Dodaj do ulubionych

Dookoła sami ćwierćinteligenci...

24.03.19, 17:19

bn.org.pl/aktualnosci/3707-glowne-wskazniki-czytelnictwa-pozostaja-bez-zmian.html
--
YCDSOYA
Edytor zaawansowany
  • suender 24.03.19, 18:45
    jeepwdyzlu 24.03.19, 17:19

> Dookoła sami ćwierćinteligenci...

Żeby teistów można było przekonać, ateiści musieliby mieć racjonalne argumenty, czyli przesłanki na to że Pana Boga nie ma. Fakt, ateiści są bardziej wierni swoim "ideałom", bo są fanatykami. Stąd powiedzenie: ateista uwierzy w każdą bajeczkę, byle tylko podważyć możliwość istnienia Boga. Np. w bajeczkę o bogu-Przypadku który stworzył życie na Ziemi :)

Łączę bogatych z biednymi ....
  • kolter 24.03.19, 19:07
    suender napisał:

> jeepwdyzlu 24.03.19, 17:19
    >
    > > Dookoła sami ćwierćinteligenci...
    >
    > Żeby teistów można było przekonać, ateiści musieliby mieć racjonalne argumenty,
    > czyli przesłanki na to że Pana Boga nie ma.

ja mam wiercy udowadniać ze jest gdzieś chmurka na której koczuje niewidzialny duszek ??

> Fakt, ateiści są bardziej wierni swoim "ideałom", bo są fanatykami. Stąd powiedzenie: ateista uwierzy w każdą bajeczkę, byle tylko podważyć możliwość istnienia Boga.

wprost ocipiałem :)

>Np. w bajeczkę o bogu-Przypadku który stworzył życie na Ziemi :)

przypadek sprzed 6 tys lat :))

> Łączę bogatych z biednymi ....

w żalu ??
  • suender 24.03.19, 19:39
    kolter 24.03.19, 19:07

> ja mam wiercy udowadniać ze jest gdzieś chmurka na której koczuje niewidzialny duszek ??

Jesteś człowiekiem bardzo małej wiary i stąd te problemy......

Łączę chmury pierzaste z cumulusami.

P.S.: "Najgłupszy chrześcijanin jest zawsze mądrzejszy od najinteligentniejszego ateusza!"
  • kolter 24.03.19, 19:42
    suender napisał:

> kolter 24.03.19, 19:07
    >
    > > ja mam wiercy udowadniać ze jest gdzieś chmurka na której koczuje niewidz
    > ialny duszek ??
    >
    > Jesteś człowiekiem bardzo małej wiary i stąd te problemy......
    >
    > Łączę chmury pierzaste z cumulusami.
    >
    > P.S.: "Najgłupszy chrześcijanin jest zawsze mądrzejszy od najintelige
    > ntniejszego ateusza!"

cieszy mnie to ze chrześcijan , katolicy na przełomie V-VI w. wybili
  • suender 25.03.19, 10:28
    kolter 24.03.19, 19:42

> cieszy mnie to ze chrześcijan , katolicy na przełomie V-VI w. wybili

Och!, - takich incydentów było dużo więcej.
    W sumie był to pewien proces, bardzo potrzebny proces!
    W owym procesie brali udział głownie ludzie małej wiary co nie respektowali przykazań Zbawiciela o konieczności rozstrzygania sporów metodą bez przemocy, a nawet na zasadzie: Miłości bliźniego.

A więc ci którzy polegli zostali uwolnieni od dalszego takiego grzeszenia, a ci którzy przeżyli dostali solidną lekcję do przemyślenia.
    Kolter jest człowiekiem b. małej wiary, więc czeka go lekcja jeszcze trudniejsza, - ale da radę!

• kolter 25.03.19, 10:44
    suender napisał:

> kolter 24.03.19, 19:42
    >
    > > cieszy mnie to ze chrześcijan , katolicy na przełomie V-VI w. wybili
    >
    > Och!, - takich incydentów było dużo więcej.
    > W sumie był to pewien proces, bardzo potrzebny proces!
    > W owym procesie brali udział głownie ludzie małej wiary co nie respektowali przykazań Zbawiciela o konieczności rozstrzygania sporów metodą bez przemocy, a na
    > wet na zasadzie: Miłości bliźniego.

czyli nic się przez 1600 lat katolicyzmu nie zmieniło

> A więc ci którzy polegli zostali uwolnieni od dalszego takiego grzeszenia, a ci
    > którzy przeżyli dostali solidną lekcję do przemyślenia.

ewangeliczni chrześcijanie grzeszyli a pogańscy katolicy w panu sie rozwijali :)

> Kolter jest człowiekiem b. małej wiary, więc czeka go lekcja jeszcze trudniejsza, - ale da radę!

co do wiary w bozie na chmurce jestem kompletnie pozbawiony tej wiary :)
  • jeepwdyzlu 25.03.19, 15:18
    Co wy za androny wypisujecie w wątku o upadającym czytelnictwie?????

--
    YCDSOYA
  • kolter 25.03.19, 19:20
    jeepwdyzlu napisał:

> Co wy za androny wypisujecie w wątku o upadającym czytelnictwie?????
    >
    pytaj suender
  • suender 25.03.19, 20:43
    kolter 25.03.19, 10:44

> czyli nic się przez 1600 lat katolicyzmu nie zmieniło

A co się miało niby zmienić?

> ewangeliczni chrześcijanie grzeszyli a pogańscy katolicy w panu sie rozwijali :)

To jest subiektywna ocena. By ocenić obiektywne musisz być obserwatorem patrzącym z góry (to mienie też dotyczy!).
    Jak Ci w tej sprawie pilno, to skieruj zapytanie na adres: NIEBO.

> co do wiary w bozie na chmurce jestem kompletnie pozbawiony tej wiary :)

A czy jeszcze ktoś w takiego wierzy?

• kolter 25.03.19, 20:58
    suender napisał:

> > czyli nic się przez 1600 lat katolicyzmu nie zmieniło
    >
    > A co się miało niby zmienić?

no nic, nadal to dno dna ..

> To jest subiektywna ocena. By ocenić obiektywne musisz być obserwatorem patrząc
    > ym z góry (to mienie też dotyczy!).

subiektywna ? nie to ocena faktów historycznych ,wystarczy popatrzeć na mordy na germańskich arianach

> Jak Ci w tej sprawie pilno, to skieruj zapytanie na adres: NIEBO.

ja nie mam problemów emocjonalnych.

> A czy jeszcze ktoś w takiego wierzy?

chrześcijanie nie myl z katolikami
  • pocoo 25.03.19, 09:04
    kolter napisał:
    > wprost ocipiałem :)
    >
    Nie. No nie.
  • kolter 25.03.19, 10:23
    pocoo napisała:

> kolter napisał:
    > > wprost ocipiałem :)
    > >
    > Nie. No nie.

:) co to za ynteligent ??
  • feelek 26.03.19, 12:20

"... Dookoła sami ćwierćinteligenci ..."

! frappant !

[tylko małe "?" co TY tu robisz w tym wątku, Mrs. Pocoo?]
  • kolter 26.03.19, 12:29
    feelek napisał:

>
    > "... Dookoła sami ćwierćinteligenci ..."
    >
    > ! frappant !
    >
    > [tylko małe "?" co TY tu robisz w tym wątku, Mrs. Pocoo?]

No feluś a ty :))
  • feelek 26.03.19, 17:47
    ...a i jeszcze:
    jak się tu Pocoo PRZYPADKIEM zjawisz:

... nie czytaj wpisów hejterów ...
    ...udawaj, że ich nie widzisz!

to jedyna rada,
    i w dodatku: to bardzo dobra rada

... no chcą zniszczyć tu atmosferę dyskusji, ale nic nie poradzą jak ich wyczyny są obserwowane jak przez szklaną szybę:
    te gesty, mimika i 0 [zero] dźwięku...
    ...i świadomość, że czytam Awarianta,Tadzia, Vacię, Pocoo, tam rozmaitych nowych, ale gdy mówią:
    [----] i [----] a i jeszcze [----] to zwyczajnie nie wiem kogo nazwą tym razem pi...ą, a kogo, ci...ą.

To jedyny, skuteczny sposób na hejt.

Nie możemy przecież wymagać od Zarządu Forum, aby reagowało na każdą naszą prośbę o przeciwdziałanie, skoro ów ma tyle do ogarnięcia.
  • kolter 26.03.19, 18:07
    feelek napisał:

> ...a i jeszcze:
    > jak się tu Pocoo PRZYPADKIEM zjawisz:
    >
    > ... nie czytaj wpisów hejterów ...
    > ...udawaj, że ich nie widzisz!

no popatrz a mi zawsze Pocoo wydawała się dorosła osobą :))
    skowyt rozpaczy u felusuia :):):):)

> to jedyna rada,
    > i w dodatku: to bardzo dobra rada

jaki pyszałek z felusia :) poucza i tylko feluś ma rację..
    no chyba ze to groźba, jak Pocoo zaszczycie mnie odpowiedzią to feluś strzeli focha i zacznie Pocoo bojkotować :)

> ... no chcą zniszczyć tu atmosferę dyskusji, ale nic nie poradzą jak ich wyczyn
    > y są obserwowane jak przez szklaną szybę:
    > te gesty, mimika i 0 [zero] dźwięku...
    > ...i świadomość, że czytam Awarianta,Tadzia, Vacię, Pocoo, tam rozmaitych nowyc
    > h, ale gdy mówią:
    > [----] i [----] a i jeszcze [----] to zwyczajnie nie wiem kogo nazwą tym razem
    > pi...ą, a kogo, ci...ą.
    >
    > To jedyny, skuteczny sposób na hejt.

o przestań hejtować ,zapomniałeś już kto zaczął ze mnie tu kilka dni temu kpić
    kiedy napisałem ze 30 % twoich idoli w sukienkach to geje ?? kiedy bez problemu to wykazałem, dopiero wtedy uświadomiłeś sobie jakimś jesteś zacofanym bucem ??

> Nie możemy przecież wymagać od Zarządu Forum, aby reagowało na każdą naszą prośbę o przeciwdziałanie, skoro ów ma tyle do ogarnięcia.

naszą ?? was kilku konfidentów jest ??
  • jeepwdyzlu 26.03.19, 18:22
    Feelek jak minął dzień? Fajnie?
    Zakapowałeś kogoś?

--
    YCDSOYA
  • kolter 26.03.19, 18:34
    jeepwdyzlu napisał:

> Feelek jak minął dzień? Fajnie?
    > Zakapowałeś kogoś?
    >

" feelek 26.03.19, 11:52

Szanowna Moderacjo!
    Ponieważ nie odpowiada mi w tym wątku od przedwczoraj nikt, nic się tu nie dzieje, spróbuję gdzie indziej, poprosić o pomoc.
    Rozumiem, że także Państwo macie podobne problemy z hejtingiem, co widać i tutaj: likwidujecie hejterską tożsamość wielokrotnie, a ona się odtwarza i zaśmieca cudze dyskusje.
    To w końcu nie jest takie trudne.

Łączę się z Państwem w zwalczaniu tego negatywnego zjawiska."
  • feelek 27.03.19, 15:20
    Laborant idzie przetrzeć szybę,
    ... twarz za nią,
    jakkolwiek, jak zwykle
    wykrzywiona w nienawistnym grymasie,
    stała się cokolwiek niewyraźna...

... a może to i dobrze?
    --
    odczyt z chronometru czasu reakcji:
    1/2 godziny?
    tyle to zwykle trwa
    a jak tym razem?
  • biologiczny_zegar 24.03.19, 19:41
    Po tym jak Bóg w Trójcy Jedyny sam utopił własne potomstwo, w tym ciężarne matki i dzieci, Ks. Rdz. 6,7 - 7,1. "«Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi..."

A sam rzekomo dał przykazanie "nie zabijaj" !

NT potwierdza "historyczność" potopu:
    1 List do Piotra 3,20 + 2 List do Piotra 2,5 + wg. Łukasza 17,27 + wg. Mateusza 24,38

---------------------------------------------------------------------------

"Wybrakowana" Ewa stworzona z Adama, czyli tzw. "porządek stworzenia":

1 List do Koryntian, 11, 7 "Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny . 8 To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. 9 Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny ."

1 List do Tymoteusza, 2, 13 "Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. 14 I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo."

Ks. Rdz. 3. 16 "Do niewiasty powiedział: «Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą»."

Ks. Kpł. 15,19 "Jeżeli kobieta ma upławy, to jest krwawienie miesięczne ze swojego ciała, to pozostanie siedem dni w swojej nieczystości. Każdy, kto jej dotknie, będzie nieczysty aż do wieczora."

KK oficjalnie potwierdza "złote myśli" Pawła z Tarsu:

Katechizm KK 419 "Uznajemy więc za Soborem Trydenckim, że grzech pierworodny wraz z naturą ludzką jest przekazywany przez zrodzenie, a nie przez naśladowanie, i że jest on własnym grzechem każdego" (Paweł VI, Wyznanie wiary Ludu Bożego, 16).

Bez Adama i "wybrakowanej" Ewy, bez mitycznego "grzechu pierworodnego"....misja Jezusa z Nazaretu nie ma jakiegokolwiek sensu !

Jezus z Nazaretu jest samo "historyczny" jak rzekomy Adam i "wybrakowana" Ewa...

• kolter 24.03.19, 20:03
    biologiczny_zegar napisał:

> Po tym jak Bóg w Trójcy Jedyny sam utopił własne potomstwo, w tym ciężarne matki i dzieci, Ks. Rdz. 6,7 - 7,1. "«Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi..."
    >
    > A sam rzekomo dał przykazanie "nie zabijaj" !

Dekalog dzieli od potopu setki lat, Jahwe zmienił zdanie ...

• biologiczny_zegar 24.03.19, 22:32
    > biologiczny_zegar napisał:
    >
    > Dekalog dzieli od potopu setki lat, Jahwe zmienił zdanie ...
    >

Jest problem. Nowy Testament wielokrotnie potwierdza "historyczność" masowego mordu Boga na ciężarnych matkach i dzieciach.

A po dekalogu nic się nie zmieniło...

Patrz: Księga Liczb, Księga Psalmów, Księga Ozeasza...i Nowy Testament !

Fundamentem tej religii są mity z Ks. Rodzaju.

Bez Adama i "wybrakowanej" Ewy nie ma "grzechu pierworodnego" i w konsekwencji tzw. "potopu".

Dalej...gdyby nie dziedziczny "grzech pierworodny", to "zbawcza śmierć i zmartwychwstanie" Jezusa w ogóle nie miałyby miejsca.

Orędzie wielkanocne na początku Wigilii Paschalnej:

„O, zaiste konieczny był grzech Adama, który został zgładzony śmiercią Chrystusa!
    O, szczęśliwa wina, skoro ją zgładził tak wielki Odkupiciel!”

Na tym polega dramat tej muzealnej religii.
  • pocoo 25.03.19, 09:08
    suender napisał:

> Żeby teistów można było przekonać, ateiści musieliby mieć racjonalne argumenty,
    > czyli przesłanki na to że Pana Boga nie ma.

A jest? Skąd wiesz? Na pewno Tobie powiedział? Jesteś przekonany?
  • ur-nammu 26.03.19, 11:50
    jeepwdyzlu: Dookoła sami ćwierćinteligenci...
    Czytelnictwo w polskim społeczeństwie wykazuje niższe wskaźniki niż w krajach skandynawskich, w Niemczech czy Czechach. Być może byłoby lepiej, gdybyśmy i my mieli wyższe wskaźniki, z drugiej jednak strony jestem daleki od interpretowania tych danych jako jakiejś klęski, której przejawem miałaby być konstatacja: Dookoła sami ćwierćinteligenci...

Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że czynnikiem silnie odstraszającym ludzi od czytelnictwa jest… szkoła wraz z jej systemem narzucania lektur. Powoduje to z jednej strony, że uczniowie wprawdzie zapoznają się z kanonem (a w każdym razie ze streszczeniami), z drugiej zaś często zaczynają postrzegać czytanie książek jako przykry obowiązek, nie jako przyjemność czy coś atrakcyjnego; jest naturalne, że gdy człowiek uwalnia się z sytuacji, w której ktoś mu narzuca jakiś obowiązek, często zaczyna ignorować czynność z tym obowiązkiem utożsamianą jako coś, co już w swoim życiu „odbębnił”, zwłaszcza gdy motywacja do realizacji obowiązku była natury zewnętrznej. Nie nakłoni się ludzi do dobrowolnego robienia czegoś, do czego nakłaniający nie potrafi ich przekonać, a co najwyżej ich do tego przymusza.

Czy warto się przejmować stanem czytelnictwa Polaków? Mam mieszane uczucia. Czytanie niewątpliwie może człowieka wewnętrznie wzbogacać i rozszerzać jego horyzonty, ale najistotniejsze jest to, co się czyta, nie zaś, ile się czyta.
    O tym, co się najczęściej czyta, dowiadujemy się z raportu Stan czytelnictwa w Polsce w 2017 roku

Najliczniejszą publiczność czytelniczą znajduje niezmiennie literatura gatunkowa: kryminalna i popularne powieści romansowe oraz polska klasyka stale obecna na listach lektur szkolnych. Badani w zdecydowanej większości, poza kilkuprocentową nieliczną grupą, wskazywali literaturę czytaną poza pracą zawodową. Literatura piękna jako lektura obowiązkowa to przede wszystkim wybór uczniów i studentów kierunków filologicznych bądź nauczycieli [...] Można zatem stwierdzić, że kanon spontanicznych wyborów lekturowych Polaków, to znaczy preferencje trwające dłużej i niekończące się po przelotnej modzie, to w przewadze literatura rozrywkowa, pisana przez takich autorów jak: Stephen King, Dan Brown, Danielle Steel.
    (s. 75-76)

Powyższy fragment zawiera trzy nazwiska najchętniej czytanych autorów. W mojej ocenie nie są to autorzy, dzięki którym czytelnicy odniosą jakąś korzyść intelektualną. Myślę, że lektura ich książek nie jest niczym wartościowszym od obejrzenia jakiegoś filmu o gangsterach czy o miłości. Polskie społeczeństwo w dużym stopniu hołduje odziedziczonemu po pozytywizmie kultowi książki, która miała trafić pod strzechy i uwznioślić tych, którzy tam żyli. Myślę, że najwyższy czas takie wyobrażenia zrewidować, bo czytanie byle czego nie jest wartością samą w sobie.

Warto też pamiętać, że ktoś, kto nie wykazuje upodobania do czytania rzeczy trudnych i skłaniających do refleksji, nie musi być człowiekiem głupim czy bezwartościowym. Myślę, że należy z większym zrozumieniem patrzeć na tych, którzy nie wykazują chęci do sięgania po teksty wymagające; nie należy ich przekreślać, tak jak nie należy przekreślać tych, którzy nie przepadają za muzyką klasyczną, teatrem, malarstwem czy rzeźbą. Społeczeństwo oferuje tyle różnych ścieżek docierania do kultury, że nie ma potrzeby ścisłego wyznaczania, która jest najwłaściwsza.

PS: Jak tam, Jeepie, postępuje lektura Ostrogorskiego?
  • jeepwdyzlu 26.03.19, 12:44
    PS: Jak tam, Jeepie, postępuje lektura Ostrogorskiego?
    ---
    Kupiłem w necie dziś ma być w paczkomacie 😀

--
    YCDSOYA
  • ur-nammu 26.03.19, 13:47
    jeepwdyzlu: Kupiłem w necie dziś ma być w paczkomacie
    Aha.
    Pisałeś, że czytałeś Runcimana. To niewątpliwie chwalebne. Myślę, że ktoś, kto poznał Dzieje wypraw krzyżowych, z przyjemnością odda się lekturze Dziejów Bizancjum.
    Jeśli lubisz klasyków piszących o historii (a wszak Runciman i Ostrogorski to już dziś czysta klasyka), możesz też sięgnąć (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) po arcyklasyka, a mianowicie Edwarda Gibbona – ostatnie wydanie Zmierzchu Cesarstwa Rzymskiego i Upadku Cesarstwa Rzymskiego na Zachodzie ukazało się w 2017 roku i pewnie jest jeszcze w księgarniach. Warto, zwłaszcza że współczesny czytelnik zwykle nie obcuje zbyt często z tekstami specjalistycznymi powstałymi ponad dwieście lat temu.
  • jeepwdyzlu 26.03.19, 16:00
    Gibbona znam i mam :-)
    Ostrogorski przyszedł właśnie....
    J.

--
    YCDSOYA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.