Dodaj do ulubionych

Definicja cudu

09.07.19, 10:01
"Cud jest to zjawisko , które jest sprzeczne z naszą wiedzą o prawach przyrody ".
Św. Augustyn .

--
Czy lepiej jest głosić kłamstwo , które może zaowocować dobrem , czy prawdę , która może zrodzić zło ?
Edytor zaawansowany
  • dunajec1 09.07.19, 12:03
    "Cud sie stal pewnego razu
    przemowil dziad do obrazu...."
  • pocoo 09.07.19, 13:06
    dunajec1 napisał:

> "Cud sie stal pewnego razu
    > przemowil dziad do obrazu...."

E tam, taki cud.
    Zamiana wody w wino, to dopiero cud.
  • suender 09.07.19, 13:32
    pocoo 09.07.19, 13:06

> Zamiana wody w wino, to dopiero cud.

Bingo! Widzę iż powoli zaczynasz mądrze gadać, co cieszy, - dlatego do WYNIESIENIA coraz bliżej.

Pozdrawiam.
  • grzeg34 09.07.19, 14:19
    xawery39 napisał:

> "Cud jest to zjawisko , które jest sprzeczne z naszą wiedzą o prawach przyrody
    > ".
    > Św. Augustyn .

Niewiele wiedział o prawach przyrody więc prawie wszystko było dla niego cudem, zapewne codzienny stolec też.
  • suender 09.07.19, 15:28
    grzeg34 09.07.19, 14:19

> Definicja cudu

Głupota w Tobie buzuje, więc polecam artykuł o GŁUPOCIE:

templumchristi.pl/glupota/

Hi, hi, hi, hi, ...................
  • mim1652avo 09.07.19, 17:19
    Kiedy ćwierćgłowek zostanie półgłówkiem to będzie prawdziwy cud ! Żyj spokojnie, cudów nie ma i nie przejdziesz do historii.
  • donmarek 10.07.19, 08:06
    >Głupota w Tobie buzuje, więc polecam artykuł o GŁUPOCIE:
    A cóż to mądrego ten niejaki Augustyn powiedział? Bo o przyrodzie pojęcia żadnego na pewno nie miał.

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
  • pocoo 10.07.19, 10:12
    donmarek napisał:

> A cóż to mądrego ten niejaki Augustyn powiedział?

Ten nawrócony "rozpustnik, heretyk i grzesznik" napisał:
    "Nasze pragnienia zawsze się modlą, choćby wargi milczały".
    Święta prawda, czy rozpustna prawda?
  • suender 10.07.19, 12:05
    donmarek 10.07.19, 08:06

> > Definicja cudu .....

Witam w piękną i słoneczną środę!
    Wczoraj znalazłem filmik promujący książkę pt.: "Filozofia religii - kontrowersje." autorstwa: prof. Jacek Hołówka & dr Bogdan Dziobkowski. Ci dwaj panowie prezentujący tutaj: www.youtube.com/watch?v=xcLbvGvS8KY

ową publikację (jest też tam specjalny rozdział dot. cudów) mocno mnie przekonali do jej zakupu. Wygląda mi na to, że będzie w niej do znalezienia wiele ciekawych argumentów dla obydwu stron barykady dyskursu religijno-ateistycznego.
    Proponuję więc byśmy obydwaj zakupili w/w pozycję a po jej przeczytaniu uzbrojeni w wiedzę tzw. wspólną, mądrzej dyskutowali w naszych konwersacjach.
    Liczę iż się zgodzisz na mą propozycję. Czekam na Twoje zdanie i pozdrawiam.

"My musimy wiedzieć, - i my się dowiemy!" [David Hilbert]
  • donmarek 11.07.19, 08:06
    >Liczę iż się zgodzisz na mą propozycję. Czekam na Twoje zdanie i pozdrawiam.
    Miło mi, ale ...
    Moje życie jest w moich rękach. Za swoje decyzje sam odpowiadam przed swoim sumieniem.
    Jestem przekonany co do swoich poglądów na NIEISTNIENIE boga. Nim to nastąpiło, przez zdecydowaną większość swojego życia również uważałem, że jest coś takiego jak bóg. Moja przemiana nie nastąpiła z dnia na dzień, jednej nocy. Był to proces kilkuletni. Ale przemyślany. Zbyt wiele doznałem "przyjemności" ze strony funkcjonariuszy boga, aż kiedyś to musiało się ujawnić. A dołożona do tego BUTA I PYCHA, tak samego boga jak i jego funkcjonariuszy ostatecznie przestawiło mnie na moją drogę wolnego człowieka. A, że za kilka miesięcy ukończę 7 dekadę mojego pobytu na tej planecie, więc pozostanę na swoim fotelu. I z doskoku ;-) będę dokuczał ;-) według swojego widzimisię.
    ps
    a produkcje Fundacji Panteon staram się oglądać dość regularnie.

--
  • suender 11.07.19, 09:41
    donmarek 11.07.19, 08:06

> Jestem przekonany co do swoich poglądów na NIEISTNIENIE boga.

Poglądy Twoje i moje opierają się tylko i wyłącznie na przesłankach, a nie na dowodach. Ty masz więcej przesłanek na NIE, a ja więcej na TAK, - co do Omnipotenta istnienia. Nie jest wykluczone iż staną Ci się dostępne następne na TAK, a mnie następne na NIE. Życie lubi zaskakiwać, - he, he, he, ................

Więc z powodu iż jesteśmy rożnych znaków, to właśnie z tego powodu publikacja (prof. Jacek Hołówka & dr Bogdan Dziobkowski) jest akurat w sam raz dla nas obydwu. Być może moja wina iż wcześniej rzecz Ci mało jasno wyklarowałem.
    Teraz uważam iż się ostatecznie zrozumieliśmy, - to dobrze wróży na przyszłość ...
    A żeś ujawnił nieco swój wiek, to jestem starszy o ca. 6 lat.

Pozdrawiam.
  • donmarek 12.07.19, 07:43
    >Być może moja wina iż wcześniej rzecz Ci mało jasno wyklarowałem.
    Nie o to chodzi. Jestem nawet dość pojętny.
    A tak może przy okazji: dlaczego ów omnipotentny stworzył świat tak, że aby ktoś mógł żyć, ktoś inny musi umrzeć? Czyli ZOSTAĆ ZABITYM I POŻARTYM ???
    ps
    a wiesz ile żywych organizmów zabijasz, gdziekolwiek stawiając swoją stopę?

--
  • grzeg34 11.07.19, 09:56
    suender napisał:

> > Definicja cudu
    >
    > Głupota w Tobie buzuje, więc polecam artykuł o GŁUPOCIE:

Jesteś prawdziwym katolickim kaznodzieją, dosłownie ta sama "miłość i empatia" do drugiego człowieka co u typowego klechy.
  • pocoo 10.07.19, 10:17
    grzeg34 napisał:

> Niewiele wiedział o prawach przyrody więc prawie wszystko było dla niego cudem,
    > zapewne codzienny stolec też.

No nie.Wiedział wiele, gdyż przed nawróceniem, był grzesznikiem , rozpustnikiem i heretykiem.Tak o nim napisano, więc na kobiecym "przyrodzeniu" bardzo dobrze się znał.
  • xawery39 11.07.19, 11:06
    "Cud -zjawisko nadzwyczajne o charakterze religijnym , będące znakiem Boga skierowanym do człowieka ".
    Encyklopedia Katolicka.

--
    Czy lepiej jest głosić kłamstwo , które może zaowocować dobrem , czy prawdę , która może zrodzić zło ?
  • xawery39 11.07.19, 11:13
    Kiedy się czegoś dowodzi , to jest to " nauka" a nie "wiara" .
    Toteż nie należy dowodzić istnienia" Boga osobowego ". Trzeba w niego wierzyć albo nie !

--
  • xawery39 11.07.19, 11:15
    Skoro się licytujecie o wiek , to jak kończę 80 -tkę i jestem fizykiem .

--
  • suender 11.07.19, 12:01
    xawery39 11.07.19, 11:13

> Kiedy się czegoś dowodzi , to jest to " nauka" a nie "wiara" .
    > Toteż nie należy dowodzić istnienia" Boga osobowego ".

Termin DOWODZENIE wiary jest przez ludzi nadużywany.
    Natomiast przekonanie o istnieniu Boga osobowego u człowieka bierze się tylko z przesłanek o Jego istnieniu, które trafiają do niego z rożnych źródeł.
    Z tego powodu wierzący sądzą, że istnienie Omnipotenta jest do naukowego zweryfikowania, kiedy tylko wykoncypuje się do tego stosowne instrumentarium.

> , to jak kończę 80 -tkę i jestem fizykiem .

A nie tak przypadkiem fizykiem od niskich napięć, takich do 24 volt, jak Wałęsa, którego jesteś bliskim wiekowo.
    cbdo.

Pozdr.
  • xawery39 11.07.19, 16:14
    Nie od niskich napięć , ale od skrajnie wielkich energii.

--
  • suender 11.07.19, 17:29
    xawery39 11.07.19, 16:14

> Nie od niskich napięć , ale od skrajnie wielkich energii.

Coś podejrzewam iż ze względu na wiek zapomniałeś wzoru na moc prądu, a jest m.in. taki:

P = U x I

Więc teoretycznie nawet przy 12 voltach (stałego) po wstawieniu za I amperaż rzędu np. 1000 0000 miliardów amper uzyskuje się moce gigantyczne. Co dopiero kiedy I zwiększa się do prawie nieskończoności.
    Mam rację, - mam, he, he, he, ........

Pozdrawiam.
  • awariant 11.07.19, 22:04
    suender napisał:
    > Mam rację, - mam, he, he, he, ........

I murowanego Nobla, jeśli uda ci się wygenerować prąd o natężeniu 1000 0000 miliardów amper.
    Nawet, gdyby to było za wstawiennictwem św. Pocoo.
  • xawery39 12.07.19, 07:35
    Bóg osobowy od wieków służył do zapychania dziur ludzkiej niewiedzy . Teraz umieszcza się go poza wszechświatem gdzie zajmuje się stwarzaniem nowych wszechswiatów niczym bańki mydlane i ustanawianiem w nich róznych praw.
    Nasz jest najlepszym z możliwych ponieważ żyje w nim człowiek stworzony na wzór i podobieństwo Boga.

--
  • donmarek 12.07.19, 07:47
    >Nasz jest najlepszym z możliwych ponieważ żyje w nim człowiek stworzony na wzór i podobieństwo Boga.

A nie na odwrót ???

--
  • pocoo 12.07.19, 08:03
    donmarek napisał:

> >Nasz jest najlepszym z możliwych ponieważ żyje w nim człowiek stworzony na
    > wzór i podobieństwo Boga.
    >
    > A nie na odwrót ???
    >
    No wiesz...
    Taki Terlecki ,Kaczyński,Kim Dzong Un...i Matka Teresa, to są stworzenia boga.Przecież sami nie powstali.
    Mnie zapewne wystrugał Szatan.
  • pocoo 12.07.19, 07:52
    xawery39 napisał:

> Bóg osobowy od wieków służył do zapychania dziur ludzkiej niewiedzy . Teraz umi
    > eszcza się go poza wszechświatem gdzie zajmuje się stwarzaniem nowych wszechsw
    > iatów niczym bańki mydlane i ustanawianiem w nich róznych praw.
    > Nasz jest najlepszym z możliwych ponieważ żyje w nim człowiek stworzony na wzór
    > i podobieństwo Boga.
    >
    O kurka wódka! Podlizujesz się suenderowi i jemu podobnym, jak krowa z czekotubki kucharzowi?
  • pocoo 12.07.19, 07:59
    awariant napisał:

> suender napisał:
    > > Mam rację, - mam, he, he, he, ........
    >
    > I murowanego Nobla, jeśli uda ci się wygenerować prąd o natężeniu 1000 0000 mil
    > iardów amper.
    > Nawet, gdyby to było za wstawiennictwem św. Pocoo.

Mnie nie mieszaj do takich cudów.Kiedy pomyślę jakimi idiotyzmami zawracają świętym ich święte dupy, to już mam ochotę poszukać sobie miejsca w innej galaktyce.
  • awariant 12.07.19, 09:44
    pocoo napisała:
    > Mnie nie mieszaj do takich cudów.

Skoro stawiasz opór, więc to nie ty powodujesz takie napięcie u suendera,
    że aż mu natężenie wzrasta do maksimum? Więc kto? ADONAI?
    To mógłby być namacalny dowód na istnienie boga.
  • pocoo 12.07.19, 10:28
    awariant napisał:

> Skoro stawiasz opór...

A stawiam i jako buntowniczka stawiała będę...opór.
    Mnie wybrał bóg na świętą i misją suendera jest mnie do tej świętości doprowadzić.Metody ma nie w kij dmuchał.Pieprzę świętość i mentora.Kiedy to przeczyta to pierwszy raz w życiu przeżyje orgazm."Święty orgazm". "O w mordę jeża".
  • suender 12.07.19, 13:45
    awariant 12.07.19, 09:44

> ADONAI?

Tu masz zespół ADONAI:

www.youtube.com/watch?v=WypJWzHTDhE

Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.