Dodaj do ulubionych

Trop prowadzi do Stolicy Apostolskiej

03.07.19, 10:21
Zaginięcie Emanueli Orlandi. Trop prowadzi do Stolicy Apostolskiej

s3.viva.pl/newsy/emanuela-orlandi-518298-GALLERY_600.jpg
Emanuela Orlandi zaginęła bez wieści latem 1983 roku w drodze na zajęcia do szkoły muzycznej. Miała wówczas 15 lat. Była córką urzędnika kurii rzymskiej i wraz z rodziną mieszkała na terenie Stolicy Apostolskiej. W ostatnich latach pojawiało się wiele teorii dotyczących jej zaginięcia. Początkowo wiązano je z działaniami tureckich aktywistów domagających się uwolnienia Mehmeta Ali Agcy, który dokonał zamachu na papieża Jana Pawła II. Z kolei w 2012 roku znany watykański egzorcysta ojciec Gabriele Amorth stwierdził, że Emanuela Orlandi została porwana przez Żandarmerię Watykańską do udziału w grupowych aktach seksualnych.

Efekt śledztwa. Watykan otwiera groby na cmentarzu.

Watykański sąd nakazał otwarcie i przeszukanie dwóch grobów znajdujących się na cmentarzu w pobliżu Bazyliki św. Piotra - podaje CNN. Trop w tej sprawie od początku prowadzi do Stolicy Apostolskiej.

Decyzja sądu to kolejny etap w trwającym od lat śledztwie. Otwarcie grobów ma nastąpić w czwartek 11 lipca - informuje włoska agencja Ansa. Przedstawiciele rodziny zaginionej w 1983 roku nastolatki podejrzewają, że w jednym z nich mogą znajdować się jej szczątki. Ekshumacje zostaną przeprowadzone w obecności prawników reprezentujących rodzinę Orlandi, a także krewnych osób, które zgodne z dotychczasowymi informacjami miały być pochowane w grobach. Wydobyte szczątki mają zostać poddane badaniom DNA.

W listopadzie zeszłego roku w podziemiach nuncjatury apostolskiej w Rzymie znaleziono szczątki młodej kobiety o drobnej budowie, ale ostatecznie - wbrew wcześniejszym spekulacjom mediów - nie potwierdzono, by należały one do Orlandi.

www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/watykan-rozkopi%C4%85-groby-na-cmentarzu-przy-bazylice-%C5%9Bw-piotra-chodzi-o-zagini%C4%99cie-15-latki/ar-AADMU0z
Edytor zaawansowany
 • dunajec1 03.07.19, 12:06
  Proponuje podeslac fachowcow z Polski, maja doswiadczenie w rozkopywaniu grobow.
 • paintsen 07.07.19, 21:09
  o ja, na prawdę??
  mówisz serio?
 • mim1652avo 12.07.19, 18:55
  Po otworzeniu groby okazały się puste.Nic tam nie było.
 • pocoo 12.07.19, 19:21
  mim1652avo napisał:

  > Po otworzeniu groby okazały się puste.Nic tam nie było.

  Puste groby? Zadziwiające.
 • snajper55 12.07.19, 22:09
  mim1652avo napisał:

  > Po otworzeniu groby okazały się puste.Nic tam nie było.

  Czyli nasi tam byli!

  S.
  --
  Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
 • mim1652avo 14.07.19, 10:10
  Nowy rozdział w odniesieniu do wydarzeń związanych z porwaniem 36 lat temu 15-letniej Emanuela Orlandi, córki urzędnika Watykanu.W sobotę, 20 lipca, zostanie otworzone ossarium do którego, prawdopodobnie, zostały przeniesione ziemskie resztki 2 księżniczek teutońskich pochowanych w 18-tym wieku i których grobowce , po otworzeniu, okazały się puste.Przypuszcza się, że zwłoki księżniczek i ewentualne zwłkoki Orlandi, umieszczone przed latami w jednym z grobowców, zostały przeniesione do ossarium w czasie robót naprawy muru graniczącego z grobowcami.
 • pocoo 14.07.19, 11:22
  mim1652avo napisał:

  > Przypuszcza się...

  Jak zawsze...bajanie i kombinowanie.
 • mim1652avo 21.07.19, 18:49

  W sobotę, 20 lipca, w obecności przedstawicieli Watykanu, prawników rodziny Orlandi (brata i siostry porwanej dziewczynki, rodzice już odeszli), specjalistów w genetyce, żandarmów Stolicy Apostolskiej, dziennikarzy i innych osób zostały otworzone 2 ossaria ulokowane pod cementową powierzchnią Papieskiego Kolegium Teutonicznego na terenia Watykanu.Znaleziono tysiące kości, fragmenty kości, czaszki należące do osób dorosłych i młodych.Będą potrzebne dokładne i długie badania żeby ustalić ich wiek (setki lat, dziesiątki lat itp.).W czasie otwierania ossarium brat Emanuela Orlandi oświadczył, że 2 dni przed otworzeniem (w sobotę 13 lipca) grobowców zmarłych księżniczek niemieckich w którch to grobowcach miałyby być ukrute zwłoki jego siostry, został skontaktowany telefonicznie przez Francesca Immacolata Chaouqui która to powiedziała” musisz wiedzieć że teraz otworzycie grobowce i nie znajdziecie ani zwłok księżniczek niemieckich ani zwłok Emanueli, te grobowce będą całkowicie puste”.Orlandi pyta się “ z jakiego źródła ona to wiedziała ? „.Osoba Chaouqi jest interesująca: w lipcu 2013 roku została mianowana przez Papieża Franciszka jako komponent komisji Cosea która to komisja miała zająć się analizą i kontrolą funkcjonowania struktur ekonomicznych i administracyjnych Stolicy Apostolskiej (sic !) .Na czele komisji został powołany hiszpański kardynał Angel Vallejo Balda.Obydwoje – kardynał i Chaouqui - w lutym 2015 zostali aresztowani przez żandarmerię watykańską za to że udostępnili 2 włoskim dziennikarzom dokumenty zastrzeżone związane z pracami tej komisji.Kardynał został skazany (przez Watykan) na 3 lata i 1 miesiąc aresztu i uwolniony w grudniu 2016 po łasce papieskiej, Chaouqi na 3 lata i 6 miesięcy ale nigdy nie uwięziona.Na podstawie tych dokumentów w 2015 roku wyszły 2 ksążki: „Via crucis (droga krzyżowa) autor Gianluigi Nuzzi i „Avarizia „ (chciwość,skąpstwo) autor Emiliano Fittipaldi.Książki oddają dokładnie przerażający obraz rządzenia ogromnymi sumami pieniędzy w Stolicy Apostolskiej i jej wstrzasającą bezdenną zachłanności, skrajne skąpstwa połączonego z bezmiernym bogactwem, nieprawdopodobne nadużycia, nieliczenia się z biednymi, ogromną ilości mieszkań, sklepów, apartamentów wynajmowanych za drogie ceny, wydawanie przez kardynałów na osobiste cele pieniędzy zbieranych na biednych, szpitale itp. Nihil sub sole novum.Zobaczymy co dalej z porwaniem Orlandi.W międzyczasie wyciągajcie łapki z tłustymi ofertami na tacę i pamiętajcie, że tak jak powiedział Papież Franiszek “ Pieniądze służą, lecz trzeba uważać ponieważ są łajnem diabła „.Nie myślę że będzie Wam potrzebna woda do mycia rąk.Napewno nie.
 • jeepwdyzlu 22.07.19, 10:25
  Nie wiem dla kogo te "rewelacje" są niespodzianką.
  Watykan ma grube miliardy w bankach, gotówce, złocie, nieruchomościach.
  W samym Krakowie ma 1200 nieruchomości , z czego tylko 10% ma przeznaczenie sakralne. Reszta to magazyny, sklepy, place - przynoszą setki milionów złotych przychodu. W jednym mieście.
  I wszystko poza kontrolą. Bez podatków.

  --
  YCDSOYA
 • pocoo 22.07.19, 10:59
  I Polacy im na to pozwalają. Rzygać się chce na te gigantyczną hipokryzję i głupotę wierzących baranów.
 • jeepwdyzlu 22.07.19, 19:47
  Dokładnie

  --
  YCDSOYA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka