Dodaj do ulubionych

Boże Ciało - kanibalizm rytualny

20.06.19, 11:58
To wcale nie tak odległe Chrystusowi czasy, gdy praktykowano zjadanie ciała wroga czy pobratymca, by przejąć jego cechy. A pamiętacie ofiary z ludzi składane Bogu z Biblii? Czy w XXI w. da się jeszcze wierzyć w takiego Boga zwłaszcza, gdy się wie co się skąd wzięło w tej wierze?
Rozumiem, że da się jeszcze wierzyć w Boga Stworzyciela ale jest to raczej Bóg Praw Przyrody a nie Bóg "który za dobre wynagradza a za złe karze". W takiego Boga to nie wierzą już nawet pedofile i ich mocodawcy!
Edytor zaawansowany
  • pocoo 20.06.19, 12:04
    Oto ciało Chrystusa.Mniam.
    Ble.To tylko mąka i woda.Teraz to nawet bezglutenowe ciało wypiekają.
  • feelek 20.06.19, 12:12
    Rozumiem, że to symbol.
    A ponieważ symbol to rzecz 2-3- rzędna, do mnie nijak nie przemawia, skoro nie przemawia całość filozofii przypisywanej tzw. wierzącym.
    Jeśli komu potrzebna- slvp. czy nie czas jednak na inne, bardziej przekonywujące symbole?
  • mim1652avo 23.06.19, 11:25
    Bełkotanie.
  • qwardian 23.06.19, 13:38
    "A pamiętacie ofiary z ludzi składane Bogu z Biblii?"

NIE

--
    Дональд Туск. Наш человек в Варшаве.
    www.gazeta.ru/politics/2008/02/07_a_2627803.shtml
  • pocoo 26.06.19, 23:19
    qwardian napisał:

> "A pamiętacie ofiary z ludzi składane Bogu z Biblii?"
    >
    > NIE
    >
    A Jezus? To bóg ojciec kazał mu umrzeć i złożyć z siebie ofiarę . A może nie? Pamiętasz modlitwę Jezusa do boga ojca na Górze Oliwnej?
    Boże Ciało. Tylko świr mógł powiedzieć; "bierzcie i jedzcie to jest ciało moje.Pijcie, to jest krew moja".
    Rzygać się chce na taką zachętę.
  • grzeg34 26.06.19, 15:04
    waletv napisała:

> To wcale nie tak odległe Chrystusowi czasy, gdy praktykowano zjadanie ciała wro
    > ga czy pobratymca, by przejąć jego cechy. A pamiętacie ofiary z ludzi składane
    > Bogu z Biblii? Czy w XXI w. da się jeszcze wierzyć w takiego Boga zwłaszcza, gd
    > y się wie co się skąd wzięło w tej wierze?
    > Rozumiem, że da się jeszcze wierzyć w Boga Stworzyciela ale jest to raczej Bóg
    > Praw Przyrody a nie Bóg "który za dobre wynagradza a za złe karze". W takiego B
    > oga to nie wierzą już nawet pedofile i ich mocodawcy!

Masz rację. Opisują to religioznawcy np. Wright Robert w "Ewolucji boga", lub Kazimierz Banek w "Historia religii.
    Od tysiącleci władza i religia to nawzajem napędzające się bieguny - nie ma władzy bez religii, ani religii bez władzy. Dlatego też trzeba będzie jeszcze bardzo długo czekać na nauczanie w szkołach podstawowych i średnich przedmiotu pt. "religioznawstwo".
  • suender 26.06.19, 15:32
    grzeg34 26.06.19, 15:04

> czekać na nauczanie w szkołach podstawowych
    > i średnich przedmiotu pt. "religioznawstwo".

Babola grubego posadziłeś!: Religioznawstwo jest jednym z rozdziałów historii, tak jak np. etnografia.
    Nic nie przeszkadza by od dawna w ramach tego przedmiotu był wykładany także ten rozdział, do tego nawet nie potrzeba wielkiej zmiany programowej ..................
    cbdo.

Pozdrawiam.
  • jeepwdyzlu 26.06.19, 15:57
    Babola grubego posadziłeś!: Religioznawstwo jest jednym z rozdziałów historii, tak jak np. etnografia.
    ----
    Gówno prawda...
    To samodzielna i niezależna dziedzina naukowa, z historią mająca mniej wspólnego niż z filozofią i teologią z którą dzieli determinację poszukiwania prawdy i sedna, a z naukami humanistycznymi i społecznymi determinację funkcjonalną i opisową.

Religioznawstwo obejmuje siedem działów naukowych:

etnologia religii
    fenomenologia religii
    geografia religii
    historia religii
    psychologia religii
    socjologia religii
    teoria religii

Więc seunder spierdalaj!

--
    YCDSOYA
  • suender 26.06.19, 19:14
    jeepwdyzlu 26.06.19, 15:57

> To samodzielna i niezależna dziedzina naukowa,

Religioznawstwo jest ścisłe związane z histerią, gdyż materiały do niego są zbierane głównie z bardzo dalekiej i dalekiej przeszłości.
    A skąd ja mam dosyć taką wiedzę o wierzeniach dawnych Słowian (Światowid vel Światowit), dawnych Germanów (Wodan), starożytnych Rzymian (Janus) i Greków (Zeus), czy też pradawnych Egipcjan (Ra), albo jeszcze Sumerów (epos o Gilgameszu etc.)? Oczywiście miałem to na wykładach z przedmiotu o nazwie HISTORIA!

Małoletni człowieczku tak było w szkołach: A żeś jeszcze młody z mlekiem na wargach, to sobie poczytaj jak to było przed ca. 60 laty, a przed wojną jeszcze bardziej historycy na to zwracali uwagę, by młodych z tamtymi barwnymi historiami zapoznawać, - he, he, he, he,, ....................

> Więc seunder spierdalaj!

I znowu ten rynsztokowy język kiedy brak argumentów, - buhaha ....

Łączę letni upał z rześkim kapuśniaczkiem.
  • jeepwdyzlu 26.06.19, 19:21
    Mam wnuki seunder za to ty zakończyłeś edukację na poziomie 7klasowej podstawówki.
    Żenujące...

--
    YCDSOYA
  • suender 26.06.19, 21:09
    jeepwdyzlu 26.06.19, 19:21

> Mam wnuki seunder za to ty zakończyłeś

Jedzie od Ciebie fetorkiem, - ot co .................

• jeepwdyzlu 27.06.19, 00:21
    Jedzie od Ciebie fetorkiem
    ----
    Dzięki za ciekawy komentarz...
    Też Ci życzę dużo dobrego.

--
    YCDSOYA
  • donmarek 27.06.19, 08:30
    >Religioznawstwo jest ścisłe związane z histerią, gdyż materiały do niego są zbierane głównie z bardzo dalekiej i dalekiej przeszłości.
    Jasiu, nie pij i nie wciągaj jak chcesz coś powiedzieć. Mądrego.(?)
    Aby powstała nauka pod nazwą "religioznawstwo" najpierw muszą istnieć religie. Czyli pierwej były religie, a dopiero po ich powstaniu, okazała się potrzeba jakiegoś ich poznawania czy innego systematyzowania i objaśniania.
    ps
    a co do tego ma jeszcze histeria?

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
  • suender 27.06.19, 11:47
    donmarek 27.06.19, 08:30

> > Religioznawstwo jest ścisłe związane z histerią,

Teraz dopiero widzę jak przez nieopatrzność, ale całkiem słusznie użyłem bardzo pięknego słowa HISTERIA, chyba między innymi dlatego, żeby ateusze zrozumieli iż religioznawstwo wyrwane z wielkiego zbioru pt.: HISTORIA jest oksymoronem. Ty masz trochę więcej oleju w głowie i zabawnie, choć przewrotnie, mój post skomentowałeś, - DZIĘKUJĘ ..........

• mim1652avo 27.06.19, 17:07
    2 ćwierćgłówki nie będą 1 półgłówkiem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka