Dodaj do ulubionych

Polacy tracą zaufanie do kościoła.

16.07.19, 20:26
Polacy tracą zaufanie do kościoła: ttps://www.gosc.pl/doc/5714149.CBOS-Niespelna-polowa-Polakow-pozytywnie-o-dzialalnosci-Kosciola
Edytor zaawansowany
  • donmarek 17.07.19, 07:28
    Czyli, powoli ale jednak, zaczynają używać mózgów. Rozwój! Takie jest prawo ewolucji.

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
  • suender 17.07.19, 13:51
    donmarek 17.07.19, 07:28

> Takie jest prawo ewolucji.

EWOLUCJI, której nie ma!, - hihhihihihi .................

Pozdrawiam.
  • donmarek 18.07.19, 08:00
    >EWOLUCJI, której nie ma!, - hihhihihihi .................
    Racja, nie ma ewolucji. Tylko brodaty starzec gdzieś tam w przestworzach siedzi w swoim laboratorium i coś tam wlewa, wylewa, przelewa, miesza, etc, etc, potem w formie deszczu zsyła ten urobek na swoją działkę(naszą planetę) i ludzie żyją dłużej, są wyżsi, inteligentniejsi, wymyślają nawet auta - których to onże sam nie potrafił stworzyć.
    ps
    muszę się zastanowić nad pozwem przeciwko tobie, bo po przeczytaniu twojej odpowiedzi, walnąłem głową o ścianę i teraz konieczny jest remont, bo przecież nie będę żył w mieszkaniu z dziurą w ścianie przez którą zimą śnieg będzie mi sypał do mieszkania!

--
  • donmarek 18.07.19, 08:05
    I jeszcze jedno, czyżby niejaki JPII i Franciszek mylili się ???

--
  • suender 18.07.19, 19:23
    donmarek 18.07.19, 08:05

> I jeszcze jedno, czyżby niejaki JPII i Franciszek mylili się ???

Ale mały Jasiu się nie myli:

" Głupi Jasio zadaje głupie pytania mądremu profesorowi.
    - Jasio - panie profesorze a skąd wiadomo że ssaki pojawiły się 220 milionów lat temu ?
    - Profesor - dlatego że ich skamieniałe kości znaleziono w warstwie liczącej 220 milionów lat.
    - Jasio - a skąd wiadomo że ta warstwa ma 220 milionów lat?
    - Profesor - dlatego że w tej warstwie znajdują się skamieniałości przewodnie żyjące 220 milionów lat temu.
    - Jasio - a skąd wiadomo że te skamieniałości przewodnie żyły 220 milionów lat temu?
    - Profesor - dlatego że odnaleziono je w warstwie liczącej 220 milio..............

W tym momencie profesor zmarszczył brwi i ucinając rozmowę powiedział :
    - Jasiu ty nigdy nie zostaniesz naukowcem."

Dzięki za uwagę i serdecznie pozdrawiam.
  • donmarek 19.07.19, 07:39
    >Ale mały Jasiu się nie myli:
    Cóż, tak oto udowodniłeś, że nawet tade-k54 ma więcej oleju w głowie.

--
  • suender 19.07.19, 15:15
    donmarek 19.07.19, 07:39

> >Ale mały Jasiu się nie myli:

Musisz ale jednak przyznać, że ten mały Jasiu zaorał ateistycznych ewolucjonistów, gdy był jeszcze mały.
    Teraz mogę ujawnić jego prawdziwe imię i nazwisko. On się nazywa HANS-JOACHIM ZILLMER i popełnił bardzo ważna naukową pracę, pt.: KŁAMSTWO EWOLUCJI

"Autor wykazuje, że cała doktryna historii ludzkości jest oparta na kłamstwie i przemilczeniach. Datowania zmyślano i fałszowano dowody, które miały przedstawiać oficjalną wersję dziejów naszych przodków."
    www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1005800/hans_joachim_zillmer_klamstwo_ewolucji,247686.html

Serdecznie pozdrawiam wszystkich racjonalnie myślących.
  • awariant 19.07.19, 08:51
    suender napisał:
    > - Jasiu ty nigdy nie zostaniesz naukowcem.

Co nie wyklucza, że mały Jasiu może zostać profesorem KUL bądź innej katolickiej uczelni.

Ci doskonale wiedzą, że ssaki pojawiły się w październikowy sobotni ranek 4004 roku pne.,
    (za wyjątkiem nietoperzy i waleni, które powstały już dzień wcześniej oraz bobra, którego
    dzieło tworzenia rozpoczęto w piątek od ogona, a resztę dokończono w sobotę).
  • kalllka 19.07.19, 09:13
    I pacz pojawiły się w weekend... !?
    ci kulowcy to jednak ateusze musieć są żeby dzieło pana poprzestawiać... datowniki
  • suender 18.07.19, 15:23
    donmarek 18.07.19, 08:00

> Racja, nie ma ewolucji.

EWOLUCJI nawet na nazwę hipoteza, a co dopiero teoria. Faktycznie jest ona co najwyżej konceptem quasi-naukowym ev. filozoficznym bez racjonalnych dowodów i nie możliwa do sfalsyfikowania.
    Dobrze, że na razie jest ona uznawana powszechnie za obaloną i tylko jeszcze, zatwardziali z rudymentarnym keppele, dogmatycy ateistyczni jeszcze w nią wierzą.
    cbdo.

Dzięki za uwagę i pozdrawiam.
  • suender 18.07.19, 15:27
    suender 18.07.19, 15:23

Spiesz się powoli!:
    EWOLUCJI nawet na nazwę hipoteza, a co dopiero teoria. ---> EWOLUCJA nawet na nazwę hipoteza, a co dopiero teoria, - nie zasługuje.
  • pocoo 21.07.19, 08:52
    suender napisał:

> Dobrze, że na razie jest ona uznawana powszechnie za obaloną i tylko jeszcze, z
    > atwardziali z rudymentarnym keppele, dogmatycy ateistyczni jeszcze w nią wierz
    > ą.
    Genesis rozdział pierwszy.
    Genesis 1;27- "Stworzył tedy Bóg człowieka na wyobrażenie swoje;na wyobrażenie Boże stworzył go, mężczyznę i niewiastę stworzył je".
    Genesis 2;7-"Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i natchnął w oblicze jego dech żywota i stał się człowiek duszą żywiącą".
    Genesis 2; 21-22-"Tedy przypuścił Pan Bóg twardy sen na Adama i zasnął i wyjął jedno żebro jego i napełnił ciałem miasto niego.
    I zbudował Pan Bóg z żebra onego,którego wyjął z Adama niewiastę i przywiódł ją do Adama".

Tutaj myśleć nie potrzeba.Wystarczy "religijne keppele".
  • biologiczny_zegar 05.08.19, 01:43
    Embriologia i genetyka po katolicku, Ewa stworzona z Adama:

1 List do Koryntian, 11, 7 "Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny . 8 To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. 9 Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny ."

Kolejny kwiatek:
    1 List do Tymoteusza, 2, 13 "Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. 14 I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo."

Tomasz z Akwinu, Suma Teologiczna, Traktat o Człowieku, Cz. II

CZY KOBIETA WINNA BYĆ UTWORZONA Z ŻEBRA MĘŻCZYZNY ?

Utworzenie kobiety z żebra mężczyzny było uzasadnione. Pierwsze, by dać do zrozumienia, że miedzy mężczyzną i kobietą winna istnieć więź wspólnotowa. Bowiem ani kobieta nie powinna „przewodzić nad mężem”3: i dlatego nie jest uczyniona z głowy, ani też mężczyzna nie powinien jej lekceważyć jakby jakąś podległą niewolnicę: i dlatego nie jest uczyniona ze stóp.

------------------------------------------------------------------

Szympans ma widocznie więcej oleju w głowie od kreacjonisty...

• awariant 05.08.19, 09:29
    > Szympans ma widocznie więcej oleju w głowie od kreacjonisty...

To akurat nie dziwi - mózg kreacjonisty został jedynie namaszczony olejem.
  • suender 05.08.19, 19:25
    awariant 05.08.19, 09:29

> Szympans ma więcej oleju w głowie od kreacjon

Ewolucjonizm to najlepszy przykład BEŁKOTU naukowego!
    cbdo.

Dzięki za uwagę .......
  • suender 05.08.19, 20:10
    A tu dowód:
    www.youtube.com/watch?v=E4Lw7zvoKfc

Pozdr.
  • biologiczny_zegar 10.08.19, 01:47
    Szympans vs kreacjonista. Kto mądrzejszy ?

Dla ułatwienia dodam.
    Szympans nie opowiada niestworzonych historii o Ewie stworzonej z Adama...

Fakty:

• donmarek 06.08.19, 07:24
    >To akurat nie dziwi - mózg kreacjonisty został jedynie namaszczony olejem.
    Czyli, aby zjeść na śniadanie takowy smażony móżdżek, nie potrzeba już oleju do smażenia. Chociaż,wydaje mi się to wielce ryzykowne, jak popatrzę na wyczyny suendera, niejakiej Godek,etc. Mogłoby się to skończyć zejściem po pierwszych kęsie tegoż specjału.

--
  • awariant 06.08.19, 09:57
    > Mogłoby się to skończyć zejściem po pierwszych kęsie tegoż specjału.

Co zapewne przez wyżej wymienionych zostałoby uznane za dowód istnienia Boga.
  • grzeg34 24.07.19, 09:33
    suender napisał:

> EWOLUCJI, której nie ma!, - hihhihihihi .................

Teoria ewolucji jest jedną z najlepiej udokumentowanych i zweryfikowanych teorii naukowych.
    Tylko skrajni fanatycy zaprzeczają tym faktom.
  • suender 24.07.19, 09:54
    grzeg34 24.07.19, 09:33

> Teoria ewolucji jest jedną z najlepiej udokumentowanych i zweryfikowanych teorii naukowych.

Żadna teoria a jedynie b. kulawy koncept, który nie da się sfalsyfikować, no i oczywiście bez przekonywujących dowodów. Więc słusznie iż wielu naukowców nazywa "ewolucję" biblią zabobonnych guślarzy ateistycznych, he, he, he, he, .....

Jeżeli chcesz ze mną na poważnie na ten temat podyskutować to bardzo proszę, ale tylko na bazie racjonalnego rozumowania ...

Łączę obie poły lata.
  • grzeg34 24.07.19, 10:14
    suender napisał:

> Jeżeli chcesz ze mną na poważnie na ten temat podyskutować to bardzo proszę, al
    > e tylko na bazie racjonalnego rozumowania ...

Merytoryczna dyskusja z fanatykiem religijnym - wolne żarty.
  • suender 24.07.19, 13:02
    grzeg34 24.07.19, 10:14

> Merytoryczna dyskusja z fanatykiem religijnym

Jak już o religiantach mowa, to ci nadgorliwi z religii ateistycznej są dużo gorsi (zabobonni) niż Chrześcijanie.
    Ale oni też niekiedy potrafią nieco odrzucić gusła materialistyczne (samodziejstwo) i w miarę rozsądnie pisać.
    Powinniśmy zatem dać więc sobie szansę ................

Łączę obie poły lata.
  • grzeg34 24.07.19, 13:17
    suender napisał:

> Jak już o religiantach mowa, to ci nadgorliwi z religii ateistycznej są dużo go
    > rsi (zabobonni) niż Chrześcijanie.
    > Ale oni też niekiedy potrafią nieco odrzucić gusła materialistyczne (samodziejs
    > two) i w miarę rozsądnie pisać.

Nie każdy ateista jest z wykształcenia biologiem, etologiem. Ateiści też są tylko ludźmi i popełniają czasem błędy w swoich wypowiedziach.

> Powinniśmy zatem dać więc sobie szansę ................

Nie ma sensu. Pan już wszystko "wie".
  • awariant 24.07.19, 22:29
    suender napisał:
    > Żadna teoria a jedynie b. kulawy koncept, który nie da się sfalsyfikować,
    > no i oczywiście bez przekonywujących dowodów.

Hola, hola, mój panie! Skoro czegoś nie udało się sfalsyfikować, to trzymając się
    terminologii Poppera, zostało to skoroborowane, zatem nie ma podstaw do twierdzenia,
    że to kulawy koncept. Kulawe były koncepcje użyte do prób falsyfikowania,
    bo okazały się nieskuteczne, a przez to potencjalnie fałszywe.

> Jeżeli chcesz ze mną na poważnie na ten temat podyskutować to bardzo proszę...

No to teraz na poważnie - skoro dotychczas nie udało się sfalsyfikować genetyki,
    to może jakiś sensowy argument na rzecz jej nieprawdziwości?
  • suender 25.07.19, 10:22
    awariant 24.07.19, 22:29

> Hola, hola, mój panie! Skoro czegoś nie udało się sfalsyfikować, to trzymając s
    > ię
    > terminologii Poppera, zostało to skoroborowane, zatem nie ma podstaw do twierdz
    > enia,
    > że to kulawy koncept. Kulawe były koncepcje użyte do prób falsyfikowania,
    > bo okazały się nieskuteczne, a przez to potencjalnie fałszywe.

Byś łatwiej zrozumiał napiszę tak:

1. Definicja Poppera:

"Nieudaną próbę falsyfikacji jakiegoś twierdzenia nazywa się niekiedy (za Popperem) koroboracją. Teoria czy hipoteza została skoroborowana w chwili gdy nie udało się wykazać jej fałszywości."

jest niejasno sformułowana, - dlaczego:
    Gdyż nie konkretyzuje, ile powinno się robić kolejnych prób falsyfikacji (zmieniając procedury weryfikacji), aby owo skoroborowane uznać za ostatecznie rozstrzygnięte. Historia nauki zna setki hipotez naukowych, które były niby przez badaczy skoroborowane, ale po dziesiątkach lat kolejne próby falsyfikacji skończyły się niepowodzeniem i hipoteza upadła.

2. Co do kulawych koncepcji falsyfikacyjnych: Tak, takowe bywały i będą się przytrafiać, ale nie wszystkie są kulawe.
    O możliwości falsyfikowania EWOLUCJI, to sami jej wyznawcy podali procedurę TE falsyfikowania, ale nie wierzyli iż coś takiego się uda. Dociekliwi zaś sprytni naukowi weryfikanci TE dawno obalili w ogóle możliwość sfalsyfikowania TE, - rozumiesz MOŻLIWOŚĆ! Poczytaj sobie ździebko na ten temat (nawet w sieci jest tego sporo) a będziesz mądrzejszy: "Kto ma uszy do słuchania niechaj słucha!"

> No to teraz na poważnie - skoro dotychczas nie udało się sfalsyfikować genetyki
    > , to może jakiś sensowy argument na rzecz jej nieprawdziwości?

K. Darwin wydał swą bardzo kontrowersyjną książkę w 1859, a początki badań genetycznych sięgają co najmniej 5 tys. lat przed. Dawni Egipcjanie robili badania testowanych osobników oraz ich ciał i dawno doszli do wniosku, że istnieje coś takiego jak pewna częściowa dziedziczność po przodkach. Zważ, że GENETYKA pochodzi od słowa GENESIS = POCHODZENIE. Zatem genetyka nie potrzebuje TE by się mogła całkiem dobrze rozwijać.
    Cbdo.

Łączę obie poły lata.[/i]
  • suender 25.07.19, 10:25
    Korekta:

, ale po dziesiątkach lat kolejne próby falsyfikacji skończyły się niepowodzeniem i hipoteza upadła. -----> , ale po dziesiątkach lat kolejne próby falsyfikacji skończyły się POWODZENIEM i hipoteza upadła.
  • tygrys3000 24.07.19, 12:17
    Bo kler to gnidy//// Pedofilia// łajdactwo na boku// żądza władzy/// i pazerność// kto płaci temu dupę liżą///
  • snajper55 02.08.19, 12:04
    nennane napisał:

> Polacy tracą zaufanie do kościoła: ttps://www.gosc.pl/doc/5714149.CBOS-Niespeln
    > a-polowa-Polakow-pozytywnie-o-dzialalnosci-Kosciola

"Zwiększyła się grupa osób o krytycznym nastawieniu do działalności Kościoła w Polsce - w stosunku do ostatniego badania jest większa o 4 punkty procentowe. Coraz mniej ludzi ma też stosunek pozytywny - tu ubyło 5 punktów procentowych - donosi CBOS."

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25051650,polacy-coraz-surowiej-oceniaja-kosciol-katolicki-najpowazniejszym.html
    S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
  • wasinska 02.08.19, 15:34
    Wiecej nagonek na niewinne osoby, wiecej tuszowania pedofilii, co moze pojsc nie tak?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka