza zyska dodatkowe, niebagatelne poparcie.
  Braki w znajomości historii, geografii i socjologii pozwalają Ci na głębokie przeświadczenie, iż religia chrześcijańska spowodowała drastyczne szkody tylko w społeczeństwie polskim, zaś Niemcy, Włosi, Anglicy, Hiszpanie, itp. czyli cała reszta świata odniosła z wiary w Boga same korzyści.


  Czyli młodzi ludzie zamiast się uczyć powieżają zdanie egzaminu modlit
  > wie bo tylko bóg może zadecydować o losie zdania egazaminu i tak mnóstwo uczni
  > ów zamiast nauki pielgrzymuje.


  Piszesz pewnie o sobie? Bo zamiast uczyć się polskiej ortografii, powierzyłaś jej znajomość mądrzejszym od siebie, prezentując tutaj kompromitujące nieuctwo.


  w dynamicznym świecie, gdzie trz
  > eba brać los we własne ręce


  No widzisz, a Tobie panna nawet słownika ortograficznego nie chce się wziąć w swoje ręce, ba, nawet z worda skorzystać. Co do następnych Twoich bredni odnośnie postrzegania etiologii chorób psychicznych w braku kopulacji, nawet komentować mi się nie chce.  No teraz czekam na dalsze pomysły:


  Proszę bardzo: do nauki nieuku!

  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • brygada_ww 16.10.13, 23:19
  Ty natomiast Leda nie potrafisz odroznic pomieszania cytatow z religijnych portali internetowych z wlasnymi przemysleniami autora (nie autorki, to wiem na 100%).
  :)
 • leda16 16.10.13, 23:25
  brygada_ww napisała:

  > Ty natomiast Leda nie potrafisz odroznic pomieszania cytatow z religijnych port
  > ali internetowych z wlasnymi przemysleniami autora (nie autorki, to wiem na 100
  > %).


  Ach, to te żenujące byki ortograficzne są cytatami z religijnych portali internetowych? Których to? :)


  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • hansii 17.10.13, 04:54
  leda16 napisała:
  > Natomiast od 20-tu lat narzucone Polsce wejście do NATO i UE spowodowało grab
  > ież majątku narodowego, w tym niespotykane w dziejach zubożenie społeczeństwa,
  > zanik więzi społecznych i rodzinnych oraz degenerację postaw moralno-etycznych.


  1. a kto nam je narzucil ?
  gdyby Polacy chcieli - to Polska moglaby byc do dzisiaj neutralna
  - tylko nie wiem, czy w naszej sytuacji geopolitycznej to by sie oplacilo...

  2. To te postawy moralno-etyczne mialy sie za komuny lepiej ?
  a nie kradlo sie i nie bumelowalo w pracy ?
  nie doopczylo sie na boku - bez poczucia grzechu ?

  J.K.
  Dzialacz "S" w 1981.
 • ankaskakanka14 17.10.13, 06:45
  hansii napisał:

  > leda16 napisała:
  > > Natomiast od 20-tu lat narzucone Polsce wejście do NATO i UE spowodował
  > o grab
  > > ież majątku narodowego, w tym niespotykane w dziejach zubożenie społeczeń
  > stwa,
  > > zanik więzi społecznych i rodzinnych oraz degenerację postaw moralno-etyc
  > znych.
  >
  >
  > 1. a kto nam je narzucil ?
  > gdyby Polacy chcieli - to Polska moglaby byc do dzisiaj neutralna
  > - tylko nie wiem, czy w naszej sytuacji geopolitycznej to by sie oplacilo...
  >
  A w czym byliśmy zależni ( nim rozkradli nasz majątek ) od innych krajów?
  Bez urazy ale ja się źle czuję nie dość,ze pod dyktatem rodzimych "mądrych" polityków to i jeszcze dyktat tworu,który nic z kapitalizmem,demokracją nie ma wspólnego.
  --
  Internet jest odzwierciedleniem ludzi? - to kim ja jestem?
 • hansii 17.10.13, 18:59
  ankaskakanka14 napisała:

  > A w czym byliśmy zależni ( nim rozkradli nasz majątek ) od innych krajów?

  - w polityce gospodarczej (czesciowo), a glownie w wewnetrznej i zagranicznej.

  > Bez urazy, ale ja się źle czuję nie dość, ze pod dyktatem rodzimych "mądrych" pol
  > ityków to i jeszcze dyktat tworu ,który nic z kapitalizmem, demokracją nie ma wspólnego.

  - nie ma cudow. kapitalizm tez ma swoje wady.
  ale za socjalizmu - summa sumarum - bylo jeszcze gorzej - tylko tego pewnie nie znasz.
 • zauroczonaewa 17.10.13, 19:11
  hansii napisał:


  >
  > - nie ma cudow. kapitalizm tez ma swoje wady.

  a gdzie Ty tu widzisz kapitalizm?

  > ale za socjalizmu - summa sumarum - bylo jeszcze gorzej - tylko tego pewnie nie
  > znasz.

  Pamiętam i wartościując czy lepiej stać w kolejce za meblami,czy mięsem czy w kolejce do UP OP czy w kolejce na miejsce w szpitalu - zdecydowanie wybieram opcje nr.1
 • leda16 17.10.13, 22:06
  hansii napisał:
  - nie ma cudow. kapitalizm tez ma swoje wady.
  > ale za socjalizmu - summa sumarum - bylo jeszcze gorzej - tylko tego pewnie nie
  > znasz.


  Ale ja znam i dlatego pytam - w czym było gorzej?!


  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • leda16 17.10.13, 22:04
  ankaskakanka14 napisała:
  > Bez urazy ale ja się źle czuję nie dość,ze pod dyktatem rodzimych "mądrych" pol
  > ityków to i jeszcze dyktat tworu,który nic z kapitalizmem,demokracją nie ma wsp
  > ólnego.

  A ja jak widzę w telavizorni chłopa bez jaj, przeflancowanego na babę o obrzydliwej aparycji, kokietującą podkasaną kiecką i grubymi, krzywymi giczołami, która za swoją "odmienną seksualność" pobiera dużą kasę i bezczelnie, z chamskim tupetem żądając od Polaków tolerancji dla tego faktu myślę, że ideał sięgnął bruku. Gdzie te czasy, gdy frywolną Jagienkę, dyskretnie załatwiającą swoje potrzeby, na furze gnoju ze wsi wywieziono ;).


  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • leda16 17.10.13, 21:16
  hansii napisał:
  > 1. a kto nam je narzucil ?

  Sitwa Sorosa.

  > gdyby Polacy chcieli - to Polska moglaby byc do dzisiaj neutralna
  > - tylko nie wiem, czy w naszej sytuacji geopolitycznej to by sie oplacilo...

  Myślę, że Polacy chcieli...tyle, że nie zawsze chcieć to móc


  > 2. To te postawy moralno-etyczne mialy sie za komuny lepiej ?
  > a nie kradlo sie i nie bumelowalo w pracy ?

  Postawy moralno-etyczne pojmuję jako spójny system wartości, którymi się ludzie kierują w życiu. Dzisiaj zaś lansuje się w mediach relatywizm moralny i to dosyć nachalnie. Natomiast przestępstwa pospolite zaliczyłabym raczej do kategorii prawnych.


  > nie doopczylo sie na boku - bez poczucia grzechu ?


  Grzech jest pojęciem religijnym

  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • hansii 18.10.13, 16:07
  leda16 napisała:

  > hansii napisał:
  > > 1. a kto nam je narzucil ?
  >
  > Sitwa Sorosa.

  - bzdury. ludzie mieli dosc real-socjalizmu.
  zapewne wielu nie wiedzialo, ze alternatywa jest tylko "real-kapitalizm"
  a ten jest - JAKI JEST.

  > Myślę, że Polacy chcieli...tyle, że nie zawsze chcieć to móc

  - nie, nie chcieli . na poczatku lat 90.tych pracowalem w okolicach Rzadu RP...
  i zdecydowana wiekszosc Narodu chciala do NATO i do UE.

  > Postawy moralno-etyczne pojmuję jako spójny system wartości,

  - zle pojmujesz :). nie jest on wcale spojny, a czesto wzajemnie sprzeczny...
  vide: empatia - a zdrowy egoizm...

  Dzisiaj zaś lansuje się w mediach relatywizm moralny i to dosyć nachalnie.

  - ale to nie kwestia kapitalizmu. kapitalizm w swoim zrodle lansuje UCZCIWOSC.
  to co mamy dzis - to post-kapitalizm z jego calym WLASNIE Relatywizmem MOralnym.
  taka epoka historyczna...


  A teraz odp. na inny Twoj post :
  Wiem , wszyscy wtedy mieli prace i mieli gdzie mieszkac (to juz dyskusyjne)
  a takze mieli opieke medyczna (ale tylko PODSTAWOWA - bo ze specjalistyczna to juz roznie.)

  Za to byl szpagat miedzy deklaracjami, a czynami.
  Formalnie kazdy byl OBYWATELEM i celem socjalizmu (czlowiek to brzmi dumnie...)
  faktycznie zas byl przedmiotem w rekach wladzy.

  - To mnie najbardziej bolalo - to klamstwo i ten dysonans.

  O braku mozliwosci swobodnego podrozowania nie wspomne, bo nawet na granicy z NRD musialem sie kiedys rozbierac do naga...
  O stosunku milicji do obywatela tez nie wspomne, bo moze to nie kazdego dotyczylo...
  w koncu nie kazdy mial spoleczno-polityczne ambicje...

  A Dzisiaj...
  No coz, sa bezrobotni, a nawet bezdomni...
  ubolewma nad tym.
  To cena kapitalizmu... niestety.
  Uwazam za to, ze opieka medyczna wcale nie jest gorsza, niz byla wtedy.
  - Problemy sa podobne...

  za to ten system nie oszukuje, tak jak tamten
  - Sprawa jest jasna: PIENIADZ rzadzi i kto go ma - to zyje...

  Ale NAJWAZNIEJSZE, Droga Ledo:

  Real-socjalizm sam sie zalamal i sam by padl...
  "S" i Walesa tylko przyspieszyli jego upadek.

  Pozdr.
  J.K.
  ekonomista.
 • mirajni 17.10.13, 10:13
  leda16
  Do szkoły nieuku
  Religia katolicka rzeczywiście została narzucona polsce ale tutaj miała inne znaczenie niż na zachodzie, dla słowian to było co jak malarstwo do podziwiania, a na zachodzie jak krzyżacy przeżywana. Dlatego tutaj była tolerancji , a tam rzeźnia. A i tak kleru tu strasznych szkód dokonywał. Dopiero w czasach saskich przenika katolicyzm w życie i zaczyna polska upadać, bo szaleje katolicka cenzura która całą kulturę polską ocenzurował, polska staje najgłupszym krajem europy i ultrabeton katolicki przystępuje do targowicy bo konstytucja postępowa i każde powstanie kler potępia bo współpracuje z zaborcami wystarczy romantyzm polski poczytać i Kordiana Słowaciego. To lektura. Tak więc próżność wyrosła z głupoty tylko pokazuje. Nie ma ani jednego kraju który kler nie doprowadził do upadku gospodarczego i teraz to poraz kolejny widzimy na własne oczy jak obce państwo watykańskie okrada polske. Z mapą też problemy gdzie jest watykan a gdzie polska?
 • lutsyfer 16.10.13, 23:33
  Wprowadzenie do komórki obcego materiału genetycznego (DNA), zwłaszcza niewielkiej jego porcji obejmujący jeden do kilku genów nazywa się transformacją genetyczną. Zmodyfikowana w ten sposób komórka oraz w przypadku organizmów wielokomórkowych zregenerowany w nim organizm nosi nazwę transformata. (reguła z encyklopedii)

  A tak naprawdę jak należy rozumieć transformację?

  Ważny jest czas, w którym żyjemy. Budzi się nasza Planeta i na wielką skalę budzi się spirytualnie żyjąca na niej ludzkość.

  Zanim człowiek uruchomi własny proces transformacji wprzódy obudzi się Ziemia. Mówi się, że ten czas zakończy się w pełni w roku 2012. Czas, w którym Planeta Gaja zmieni naturalne źródła i uruchomi nowe kanały energetyczne: poprzez trzęsienia ziemi, wulkany, topnienie lodowców, huragany, tsunami, etc ... zmieni się całkowicie klimat i struktura ziemi. Będą to zmiany bardzo szybkie i oczyszczą stare formy energii. Widać z każdym rokiem wielkie klimatyczne zmiany - następujące w tak krótkim czasie, nie są łatwe dla ludzi. Transformacja starych energii na nowe jest procesem bolesnym i przewracającym zupełnie dotychczasowe życie. Jest to proces zmian form natury i ich funkcji.

  Oczyszczenie Ziemi jest niczym spirytualny odkurzacz, który pociąga za sobą również człowieka bliżej Boga. Następuje nie tylko oczyszczenie i transformacja Ziemi, ten proces dotyczy również nas wszystkich. Obudzi świadomość wielu, wniesie nowe wartości życia, przeniesie w miejsce nowej rzeczywistości. Powoli będzie zmieniać się świadomość społeczeństwa i Boskie Światło będzie promieniować już nad nową Ziemią swoją Najwyższą Energią. Nastąpi przemiana w ludziach, masowe przebudzenie, w zależności od osobistych energii, jakie dana osoba w sobie nagromadzi.

  Światło, które nadciąga na Ziemię jest największe jakie kiedykolwiek znała nasza Ziemia i ludzkość. Wiele ludzi już przebudzonych budzi następnych, przygotowuje do wielkiej operacji i oczyszcza drogi w wyższą ewolucję. Pierwsze, co jest niezbędne, aby otworzyć człowieka na nową rzeczywistość, musi on należycie przygotować swój ośrodek serca. Jest niezmiernie ważny w procesie transformacji. Znane jest wiele technik, form medytacji aby wybalansować energię w ośrodku serca. Wskazana jest modlitwa, afirmacja, medytacja i wzmacnianie czakry serca za pomocą emeraldowych promieni.

  Należy wzmocnić ten ośrodek i utworzyć tzw. Emeraldowe Serce.  Zablokowanie czakry serca nie pozwoli otworzyć furtki do wyższych energii, nie uruchomi kodu DNA. Zablokuje człowieka W OGÓLE na przyjęcie wyższych energii. Emeraldowe Serce daje uziemienie światła na Ziemi i w sercu człowieka. A stamtąd jak po gałęziach przeniesie energię dalej. Jest jakby kotwicą w Źródle Boskim.

  Wielki ewolucyjny plan wyniesie ludzi na wyższe pola świadomości i otworzy furtkę na wiedzę. Nic już nie będzie ograniczało rozumowania człowieka. Ale należy pamiętać, że ten proces odbędzie się tylko w tej osobie, która dobrze go zrozumie i nie będzie utrudniać sobie i innym w tej drodze. Prawdziwa praca i pomoc w przekształcaniu niskich energii na wyższe nie jest łatwym zadaniem.

  Nienawiść, złość, zazdrość i manipulacja, nie uszkodzą bardziej nikogo innego, tylko tego człowieka, który tworzy i przesyła tę niskiego rzędu energię. Mało, że sam sobie nie pomaga, to jeszcze przeszkadza innym, zatrzymuje właściwy proces transformacji całej Ziemi. Ale jak wiemy, nic nie przeszkodzi Bogu w wykonaniu Jego Planu, wcześniej czy później oczyści te fałszywe źródła i utoruje sobie drogę naprzód. Nic też dziwnego, że jest dużo przepowiedni zapowiadających, że może być ten okres dla nas wszystkich niezmiernie bolesny. Wyplenianie chwastów nie jest łatwe, gospodarz wielokrotnie posługuje się ogniem.

  Popatrz na swoją drogę
  - na prawo
  - na lewo,
  zastanów się, gdzie jest twoje miejsce? Otwórz własne drzwi w swoją przyszłość ! Zaufaj Bogu i pozwól mu aby dokonał w tobie przemiany.

  Tylko na drodze prawdy i sprawiedliwości Światło rozpocznie pracę w twoim sercu. Nastąpi transformacja wszystkiego w twoim dotychczasowym życiu. Tylko człowiek o dużej doskonałości otworzy nowe poziomy i pchnie wielkie wrota w swoją nową ewolucję.

  Światło wniknie w niego, przyniesie nowe wyższe wibracje. Jeśli przyciągniesz do siebie emeraldowe promienie, twój program DNA otworzy się. Ale jeśli wybierzesz drzwi na lewo, nie spodziewaj się tych zmian w swoim ciele.

  Często mówił Jezus: ... pochłonie taką duszę ogień i spali jak suche gałęzie ... a dla tych co wybiorą drzwi na prawo, drugi ogień Ducha Świętego wyniesie do Boga Ojca.

  Niskie energie człowieka i jego ciało "karbon" nie stransmutują się aby otworzyć wyższe pola świadomości. Spalą się subtelne ciała astralne, a bez nich ten proces jest niemożliwy. Tylko "czyste" ciało osiągnie ten najwyższy cykl i pozwoli rozwinąć subtelne wyższe ciała człowieka, potrzebne do wzlotu.

  "Patrz więc, żeby światło, które jest w tobie, nie było ciemnością. Jeśli zatem twoje ciało będzie w świetle, nie mając w sobie nic ciemnego, całe będzie w świetle, jak gdyby światło oświecało cię swym blaskiem". (Łk 11, 35-36)

  Ewolucja człowieka nie jest zabawą. Jest to wielka wojna, misja. Kiedy otworzy się wyższa świadomość, obudzi się też nowa odpowiedzialność i nowy oddech życia.

  Aby rozpocząć pracę z emeraldowymi promieniami przede wszystkim należy usunąć wszystkie blokady z własnego umysłu. Złość, nienawiść, brak tolerancji, manipulacja ...
  to kilka bardzo niskich energii, które zaszkodzą tylko jej twórcy. W prawie kosmicznym najmocniej postrzegana jest manipulacja innym człowiekiem przez drugiego człowieka, użyta do własnych celów albo jeśli ma doprowadzić do jego zniszczenia. Czym wcześniej zrozumiesz i wcześniej oczyścisz swoje serce, tym szybciej otworzy się emeraldowy kanał.

  Kosmiczna Świadomość idzie do nas małymi krokami. Jednym z większych jej kroków jest przebudzenie w człowieku Energii Kundalini. Bez tej energii nie może być mowy o procesie transformacji w ludzkim ciele. Kundalini podnosi świadomość i mądrość i daje wielkie moce. Rozpoczyna proces transformacji i transmutacji.

  Większa część ludzi na Ziemi posługuje się tylko 10% swojego mózgu, 90 % jest w stanie uśpionym. Kiedy energia Kundalini wniknie w ostatni ośrodek głowy otworzy Lotus Korony, uaktywnia się mózg.

  Od tej pory zwany - BRAHMA - RENDRA, aktywowany.

  Wyższa energia przenika z pierwszej czakry poprzez kręgosłup - kanał Sushumna do BRAHMA - RENDRA i powoli budzi całkowicie mózg.

  Każdy ośrodek energii otwiera się na inną świadomość, łączy człowieka z innym polem kosmicznym. Duszy człowieka przeskakuje wówczas w ten nowo otwarty rejon, dzięki połączeniu z Wyższym Źródłem wnosi w ciało człowieka więcej światła.

  TRANSMUTACJA  - zamiana jednego chemicznego czynnika na inny. Niska energia transmutacyjna jest zwana - zimną.

  Zmienia w ciele chemiczne struktury i daje mu nowe przebudzenie i moc. Cały system zmienia się i za pomocą krwi przenosi nowe chemiczne elementy w każdą komórkę, tworząc już nową alchemię życia. Pod wpływem innych czynników chemicznych wytwarza się nowa energia. Otwiera Niebiańską Furtkę, zwaną też Furtką Alchemii lub Furtką Prawdy. Poprzez tą furtkę alchemicznych energii wchodzi w ciało światło transmutacji. O tej furtce wspominał już Dante. Przechodzą przez nią tylko przebudzeni, rodzi się w człowieku nowa dusza. W swojej naturze Furtka Prawdy przypomina małe fioletowe oko. Podróżują przez nią z Ziemi wyższe dusze na spotkanie z Najwyższym Źródłem. Kiedy raz człowiek rozbudzi się w tym wymiarze i przejdzie przez tą alchemiczną furtkę, gwałtownie dojrzewa i następuje jego nowe narodzenie.

  Ciągle mimo dużego rozwoju nauki ludzkość wie zbyt mało o swoich gruczołach hormonalnych. Szyszynka i grasica są nadal wielką zagadką. Ale nie może być inaczej dopóki człowiek nie przebudzi się na 100%. Przeciętny człowiek nie potrafi objąć własnym rozumem związku niskich energii i wielkich kosmicznych powiązań. Bóg poprzez swój Plan dokonu
 • lutsyfer 17.10.13, 12:49
  Przepraszam was bardzo, ze wczoraj wieczor lektura pojawila sie niekompletna...

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Bóg poprzez swój Plan dokonuje wielkich zmian nie tylko w ciele fizycznym człowieka. Rozwijają się mocno jego wyższe ciała astralne.

  Transmutację wywołuje kierunek energii w górę z ośrodka krzyżowego do ośrodka gardła. Następnie zamienia energie z fizycznego tworzenia w twórczość artystyczną. Później zmienia się ośrodek splotu słonecznego, popycha energię do ośrodka serca. Przez otwarcie tego ośrodka człowiek gubi własne "ego" - jego celem jest praca dla innych, poświęcić siebie w tej służbie, zmienia się JEGO OSOBOWOŚĆ.

  Energia Kundalini przechodzi przez czakrę gardła i osiąga 3-cie oko. Zmienia życie materialne na duchowe. Rozpoczyna pracę już z więcej niż 5-cioma promieniami kosmicznymi. Dwa z nich to promienie uzależniające + trzy promienie pomocnicze. W dalszym ciągu te promienie dają uwarunkowania karmiczne.

  Przeniesienie Energii Kundalini do ośrodka głowy - szyszynki otwiera w 100% Lotus Korony. Wnikają w ciało następne dwa promienie związane z życiem duszy. Układ nerwowy człowieka przechodzi wówczas pod całkowite panowanie Najwyższego Źródła.

  Energie płynące w dół - kierunek w dół w ciele człowieka, tworzy transformację i już po przebudzeniu wszystkich ośrodków kontrolują życie osobowe, pracują świadomie w odpowiednim rytmie. Wszystkie fizyczne energie obracają się w prawidłową duchową aktywność. W strumieniu krwi człowieka płynie już Świadomość Chrystusowa. Staje się dla niego oczywiste znaczenie słów:

  - KREW JEST ŻYCIEM -

  - ZBAWIONY PRZEZ KREW CHRYSTUSA -

  Oczyszczona już krew w żyłach człowieka nie napotyka przeszkód, jest doskonałym przewodem do krążenia hormonów wytwarzanych przez gruczoły dokrewne.

  Trzy aspekty - materia - dusza - Duch
  mieszają się dając życie dla Syna Boga - Chrystusa.

  CHRYSTUS - SYN BOŻY już w swoim codziennym życiu działa jako służebnik dla swoich bliźnich.

  ...któż bowiem jest większy? Czy ten, który u stołu zasiada, czy ten, który usługuje? (Łk 22, 27)

  Metal w procesie transformacji i transmutacji zmienia się w złoto.

  "Wyście wytrwali przy Mnie w moich przeciwnościach. Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec..." (Łk 22, 28-29)
 • mirajni 17.10.13, 13:56
  Fanatyk co ma misje
 • lifeisaparadox 17.10.13, 00:07
  Poniekąd sam wzorzec, jakim jest Jezus, jest rozłamowy, antyspołeczny, zasiewający niezgodę i bratobójczą ideologię. Sama biografia Jezusa, skłóconego zarówno z własnymi braćmi żydami, jak i władzą społeczną, ginącego z ich rąk, jest po prostu społecznie nie do zaakceptowania jako wzór do naśladowania.

  Jako ludzie rozsądni, też nie możemy pomijać osób które w szeregach katolickich chcą działać na rzecz dobra społecznego. Jest to pewien dylemat socjologiczny.
 • mirajni 17.10.13, 10:26
  Jezus był schizofrenikiem, jak ma ktoś podobne objawy to siedzi w psychiatryku, a nawet jak miał dużo racji, bo schizol też może mieć racje, to kler napewno nie ma w swojej obłudzie i nienawiści z tą raczej dobrą postacią, kler jak stalin, władza, paranoja, nienawiści i kasy, instytucja która tylko szkodzi.
 • zauroczonaewa 17.10.13, 13:47
  nie wszyscy to idioci,którzy dadzą się wciągnąć w wojenkę,która generalnie wymierzona jest w społeczeństwo abyśmy się między sobą żarli
  ******
  Buraczka z rzodkiewka- czy jeszcze gorzej z pomidorkiem, to tez czerwone...:=)
  Jak znam kosciol, a mialam w nim dosc sporo przyjaciol i ludzi zaprzyjaznionych, to niczego zlego ten kosciol nie uczyl, ani do robienia nie namawial... Wiec mam czyste obligacje wobec Kosciola w Polsce.

  Niepokoi ten twoj jakis taki depresyjny atak... w strone kosciola. Chcesz byc ateistka, to sobie nia badz, twoj biznes. Zareczam ci, ze do wiary i religii katolickiej, nikt sila cie nie zagoni
  --------------------
  Głównym problemem jest kościół czyszczący państwo z podatków, a to co wymieniasz konsekwencje. Jest podobnie jak przed rewolucją francuską, gdzie lud umiarał z głosu a kler grabił i podpuszał i chłostał wybiedzony lud. Aż im francuzi łby urwali i to nic ani kleru a ni wiochy nic nie nauczyło
  ************

  Myliłam się? :(((((
 • mirajni 17.10.13, 14:01
  Kochanie, ani psychologii, ani historii, ani nic nie znasz jak bardzo kler i historycznie i społecznie szkodził. To co te wklejki moje psychologów to też byli dziwni chorzy, atakowali kler. ? Masz syndrom oblężonej twierdzy, gdzie każdy fakt jest atakiem na kościół jak Michalik że media atakują kościół a to podłe dzieci gwałcą księży.
 • mirajni 17.10.13, 14:15
  3.bp.blogspot.com/-Wzq8_OfJiXc/UlrAPDzqP4I/AAAAAAAAAK8/QErBT06W_KA/s1600/ksi%C4%85dz+ofiara.jpg

  Biedy kościół jaki zwyrodniały dzieciak zgwałcił szlachetnego pastrzeża kościoła katolickiego, rodzice mający pretensje, to też zwyrodnialcy atakujący niewinny kościółek , szlachetny , dobrotliwy. A jakie podłe media mówią jeszcze o tym i oburzająco zamiast zamiast zamykać dzieci to atakują zawsze niewinny i nieszkoddliwy kleruś jedyny.
  Tak obłudnie piszesz zauroczona.
 • zauroczonaewa 17.10.13, 14:24
  mirajni albo prowokujesz albo masz problem czytania ze zrozumieniem.
  Masz tam użytkownika / jak się domyślam politycznego "przeciwnika" / weźcie się za łby i pozarzynajcie.Najlepiej w realnym świecie - korzyści będa obopólne.Kler skasuje za pochówek,lewica przywłaszczy to co w ZUS jest a społeczeństwo pozbędzie się ludzi,którzy zamiast szukać kompromisu licytują się dzieląc naród.
  pozdrawiam
 • mirajni 17.10.13, 14:34
  Ale co mnie obchodzi jakiś burak
  Wątek miałbyć naukowy, szkody psychologiczne wywołane przez kościoł, materiałów jest dużo, ale ludzie nie czytają książek, żeby zrobić listę , streszczenie by ktoś mógł wiedzieć na co zwracać uwagę. Jak narazie rozwaliliście mi wątek głupkowatą obroną skrajnie złej instytucji.
 • leda16 17.10.13, 22:33
  mirajni napisał(a):


  > Wątek miałbyć naukowy,


  Ha, ha, ha, hi, hi, hi, ho, ho, ho, o rany, o ludzie, o matko, :))))))))))))))))))))))))


  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • mirajni 17.10.13, 22:38
  www.youtube.com/watch?v=dAKdqc2AGOE&feature=youtube_gdata_player
  A ja myśle że ty musisz wyjechać do ojczyzny...watykanu, bo jeszcze trochę to tam pofruniesz sprzedawczyku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.