Dodaj do ulubionych

Parę pytań

09.03.19, 12:44
Biskup Świdnicki Ignacy Dec uważa, że edukacja seksualna w szkołach to "bardzo niebezpieczna pokusa szatana", a wierzący muszą działać, by uniemożliwić "coraz śmielsze działania gorszycieli". Jego list ma zostać odczytany w najbliższą niedzielę w kościołach tej diecezji.
A skąd on wie że to pokusa szatana, toster mu powiedział?
A gorszycielami nie są pedofile poprzebierani w czarne sukienki?
Czy są granice głupoty?


--
Są dwie możliwości, albo istnieje życie we wszechświecie, albo nie.
Obie są przerażające.
Arthur C. Clark.
Edytor zaawansowany
 • awariant 09.03.19, 13:58
  > Czy są granice głupoty?

  Chyba nie, skoro "ktoś" przeniósł wątek z Kraju na Religię.
 • czandra1 09.03.19, 14:55
  Sam go tu założyłem, bo, założyłem, że go i tak przeniosą.

  --
  Niezwłocznie potrzebuję czcionki do sarkazmu.
 • ur-nammu 10.03.19, 13:59
  czandra1: Sam go tu założyłem, bo, założyłem, że go i tak przeniosą.
  I pewnie by przenieśli, ale nie mogli, bo poszedłeś w autocenzurę prewencyjną. Strzeż się, bo tak potraktowani cenzorzy mogą się poczuć zlekceważeni i niepotrzebni.
 • ur-nammu 10.03.19, 12:08
  Warszawska Deklaracja wzbudziła niezdrowe emocje w środowiskach kościelno-prawicowych. Biskup Dec jest tylko jednym z wielu przykładów zbiorowej histerii spowodowanej próbą wprowadzenia normalności i nowoczesności do warszawskich instytucji, bo wiadomo, że normalność i nowoczesność to zagrożenie dla pozycji Kościoła. Warto się zapoznać, co kościelny hierarcha ma do powiedzenia o tej konkretnej sprawie:

  Ignacy Dec: Słyszymy o niezwykłej determinacji, z jaką niektórzy wprowadzają do szkół postulaty tzw. ruchów LGBT. Nie bardzo rozumiemy, komu i dlaczego zależy na tym, by zamiast zajęć z etyki, jako alternatywnych dla religii, wprowadzać za publiczne pieniądze zajęcia, które tak naprawdę służą demoralizacji dzieci.
  [...]
  Jako ludzie wierzący, dla których wola Boża jest najważniejsza, musimy koniecznie podjąć działania, które uniemożliwią coraz śmielsze działania gorszycieli.
  [...]
  Czy przyzwalając na demoralizujące działania w przedszkolach i szkołach nie sprzeniewierzacie się swoim przyrzeczeniom?


  Biskup Dec napisał długi list, w którym straszy demoralizacją i zgorszeniem, ale właściwie ani razu nie wyjaśnił, które zapisy Deklaracji oznaczają demoralizację i zgorszenie. Osobiście mam wątpliwości, czy on w ogóle tę Deklarację czytał. Tak czy inaczej, warto zobaczyć, co najbardziej mogło oburzyć biskupa i inne osoby z jego środowiska:

  DEKLARACJA
  WARSZAWSKA POLITYKA MIEJSKA NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI LGBT+

  II. EDUKACJA Wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

  Edukacja seksualna, w tym kwestie związane z tożsamością płciową, jest bardzo zaniedbanym obszarem w polskiej edukacji. Młodzi Polacy i młode Polki są pozbawieni dostępu do rzetelnej wiedzy w tym obszarze, który jest im odmawiany z przyczyn ideologicznych. Młodzieży często przekazywany jest obraz seksualności człowieka sprzeczny z obecnym stanem wiedzy naukowej. Podobnie ignorowane są kwestie równościowe i antydyskryminacyjne. Warszawa, jeśli ma ambicje zapewniać swoim młodym mieszkankom i mieszkańcom edukację na miarę XXI wieku, musi to zmienić. Zapewnienie adekwatnej, prowadzonej w angażujący sposób i odpowiadającej na potrzeby młodzieży edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w stołecznych szkołach, zgodnej ze standardami WHO, będzie jednym z celów Urzędu m.st. Warszawy.


  I to jest sedno sprawy.
  Na kościelnych padł blady strach, bo podskórnie czują, że wprowadzenie edukacji uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia oraz rzetelnej wiedzy zgodnej ze stanem wiedzy naukowej oznacza obnażenie i odrzucenie ociekającego zmurszałą ideologią przekazu kościelnego, który jest nie do pogodzenia z wiedzą naukową w tym zakresie.

  Kościół w różnych dziedzinach robi wszystko, żeby zatrzymać rozwój cywilizacyjny, zwłaszcza pluralizację światopoglądową, bo wie, że społeczeństwo bardziej zaawansowane i pluralistyczne jest mniej podatne na przekaz ideologii kościelnej niż społeczeństwo od kołyski nawykłe do tego, że trzymają je za mordę faceci w sukienkach, którzy przypisują sobie monopol na prawdę, mądrość i moralność.
 • pocoo 10.03.19, 12:25
  A natura i tak zrobi swoje. Wola Boga? A jakże.
  Powiesili w szkołach krzyże i coraz więcej młodzieży olewa religię.
  Każdy nakaz rodzi bunt.
 • kociak40 10.03.19, 12:42

  Jednym z problemów (KK tak sądzi) jest aby rodzice mieli wpływ na edukację seksualną swoich dzieci.
  Jest proste rozwiązanie. Niech KK wprowadzi nieobowiązkową edukację seksualną według własnych
  założeń, a w szkołach niech będzie nieobowiązkowa edukacja seksualna według Światowej Organizacji Zdrowia.
  Każdy z rodziców będzie miał możliwość wyboru gdzie i na jaką edukację posłać. Problem rozwiązany.

  --
  -----
  "Czas spędzony z kotem, nigdy nie jest stracony"
 • suender 10.03.19, 14:29
  ur-nammu 10.03.19, 12:08

  > Warszawska Deklaracja wzbudziła niezdrowe emocje ......

  Zagranie Rafała T. przez wiele środowisk politycznych uważane jest za podanie paliwa politycznego dla Dobrozmianowców w ich siłowaniu się z opozycją. Trzaskowskiemu temu w miarę zdolnemu politykowi (nawet z perspektywami) zamieszał z tym LGBT ten obojnak "Mąż Kaczyńskiego" --> wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23676544,pawel-rabiej-o-tym-jak-zrobiono-z-niego-meza-kaczynskiego.html

  Za ten szpetny, nie tylko polityczne, ale i moralnie, czyn Rafała zbeształ go już R. Giertych, a wielu notabli z PO czują się z ty m jakby im ktoś w pysk dał, - bo nawet nie widzą jak teraz R.T. bronić (to było widać w dzisiejszej "Kawie na ławie".

  To wszystko jest dowodem jak niedojrzała jest klasa polityczna w Lechistanii.

  Łączę sympatyczne białe gołąbki, oraz ...... Łącze agnostyków z chrześcijanami.

  PS. "Najgłupszy chrześcijanin jest zawsze mądrzejszy od najinteligentniejszego ateusza!"
 • kalllka 10.03.19, 14:41
  Bardzo trafne przeciwstawienie, bipolarne można powiedzieć- archaicznego języka biskupa Deca z tzw „próbami normalności i nowoczesnosci”, przez ur-nammu.
  Trudno się nie zgodzić, ze jeden i drugi /języki /bez siebie nie istnieją.
 • ur-nammu 10.03.19, 18:44
  kalllka: Bardzo trafne przeciwstawienie, bipolarne można powiedzieć- archaicznego języka biskupa Deca z tzw „próbami normalności i nowoczesnosci”, przez ur-nammu.
  Nawet, kallleko, kilku słów nie potrafisz przepisać bez ich przekręcenia. Zakładam, że nie bierze się to z jakichś deficytów umysłowych czy z chęci manipulowania moją wypowiedzią, lecz po prostu z przedawkowania niedzielnych modłów.

  A tu masz oryginał:
  ur-nammu: spowodowanej próbą wprowadzenia normalności i nowoczesności

  Podsunąłem ci go, ponieważ przypuszczam, że możesz mieć poważne problemy z samodzielnym znalezieniem i wykorzystaniem kilku słów zawartych w nieco dłuższym tekście.
 • kalllka 10.03.19, 21:06
  Niepotrzebnie, podsuwasz..
  Albowiem nigdy więcej nie narażę się na prostackie złośliwości z twojej strony.
  Sprawa skończona
 • ur-nammu 10.03.19, 21:42
  kalllka: Albowiem nigdy więcej nie narażę się na prostackie złośliwości z twojej strony. Sprawa skończona
  Właśnie o coś takiego mi chodziło. Życzę ci wytrwałości w realizacji tego zamysłu i trzymam cię za słowo.
  Bez odbioru.
 • suender 10.03.19, 15:45
  Do Ur-namu:

  A ty masz link do wypierdziel R. Giertycha w wiadomej sprawie:

  www.salon24.pl/newsroom/940920,giertych-trzaskowski-popelnil-ogromny-blad-podpisujac-sie-pod-deklaracja-lgbt

  A tu kapitalne podsumowanie tej sprawy jest komentarz stamtąd:

  "Widać ,że Trzaskowski nie dorasta Tuskowi do pięt. Tusk zawsze unikał ostrych sporów światopoglądowych. "Wygaszał" je na różne sposoby (np. przeciągając w nieskończoność dyskusję) i robił to bardzo zręcznie. Dzięki temu PO mogla liczyć na głosy wszystkich.
  Trzeskowski wikła PO w światopoglądową woję która może być bardzo trudna do wygrania.
  Słyszałem ,że to dlatego ,że ma u siebie jakiegoś pisowskiego kreta :). Kto wie może ma wiecej niż jednego :).

  A co do Giertycha jego akcja w niczym PO nie pomoże (tylko pokaże brak jedności tej formacji). W sumie to moze być za późno na jakieś sensowne ruchy i jedyną strategią PO na wygranie wyborów może być pójście wszystkimi siłami do przodu niezależnie od strat (tak jak to robiła armia czerwona). Może się przebiją a może padną. Zycie pokaże

  Ps. PO ma jednak jakiś gen autodestrukcji. Z trudem udaje im się coś mozolnie wywalczyć przez wielomiesieczną ciężką pracę a później trwonią wszystko w 5 minut."


  Pozdrawiam.
 • privus 10.03.19, 23:52
  czandra1 napisał:

  > A skąd on wie że to pokusa szatana, toster mu powiedział?
  > A gorszycielami nie są pedofile poprzebierani w czarne sukienki?
  > Czy są granice głupoty?

  Oni mają do czynienie tylko ze świętym duchem i to co robią, to robią w jego imieniu. Głupota i tzw. zaprzaństwo nie należy do tych unikanych przez nich zajęć. ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka