Dodaj do ulubionych

Czego symbolem jest Licheń?

23.05.19, 22:59
Niby Licheń miał być symbolem Boga, ale w filmie Sekielskich ksiądz gwałcony w dzieciństwie przez założyciela kościoła w Licheniu sugeruje wprost, że to raczej symbol szatana: "...Stał przy biurku i mówił o tym, że ma zdolności bioenergoterapeuty. Rozkładał ręce i przyciskał do siebie, rozebrany. Potem kładł do łóżka. Jeśli coś jest koszmarem, to właśnie to. Jeśli jest piekło, to takie właśnie". Bo jak można zinterpretować fakt, że założycielem potężnej polskiej bazyliki jest pedofil? To przecież jakiś rechot szatana.
ttps://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/cien-pedofilii-w-katolickim-las-vegas-jakie-sa-grzechy-jego-tworcy/nfmzr3c
Edytor zaawansowany
  • ezdord 23.05.19, 23:00
    wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/cien-pedofilii-w-katolickim-las-vegas-jakie-sa-grzechy-jego-tworcy/nfmzr3c
  • jeepwdyzlu 24.05.19, 07:30
    Licheń jest symbolem polskiego katolicyzmu. Prymitywnego, prowincjonalnego, przesadnego.
    Przeskalowanie budynków, parkingów, ołtarzy. Bezguście.
    Triumf religijności ludowej.
    Stadnej. Okazywanej na zewnątrz. Bezmyślnej.

--
    YCDSOYA
  • pocoo 24.05.19, 09:00
    Sanktuarium w Licheniu.Jarmark odpustowy, w którym robi się pieniądze na lizakach, glinianych ptaszkach i koralikach.Pieniądze...pieniądze i seks.Katolicy lubią tak.Kustosz ponad Bogiem , którego wcale się go nie boi.Wie, że żadnego Boga nie ma.A Maryjka?Jedna taka , druga siaka, gipsowa, z tworzywa sztucznego, większa, mniejsza, droższa , tańsza...ale z Lichenia.Jaką ona ma moc?Taką jak kustosz na zasłoniętym pomniku.
  • jeepwdyzlu 24.05.19, 10:28
    No wiecie...
    Najpierw wawrzanka mnie zaskakuje, teraz pocoo
    😁😁😁

--
    YCDSOYA
  • awariant 24.05.19, 11:37
    jeepwdyzlu napisał:
    > No wiecie...
    > Najpierw wawrzanka mnie zaskakuje, teraz pocoo

A teraz ty mnie zaskakujesz tym swoim zaskoczeniem.
  • jeepwdyzlu 24.05.19, 12:24
    Nie wariant...
    Do tej pory jeśli przechodziłem gdzieś obok to zaraz podlatywało ujadające stado ratlerków żeby mnie kopnąć w kostkę. Nie żeby bolało, ale zawsze miło zauważyć w jakimś bycie odrobinę inteligencji...

--
    YCDSOYA
  • awariant 24.05.19, 12:42
    jeepwdyzlu napisał:
    > Do tej pory jeśli przechodziłem gdzieś obok to zaraz podlatywało ujadające stado ratlerków...

Trzeba było nie gryźć i nie warczeć.
    Ratlerki też mają ograniczoną tolerancję.
    I całkiem ostre zęby.

> Nie żeby bolało, ale zawsze miło zauważyć w jakimś bycie odrobinę inteligencji...

Zawsze trzeba wiedzieć czego się szuka i gdzie należy patrzyć.
  • jeepwdyzlu 24.05.19, 13:30
    Nie skorzystam z okazji żeby wbić Ci widelec w dupę 😁
    Pięiny weekend przed nami, Pis z kościołem dostanie kopa w dupę...
    Radujmy się!

--
    YCDSOYA
  • pocoo 24.05.19, 13:41
    jeepwdyzlu napisał:

> Nie skorzystam z okazji żeby wbić Ci widelec w dupę 😁

Ale masz zapędy....Wariantowi?
    Ty wiesz, że w Polsce kanibalizm jest srogo karany.
    Nie wysilaj się i nie komentuj moich słów.
  • jeepwdyzlu 24.05.19, 15:05
    Nie wysilaj się i nie komentuj moich słów.
    ----
    Też Ci życzę szampańskiego weekendu.
    Łączę wyborową i ogórki

--
    YCDSOYA
  • awariant 24.05.19, 18:08
    jeepwdyzlu napisał:
    > Też Ci życzę szampańskiego weekendu.
    > Łączę wyborową i ogórki

Nie wiem jak pocoo, ale dla mnie proszę nie łączyć - sama wyborowa wystarczy.
    Ogórek może i wygląda apetycznie, ale ani świeży, ani piszony nie przypadł mi do gustu.
  • pocoo 24.05.19, 21:47
    awariant napisał:

> Nie wiem jak pocoo, ale dla mnie proszę nie łączyć - sama wyborowa wystarczy.
    > Ogórek może i wygląda apetycznie, ale ani świeży, ani piszony nie przypadł mi d
    > o gustu.
    Ale ogórek jeszcze nigdy nie zrobił z siebie "mózgojeba", a wyborowa tak.
  • awariant 24.05.19, 22:10
    pocoo napisała:
    > ... a wyborowa tak.

Niby wyborowa, ale przecież wybór należy do ciebie.
  • pocoo 25.05.19, 07:56
    awariant napisał:
    > Niby wyborowa, ale przecież wybór należy do ciebie.

Tak.Ja wiem i Ty wiesz , oraz wszystkie zaimki osobowe wiedzą.
  • awariant 24.05.19, 13:45
    > Pis z kościołem dostanie kopa w dupę...

Poliszynel w tajemnicy twierdzi, że prezes pan lubi dostawać w dupę.
  • ezdord 24.05.19, 16:15
    jeepwdyzlu napisał:

> Licheń jest symbolem polskiego katolicyzmu. Prymitywnego, prowincjonalnego, prz
    > esadnego.
    > Przeskalowanie budynków, parkingów, ołtarzy. Bezguście.
    > Triumf religijności ludowej.
    > Stadnej. Okazywanej na zewnątrz. Bezmyślnej.
    >

Ładnie ujęte. Ale jesteśmy chyba właśnie świadkami zmiany tego symbolu - na symbol pychy i wstydu.
  • awariant 24.05.19, 13:40
    Jak sama nazwa wskazuje: lichoty.
  • spinoff 27.05.19, 11:11
    Licheń, jak sądzę, symbolizuje zawierzenie naszej ojczyzny Najświętszej Marii - Królowej Polski, po wieczne czasy. Bo tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polką, a Polak Polakiem. Jesteśmy Chrystusem narodów, czy się to komuś podoba, czy nie, a być może nawet Winkielridem narodów!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.