Dodaj do ulubionych

Jak się wypisać z kościoła katolickiego?

16.05.19, 00:05
Jak się wypisać z kościoła katolickiego?
Edytor zaawansowany
  • donmarek 16.05.19, 07:17
    Nie ma żadnych szans. Decyzja o tym należy do tego tzw. kościoła. A jego doktryna mówi, że chrzest łączy ochrzczonego NIEROZERWALNIE z tym tzw. kościołem !!! Koniec. Kropka.
    Jedyna nadzieja, to, że Państwo uzna ten tzw. kościół za stowarzyszenie. A wówczas prawem nadrzędnym na rojenia tego tzw. kościoła będzie prawo stanowione przez parlament !!!

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
  • snajper55 17.05.19, 16:58
    donmarek napisał:

> Jedyna nadzieja, to, że Państwo uzna ten tzw. kościół za stowarzyszenie. A wówc
    > zas prawem nadrzędnym na rojenia tego tzw. kościoła będzie prawo stanowione prz
    > ez parlament !!!

Mylisz się. Już teraz prawem nadrzędnym dla kościoła jest prawo stanowione przez parlament. Nie musi być uznany za stowarzyszenie.

S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • awariant 17.05.19, 18:23
    > Mylisz się. Już teraz prawem nadrzędnym dla kościoła jest prawo stanowione przez parlament.

Ale ma, zarówno w zgodzie z Konkordatem, jak i ponad umowy konkordatowe, szereg praw szczególnych,
    więc w sumie pozycja Kościoła w Polsce bardziej zbliżona jest do Ambasady Watykanu niż stowarzyszenia.
  • donmarek 18.05.19, 08:12
    >Mylisz się. Już teraz prawem nadrzędnym dla kościoła jest prawo stanowione przez parlament. Nie musi być uznany za stowarzyszenie.
    Jednak jestem pewien tego co powiedziałem. Przykład: sąd może orzec niezgodność statutu stowarzyszenia Konstytucją, może osądzić spór między stowarzyszeniem a jego członkiem. A jak jest z kościołami ??? Nawet nie możesz wystąpić z kościoła, bo jest to WEWNĘTRZNA sprawa kościoła. I takowych sądy nie rozstrzygają!

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
  • wawrzanka 16.05.19, 14:30
    Po prostu tam nie chodzić.
  • spinoff 27.05.19, 11:36
    ezdord napisał:

> Jak się wypisać z kościoła katolickiego?

Zbirone to kiedyś tu tłumaczył, poszukaj.
    Ja nie wiem. Ale jak już się do reszty wypiszą ci, co chcą i zrobi się tam luźniej, bardziej kameralnie, to zajdę do jakiegoś kościółka, pogadam z Bogiem o kobietach i zapozuję japońskim turystom do zdjęcia.

Łączę zdjęcie z krzyżem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.