Dodaj do ulubionych

Jażdżewski

05.05.19, 01:18
Takie emocjonalne przemówienie, tyle prawdy zgodnej z poglądami uczestników forum Religia, a tutaj nie ma nawet drobnej wzmianki :-( Forum Religia upadło na duchu, ateizm w odwrocie.
Edytor zaawansowany
 • donmarek 05.05.19, 10:25
  Jeszcze trwa "majówka" ;-)

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
  Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
 • awariant 05.05.19, 11:56
  Ależ proszę bardzo:
  www.youtube.com/watch?v=c9TObVQynsU
  i w wersji dla piśmiennych:
  liberte.pl/skok-w-nowoczesnosc/
  oraz krótkie streszczenie dla nieklikających:

  Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi,
  opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do tego,
  żeby sprawować funkcję sumienia narodu.

  Ten kto szuka transcendencji i absolutu w kościele będzie zawiedziony.
  Ten kto szuka moralności w Kościele nie znajdzie jej. Ten kto szuka strawy
  duchowej w Kościele wyjdzie głodny.

  Polski Kościół zaparł się Ewangelii, zaparł się Chrystusa. I Gdyby dzisiaj Chrystus
  był ponownie ukrzyżowany to przez tych, którzy krzyża używają jak pałki, do tego,
  żeby zaganiać pokorne owieczki do zagrody.

  Dziś agendę tematów dnia układają nam dziś cyniczni wrogowie nowoczesności,
  czarnoksiężnicy, którzy liczą, że przy pomocy zaklęć i manipulacji złymi emocjami,
  będą w stanie zdobyć władzę nad duszami Polaków.

 • mim1652avo 05.05.19, 15:30
  W prawdziwej demokrcji można śmiało wypowiadać własne idee i punkty widzenia bez żadnej obawy.Kto słucha czy czyta może dać własną ocene negatywną lub pozytywną, coś dodać lub ująć.Jedna kwestia, przeogromnej wagi, to walka o możliwość rządzenia Narodem, walka o władzę, interesy prywatne, duże pieniądze, luksus, druga kwestia, podstawowa, to Religia, jej instytucje i jej kapłani którzy bardzo często robią to co zabraniają masom poddanych.Jażdzewski według mnie ma dużo racji.Postęp można przyhamować ale się go nie zatrzyma.Jeśli Religia w rękach i głowach ludzi starszych i starych, często popełniających okrutne “grzechy” które bulwersuja opinię publiczną nadal będzie negować że „ziemia jest okrągła”, narzucać prawa i postępowania już nie w linii z realnością czasów, to ta Religia odczuta jako tyrania może być zredukowana tak jak tyranie na świecie.
 • jacek_x 05.05.19, 18:15
  Jaka tam tyrania? Nikt nie może nikogo dziś zmusić aby uczeszczał do świątyn na rózne atrakcje tam organizowane. Konkordat z Watykanem podpisał socjaldemokrata Kwaśniewski i stąd dzieci są nauczane religii swoich przodków w szkole, ale to chyba nie wpływa na wzrost pobożności wsród mieszkanców III Rzeczpospolitej.
 • jeepwdyzlu 08.05.19, 00:10
  Konkordat między Stolicą Apostolską i Rzecząpospolitą Polską[1] – umowa międzynarodowa zawarta 28 lipca 1993 w siedzibie Rady Ministrów przez arcybiskupa Józefa Kowalczyka, ówczesnego nuncjusza apostolskiego w Polsce, i Krzysztofa Skubiszewskiego, ówczesnego ministra spraw zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej w rządzie Hanny Suchockiej.

  Konkordat z Watykanem podpisał socjaldemokrata Kwaśniewski
  ----
  Ratyfikował, nie miał wyboru.

  --
  YCDSOYA
 • spinoff 09.05.19, 11:10
  mim1652avo napisał:

  > acji.Postęp można przyhamować ale się go nie zatrzyma.Jeśli Religia w rękach i
  > głowach ludzi starszych i starych, często popełniających okrutne “grzechy” któr
  > e bulwersuja opinię publiczną nadal będzie negować że „ziemia jest okrągła”, na
  > rzucać prawa i postępowania już nie w linii z realnością czasów, to ta Religia
  > odczuta jako tyrania może być zredukowana tak jak tyranie na świecie.

  Ale jest w ogóle ten postęp? Warto gdzieś sprawdzić. Bo to ponoć tylko slogan polityczny, tzw. bajera, a w rzeczywistości nie istnieje nic takiego, choćby z tej przyczyny, że poprawa w jednej sferze zawsze przynosi negatywne skutki w innej. Jest natomiast coś takiego jak rozwój tej czy innej dziedziny, są różne procesy, trendy, mody... I te oczywiście należy śledzić i pilnować się, by nie umrzeć mając na sobie niemodne ciuchy, a w głowie niemodne opinie i poglądy. Bo to byłaby katastrofa. A staruchy faktycznie jakoś mają to w dupie.
 • oszo-lom-z-rm 06.05.19, 09:42
  Brzmi to jak nowy manifest pkwn albo jak kolejny wstęp do kapitału K Marksa
 • kalllka 05.05.19, 18:00
  No kurczęta, my tu siedzimy z zaprzyjaźnionym chrześcijaństwem/ w protestantyzmie, a tu jakiś pan pisze mocno/ pewnie o katolicyzmie/ ale dlaczego tak pisze..,
  kto to, u licha, jest Jazdzewski?

 • donmarek 06.05.19, 07:13
  >kto to, u licha, jest Jazdzewski?
  Ano ktoś, kto nie wstydzi/nie boi się mówić tego, o czym duża część społeczeństwa myśli.

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
  Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
 • oszo-lom-z-rm 06.05.19, 09:40
  No to się facet wylansował - wylaszczyl ! Niniejszym ogłaszam ze konkurs na następcę Stefana Niesiolowskiego został zakończony
 • ur-nammu 06.05.19, 09:51
  jacek_x: Takie emocjonalne przemówienie, tyle prawdy zgodnej z poglądami uczestników forum Religia, a tutaj nie ma nawet drobnej wzmianki
  Właściwie to nie ma o czym pisać. Uwagi Leszka Jażdżewskiego o Kościele są trafne i dobrze, że padły w przestrzeni publicznej.
  Jeśli mamy się uporać z patologiami społecznymi mającymi swoje źródło w zepsuciu i rozpasaniu Kościoła w Polsce, takich Jażdżewskich będzie nam trzeba więcej, ponieważ odrzucenie przeżytków przeszłości zwykle nie następuje bez odpowiedniego przygotowania „podłoża”.
  W przemówieniu była mowa o zapasach ze świnią, a ja od siebie dodam, że święte krowy są święte tylko z nazwy.
 • suender 06.05.19, 18:24
  ur-nammu 06.05.19, 09:51

  > , takich Jażdżewskich będzie nam trzeba więcej,

  Ależ ten Leszek Jażdżewski pachnie na kilometr na utajonego wysłańca Prezesa ze Śmieszno-Grodzkiej, co miał zepsuć Donaldowi T. wykład,- zanim on się zaczął! Więc teraz hunwejbini Prezesa ciszą się, że ich plan się powiódł.
 • oszo-lom-z-rm 06.05.19, 18:49
  Casting na nastepce Palikota i Niesiolowskiegou się zakończył
 • jacek_x 07.05.19, 00:14
  ur-nammu napisał:
  ... Uwagi Leszka Jażdżewskiego o Kościele są trafne i dobrze, że padły w przestrzeni publicznej. ...
  ====
  No dobrze, ale teraz jest mała zgwozdka. Na kogo będziesz głosował 26 maja 2019 roku?
  Na Koalicję Europejską, czy na "Wiosnę" Roberta Biedronia ?

 • ur-nammu 07.05.19, 01:17
  jacek_x: No dobrze, ale teraz jest mała zgwozdka. Na kogo będziesz głosował 26 maja 2019 roku? Na Koalicję Europejską, czy na "Wiosnę" Roberta Biedronia ?
  A ty na kogo będziesz głosował? Na PiS, Kukiza czy Korwina do kupy z narodowcami?
 • jacek_x 07.05.19, 05:59
  Odbędą się wybory do Parlametu Europejskiego. Co to takiego ten Parlament? Czytam, że: " Parlament Europejski w przeciwieństwie do parlamentów krajowych nie posiada prawa inicjatywy ustawodawczej. Na uprawnioną do inicjatyw Komisję Europejską może jedynie wpływać podejmowaniem niewiążących ją "wezwań do działania".
  Oznacza to, że Sejm w PRL albo Верховный Совет w Zwiazku Radzieckim miał więcej do gadania niż ten Parlament Eurpejski. Wlaściwie można by rozgonić ten Parlament na cztery wiatry w ramach oszczedności budżetowych i bez wiekszej straty dla europejskiej demokracji, no ale dopóki istnieje trzeba się zastanowić kogo tam wysłać.
 • ur-nammu 07.05.19, 12:07
  jacek_x: Jażdżewski. Takie emocjonalne przemówienie
  ur-nammu: Uwagi Leszka Jażdżewskiego o Kościele są trafne i dobrze, że padły w przestrzeni publicznej
  jacek_x: Odbędą się wybory do Parlametu Europejskiego. Co to takiego ten Parlament?

  Założyłeś wątek pt. Jażdżewski, w którym nawiązałeś do przemówienia wygłoszonego kilka dni temu przez redaktora naczelnego Liberté. Ja się odniosłem do uwag Jażdżewskiego o Kościele, ty w odpowiedzi zadałeś mi idiotyczne w tym kontekście pytanie, na kogo będę głosował, a w kolejnym poście, również skierowanym do mnie, piszesz o Parlamencie Europejskim, czyli znów piszesz nie na temat. Może, zagorzały czytelniku serii wDupie, przestaniesz pieprzyć od rzeczy i napiszesz coś na temat, który sam poruszyłeś. Spróbuj, to nie boli.
 • jacek_x 08.05.19, 00:23
  Pan Jażdżewski ma prawo mieć poglądy jakie chce. Odmawia kościołowi mandatu moralnego, żeby sprawować funkcję sumienia narodu, uważa, że nie ma w kościele "strawy duchowej", jest kilka dosadnych epitetów (świnie, czarnoksieżnicy) i tak dalej. Myślę, że gdyby kler katolicki bardziej wspierał Platformę Obywatelską w jej politycznych aspiracjach to i "strawa duchowa" byłaby tam do zaakceptowania.
  Poza tym pan Jażdżewski wystąpił w atrakcyjnym medialnie miejscu i czasie. Odebrał szoł przybyłemu z Brukseli Przewodniczącemu Rady Europejskiej. Obecny tam Grzegorz Schetyna wcześniej zabrał na swoją tratwę rozmaitych dinozaurów z SLD i PSL-u, ale obok pojawiła się szalupa ambitnego Roberta Biedronia przyciagająca elektorat o poglądach zbliżonych do Jażdżewskiego. Z sondaży wychodzi, że przez tego Biedronia tratwa Schetyny płynie wolniej niż lotniskowiec Kaczynskiego. Przez Biedronia Koalicja Europejska pod koniec maja może znowu przegrać z PiS-em. Myslę, że był to taki propagandowy ukłon w stronę sympatyków "Wiosny" -W Koalicji Europejskiej też jest dla was miejsce.
  Poza tym nie wydaje mi się aby pan Jażdżewski brał udział w religijnych misteriach organizowanych w katolicjkich świątyniach i osobiście poszukiwał tam "strawy duchowej".
 • ur-nammu 08.05.19, 02:09
  jacek_x: Pan Jażdżewski […] Odmawia kościołowi mandatu moralnego, żeby sprawować funkcję sumienia narodu, uważa, że nie ma w kościele "strawy duchowej"
  Jażdżewski nie powiedział o Kościele niczego odkrywczego, natomiast był chyba pierwszym, któremu udało się publicznie wyrazić krytykę tej instytucji w miejscu, na którym była skupiona uwaga mediów i w którym obecni byli powszechnie znani politycy.

  Instytucja niepotrafiąca się uporać z przestępczością we własnych szeregach, niemal programowo tę przestępczość ukrywająca, uwikłana w spory polityczne, skompromitowana udziałem swoich przedstawicieli w aferach obyczajowych, romansująca z ugrupowaniami hołdującymi przemocy, hamująca rozwój cywilizacyjny, propagująca nienawiść wobec każdego, kogo postrzega jako niepodporządkowanego, jest przegniła moralnie i jako taka nie może pełnić roli czyjegokolwiek sumienia. W obecnej postaci cały ten kram nadaje się do zaorania – i ono prędzej czy później nastąpi, jak o tym świadczy przykład Irlandii.

  jacek_x: Myślę, że gdyby kler katolicki bardziej wspierał Platformę Obywatelską w jej politycznych aspiracjach to i "strawa duchowa" byłaby tam do zaakceptowania.
  To jest gdybanie; jeśli natomiast chodzi o kler katolicki, to on nie wspiera PO, bo zdecydowanie woli towarzystwo faszyzujące.

  jacek_x: Poza tym nie wydaje mi się aby pan Jażdżewski brał udział w religijnych misteriach organizowanych w katolicjkich świątyniach i osobiście poszukiwał tam "strawy duchowej".
  I co z tego? Kościół katolicki dostaje dofinansowanie z budżetu państwa (a więc i z podatków płaconych przez Jażdżewskiego), wtrąca się do polityki, a nawet wtyka nos do damskich majtek. Każdy, kto żyje w naszym Katolandzie (i dowiaduje się na przykład o tym, że policja ściga za „niewłaściwe” obrazki postaci mitycznych), ma prawo się interesować jakością „strawy duchowej” pichconej przez facetów w sukienkach.
 • feelek 06.05.19, 19:20
  nie wiedziałem, że forum religia jest przez niektórych traktowane jako miejsce reprezentowane jedynie przez osoby ateistyczne lub coś podobnego, co sugeruje jacek_x.

  W naiwności swojej myślałem, że tu się spotykają osoby o rozmaitych poglądach, także teiści, deiści, agnostycy, a choćby i prawosławni ortodoksi czy kaodaiści
  w istocie często ma się wrażenie, że dominują, nie tyle ateiści, co antyklerykałowie za swymi całkowicie niepotrzebnymi atakami na np. klerykałów (do obydwu postaw jest mi równie daleko)
  Na szczęście tak nie jest
  : tak tu, jak i na całym Świecie, gdzie na dyskusje religijne zgłasza się tak ze 100 grup reprezentujących rozmaite, sprzeczne często ze sobą poglądy
  więc pp. ateiści z szacunkiem dla was, ale nie jesteście tu sami
  PS. - taki Oszołom by zapewne się obruszył
  --
  każdy ma swoją drogę do bycia szczęśliwym i nam nic do tego
 • jacek_x 07.05.19, 00:18
  Ateisci tutaj dominują liczebnie. Co zrobić? Takie czasy.
 • donmarek 07.05.19, 21:42
  >Ateisci tutaj dominują liczebnie.
  A czy ktoś zamyka wierzącym dostęp tutaj?

  --
  Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
  I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
  Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
 • biologiczny_zegar 06.05.19, 22:13
  Jażdżewski jest zbyt grzeczny wobec kleru.

  W porównaniu do Reja, Kościuszki, Mickiewicza i Piłsudskiego - to ministrant.
 • jacek_x 07.05.19, 00:25
  Jażdżewski to przedstawiciel (chyba) Wielkiego Wschodu Francji, wolnomysliciel i wróg Kościoła rzymsko-katolickiego. Walczy z konkurencyjnym ośrodkiem aspirujacym do tzw. rządu dusz, a trzeba przyznać, że organizacja ta ma duże wsparcie wielu europejskich oligarchów. Poza tym od czasów Bronisława Geremka nie ma w Polsce zbyt wielu sympatyków Wielkiego Wschodu Francji.
 • kalllka 07.05.19, 10:23
  Niestety bardzo agresywnie „walczy”.
  pewnie dlatego nie wzbudza, ani entuzjazmu u słuchaczy mogących ewentualnie podzieluc jego światopogląd i wspomóc racjonalne działania w odbudowie autorytetu państwa / ani reakcji w pisie.
  Mówisz, ze Jazdzewski to ostatni Mohikanin Wielkiego Wschodu Francji ? Hmm, ciekawe. Dzięki.
 • jacek_x 08.05.19, 00:27
  > Mówisz, ze Jazdzewski to ostatni Mohikanin Wielkiego Wschodu Francji ? Hmm, ciekawe.
  Nie. Chyba jeszcze nie ostatni.
 • kalllka 08.05.19, 16:56
  ..Tego pokroju? na pewno ostatni
 • spinoff 09.05.19, 11:05
  Nie wiem skąd Jażdżewskiemu przyszło do głowy, że świnia lubi zapasy, ale że odkrył to po kilku godzinach szamotaniny z nią w błocie to dam mu lajka. Nigdy nie widziałem świni uprawiającej zapasy, więc i jej dam od razu. W końcu mamy rok świni. To musiało być dla niej osobliwe przeżycie, choć mimo wszystko lepsze chyba zapasy z Jażdżewskim niż tasak rzeźnika... Mam przynajmniej taką nadzieję, bo prawdę mówiąc Jażdżewskiego też nie widziałem uprawiającego zapasy. Jeszcze się okaże, że to jakiś Supron jest i po kilkugodzinnej męczarni biedna odklepała!
  Podobało mi się, że zacytował Konwickiego. Książki chyba nie czytał, cytat wziął z netu, myśląc że dotyczy on Polski, ale może dzięki niemu inni teraz przeczytają i przy okazji mu to rozjaśnią.
  Wygłosił też zdanie, które mi się nie spodobało:
  "Ci, których „łączy tylko matematyka” będą mieli poważny problem z wyborczym sukcesem"
  W mojej opinii sojusz z Millerem i Czarzastym jest obiecujący, choć trochę uwiera brak Jakubowskiej, Kwiatkowskiego, Nikolskiego - reszty tzw. grupy. Może ich dokooptują w wyborach parlamentarnych?
 • suender 09.05.19, 15:15
  jacek_x 05.05.19, 01:18

  > Jażdżewski

  Jażdżewskiego wymyślił podstępnie Prezes z Nowogrodzkiej jako pałkę na Tuska.
  Dowodem na to, jest fakt jak zgodnie z oczekiwaniem Nowogrodzkiej Jażdżewski pięknie zabruździł przewodniczący Rady Europejskiej na Uni-Warszawa.
  cbdo. .....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.