Dodaj do ulubionych

Sceptycznie o "Wielkanocy":

18.04.19, 00:33
Orędzie Wielkanocne z brewiarza plebana:
„O, zaiste konieczny był grzech Adama, który został zgładzony śmiercią Chrystusa! O, szczęśliwa wina, skoro ją zgładził tak wielki Odkupiciel!”

Szczęśliwa wina ?!
Rozwiązanie zagadki o raz to nieśmiertelnym, raz to śmiertelnym Bogu, "baranku bożym", drugim Adamie:
Paweł z Tarsu odgrzał "stary kotlet" z Ks. Rodzaju 2,1 ....o Adamie + Ewie i wymyślił sobie "dziedziczny grzech pierworodny", ponieważ bez owego "grzechu" rzekome zbawienie Jezusa w ogóle nie miałoby w ogóle miejsca i jakiegokolwiek sensu. (List do Rzymian 5, 12-14 + 1 List do Koryntian 15, 45 )

Tego pakietu "religijnego" już nie kupuję...
Edytor zaawansowany
  • kod1501 18.04.19, 06:06
    Paweł nic nie mówi o pustym grobie ...ma nawet wątpliwości - A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest nasza wiara.Jeżeli Paweł niczego nie słyszał o pustym grobie, to dowód, że nie było pustego grobu i że opisy go dotyczące musiały powstać później.
    U.Ranke - Heinemann "Nie i Amen" rozdział IX - Wielkanoc
  • biologiczny_zegar 18.04.19, 18:13
    kod1501 napisał:

> Paweł nic nie mówi o pustym grobie ...ma nawet wątpliwości - A jeśli Chrystus
    > nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest nasza wiara.Jeżeli
    > Paweł niczego nie słyszał o pustym grobie, to dowód, że nie było pustego grobu
    > i że opisy go dotyczące musiały powstać później.

To logiczne. Skoro ewangeliczne historie o "pustym grobie" powstały o wiele później.

"Porządek stworzenia" wg. Pawła z Tarsu (+ Ojców Kościoła + KK):
    Mit nr. 1: "Raj na Ziemii" > Mit nr. 2: "Ewa stworzona z Adama" > Mit nr. 3: dzieddziczny "Grzech Pierworodny" > Mit nr. 4: "Wygnanie z Raju" - kara boska > Mit nr. 5: "Potop"= kara boska > Mit nr. 6: Reset, nowa Ziemia > Mit nr. 7: "Drugi Adam / Soter=Zbawiciel" > Mit nr. 8: "Nowy Raj na Ziemii".

Skoro pierwotny "Raj na Ziemii" to mit > nowy "Raj na Ziemii" tak samo.

• kolter 18.04.19, 21:03
    kod1501 napisał:

> Paweł nic nie mówi o pustym grobie ...ma nawet wątpliwości - A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest nasza wiara.Jeżeli
    > Paweł niczego nie słyszał o pustym grobie, to dowód, że nie było pustego grobu
    > i że opisy go dotyczące musiały powstać później.
    > U.Ranke - Heinemann "Nie i Amen" rozdział IX - Wielkanoc

Paweł głęboko wierzył w zmartwychwstanie Jezusa, nie mam najmniejszych wątpliwości
    po przeczytaniu tego co ponoć osobiście napisał

" 9 On nas wybawił i wezwał świętym powołaniem nie na podstawie naszych czynów, lecz stosownie do własnego postanowienia i łaski, która nam dana została w Chrystusie Jezusie przed wiecznymi czasami. 10 Ukazana zaś została ona teraz przez pojawienie się naszego Zbawiciela, Chrystusa Jezusa, który przezwyciężył śmierć, a na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię, 11 której głosicielem, apostołem i nauczycielem ja zostałem ustanowiony. 12 Z tej właśnie przyczyny znoszę i to obecne cierpienie, ale za ujmę sobie tego nie poczytuję, bo wiem, komu uwierzyłem, i pewien jestem, że mocen jest ustrzec mój depozyt4 aż do owego dnia"
  • suender 18.04.19, 20:48
    biologiczny_zegar 18.04.19, 00:33

> Sceptycznie o "Wielkanocy":

Optymistycznie o Wielkanocy:

Chrystus ZMARTWYCHWSTAŁ, - PRAWDZIWIE zmartwychwstał!

cbdo.

Łączę bazie wielkanocne.
  • kolter 18.04.19, 21:04
    suender napisał:

> biologiczny_zegar 18.04.19, 00:33
    >
    > > Sceptycznie o "Wielkanocy":
    >
    > Optymistycznie o Wielkanocy:
    >
    > Chrystus ZMARTWYCHWSTAŁ, - PRAWDZIWIE zmartwychwstał!

no a wy mu na grób napluliście
  • biologiczny_zegar 18.04.19, 22:00
    suender napisał:

> biologiczny_zegar 18.04.19, 00:33
    >
    > > Sceptycznie o "Wielkanocy":
    >
    >
    >

Dzięki za bazie wielkanocne !

Jestem osobą konkretną i lubię niezbite fakty, wzorem sceptycznych apostołów z Ewangelii.

Dla mnie faktem jest, że mit to nie historyczne wydarzenie - jak sen i jawa.

Brak mi fundamentalnych podstaw, by uważać za fakt historie o pierwotnym Raju, "szczęśliwej wine" (list do Rzymian 5, 12-14 + 1 list do Koryntian 15, 45) i Ewie stworzonej z Adama (1 List do Koryntian, 11, 7 + 1 List do Tymoteusza, 2, 13).

Analogicznie do historii o potopie jako karze Boskiej ( Ewangelia wg św. Łukasza 26).

Historia o Jezusie z Nazaretu, ur. w Betlejem jest dla mnie symboliczna, realna jak wydarzenie senne.

Pozdrawiam i życzę miłych wielkanocnych snów :-)
  • jacek_x 19.04.19, 07:05
    Każda historia lub interpretacja przeszlości jest jak sen. Nie tylko ta. Na przyklad historia przyłaczenia Sląska do Polski przez Mieszka I , ktory jako pierwszy polski chrzescijanin... Co Ty na to?
  • biologiczny_zegar 19.04.19, 18:38
    jacek_x napisał:

> Każda historia lub interpretacja przeszlości jest jak sen. Nie tylko ta. Na prz
    > yklad historia przyłaczenia Sląska do Polski przez Mieszka I , ktory jako pierw
    > szy polski chrzescijanin... Co Ty na to?

Po wizycie w muzeum sztuki antycznej, co stwierdzam:

Oto atrybuty boskiego syryjskiego króla Demetriusza I ( Δημήτριος Α' Σωτήρ), czy boskiego Cesarza Imperium Rzymskiego na obiegowych monetach:
    "Divi Filius" - Syn Boży, "Soter" - Zbawiciel, "Pontifex Maximus ", "Deus / Sol Invictus" -Niezwyciężony Bóg.

Prastare symbole zmartwychwstania i nieśmiertelności: egipski boski Benu (na egipskich papirusach i freskach), hellenistyczny boski Fenix (na obiegowych monetach) i syn boży Prometeusz ( na starożytnych rzeźbach) .

Wszystkie atrybuty Chrystusa były obiegowe, w dosłownym znaczeniu słowa :-)
  • pocoo 19.04.19, 20:18
    suender napisał:

>
    >
    Kiedy? Widziałeś? A tych ,którzy zmartwychwstali w momencie śmierci Jezusa też?
    Zadziwiasz mnie.Zmartwychwstali sprawiedliwi w momencie śmierci Jezusa siedzieli w otwartych grobach, dopóki nie zmartwychwstał Jezus."
    Jakie to jest piękne.Jakie to wszystko jest piękne".A jakie mądre?

> Łączę bazie wielkanocne.

A ja Tobie baranka i kiełbaskę,i jajo...
  • donmarek 19.04.19, 10:02
    >Orędzie Wielkanocne z brewiarza plebana:
    „O, zaiste konieczny był grzech Adama, który został zgładzony śmiercią Chrystusa! ...
    No tak, Adam zgrzeszył, czy Ewa? No, niby, podobno, tak w piśmie stoi, etc, że to jednak Ewa zgrzeszyła czyli namówiła, uwiodła, podnieciła, etc, nieszczęsnego Adama. Ale zapewne bezgranicznie szczęśliwego w czasie popełniania tegoż grzechu ;-) Więc i współwinnego. Ale, mnie interesuje bardziej taka przyziemna natura tego ich "występku", tzn. czy w chwili stworzenia ich, mieli odpowiednie "sprzęty" ? Bo znowu nasuwa mi się pytanie: czy stwórca zakładał na początku, w czasie aktu ich tworzenia, że oni zrobią coś niezgodnie z jego zamysłem? Czy - co bardziej prawdopodobne - właśnie taki był zamysł jego, by niejako zmusić ich, wymusić na nich to. Zresztą, nic nadzwyczajnego w jego - tzw. boga - działaniach. Bowiem, gdyby nie założył, zaplanował, zmusił, wymusił na mężu z Kariotu tzw. zdrady, nie mielibyśmy z tym kłopotu. Po prostu, NIE BYŁOBY BOGA, CHRZEŚCIJAŃSTWA, KATOLICYZMU. No tak, ale ... nie byłoby wówczas i tego forum ;-) :D Ale też i nie byłoby świąt Wielkanocnych. :-( Bo jakby nie patrzeć, lubię ugotowane na twardo jajka z masłem na śniadanie, świeżo uwędzoną szynkę i takąż kiełbaskę, no i świąteczny rosół. Z kury.

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
  • biologiczny_zegar 19.04.19, 20:03
    CZY W STANIE NIEWINNOŚCI DO RODZENIA
    DOCHODZIŁOBY DROGĄ SPÓŁKOWANIA ?

Niektórzy ze starożytnych doktorów - ze względu na obrzydliwość pożądliwości, jaka w obecnym stanie występuje w spółkowaniu – utrzymywali, że w stanie niewinności rodzenie nie odbywałoby się drogą spółkowania.

Nierozumne zwierzęta nie mają rozumu. Stąd też przez to człowiek w spółkowaniu staje się podobny do nierozumnych zwierząt, że nie zdoła rozumem opanować rozkoszy spółkowania i żaru pożądliwości. Ale w stanie niewinności nie byłoby czegoś takiego, nad czym by rozumem nie panował...

Augustyn tak na to odpowiada: w owym stanie „mąż wlewałby w łono żony bez żadnego naruszenia dziewictwa. Tak bowiem nasienie męskie mogło być wpuszczone w łono żony bez naruszenia kobiecych członków rodnych, jak teraz bez ich naruszenia z łona dziewicy może wydostać się comiesięczny upływ krwi. Bowiem jak przy rodzeniu nie jęk bólu ale impuls dojrzałości [płodu] rozluźniałby wnętrzności kobiety, tak do poczęcia łączyłby jedną i drugą naturę nie ogień żądzy, ale używanie woli

:DDD
  • biologiczny_zegar 19.04.19, 20:25
    donmarek napisał:

> No tak, Adam zgrzeszył, czy Ewa? No, niby, podobno, tak w piśmie stoi, etc, że
    > to jednak Ewa zgrzeszyła czyli namówiła, uwiodła, podnieciła, etc, nieszczęsneg
    > o Adama. Ale zapewne bezgranicznie szczęśliwego w czasie popełniania tegoż grze
    > chu ;-) Więc i współwinnego. Ale, mnie interesuje bardziej taka przyziemna natu
    > ra tego ich "występku", tzn. czy w chwili stworzenia ich, mieli odpowiednie "sp
    > rzęty"
    ?

jak wyżej:
    vide: Suma Teologiczna,"O człowieku" 7
  • pocoo 21.04.19, 10:04
    biologiczny_zegar napisał:

> Augustyn tak na to odpowiada: w owym stanie „[u]mąż wlewałby w łono żony bez ża
    > dnego naruszenia dziewictwa.

Ten katolicki święty palant nie mógł znieść swojej impotencji.Tak mu rozum odjęło z zazdrości, że w nagrodę bogu go wsadzili do nieba.
  • pocoo 21.04.19, 10:18
    biologiczny_zegar napisał:

> ...że nie zdoła rozumem opanować
    > rozkoszy spółkowania i żaru pożądliwości.

Rozumem opanować pożądanie może tylko kobieta z migreną.
    "Żar pożądliwości daje rozkosz spółkowania". Rozkosz piekielną.
    Nie wybieram się do nieba, aby nie mierziło mnie towarzystwo tych świętych katolickich durniów.
  • pocoo 21.04.19, 10:10
    donmarek napisał:

>... czy w chwili stworzenia ich, mieli odpowiednie "sp
    > rzęty" ? Bo znowu nasuwa mi się pytanie: czy stwórca zakładał na początku, w cz
    > asie aktu ich tworzenia, że oni zrobią coś niezgodnie z jego zamysłem?

Wszechwiedzący bóg doskonale wiedział, czego szatan ludzi nauczy.
    Ulepił bóg Adama z prochu ziemi ( iście boskie) na obraz i wyobrażenie swoje.Nasuwa się pytanie; po jaki gwint potrzebny jest bogu penis? A może to Ewa jest obrazem boga, a penis Adama to zatyczka do cipki, aby jej tam muchy nie wpadały.
  • jeepwdyzlu 20.04.19, 10:57
    www.racjonalista.pl/kk.php/s,162
    --
    YCDSOYA
  • olszak-przytycki 20.04.19, 15:33
    Dobre.
    Mity starożytne.Ludzie w nie wierzą.
  • mim1652avo 26.04.19, 19:43
    Zapytanie: czy 2 półgłówki, 3 półgłówki ...n półgłówków razem wziętych mogą rozumować jak jedna, (1) normalnie funkcjonująca głowa? Absit iniura verbis.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.